مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا ۲۰۱۸ و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ بهترین راه های مهاجرت به کانادا ۲۰۱۸  و راه های اخذ اقامت کانادا کدام می باشد ؟ شرایط مهاجرت به کانادا چیست ؟ انواع راه های مهاجرت به کانادا چگونه خواهد بود ؟ مهاجرت به کانادا اجازه الحاق به همسر میسر خواهد بود ؟ شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در کانادا چیست ؟ مهاجرت کاری به کانادا و کار در کانادا چگونه است ؟

می توان مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج در کانادا و یا تولد فرزند در کانادا داشت  ؟  آیا مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کانادا امکان پذیر است ؟ چنان چه تمایل دارید اطلاعات بیشتر و کامل تری در باب مهاجرت به کانادا بدانید حتما این مقاله را به دقت مطالعه بفرمایید ، شما متقاضیان مهاجرت به کانادا همواره می توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر و کامل تر در خصوص مهاجرت به کانادا با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی اتریش تماس حاصل نموده و در خصوص انواع ویزای کانادا و اخذ اقامت کانادا و در نهایت اخذ تابعیت کانادا مشاوره ی رایگان و تلفنی دریافت نمایید .

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد شرایط جدید سیاسی کانادا

 

فایل تصویری آقای ملک پور در باب مهاجرت به کانادا

فایل تصویری در باب کشور کانادا

*مهاجرت به کانادا ازطریق سیستم خون و خاک ( تولد )

تابعیت برای تولد فرزند در کشور کانادا بر اصل سیستم خون به فرزند اعطا می شود این بدان معناست که تولد فرزند از والدین تابعه کانادا به منظور اخذ تابعیت کانادایی برای فرزند می باشد و والدین تبعه غیر کانادای با تولد فرزند نمی تواند تابعیت کانادا را کسب نمایند . بنابراین تولد فرزند در کانادا از پدر و مادر غیر کانادایی از عوامل دخیل اخذ تبعه کانادا نمی باشد اما امکان تاثیر گذاری می باشد . فلذا تابعیت از طریق سیستم خون ناشی از نسب است . فرد به محض تولد تابعیت والدین خود را به دست می آورد .

کشور کانادا در سال های قبل سیستم خاک را ملاک بر اخذ تابعیت فرزند می بود . بدان معنا که به عنوان مثال اگر یک مادر ایرانی با مهاجرت به کشور کانادا از طریق ویزای توریستی کانادا و مهاجرت توریستی به کانادا داشت و در آن کشور وضع حمل می نمود به فرزند او پاسپورت کانادایی تعلق می گرفت . اما در سال های اخیر تنها به نوزادانی پاسپورت داده می شود که مادر های آن ها اقامت بلند مدت در کشور کانادا به صورت قانونی داشته باشند.

*مهاجرت از طریق پناهندگی در کانادا

یکی دیگر از راه های مهاجرت به کانادا بررای متقاضیان مهاجرت از طریق پناهندگی در کانادا می باشد ، این راه در صورت انجام می پذیرد ولی ما هیچ وقت این راه را پیشنهاد نخواهیم کرد و راهی پر از خطر می باشد ، شما می توانید از طریق راه های قانونی فوق الذکر با بهره گیری از وکلای مجرب نسبت به این  مهاجرت به کانادا اقدام نمایید .

در دفتر پناهجو در دفتر  پلیس حضور می یابد که مسئول پناهندگی بازجوی اول را انجام می دهد و از آن لحظه یک پناهنده می باشد .

پناهجو در کانادا در  ابتدای امر  اثر انگشتش را در سایر کشورها سرچ می نمایند . پس از آن اطلاعات فردی و علت مراجعت به کانادا را جویا خواهند شد و بعد از آن عکس شما اخذ می شود و اگر اثر انگشت شما در کشور دیگر ثبت باشد طبق توافق نامه ی دوبلین ، شما باید به کشور قبلی باز گردید و در صورت عدم تمایل به بازگست به کشور ماقبل می توانید از یک وکیل حقوق دان بهره مند شوید .

در خصوص بحث مهاجرت از طریق پناهندگی در کانادا همچنین می توان افزود که سپس به شما یک کارت قرمز رنگ داده خواهد شد که تا چند روز اعتبار خواهد داشت . تا هنگامیکه شما این کارت قرمز را دارا می باشید  فقط در محدوده مشخص شده از طرف اداره پلیس حق رفت و امد و اقامت داشته و اگر تردد غیر مجاز جریمه نقدی خواهید شد . حال در صورتی که شما یک در کشور ثانویه اثر انگشت داشته باشید کارت شما سبز رنگ خواهد بود .

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب مهاجرت کانادا

مهاجرت از طریق ازدواج و خویشاوندی به کانادا

به این راه مهاجرت ، مهاجرت از روش اسپانسرشیپ در کانادا نیز گفته می شود . بدین معنی است که اگر فردی موفق به اخذ کارت شهروندی  کشور کانادا شود می تواند اسپانسر فرد دیگری قرار گیرد . این شخص باید حداقل ۱۸ سال را داشته باشد . فرد اسپانسر می تواند همسر , فرزند , پدر , مادر , خواهر , برادر پدربزرگ ، مادربزرگ ، عمو ، عمه ، خاله ، دایی ، خواهر زاده و برادر زاده  خود را برای کسب اقامت دائم کشور کانادا از روش اسپانسرشیپ به این کشور دعوت نماید . البته در مورد همسر مورد به روشی دیگری می باشد و فرد می تواند در هر ایالتی که در کانادا زندگی می کند همسر خود را برای اخذ اقامت کانادا به کشور کانادا دعوت نماید . در بقیه موارد همانند خواهر و برادر و افراد مذکور بالا اسپانسر می بایست در یکی از این استان ها زندگی کرده باشد :

شاید این مطلب نیز برایتان مفید باشد:   مهاجرت به کانادا و شرایط زندگی در کانادا

آلبرتا

ساسکاچوان

مانیتوبا

نوا اسکوشیا

جزیره پرنس ادوارد

*مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا 

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا یکی دیگر از راه های مهاجرت به کانادا می باشد .  هر ایالت در کشور کانادا راه های متفاوتی در ارائه تابعیت کانادا به سرمایه گذاران بین المللی  دارند . منتهی در انتخاب ایالت مناسب برای سرمایه گذاری ۳ مورد را می بایست توجه داشت :

**مبلغی را که برای سرمایه گذاری در کانادا در نظر دارید با امکانات و شرایط هم خوانی داشته باشد .

**شرایط انتخاب سرمایه گذار را بررسی نمایید . (برخی ایالات شرایط دشواری را برای کسب سرمایه گذار اتخاذ کرده اند )

**توجه کنید که برنامه سرمایه گذاری در کانادا زمانی می باشد بدان معنا که در برخی مواقع این برنامه ها قابلیت اقدام دارند و در بعضی مواقع خیر .

از بین ایالات مختلف ۲ برنامه از محبوبیت زیادی بین ایرانی ها برخوردار اند ، که به طور خلاصه به آنان می پردازیم :

سرمایه گذاری ایالت کبک

از دیگر راه های مهاجرت به کشور کانادا می توان به سرمایه گذاری ایالت کبک اشاره کرد .

در این برنامه فرد به عنوان یک سرمایه گذار وارد کشورکانادا می شوید نه تنها به اسم یک کارآفرین و بیزینس من در کانادا .  به این خاطر شرایط برای فرد سختگیری زیادی نمی باشد . در آغاز فرد می بایست ۱٫۶۰۰٫۰۰۰ $ کانادا تمکن مالی نشان دهد . پس از آن می بایست ۸۰۰٫۰۰ $ کانادا به کشور کانادا منتقل می نمایید و در حساب دولت ایالتی کبک به صورت قرض قرارمی گیرد . این مبلغ پس از ۵ سال به فرد عودت می شود موسسات ملی و اعتباری زیر نظر دولت کانادا در این کشور به وجود آمده اند که این پول را به جای شما در حساب دولت قرار می دهند اما از شما مبلغ ۲۲۰٫۰۰۰ $ کارمزد دریافت می کنند . به عبارت ساده یعنی شما ۲۲۰ هزار دلار به دولت کانادا می دهید و اخذ اقامت دائم کانادا را برای خود و خانواده خود می خرید .

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد سرمایه گذاری تا ۲۰۰ هزار دلار در کشورهای انگلیسی زبان 

سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان منیتوبا

برنامه سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان منیتوبا از مجموعه برنامه هایی است که طرفداران بسیاری در کشورهای ایران و چین دارد. شما برای کار آفرینی در کانادا طبق سیستم امتیاز بندی انتخاب میشوید. در اغاز شما باید در ایران ۳۵۰ هزار دلار کانادا دارایی نشان دهید سپس در صورتی که امتیازات لازم را دریافت کردید یک ودیعه ۱۰۰ هزار دلار کانادا را  نزد استان منیتوبا میگذارید. شما تعهد مینمایید که پس از ورود به کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری یک بیزینس با مدارکی مبنی بر داشتن ترجمه در استان منیتوبا تاسیس نمایید که همان ودیعه نام می گیرد. ارزش این بیزینس باید معادل ۱۵۰ هزار دلار کانادا باشد. شما پس از وارد شدن به کشورکانادا ۲ سال فرصت دارید تا این بیزینس را راه اندازی کنید که به محض راه اندازی این بیزینس و ارزیابی صورت گرفته بر روی بیزینس شما از سوی دولت ,۱۰۰ هزار دلار ودیعه به شما بازگردانده میشود.

در برنامه های سرمایه گذاری کانادا به این نکته توجه نمایید که سابقه مدیریتی شما در کشور خود مورد اهمیت است که در این پروسه به محض ورود به این کشور  اقامت دائم کانادا را دریافت خواهید نمود و به تبع شما خانواده شما نیز این تابعیت کانادا از طریق سرمایه گذاری را دریافت می کند

. شما متقاضیان عزیز اگر به دنبال مهاجرت به کانادا هستید و می خواهید در رابطه با شرایط مهاجرت به کانادا اطلاعات مفیدی داشته باشید همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی اتریش و شعبه مرکزی در وین به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص راه های مهاجرت به کشور کانادا و همچنین چگونگی مهاجرت به کانادا و راه های اخذ اقامت کانادا به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید .

شاید این مطلب نیز برایتان مفید باشد:   تحصیل کودکان در مدارس کانادا با امکان اخذ ویزای همراه برای والدین

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

برای مهاجرت به کشور کانادا می توان از طریق مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی وارد شد . برنامه مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی نیز مانند برنامه سرمایه گذاری در کانادا  می باشد به این صورت که شما باید در یک زمینه کاری مانند آرایشگری, عکاسی, مربیگری ورزشی و … در کشور خود تجربه کاری داشته باشید همچنین متناسب با شغل آینده خود دارایی نشان دهید به عنوان مثال شما در کشور ایران مربی یک باشگاه ورزشی هستید در این صورت میتوانید به کشور کانادا مهاجرت کرده و یک باشگاه ورزشی در این کشور تاسیس کنید. دولت کانادا در برنامه مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی بر اساس شرایطی خاص اجازه این کار را به شما خواهد داد اما به این دلیل که به طور معمول برای این نوع از مهاجرت بخاطر عدم وجود پیش نیاز های سخت درخواست فراوان است شانس شما کاهش می یابد همچنین پروسه ی این برنامه (خود اشتغالی) در کشور کانادا معمولا زمان بر است.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

بیشترین متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا روی گزینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می توانند یک تمرکز داشته باشند . کشور کانادا از جمله کشورهایی است که به علت نیاز به نیروی کار شرایطی را فراهم نموده است که افرادی که در این کشور تحصیل مینمایند میتوانند پس از اتمام تحصیل در این کشور اقامت کنند اما برای ورود به کشور کانادا از طریق تحصیل باید شرایط خاصی را داشته باشید که در زیر به ان اشاره مینماییم:

برای مهاجرت از طریق تحصیل در کانادا و مهاجرت تحصیلی به کانادا  لازم به ذکر است که نظام آموزشی کشور کانادا رایگان نبوده و هزینه دارد. برای ورود به دانشگاه های  کشور کانادا در مقطع کارشناسی شرط سنی وجود ندارد اما سفارت این کشور به طور معمول به افراد بالای ۲۲ سال در مقطع کارشناسی ویزا نمیدهد. افرادی که خواستار تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستند نیز بهتر است تا قبل از ۳۰ سالگی برای این امر اقدام نماید همچنین در مقطع دکتری به طور معمول بهترین سن تا ۳۵ سالگی است. افراد میتوانند در مقاطع مختلف علی الخصوص مقطع دکتری از انواع بورس های تحصیلی که در کشور کانادا ارائه میشود استفاده کنند که شامل تخفبف در شهریه, رایگان شدن شهریه, دریافت کمک هزینه برای زندگی و … میباشد.

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار متخصص

در خصوص انواع راه های مهاجرت به کشور کانادا به صراحت می توان بیان نمود که مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار متخصص از درخواست های بالایی برخوردار است ، کشور کانادا برای تامین بخشی از نیروی کار خود اقدام به اعطای اقامت دائم به این نیروها کرده است که میتوانند از طریق برنامه اسکیل وورکر (skill worker)  کانادا به این کشور مهاجرت نمایند. در این مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار متخصص در ابتدا شرایط، رزومه و توانایی های شخص شما بررسی میشود . این بررسی طبق یک برنامه ی سیستماتیک به نام express entry  انجام میگردد. در جدول زیر امتیاز بندی مهاجرت به کشور کانادا از طریق نیروی کار متخصص بیان شده است:

 • مدارک تحصیلی : حداکثر ۲۵ امتیاز
 • آشنایی با زبان های رسمی کانادا ( زبان انگلیسی و فرانسه) : حداکثر ۲۴ امتیاز
 • داشتن تجربه کاری : حداکثر ۲۱ امتیاز
 • سن شخص متقاضی : حداکثر ۱۰ امتیاز
 • داشتن دعوتنامه کاری : ۱۰ امتیاز
 • سازگارپذیری : حداکثر ۱۰ امتیاز

امتیازبندی مدارک تحصیلی در کانادا برای مهاجرت به کانادا

 • تحصیلات زیر دیپلم : امتیازی تعلق نمی گیرد
 • دیپلم دبیرستان : ۵ امتیاز
 • فوق دیپلم (مدرک کاردانی) یا کارشناسی به شرط داشتن حداقل ۱۴ سال تحصیل به صورت تمام وقت : ۲۰ امتیاز
 • داشتن دو مدرک کارشناسی به شرط داشتن حداقل ۱۵ سال تحصیل به صورت تمام وقت : ۲۲ امتیاز
 • داشتن مدرک کارشناسی ارشد، دکتری یا بالاتر به شرط داشتن حداقل ۱۷ سال تحصیل به صورت تمام وقت : ۲۵ امتیاز
 • آشنایی با زبان های رسمی کشور کانادا ( زبان انگلیسی و فرانسه)

در خصوص بحث مهاجرت به کشور کانادا همچنین می توان بیان نمود که کشور کانادا دو زبان رسمی داردکه عبارتند از زبانهای انگلیسی و فرانسه . شما به هر کدام از این دو زبان تسلط بیشتری داشته باشید، این زبان، زبان اول شما و زبان دیگر زبان دوم شما محسوب میگردد. الزامی برای یادگیری هر دو زبان وجود ندارد. درصورتیکه به یکی از این دو زبان اشنایی نداشته باشید ۸ امتیاز از شما کسر میشود به این علت که زبان اول دارای حداکثر ۱۶ امتیاز و زبان دوم دارای حداکثر ۸ امتیاز می باشد. برای اثبات آشنایی خود با این زبان ها شرکت در آزمون های مورد پذیرش از سوی اداره مهاجرت الزامی است(که در حال حاضر برای زبان انگلیسی مدرک CELPIP یا IELTS و برای زبان فرانسه مدرک TEF میباشد).

شاید این مطلب نیز برایتان مفید باشد:   طرق مختلف مهاجرت به کانادا

امتیازبندی سابقه کاری برای مهاجرت به کانادا

 • برای حداقل یک سال و حداکثر کمتر از ۲ سال : ۱۵ امتیاز
 • برای حداقل ۲ سال و حداکثر کمتر از ۳ سال : ۱۷ امتیاز
 • برای حداقل ۳ سال و حداکثر کمتر از ۴ سال : ۱۹ امتیاز
 • برای ۴ سال یا بیشتر : ۲۱ امتیاز
 • شما عزیزان اگر خواهان مهاجرت به کشور کانادا هستید و می خواهید در رابطه با انواع راه های مهاجرت به کانادا اطلاعات مفیدی داشته باشید همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی اتریش و شعبه مرکزی در وین به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص راه های مهاجرت به کانادا به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید .

امتیاز بندی شرایط سنی برای مهاجرت به کانادا

 • بازه ی سنی بین ۲۱ تا ۵۰ سال : ۱۰ امتیاز
 • برای متقاضیان ۲۰ و ۵۰ ساله : ۸ امتیاز
 • برای متقاضیان ۱۹ و ۵۱ ساله : ۶ امتیاز
 • برای متقاضیان ۱۸ پو ۵۲ ساله : ۴ امتیاز
 • برای متقاضیان ۱۷ و ۵۳ ساله : ۲ امتیاز
 • به متقاضیان زیر ۱۷ سال و بیشتر از ۵۳ سال هیچ امتیازی تعلق نمیگیرد

امتیاز دعوتنامه شغلی برای مهاجرت به کانادا

 • دعوتنامه شغلی ۱۰ امتیاز دارد و برروی بخش سازگارپذیری ( Adaptibility ) تأثیرگذار است.

امتیاز سازگارپذیری برای مهاجرت به کانادا

 

 • سازگارپذیری یا   Adaptability تا ۱۰ امتیاز برای شما به ارمغان می آورد (ولو اینکه مجموع امتیازات تک تک موارد ذکر شده از ۱۰ امتیاز  بیشتر شود).
 • مدرک تحصیلی همسر متقاضی (در صورت متأهل بودن) : حداکثر ۵ امتیاز
 • داشتن فوق دیپلم (مدرک کاردانی) یا کارشناسی به شرط داشتن حداقل ۱۴ سال تحصیل به صورت تمام وقت : ۴ امتیاز
 • داشتن دو مدرک کارشناسی به شرط داشتن حداقل ۱۵ سال تحصیل به صورت تمام وقت : ۴ امتیاز
 • داشتن مدرک کارشناسی ارشد، دکتری یا بالاتر به شرط داشتن حداقل ۱۷ سال تحصیل به صورت تمام وقت : ۵ امتیاز
 • برای دیپلم دبیرستان یا تحصیلات زیر دیپلم هیچ امتیازی تعلق نمیگیرد.
 • حداقل دو سال سابقه ی تحصیل به صورت تمام وقت برای متقاضی یا همسرش در کشور کانادا : ۵ امتیاز
 • حداقل یک سال کار تمام وقت متقاضی یا همسرش در کشور کانادا : ۵ امتیاز
 • داشتن دعوتنامه کاری : ۵ امتیاز
 • داشتن خویشاوندان نزدیک در کشور کانادا توسط متقاضی یا همسرش : ۵ امتیاز (خویشاوندان مورد قبول پدر و مادر، پدربزرگ و مادربزرگ، فرزند، نوه، برادر و خواهر (تنی یا ناتنی)، عمو، دایی، عمه، خاله، برادرزاده و خواهرزاده میباشد)
 • همسر متقاضی (به شرط آنکه مقیم دائم یا تبعه کشور کانادا باشد و برای مهاجرت به کانادا همراه متقاضی نباشد)

حداقل امتیاز لازم برای سیستم امتیازبندی ۶۷ امتیاز است که متقاضی پس از اخد حداقل امتیاز لازم به مرحله دوم یا همان مرحله استخر ورود میکند که تمام کسانی که حداقل امتیاز لازم را در مرحله اول اخذ کرده اند در ان قرار دارند سپس سیستم  شروع به خارج کردن افرادی که بالاترین امتیاز را دارند میکند. در قوانین جدید کشور کانادا ، پیشنهاد شغلی از کشور کانادا به جز در ۶ شغل خاص از ۶۰۰ امتیاز به ۵۰ امتیاز کاهش یافت،جدول امتیاز بندی مطرح شده مختص برنامه اسکیل وورکر فدرال میباشد که متعلق به دولت فدرال  کاناداست . ذکر این نکته اهمیت دارد که شما میتوانید علاوه بر این مورد در برنامه های اسکیل وورکر استانی کاناد ا مانند اسکیل وورکر کبک  نیز شرکت نمایید.

خبر خوب برای متقاضیان مهاجرت به کانادا – آقای افضلی – مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا

آخرین اخبار در مورد اقامت کاری در ساسکاچوان کانادا – آقای افضلی – مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا

آخرین خبر در خصوص انگشت نگاری در داخل کانادا و نحوه تمدید اقامت – آقای افضلی – مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا

آخرین اخبار در مورد اقامت کاری پس از تحصیل در کانادا – آقای افضلی – PGWP in Canda – مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا

در پایان بحث راه های مهاجرت به کانادا می توان به صراحت بیان نمود که همواره راه های مهاجرت به کانادا از روش های مختلف برای تمامی افراد فراهم می باشد ، و کشور کانادا همواره دارای بیشترین متقاضیان برای مهاجرت به کانادا می باشد و شما عزیزان اگر می خواهید راه مهاجرت به کانادا را انتخاب نمایید و اگر می خواهید راه های مهاجرت به کانادا را با یکدیگر مورد مقایسه قرار دهید و به اخذ اقامت کانادا دست پیدا کنید

همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و تمامی سوالات خود از جمله چگونگی اخذ اقامت دائم کانادا ، مهاجرت به کشور کانادا از طریق تحصیل ، مهاجرت به کانادا از طریق کار و نیروی متخصص ، مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت ، و . . . با موسسه حقوقی ملک پور میان گذاشته و به صورت رایگان و تلفنی مشاوره تخصصی دریافت نمایید .