مهاجرت به انگلستان و شرایط زندگی در انگلستان در سال ۲۰۲۰

مهاجرت به انگلستان و شرایط زندگی در انگلستان در سال ۲۰۲۰ ، معرفی راه های ورود به این کشور و شرایط اخذ اقامت و تابعیت انگلستان و هزینه های زندگی و اقامت در انگلیس در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. راحت ترین راه مهاجرت به انگلستان کدام است؟ آیا مهاجرت به انگلستان از طریق دعوتنامه امکان پذیر است؟ شرایط مهاجرت غیر قانونی به انگلستان چیست؟ میزان هزینه ها و شرایط زندگی در انگلستان چقدر است؟ آیا امکان مهاجرت و اخذ اقامت انگلیس از طریق تغییر مذهب وجود دارد؟ وضعیت کنونی مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص برای ایرانیان چگونه است؟ ما در این مقاله به پاسخ این قبیل سوالات پاسخ داده و راههای مهاجرت به انگلیس و شرایط زندگی در انگلستان را بصورت جامع تشریح خواهیم کرد. بدون شک کشور انگلستان همواره به عنوان یکی از مقاصد مهاجرتی متقاضیان مهاجرت می باشد، زیرا کیفیت زندگی، امنیت، بهداشت، آموزش و … در انگلستان از شرایط بسیار مطلوبی برخوردار است. امید است شما عزیزان از طریق مطالعه کامل این مقاله پاسخ پرسش های خود را بیابید. چنانچه در زمینه مهاجرت به انگلستان و شرایط زندگی در انگلستان یا سایر کشور ها ابهامی دارید می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس برقرار نموده و پاسخ تمامی ابهامات و سوالات خود را از طریق مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید.

مهاجرت به انگلستان
 • مهاجرت به انگلستان و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به انگلستان از طریق کار
 • مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل
 • مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج
 • مهاجرت به انگلستان و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به انگلستان برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • مهاجرت به انگلستان و هزینه های زندگی در انگلستان
 • مهاجرت به انگلستان و اخذ تابعیت انگلستان
 • مهاجرت به انگلستان و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

مهاجرت به انگلستان و شرایط عمومی آن

کشور انگلستان به عنوان یکی از کشورهای پادشاهی متحد بریتانیا می باشد و شامل سه کشور دیگر ؛ اسکاتلند، ولز و جزیره ایرلند می باشد. پایتخت کشور انگلستان شهر لندن است. جمعیت بریتانیا در حدود ۶۷ میلیون نفر می باشد که در حدود ۵۶ میلیون آن متعلق به کشور انگلستان است. این کشور جزء شش کشور برتر اقتصاد دنیا می باشد و میزان رشد تولیدات ناخالص داخلی بالایی دارد. مردم انگلستان به زبان انگلیسی تکلم می نمایند. پول رایج در این کشور پوند استرلینگ نام دارد. در بخشهای مختلف صنعتی و خدماتی، انگلستان جز برترین کشورها محسوب می گردد. کشور انگلستان به دلیل پیشینه تاریخی قوی، فرهنگ غنی، آداب و رسوم مختلف، غذاهای لذیذ و متنوع و… سالیانه مقصد هزاران انسان برای سفر های توریستی و مهاجرتی بوده است. کیفت زندگی مردم، شاخص توسعه انسانی، خدمات بهداشت ملی و … در انگلستان در سطوح بسیار بالایی قرار دارد.

افرادی بسیار زیادی کشور انگلستان را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند و از طرق سرمایه گذاری در انگلستان ، تحصیل در انگلستان ، کار در انگلستان ، تولد و ازدواج در انگلستان به این کشور مهاجرت نموده و موفق به تجربه شرایط زندگی در انگلستان می گردند. تعداد ایرانیان مقیم کشور انگلستان طی سرشماری سال ۲۰۱۱ حدود ۴۲ هزار نفر بودند. با توجه به نرخ بیکاری پایین این کشور و شرایط و بستر مناسب برای راه اندازی کسب و کار و هم چنین نرخ تورم پایین آن شرایط مطلوبی برای افرادی ایجاد شده است که بتوانند از طرق یاد شده به این کشور مهاجرت نموده و موفق به اخذ اقامت انگلستان گردند. که در ادامه تمامی راه ها و شرایط مهاجرت به انگلستان در سال ۲۰۲۰ را بررسی خواهیم کرد.

نکاتی در مورد نظام حقوقی انگلستان
درباره انگلستان

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد اقامت انگلستان

تاریخچه حقوق کشور انگلستان
شرایط مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق کار

به طور کلی افرادی که قصد دارند از طریق ویزای کاری به کشورهای گوناگون مهاجرت نمایند یا بایستی از طریق اخذ پیشنهاد شغلی از کارفرما در آن کشور، یا از طریق ویزاهای جستجو کار، یا از طریق ویزاهای کاری برای افراد متخصص( نظیر اسکیل ورکر کانادا، نیوزلند) که بر اساس سیستم امتیاز بندی می باشد اقدام نمایند. متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به انگلستان را دارند بایستی کارفرمایی در انگلستان را متقاعد سازند که با توجه به شرایط و تخصصی که فرد دارد وی را استخدام نماید و برای متقاضی دعوتنامه کاری ارسال نماید که بتواند از این طریق به انگلستان مهاجرت نماید. ویزاهای کاری انگلستان کوتاه مدت و بلند مدت می باشند و افرادی که قصد اخذ اقامت انگلستان را دارند بایستی از طریق ویزاهای بلندمدت کاری (General work visa Tire2) اقدام نماید. دارنده این ویزا حداکثر می تواند تا ۵ سال و ۱۴ روز در انگلستان اقامت داشته باشد که قابل تمدید شدن نیز می باشد. کارفرمایان بایستی حداقل ۲۵۰۰ پوند که حداقل حقوق می باشد به متقاضیان پرداخت نمایند.

ویزای های کاری انگلستان به این صورت است که برای افراد با تخصص است که قصد اخذ اقامت و کار بصورت بلند مدت را دارند که انواع مهاجرت به انگلستان ازطریق ویزای کاری شامل مهاجرت به انگلستان ازطریق تخصص(کار عمومی)/  مهاجرت به انگلستان از طریق انتقال داخل شرکت / مهاجرت از طریق ویزای ورزشکاری است .

مهاجرت به انگستان از طریق تخصص:

این نوع از مهاجرت به انگلستان برای افراد متخصص در زمینه های کاری مانند حسابداری فناوری اطلاعت / حسابداری / مراقبت های بهداشتی میباشد باید توجه داشته باشید  قبل از اقدام جهت اخذ این ویزا یا مهاجرت به انگلستان باید دارای  یک پیشنهاد شغلی مخصوص سطح ۲ از یک کار فرمای انگلیسی که دارای مجوز اسپانسری باشد تا بتواند اقدامات لازم جهت مهاجرت به انگلستان را داشته باشد

مهاجرت به انگلستان از طریق انتقال داخل شرکت :

این نوع از ویزا برای کسانی که در کمپانی های بین المللی انگلستان کارمند هستند و مقرر است که انتقال یکی از کارمندان کشور های خارج اروپا به یکی از شعبه های خود در انگلستان صورت بگیرد که کارفرما باید اسپانسر این فرد شود و همچنین زمینه کاری فرد همخوانی و یکسان باشد . این ویزا دارای سه بخش  که شامل ویزای کارمندان بلند مدت/ ویزای کارمندان کوتاه مدت / ویزای کار اموزان میباشد

مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای ورزشکاری:

مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای ورزشکاری مناسب افراد حرفه ای در این زمینه است که بطور بین المللی  در بالاترین سطح دنبال مشود و همچنین شرایط به اینگونه است که باعث شود ان رشته ورزشی  در بالاترین سطح  در انگلستان پیشرفت کند  ضمناٌ متقاضی پس از مهاجرت به انگلستان میتواند در بازی های ملی خود حاضر باشد

شایان ذکر است برای اخذ ویزای کاری کشور انگلستان کارفرما می بایست مبلغ ۱۵۹٫۰۰۰ پوند از سهام شرکت را برای استخدام نیروی کار بلوکه نماید به همین دلیل کارفرمایان راغب به استخدام نیروی کار خارجی نیستند. به همین روی جذب و استخدام ایرانیان بعنوان نیروی کار در انگلستان حداقل در دوره کنونی بسیار پیچیده بوده و احتمال آن بسیار پایین است. راه جایگزین و مناسبی که برای مهاجرت کاری به اروپا وجود دارد، کار در آلمان یا کار در اتریش است. این دو کشور به متقاضیان کار خود ویزای جستجوی کار اعطاء‌ می نمایند و متقاضی دیگر نیازی به داشتن Job Offer پیش از ورود به این کشور ها نخواهد داشت. به جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه بفرمایید.

همچنین یکی از مهم ترین شاخص های اقتصادی در زمینه اشتغال، نرخ بیکاری می باشد. نمودار زیر نشان دهنده نرخ بیکاری در انگلستان می باشد که دید روشنی نسبت به وضعیت کاری در انگلستان برای متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق کار ارائه می نماید.

نمودار نرخ بیکاری در کشور انگلستان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به انگلستان با فوق لیسانس روانشناسی

سوال شما پاسخ ما 
📌سلام ببخشید من کارشناسی ارشد روانشناسی دارم ومدرک زبان ایلتس هم دارم ومیزان سرمایم هم ۶۰۰ میلیون تومان هست ولی سابقه کار تنها پنج سال دارم که اون پنج سال هم خودم مطب زدم بنظرتون من از چه راهی برای مهاجرت اقدام کنم.
پاسخ این کاربر عزیز در قالب فایل صوتی زیر خدمت شما عزیزان ارائه شده است :

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد ویزای کار انگلیس و آمریکا

مقاله مرتبط ـ لطفا بر روی عکس زیر کلیک نمایید

کار در آلمان یا اتریش

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

کشور انگلستان به عنوان یکی از برترین نظام های آموزشی در سرتاسر دنیا شناخته می گردد و دانشجویان و دانش آموزان بسیار زیادی تمایل به تحصیل در مدارس و دانشگاه های این کشور را دارند. دانش آموزان از سن ۶ سالگی تا سن ۱۶ سالگی در انگلستان به صورت اجباری در مدرسه مشغول به تحصیل می گردند. دانش آموزان در مقطع دبیرستان دوره های GCSE(General Certificate Secondary Educatio) که شامل سه سطح هشتم، نهم و دهم می گردد را پشت سرمی گذرانند و پس از آن در دوره های A-Level (ویژه رشته های پزشکی) و Foundation(ویژه رشته های غیر پزشکی) مشغول به تحصیل شده و پس از آن وارد دانشگاه می شوند. به جهت کسب اطلاعات تکمیلی می توانید به مقاله ای تحت عنوان « انواع دوره های تحصیلی در انگلستان »‌ رجوع نمایید. نظام آموزشی در مدرسه طبق جدول ذیل می باشد.

سن

سال

برنامه درسی

۳ مهد کوک مرحله بنیادی
۴ پیش دبستانی
۵ سال اول مرحله اصلی ۱
۶ سال دوم
۷ سال سوم مرحله اصلی ۲
۸ سال چهارم
۹ سال پنجم
۱۰ سال ششم
۱۱ سال هفتم مرحله اصلی ۳
۱۲ سال هشتم
۱۳ سال نهم
۱۴ سال دهم مرحله اصلی ۴/ GCSE
۱۵ سال یازدهم
۱۶ سال دوازدهم A Level
۱۷ سال سیزدهم

دانشجویانی که تمایل به مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در مقطع لیسانس را دارند بایستی دارای دیپلم ۱۲ ساله تحصیلی باشند و مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل ۶ را ارائه نمایند. مدت زمان تحصیل در انگلستان در این مقطع معمولا ۳ ساله می باشد. دانشجویانی که قصد دارند در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های انگلستان تحصیل نمایند بایستی دارای مدرک لیسانس باشند. مدت زمانی را که دانشجویان در این مقطع مشغول به تحصیل هستند عموماً یک سال می باشد. داشتن مدرک زبان در حد آیلتس ۶٫۵ یا بالاتر نیز یکی از الزامات است.

تحصیل در انگلستان

برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان در مقطع دکترا دانشجویانی که دارای رزومه تحصیلی ایده آلی می باشند می توانند با پیدا نمودن سوپروایزر یا استاد راهنما در این کشور پذیرش تحصیلی دریافت کنند و سپس برای ویزای تحصیلی انگلستان اقدام کنند. مدت زمان تحصیل در این مقطع نیز ۳ الی ۵ سال می باشد. تحصیل در انگلستان مستلزم داشتن ویزای تحصیلی می باشد. ویزای تحصیلی انگلستان امتیاز بندی می باشد و برای دانش آموزان زیر ۱۷ سال و شش ماه موسم به child student visa(Tire4) 30 امتیاز و ویزای تحصیلی برای دانشجویان با سن بالاتر از ۱۷ سال و شش ماه General student visa(Tire4))) 40 امتیازی می باشد. این امتیازات بر اساس نامه پذیرش از دانشگاه، ارائه نامه تمکن مالی و داشتن مدرک زبان محاسبه می گردد. گفتنی است که ۱۰ امتیاز مربوط به مدرک زبان تفاوت این نوع ویزا برای دانش آموزان و دانشجویان می باشد. برخی از دانشگاه های برتر انگلستان را در جدول ذیل می توانید مشاهده نمایید.

شهر

نام دانشگاه

رتبه جهانی ۲۰۱۹

آکسفورد آکسفورد ۲۱
کمبریج کمبریج ۲۷
لندن کالج لندن ۴۹
ادینبورگ ادینبورگ ۵۷
منچستر منچستر ۷۴
ناتینگهام ناتینگهام ۱۱۶
لندن اقتصاد و علوم سیاسی لندن ۱۱۷
لیدز لیدز ۱۲۸
کاونتری وارویک ۱۳۱
لندن امپریال کالج ۱۵۳

 

 

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در انگلستان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

کشور انگلستان به دلیل شرایط مطلوب اقتصادی و تثبیت شده همواره به عنوان یکی از مقاصد مهم برای سرمایه گذاران تلقی می گردد. قبل از مطرح نمودن شرایط سرمایه گذاری و مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری بایستی به برخی از شاخص های مهم اقتصادی در این زمینه اشاره نماییم. امنیت اموال سرمایه گذاران بدون شک یکی از مهم ترین مسائل برای انجام سرمایه گذاری می باشد. شاخص نرخ مصادره اموال نشان دهنده میزان ریسک از دست رفتن دارایی سرمایه گذار خارجی می باشد. نرخ مصادره اموال انگلستان را از طریق نمودار ذیل می توانید مشاهده نمایید. میزان ریسک از دست رفتن دارایی بین ۱ تا ۷ است که عدد ۱ کمترین میزان ریسک می باشد.

یکی دیگر از شاخص های مهم اقتصادی، شاخص رشد اقتصادی می باشد که نشان دهنده افزایش میزان تولیدات ناخالص داخلی در طی یکسال می باشد. رشد اقتصادی مثبت نشان دهنده وضعیت مطلوب اقتصادی می باشد. در نمودار زیر شما عزیزان می توانید میزان رشد اقتصادی کشور انگلستان را در سال ۲۰۱۹ مشاهده نمایید.

نمودار میزان رشد اقتصادی کشور انگلستان

سرمایه گذاری در انگلستان با اخذ ویزای Investor visa (Tier 1) میسر می گردد. برای این نوع ویزا فرد بایستی مبلغ ۲,۰۰۰,۰۰۰ پوند را در انگلستان سرمایه گذاری نماید. دارنده این ویزا می تواند به مدت ۳ سال و ۴ ماه اقامت انگلستان را کسب نماید و این ویزا برای ۲ سال دیگر نیز قابل تمدید است. اگر فرد مبلغ ۱۰ میلیون پوند سرمایه گذاری کند بعد از ۲ سال می تواند برای اقامت دائم انگلستان درخواست نماید و اگر ۵ ملیون پوند سرمایه گذاری نماید بعد از ۳ سال و در صورتی که ۲ میلیون پوند سرمایه گذ اری نماید بعد از ۵ سال اقامت دائم انگلستان را اخذ می کند. این مبلغ ۲ میلیون پوند سرمایه گذار یا بایستی متعلق به خودش یا متعلق به شریک تجاری و همسرش باشد. در صورتی که سرمایه متعلق به شریک متقاضی است بایستی اولاً در یک رابطه بلند مدت باشند؛ حداقل ۲ سال، ثانیاً بیاینه ای مبتنی به اجازه کنترل و مدیریت صندوق مالی توسط آنها ارائه گردد.

با توجه به گزاف بودن مبالغ ذکر شده جهت اخذ اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری و همچنین سخت گیری فراوان در زمینه پذیرش بیزنس پلن در این کشور ، پیشنهاد جایگزین ما به شما این است که با سرمایه گذاری با مبالغ کمتری موفق به اخذ اقامت بهترین کشورهای اروپایی گردید. شما با سرمایه گذاری با شروع از مبلغ ۵۰ هزار یورو می توانید اقامت کشورهایی نظیر اتریش ، سوئیس ، آلمان و حتی لاتویا را بدست آورید.

سرمایه گذاری در خارج از کشور

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری تا ۲۰۰ هزار دلار در کشور های انگلیسی زبان

اخذ اقامت انگلستان از طریق خرید ملک در لندن
کارآفرینی در انگلستنان

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

یکی از روش های مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج با تبعه یا مقیم انگلستان می باشد. افرادی که قصد مهاجرت به انگلستان از این طریق را دارند می توانند بعد از گذشت ۳ سال برای اخذ تابعیت، شهروندی یا پاسپورت انگلستان اقدام کنند. شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج به شرح ذیل می باشد:

 • هر دو بالای ۱۸ سال باشند.
 • طرفین بایستی ثابت نمایند که تقریباً ۲ سال باهم زندگی می کنند.
 • فرد بیگانه بایستی بعد از ورودش تا ۶ ماه ازدواجشان را اقدام به ثبت ازدواج با همسر انگلیسی خود نماید.
 • افرادی که قصد دارند از این طریق برای همسر خود اقدام کنند بایستی تمکن مالی لازم برای پوشش هزینه های زندگی همسرشان را نیز داشته باشند.

مقاله حاضر توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) به نگارش درآمده است و کپی برداری از آن بدون ذکر نمودن منبع خلاف اصول اخلاق می باشد و حرام است.

مهاجرت از طریق ازدواج - ازدواج با خارجی - اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج

ویزای ازدواج انگلستان به شخص متقاضی ازدواج در انگلستان یک ویزای ۳۳ ماهه داده میشود و بعد از اتمام این دوره مجددا شرایط شخص بررسی شده و برای ۳۳ ماه دیگر تمدید میشود، و در صورتی که مشکل خاصی پیش نیاید پس از گذشت این  ۵ سال زوج می توانند درخواست اقامت دائم دهند. البته به یاد داشته باشید که برای درخواست این ویزا سن ازدواج برای زوج و زوجه باید حتما ۱۸ سال تمام باشد. در این نوع ویزا متقاضی اجازه کار و درس خواندن را دارد.
متقاضیان این نوع ویزا باید درخواست خود را از خارج انگلستان و با مراجعه به سفارت این کشورانجام داده و هنگام مراجعه مدارک ازدواج و هر گونه مدارکی که دال بر شهروند بودن شوهر یا همسر آینده خوددرانگلستان باشد را تحویل دهند.

ویزای نامزدی معمولی انگلستان:

پس از اثبات دارا بودن شرایط لازم به شخص متقاضی ازدواج در انگلستان یک ویزای شش ماهه داده خواهد شد و شخص در این شش ماه فرصت دارد که ازدواج کند. متقاضی باید امکان ثبت ازدواج را داشته باشد و لازم به ذکر استکه چند همسری در انگلستان قانونی نیست و جرم محسوب میشود پس وضعیت تاهل فرد متقاضی باید کاملا روشن باشد و اگر  فرد متقاضی مطلقه و یا بیوه باشد می بایست مدارک لازم را ارائه دهد. پس در این ویزا بعد از اخذ ویزای شش ماهه فرد به انگلستان رفته و فرصت می یابد آنجا ازدواج کند و سپس یک ویزای سه ساله دریافت کند و یا اینکه اصلا ازدواج نکند و به کشورش بازگردد.

ویزای نامزدی ویزیتوری انگلستان:

به شخص متقاضی ازدواج در انگلستان یک ویزای شش ماهه داده میشود تا به انگلستان برود و در آنجا ازدواج کند و سپس به کشور خودش برگردد و بعد از طریق کشور خودش ویزای سه ساله ی ازدواج را دریافت کند که البته در حال حاضر این نوع از ویزا بزای ایرانی ها مقدور نیست.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

تولد و ازدواج در انگلستان
اخذ ویزای همراه در انگلستان

مهاجرت به انگلستان و اخذ تابعیت از طریق تولد

کشورها برای اعطای تابعیت از طریق تولد بر اساس دو سیستم خون یا خاک عمل می نمایند و یکی از این سیستم ها را به عنوان سیستم اصلی و دیگری را به عنوان سیستم فرعی برای اعطای تابعیت اعمال می نمایند. کشور انگلستان تا قبل از سال ۱۹۸۳ براساس سیستم خاک عمل می کرد و فرزندی که در خاک انگلستان متولد می شد دارای تابعیت انگلیسی می بود، اما بعد از سال ۱۹۸۳ رویکرد و سیستم خون به عنوان اولویت اصلی برای اعطای تابعیت در انگلستان بمنظور تولد فرزند استفاده شد و هر فردی که از والدینی انگلیسی متولد می شد فارغ از اینکه موقعیت جغرافیایی تولد وی در بریتانیا بوده یا خیر تابعیتی انگلیسی دریافت می کرد. قانونی که مربوط به سال ۲۰۰۶ می باشد اعلام می دارد که در صورتی کودک متولد شده از والدینی انگلیسی یا اروپایی و یا سوئیس باشد می تواند تابعیت کشور انگلستان را اخذ نماید. همچنین در صورتی که تابعیت والدین کودک مشخص نباشد برای جلوگیری از بی تابعیتی به وی تابعیت انگلستان اعطا می گردد.

کودک متولد شده از پدری انگلیسی و مادری نامعلوم نیز تابعیت انگلیسی اخذ می کند، حتی اگر کودک حاصل ازدواجشان نباشد. افرادی که دارای پدر یا مادری انگلیسی هستند می توانند برای مهاجرت به انگلستان از طریق تولد اقدام کنند.

تولد در خارج از کشور ـ اخذ تابعیت از طریق تولد

شرایط اخذ تابعیت انگلستان از طریق اعمال خون : 

کودکی  که در خارج از انگلستان متولد شده باشد و  یکی از والدین کودک و یا هر دو تبعه انگلستان باشند؛
کودکی که در خارج از انگلستان متولد شده باشد و یکی از والدین وی در خدمت پادشاه باشد
 کودکی که تحت تکفل خانواده انگلیسی باشد و والدیننش مجهول باشند.

به طور کلی شرایط اخذ تابعیت انگلستان از طریق تولد را با موارد زیر برشمرد :

کودکی که در انگلستان از والدینی که یکی از آن ها تبعه انگلیس بوده یا محل زندگی خود را این کشور قرار داده باشد متولد شده باشد

کودکی که از پدر انگلیسی که در خارج از انگلستان زندگی کند متولد شده باشد و ازدواج صورت نگرفته باشد. طفل چنانچه کمتر از ۱۸ سال سن داشته باشد می تواند تقاضای تابعیت انگلستان را بنماید.

کودکی که از والدین نامعلوم در خاک انگلستان متولد شده باشد تابعیت انگلستان را اخذ مینماید.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد اخذ تابعیت از طریق تولد

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

پناهجو شخصی است که به علت عقاید سیاسی، ملیت، نژاد، دین و عضویت در گروه اجتماعی این خطر وجود دارد که مورد آزار و اذیت و شکنجه قرار بگیرد. اگر شخصی قصد مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی را داشته باشد اولا ًبایستی شرایط پناهندگی را داشته باشد و ثانیاً قانون دوبلین را رعایت نماید.

فرد به محض اینکه به خاک کشور انگلستان می رسد بایستی اعلام پناهندگی نماید. پس از آن یک مامور مهاجرتی پرونده فرد را بررسی می نماید و سپس فرد برای مصاحبه به دادگاه خوانده خواهد شد و تا ۶ ماه در رابطه با وی تصمیم گیری می کنند. در صورت تظاهر به داشتن شرایط پناهندگی فرد ممکن است به ۲ سال حبس محکوم شود و یا بایستی خاک کشور انگلیس را ترک نماید. زمانی که پرونده فرد در حال بررسی است وی اجازه کار نخواهد داشت و حقوق پناهندگی دریافت نخواهد کرد. پناهندگی خطرات بسیار زیادی را برای فرد و خانواده اش دارد که به هیچ عنوان روشی ایده آل برای مهاجرت به انگلستان نمی باشد.

شرایط و مدارک لازم جهت مهاجرت به انگلستان با اعلام پناهندگی به شرح ذیل است:

 • گذرنامه و اسناد مسافرتی
 • گواهی ثبت نام پلیس
 • مدارک شناسایی، برای مثال کارت شناسایی، گواهی تولد و ازدواج یا سوابق تحصیلی یا هر چیزی که فکر می کنید به درخواست شما کمک می کند
 • در صورت پذیرش پناهندگی فرد می تواند به مدت ۵ سال اجازه اقامت با حق پناهندگی داشته باشد که بعد از ۵ سال فرد می تواند برای اقامت درخواست دهد.

درخواست های پناهندگی به انگلستان در ماه فوریه از ۳٫۷۲۰ نفر در ماه ژانویه ۲۰۱۹ به ۳٫۳۱۵ نفر کاهش یافت. درخواست های پناهندگی در انگلیس از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۹ به طور متوسط ۲۶۴۴٫۷۴ نفر بود که در اکتبر ۲۰۱۵ به بالاترین سطح خود رسید و ۵٫۰۴۰ نفر در ماه اکتبر به ثبت رسید.

نمودار آمار تعداد پناهندگان به کشور انگلستان در سالیان اخیر

شایان ذکر است موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) هیچ گونه خدمات مشاوره ای و یا اجرایی در قبال پناهندگی ارائه نمی نماید اما شما را در بهترین مسیر برای مهاجرت به انگلستان از طرق قانونی راهنمایی می کند.

اخذ اقامت و تابعیت از طریق پناهندگی - پناهندگی به خارج از کشور

مهاجرت به انگلستان برای هنرمندان و افراد فوق موفق

ویزای ورزشکاری Sportsperson Visa (Tier2)

 فردی که ورزشکار نخبه و یا مربی شناخته شده در حوزه ورزشی در جهان بوده و در بالاترین سطح حرفه ای قرار داشته و قصد مهاجرت به انگلستان و تجربه شرایط زندگی در انگلستان را دارد می تواند از طریق ویزای افراد موفق یا هنرمند برای اقامت انگلستان اقدام کند. برای اخذ این نوع ویزا فرد بایستی اثبات نماید که برای توسعه ورزش در بریتانیا تلاش خواهد کرد و همچنین بایستی حرفه وی در لیست ویزای ورزشکاری ردیف ۲ قرار گرفته باشد. افرادی که قصد مهاجرت به انگلستان از این طریق را دارند می توانند مجوز ۳ سال اقامت انگلستان را کسب نموده و این ویزا را به مدت ۳ سال دیگر نیز تمدید نمایند.

ویزای کار برای ورزشکاران و افراد فوق موفق

ویزای دیگری که می توان در این گروه دسته بندی کرد ویزای Temporary Worker – Creative and Sporting visa (Tier 5) یا ویزای خلاقت و ورزشی می باشد که افراد می توانند با اخذ آن راه مهاجرت به انگلستان را در پیش گیرند. این نوع ویزا به صورت موقت است و مشمول افرادی می شود که در صنعت هنر کار می کنند مانند بازیگرها، رقاص ها، موسیقدانان، خوانندگان و …. شخص برای این نوع ویزا نیازمند یک حمایت کننده مالی از انگلستان می باشد و این گواهی نامه برای فرد ارسال می شود که این گواهینامه حمایت اطلاعات شخصی و اطلاعات مربوط به شغل فرد را شامل می شود. افرادی که قصد مهاجرت به انگلیس از این طریق را دارند می توانند در حرفه خودشان کار کنند یا به مدت ۲۰ ساعت در هفته در مشاغلی که کمبود نیروی کار وجود دارد مشغول شوند و همچنین می تواند خانواده خودش را به عنوان همراه به انگلستان بیاورند. برای اینکه فرد برا این نوع ویزا واجد شرایط شود بایستی در جامع بین الملل شناخته شده باشد. فرد می تواند ویزای خود را حداکثر تا ۲۴ ماه تمدید نماید.

ویزای اقامت هنرمندان در اتریش
راهنمای اخذ انواع ویزای انگلستان

مهاجرت به انگلستان و هزینه های زندگی در انگلستان

قطعاً هزینه های زندگی در انگلستان برای متقاضیان مهاجرت به انگلیس و تجربه شرایط زندگی در انگلستان به عنوان یکی از مهم ترین موضوعات مد نظر قرار می گیرد. به طور معمول هزینه های زندگی در انگلستان نسبت به سایر کشورهای حوزه اروپا قدری بالاتر می باشد. اگر چه هزینه های زندگی در انگلستان بسته به شهر، سبک و سیاق زندگی افراد و … متفاوت است اما به طور میانگین هزینه های زندگی در این کشور ۷۲٫۹۷ درصد بدون احتساب هزینه های مسکن از ایران بالاتر می باشد و هزینه مسکن در انگلستان حدود ۱۰۹٫۵۴ درصد از ایران بالاتر است. در نمودار ذیل هزینه های زندگی در انگلستان را می توانید مشاهده نمایید.

 مواد غذایی

 هزینه ها / پوند

غذا در رستوران ارزان قیمت ۱۲
غذا برای ۲ نفردر رستوران عادی ۴۵
غذا در مک دونالد ۵٫۵
کاپوچینو معمولی ۲٫۶۷
شیر یک لیتر ۰٫۹
نان ۵۰۰ گرمی ۰٫۹۹
برنج ۱ کیلو گرم ۰٫۸۹
تخم مرغ ۱۲ عددی ۱٫۸۶
مرغ ۱ کیلوگرم ۵٫۶۲
گوشت قرمز ۱ کیلوگرم ۷٫۳۱

حمل و نقل

هزینه ها

بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی ۲٫۵
کرایه ماهیانه حمل و نقل عمومی ۶۰
تعرفه تاکسی برای ۱ کیلومتر ۳
بنزین ۱ لیتر ۱٫۲۷

خدمات

هزینه ها

هزینه های مصرفی مانند آب، برق، گاز و… ۱۴۵٫۱۹
تعرفه مکالمه تلفن همراه برای ۱ دقیقه ۰٫۰۶
اینترنت با سرعت ۶۰ مگابایت بر ثانیه ۳۰٫۵۱

پوشاک

هزینه ها

شلوار جین ۵۶٫۷۱
کفیش نایک ۶۱٫۰۴
کفش چرمی ۶۰٫۵

اجاره مسکن

هزینه ها

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۷۱۸٫۶۲
اجاره آپارتمان یک خوابه در خارج مرکز شهر ۵۷۹٫۱۴
اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ۱۱۹۰٫۷۷
اجاره آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر ۹۲۰

نکته بارز و مثبت در رابطه با انگلستان و هزینه ها، پایین بودن نرخ تورم این کشور می باشد. نرخ تورم ماهیانه در انگلیس برای سال ۲۰۱۹ در نمودار زیر قابل مشاهده است که در ماه اوریل ۲۰۱۹ به ۲٫۱ درصد افزایش یافته است.

نمودار نرخ تورم ماهیانه انگلیس برای سال 2019

هزینه مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل :

 • هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان یکی از بزرگترین نگرانی برای دانشجویان و دانش آموزانی است که برای تحصیل وارد انگلستان می شوند .  در مقایسه با دانشگاه های دیگر در اروپا، شهریه های تحصیل در انگلستان نسبتا بالا می باشد.  وضعیت شهریه به طور کلی به کشور محل اقامت متقاضی نیز بستگی دارد.
  دانش آموزان اتحادیه اروپا در خصوص هزینه های تحصیل و بخصوص تحصیل در انگلستان قاعدتا هزینه های پایینتری را به نسبت دانش آموزان بین المللی میپردازند .با این حال ، وجود کمک هزینه های تحصیلی در انگلیس ، وام های دانشجویی و کمک های مالی  برای دانش آموزان در سطح کارشناسی ارشد و دکتری به دانش آموزان در پرداخت شهریه کمک می کند .و هزینه های تحصیل در انگلیس را برای دانشجویان سبک تر نموده است.
 • هزینه های تحصیل در رشته های هنری : £۱۴,۰۰۰ – £۱۲,۰۰۰  پوند درهر سال دوره های کارشناسی
 • هزینه های تحصیل در رشته های علوم پایه : £۱۵,۰۰۰ – £۱۴,۰۰۰ پوند درهر سال دوره های کارشناسی
 • هزینه های تحصیل برای رشته های هنری  : £۱۵,۰۰۰ – £۱۲,۰۰۰ پوند در سال در دوره های کارشناسی ارشد
 • هزینه کورس های ربان انگلیسی : از ۲٫۰۰۰ پوند تا ۱۰٫۰۰۰ پوند درسال

هزینه اقامت در لندن :

اجاره تختخواب در هر ماه اجاره آپارتمان یک خوابه در هر ماه:

 • شرق لندن £ ۳۵۰ – £ ۴۵۰ (تک) £ ۵۵۰ – £ ۷۲۰ (دو برابر) شرق لندن £ ۹۰۰ – £ ۱۰۰۰
 • لندن West £ ۳۵۰ – £ ۴۳۰ (تک) £ ۴۵۰ – £ ۶۹۰ (دو برابر) لندن غرب £ ۸۵۰ – £ ۹۶۰
 • لندن جنوبی £ ۴۵۰ – £ ۶۰۰ (تک)، £ ۴۵۰ – £ ۸۰۰ (دو برابر) لندن جنوبی £ ۷۲۰ – £ ۸۴۰
 • لندن شمالی £ ۳۵۰ – £ ۵۰۰ (تک) £ ۵۰۰ – £ ۷۰۰ (دو برابر) لندن شمال £ ۷۵۰ – £ ۹۰۰

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد معرفی یک پکیچ آموزش ویدئویی بی نظیر برای یادگیری زبان انگلیسی

هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان

مهاجرت به انگلستان و اخذ تابعیت انگلستان

به طور کلی روش های مهاجرت به انگلستان روش هایی بود که ذکر نمودیم که برخی از این روش ها منتج به تابعیت و برخی از آنها منتج به اقامت سپس منجر به تابعیت می گردد. گفتنی است که راحت ترین راه مهاجرت به انگلستان و اخذ اقامت این کشور تحصیل است و  افرادی که از طریق تحصیل قصد مهاجرت به انگلستان را دارند پس از اینکه از دانشگاه فارغ التحصیل می گردند بین ۶ ماه الی ۱ سال فرصت دارند که در جستجوی کار باشند و پس از پیدا کردن کار مرتبط با رشته تحصیلی خود می توانند اقامت کاری دریافت کنند که پس از ۵ سال منجر به اقامت دائم می گردد و افرادی که نیز با دریافت پیشنهاد شغلی می توانند وارد انگلستان نیز شده و مشغول به کار می گردند، پس از ۵ سال می توانند برای اقامت دائم درخواست نمایند. متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج نیز می توانند بعد از ۳ سال برای پاسپورت انگلستان اقدام نمایند. افرادی که اقامت دائم انگلستان را دارند در سال ششم می توانند برای اخذ پاسپورت ، شهروندی و تابعیت انگلیس اقدام کنند و از تجربه شرایط زندگی در انگلستان بعنوان یک شهروند برخوردار گردند.

پاسپورت انگلستان - تابعیت انگلستان - شهروندی انگلیس

مهاجرت به انگلستان و شرایط زندگی در انگلستان و همچنین اخذ تابعیت این کشور مستلزم شرایطی است که باید یک به یک آنها را مورد توجه قرار داد و به آنها عمل نمود.

اقامت انگلستان و شهروندی آن تحت شرایط زیر اخذ می گردد:

 • شخص متقاضی اخذ تابعیت انگلستان باید سنی بالای ۱۸ سال داشته باشد.
 • شخص متقاضی اخذ تابعیت انگلستان باید طی ده سال گذشته هیچ سابقه کیفری نداشته باشد و از لحاظ شخصیتی مورد تایید و سالم باشد.
 • شخص متقاضی اخذ تابعیت در انگلستان بایذ در این کشور پس از اخذ تابعیت زندگی کند.
 • شخص متقاضی اتبعیت در انگلستان باید قبل از درخواست اخذ تابعیت ۵ سال را در این کشور زندگی کرده باشد.
 • در طی یکسال گذشته نباید بیشتر از سه ماه در بیرون از خاک انگلستان سپری کرده باشد.

تابعیت دوگانه :

کشور انگلستان تابعیت مضاعف را رد نمی کند و در صورتی که درخواست تابعیت انگلستان از طرف شخص متقاضی صورت گیرد.نیاری به ترک تابعیت قبلی نیست.

از دست دادن تابعیت:

شهروندی انگلستان با ترک تابعیت ، اخذ تابعیت کشوری که مورد تایید دولت انگلستان نباشد و فریبکاری و ایجاد خطر برای امنیت ملی از بین خواهد رفت.

راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت
گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین موسسه حقوقی ملک پور
مهاجرت به انگلستان و سخن پایانی

مهاجرت به انگلستان و شرایط زندگی در انگلستان در سال ۲۰۲۰ ، همچنین وضعیت اخذ اقامت و تابعیت انگلستان از طرق گوناگون در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. به دلایلی که کشور انگلستان از نظر شرایط تحصیلی، کیفیت زندگی، شرایط مطلوب اقتصادی و … بسیار مناسب می باشد افراد زیادی تمایل به مهاجرت به انگلستان را دارند. به طور کلی برای مهاجرت به انگلستان یا سایر کشورها شش روش اصلی وجود دارد و متقاضیان مهاجرت بیشتر از طریق تحصیل، کار و سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت می نمایند. افرادی که اقامت دائم انگلستان را دریافت می نمایند می توانند پس از گذشت یکسال از اقامت دائمشان برای پاسپورت انگلستان اقدام نمایند. امیدواریم شما بزرگواران پاسخ تمامی سوالات خود را در باب مهاجرت به انگلستان و شرایط زندگی در انگلستان از مقاله حاضر دریافت کرده باشید، چنانچه شما عزیزان در باب مهاجرت به انگلستان سوالی دارید می توانید با دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) پاسخ تمامی سوالات خود را بیابید. در قسمت دیدگاه این مقاله نیز می توانید سوالات خود را مطرح نمایید.

22 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. تينا گفته:

  سلام
  ممنونم از مقاله خوبتون. من مي خوام از طريق تحصيل برم انگليس ،١٨ سالمه و مي خوام پزشكي بخونم بايد از كجا شروع كنم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز شما می بایست در ابتدا دوره های ای لول را که معمولا دو ساله هستند را بگذرانید و سپس برای تحصیل در پزشکی آزمون بدید.

   پاسخ
 2. t.mohebi گفته:

  سلام و عرض ادب. از مقاله خیلی خوبتون ممنونم. در خصوص انگلستان سوالی که داشتم اینه که برادر من با ویزای تحصیلی برای فوق لیسانس انگلیس اقدام کردند و از این کشور یک پیشنهاد شغلی گرفتن و اقامت کاری هم تونستن بگیرن، برای تمدید قرارداد کاری باید شرایط خاصی داشته باشن؟ ممنون از پاسخگویی شما

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام وقت بخیر.
   شرایط خاصی نیاز نداره ، فقط باید ایشون در کارشون اون موارد خواسته شده از طرف کارفرما رو رعایت کرده باشه قرارداد کاری رو باهاش تمدید میکنه. یعنی اینکه کاملا بسته به نظر کارفرمای ایشون هست. موفق باشید

   پاسخ
 3. t.mohebi گفته:

  سلام و عرض ادب. از مقاله خیلی خوبتون ممنونم. در خصوص انگلستان سوالی که داشتم اینه که آیا با مدرک لیسانس برق و آیلتس ۵ و نیم میشه برای ویزای کاریش درخواست داد؟ خیلی ممنونم از پاسخگویی شما

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز برای اخذ ویزای کار یانگلستان شما می بایست دعوتنامه کار ی داشته باشید .با توجه به رشته تحصیلی شما، می توانید برای ویزای جاب سیکر اتریش اقدام نمائید .چند ساله هستید ؟

   پاسخ
 4. پیمان گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من ۳۲ سالمه گپ تحصیلیم ۸ ساله
  من میتونم برای فوق لیسانس در رشته مدیریت پذیرش بگیرم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز گپ تحصیلی شما برای تحصیل در انگلستان بسیار بالاست ولی شما میتوانید برای کشورهائی نظیر اتریش، هلند و دانمارک و … اقدام نمائید .

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام دوست عزیز. خیر هر کدام این کشورها پاسپورت مربوط به خود را دارند اما شما می توانید با داشتن پاسپورت یکی از این کشورها به راحتی بین کشورها به تردد بپردازید

   پاسخ
 5. امیر گفته:

  سلام من ۳۵ سالمه فوق لیساسن الکترونیک دارم و زبان هم تا حدودی میدونم چطور میتونم برای ویزای کاری انگلیس اقدام کنم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب دوست عزیز برای کار در انگلستان شما می بایست دعوتنامه کاری داشته باشید. رشته شما از رشته های عالی و دارای بازار کار خوب در آلمان و اتریش می باشد .شما می توانید برای ویزای جست و جوی کار برای این دو کشور اقدام کنید

   پاسخ
 6. Pirate گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید،
  می خواستم بپرسم که آیا با ۷ سال گپ تحصیلی می تونم برای تحصیل در مقطع لیسانس در انگلستان اقدام کنم ؟

  با تشکر

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   خیر دوست عزیز این میزان گپ برای تحصیل در مقطع لیسانس فوق العاده بالاست .
   شما می توانید برای کشورهائی نظیر اتریش و مجارستان و فنلاند اقدام نمائید .

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت به شما دوست عزیز
   ممنون بابت حسن نظر شما . مقالات موسسه حقوقی ملک پور در راستای هدف اصلی موسسه که همان ارائه اطلاعات دقیق و به روز به هم وطنان عزیزمان می باشد نگاشته و ارائه می شوند .امید ست با اطلاعاتی که از برسی مقالات سایت کسب می فرمائید بهترین تصمیم را در خصوص آینده خود اتخاذ کنید.

   پاسخ
 7. سینا گفته:

  سلام و وقت بخیر با ویزای توریستی میشود تقاضای پناهندگی داد ما یک خانواده ی سه نفره هستیم زن و شوهر و فرزند یازده ساله؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 8. مژده گفته:

  سلام من لیسانس اتاق عمل هستم با ده سال سابقه کار ایا امیدی هست که انگلستان بتونم کار پیدا کنم؟ و اینکه از چه طریقی ویزا بگیرم راحت تر و کم هزینه تر هست؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای اخذ ویزای کار باید کارفرما داشته باشید تا بتوانید اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
Rating: 5