مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی و بررسی شرایط و مراحل آن

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی ، شرایط و چگونگی آن، قوانین پناهندگی در استرالیا، خطرات پناهندگی در استرالیا، روش هایی که می توان به عنوان جایگزین و قانونی اقدام به مهاجرت به استرالیا کرد ، در این مقاله به صورت کاملا علمی مورد تحلیل و بررسی قرار داده ایم. آیا مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی امکان پذیر می باشد؟ مهاجرت به روش پناهندگی چه خطراتی را به همراه دارد؟ چه قوانینی برای پناهندگی به استرالیا وجود دارد؟ در نظر داشته باشید که مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی مانند دیگر کشورها یک امر پرخطر است که برای بسیاری افراد مقدور نمی باشد. در این مقاله سعی بر این نمودیم که تمام نکات مهم و ریسک هایی که در روش مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی وجود دارد را برای شما عزیزان شرح دهیم تا بی گدار به آب نزنید و آتیه خود را به خطر نندازید. لازم به ذکر است که مقاله مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی تنها به منظور افزایش آگاهی شما از خطرات پناهندگی و آشنایی شما با راه های جایگزین و قانونی آن تهیه شده و موسسه ملک پور هیچ گونه خدماتی در رابطه با پناهندگی ارائه نمی دهد. همچنین شما می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل فرمایید تا از خدمات آنلاین و مشاوره رایگان تلفنی در باب پناهندگی در استرالیا و روش های جایگزین پناهندگی بهره مند شوید. عناوین و مباحث زیر در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است :

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی
 • شرایط عمومی قوانین پناهندگی در استرالیا
 • قوانین پناهندگی در استرالیا و کنوانسیون ژنو
 • خطرات پناهندگی در استرالیا
 • مراحل پناهندگی در استرالیا
 • کیس های پناهندگی در استرالیا
 • روش های جایگزین پناهندگی در استرالیا
 • سخن پایانی در مورد مهاجرت به استرالی از طریق پناهندگی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی قوانین پناهندگی در استرالیا

همان طور که مستحضر هستید به ۶ روش کار، تحصیل، سرمایه گذاری، پناهندگی، تولد و ازدواج امکان مهاجرت به استرالیا وجود دارد و طبیعتا یکی از روش های مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی می باشد. استرالیا ششمین کشوری است که به عنوان پهناورترین کشور جهان شناخته شده است. مساحت این کشور ۷٫۶۹۲٫۰۲۴ کیلومتر مربع است و جمعیت آن ۲۵٫۴۹۱٫۵۰۰ نفر را شامل می شود. زبان رسمی این کشور انگلیسی می باشد. جالب اینجاست که در کشور استرالیا دین و مذهبی به رسمیت شناخته نشده است، ولی اکثریت مسیحی هستند. در استرالیا روش های مهاجرت، به چندین روش و برنامه تقسیم می شود برنامه مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی نیز دارای چندین نوع ویزای مختلف می باشد که این روش ها برای پناهندگان و افرادی که می خواهند به واسطه پناهندگی وارد این کشور شوند، در دسترس است. در سال های اخیر تعداد پرونده های موفق مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی در این کشور حدود ۱۳٫۷۵۰ نفر بوده است.

این در حالی است که با وجود بحران های موجود در جهان و همچنین درگیری های اخیر در سوریه و عراق، ۱۲۰۰۰ نفر قصد مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی داشتند و از سوی این کشور درخواست آنها پذیرفته شد. تعداد پناهندگان به کشور استرالیا از سال ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۶ در محدوده ای ثابت مانده بود که در سال ۲۰۱۷ به اوج خود رسید که در نمودار زیر قابل ملاحظه است:

کشور استرالیا در راستای پذیرش پناهندگان امکانات و خدمات وسیعی برای حمایت از پناهندگان در نظر گرفته است. متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی می توانند خانواده خود را به عنوان همراه وارد این کشور نمایند. باید توجه داشت افرادی که می خواهند تابعیت این کشور را اخذ کنند پس از اخذ اقامت دائم باید پروسه زمانی به صورت مستمر در این کشور حضور داشته باشند تا بتوانند اقامت دائم خود را تبدیل به شهروندی ، تابعیت و پاسپورت استرالیا نمایند. باید توجه داشت شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی طی دهه اخیر بسیار سخت شده است و کشور استرالیا نیز از پذیرش پناهندگان سر باز می زند و ممکن است با درخواست آنها به هیچ عنوان موافقت نشود.

پرچم استرالیا | نقشه استرالیا | مهاجرت به استرالیا

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد پناهندگی به خارج از کشور – قسمت اول

مقاله مرتبط

قوانین پناهندگی در استرالیا

قوانین پناهندگی در استرالیا و کنوانسیون ژنو

برای مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی و بر طبق قوانین پناهندگی در این کشور و کنوانسیون ژنو افرادی که ترس از جان در کشور خود دارند که ممکن است به دلایل مختلف از جمله، نژاد، عقیده سیاسی، مذهبی و یا عضو بودن در گروه های اجتماعی مورد شکنجه و آزار و اذیت قرار گیرند و از سمت کشور خود هیچ گونه حمایتی نداشته باشند. در این صورت می توانند برای کشورهایی که عضو کنوانسیون ژنو هستند مثل استرالیا اقدام کنند. برای مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی، بر اساس قوانین مصوب ژانویه ۲۰۱۴ افرادی که درخواست پناهندگی می دهند و به صورت غیرقانونی وارد استرالیا می شوند برای بررسی کیس آنها دولت استرالیا آنها را به یک کشور ثالث (عموماً پاپوا گینه نو) منتقل می کند و اجازه اسکان آنها را در کشور دیگری صادر میکند و این افراد نمی توانند در خاک استرالیا در خواست پناهندگی نمایند.

ناهندگی اتریش و امکان پناهنده شدن در این کشور بر اساس قرارداد کنوانسیون وضعیت پناهندگان سازمان ملل متحد که در تاریخ 28 ژوئیه 1951 به تصویب رسید امکان پذیر می باشد و کشور اتریش با به عضویت در آمدن در این کنوانسیون متعهد گردیده است که از حقوق پناهجویان حمایت کند. با به اجرا در آمدن مفاد این کنوانسیون در 22 آوریل 1954 ،کشورهای عضو این کنوانسیون در قبال حق زندگی عادی برای همه انسان ها فارغ از هر نژاد و مذهبی ، متعهد شدند و از حقوق پناهجویان حمایت کنند. حال باید دید بر اساس تعریف کنوانسیون، شما جز آن دسته از افرادی می باشید که برای پناهندگی اتریش واجد الشرایط می باشید یا خیر ؟ بر طبق تعریف کنوانسیون عنوان پناهنده به شخصی اطلاق می شود که در کشور خود به یکی از دلایلی همچون دلایل نژادی ، مذهبی ، ملیتی، عضویت در یک گروه اجتماعی خاص و همچنین عقاید سیاسی مورد تهدید و آزار و اذیت جدی باشد و اگر در کشور خود بماند خطرات جدی و جانی او را تهدید می کند. اگر شما نیز یکی از این دلایل را دارید میتوانید با قبول مخاطرات آن برای پناهندگی درخواست کنید .

حتی اگر فرد به واسطه ویزای توریستی وارد استرالیا شود و در خاک آن کشور درخواست پناهندگی نماید ممکن است با درخواست وی موافقت نشود و از سوی کشور استرالیا کشور ثالث تعیین شود. در ضمن برای مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی در صورتی که افراد متقاضی با قایق قصد ورود به این کشور را داشته باشند ممکن است قایق آنها به آب های بین المللی بازگردانده شوند. در سال ۲۰۱۴ در حدود ۳۰٫۵۰۰ مهاجری که درخواست خود را ارائه داده بودند و پروسه زمانی بررسی پرونده آنها در حدود ۳ الی ۵ سال اعتبار داشت و درخواست آنها مورد پذیرش واقع شد.

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد پناهندگی به خارج از کشور ـ قسمت دوم

مقاله مرتبط

قوانین پناهندگی در انگلستان

خطرات پناهندگی در استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی یکی از روش هایی می باشد که ریسک و خطرات بسیاری را با خود به همراه دارد و متاسفانه خیلی از افرادی که تمایل به مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی را دارند هیچ آگاهی از خطرات آن ندارند. باید بدانید و آگاه باشید که پناهندگی به استرالیا از طریق دریا با قایق توسط قاچاقچیان صورت می گیرد که در بسیاری از موارد دیده شده است که پناهندگان اعلب توسط قاچاقچی در آب کشته می شوند و به مقصد نخواهند رسید. این مقاله مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است و اگر به هر روشی از آن سوء استفاده گردد، شرعا حرام بوده و این موسسه هیچ گونه رضایتی نخواهد داشت. برای مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی معمولا افرادی که با گذراندن مسیر سخت به کشور استرالیا می رسند مورد سوء استفاده قرار می گیرند و جان و مال خود را توسط متجاوزین در معرض خطر قرار می دهند.

طبق آماری که از پناهندگان این کشور به دست آمد، به دلیل سختی ها و خطرات فراوانی که افراد را برای مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی تهدید می کند، اکثرا از درماندگی زیاد دست به خودکشی می زنند. اگر هدفتان مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی است به شما پیشنهاد می شود برای اینکه در زندگیتان ریسک نکنید و آینده خود را به خطر نندازید، از روش های قانونی اقدام کنید تا با آرامش خاطر قدم بگذارید و با برنامه ریزی درست به اهدافتان برسید.

مهاجرت از طریق پناهندگی | خطرات پناهندگی | پناهندگی به خارج از کشور

مراحل پناهندگی در استرالیا

کشور استرالیا کنوانسیون مربوط به وضعیت پناهندگان ۱۹۵۱ (کنوانسیون پناهندگان ۱۹۵۱) و پروتکل ۱۹۶۷ آن را نیز پذیرفته است، اکثریت افراد متقاضی ویزای پناهندگی را طریق ورود دریایی دریافت کرده اند و توسط کمیسیون عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) مورد شناسایی قرار گرفته شده و با توجه به وضعیت آنها اجازه ورود به این کشور را دریافت می کنند. مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی و درخواست پناهندگی در استرالیا شامل مطالبه پناهندگی و درخواست ویزای حفاظت است. برای مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی به طور کلی افراد باید شرایط پناهندگی را داشته باشند تا از آن ها حمایت شود. برای مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی افرادی که خارج از استرالیا هستند می توانند به کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل مراجعه نمایند. افرادی که در خاک استرالیا هستند، برای ارزیابی وضعیت خود به وزارت مهاجرت و حفاظت از مرز های استرالیا مراجعه می کنند. برای مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی فرایندی که برای مشخص شدن وضعیت پناهندگی در نظر گرفته می شود، تعیین می کند که آیا فرد شرایط پناهندگی را دارد یا خیر؟ برای پناهندگی در استرالیا با توجه به بررسی وضعیت پناهنده ممکن است ویزای حفاظت صادر شود.

 بمنظور مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی ، بیشتر افراد با ویزای معتبر وارد کشور استرالیا می شوند. فرد در طی مراحل رسیدگی به پرونده ها بازداشت نخواهد شد. افرادی که برای پناهندگی در کشور استرالیا اقدام می کنند و درخواست می دهند، در مرحله اول باید مصاحبه شوند. پس از اینکه درخواست دادند توسط سرویس امنیت ملی تحت بازجویی قرار می گیرند. بازجویی که صورت می گیرد با هدف اینکه هویت شخص مورد تایید است یا خیر و مسیری که برای پناهجو انتخاب کرده است در نظر گرفته می شود. بازجویی نباید طوری باشد که نشان دهد با هدف معینی درخواست داده شده است وگرنه ممکن است پرونده فرد با مشکل مواجه شود. پلیسی که فرد پناهجو را بازجویی می کند باید حس کند که ترس او واقعی بوده و دروغ نمی گوید. برای مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی فرد پناهجو اگر به دلیل شکنجه جنسی درخواست پناهندگی دارد می تواند انتخاب کند فردی که با او مصاحبه می کند مرد یا زن باشد.

افرادی که دارای شرایط پناهندگی هستند از طریق برنامه ویژه بشر دوستانه حمایت می شوند و ممکن است ویزای محافظت دائم دریافت نمایند. گفتنی است افرادی که بدون ویزای معتبر وارد استرالیا شده اند یکی از ویزاهای موقت شامل حالشان خواهد شد.

پناهندگی در خارج از کشور | مهاجرت از طریق پناهندگی | آیا پناهندگی خوب است؟

کیس های پناهندگی در استرالیا

در مورد مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی چهار کلاس ویزای پناهندگی و کمک های بشر دوستانه ( کلاس XB) وجود دارد و کشور استرالیا در این راستا شرایط و کمک های ایده الی را ارائه می دهد. ویزاهای پناهندگی استرالیا شامل موارد ذیل است:

ویزای (۲۰۰ subclass) پناهندگی

اغلب این نوع ویزاها مخصوص افرادی است که در کشور مبدا خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند و کشورها من جمله استرالیا اقدام به ارائه اقامت دائم برای آن ها می کنند. متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی بهتر است بدانند افرادی که واجد شرایط اخذ اقامت از طریق پناهندگی شناخته می شوند از سوی کمیسیون عالی پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) شناسایی شده و به منظور بررسی اسکان مجدد به دولت استرالیا ارجاع داده می شوند .

ویزای ( ۲۰۱ subclass ) پناهندگی

این ویزای پناهندگی مخصوص افرادی است که در کشور خود اقامت دارند و زندگی می کنند و تحت آزار و اذیت قرار دارند و نمی توانند از این کشور برای پیدا کردن پناهگاه به جای دیگری نقل مکان کنند و در کشور مبدا خود زندگی می کنند.

ویزای ( فرعی ۲۰۲ ) حمایت بشر دوستانه

این نوع ویزا ویژه افرادی است که درخواست پناهندگی نداده اند ولی در معرض خطر جدی آزار و اذیت و همچنین تبعیض قرار گرفته اند و از سوی سازمان های بشر دوستانه مورد حمایت قرار می گیرند.

 

ویزای ( Subclass 203 ) پناهندگی

به جهت پناهندگی در استرالیا افرادی که در کشور مبدا خود با تهدیدات و آزار و اذیت جدی روبرو هستند و به علاوه خانواده آنها نیز در معرض خطر جدی می باشند، می توانند به واسطه این نوع ویزا درخواست اقامت استرالیا را دهند؛ این نوع ویزا یک ویزای فوری می باشد و شرایط پردازش مدارک افراد سریعا انجام می شود دلیل پردازش و صدور این نوع ویزا برای مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی بر این اساس است که در صورتی که تعللی صورت گیرد زندگی آنها در معرض خطر جدی قرار می گیرد.

ویزای ( Subclass 204 ) زنان در معرض خطر جدی

این نوع ویزا مختص زنانی است که در خارج از کشور مبدا خود زندگی می کنند و بدون سرپرست و همسر به همراه فرزندان خود در معرض خطر جدی همچون سوء استفاده جنسی و آزار و اذیت قرار گرفته اند. اکثر این افراد از سوی کمیسیون عالی پناهندگان سازمان ملل متحد شناسایی شده و به دولت استرالیا جهت حمایت از آنها معرفی می شوند. شایان ذکر است افرادی که به واسطه هر یک از موارد ذکر شده فوق اقدام به مهاجرت نمایند، اجازه دارند هریک از همراهان خود را وارد استرالیا نمایند. فقط این استثنا در مورد ساب کلاس ۲۰۴ وجود دارد که اجازه همراه ندارند.

پناهندگی ـ پناهندگی به کشور های خارجی ـ پناهندگی به خارج از کشور

روش های جایگزین پناهندگی در استرالیا

با توجه به اینکه مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی بسیار دشوار است و مسیر پر خطری را پیش رو خواهید داشت، لذا به شما پیشنهاد می دهیم برای اینکه ریسک نکنید و جان و مال خود را به خطر نیندازید، روش های جایگزین را انتخاب کنید تا با آرامش خاطر قدم بگذارید. همان طور که مستحضر هستید برای مهاجرت به استرالیا علاوه بر پناهندگی، ۵ روش دیگر نیز امکان پذیر است که به شرح زیر می باشند:

پرچم استرالیا | مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

یکی از بهترین راه های جایگزین برای مهاجرت از طریق پناهندگی در استرالیا ، مهاجرت کار به این کشور است. یکی از مهم ترین مواردی که برای کار در استرالیا باید به آن دقت نمود نرخ بیکاری آن است. با توجه به آخرین آمار منتشر شده، نرخ بیکاری در این کشور ۵ درصد می باشد که در نمودار زیر قابل مشاهده می باشد:

 

نمودار نرخ بیکاری استرالیا در سال 2018

 

سالیانه افراد بسیاری از سراسر جهان برای کار در استرالیا اقدام می کنند. متقاضیانی که تمایل به مهاجرت از طریق کار به استرالیا دارند، باید امتیازات لازم را کسب کنند تا بتوانند از طریقskilled worker  در کشور استرالیا دعوت به اقامت شوند و از این طریق بتوانند شغل مورد نظر را بیابند و به کار مشغول شوند. کشور استرالیا برای متخصصین و افراد ماهر شرایطی را فراهم آورده است که با توجه به مشاغل مورد نیاز این کشور بتوانند برای کار در استرالیا اقدام کنند. برای دریافت ویزا از طریقskilled worker  استرالیا همانطور که گفته شد شما باید امتیازات لازم را کسب نمایید. امتیازات مورد نیاز بر اساس شرایط سن، مدرک زبان، سابقه کاری و تحصیلات مورد محاسبه قرار خواهد گرفت و در صورت واجد شرایط بودن شخص دعوت به اقامت در این کشور می شود. دریافت ویزای کار استرالیا بر اساس ۳ ساب کلاس ۱۸۹، ۱۹۰ و ۴۸۹ می باشد که به شرح زیر ارائه می گردند :

ویزای ساب کلاس ۱۸۹

متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق کار در این نوع ویزا علاوه بر این که امتیازات لازم را باید کسب نماید، نیازی به اسپانسر ندارد و شما از ابتدا اقامت دائم دریافت می کنید از این طریق بعد از ۴ سال می توانید برای اخذ پاسپورت استرالیا درخواست دهید.

ویزای ساب کلاس۱۹۰

در این نوع ویزا اگر شما امتیازات لازم را نتوانستید به دست آورید می توانید از اسپانسر ایالتی استفاده کنید که ۵ امتیاز اضافه به شما تعلق می گیرد ولی به مدت دو سال باید همان ایالتی زندگی کنید که مورد حمایت اسپانسر قرار گرفته اید و پس از اتمام این ۲ سال می توانید هر کجای این کشور که مایل اید زندگی کنید.

ویزای ساب کلاس۴۸۹

در این نوع ویزا اگر افراد برای کسب امتیاز ۱۰ امتیاز کم داشته باشند می توانند با استفاده از اسپانسر و حمایت در ایالت مشخصی به مدت ۴ سال کار و زندگی کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و محاسبه کردن امتیازات خود می توانید وارد لینک زیر شده و به طور کامل در مورد ویزای کار استرالیا تحقیق نمایید.

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

تحصیل در استرالیا یکی دیگر از راه های جایگزین برای مهاجرت از طریق پناهندگی در استرالیا به شمار می آید. یکی از مهم ترین مواردی که افراد تمایل مهاجرت به استرالیا دارند این است که زبان رسمی این کشور انگلیسی است و بسیاری از دانشجویان برای اینکه بتوانند به زبان انگلیسی تحصیل نمایند، این کشور را انتخاب می کنند. کشور استرالیا همانند دیگر کشورها این شرایط را برای شهروندان خارجی فراهم می آورد که در تمام مقاطع تحصیلی از جمله لیسانس، فوق لیسانس و دکترا و… بتوانند تحصیل کنند. هزینه های تحصیل در استرالیا با توجه به رنکینگ کالج و دانشگاه ها متفاوت است و معمولا از ۱۵ هزار دلار استرالیا تا ۳۵ هزار دلار استرالیا متغیر است. امکان کار کردن همزمان با تحصیل برای شما عزیزان وجود دارد. همان طور که می دانید مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل مستقیم منجر به اقامت دائم استرالیا نمی شود. شما باید پس از تحصیل کار مورد نظر خود را بیابید تا بتوانید نوع ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کنید و پس از ۴ سال بتوانید اقامت دائم استرالیا خود را دریافت کنید.

ویزای تحصیلی استرالیا | تحصیل در استرالیا | مهاجرت تحصیلی به استرالیا

اگر می خواهید به جای مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی، روش تحصیل را انتخاب بفرمایید برای کسب اطلاعات بیشتر وارد لینک زیر شوید.

شرایط ویزای دانشجویی استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های قانونی مهاجرت به استرالیا، روش سرمایه گذاری در این کشور می باشد. در این روش شما می توانید با ثبت شرکت اقامت این کشور را کسب کنید. برای ثبت شرکت در استرالیا شما باید شرایط لازم در زمینه سن، مدرک زبان، تمکن مالی و گردش مالی خوبی داشته باشید. یکی از مهم ترین موارد ارائه بیزنس پلن قوی است که ثابت کند سودده است و به منافع کشور استرالیا کمک می کند. برای انجام یافتن این روش نیاز به سرمایه حداقل ۴۰۰ هزار دلار استرالیا دارید. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا این امکان را برای شما فراهم می آورد که بتوانید خانواده خود ( همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال ) را به عنوان همراه با خود ببرید. از طریق سرمایه گذاری به شما از ابتدا اقامت دو ساله می دهند که پس از آن به مدت سه سال قابل تمدید می باشد و پس از ۵ سال می توانید اقامت دائم را دریافت کنید. این روش در مقایسه با مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی ، روش معقول تر و مناسب تری برای بخش قابل توجهی از هموطنانمان محسوب می شود.

سرمایه گذاری در خارج از کشور ـ اخذ اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری

شرایط سرمایه گذاری و اخذ تابعیت استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق تولد

همان طور که مستحضر هستید قانون اعطای تابعیت از طریق تولد در کشورها از دو اصل خون و خاک پیروی می کند که بر این اساس تابعیت فرد مشخص می گردد. طبق این اصل حقوقی، کشور استرالیا از قاعده خون پیروی می کند. این بدان معناست که اگر فرزندی در خاک استرالیا به دنیا آید زمانی تابعیت این کشور را کسب می کند که یکی از والدین تبعه یا مقیم دائم استرالیا باشد. در مواردی استثنایی اگر هویت والدین مشخص نباشد در این صورت فرزند تابعیت کشور استرالیا را کسب می کند.

اخذ تابعیت و پاسپورت از طریق تولد ـ تولد در خارج از کشور ـ اصل خاک در اعطای تابعیت

اخذ اقامت و تابعیت استرالیا از طریق تولد فرزند

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

برای مهاجرت از طریق ازدواج شما باید با یک شهروند استرالیایی ازدواج کنید تا بتوانید ویزای ازدواج دریافت نمایید. برای اینکه این نوع ویزا را دریافت کنید می بایست شرایط لازم را داشته باشید تا برای شما ویزا صادر گردد. یکی از مهم ترین موارد این است که باید ثابت کنید ازدواج شما واقعی است و با هم زندگی مشترک دارید و حداقل از ازدواجتان یکسال گذشته باشد. در این نوع ویزا از ابتدا به شما ویزای دو ساله می دهند که پس از آن تبدیل به اقامت دائم می شود.

ویزای نامزدی ـ ویزای ازدواج ـ مهاجرت از طریق ازدواج ـ اخذ تابعیت از طریق ازدواج ـ‌ ازدواج با خارجی ـ ازدواج در خارج از کشور

ازدواج در استرالیا
سخن پایانی در مورد مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی ، نکات مربوط به قوانین حاکم بر استرالیا از طریق پناهندگی، خطرات و ریسک هایی که در این روش وجود دارد را در مطالب فوق دریافتید. مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی یکی از روش هایی می باشد که ریسک و خطرات بسیاری را با خود به همراه دارد و متاسفانه خیلی از افرادی که تمایل به پناهندگی به استرالیا را دارند هیچ آگاهی از این خطرات آن ندارند. با توجه به اینکه مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی بسیار دشوار است و مسیر پر خطری را پیشرو خواهید داشت، لذا به شما پیشنهاد می دهیم برای اینکه ریسک نکنید و جان و مال خود را به خطر نیندازید، روش های جایگزین را انتخاب کنید تا با آرامش خاطر در راه مهاجرت قدم بگذارید. شما می توانید از روش های قانونی تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تولد و ازدواج اقدام کنید. برای اینکه بهترین انتخاب را داشته باشید به شما پیشنهاد می شود با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس بگیرید و از راهنمایی های رایگان مشاوران متخصص بهره مند شوید. همچنین می توانید در انتهای مقاله نظرات خود را در زمینه مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی طرح کنید تا جواب سوالتان را توسط بهترین مشاورین موسسه دریافت کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 پاسخ
 1. آگرین گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من در تفلیس زندگی میکنم.۲۰ساله هستم و در رشته ی داروسازی ترم ۳ هستم، ایلتس اکادمیک نمره ۶ دارم و در ارتباط با ادامه تحصیل در این رشته در استرالیا سوال داشتم، یا پناهندگی، به علاوه اینکه من بیماری خاصی دارم که شبیه به MS هست و خواستم بدونم از پرونده پزشکی میتونم کمکی بگیرم در مهاجرت به این کشور؟
  ممنون ازتون

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام.
   شرایط شما برای تحصیل در خیلی از کشورها از جمله استرالیا و کانادا و انگلستان در رشته داروسازی فراهم هست. زیرا برخی از این کشورها داروسازی مستقیم هم میپذیرن. اما پناهندگی را به شما اصلا توصیه نمیکنیم. چون شما شرایط خیلی خوبی برای ادامه تحصیل دارید. البته کاش از شرایط مالی خودتون هم میگفتید که بهتر بشه شما رو راهنمایی کرد.
   موفق باشید

   پاسخ
 2. حسن گفته:

  سلام و عرض ادب من حسن هستم ۱۶سال سن دارم و رشته برق درس میخانم و برق کاری و نما کاری ساختمان بلد هستم میتونم مهاجرت به استرالیا داشته باشم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز برای اخذ اقامت کاری استرالیا شما می بایست مدرک دانشگاهی و یا فنی و هم چنین مدرک ایلتس با نمره بالا داشته باشید.

   پاسخ
 3. فربد جان شیردار گفته:

  بنده جوشکاراستم جوشکاری امبور اسکلیت ودرب وپنجره
  جوشکاری ‌۳۲ تک نازله برش کاری درب پنجره واسکلیت
  تجربه کاری مدت هفت سال دارم
  ودرپهلویش دیگه کارها هم یادادرم
  رانندگی تراکتور وماشین وغیره

  Rating: ۴
  پاسخ
 4. مرتضی یارمحمدلو گفته:

  بسیار ممنون از راهنماییهاتون میخاستم بدونم چه کیسی ارائه بدیم که زود قبول کنن و اینکه من الان ایران هستم چه جور پروندهای واسه خودم جور کنم بصورت سوری که پناهتدگیمو قبول کنن سپا از پاسخ شما

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز موسسه حقوقی ملک پور در خصوص پناهندگی مشاوره ای ندارد و مقالات موجود در سایت صرفا جهت اطلاع از خطرات پناهندگی درج گردیده است.

   پاسخ
 5. علی نواب گفته:

  من افغانی استم اقامت ایران دارم سال یکبار نمتونم افغانستان برم هزینه زیاد است اینبار که رفتم ازاروازیت از سوی طالبان شدم به جرم هزاره بودن خوانواده من افغانستان است ازکشورمحترم استرالیا درخواست پناهندگی مکنم باتشکرازراهنمای شما

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب ، موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه مشاوره ای در امر پناهندگی ندارد و پیشنهاد می کند که دیگر طرق را بررسی نمایید.

   پاسخ
 6. علی گفته:

  با سلام من و همسرم پناهنده کشور ترکیه هستیم و کیس ما یک کیس اجتماعی است ، آیا میتوانیم در خواست ویزای بشر دوستانه استرالیا بدهیم؟چه ساب کلاسی به ما تعلق دارد؟

  Rating: ۳
  پاسخ
 7. آرش گفته:

  با سلام ودرود خدمت استاد ملکپور عزیز و همکاران محترم ایشان
  صحبت من در مورد ویزای بشر دوستانه است
  من یک دوستی دارم در استرالیا میتونه اسپانسر من در استرالیا بشه یعنی یک جای مناسب و هر گونه تضمین مالی بکند
  ایا ایشان میتواند اسپانسر من شود و من بدون این که بخواهم پناهنده بشم
  ایا راه قانونی وجود دارد
  باتشکر از شما استاد گرانقدر

  پاسخ
 8. نسرين موسوي گفته:

  سلام، من توسط يكي از اقوام ويزاي بشردوستانه را ايميل كردم و به تازگي از دولت استراليا فايل نامبر گرفتم و گفته شده كيس من مورد پذيرش قرار گرفته و در پروسه بررسي قرار دارد، الان چه زماني طول ميكشد وضعيت ما مشخص شده وآيا اميدي هست؟

  پاسخ
 9. اميرحسين سعدي گفته:

  سلام.
  با اخذ ويزاي توريستي استراليا و ورود قانوني به كشور استراليا امكان پناهنده شدن وجود داره؟
  در صورتي به صورت توريستي به استراليا برم باز هم در صورت درخواست پناهندگي مثل كسايي كه غير قانوني وارد استراليا شدند باهام رفتار ميشه و به جزيره ميفرستنم؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه مشاوره ای در باب پناهندگی ارائه نمی نماید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ