مهاجرت به ایتالیا و شرایط زندگی در ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا و شرایط زندگی در ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا و شرایط زندگی در ایتالیا

 مهاجرت به ایتالیا و شرایط زندگی در ایتالیا  ۲۰۱۸ در هنگام گرفتن وکیل مهاجرت برای اخذ اقامت ایتالیا ۲۰۱۸ چگونه است ؟ شرایط مهاجرت به ایتالیا و شرایط زندگی در ایتالیا و هزینه های تحصیل و زندگی درایتالیا چگونه است ؟ مهاجرت به ایتالیا و شرایط زندگی در ایتالیا و قوانین و راه های اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و هزینه های تحصیل در دانشگاه های ایتالیا چگونه است ؟ قوانین و راههای ویزای کار ایتالیا و شرایط  ویزای تحصیلی ایتالیا و قوانین مهاجرت توریستی به ایتالیا  و هزینه های زندگی در ایتالیا به چه صورت می باشد ؟

در رابطه با مهاجرت به ایتالیا و شرایط زندگی در ایتالیا و اخذ اقامت دائم ایتالیا با کارشناسان و حقوقدانان مسلط به امور بین الملل در موسسه حقوقی ملک پور در خصوص مهاجرت به ایتالیا و شرایط زندگی در ایتالیا و هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا مشاوره رایگان اخذ نمایید .

کشور ایتالیا در جنوب اروپا واقع شده و پایتخت آن شهر رم می باشد. کشور ایتالیا از یک شبه جزیره و دو جزیره سیسیل و ساردِنی در دریای مدیترانه تشکیل شده ‌است. لازم به ذکر است که دو کشور مستقل بسیار کوچک به نام‌های واتیکان و سان مارینو در بین خاک ایتالیا واقع شده اند و یک تکه از خاک ایتالیا به مام کامپیونه دیتالیا نیز بیرون از خاک اصلی این کشور و در سوئیس قرار دارد.

واحد پول کشور ایتالیا طبق قانون اتحادیه اروپا یورو بوده و زبان رسمی این کشور ایتالیایی است. جمعیت ایتالیا شصت میلیون و ششصد هزار نفر است و دین رسمی این کشور مسیحیت است و ۹۱.۶ درصد جمعیت مسیحی این کشور معتقد به کلیسا کاتولیک واتیکان می باشند.

ایتالیا بیست و سومین کشور پرجمعیت دنیا و پنجمین کشور پرجمعیت اروپاست. ایتالیا آب ‌وهوای معتدل چهار فصل دارد و آب ‌وهوای مناطق ساحلی آن با وضعیت آب و هوایی  مناطق کوهستانی داخلی آن تفاوت زیادی دارد. که همین امر موجب شده است که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب کرده و این باعث شده است که جز یکی از کشورهای با درآمد بالا از طریق توریست باشد. از بزرگترین صنایع کشور ایتالیا می‌توان از صنایع فلزکاری، ماشین‌آلات، وسایل نقلیه، هواپیماسازی، کشتی‌سازی، مواد شیمیایی، پتروشیمی، اتمی، مواد غذایی ، منسوجات و البسه، الکتریکی و جنگ‌افزار اشاره نمود. گندم، جو، سیب‌زمینی، چغندرقند، سیب، ذرت، برنج، انگور، ماهی، گاو و خوک از مهم‌ترین محصولات کشاورزی و دامپروری ایتالیا هستند.

اگر میخواهید در مورد تحصیل، کار و سرمایه گذاری در ایتالیا اقدامی را انجام دهید ابتدا لازم است در مورد مهاجرت به ایتالیا و شرایط زندگی در ایتالیا و همینطور نکات مثبت و منفی زندگی در ایتالیا را به تفسیر و از مرجعی آگاه بدانید.

 • شما عزیزان اگر خواهان مهاجرت به ایتالیا و شرایط زندگی در ایتالیا و کسب اطلاعات در خصوص هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا و شرایط اخذ اقامت دائم ایتالیا و هزینه های زندگی در ایتالیا و بدست آوردن می باشید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص شرایط و راههای مهاجرت به ایتالیا و شرایط زندگی در ایتالیا مشاوره رایگان دریافت نمایید .

کیفیت و سطح زندگی در ایتالیا

ایتالیا به دلیل عضویت در اتحادیه اروپا دارای استاندارد های بالای سطح زندگی در زمینه های مختلفی از جمله بهداشت، خدمات اجتماعی، پوششهای بیمه ای، رفاه و ثروت اجتماعی می باشد. امروزه ایتالیا کشوری توسعه‌یافته است و جزو گروه هشت به‌ شمار می‌آید.

دانشگاه های ایتالیا دارای شهرت جهانی در رشته هایی نظیر معماری، هنر، مهندسی، باستان شناسی، تاریخ، مدیریت و علوم اجتماعی و دارد و تمام اینها به دلیل داشتن تاریخ و تمدنی کهن است.

ایتالیا به لطف داشتن نام آوران موخری چون میکلانژ، رافائل، فراگامو، دانته، گالیله، داوینچی و همچنین مشاهیر دوره معاصر این کشور همچون انزو فراری، جورجیو آرمانی، گوچی و آندریا بوچلی به عنوان کشوری با مردمان خلاق و مبتکر و صنعتگر در جهان معروف است. این موضوع به ویژه در عرصه هنر و گرایش های آن نمود قابل توجهی در ایتالیا دارد کما اینکه در آثار و بناهای این کشور به طور دقیقی دیده می شود.

هزینه های زندگی در ایتالیا به نسبت شرایط و سبک زندگی هر شخص با شخص دیگر قطعا متفاوت است ولیکن موسسه حقوقی ملک پور با سالها تجربه و با داشتن وکلای مجرب و همچنین یاری وکلای برجسته در کشور ایتالیا سعی در ارائه دقیق ترین مشاوره ها در زمینه مهاجرت به ایتالیا و شرایط زندگی در ایتالیا به شما متقاضیان ارجمند دارد که بتوانید بهترین انتخاب را برای آینده خود داشته باشید.

طبق تجربه افرادی که در حال حاضر در ایتالیا به سر می برند، ماهانه بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ یورو مجموع هزینه های زندگی یک شخص با زندگی متوسط در ایتالیا می شود که مبسوط و جز جز  به آن می پردازیم.

مهاجرت به ایتالیا و شرایط زندگی در ایتالیا  و هزینه های مسکن و خوراک در ایتالیا

در کشور ایتالیا افراد با توجه به این که در هر منطقه ای ساکن باشند شرایط زندگی در ایتالیا برای آنها متفاوت خواهد بود . مثلا بافت قدیمی با منازل قدیمی در شهر رم  بیشتر دیده میشود ویا در شهر میلان نسبتا خانه های با شرایط بهتری وجود دارند و همچنین در شهرهای کوچک شمال ایتالیا خانه های شیک و مدرن بیشتر به چشم می آیند.

البته در خصوص مهاجرت به ایتالیا و شرایط زندگی در ایتالیا لازم به ذکر است تمامی این مسائل بسته به شخص و مثلا اینکه یک دانشجو در خوابگاه، سوئیت و یا آپارتمان های مستقل زندگی نماید متفاوت است، هزینه های مسکن در ایتالیا از ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو ماهانه در خوابگاه، و بین ۲۵۰ تا ۵۰۰ یورو به ازای هر ماه زندگی در سوئیت های دانشجویی و ۵۰۰ به بالا به ازای هر ماه زندگی در آپارتمان های یک تا دو خوابه هزینه در بر دارد البته این تماما به محل زندگی وشهر نیز بستگی دارد.

مهاجرت به ایتالیا و شرایط زندگی در ایتالیا و هزینه های رفت و آمد در ایتالیا
هزینه ایاب و ذهاب برای افراد غیر دانشجو از ۳۰ تا ۴۵ یورو در ماه میباشد.در ضمن این هزینه برای دانشجویان می تواند تا حدود ۴۰ درصد کاهش یابد به این علت که رفت و آمد در شهرهای ایتالیا بوسیله وسایل نقلیۀ عمومی مانند اتوبوس و مترو و … فراهم بوده و هزینه رفت و آمد دانشجویان در ایتالیا ، پس از دریافت کارت دانشجویی تا یک سوم هزینه معمول آن خواهد شد.

در خصوص مهاجرت به ایتالیا و شرایط زندگی در ایتالیا می توان بیان نمود که معمولا شهرهای کوچک وشهرستان های ایتالیا از نظر هزینه اجاره بها بسیار کمتر از شهرهای بزرگ آن است. در کشور ایتالیا هزینه مصرف آب بسیار ارزان می باشد و ممکن است خود صاحب خانه آن را تقبل کند ولی هزینه های گاز و برق بسیار بالا هستند و افرادی که مهاجرت به ایتالیا دارند می شوند باید این نکات بسیار ریز و اساسی را بدانند.

کما اینکه در قبل در خصوص مهاجرت به ایتالیا و شرایط زندگی در ایتالیا  ذکر شد و مستحضرید کشور ایتالیا از لحاظ صنعت در رتبه ی بالایی قرار دارد ولی بیان این مطلب بسیار مهم و ضروریست که افراد باید بدانند هرچند کشور ایتالیا از لحاظ صنعت، تحصیل، بهداشت، خدمات اجتماعی، پوشش های بیمه ای و بسیاری از ملاک ها وشاخصه های دیگر جز رتبه های برتر می باشد اما به این نکته دقت نمایید که یک سری ایرادات در کشور ایتالیا  همچنان موج میزند و آن حضور کلاهبرداران و اعضای مافیایی است که با سو استفاده از افراد مهاجر و کم در آمد سعی در رسیدن به اهداف شوم خود را دارند.

درانتها در خصوص مهاجرت به ایتالیا و شرایط زندگی در ایتالیا باید گفته شود که ایتالیا به لحاظ اینکه  هزینه تحصیل بسیار پایین میباشد گزینه مناسبی برای مهاجرت به ایتالیا و تحصیل در ایتالیا میباشد و هزینه زندگی بطور میانگین ۱۰ هزار یورو در سال میباشد .امیدوارم که این مقاله توانسته باشد اطلاعاتی در مورد مهاجرت به ایتالیا و شرایط زندگی در ایتالیا در اختیار شما قرار داده باشد.

شما عزیزان برای اطلاع از شرایط مختلف در مورد مهاجرت به ایتالیا و شرایط زندگی در ایتالیا و قوانین و راه های مهاجرت به ایتالیا از جمله قوانین مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و شرایط اخذ اقامت دائم ایتالیا می توانید با مشاورین و وکلای با تجربه موسسه موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

Rating: 5
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (8 نظرات, میانگین: 4٫63 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 پاسخ
 1. سحر رسولی گفته:

  سوال خیلی مهمی در ارتباط با قبل از مهاجرت به ایتالیا دارم اینکه..من و دوس پسرم تصمیم به مهاجرت گرفتیم اما با توجه به تجربه سایر افراد در خصوص اینکه عقد رسمی نکنید و راحتتر میتونید برید ذهنمونو درگیر کرده چون خانواده هامون فقط با وجود عقد کردن اجازه به رفتن میدن بهمون. آیا عقد کردن باعث سختتر کردن روند انجام کارهای رفتن میکنه ؟آیا اگر عقد کنیم ممکن یک نفر پذیرش بگیرد و نفر دیگر خیر ؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، اگر ازدواج بفرمایید و با تاخی وارد کشور بشین خیلی شرایط بهتر هست. چون وابستگی معنوی رو به ایران نشون میده ، در خصوص اینکه هر دو بزرگوار پذیرش و ویزا میشین تا شرایطتون بررسی نشه نمیشه هیچ اظهارنظری انجام داد.

   پاسخ
 2. محمد گفته:

  عرض سلام و خسته نباشید
  ببخشید من میخاستم در زمینه طراحی کفش ادامه تحصیل بدهم و کشور های ایتالیا امریکا المان مد نظرم است نمیدونم کدومش بهتره و استاد های بهتری داره من قصد دارم طرح های خودمو برای شرکت مد نظرم بفرستم و اگر منو بخوان استخدامم کنن و هزینه دانشگاهمو بدن
  کدام کشور های بالا بهترن و چ شرکت هایی در زمینه کفش عالی هسن در اون کشور ها اگر میشه منو راهنمایی کنین

  پاسخ
 3. Bahar گفته:

  سلام کارشناس ازمایشگاه هستم، دنبال یه کشور خوب برای تحصیل وکار هستم، کانادا و اتریش و ایتالیا مد نظرم هست ، شرایط پذیرش و نحوه ورود به ایتالیا رو توضیح میدین لطفا، ایا برای رشته ما شانس ورود هست؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز امکان مهاجرت وجود دارد اما باید در ابتدا رزومه خود را بفرمایید که برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 4. امیر محمد عباسی گفته:

  سلام
  کدوم دانشگاه های ایتالیا مدیریت هتلداری دارند؟
  تو مقطع ارشد امکان بورس هست؟چه شرایطی دارد؟
  تمام هزینه هایی که از شروع کار تا مستقر شدن در انجا حدودا چقدر است؟
  کار دانشجویی ان چجوری است؟حدودا ساعتی چقدر میشه در امد داشت؟

  پاسخ