مهاجرت به لهستان

مهاجرت به لهستان و بررسی شرایط آن

 • مهاجرت به لهستان و معرفی آن به عنوان مقصد مهاجرت
 • مهاجرت به لهستان و اخذ تابعیت از طریق کار
 • مهاجرت به لهستان و اخذ تابعیت از طریق ازدواج
 • مهاجرت به لهستان از طریق تحصیل
 • مهاجرت به لهستان از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به لهستان از طریق تولد
 • مهاجرت به لهستان از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به لهستان از طریق ویزای توریستی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

مهاجرت به لهستان و معرفی آن به عنوان مقصد مهاجرت

مقدمه ای بر مهاجرت به لهستان

مهاجرت به لهستان را در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می دهیم، مهاجرت به لهستان از راه های مختلفی قابل انجام است، مهمترین و اساسی ترین نکات برای مهاجرتی مناسب به لهستان را مورد بررسی قرار میدهیم. مهاجرت به لهستان همانند سایر کشورها از شش طریق قابل انجام است و طرق معمول دیگری نیز وجود دارد که در این نوشتار یکی از آن ها یعنی مهاجرت به لهستان از طریق ویزای توریسی مورد بررسی قرار گرفته است. در نظر داشته باشید که این راه ها اگر به صورت اصولی انجام شوند منجر به اخذ اقامت و تابعیت لهستان می شوند. اگر شما هم متقاضی اخذ اقامت لهستان هستید با ما همراه باشید تا این امر را به صورت کامل تحلیل کنیم.

جمهوری لهستان (لهستان) یا پولسکا

زبان رسمی:لهستانی

محل قرار گیری در اروپا:مرکز اروپا با آلمان،جمهوری چک،اسلواکی،اوکراین،بلاروس،لیتوانی و روسیه همراه است.مرز شمالی آن(۴۴۰ کیلومتر در امتدادساحل دریای بالتیک اجرا میشود.)

پایتخت لهستان ورشو است و جمعیت آن ۱٫۷ میلیون نفر جمعیت دارد وتراکم جمعیت ورشو ۲٫۵ میلیون نفر است.

منطقه زمانی لهستان:متعلق به منطقه ی زمانی در اروپای مرکزی است مگر انکه بین اخرین روزهای یکشنبه ماه مارس و اخرین روز یکشنبه در اکتبر هنگامی که به زمان صرفه جویی در تابستان تغییر میکند.

 آب و هوای لهستان

آب و هوای لهستان متوسط است،با زمستان های نسبتا سرد (از دسامبر تا مارس)و تابستان های گرم که از ژوئن تا اوت ادامه می یابد.دمای ماه ژانویه به طور متوسط ۱- درجه ی سانتی گراد تا ۵- درجه ی سانتی گراد است.دمای متوسط  ماه ژانویه و اوت از ۱۶٫۵ درجه سانتی گراد تا ۱۹ درجه سانتی گراد متغییر است .گرچه برخی از روزها درجه حرارت میتواند حتی تا ۳۵ درجه سانتی گراد میرسد.کد تلفن ۴۸+ است.

سازمان های بین المللی

لهستان عضو اتحادیه ی اروپا،منطقه شنگن، سازمان پیمان اتلانتیک شمالی (ناتو)، سازمان ملل متحد، صندوق بین المللی پول، سازمان مل متحد  یونسکو، صندوق اضطراری کودکان سازمان ملل متحد،  سازمان بهداشت جهانی،  سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری و توسعه، و بسیاری دیگر همکاری دارد.

موسسه حقوقی ملک پور به عنوان یکی از قدیمترین موسسات مشاوره ای در امر مهاجرت می تواند شما را در تمام مسیر مهاجرت به لهستان یاری کنید. مشاوران مجرب ما در دفاتر ایران و دفتر مرکزی وین و دفتر همکار بلاروس آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در مورد مهاجرت به لهستان و طرق مختلف اخذ اقامت لهستان هستند.

چرا مهاجرت به لهستان

چرا مهاجرت به لهستان به طور کلی سوال خوبی میتواند برای کسانی که میخواهند به لهستان مهاجرت کند باشد،در جواب میتوان گفت برای کسی که میخواهد در کشوری غیر از کشور خودش زندگی کند ،هزینه های زندگی از اهمیت زیادی برخوردار است.از این رو خرج و مخارج و هزینه ی زندگی در لهستان به نسبت سایر کشور های اروپا مقرون به صرفه است و زندگی در آن آسان است اما این بدین معنا نیست که فراز و فرود کمی دارد یا چالشی برای شخص مهاجر وجود ندارد.در این مقاله جواب چرا مهاجرت به لهستان به شما داده میشود.

چرا مهاجرت به لهستان یک چالش به حساب می آید

چرامهاجرت به لهستان و به طور کلی مهاجرت،کاری بزرگ وتصمیم سختی است و روند زندگی شخص را برای همیشه دستخوش تغییر میکند؟جواب این سوال را این میتوان گفت که مهاجرت پروسه ای است که باید با دقت وعلم فراوان انجام شود و اگر تصمیم های درستی در راه مهاجرت گرفته نشود موجب خسارت های زیاد مالی و روحی برای شخص میگردد.چرا مهاجرت به لهستان به  شخص، آزادی،امنیت،رفاه، درآمد مناسب، شغل دلخواه و آرمان های بسیاری را به شخص میدهد؟ همه ی این شرایط به این بستگی دارد که شخص چه نوع مهاجرتی وبه کدام کشور مهاجرت میکند.اگر تصمیمی غلط و شیوه ای نادرست و ناکار آمد لحاظ شود فرد دچار ضرر های مالی و روحی زیادی میشود.

مهاجرت به لهستان از طریق تحصیل

چرا مهاجرت به لهستان برای دانشجویان مناسب است

جواب سوال چرا مهاجرت به لهستان برای دانشجویان این است که دانشگاه های کشور لهستان از لحاظ علمی از سطح بالایی برخوردار هستند، نظام آموزشی در لهستان خدماتی عالی و با کیفیتی را برای دانشجویان ارائه میکند،هزینه های تحصیلی به یورو است و هر دانشجو برای خورد و خوراک و هزینه ی خوابگاه و حمل و نقل اش ماهانه ۲۰۰ الی ۳۰۰ یورو نیاز دارد که این هزینه ها نسبت به شهر محل سکونت و رشته ی تحصیلی شخص متفاوت است. این دلایل چرا مهاجرت به لهستان را توجیح میکند برای دانش اموزان خارج از اتحادیه اروپا که برای تحصیل در لهستان می ایند ممکن است شروع یک ماجراجویی جذاب برای کشف اروپا باشد.تحصیل درلهستان یعنی اینکه شما به اتحادیه ی اروپا دعوت شده اید.محیطی ایده آل با بالاترین کیفیت در محیط بین المللی،تقریبا هیچ منطقه ی دیگری در جهان نمیتواند کار شمارا به چنین امیدواری اغاز کند.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در لهستان:

اگر می خواهید در لهستان تحصیل کنید، باید شرایط خاصی را بپذیرید. گام اول و اساسی برای هر دانشجوی بالقوه که می خواهد در لهستان تحصیل کند، این است که شما باید حداقل از دبیرستان فارغ التحصیل شوید، که شما را قادر می سازد تا در یک سطح علمی تحصیلات خود را ادامه دهید. ثانیا، در طول دوره تحصیل شما، باید اجازه اقامت قانونی در لهستان بدست آورید.

در نهایت، بسته به زبان انتخابی شما، باید مدرک گواهی مهارت زبان را نشان دهید که دانش دقیق خود را از زبان داشته باشد، انگلیسی یا لهستانی.برای تحصیل در لهستان، شما ملزم به تحصیل در سطح متوسطه هستید و یک گواهینامه تحصیلی دارید که تایید می کنید که واجد شرایط درخواست تحصیل هستید. داشتن گواهینامه های بین المللی مانند مدرک لیسانس بین المللی یا مدرک لیسانس انگلیسی، شما به صورت آزادانه برای تحصیل در مقطع کارشناسی در یک دانشگاه لهستان واجد شرایط خواهد بود.

اگر با این حال، شما فقط دارای یک مدرک از کشور خود هستید، این سند باید به صورت قانونی در یکی از مراکز دیپلماتیک لهستان یا یکی دیگر از موسسات، مناسب شناخته شود. قانون گذاری به این معنی است که گواهینامه شما بر اساس قانون کشور صادر شده است. پس از آن، شما بایستی با پیروی از قانون لهستان آن را بررسی کنید. این فرایند اعطای شناسایی درجه ای از یک موسسه دانشگاهی خارجی، نوسترآیی نامیده می شود.

به همین ترتیب، برای پذیرش مطالعات تحصیلات تکمیلی، باید یک دیپلم کارشناسی را از موسسه لهستانی یا معادل آن در خارج از کشور، که در لهستان نیز شناخته شده است، ارائه دهید. شما ملزم هستید تا پایان دوره اول، دیپلم خارجی خود را به دانشگاه لهستانی ارائه دهید.

آشنایی با کشور لهستان

ویزای دانشجویی برای مهاجرت به لهستان

برای مهاجرت به لهستان از طریق تحصیل اخذ ویزای دانشجوی حیاتی ترین مرحله است. رویه های درخواست برای یک ویزای دانشجویی بسته به کشور مورد نظر شما متفاوت است. با این حال، برخی از الزامات برای همه کشورها یکسان باقی می مانند و شامل موارد زیر می شوند:

 • یک فرم درخواست ویزا پر شده
 • پاسپورت معتبر
 • نامه رسمی پذیرش به مدرسه در لهستان
 • یک CV کوتاه
 • گواهینامه ها و دیپلم های مدارس شما
 • مدارک مهارت در زبان که در آن شما مایل به تحصیل هستید
 • تایید تأمین مالی برای تحصیل و زندگی در لهستان
 • بیمه سلامت
 • عکس گذرنامه
تحصیل ارزان پزشکی در لهستان
تحصیل در لهستان
تحصیل در کشور لهستان
شرایط تحصیل در لهستان
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان

لیست ۱۰ دانشگاه برتر لهستان در رنکینگ بهترین دانشگاه ها

 • Uniwersytet Warszawski ورشو
 • Uniwersytet Jagiellonski Krakow
 • Politechnika Warszawska ورشو
 • Akademia Górniczo-Hutnicza کراکوف
 • Uniwersytet im. آداما میکیویچا پوزنان
 • Uniwersytet Wroclawski Wroclaw
 • Uniwersytet Mikolaja Kopernika، Toruniu Torun
 • Politechnika Wroclawska Wroclaw
 • Uniwersytet Marii کوری Sklodowskiej و Lublinie Lublin
 • Uniwersytet Slaski Katowicach

اجازه اقامت برای مهاجرت به لهستان

یکی دیگر از شرایطی که شما نیاز دارید تا بتوانید در لهستان تحصیل کنید، قانونی بودن اقامت و راه مهاجرت به لهستان خود در قلمرو این کشور است. اگر شما یک شهروند اتحادیه اروپا هستید و می خواهید در لهستان بیش از سه ماه اقامت داشته باشید، باید اقامت خود را در کشور ثبت کنید. اگر شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید، قبل از ورود به لهستان، باید یک ویزا را در یک کنسولگری لهستان در کشور خود بدست آورید. هنگامی که در لهستان هستید، به منظور طولانی شدن اقامت خود، باید برای کارت اقامت موقت – karta czasowego pobytu درخواست دهید – ۴۵ روز قبل از ویزای شما منقضی می شود.

سلامت و امنیت

علاوه بر این، اگر شما تصمیم به تحصیل در لهستان دارید، باید یک گواهی دکتر دریافت کنید تا بتوانید آزادانه در زمینه انتخاب خود شرکت کنید. علاوه بر این، شما باید در طول اقامت خود در لهستان بیمه کنید. خدمات بهداشتی در لهستان رایگان نیست و بنابراین شما باید یک بیمه نامه در صورت بیماری یا تصادف نگه دارید. اگر شما یک شهروند اتحادیه اروپا هستید و دارای کارت بیمه بهداشت اروپا (EHIC) هستید، می توانید از خدمات بهداشتی لهستان به صورت رایگان استفاده کنید. اگر، با این حال، شما چنین کارت ندارید، می توانید در بیمه بهداشت ملی (Narodowy Fundusz Zdrowia) بیمه بهداشتی را برای حدود ۴۰ PLN در هر ماه خریداری کنید. براساس توافق نامه دو جانبه، شهروندان بریتانیا، سوئد و اسلواکی می توانند از خدمات بهداشتی لهستان بهره مند شوند، در حالی که دانشجویان چک می توانند از آن در موارد اضطراری یا بیماری ناگهانی استفاده کنند.

زبان

شما برای شروع تحصیل در لهستان لازم نیست که به زبان لهستانی مسلط باشید دانش انگلیسی، فرانسوی یا آلمانی کافی است برای درخواست یک دوره معین، شما باید یک سند را برای تأیید دانش خود از یک زبان خارجی در سطح کافی برای شرکت در کلاس ها ارائه دهید. با توجه به چارچوب مشترک اروپا برای مرجع برای زبان ها، شما باید یکی از گواهی های زیر را داشته باشید: FCE، CAE یا CPE برای مطالعات انگلیسی، DEFL B2 برای مطالعات در فرانسه یا Zertificat Deutsch Plus 3 برای مطالعات آلمان. بعضی از دانشگاه ها گواهینامه ای ندارند زیرا آنها تست زبان خود را به عنوان بخشی از روند پذیرش خود انجام می دهند. شما می توانید در توصیف دوره فردی که آیا چنین امتحان هایی بخشی از مراحل پذیرش هستند یا در صورتیکه یک گواهی کافی باشد، پیدا کنید.

مهاجرت به لهستان از طریق تولد

طبق قانون کشور لهستان فرزند با تولد از پدر و مادر ی که دارای تابعیت لهستانی می باشند ، تابعیت لهستانی را اخذ می نماید در ضمن لازم به ذکر است که اگر هر یک از پدر و مادر تابعیت لهستانی را دارا باشد کافی می باشد .

همچنین اگر یکی از پدر و مادر شهروند لهستان باشد از طریق خون تابعیت به فرد منتقل می شود .نوع دیگری از اخذ تابعیت وجود دارد که اصطلاحا به آن سیستم خاک می گویند  و این زمانی می باشد که فردی که در خاک لهستان به دنای آمده است دارای پدر و مادر نامعلوم و یا اینکه پدر و مادر او معلوم می باشند اما بی تابعیت یا آپاترید هستند در اینصورت کودک به موجب قانون لهستان تابعیت لهستانی می گیرد .

در ضمن امکان دارد رییس جمهور لهستان به صورت افتخاری به فرد اعطای تابعیت نماید این نیز یکی از راههای اخذ تابعیت لهستانی می باشد . همچنین اگر فردی فرزند خوانده ی یک فرد لهستانی باشد تابعیت لهستانی اخذ می نماید و اگر فرزند خواندگی قبل از سن ۱۶ سالگی تکمیل شود کودک ار لحظه تولد تابعیت اخذ می نماید .

بهتر است بدانید کودکی که حداقل یکی از والدین او شهروند کشور لهستان باشد  در هنگام تولد تابعیت لهستانی اخذ می نماید با این توصیف والدین حق انتخاب تابعیت کشور خارجی که یکی از والدین فرزند شهروند آن کشور می باشد را برای کودک انتخاب می نمایند در صورتی که ک.دک با توجه به قانون آن کشور بتواند تابعیت آن کشور را اخذ نماید . حال برای اینکه کودک تابعیت رسمی کشور لهستان را اخذ نماید پدر و مادر این کودک باید درخواستی مبنی بر انتخاب تابعیت برای این کودک را به دفتر وایود  مربوط به محل اقامت خود برده و تحویل دهند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تولد

مهاجرت به لهستان و اخذ اقامت از راه ازدواج

شهروندی لهستان با ازدواج

 • همسر یک شهروند لهستانی ممکن است شهروندی لهستان را بدست آورد که با شرایط زیر موافق است:
 • شخص مورد نظر با یک شهروند لهستانی به مدت حداقل سه سال ازدواج کرده باشد
 • این شخص در لهستان بر اساس یک مجوز اقامت یا در بلند مدت در لهستان زندگی می کند
 • اجازه اقامت موقت یا اجازه اقامت دائم دراتحادیه اروپا
 • مجوز برای مدت بیش از ۳ ماه به یک خارجی که همسر یک شهروند لهستانی است، اعطا می شود تا زمانی که شرایط به عنوان مبنایی برای چنین کاربردی عمل می کند، محل سکونت لهستان را تضمین می کند.

یک خارجی که مایل به ازدواج با یک شهروند لهستانی است، باید گواهینامه قانونی برای ازدواج ارائه دهد.

سند گواهی می کند که یک شخص طبق قانون کشور خود می تواند به عضویت اتحادیه ازدواج بپیوندد. بسیاری از کشورها چنین اسنادی ندارند.

در چنین مواردی، شما باید برای معافیت از این تعهد درخواست بدهید. درخواست تجدید نظر در مورد معافیت در محل اقامت فرد مورد نظر به دادگاه منطقه ای ارجاع می شود. به دنبال یک ازدواج با یک شهروند لهستانی، یک خارجی دارای حق درخواست اعطای اجازه اقامت است

یک مجوز برای مدت دو سال (با گزینه ای برای تمدید) صادر می شود.

در حالی که انجام مراحل قانونی اقامت خارجی، شورا میتواند بررسی کند که آیا ازدواج “معتبر” است یا نه. شورا حق بررسی را بدون اطلاع قبلی دارد.

پس از سه سال ازدواج (از جمله دو سال اقامت دائم در لهستان بر اساس اجازه اقامت)، خارجی می تواند برای اقامت دائمی درخواست کند..

پس از ۳٫۵ سال ازدواج، خارجی حق دارد درخواست شهروندی لهستانی کند

پس از ازدواج با یک شهروند لهستانی، همسر خارجی دارای حقوق زیر است:

 • گزینه قانونی بودن اقامت در لهستان.
 • حق کار بدون اجازه کار.
 • حق انجام کار با شهروندان لهستان.
 • حق خرید اموال پس از ۵ سال اقامت در لهستان مستقر است.
 • حق درخواست شهروندی لهستانی
 • کودکان – طبق قانون لهستان، یک کودک که حداقل یکی از والدینش یک شهروند لهستانی است، از زمان تولد یک شهروند لهستانی محسوب می شود.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

مهاجرت به لهستان از طریق کار

هر سال بیشتر و بیشتر مهاجران تصمیم می گیرند به دنبال یک شغل و پیگیری حرفه خود در لهستان باشند. دلیل آن متفاوت است اما مطمئنا این است که نرخ بیکاری کم است، حقوق متوسط در لهستان افزایش می یابد و هزینه زندگی به نسبت کم است. با این حال، به دست آوردن مجوز کار لازم برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا می تواند فرآیند پیچیده و پیچیده باشد. چند راه مختلف برای به دست آوردن مجوز کار وجود دارد و علاوه بر این، راه های دیگری نیز وجود دارد که می توانید به طور قانونی در لهستان کار کنید. (مثلا اجازه اقامت موقت و اجازه کار با هم).در این مقاله همه چیز درباره ی کار درلهستان را برای شما بازگو خواهیم کرد.

بعد از مهاجرت به لهستان آیا اجازه ی کار قانونی را داریم؟

بیایید با بنیادی ترین سوال شروع کنیم. آیا به یک مجوز کار نیاز دارید؟ لهستان بخشی از اتحادیه اروپا است، بنابراین، شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا + نروژ، لیختن اشتاین، ایسلند و سوئیس) می توانند در لهستان بدون هیچگونه مجوز و اختیارات بوروکراتیک کار کنند. اگر شما یک شهروند خوش شانس از یکی از این کشورها هستید، می توانید به دنبال کار، یا شروع به فکر کردن درباره ایجاد کسب و کار خود در لهستان کنید.

اگر شما شهروند ارمنستان، بلاروس، گرجستان، مولدووا، روسیه یا اوکراین هستید، نیازی به درخواست مجوز کار نیستید اگر قصد دارید در لهستان به مدت شش ماه در سال کار کنید. (لطفا توجه داشته باشید که کارفرمای شما نیاز به انجام برخی از وظایف قانونی مانند ثبت نام در دفتر کار محلی که شما به عنوان یک کارگر فصلی استخدام شده اید.

سرانجام، اگر شما یک شهروند از هر کشوری دیگری هستید، باید برای کسب ویزا (یا اجازه اقامت) و اجازه کار به منظور کار قانونی در لهستان درخواست بدهید. همانطور که همیشه، چند استثناء برای این قانون وجود دارد. در موارد زیر مجوز کاری لازم نیست:

شما قبلا یک سند دارید که به شما اجازه کار قانونی در لهستان می دهد، به عنوان مثال:

 • هنگامی که شما مجوز اقامت در لهستان دارید
 • هنگامی که شما مجوز برای یک اقامت طولانی مدت از جوامع اروپایی دارید
 • هنگامی که شما همسر یا همسر سابق یک شهروند لهستانی هستید، با این که آنها اجازه اقامت برای سرزمین لهستان دارند.
 • هنگامی که یک کارت معتبر لهستانی دارید
 • شما به دلیل آموزش در لهستان هستید.
 • هنگامی که در لهستان تحصیل می کنید.
 • هنگامی که شما مجوز اقامت موقت در قلمرو لهستان دارید، در رابطه با انجام تحقیقات در لهستان، بر اساس قرارداد با موسسه علمی لهستان.
 • هنگامی که شما در برنامه های ارزشیابی فرهنگی یا آموزشی، برنامه های کمک های بشردوستانه یا برنامه های کار توسعه یا تابستانی برای دانش آموزان مورد تأیید دولت قرار می گیرید، شرکت می کنید.

موارد دیگر

 • هنگامی که شما یک پناهنده در لهستان هستید
 • هنگامی که شما اجازه اقامت را به دلایل بشردوستانه در لهستان دارید
 • هنگامی که به شما در لهستان حمایت فرعی اعطا شده است
 • هنگامی که شما از حفاظت موقت در لهستان بهره مند می شوید

لطفا توجه داشته باشید که اگر در لهستان به دلیل حفاظت موقت یا دلایل بشردوستانه در لهستان اقامت دارید، نمی توانید به طور قانونی کار کنید.

برای کار قانونی در لهستان، شما نیاز به اجازه کار دارید و این سند تنها می تواند براساس درخواست کارفرمای آینده شما اعطا شود. به عبارت دیگر شما نمیتوانید برای مجوز کار، خود درخواست کنید. این بخش سخت ترین فرآیند است که شما برای اولین بار باید یک شغل و یک کارفرما را که مایل به استخدام شما هستید پیدا کنید.

روند گرفتن اجازه ی کار در مهاجرت به لهستان

هر شخص متقاضی مهاجرت به لهستان از طریق کار باید از روند این امر آگاهی کامل داشته باشد. بیایید فرض کنیم که شما یک کارفرمای را پیدا کرده اید که مایل است شما را استخدام کند و اقامت شما قانونی می باشد (براساس ویزای شما یا اجازه اقامت). برای دریافت اجازه کار، کارفرمای آینده شما نیاز به پر کردن یک درخواست مجوز کار دارد که شامل نام شرکتی است که شما را استخدام کرده و عنوان شغلی آینده خود را در این شرکت دارد. این امر عواقب بزرگی دارد، زیرا مجوز کار شما تنها برای شرکت و موقعیت داده معتبر است. اگر تصمیم به ترک شرکت خود دارید، مجوز کار خود را از دست می دهید و به همین ترتیب، اگر میخواهید شغلی جدید کسب کنید، کارفرمای جدید مجبور خواهد شد که از درخواست مجوز کار جدید برای شما درخواست شود.

شش نوع مختلف مجوز کار وجود دارد:

.Aزمانی که یک فرد در یک شرکت مستقر در لهستان کار می کند.

B  هنگامی که یک شخص در یک هیئت مدیره عمل می کند یا به عنوان یک شریک عمومی یا یک پروکسی عمل می کند.

.C زمانی که فرد برای کارفرمای غیر لهستانی کار می کند، اما بیش از ۳۰ روز به شعبه یا مرکز واقع در لهستان اعطا می شود.

.Dوقتی فرد برای کارفرمای غیر لهستانی کار می کند و برای انجام یک سرویس به لهستان منتقل می شود، برای مثال خدمات صادرات.

.E  زمانی که یک فرد برای یک کارفرمای غیر لهستانی کار می کند  در لهستان برای یک مدت بیش از ۳ ماه، در طی ۶ ماه آینده برای هدف دیگری غیر از آنچه قبلا اعلام شده است.

 1. S. مجوز کار فصلی که در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۱۸ معرفی شد. مجوز کار فصلی توسط استاروست به درخواست کارفرما صادر می شود. لطفا توجه داشته باشید که پس از ۱sth ژانویه ۲۰۱۸ کار فصلی تنها بر اساس مجوز کار فصلی مجاز خواهد بود.

نوعی دیگر از جواز کار در لهستان جواز کار توسط یک “وویود” محلی است (سرپرست دولتی زمین) که صادر می شود و برای مدت اقامت مورد نیاز برای انجام کار است که در اعلامیه کارفرمای شما مشخص شده است صادر می شود. برای مجوز کار معتبر باید قراردادی را با کارفرما که برای اجازه شما درخواست کرده اید، امضا کنید.

کارفرمای شما به لحاظ قانونی موظف است:

 • قرارداد کاری را به صورت کتبی ارائه دهد
 • شما را با ترجمه ی قرارداد کاری به زبانی که درک می کنید، ارائه دهد
 • بررسی اعتبار و کپی مجوز اقامت یا ویزا
 • در طول ۷ روز پس از امضای قرارداد کار، مدارک اجتماعی و بیمه بهداشتی را تأیید کنید (این به شما حق دریافت خدمات بهداشتی، بیمه و سایر مزایای اجتماعی را می دهد)

هزینه ی جواز کار

کارفرما خودش برای درخواست کار برای شما درخواست می کند، هیچ هزینه ای اضافی برای پرداخت شما وجود ندارد. با این وجود، اگر شما آن را نداشته باشید، مجبورید برای ویزا یا درخواست مجوز اقامت پرداخت کنید.

توصیه های جواز کار

به طور خلاصه، اجازه کار به شما اجازه می دهد که به صورت قانونی در لهستان کار کنید:

 • اقامت خود را قانونی کرده اید (شما یک ویزای معتبر یا اجازه اقامت دارید.(
 • کارفرمای شما مجوز کار را برای شما به دست آورد.
 • شما کار را که در مجوز کار شما تعریف شده است انجام می دهید.
 • شما قراردادی مناسب با کارفرمای خود امضا کرده اید.

شما فقط می توانید برای کارفرمای مورد نظر در مجوز خود کار کنید و این روند به شدت به کارفرمای آینده شما بستگی دارد. با این وجود، راه دیگری وجود دارد که ممکن است برای شما مفید باشد – مجوز موقت اقامت و کار که در همان زمان می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

پیشتر ما بین قانونی بودن اقامت خود و توانایی قانونی در لهستان صحبت کردیم  به عبارت دیگر شما ابتدا باید برای اجازه اقامت یا ویزا درخواست کنید و سپس یک کارفرمایی را انتخاب کنید که مایل به استخدام شما و درخواست مجوز کار برای شما باشد. با این وجود، راهی دیگر وجود دارد – شما می توانید یک بار اقامت و اجازه اقامت موقت در همان زمان درخواست دهید، رفتن به این مسیر به این معنی است که شما در کنترل فرایند درخواست خود هستید و نباید به کارفرمایان متکی باشید.

همانند پروسه مجوز کار، شما باید یک کارفرمایی را انتخاب کنید که مایل به استخدام شما باشد. آنها باید ثابت کنند که استخدام شما موجه است و بر اساس آزمون بازار کار (به عبارت دیگر، آنها باید نشان دهند که هیچ شهروندی بیکار لهستانی وجود ندارد که بتواند نقش آینده شما را انجام دهد). نتیجه آزمون بازار کار باید به درخواست شما متصل شود. علاوه بر این، کارفرمای آینده شما باید یک قرارداد کار اولیه را با شما امضا کند.

مدت زمان اعتبار اجازه ی کار و اقامت معتبر در مهاجرت به لهستان

برای مهاجرت به لهستان از طریق کار باید شرایط اخذ اقامت این کشور آگاهی کامل داشت. اجازه اقامت و کار موقت شما می تواند تا ۳ سال معتبر باشد، اما اعتبار بستگی به قرارداد کاری شما دارد. اگر کارفرمای شما تصمیم به استخدام شما برای یک سال داشته باشد، مجوز اقامت و کار شما برای آن زمان معتبر است. در صورت تصمیم به گرفتن یک شغل جدید، مجبورید دوباره از کل فرایند استفاده کنید.

هزینه ی جواز کار و اقامت معتبر

برای درخواست اجازه اقامت و کار موقت زمانی که قصد دارید به عنوان یک کارمند استخدام شوید، باید ۴۴۰ PLN برای کار اداری و تمبر  ۵۰ PLN اضافی برای کارت اقامت پرداخت کنید. اگر قصد دارید یک شرکت با مسئولیت محدود را مدیریت کنید، یک شرکت سهامی یا مدیریت سهام  (که به شما تعلق ندارد)، شما باید مبلغ ۳۴۰ PLN و ۵۰ PLN اضافی برای کارت اقامت وتمبرپرداخت کنید.

اخرین راهنمایی ها در خصوص اخذ ویزای کار و اقامت در مهاجرت به لهستان

اگر راه هایی به جز این راه ها که برای شما گفته شد برای درخواست اجازه کار یا اقامت موقت و اجازه کار انجام میدهید، موارد خاصی وجود دارد که باید دنبال کنید تا مطمئن شوید که خود را در معرض دشواری قرار ندهید. بخصوص:

 • هرگز پاسپورت یا کارت شناسایی خود را به کسی ندهید.
 • اطمینان حاصل کنید که یک نسخه از اجازه کار و یا درصورت کار فصلی( گواهی ورود درخواست به ثبت نام کار فصلی) دریافت کنید این حق قانونی شماست و مهم است که این اسناد را ایمن نگه دارید.
 • اگر مجوز کار خود را از راه دور مرتب کنید می توانید جزئیات کارفرمای آینده خود را آنلاین بررسی کنید و مطمئن شوید که آنها قانونی هستند. شما می توانید آن را از طریق وب سایت دولتی رسمی انجام دهید. شما با استفاده از یک آژانس کار آنها را آنلاین چک می کنید، بررسی کنید و مطمئن شوید که دیگر مهاجران با آنها خوشحال هستند.

حقوق کارکنان در لهستان

این یکی از سوالات اساسی است که قیل از مهاجرت باید پاسخ داده شود.در بیشتر موارد حقوق کارکنان طبقه بندی میشوند،اطلاعات زیادی در مورد حقوق  و دستمزد متوسط در لهستان وجود دارد اما در این مقاله برخی امار کلی را به شما میدهیم.

در آمد در لهستان در سال ۲۰۱۸

امار سال ۲۰۱۸ از ((GUS (دفتر آمار مرکزی لهستان) بسیار مثبت تر از سال های گذشته است.درآمد متوسط قبل از مالیات در لهستان به ۴۵۰۰pln  در ماه میرسد که حدودا ۳۵۳۰pln پس از مالیات است.اگر برای شما این مقدار کم است پس بهتر است توجه داشته باشید که میانگین هزینه ی زندگی در لهستان در مقایسه با اکثرکشور های اروپای غربی کمتر است.با یک نگاه به هزینه های زندگی در لهستان متوجه میشوید که از نظرغذا سرگرمی و مسکن لهستان بسیار ارزانتر از سایر کشورهای اروپایی غربی است.

درآمد بخش های مختلف اقتصادی در صنایع مختلف در لهستان

در لهستان، به طور مشابه با سایر کشورها، درآمد متوسط به صنعت بسیار بستگی دارد و اختلاف می تواند بسیار قابل توجه باشد. در اینجا میانگین حقوق در بخش های مختلف بر اساس داده های فوریه ۲۰۱۸ است:

بخش کسب و کار – ۴۶۰۰ PLN

صنعت ساخت و ساز – ۴۴۸۲ PLN

بخش فناوری اطلاعات – ۸۳۷۹ PLN

صنعت تجارت – ۴۳۹۲ PLN

مهمانداری – ۳۴۱۴ PLN

بخش اداری – ۳۳۴۲ PLN

بخش املاک و مستغلات – ۴۷۳۴ PLN

درآمد متوسط در مناطق مختلف لهستان

برای مهاجرت به لهستان از طریق کار باید از میزان حقوق این کشور آگاه بود. بالاترین دستمزد به طور معمول در شهرهای بزرگ یافت می شود و نباید تعجب برانگیز باشد که شهر ورشو و منطقه اطراف آن دارای بالاترین درآمد متوسط در لهستان است. یک قاعده مفید این است که طرف شرق لهستان کمتر از سمت غرب کسب کند. تصویر زیر به وضوح این تفاوت در میانگین دستمزد بین مناطق مختلف لهستان را نشان می دهد.

حداقل حقوق در لهستان

حداقل حقوق در سال۲۰۱۸ به ۲۱۰۰ plnقبل از مالیات افزایش یافته است که حدود ۱۵۹۸ pln پس از مالیات(حدود ۳۸۰ یورو) است.این حداقل دست مزد است که به یک کارمند تمام وقت در هر ماه پرداخت میشود.

در نمودار زیر روند افزایش حداقل حقوق از سال ۲۰۰۰ تا سال ۲۰۱۸ را مشاهده میکنید.  حداقل نرخ ساعتی   PLN13.70 است و این مبلغی است که باید به فردی که بر اساس قرارداد استخدام شده است پرداخت شود.

چرا سرمایه گذاری در لهستان – چرا مهاجرت به لهستان

چرا مهاجرت به لهستان از طریق سرمایه گذاری مناسب سرمایه گذاران است به این دلیل است که لهستان در تورم و بحران اقتصادی در شرایط بسیار مناسبی در قاره ی اروپا قرار دارد.دولت لهستان سود دهی بسیار خوبی به سرمایه گذاران خارجی  اعطا میکند و ضمن سود  دهی خوب،مالیات کمی از صاحبان سرمایه دریافت میکند.محدودیت سنی نیز در زمینه ی سرمایه گذاری وجود ندارد.و یکی دیگر از مزایای سرمایه گذاری در لهستان و چرا مهاجرت به لهستان که اصلی ترین دلیل آن است، اعطای اقامت در لهستان برای شخص سرمایه گذار و خانواده اش است که اقامت در لهستان موجب رفت و امد در کل اتحادیه ی اروپا و زندگی در ان کشور ها است وبا داشتن پاسپورت کشور لهستان میتوانید به ۱۴۵ کشور دنیا سفر کنید به همین دلیل سرمایه گذاری در لهستان برای سرمایه داران جذاب و لهستان قطب اقتصادی و سرمایه گذاری در لهستان شده است.

مهاجرت به لهستان واخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به لهستان از طریق سرمایه گذاری راه های مختلفی دارد که در این نوشتار به صورت کامل آن ها را بررسی خواهیم کرد. شهروندی توسط سرمایه گذاری (CBI) در کشورهای کارائیب و در حال حاضر محبوب در اروپای غربی، بعضی از کشورها به ارائه شهروندی و گذرنامه برای سرمایه گذاری خاص مالی و همچنین دوره اقامت (اغلب نشانه ای) در کشور گفته می شود.

 اتحادیه اروپا

کشورهای عضو اتحادیه اروپا که برنامه های CBI را در قالب های گوناگون ارائه می دهند شامل آلمان، بلژیک، اتریش، پرتغال، قبرس، یونان و مالت هستند. فرد معمولی که برای شهروندی دوم برای یک کشور اتحادیه اروپا درخواست می کند، یک سرمایه گذار با ارزش است که از خاور میانه، آفریقا یا آسیا، مناطقی از جهان که کشورشان اغلب توسط رژیم های شدید، سرکوبگر و محدود کننده اداره می شود، متکی است. گذرنامه های این کشورها برای کسانی که به دنبال آزادی حرکت هستند و از گسترش تجارت خود در خارج از کشور خوششان می آید، سودمند است.

شهروندی اتحادیه اروپا به معنای واقعی کلمه می تواند یک گذرنامه برای آزادی برای این افراد باشد، بدون سفر بدون روادید به ۱۶۰+ کشور در سراسر جهان، به علاوه اجازه می دهد آنها را در هر یک از ۲۸ کشور که اتحادیه اروپا را تشکیل می دهند، زندگی و کار کند.

سرمایه گذاری در لهستان به علت مالیات کم ومقرون به صرفه محل مناسبی به نسبت سایر کشور های اتحادیه ی اروپا است و چون کشور لهستان از نظر مالی کشور ثروتمندی است و جز کشور های پیشرفته به حساب می آید و بعد از خارج شدن انگلستان از اتحادیه ی اروپا به دنبال آن است که جای انگلیس را در زمینه ی تجارت و سرمایه گذاری را بگیرد،سرمایه گذاری را در لهستان برای سرمایه داران جذاب کرده است.

کشور لهستان در برابر بحران اقتصادی و تورم شرایط بهتری نسبت به سایر کشور ها های حوزه ی اروپا دارد و ضمناً دولت لهستان به اشخاصی که به سرمایه گذاری در لهستان روی اورده اند سود بالایی میدهد.به همین علت سرمایه گذاری در لهستان و خود کشورلهستان امروزه به قطب اقتصادی اروپا تبدیل شده است.

مزایای مهاجرت به لهستان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در لهستان برای شخص سرمایه گذار مزایایی دارد از قبیل :معاف از پرداخت مالیات هستند،محدودیت سنی در زمینه ی سرمایه گذاری وجود ندارد،امکان رفت و آمد و زندگی در کشور های عضو اتحادیه ی شینگن فراهم است.

نکته ی دیگر در باره ی سرمایه گذاری در لهستان سود بالای ناشی از سرمایه گذاری در لهستان است که نقریبا ۳ برابر کشور های دیگر اروپایی است.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در لهستان

اخذ اقامت در لهستان به چند روش انجام میشود مثل تمکن مالی،خرید ملک،ثبت شرکت.

مهاجرت به لهستان و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت را می توان یکی از طرق مهاجرت به لهستان دانست که با هزینه کمتری نسبت به دیگر طرق سرمایه گذاری همراه است. اخذ اقامت در لهستان ملزم به راه انداختن یک کسب و کار مفید و یک شرکت است (همه ی شرکت ها اعم ازشرکت های سهامی عام سهامی خاص با مسئولیت محدود).پس از ثبت شرکت و فعالیت که این فعالیت ها باید مداوم باشد و توسط اداره ی کار و سیستم دولتی لهستان مورد بررسی قرار میگیرد،شخص میتواند در خواست اقامت برای خودش و اعضای خانواده اش را تقاضا کند که اول اقامت ۱ ساله و بعد از ۴ سال با مشخص شدن ادامه دار بودن قعالیت های آن شرکت اقامت  دائم به شخص و اعضای خانواده داده میشود و امکان گرفتن پاسپورت نیز مهیا میشود.

از دیگر مزایای سرمایه گذاری در لهستان از طریق ثبت شرکت این است که،نیازی به حضور مداوم در لهستان نیست و شخص صاحب شرکت و اعضای خانواده اش در لهستان و کشور های اتحادیه ی اروپا امکان کار و تحصیل را دارند.

هزینه ی ثبت شرکت و شروع به کار درسرمایه گذاری در لهستان مبلغ حداقل ۱۰۰ هزار یورو میباشد.

سرمایه گذاری در لهستان
اخذ اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به لهستان از طریق خرید ملک در لهستان

مهاجرت به لهستان از طریق سرمایه گذاری راه های مختلفی دارد ک ه خرید ملک نیز یکی از  آن هاست. خرید ملک در لهستان را در این مقاله مورد بررسی و تحقیق علمی قرار میدهیم. یکی دیگر از راه های کسب اقامت برای اشخاص در این کشور است .اقتصاد لهستان از قوی ترین نوع اقتصاد ها در اروپا است که از این حیث در اتحادیه ی اروپا یک مقصد بسیار جذاب برای سرمایه گذاران خارج از کشور لهستان حساب میشود خرید ملک در لهستان سرمایه گذاری به حساب می اید که دولت لهستان به کسانی که خرید ملک در لهستان را انجام دهند به خود شخص و همسر و فرزندان او اقامت موقت میدهند.خرید ملک درلهستان یکی از مطمعن ترین راه های سرمایه گذاری و اخذ اقامت در اروپا است.

از آنجا که لهستان به اتحادیه اروپا در سال ۲۰۰۴ پیوست، شهروندان کشورهای عضو (همچنین ایسلند، نروژ، لیختناشتاین و سوئیس) می توانند آزادانه تقریبا هر نوع اموال را خریداری کنند.

مجوز فقط برای خرید زمینهای کشاورزی یا جنگل مورد نیاز است. استثناهایی برای این قانون وجود دارد، برای مثال زمانی که یک خریدار اقامت دائم لهستان بوده یا مدت زمان مشخصی ملک را اجاره کرده است. در سال ۲۰۱۶، تمام شرایط مجوز برای اتباع EEA و سوئیس لغو شد

کشورهای غیر اتحادیه اروپا

خارجیانی که شهروندان کشورهای اروپایی یا سوئیس نیستند باید مجوز از وزارت بازرگانان و ادارات دولتی دریافت کنند. با این وجود، اموال را می توان بدون مجوز در موارد زیر خریداری کرد:

 • خرید ملک برای اهداف شخصی (نه بزرگتر از ۰٫۵ هکتار)
 • ساکنان دائم لهستان برای بیش از پنج سال
 • ساکنان دائم لهستان برای بیش از دو سال (با توجه به تاریخی که شما اجازه اقامت لهستان یا اروپا دریافت کرده اید)یا با یک شهروند لهستانی ازدواج کرده اید و اموال خود را با همسر خود نگه می دارند
 • شخصیت های حقوقی خارجی یا مشارکت بدون شخص حقوقی می توانند املاک غیرقابل توسعه (کمتر از ۰٫۴ هکتار) برای انجام اهداف قانونی خریداری کنند.

مالیات خرید ملک در لهستان چگونه است

واحد پولی کشور لهستان زلوتی است از این حیث از یورو ارزان تر است و خرید ملک در لهستان و پرداخت مالیات این کشور از بقیه ی کشور های اتحادیه ی اروپا ارزان تر است.قوانین مالیاتی دولت لهستان نیز مالیات ها را زیاد و سنگین نکرده است،از این رو سرمایه گذاران در اروپا و اقصی نقاط جهان برای خرید ملک در لهستان کشیده شده اند.

چه کسانی میتوانند خرید ملک در لهستان را انجام دهند

خرید ملک در لهستان برای شهروندان بعضی کشور ها مقدور نیست اما اگر مجوز های مربوطه را از وزارت داخلی کشور لهستان دریافت کنند مشکلی برای خرید ملک در لهستان ندارند.شهروندان اتحادیه اروپا به دلیل پیوستن اروپا به این اتحادیه میتوانند بدون نیاز به مجوز ملک خریداری کنند.مواردی هم جود دارد که نیاز به تهیه ی مجوز از وزارت داخلی لهستان نیست،مواردی مثل وقتی ملک کمتر از ۵۰۰۰ متر باشد،یا اگر آن ملک به شخص به صورت ارث رسیده باشد و یا کسانی که اقامت لهستان را به صورت دائم دارند از این قاعده مستثنی هستند و خرید ملک در لهستان برای انها مانعی ندارد.

قیمت های خرید ملک در لهستان چگونه است

همه ی افرادی که به لهستان وارد شدند میتوتنند ملک های آپارتمانی را خریداری کنند و ملک به نام خریدار ثبت قطعی می شود.اما ملک هایی که حیاط دارند یا ویلایی هستند اینگونه نیست و نیاز به مجوز برای خرید  دارند که اخذ این مجوز ۳ الی ۶ ماه زمان خواهد برد.همانطور که گفته شد قیمت خانه ها در پایتخت لهستان ورشو،گران تر از سایر شهر های دیگر لهستان است.

قیمت هر متر خانه در ورشوو از متری ۵۰۰۰ زلوتی تا ۱۰۰۰۰ زلوتی می باشد که به موقعیت قرار گیری ملک در شهر بستگی دارد.برای خرید ملک در لهستان باید اقامت موقت یا دائم داشته باشید یا با یک لهستانی ازدواج کرده باشد و یا ویزای کشور لهستان را داشته باشید و یا ریشه ی لهستانی داشته باشید.این موارد لازمه ی خرید ملک در لهستان است.

مدارک لازم برای خرید ملک در لهستان

شخص خریدار باید فرم درخواست مجوز خرید ملک را به شهرداری شهر مورد نظرش ارائه دهد.برای این فرم تمبری تحت عنوان تمبر مالیاتی نیاز است و علاوه براین:

 • فرم درخواست
 • اصل جزئیات ملک خریداری شده
 • کاغذ تائیدیه پرداخت پول

نیاز است اما برای کسانی که بیشتر از ۵ سال اقامت دائم دارند و یا همسر شهروند لهستان هستند نیازی ندارند.

نتیجه گیری در مورد خرید ملک در لهستان

خرید ملک در لهستان از بابت پرداخت مالیات و گرفتن مجوز برای شهروندان اروپایی آسان و بسیار مقرون به صرفه است.از این رو کسانی که مایل به خرید ملک در لهستان و اخذ اقامت در این کشور هستند میتوانند با ازدواج با شخص لهستانی و یا خریدن خانه در یکی از شهر های لهستان میتوانند اقامت این کشور را دریافت کنند.از بابت پرداخت مالیات در این کشور به دلیل ارزان تر بودن واحد پول لهستان نسبت به یورو اتحادیه ی اروپا بسیار مقرون به صرفه است.در نهایت خرید ملک در لهستان از همه ی جوانب پر سود و منفعت است.

مهاجرت به لهستان و تابعیت و پاسپورت دوم

سوال این است که چرا شما باید شهروندی دوم را داشته باشید، پاسخ بسیار آسان است – اگر شما دارای تابعیت دوگانه هستید، همزمان شهروند دو کشور هستید. در حالی که شهروندان دوگانه از مزایای خاصی برخوردارند – دسترسی به دو سیستم خدمات اجتماعی؛ گزینه ای برای زندگی، کار و مالکیت در دو کشور؛ و توانایی سفر با سهولت نسبی بین دو مکان. شهروندان دوگانه می توانند مزایا و امتیازات ارائه شده توسط هر کشور را دریافت کنند. به عنوان مثال، آنها به دو سیستم خدمات اجتماعی دسترسی دارند، می توانند در هر یک از کشورها رای بدهند و ممکن است بسته به قانون، در هر دو کشور به عنوان دفتر حضور یابند. آنها همچنین مجاز به کار در هر دو کشور بدون نیاز به اجازه کار یا ویزا هستند و می توانند در مدرسه در هر کشور شرکت کنند.

پاسپورت دوم: به عنوان یک شهروند دوگانه، شما مجاز به حمل گذرنامه از هر دو کشور می باشید. داشتن گذرنامه شهروندی نیاز به ویزای طولانی مدت و سوال در مورد هدف سفر شما را از بین می برد. این نیز حق ورود به هر دو کشور را تضمین می کند، که می تواند به ویژه اگر شما خانواده ای برای بازدید، دانش آموز یا کسب و کار در هر دو کشور داشته باشید.

مالکیت املاک: یکی دیگر از مزایای تابعیت دوگانه، توانایی مالکیت در هر دو کشور است. برخی از کشورها مالکیت زمین را فقط به شهروندان محدود می کنند و به عنوان یک شهروند قانونی از دو کشور، می توانید ملک را در هر دو کشور یا هر دو کشور خریداری کنید. اگر به طور مرتب بین دو کشور سفر می کنید، این ممکن است مفید باشد زیرا ممکن است مالکیت املاک یک روش ارزان تر برای زندگی در دو مکان باشد

اما همانطور که در ابتدای مطلب ذکر شد کشور لهستان جزو محدوده ی شینگن بوده و این بدان معناست که برای سفر به کشور لهستان و ورود به آن  افراد متقاضی باید  ویزای شینگن دریافت نمایند و مردم به وسیله ی این ویزا میتوانند در کشورهای این حوزه سفر نمایند.نکته ی مهم این است که ویزاهای شینگن انواع مختلفی از قبیل ویزای توریستی(c)،ویزای ملی(d) که اصولا ویزایی تجاری است و برای سفرهای تجاری صادر میشود، ویزای ترانزیت فرودگاهی(a) و ویزای (b)ویزای عبوری که تنها میتوان از کشوری که در آن وارد میشوید برای عبور به کشور خارج از حوزه ی شینگن استفاده کنید،میباشد.کشور لهستان نیز مانند تمامی کشورهای دنیا قواعد و مقررات خود را برای دریافت ویزا دارا میباشد و مطابق انواع ویزای شینگن و قواعد خود به افراد بنابر درخواستشان ویزا اعطا مینماید.ویزا در لهستان یا کوتاه مدت است و برای گردشگری،شرکت در کنفرانس ها و سمینارهای علمی،شرکت در نمایشگاه ها و شرکت در مسابقات ورزشی صادر میشود و یا بلند مدت هستند و برای کار،همراه(اعضای خانواده)سرمایه گذاری و ثبت شرکت،تحصیل ویا قراداد کاری با یک شرکت لهستانی صادر میشود

مهاجرت به لهستان از طریق پناهندگی

پناهندگی را می توان خطرناک ترین راه مهاجرت به لهستان دانست. پناهندگی به لهستان و یا هرکشور دیگری به هیچ عنوان کار عاقلانه ای نیست و ضمن دردسر ها و مشکلات فراوان و احتمال ۹۰ درصدی ریجکت شدن توسط دولت لهستان ،خطر های جانی و مالی نیز برای فرد پناهنده در پی دارد

چرا مهاجرت به لهستان از روش های دیگر این ریسک را ندارد؟زیرا لهستان اصولا کشور پناهنده گیری در این زمینه نیست و اگر مهاجری به این کشور بیاید صرفا برای سرمایه گذاری ،تحصیل،ثبت شرکت و … می آید در مجموع پناهندگی به هیچ کشوری را عاقلانه ودر شان یک انسان نیست و موسسه حقوقی ملک پور در امر مهاجرت هیچ نوع فعالیتی انجام نمیدهد..پناهندگی به لهستان و یا هرکشور دیگری به هیچ عنوان کار عاقلانه ای نیست و ضمن دردسر ها و مشکلات فراوان و احتمال ۹۰ درصدی ریجکت شدن توسط دولت لهستان ،خطر های جانی و مالی نیز برای فرد پناهنده در پی دارد.

بدانید که پناهندگی یعنی ترک کشور خود و وارد شدن به کشوری دیگر به صورت غیر قانونی که کار دشوار و خطرناکی است.پرخطر ترین راه برای مهاجرت از طریق قاچاق و پناهندگیست.سالانه هزاران پناهجو در راه پناهندگی به کشور های اتحادیه ی اروپا جان و مال و سرمایه ی خود را از دست میدهند.

پناهنده علاوه بر اینکه مشخص نیست سالم به کشور مورد نظر برسد از بابت پذیرش دران کشور هم مطمعن نیست و حتی با داشتن مدارک نیز از امکان اخراج از کشور وجود دارد.

در قدم اول بعداز ورود به خاک لهستان با پلیس مرزبانی لهستان روبه رو میشوید که باید درخواست خودرا مبنی بر پناهندگی درلهستان اعلام کنید افسر های مرزبانی شمارا به اداره ی مهاجرت راهنمایی میکنند که درخواست خودرا اعلام و ثبت کنید و در مرحله ی بعد مدارک شناسایی خود را جهت تشکیل پرونده پناهندگی در لهستان ارایه دهید مدارکی اعم از پاسپورت و سایر مدارکی که هویت شمارا  قابل ارزیابی کند سپس انگشت نگاری  از شخص برای مشخص شدن  زمان و مکان ورود شخص پناهنده به حوزه ی اتحادیه ی اروپا  که معلوم شود ورود اولیه ی شخص به کدام کشور جهت پناهندگی بوده است تا در همان کشور مورد بررسی قرار گیرد.

در دوره ی تحقیقات پیرامون که  مشکلات شخص پناهجو برای پناهنده شدن به کشور لهستان چه بوده است سوالاتی پرسیده میشود باید به تمامی سوالات صادقانه پاسخ دهید.در تمامی مراحل پناهنده حق دارد از مترجم استفاده کند که بر عهده ی مرکز اقامت پناهجویان است.برای افرادی که کمتر از سن قانونی هستند نیز شخصی به عنوان نماینده تعیین میشود که امور مربوط به اورا انجام دهد.

در حین مصاحبه از شخص پناهنده سوالاتی مثل:مورد چه ازار و اذیت ها و برخورد های غیر انسانی واقع شدید؟

چه مدارک و شواهدی در این زمینه دارید؟

در صورتی شخص پناهنده مورد قبول قرار میگیرد که یکی از مواردی مثل :در کشور خودش به خاطر مذهب،تعلق داشتن به گروهی خاص،عقاید سیاسی،دگرباش جنسی و … مورد اذیت و ازار و شکنجه قرار گیرد و جانش در خطر مرگ  باشد.

اگر کشور شما مورد جنگ قرار گرفته باشد یا محیط زیست وضعیت بدی داشته شد نیز با ارایه مدارک مورد قبول واقع میشود.

چنانچه بعد از همه ی مراحل مدارک ارایه شده ی فرد مورد تایید قرار گرفت پاسپورتی مخصوص پناهنده ه به شخص تعلق میگیرد ،اما در صورت رد شدن درخواست پناهندگی شخص، اداره ی مهاجرت لهستان برای ترک کردن شخص از خاک کشور لهستان اقدام میکند و دیگر حق برگشت به خاک لهستان را ندارد،این ممنوعیت شامل کشور های حوزه ی شنگن و اتحادیه ی اروپا نیز میشود. موسسه حقوقی ملک پور در امر پناهندگی هیچ نوع فعالیتی انجام نمیدهد.

ویزای توریستی جهت مهاجرت به لهستان

یکی دیگر از طرق مهاجرت به لهستان ویزای توریستی و ویزای شینگن است. اکنون برای آگاهی شما عزیزان به توضیح مفصلی راجع به  قواعد،شرایط ، مدارک مورد نیاز و دیگر مسایل مربوط به صدور ویزای توریستی و انواع ویزاهای دیگر شینگن درکشور لهستان میپردازیم.

ویزای شینگن نوع C                       

ویزای شینگن یکپارچه به دارنده این حق را می دهد تا در محدوده کشورهای شینگن اقامت داشته باشد.

این ویزا با اعتبار نواحی محدود تنها به دارنده اجازه میدهد در محدوده کشورهایی که این ویزا اعتبار دارد اقامت داشته باشند.

ویزای ملی نوع D

اگر قصد دارید در لهستان برای بیش از ۹۰ روز در طول یک یا چند بار ویزیت در دوره نیم ساله از تاریخ اولین ورود، اقامت داشته باشید باید برای ویزای ملی نوع D پذیرفته شوید.

این ویزا به دارنده اجازه می دهد تا در سراسر دوره اعتبارش در لهستان اقامت داشته باشد در محدوده دیگر کشورهای شینگن به مدت سه ماه در دوره نیم ساله رفته و اقامت داشته باشد.

نتیجه گیری از چرا مهاجرت به لهستان

چرا مهاجرت به لهستان در صورتی که کشور های دیگر نیز شرایطی برای تحصیل و سرمایه گذاری و ثبت شرکت را ارائه میدهند اما لهستان،در سرمایه گذاری و ثبت شرکت شرایط ویژه و وسوسه کننده ای دارد که هر شخص را مجاب به مهاجرت به لهستان از هر طریق قانونی می کند. دانشگاه های لهستان از بابت سطح علمی و امکانات در شرایط بسیار ایده آلی قرار دارد و دانشجویان همه جای دنیا برای تحصیل در مقاطع کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری هر ساله تقاضای ادامه ی تحصیل در لهستان را میدهند. امید است که از مقاله ی چرا مهاجرت به لهستان استفاده ی کافی و اطلاعات مورد نیاز رابه دست اورده باشید. شما می توانید تمام سوالات خود را در مورد روشهای اخذ اقامت و مهاجرت به لهستان را با مشاوران ما در دفاتر ایران و دفتر مرکزی وین در میان بگذارید و همچنین بخش پرسش و پاسخ همگانی نیز در اخیار شماست تا تجارب زندگی در لهستان را با دیگران به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ