مهاجرت به رومانی

مهاجرت به رومانیمهاجرت به رومانی

مهاجرت به رومانی ، اخد اقامت و تابعیت رومانی  و روشهای مهاجرت به رومانی یکی از موضوعاتی است که باید به طور کامل مورد بحث و تحلیل قرار بگیرد. بسیاری از شما عزیزان سوالاتی را در مورد مهاجرت به رومانی و طرق اخذ اقامت رومانی مطرح کرده اید و ما بر آن شدیم که علاوه بر پاسخ به برخی سوالات در مورد مهاجرت به رومانی نکات مهمی را نیز در مورد مهاجرت به رومانی و شرایط اقامتی این کشور بیان کنیم. در ابتدا طرق مختلف مهاجرت به رومانی را برای شما بیان می کنیم.

 • مهاجرت به رومانی از طریق کار
 • مهاجرت به رومانی از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل
 • اخذ اقامت رومانی از طریق ازدواج
 • مهاجرت به رومانی از طریق پناهندگی
 • اخذ اقامت و تابعیت رومانی از طریق تولد

در ابتدا باید عرض کرد که برای مهاجرت به رومانی و کشورهای از این قبیل باید تحقیقات فراوانی انجام داد، بسیار دیده می شود که بعضی از عزیزان کشورهای مانند صربستان را به عنوان مقصد انتخاب می کنند اما کشورهای مناسب دیگری نیز وجود دارد که با شرایط مشابه می توان به آن ها مهاجرت کرد پس پیشنهاد می شود که با مشاوره نادرست آینده خود ر به خطر نیاندازید و در ابتدا به صورت کامل زوایای موضوع را بررسی کنید.  با مطالعه مقالات موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) در سایت های ملک پور می توانید اطلاعات مفیدی راجع به مهاجرت به رومانی را بدست بیاورید همچنین با مشاوره از موسسات حقوقی ملک پور میتوانید اطلاعات کافی راجع به مهاجرت به رومانی را بدست بیاورید.

نکات اولیه مهاجرت به رومانی :

قوانین مربوط به اقامت رومانی در سال ۱۹۹۱ پایه گذاری شده است و به مانند سایر کشورهای از روش های مهاجرتی متفاوتی برخوردار است. در ابتدای امر شایان ذکر است کسانی که قصد مهاجرت دارند به نحوی تصمیم نگیرند که هیچ راه بازگشتی برای خود باقی نگذارند. راه مهاجرت به رومانی و سایر کشورها دارای سختی خاص مربوط به خود است و شاید زمانی که از بیرون به موضوع نگاه می شود هیچ گونه سختی دیده نشود اما بعد از مهاجرت و مشاهده فرهنگی های جدید و دوری از خانواده شاید مشکلاتی برای شما ایجاد شود.

انواع مهاجرت به رومانی :

در طول رژیم کمونیستی، مهاجرت به رومانی یک امر پنهانی نبود ، و به شدت توسط دولت کنترل شد دو نوع از مهاجرانی که به رومانی در طول رژیم کمونیستی وجود داشت به ترتیب زیر هستند.

مهاجرت دانش آموزان از کشورهای آفریقایی و خاورمیانه به رومانی : آنها فقط اجازه ورود به رومانی برای اهداف مطالعه ای و تحصیل را دارند. این دانشجویان هزاران دلار برای مطالعات خود را پرداخت می کنند و در نتیجه مقدار قابل توجهی از ارز به دانشگاه های دولتی ارائه میشود . این نوع مهاجرت بر اساس توافقنامه های دو جانبه به نام پیمان دوستی و همکاری بین رومانی و دیگر کشورهای در حال توسعه بود.  به عنوان مثال، از سال ۱۹۷۳ تا ۱۹۸۵، سیزده معاهدات از جمله با ۱۰معاهده با کشور آفریقایی (اپریا، ۲۰۰۹) به امضا رسید.

ما نمی توانیم در مورد هر جریان مهاجر قابل توجهی به رومانی قبل از ۱۹۸۹ صحبت می کنند، اما بعد از این سال مرزهای رومانیایی بازرگانان نسبت به خارجیان نفوذ پذیر تر شد و باعث شد پناهندگان از طریق قاچاق وارد مرز شدند. بعد از سال ۱۹۹۰، دو گروه عمده از مهاجران از نظر قانونی به رومانی مهاجرت کردند:

 • مهاجران داوطلبانه: بازرگانان، مهاجرین اقتصادی، اعضای خانواده  مهاجران داوطلبانه جز این مهاجران می باشند.  در آغاز برنامه رومانی پیوستن به اتحادیه اروپا، گروه دیگری از مهاجران داوطلبانه ورود رومانی شدند. عده ای دیگر که داوطلبانه به رومانی مهاجرت کردند کارگران خارجی بودند.
 • مهاجران اجباری: پناهجویان و پناهندگان، افراد وابسته به شرکت تابعه و یا حفاظت موقت Necunoscutii یا  LANGA

مهاجران اقتصادی در رومانی :

در آغاز از ۱۹۹۰، رومانی سطح نسبتا متوسطی از مهاجران را داشت .  کارآفرینان، به ویژه از ترکیه، شرق میانه (سوریه، اردن) و چین بزرگترین گروه از مهاجران در طول این زمان بودند. رانندگان و تجار از پاکستان، فروشندگان از هند، و آشپزان چینی نیز از این قبیل بودند.

این جوامع کسب و کار خارجی نقش مهمی در اقتصاد کشور رومانی بازی می کنند. اما با وجود سهم خود را به اقتصاد رومانیایی و به جامعه خود، ایجاد کسب و کار خارجی در رومانی است که توسط اقدامات سختگیرانه تنظیم می شود. به منظور جلوگیری از سوء استفاده های ویزا که می تواند به مهاجرت حمل و نقل منجر شود، قوانین مربوط به سرمایه گذاری خارجی به طور چشمگیری از آغاز از ۱۹۹۰ تغییر کرده است،

تعداد مهاجران اقتصادی پس از رسیدن با قرارداد کار بر اساس توافقنامه های دو جانبه بین رومانی و کشورهای دیگر افزایش یافته است . تنها چند صد خارجی اجازه کار تا پایان سال ۱۹۹۶ صادر شده است، اما در پایان سال ۲۰۰۰ این تعداد به ۱۵۸۰ رشد کرده است.

مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل

تحصیل در رومانی مانند دیگر کشور ها در هذ سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر است، البته چون که در مقطع دکترا افراد نیازمند سوپروایزر می باشند مستر مجدد بیشتر به افراد توسعه می شود و برای تحصیل در کشور رومانی مدرک زبان آیلتس یا تافل مورد نیاز نیست و هزینه های تحصیل سالانه حدود ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو و هزینه زندگی ماهانه ۵۰۰ تا ۶۰۰ یورو می باشد و افراد در حین تحصیل با توجه به مقطع تحصیلی اجازه کار پارت تایم را دارند .

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به رومانی :

 • ترجمه دیپلم و ریز نمرات
 • ترجمه پیش دانشگاهی و ریز نمرات
 • پاسپورت
 • ترجمه شناسنامه
 • پروپزال (برای مقطع ارشد)
 • ترجمه لیسانس و ریز نمرات لیسانس ( برای مقطع ارشد)

مهاجرت به رومانی از طریق کار

کشور رومانی از سال ۲۰۰۷ به اتحادیه اروپا پیوست . این کشور از بازده پتانسیل بالایی برخوردار است  مخصوصا در بخش کشاورزی که بیشترین پتانسیل را دارا می باشد . مناطق دیگری از کشور  رومانی ، جهت کار و کسب کار در این کشور ، برای کسانی نیز مناسب می باشد و فرصت خوبی است که  که قصد فعالیت در بخش های انرژی ، بخش صنعت و صنعت ساخت و تولید  را دارند و در حقیقت فرصت مناسبی است که بر سر راه آن ها قرار گرفته است.

همچنین دارای یک بخش خدمات توانمند با بازده پتانسیل بالا برای رشد و عرضه و  تقاضا ، برای کسانی که تجربه لازم را در امور مالی و مدیریتی  ، خدمات کسب و کار و خرده فروشی دارند و می توان رشد را در مبحث منابع انسانی در شرکت های چند ملیتی یافت … در کشور رومانی هم کارفرما باید برای جذب نیروی جدید مانند دیگر کشور های اروپایی قانون ویژه استخدام را رعایت نماید و ۳ ماه اگهی شغل مورد نظر را در کشور خودش سپس ۳ه ماه آگهی متوالی در کل اتحادیه اروپا طبق شرایط فوق انتشار دهد  و در صورتی که متقاضی جهت کار دراین کشور معرفی نگردد و فردی پیدا نشود ، کارفرما می تواند دعوتنامه و یا پیشنهاد کاری را ارائه نماید ، در حالی که باید اثبات نماید اسپانسر مالی متقاضی و خانواده وی میتواند باشد  .

مدارک لازم جهت اجازه اقامت از طریق کار در رومانی :

۱: ویزای فرد متقاضی کار

۲: گذرنامه فرد متقاضی به همراه کپی از صفحات آن

۳: دو قطعه عکس ۶*۴ از فرد متقاضی پشت امضا شده

۴: گواهی بیمه سلامت فرد متقاضی کار

۵: گواهی بهداشت از یک بیمارستان دولتی

۶: سند یا اجاره نامه مسکن در کشور رومانی

۷: نامه تمکن مالی فرد متقاضی

۸: اثبات پرداخت هزینه های مورد نیاز برای اداره مالیات رومانی

مهاجرت به رومانی از طریق ازدواج

ازدواج با فرد رومانی  نیازمند درخواست برای اخذ تابعیت است و تا متقاضی درخواست و پرونده ارائه ندهد تابعیت به او ارائه نمیشود و مانند دیگر کشورها فردی که میخواهد با سیتیزن رومانیایی ازدواج کند ، سیتیزن باید نسان دهد خرج زندگی و درامد کافی برای ازدواج با فرد غیر تبعه را دارد.

مدارک مورد نیاز :

 • پاسپورت
 • شناسنامه و ترجمه صفحات آن
 • (گواهی فوت یا حکم نهایی طلاق ) به همراه ترجمه رسمی
 • تاییدیه توسط آفیسر کنسولگرس مبتنی بر عدم مانع برای ازدواج

مهاجرت به رومانی از طریق تولد

مهاجرت به رومانی از طریق تولد مانند دیگر کشور ها ی اروپایی سیستم خون میباشد . دربسیاری از کشورها  تولد در آن کشور عامل اصلی اخذ تابعیت نمی باشد ولیکن از موارد تاثیرگذار محسوب خواهد شد. در کشور هایی که تابعیت آنها از طریق خون می باشد تولد عامل اخذ اقامت نیست.

مهاجرت به رومانی از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری از راه های مختلفی چون ثبت شرکت و کارآفرینی انجام می پذیرد. رومانی دارای توسعه اقتصادی بالا و زمینه سیاسی اقتصادی بالایی میباشد و دارای توافقات دو طرفه با کشورها و قراردادهای تجاری با دیگر کشورها میباشد این نوع ویزا و مهاجرت به رومانی  براساس تایید قبلی مرکز ترویج سرمایه گذاری خارجی به اتباع کشورهای ثالث که سهام دار یا دارای منسب دریک پست مدیریتی یا اداری در یک شرکت ثبت شده در رومانی هستند و یا خواهند بود داده خواهد شد  .

با توجه به تفاوت در هزینه ها و تولید و مصرف زندگی سرمایه گذاری در رومانی بسیار به صرفه تر و سودمند تر از بقیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه اقتصاد ی اروپا خواهد بود . همچنین این موقعیت خوبی می باشد چون ارزش سرمایه در آینده بیشتر و بیشتر خواهد شد . سرمایه گذاری در رومانی با هر روشی  امکان اخذ اقامت را برای تمام خارجی هایی که حداقل  یکصد هزار یورو را در یک کار تجاری که ده شغل ثابت را برای حداقل ۵ سال ایجاد کند می دهد .

سخن آخر در مورد مهاجرت به رومانی

اگر شما قصد مهاجرت به اروپا را دارید پیشنهاد می شود که مهاجرت به رومانی را جز اخرین انتخاب های خود بگذارید زیرا که کشورهای با شرایط بسیار بهتر از رومانی وجود دارند شما می توانید به آن ها مهاجرت کنید.  در خصوص مهاجرت به رومانی از طرق مختلف از جمله تحصیل در رومانی و یا کار در رومانی و یا سرمایه گذاری در رومانی و یا شرایط ثبت شرکت در رومانی و یا خرید ملک در رومانی و یا تمکن مالی در رومانی و یا ازدواج در رومانی و یا تولد فرزند در رومانی با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای mie اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس گرفته و از روند و جزییات مهاجرت به رومانی مشاوره تخصصی دریافت نمایید.

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (4 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ