مهاجرت به استرالیا و شرایط زندگی در استرالیا

مهاجرت به استرالیا و شرایط زندگی در استرالیا

مهاجرت به استرالیا و شرایط زندگی در استرالیا

مهاجرت به استرالیا و شرایط زندگی در استرالیا و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت برای مهاجرت به استرالیا ۲۰۱۸ چگونه است ؟ آیا شرایط مهاجرت به استرالیا ۲۰۱۸ و شرایط زندگی در استرالیا و شرایط اخذ اقامت استرالیا ۲۰۱۸ را می شناسید ؟ راههای مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل در استرالیا و مهاجرت تحصیلی به استرالیا و یا کار در استرالیا و یا مهاجرت کاری به استرالیا و یا شرایط سرمایه گذاری در استرالیا و یا ثبت شرکت در استرالیا و یا ازدواج در استرالیا و یا تولد فرزند در استرالیا  و در نهایت اخذ اقامت استرالیا و یا اخذ تابعیت استرالیا به چه نحوی است ؟

جهت اخذ اطلاعات تکمیلی با موسسات همکار موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان اخذ نمایید .
کشور استرالیا با وسعت ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ کیلومترمربع ،ششمین کشورپهناور دنیا و ۴٫۶برابر ایران است. استرالیا یکی از قلمروهای همسود(مشترک المنافع) است و در سال ۱۹۰۱ از بریتانیای کبیر استقلال یافته‌ است. پایتخت استرالیا شهر کانبرا است، شهری که در آن مجلس کشور و خانه فرماندارکل قراردارد. اوبه صورت تشریفات وبه نمایندگی ملکه الیزابت دوم ریاست دولت را در استرالیا به عهده دارد. در عمل نخست وزیر منتخب در کنار دولت و مجلس اداره کشور را بر عهده دارند. استرالیا از دید مساحت دومین کشور پهناور عضو مجموعه اتحادیه کشورهای همسود می باشد.

سیدنی و ملبورن دو شهر بزرگ استرالیا هستند. این کشور دارای مرز خاکی با کشور دیگری نیست و دور آن را از شرق، اقیانوس آرام، از جنوب اقیانوس منجمد جنوبی، از غرب اقیانوس هند و از شمال چندین دریا و خلیج در بر گرفته‌ است. استرالیا هم چنین سرزمین اصلیِ قاره اقیانوسیه به شمار می‌آید که کوچک‌ترین قاره دنیا می باشد. (موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و امور بین الملل)

 • برای مطالعه اطلاعات جامع استرالیا شامل پذیرش تحصیلی، ویزا تحصیلی، ویزا کاری، سرمایه گذاری و دیگر مطالب و مقاله زیر را مطالعه نمایید

 

مهاجرت به استرالیا نیز مانند بسیاری از کشور ها از طرق مختلفی امکان پذیر است که در این نوشتار به مرسوم ترین آنها اشاره ای مختصر می کنیم.شما میتوانید مقاله ی تخصصی در مورد هر یک از روش های مهاجرت به استرالیا را به صورت جداگانه و مفصل در داخل سایت بیابید و مطالعه فرمایید.
شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل :
یکی از ایمن ترین و سریع ترین راه های مهاجرت به کشور استرالیا مهاجرت به این کشور از طریق ویزای تحصیلی است. متقاضی تحصیل در کشور استرالیا می تواند در هر مقطعی برای مهاجرت به استرالیا اقدام نماید.نکته مهم در مورد مهاجرت تحصیلی به استرالیا هزینه ی بالای تحصیل در استرالیا است که این کشور را در رتبه ی بالاتری نسبت به نیوزلند و کانادا از نظر هزینه  قرار می دهد.
گفتنی است افرادی که زیر سن قانونی هستند و به سن رشد نرسیده اند برای تحصیل در کشور استرالیا نیاز به یک قیم قانونی دارند که در اکثر مواقع مدرسه های شبانه روزی در این کشو ر قیم فرد می شوند.
اما برای افراد بالای ۱۸ سال نیازی ه قیم قانونی نیست چرا که خود فرد رشید شناخته می شود.
هزینه های تحصیل در کشور استرالیا برای دانشجویان خارجی در حدود سالانه ۲۰ هزار تا ۸۰ هزار دلار استرالیا است که با توجه به رشته و دانشگاه و شهر متفاوت است.به طور کلی می توان گفت کشور استرالیا یکی از گران ترین کشور های جهان برای تحصیل دانشجویان خارجی است.
شما میتوانید از طریق ویزای تحصیلی وارد کشور استرالیا شوید و پس از اتمام تحصیلات خود وارد یی از برنامه های پذیرش مهاجر در این کشور شوید تا اقامت دائم و در نهایت پاسپورت خود را دریافت نمایید.

 

مهاجرت به کشور استرالیا از طریق پناهندگی:

فلسفه ی پناهندگی از آن جایی شکل گرفت که پس از اتمام جنگ جهانی دوم و آواره شدن بسیاری از مردم جنگ زده از جمله یهودیان کشور های جهان به فکر مساله ای پیشگیرانه و یا درمانگر برای این مساله افتادند. کشور های مختلف کنوانسیونی به عنوان کنوانسیون ژنو را ایجاد نمودند که چنانچه بار دیگر یکی از افراد کشور های مختلف از نظر جانی مالی روحی و… در کشور خودش  مورد تهدید یا تجاوز قرار گرفت بتواند از کشور خود فرار کرده و به یکی از کشور های عضو پناهنده شود. کشور مقصد در صورت اثبات ادعای فرد میبایست تسهیلاتی مانند جای خواب غذا شغل و … برای فرد فراهم نماید.
اما در سال های اخیر بسیاری از افراد سودجو به بهانه ی اینکه در کشور خود مورد تهدید قرار دارند به کشور استرالیا رفته و در آنجا اعلام پناهندگی می نمایند. اما نکته ی مهم در مورد پناهندگی در کشور استرالیا در سال های اخیر این است که:
کشور استرالیا دیگر پناهنده ها را به شهر های اصلی خود راه نمی دهد و پلیس مرزی آنها را دستگیر کرده و به جزایر دور افتاده ای در اطراف منتقل می نماید تا پرونده ی آنها تعیین تکلیف شده و ادعای آنها اثبات شود.(البته در سال های اخیر تعداد بسیار کمی از درخواست های پناهندگی در استرالیا مورد قبول واقع می شود)
در کل می توان نتیجه گرفت شعار جدید پلیس مرزی کشور استرالیا بسیار روشن است :
No Way. You will not make Australia home

 

شما عزیزان اگر خواهان دریافت اطلاعات در خصوص شرایط مهاجرت به استرالیا و شرایط زندگی در استرالیا و قوانین مهاجرت تحصیلی به استرالیا و اخذ ویزای تحصیلی استرالیا هستید و اگر می خواهید با قوانین و اه های مهاجرت به استرالیا و شرایط زندگی در استرالیا را داشته باشید همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص شرایط  اخذ اقامت استرالیا و مهاجرت به استرالیا و شرایط زندگی در استرالیا و شرایط اقامت دانشجویی در استرالیا و هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا مشاوره رایگان اخذ نمایید .

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج دراسترالیا :

مانند قریب به اتفاق کشور های جهان در کشور استرالیا نیز اگر یک شخص با یک تبعه ی استرالیایی ازدواج نماید میتواند به تبع او اقامت دایم و پاسپورت استرالیایی را دریافت کند. برای دریافت اقامت دائم استرالیا و پاسپورت استرالیایی شا باید به اداره ی مهاجرت این کشور ثابت کنید که ازدواج شما یم ازدواج واقعی است.

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق برنامه اسکیلد وورکر :

به دلیل اینکه جمعیت کشور استرالیا نسبت به مساحت این کشور کم است.دولت این کشور برای جذب مهاجر در این کشور برنامه ای تحت عنوان مهاجرت  نیروی کار متخصص به کشور استرالیا را تعریف کرده است. در این برنامه برای جذب مهاجر و گلچین نمودن متقاضیان جدولی برای امتیاز بندی آنها تعریف  شده است .در این جدول امتیز بندی فاکتور هایی مانند سن تحصیلات دانش زبان انگلیسی سابقه ی کار و … موجب تعیین امتیاز شما خواهد شد .این برنامه به دسته های مختلفی تحت عنوان ساب کلس گروه بندی  می شوند که توضیح ساب کلس های مختلف از بحث این مقاله جداست.
اما به طور کلی میتوان گفت که اگر شما مدرک آیلتس ۷ که هیچ یک از اسکیل های آن زیر ۷ نباشند دارید و همچنین حداقل مدرک لیسانس و ۴ سال سابقه ی کاری نیز دارید می توانید در این برنامه شرکت کنید و از این طریق به کشور استرالیا مهاجرت نمایید.

به طور کلی در مورد شرایط زندگی در کشور استرالیا می توان گفت زندگی در این کشور برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا و شرایط زندگی در استرالیا در چند شهر اصلی خلاصه می شود. البته تعداد کمی از متقاضیان مهاجرت به این کشور نیز ممکن است به دلایل مختلف در شهر های فرعی این کشور زندگی کنند. اما عمده متقاضیان در یکی از شهر های زیر ساکن خواهند شد:
• Adelaide

 • Brisbane
 • Melbourne
 • Perth
 • Sydney

آدلاید بریزبن ملبورن پرث سیدنی
دلیل ارجحیت این شهر ها برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا و شرایط زندگی در استرالیا آب و هوای مناسب این شهر ها و همینطور  بودن فرصت های شغلی بیشتر در این شهر هاست.نکته جالب در مورد آدلاید یکی از شهر های اصلی کشور استرالیا این است که در بسیاری از منابع این شهر از نظر آب و هوا و میزان آلودگی به عنوان بهترین شهر جهان شناخته می شود.

 

در مورد شرایط هزینه های زندگی در استرالیا می توان به صورت میانگین و برای یک شخص مجرد هزینه های زیر را در نظر گرفت:
هزینه ی اقامت در استرالیا :
هاستل(مسافرخانه): ۹۰ تا ۱۵۰ دلار در هفته
خانه ی اجاره ای به صورت شیرینگ(اشتراکی) : ۸۵ تا ۲۱۵ دلار در هفته
میانگین هزینه های خوابگاه های دانشجویی در داخل دانشگاه های استرالیا : ۹۰ تا ۲۸۰ دلار در هفته
هو م استی (زندگی همراه یک خانواده ی استرالیایی ) : ۲۳۵ تا ۳۲۵ دلار در هفته
اجاره منزل به صورت مستقل برای یک فرد مجرد: ۱۶۵ تا ۴۴۰ دلار در هفته
مدارس شبانه روزی(برای افراد تبعه استرالیا) : ۱۱۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ دلار در سال

هزینه های دیگر زندگی در استرالیا :
هزینه برق و گاز خانگی: ۳۵ تا ۱۴۰ دلار در هفته
تلفن و اینترنت: ۲۰ تا ۵۵ دلار در هفته
حمل و نقل عمومی(مانند مترو و اتوبوس) : ۱۵ تا ۵۵ دلار در هفته
هزینه ای جاری داشتن اتوموبیل (مانند بنزین-مالیات و…) ۱۵۰ تا ۲۶۰ دلار در هفته
تفریح: ۸۰ تا ۱۵۰ دلار در هفته
هزینه های خوار و بار و خورد و خوراک : ۸۰ تا ۲۸۰ دلار در هفته
حداقل هزینه های زندگی یک فرد مجرد در استرالیا:
بخش مهاجرت و پلیس مرزی کشور استرالیا برای افرادی که درخواست ویزاهای اقامتی در کشور استرالیا را دارند شرایطی مشخص نموده است که میبایست میزان هزینه ۱۲ ماه زندگی در استرالیا را به صورت موجودی نشان دهند
شخص اصلی: ۱۹.۸۳۰ دلار
همسر : ۶۹۴۰ دلار
فرزند: ۲۹۷۰ دلار

ما در این مقاله در خصوص مهاجرت به استرالیا و شرایط زندگی در استرالیا و اخذ اقامت استرالیا در این مقاله در باب مهاجرت تحصیلی به استرالیا و قوانین و راه های اخذ ویزای تحصیلی استرالیا و شرایط تحصیل در استرالیا و یا کار در استرالیا و یا سرمایه گذاری در استرالیا و یا ازدواج در استرالیا و یا تولد فرزند در استرالیا . شما عزیزان اگر می خواهید از چگونگی اخذ اقامت دائم استرالیا و مهاجرت به استرالیا و شرایط زندگی در استرالیا آگاه شوید و با هزینه های تحصیل و زندگی دراسترالیا آگاه شوید

می توانید با کارشناسان و حقوقدانان مسلط به امور بین الملل در موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص چگونگی و شرایط مهاجرت به استرالیا و شرایط زندگی در استرالیا مشاوره رایگان اخذ نمایید .

Rating: 5
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (20 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 پاسخ
   • علی اکبر گفته:

    باعرض سلام همسرم پزشک هستن آیا برای ادامه تحصیل امکان دارد به استرالیا مهاجرت کنیم؟ به من و فرزندانمان ویزا داده میشود؟ مدرک زبان خاصی مورد نیاز میباشد؟

    Rating: ۵
    پاسخ
    • m.s گفته:

     با سلام، بله می توان برای ایشان اقدام کرد و در ابتدا با توجه به رشته باید معادلسازی مدارک ایشان انجام شود . در ادامه نیز همراهان به ایشان ملحق می شوند. برای دکتری معمولا به آیلتس با نمره ۷ به بالا نیاز دارید.

     پاسخ