مهاجرت تحصیلی به رومانی

آیا می خواهید از طریق تحصیل به رومانی مهاجرت کنید ؟ آیا اطلاعاتی در خصوص هزینه تحصیل در رومانی را دارید ؟ آیا میخواهید از طریق ثبت شرکت به کشور رومانی مهاجرت کنید ؟ آیا میخواهید از طریق کار به کشور رومانی مهاجرت کنید ؟ آیا شرایط کار در کشور رومانی را میدانید ؟ ایا میخواهید از طریق ازدواج به رومانی مهاجرت کنید ؟

مقدمه : رومانی کشوری در جنوب شرقی اروپا است که پایتخت آن بخارا می باشد از شمال با مولداوی و اوکراین از غرب به مجارستان و از جنوب به بلغارستان همسایه است ، زبان رسمی این کشور رومانیایی و واحد پول آن لئو رومانی است و همچنین اکثریت مردم این کشور مسیحی هستند .

مهاجرت از طریق تحصیل به رومانی :

 یکی از راه های مهارجرت ، مهاجرت از طریق تحصیل به رومانی است .رومانی جز کشورهای اتحادیه اروپا می باشد ، گرفتن مدرک از دانشگاه های رومانی در تمام اروپا و نیز در کشور آمریکا بسیار معتبر است . این دانشگاه دارای سطح بالایی از نطر علمی می باشد ، یکی از مزایای تحصیل در کشور رومانی  این است که دانشجویانی که قصد مسافرت به دیگر کشور های  اروپایی را داشته باشند نیازی به گرفتن ویزا ندارند و نیز نیازی به پاسپورت هم ندارند . کارت شناسایی که دانشجویان در زمان ثبت نام به آنها داده میشود کافی است تا از طریق آن به کشور های اروپایی تردد نمایند بدون نیاز به ویزا و پاسپورت در واقع همان کارت شناسایی برای تردد کفایت میکند .کشور های اتحادیه اروپا مرز ندارند و برای رفت و آمد در این کشور ها بدون کنترل شدن امکان رفت و آمد هست ، تحصیل در کشور رومانی دارای مزایای خوبی است چه در زمان تحصیل و چه بعد از تحصیل و همچنین پیدا کردن کار متناسب با رشته تحصیلی بعد از فارغ التحصیل شدن

 رشته های پزشکی :

 

برای رشته های

پزشکی

پزشک  عمومی تخصص
۲۸۸۰ یورو ۳۰۶۰  یورو

 

رشته های غیر پزشکی :

رشته تحصیلی

 

شهریه سالانه دانشگاه برای مقاطع لیسانس شهریه سالانه دانشگاه برای مقاطع فوق لیسانس و دکتری
معماری

۳۱۵۰ یورو

 

۳۳۳۰ یورو
علوم اجتماعی ،روانشناسی، اقتصاد ۱۹۸۰ یورو ۲۱۶۰ یورو
هنر و موسیقی ۳۷۸۰ یورو ۳۹۶۰ یورو
 تئاتر و هنر های دراماتیک ،کارگردانی سینما ۶۷۵۰ یورو ۶۹۳۰ یورو
تمام رشته های مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، تربیت بدنی، کشاورزی ۲۴۳۰ یورو ۲۶۱۰ یورو

مهارجرت از طریق ثبت شرکت به کشور رومانی :

یکی دیگر از راه های مهاجرت ، مهاجرت از طریق ثبت شرکت به کشور رومانی است افرادی که قصد ثبت شرکت در رومانی را دارند می توانند این شرکت را فقط با یک نفر ثبت کنند به این صورت که آن شخص به عنوان مدیر عامل در اساسنامه تعین گردد و همان شخص هم مدیریت شرکت را به عهده بگیرد .

مدارک لازم جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در رومانی:

  1. اطلاعات شخصی از جمله : نام و نام خانوادگی ، اقامت و ملیت ، تاریخ تولد
  2. آیا شخصی که میخواهد کسب و کار راه اندازی بکند در مورد چه موضوعی میخواهد فعالیت کند .
  3. سرمایه ثبت شده چه مقدار است

 

مهاجرت از طریق کار به کشور رومانی

یکی دیگر از راه های مهاجرت به رومانی ، مهاجرت از طریق ویزای کار است

رومانی در جنوب شرقی اروپا قرار گرفته است پایتخت این کشور بخارا است و یکی از بزرگترین کشور های عضو اتحادیه اروپا است زبان رسمی این کشور رومانیایی است .

پیدا کردن کار در رومانی با دشواری روبرو می باشد و همچنین درآمد و حقوق در سطح پایینی است ، شرکت ها معمولا از افراد خارجی استفاده میکنند و آنها را استخدام میکنند رومانی یکی از پتانسیل های اقتصادی است که بیستر آن مختص به بخش کشاورزی است بخش دیگر برای افرادی است که میخواهند در بخش صنعت کار کنند .

از جمله شرکت های بزرگ در رومانی شامل DACLA و RONSTAL PETROM و MOBEXPERT که کشور آلمان شریک تجاری آنها می باشد .

افرادی که ویزای کار در کشور رومانی را اخذ مینمایند میتوانند در آن کشور کار پیدا کنند ولی اعضای خانواده او اجازه کار ندارند مگر اینکه برای آنها هم اجازه کار داشته باشند ، افرادی که از طریق تحصیل وارد رومانی میشوند اجازه ۲۰ ساعت کار پاره وقت را دارند و همچنین افرادی که پس از فارغ التحصیل شدن اگر کار تمام وقت پیدا کردنند میتوانند پس از پرداخت مالیات برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنند .

مهاجرت به رومانی از طریق ازدواج :

طبق قانون بین الملل خصوصی در خصوص ازدواج فی ما بین یک شخص اهل کشور  رومانی و یک شخص از کشور دیگر میتوان تابعیت این کشور را به دست آورد .

در ایران طبق قانون مدنی ماده ۹۷۶ مقرر گردیده چنانچه یک زن خارجی با یک مرد ایران ازدواج کند آن شخص ایرانی محسوب می شود ولی اگر یک مرد خارجی با یک زن ایرانی ازدواج  کند ایرانی محصوب نمی شود .

در مورد ازدواج با یک شخص اهل کشور رومانی دارای پیچیدگی های زیادی است میتوان جهت کسب اطلاعات بیشتر با وکلای موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) در تماس باشید

موخره : چنانچه قصد مهاجرت به کشور رومانی را دارید می توانید از هفت راه مهاجرت به این کشور اقدام کنید که در مقاله بالا به چندین راه از راه های مهاجرت به کشور رومانی اشاره شده است کشور رومانی جز اتحادیه اروپا می باشد پایتخت این کشور بخارا است و در جنوب شرقی اروپا واقع شده است .

چنانچه در مورد راه های مهاجرت به کشور رومانی اطلاعات بیشتری میخواهید میتوانید با مشاوران ما در موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) در تماس باشید و از مشاوره تلفنی رایگان ما استفاده کنید

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (بدون نظر)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ