مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرسمهاجرت به قبرس

مهاجرت در قبرس و اخذ اقامت و تابعیت قبرس و همچنین اشنایی با راه های مهاجرت به قبرس می تواند برای کسانی که قصد مهاجرت به اروپا را دارند بسیار کمک کننده باشد. هدف از این مقاله نشان دادن شیوه های گوناگون مهاجرت به قبرس می باشد . سعی می شود که به طور کلی مهاجرت به قبرس بررسی شود . برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر میتوانید با موسسه حقوقی ملک پورهمکار موسسه ام ای ای در اتریش بزرگترین و با سابقه ترین موسسه حقوقی در خاور میانه ارتباط بر قرار کنید .

مهاجرت به قبرس همانند شرایط مهاجرت به سایر کشور ها مشتمل بر شش روش می شود .

 • مهاجرت به قبرس از طریق کار
 • مهاجرت به قبرس از طریق تحصیلی
 • مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری
 • اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق تولد
 • اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق ازدواج
 • مهاجرت به قبرس از طریق پناهندگی

کشور قبرس در جنوب شرقی دریای مدیترانه می باشد که از شمال شرقی با کشور ترکیه و از شمال غربی به کشور یونان راه دارد . بخش شمالی این کشور ترک نشین است و به زبان ترکی صحبت می کنند و بخش جنوبی آن یونانی نشین بوده و یونانی صحبت میکنند .بخش یونانی جز اتحادیه اروپا می باشد ولی جز شنگن نیست و علت آن این است که به دلیل مناقشات و درگیری هایی که بین قسمت های شمالی و جنوبی وجود دارد این کشور جز شنگن نیست .  طبق جدید ترین آمار جمعیت کشور قبرس حدود یک میلیون و صد و بیست هزار نفر می باشد . قبرس دارای طبیعتی دیدنی شامل کوه و دریا و دشت های زیبا می باشد و تابستانی گزم و زمستانی معتدل دارد .

مهاجرت به قبرس ، اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق تولد

کسانی که قصد مهاجرت به قبرس از طریق تولد را دارند لازم به ذکر است که تولد در قبرس بر اساس اصل خون می باشد .اگر فرزندی بعد از سال ۱۹۶۰ در هر کشوری بدنیا بیاید اگر پدرش قبرسی باشد تابعیت قبرسی دریافت می کند . اگر کودکی از مادر قبرسی بدنیا بیاد و پدرش نامعلوم باشد بی تابعیت محسوب میشود ، ولی امکان دارد برای اینکه از بی تابعیتی جلوگیری کنند تابعیت نیز به ان کودک اعطا شود. شما می توانید برای اطلاعات تخصصی تر تولد در قبرس را با کلیدواژه ملک پور در گوگل سرچ کنید.

مهاجرت به قبرس ، اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق ازدواج

بر اساس قانون مهاجرت به قبرس ازدواج با تبعه هر کشوری می تواند منجر به اخذ اقامت آن کشور کوتاه مدت یا دائمی و حتی در نهایت بعد از گذراندن روال قانونی ، منجر به اخذ تابعیت بشود . بر این اساس در بحث مهاجرت به قبرس نیز این اصل پایدار است و اگر کسی با آقا یا خانمی با تابعیت قبرسی ، ازدواج نماید ، می تواند اقامت آن کشور را بعد از سه سال دریافت کند و از زندگی مشترک با همسر خود ، شهروندی قبرس را دریافت نماید .

برای این امر شرایطی وجود دارد مثلا متقاضی ازدواج با یک فرد قبرسی باید از راه های قانونی وارد قبرس شود .

برای مهاجرت به قبرس داشتن تمکن مالی و اثبات صلاحیت مالی اداره زندگی معقول از سوی متقاضی برای ازدواج با یک شخص قبرسی از ملزومات اداره مهاجرت می باشد . داشتن خانه جهت اسکان و آشنایی با زبان انگلیسی یا قبرسی از دیگر ملزومات ازدواج برای مهاجرت به قبرس است .از طرفی داشتن سوابق نامزدی و آشنایی نیز برای اراِیه به افسر مهاجرت الزامی است

در صورتی که هیچ یک از طرفین ازدواج قبلا ازدواج نکرده باشند با رضایت نامه پدر این ازدواج را صورت می گیرد . در صورت فوت پدر ، مادر قیم می شود و در صورت فوت هردو ، باید رضایت نامه از سوی قیم فرد ارائه شود . مامور ثبت ازدواج شهردار شهر مورد نظر در کشور قبرس خواهد بود و می تواند ظرف مدت ۱۵ روز از تکمیل مدارک ، ازدواج را رسمی کند . در صورت ضرورت و مشکل زمان وزیر کشور می تواند با صدور فرم ازدواج ، این امر را تسهیل کند .

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه های مهاجرت به قبرس ، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در قبرس می باشد که خود راه های متنوعی دارد و یکی از بهترین راه هاست که مزایای خاص خود را دارد. یکی از مزایای مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری این است که ظرف مدت سه ماه اجازه اقامت صادر می شود . شرط حضور ندارد. الزامی برای مدرک زبان نیست.

باید توجه داشت که اقامت با پاسپورت فرق می کند . یکی دیگر از راههای مهاجرت به قبرس خرید ملک می باشد .یکی از راه های سرمایه گذاری و یکی بهترین راه هاست .

با داشتن سرمایه ایی بین ۳۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار یورو می توان در قبرس ملکی را خریداری کرد و از طریق آن اقامت گرفت . همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم که برای مسافرت آزادانه به همه جای اروپا و زندگی در دیگر نقاط اروپا باید پاسپورت داشته باشید و با اقامت این امر میسر نمی شود . لذا برای مهاجرت و اخذ پاسپورت قبرسی از طریق سرمایه گذاری باید دو نیم میلیون یورو سرمایه گذاری کرد ، ملک خرید و اجاره داد .

راه های دیگری برای مهاجرت به قبرس  ازطریق سرمایه گذاری وجود دارد مثل ایجاد یک کسب و کار حرفه ایی مثل رستوران و.. دیگری ثبت شرکت در قبرس می باشد که هر کدام شرایط و ضوابط خاص خود را دارد . شما می توانید سرمایه گذاری در قبرس را با کلیدواژه ملک پور در گوگل سرچ کنید و به صورت کامل در مورد اصول سرمایه گذاری در قبرس اطلاعات کسب کنید.

مهاجرت به قبرس از طریق کار

افرادی که خارج از اتحادیه اروپا هستند و میخواهند برای کار در قبرس اقدام کنند باید قبل از مهاجرت به قبرس اجازه کار و ویزا را دریافت نمایند . طبق این قانون اداره کار زمانی مجوز کار را صادر میکند که شخص از سمت کارفرمایی در قبرس دعوت به کار شود و بعد از اینکه شخص برای کار پذیرفته شد یکسال مجوز کار دریافت میکند و میتواند بعد از مهاجرت به قبرس و اتمام یکسال،  مجدد تمدید فرمایند

مدارک لازم برای ویزای کار و اجازه کار در قبرس

 • پاسپورت معتبر با اعتبار سه ساله
 • ویزای موقت قبرس که از سفارت قبرس در مبدا صادر می شود
 • بیمه
 • اجاره نامه برای اسکان به مدت یکسال
 • گواهی عدم سوپیشنیه
 • قرارداد کاری برای حداقل یکسال
 • پر کردن فرم های M58 و M64
 • پرداخت هزینه به اداره مهاجرت
 • ضمانت نامه بانکی با توجه به کشور مبدا بین ۳۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو

مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل

یکی دیگر از راه های مهاجرت با قبرس ، مهاجرت از طریق تحصیل می باشد . قبرس به دلیل شرایط مطلوب برای دانشجویان میتواند مقصد خوبی برای ادامه تحصیلات باشد . برای افراد غیر اتحادیه اروپا برای مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل نیاز است که ویزای تحصیلی دریافت شود و این ویزا شرایط و ملزوماتی دارد . این ویزا برای تحصیل تمام وقت صادر می شود ، تحصیل در دانشگاه های دولتی مستلزم پذیرفته شدن در امتحان ورودی می باشد.

در اکثر دانشگاه های قبرس به زبان انگلیسی تدریس می کنند از این رو آشنایی و تسلط به زبان انگلیسی مهم است . تحصیل در مقطع لیسانس بطور معمول ۴ سال طول می کشد و در مقطع ارشد یا فوق لیسانس یک سال و نیم الی دو سال و بعد ارائه پایان نامه . تحصیل در مقطع دکتری در قبرس ۳ الی ۴ سال زمان احتیاج دارد .

مدارک موردنیاز ویزای تحصیل در قبرس

 • تکمیل فرم ویزا
 • پرداخت هزینه (غیرقابل بازگشت)
 • کپی پاسپورت
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • گواهی بانکی تمکن مالی
 • کپی مدارک تحصیلی
 • ۴ قطعه عکس پاسپورتی

پنهاهندگی در اتریش امکان پذیر است اما با توجه به خطرهای که در این راه وجود دارد به هیچ وجه توصیه نمی شود.  در بحث راه های مهاجرت به قبرس به طور یقین نمی توان گفت کدام روش بهترین روش برای به یک کشور از جمله کشور قبرس می باشد ، بلکه نوع درخواست و شرایط تحصیل اشخاص و سن افراد و وضعیت مالی آنها نیز متفاوت می باشد. پیشنهاد می شود قبل از اقدام برای راه های مختلف مهاجرت به قبرس حتما با  وکلای مجرب مشورت فرمایید در این زمینه موسسه حقوقی ملکپور همکار موسسه مشاور ام آی ای مفتخر است در امور مشاوره جهت مهاجرت به قبرس و اخذ اقامت و تابعیت قبرس در خدمت متقاضیان عزیز باشد .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ