مهاجرت به نروژ و تفاوت آن با مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به نروژ و تفاوت آن با مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به نروژ و تفاوت آن با مهاجرت به سوئیس و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ شرایط مهاجرت به نروژ و تفاوت آن با مهاجرت به سوئیس با اخذ ویزای تحصیلی نروژ امکان پذیر است ؟ مهاجرت به نروژ و تفاوت آن با مهاجرت به سوئیس و همچنین شرایط کار در نروژ چگونه است ؟  آیا در مورد مهاجرت به نروژ و تفاوت آن با مهاجرت به سوئیس و قوانین اخذ اقامت نروژ آگاهی دارید  ؟ شرایط و قوانین تحصیل در نروژ و شرایط سرمایه گذاری در نروژ و قوانین ازدواج در نروژ به چه صورت است ؟ آیا در مورد سرمایه گذاری در نروژ در باب مهاجرت به نروژ و تفاوت آن با مهاجرت به سوئیس اطلاعاتی دارید ؟ موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش این مقاله در باب مهاجرت به نروژ و تفاوت آن با مهاجرت به سوئیس نگارش شده است و به تمامی سوالات شما در زمینه راههای مهاجرت به نروژ و مهاجرت به نروژ و تفاوت آن با مهاجرت به سوئیس و راههای اخذ اقامت نروژ  پاسخ می دهد .

در خصوص مهاجرت به نروژ و تفاوت آن با مهاجرت به سوئیس می توان بیان نمود که در کشور نروژ، حداقل مدت زمان لازم برای اعلام درخواست جهت دریافت اقامت دائم نروژ سه سال است البته به شرطی که در طی سه سال کار و زندگی در نروژ بیشتر از مدت هفت ماه متوالی را در خارج از نروژ نبوده باشید و جهت دریافت حق شهروندی یا گذرنامه نروژی هفت سال است. همچنین اگر پس از دریافت اقامت دائمی در نروژ، مدت متوالی دو سال را در خارج از نروژ زندگی کرده باشید، امکان باطل شدن اقامت دائم نیز وجود دارد.

در خصوص مهاجرت به نروژ و تفاوت آن با مهاجرت به سوئیس به این صورت است که اگر شما به مدت سه سال در نروژ کار و زندگی کرده باشید، می توانید برای دریافت اقامت دائمی نروژ درخواست خود را تحویل اداره مهاجرت نروژ دهید . اگر قبل از درخواست برای اقامت دائمتان در نروژ مشغول بکار بوده اید و در طی سه سال گذشته  بیشتر از مدت هفت ماه در خارج از نروژ نبوده باشید . اگر بیشتر از مدت هفت ماه در خارج از نروژ بوده اید، باید از کارفرمای خود نامه یا مدرکی دال بر اینکه چه مدت بخاطر کار و حرفه تان در خارج از نروژ بوده اید تهیه نمایید .

-اگر در طی سه سال گذشته در نروژ به عنوان یک نیروی کاری متخصص مشغول بکار بوده اید می توانید برای اقامت دائم در خواست خود را ارائه کنید .

در خصوص مهاجرت به نروژ و تفاوت آن با مهاجرت به سوئیس توجه کنید که طبق قوانین نروژ، به شخصی متخصص گفته می شود که درآمد سالیانه ی وی از محل کارش در نروژ حداقل ۵۰۰,۰۰۰ کرون نروژی در سال باشد . در صورتی که این شرایط را دارید، کارفرمای شما باید یک گواهی مالیاتی برای شما صادر کند تا آن را به همراه سایر مدارک ارسال کنید.

اگر در طی سه سال گذشته در نروژ به عنوان یک نیروی کاری ماهر مشغول به کار بوده اید و میزان درآمد سالیانه تان از حد مشخصی کمتر نبوده باشد می توانید برای اقامت دائم در خواست کنید .

در خصوص مهاجرت به نروژ و تفاوت آن با مهاجرت به سوئیس در حال حاضر حداقل این میزان درآمد سالیانه بطور نمونه برای نیروهای کاری با مدرک کارشناسی (لیسانس)، ۳۴۸,۶۰۰ کرون نروژی در سال و برای نیروهای کاری با مدرک کارشناسی ارشد (فوق لیسانس)، ۳۶۵,۳۰۰ کرون نروژی در سال است.

اگر در طی سه سال گذشته به عنوان یک موسیقیدان یا یک هنرمند قرارداد استخدام با یک کارفرما در نروژ را داشته و حفظ کرده اید و ساعات کاری شما به مدت حداقل ۲۱ ساعت در هفته بوده باشد همچنین امکان درخواست اقامت دائم را دارید .

اگر دو سال متوالی از ازدواج شما با فردی که شهروند نروژی محسوب می شود گذشته باشد یا اگر سه سال متوالی از زمانی که از طریق پیوند با خانواده خود به نروژ آمده اید،گذشته باشد امکان درخواست اقامت دائم را دارید .

در حال حاضر طول مدت تحصیل شما در نروژ در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس جزو مدت حداقل سه سال لازم جهت اقدام برای دریافت اقامت دائمی نروژ محسوب نمی شود و این بدان معناست که شما پس از پایان مدت تحصیلاتتان در این مقاطع تحصیلی با ویزای دانشجویی نمی توانید در نروژ بمانید و یا برای دریافت اقامت دائمی خود اقدام کنید مگر در طی تحصیل مشغول به کار بوده باشید و پس از آن به صورت تمام وقت کار خود را ادامه دهید و کارفرمای شما درخواست استخدام شما را داشته باشد و بیمه ی شما را پرداخت کند . همسر یا شوهر فرد دانشجو در نروژ می تواند تحت شرایطی به نروژ بیاید و در طول مدت تحصیل با فرد دانشجو در نروژ زندگی کند.

امادر خصوص مهاجرت به نروژ و تفاوت آن با مهاجرت به سوئیس بر اساس قوانین مهاجرتی موجود در نروژ، طول مدت تحصیل شما در مقطع دکترا در نروژ جزو مدت حداقل سه سال لازم جهت اقدام برای دریافت اقامت دائمی نروژ محسوب می شود. این بدان مفهوم است که شما پس از پایان مدت تحصیلات تان می توانید برای دریافت اقامت دائمی خود اقدام کنید. خانواده فرد دانشجو یعنی همسر یا شوهر به همراه فرزند یا فرزندان نیز پس از سه سال شامل حق دریافت اقامت دائمی نروژ می شوند .

مدت زمان رسیدگی به درخواست اجازه اقامت دائمی در نروژ بستگی زیادی به میزان کامل یا ناقص بودن پرونده فرد دارد ولی بطور معمول از زمان اقدام برای آن که حتما باید از داخل خاک نروژ صورت گیرد تا زمانی که در صورت احراز کامل شرایط مستحق دریافت اجازه اقامت دائمی می شوید، به طور متوسط حدودا یکسال به طول می انجامد .

در خصوص مهاجرت به نروژ و تفاوت آن با مهاجرت به سوئیس در صورتی که پس از دریافت اجازه اقامت دائمی در نروژ، به مدت دو سال متوالی و مداوم در خارج از نروژ زندگی کرده باشید، اجازه اقامت دائمی شما باطل خواهد شد. در مواردی پس از دریافت اقامت دائمی نروژ، امکان زندگی در خارج از نروژ بدون احتمال باطل شدن آن وجود دارد. مثلا اگر مجبور شده باشید در کشور خود دوره خدمت سربازی را انجام دهید و یا بخاطر شغل یا شرایط تحصیلی تان مجبور باشید که در نروژ نباشید و یا مجبور باشید بخاطر همراهی با خانواده یا همسر خود به دلایل شغلی یا تحصیلی در خارج از نروژ بسر ببرید .

هر روزه مردم بیشتر و بیشتری در سراسر جهان برای ایجاد یک محل بهتر برای زندگی و کار، محل زندگی خود را ترک می کنند . این افزایش در تحرک جهانی، قادر می سازد که تعداد رو به رشدی از مردم برای رسیدن به کشورهای دور یا قاره های دیگر تغییر مکان دهند و مقصد مورد علاقه ی خود را از کشورهای با استاندارد بالای زندگی و رفاه انتخاب نمایند .

هیچ کشوری قادر به مقابله و تعیین تعداد دلخواهی از افراد خارجی نیست . اکثر ایالت ها با استفاده از قوانین مهاجرت سفت و سخت حفاظت از منافع جمعیت بومی سعی در کنترل جمعیت افراد مهاجر دارند . اکثر این کشورها تعهد خود را برای محافظت از افراد پناهنده و تحت آزار و اذیت قرار گرفته، خواهند داشت .

تنوع فرهنگی در سوئیس نشان دهنده ی جایگاه این کشور در قلب اروپا می باشد . چهار زبان رسمی که در این کشور وجود دارد شامل آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش است . هفتاد درصد از جمعیت آن، آلمانی صحبت می کنند و بیست درصد به زبان فرانسوی و مابقی به زبان های ایتالیایی و رومانش . واحد پول این کشور فرانک سوئیس و نیز یورو می باشد و با ویزای شنگن میتوان وارد این کشور شد .

الزامات مورد نیاز برای ورود به سوئیس به هدف ها مانند گردشگری، بازدید، کسب و کار، الحاق به خانواده و یا تحصیل، و همچنین به مدت زمان اقامت که کوتاه مدت باشد یا بلند مدت، بستگی دارد . اداره ی فدرال برای مهاجرت توصیه می کند که مسافرانی که قصد ورود به سوئیس را برای اولین بار دارند اطلاعات مربوط به این مورد و نیازهای قبل از سفر خود را به دست آورند .

در خصوص مهاجرت به نروژ و تفاوت آن با مهاجرت به سوئیس قوانین اجازه ی اقامت موقت در کشور سوئیس، برای مسافرانی که از کشورهای غیر از اتحادیه ی اروپا وارد شده اند، اقامت در کشور را به مدت ۹۰ روز در طول مدت ۱۸۰ روز از ابتدای ورودشان، مجاز می داند . هر کسی که در طول اقامت خود در سوئیس مشغول به کار است و یا برای بیش از سه ماه در این کشور اقامت داشته است برای باقی ماندن در داخل خاک آن نیاز به مجوز دارد و این اجازه ی اقامت توسط دفاتر مهاجرت استانی صادر خواهد شد . تفاوت بین انواع مجوز اقامت، به شرح ذیل می باشد .

مجوزهای کوتاه مدت اقامت که کمتر از یک سال هستند و اجازه ی اقامت سالانه که محدود است و سالیانه تمدید می شود و اجازه ی اقامت دائم که نامحدود می باشد .

کارکنان و افراد مقیم در کشورهای اتحادیه ی اروپا اجازه دارند برای مدت سه ماه بدون مجوز در این کشور اقامت داشته باشند تا برای استخدام یا ایجاد مشاغل درآمد زا پیگیری لازمه را داشته باشند

در خصوص مهاجرت به نروژ و تفاوت آن با مهاجرت به سوئیس می توان بیان نمود که سوئیس دارای یک سیستم دوگانه برای پذیرش کارگران خارجی می باشد و تنها تعداد محدودی از کارکنان سطح مدیریت، متخصصین و سایر کارکنان واجد شرایط از همه کشورهای دیگر پذیرفته می شوند .

سوئیس جزء کشورهای اتحادیه ی اروپا محسوب نمی شود بنابراین قوانین این اتحادیه در رابطه با آن صدق نمی کند و جابجایی از کشورهایی همانند آلمان یا فرانسه به این کشور به سهولت امکان ندارد و نمی توان بدون مجوز اقامت و ویزای کار وارد کشور شد مگر افرادی که بسیار بسیار ثروتمند بوده باشند .

مؤسسه ی حقوقی ملک پور با بهترین و روشن ترین اعتبارات در زمینه ی مهاجرت به کشورهای سراسر دنیا از راه های متنوع و قانونی با توجه به شرایط و الویت های همگان، می تواند بهترین و ساده ترین راه ممکن برای مهاجرت شما را معرفی کرده و شما را در این مسیر همراهی کند . چنانچه علاقمند به مهاجرت به نروژ و تفاوت آن با مهاجرت به سوئیس هستید و قصد دریافت اقامت دائم در نروژ و همچنین مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل در نروژ و همچنین شرایط کار در نروژ و یا شرایط سرمایه گذاری در نروژ را دارید قبل از هر گونه اقدام با کارشناسان مجرب و وکلای ارشد موسسه حقوقی ملک پور د سراسر ایران و یا در شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان در زمینه مهاجرت به نروژ و تفاوت آن با مهاجرت به سوئیس و در نهایت شرایط اخذ اقامت نروژ بهره مند شوید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 پاسخ
 1. شادمان گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  یه سوال دارم . شما میتونید یه وکیل تو نروژ معرفی کنید که کارهای اقامت رو زودتر انجام بدهد . ممنون

  پاسخ
 2. اسماعیلی گفته:

  سلام.اگه امکان داره ساده ترین راه را برای اینکه در سویس مهاجرت کنیم را بگید.سایتتون خیلی گویا و کامله ازتون متشکرم .اخه خیلی از موسسات و دفاتر ادمو میپیچونن و شاخه به شاخه میپرن .

  پاسخ