مهاجرت به لوکزامبورگ

مهاجرت به لوکزامبورگ

مهاجرت به لوکزامبورگ

مهاجرت به لوکزامبورگ و طرق مختلف اخذ اقامت و تابعیت لوکزامبورگ را برای کسانی که این کشور زیبا و ثروتمند را نمی شناسند و عزیزانی که قصد مهاجرت به لوکزامبورگ را دارند در این مقاله بررسی خواهیم کرد. طرق مختلفی برای مهاجرت به لوکزامبورگ وجود دارد اعم از کار، سرمایه گذاری، تحصیل . به همین دلیل کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور با همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش، مقاله حاضر را به مهاجرت به لوکزامبورگ قرار دادند تا این کشور ثروتمند، زیبا وکوچک، و راه های مختلف اخذ اقامت لوکزامبورگ را برای شما عزیزان بررسی کنند.

در این مقاله سعی شده است تا اطلاعات کافی و قوانین و راه های مختلف مهاجرت به لوکزامبورگ و هزینه های مختلف مهاجرت به لوکزامبورگ و مناسب ترین راه مهاجرت به لوکزامبورگ را بررسی کنیم، و در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

لوکزامبورگ یکی از کوچکترین کشورهای دنیا و اصطلاحا شهر کشور می باشد. شهر لوکزامبورگ پایتخت دوک نشین لوکزامبورگ است و از نظر اداره حکومت با اینکه پادشاهی است خیلی شبیه به سیستم آمریکا می باشد، شهر لوکزامبورگ یکی از ثروتمندترین شهرهای جهان است و در حال حاضر یکی از مراکز مهم بانکداری و اداری می باشد.

نکات اولیه مهاجرت به لوکزامبورگ

برای مهاجرت به لوکزامبورگ راه های مختلفی وجود دارد که قوانین و مراحل و ورود و اقامت در لوکزامبورگ با توجه به کشور مبدا فردی که مایل به مهاجرت به لوکزامبورگ و اقامت در آن می باشد متفاوت است. مهاجرت به لوکزامبورگ برای شهروندانی که از اتحادیه اروپا هستند بسیار ساده می باشد باتوجه به افرادی که از کشور ثالث هستند و قصد مهاجرت به لوکزامبورگ را دراند قوانین سختگیرانه و محدودتری را اعمال می کنند.

باتوجه به قوانین اتحادیه اروپا شهروندان این اتحادیه از آزادی بیشتری برای مهاجرت، اقامت و کار و زندگی در کشورهای دیگر اتحادیه اروپا را دارند. اما برای متقاضیان مهاجرت به کشور لوکزامبورگ که خارج از اتحادیه اروپا و کشور ثالث اقدام می کنند، در صورت لزوم، علاوه بر اسناد مسافرتی خود، یک ویزا و اجازه اقامت نیز باید دریافت کنند.

ورود و اقامت خارجیان در لوکزامبورگ

برای متقاضیان مهاجرت به لوکزامبورگ باتوجه به ورود و اقامت خارجی ها در لوکزامبورگ، وضعیت متفاوت است بسته به اینکه آیا:

 • شما یک شهروند از اتحادیه اروپا هستید
 • شما یک ملیت خارجی و کشورهای ثالث هستید
 • قصد اقامت کمتر از سه ماه را دارید
 • یا شما برای می خواهید اقامت بیش از سه ماه داشته باشید

ویزا و مهاجرت به لوکزامبورگ

شرایط ورود و مهاجرت به لوکزامبورگ نه تنها به طول اقامت برنامه ریزی شده بستگی دارد، بلکه به کشور مبدا که از آن درخواست ارائه می شود نیز بستگی دارد. شهروندان برخی از کشورها مثل اتریش، آلمان، استرالیا، ژاپن، مالتا، و… برای ورود به لوکزامبورگ نیاز به ویزا ندارند، شما عزیزان می توانید لیست کامل این کشورها را در وبسایت دولت لوکزامبورگ به طور کامل ملاحظه کنید. اما در مقابل برای برخی از کشورها مثل افغانستان، ایران، عراق، بحرین و… علاوه بر دریافت ویزا شرایط سختگیرانه تری نیز اعمال می شود.

اخذ اقامت و تابعیت لوکزامبورگ از طریق تولد

این کشور از قانون خون پیروی می کند و در بعضی از موارد قانون خاک را نیز در نظر می گیرد، تابعیت لوکزامبورگ به صورت اتوماتیک با توجه به شرایط زیر اعطا می شود:

 • فرزند متولد شده از والیدن لوکزامبورگی فارغ از محل تولد
 • فرزند متولد شده در لوکزامبورگ از والدینی که در لوکزامبورگ متولد شده اند
 • فرزند متولد شده در لوکزامبورگ از والدین نامعلوم
 • فرزند متولد شده از والدین بی وطن و کسانی که نمی توانند تابعیت خود را به فرزند اهدا کنند.

متقاضیان مهاجرت به لوکزامبورگ برای کار

برای شهروندانی که از خارج از اتحادیه اروپا قصد مهاجرت به لوکزامبورگ و کار و اقامت بیش از ۳ ماه را دارند باید به ترتیب:

۱٫۱ قبل از ورد به کشور: یک درخواست برای دریافت مجوز اقامت موقت در اداره مهاجرت وزارت امورخارجه و یا اروپا ارائه کنید، دارای یک گذرنامه معتبر باشید و پس از اخذ مجوز موقت برای اقامت، برای افرادی که نیاز به ویزا دارند برای ورود به لوکزامبورگ باید ویزای نوع D دریافت کنند.

۱٫۲ پس از ورود به کشور: یک اعلام ورود در اداره پلیس یا مهاجرت محل اقامت در لوکزامبورگ سپس تحت یک چک اپ پزشکی قرار باشند و در مرحله آخر یک درخواست برای اجازه اقامت برای کارگران از کشور سوم که حقوق قانون کار دریافت می کنند.

یک کارفرما که ظرف سه هفته پس از اعلام وضعیت جای خالی و درخواست نیرو می تواند، با یک کاندید مناسب از آژانس ملی استخدام ( Agence pour le développement de l’emploi – ADEM) را تائید کند که به او اجازه می دهد تا یک مهاجر خارجی را استخدام کند.

اولین اجازه اقامت برای کارمند حقوق بگیر چقدر معتبر است: برای حداکثر ۱ سال

به عنوان یک استثنا، یک متقاضی مهاجرت به لوکزامبورگ از غیر اتحادیه اروپا که وضعیت اقامت طولانی مدت در کشور عضو اتحادیه اروپا را به دست آورده و مجوز اقامت به عنوان یک کارمند حقوق و دستمزد در لوکزامبورگ دریافت می کند، یک مجوز اقامت معتبر برای یک دوره دریافت می کند که تا ۵ سال قابل تمدید در صورت درخواست است.

تمدید مجوز اقامت لوکزامبورگ

همانطور که از اول تمدید اجازه اقامت برای مدت حداکثر ۳ سال است و دسترسی به هر بخش و هر حرفه ای را می دهد . با این حال، اگر صاحب مجوز اقامت نمیتواند ثابت کند که او در طول مدت اعتبار مجوز اقامت کار کرده است، یا اگر تمدید مجوز اقامت در طول دوره زمانی که او مزایای بیکاری را دریافت می کند ، مجوز اقامت تنها برای حداکثر مدت یک سال تمدید می شود.

به طور کلی متقاضیان مهاجرت به لوکزامبورگ که قصد کار و اخذ اقامت این کشور را دارند باید از طرف یک کارفرما یک دعوتنامه شغلی داشته باشند و براساس آن اقدام به مهاجرت به لوکزامبورگ را نمایند و دعوتنامه شغلی باید بعد از تائید اداره کار از طرف خود کارفرما برای اداره مهاجرت و درخواست نیرو از خارج کشور ارسال شده باشد.

مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق تحصیل

یکی دیگر از راه های مهاجرت به لوکزامبورگ تحصیل در این کشور می باشد و برای متقاضیانی که از کشور ثالث اقدام به مهاجرت به لوکزامبورگ دارند به این صورت است که مهاجران ثالثی که حداقل ۴ سال در لوکزامبورگ اقامت دارند می توانند در شرایط خاص درخواست مجوز برای اقامت و تعیین هدف درخواست را ارائه دهند.

دو دسته از افراد واجد شرایط تحصیل در لوکزامبورگ هستند:

 • ملیت ثالث که دارای اختیارات والدین نسبت به یک فرزند کوچک است که همراه مهاجر زندگی می کند و مدتی به مدت ۴ سال در مؤسسه ای در لوکزامبورگ تحصیل کرده است و در آن کشور مهاجرت کننده خودکامه است. حمایت و توان مالی از طرف اعضای خانواده اش؛
 • ملیت ثالث که با حداقل ۴ سال تحصیل در مدرسه در لوکزامبورگ موفق به دریافت مدرک تحصیلی شده است و برنامه ای را قبل از سن ۲۱ سالگی ارائه می دهد و می تواند به اندازه کافی منابع برای حمایت از خود نشان دهد.

شرایز اتباع کشور ثالث باید:

 • تهدیدی برای نظم عمومی، امنیت و سلامت نباشند؛
 • حداقل ۴ سال قبل از درخواست در لوکزامبورگ اقامت داشته اند
 • دارای اختیارات والدین در رابطه با یک کودک زندگی می کند با ملیت ثالث در خانه اش که حداقل ۴ سال در مدرسه ای در لوکزامبورگ تحصیل کرده است، یا حداقل تا ۴ سال به طور مداوم به طور مداوم تحصیل کرده است در یک مدرسه در قلمرو لوکزامبورگ؛
 • اتباع کشور سوم که موفق به کسب مدرک حداقل ۴ سال در لوکزامبورگ شده اند، باید درخواست خود را قبل از رسیدن به سن ۲۱ سالگی ارائه دهند.

مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه های مهاجرت به لوکزامبورگ سرمایه گذاری می باشد. که می توان بصورت های مختلف در لوکزامبورگ اقدام به سرمایه گذاری کرد، متقاضیان مهاجرت به لولزامبورگ می توانند درخواست مجوز اقامت را به عنوان یک سرمایه گذار ارائه دهند که قصد سرمایه گذاری دارند:

حداقل ۵۰۰،۰۰۰ یورو در یک شرکت موجود با ثبت شرکت خود در لوکزامبورگ که متعهد به نگه داشتن حداقل ۵ سال سرمایه گذاری خود است.

یا حداقل ۵۰۰،۰۰۰ یورو در یک کسب و کار جدید که هنوز ایجاد نشده ، با دفتر ثبت نام خود در لوکزامبورگ و حداقل ۵ موقعیت کاری که باید در عرض ۳ سال از تشکیل این کسب و کار ایجاد شود. استخدام کارکنان باید با همکاری آژانس ملی استخدام  ( Agence pour le développement de l’emploi – ADEM) باشد ؛

حداقل ۳ میلیون یورو در مدیریت و ساختار سرمایه گذاری، یا موجود و یا هنوز هم ایجاد می شود، با دفتر ثبت نام خود در لوکزامبورگ که در آن باید داشته باشد و حفظ مواد لازم  و یا حداقل ۲۰ میلیون یورو به صورت سپرده از صندوق با موسسه مالی مستقر در لوکزامبورگ و با تعهد به حفظ حداقل ۵ سال سپرده گذاری کند.

با توجه به سرمایه گذاری در کسب و کارهایی که در حال ایجاد یا ایجاد می شوند (سرمایه گذاری حداقل ۵۰۰،۰۰۰ یورو)، شرکت یا باید مجبور به انجام فعالیت تجاری، صنایع دستی و یا صنعتی باشد.

سرمایه گذاری مستقیم و غیرمستقیم در مورد خرید یا اجاره املاک و مستغلات برای دریافت مجوز اقامت برای سرمایه گذاران مورد توجه قرار نمی گیرد.

مراحل اولیه مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری

متقاضیان مهاجرت به لوکزامبورگ مجبورند پروژه یا مدارک سرمایه گذاری خود را به وزیر اقتصاد و یا وزیر دارایی ارائه کنند و قبل از اینکه بتوانند درخواست خود را برای مجوز اقامت ارائه دهند، باید اول معاون وزیر تصویب کند.که وزیر اقتصاد در امور پروژه های سرمایه گذاری دارای صلاحیت است :

حداقل ۵۰۰،۰۰۰ یورو در یک کسب و کار موجود سرمایه گذاری کند

حداقل ۵۰۰۰۰۰ یورو در یک کسب و کار جدید که ایجاد می شود.

وزیر مالیه مسئول تجزیه و تحلیل اثبات سرمایه گذاری از:

حداقل ۳ میلیون یورو در ساختار مدیریت و سرمایه گذاری، چه در حال حاضر وجود دارد و چه هنوز ایجاد نشده است؛

حداقل ۲۰ میلیون یورو به صورت سپرده با موسسه مالی مستقر در لوکزامبورگ سپرده گذاری کند.

معاون وزیر اطلاع رسانی کتبی به سرمایه گذار ملی سوم کشور ارسال می کند. در مورد تصویب ، ملیت های ثالث قبل از ورود به کشور، درخواست مجوز برای اقامت را ارائه می دهند.

مجوز اقامت برای “سرمایه گذاران” حداکثر ۳ سال معتبر است و قابل تمدید است، در صورتی که شرایط تمدید را براورده کنند.

به طور انحصاری، متقاضیان مهاجرت به لوکزامبورگ از اتباع کشورهای ثروتمند که وضعیت اقامت طولانی مدت را در یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به دست آورده اند و مجوز موقت را به عنوان یک سرمایه گذار در لوکزامبورگ بدست اورده اند، قبل از ورود به لوکزامبورگ، می توانند به مدت طولانی مجوز اقامت معتبر برای مدت ۵ سال دریافت کنند که قابل تمدید در صورت درخواست می باشد.

سخن پایانی در مورد مهاجرت به لوکزامبورگ

شما می توانید هرگونه سوال در مورد اقامت لوکزامبورگ و طریق به مهاجرت به آن را در بخش سوال و جواب همگانی مطرح کنید، به این طریق هم ما و هم کسانی که تجربه زندگی در لوکزابورگ را داشته اند در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهند داد.

در مقاله حاضر بصورت انحصاری به راه های مهاجرت به لوکزامبورگ پرداخته شد، همانطور که ملاحظه فرمودید متقاضیان مهاجرت به لوکزامبورگ باید توجه داشته باشند که راه های مهاجرت به لوکزامبورگ و اخذ اقامت و تابعیت لوکزامبورگ برای متقاضیان از کشورهای ثالث قوانین سختگیرانه را اعمال میکند و بهتر است که متقاضیان مهاجرت به لوکزامبورگ یا اروپا قبل از اقدام با بررسی و تحقیق و مشورت با مشاوران و وکلا موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش مشورت کرده و قبل از اقدام مهاجرت به لوکزامبورگ و اخذ اقامت دائم لوکزامبورگ کشورهایی مثل مجارستان برای ثبت شرکت و تحصیل و همچنین اتریش را برای سرمایه گذاری و خودحمایتی که قوانین آسانتری را به نسبت لوکزامبورگ دارد را مد نظر قرار دهند.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (6 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
 1. ذاکر احمدی گفته:

  سلام
  افغانستانیم و در ایران در تنها زندگی میکنم و فامیلم اینا ۲ سال پش در کابل پولخوشک در انفجار شهید شدن و من تنها تنها در ایران زندگی میکنم شرایت زندگی در ایران خیلی سخت هستن لطفا همکاری کنید ک چگونه میتوانم اقدام ب مهاجرت ب لوکزامبورگ کنم

  پاسخ