مهاجرت تحصیلی به فرانسه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه   و چگونگی گرفتن وکیل مهاجرت برای مهاجرت به فرانسه ۲۰۱۸ به چه صورت است ؟ شرایط  مهاجرت تحصیلی به فرانسه  ۲۰۱۸ به چه صورت است ؟ راه های مهاجرت تحصیلی به فرانسه  کدام است ؟ قوانین مهاجرت تحصیلی به فرانسه  به چه صورت است ؟ آیا شرایط و راه های مهاجرت تحصیلی به فرانسه ساده و در دسترس خواهد بود ؟ اقدامات لازم جهت مهاجرت از طریق تحصیل در فرانسه و شرایط و راه های اخذ اقامت فرانسه و قوانین تحصیل در فرانسه و همچنین تحصیل رایگان در فرانسه و یا بورسیه تحصیلی فرانسه و همچنین تحصیل دکترا در فرانسه به چه صورت است ؟

همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط و راه های  مهاجرت تحصیلی به کشور فرانسه به صورت تلفنی و رایگان در رابطه با قوانین اخذ پذیرش از دانشگاه های فرانسه و اخذ اقامت فرانسه و شرایط اخذ ویزای تحصیلی فرانسه و یا شرایط اخذ پذیرش تحصیلی فرانسه مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید .

با توجه به این که تحصیل در کشور فرانسه به صورت رایگان است ، هرساله اشخاص بسیاری علاقمند به تحصیل در کشور فرانسه می باشند، لیکن کشور فرانسه برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه مشکلات و شرایط ویژه ی خود را دارد ، به عنوان مثال تحصیل در کشور فرانسه در تمامی مقاطع  تنها به زبان فرانسوی امکان پذیر می باشد و با اینکه به فرد اجازه ی کار دانشجویی هم داده می شود اما عملاً امکان کار برای دانشجویان در کشور فرانسه  وجود ندارد.

فرانسه از نمونه کشورهای مورد تخصص ما می باشد.

لازم به ذکر است که کشور فرانسه تمامی دانشگاه ها و مراکز آموش عالی کشور ایران را قبول دارد، بنابراین مشکلی از لحاظ پذیرش دانشجو در دانشگاه های فرانسه با توجه به دانشگاه وجود نخواهد داشت.

مهاجرت تحصیلی به فرانسه در سه مقطع ( لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا) امکان پذیر می باشد، اما لازم به بیان است که به دارندگان پذیرش تحصیلی فرانسه در  مقطع لیسانس ویزا تعلق نخواهد گرفت، بنابراین توصیه ما  به علاقه مندان تحصیل در کشور فرانسه که دارای مدرک دیپلم می باشند این است  که مقطع لیسانس را در کشور خود بگذرانند و سپس  جهت پذیرش تحصیلی در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های  کشور فرانسه اقدام نمایند تا وقت و سرمایه شان هدر نرود.

شما متقاضیان عزیز مهاجرت تحصیلی به کشور فرانسه و چگونگی و قوانین و راه های اخذ ویزای تحصیلی فرانسه و همچنین پذیرش تحصیلی از دانشگاه های فرانسه همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی وین در اتریش تماس حاصل نموده و یا با دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص شرایط مهاجرت تحصیلی به فرانسه و راه های اخذ اقامت و تابعیت فرانسه به صورت تلفنی و رایگان مشاوره دریافت نمایید .

 

همان گونه که در خصوص مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل توضیح داده شد درمقطع لیسانس شانس اخذ ویزای تحصیلی فرانسه وجود نخواهد داشت اما هر چه مقطع تحصیلی بالاتر باشد شانس اخذ ویزای تحصیلی فرانسه بیشتر خواهد بود. در کشور فرانسه مقطع لیسانس نظیردیگر کشورها چهار ساله می باشد

برنامه های تحصیلات تکمیلی در فرانسه

در خصوص مهاجرت تحصیلی به کشور فرانسه می توان بیان نمود که فرانسه دارای مدرک معتبر برای آموزش عالی در تحصیلات تکمیلی است و یکی از اهداف برتر در اروپا برای دانشجویان بین المللی است که به دنبال برنامه های فارغ التحصیل هستند.

 

دانشگاه های فرانسوی به طور مرتب برای تحصیلات تکمیلی در جداول جهانی لیگ به ویژه در حوزه علوم و علوم انسانی رتبه خوبی کسب می کنند.

در این زمینه، برنامه های تحصیلات تکمیلی در فرانسه در خط مقدم تحقیقات و تکنیک های نوآورانه قرار دارند، که جایگاه پویا و هیجان انگیز را برای مطالعه فراهم می کند.

تحصیل در مقطع دوره های کارشناسی ارشد در فرانسه ترکیبی از سنت و مدرنیته، با تمرکز قوی بر امکانات و تدریس کیفیت است.

جمعیت: ۶۵،۳۵۰،۰۰۰

نمای کلی آموزش

در امر مهاجرت تحصیلی به فرانسه لازم به ذکر است که سیستم آموزش و پرورش به این صورت است که در فرانسه دارای ۸۷ دانشگاه عمومی است که هزاران دوره کارشناسی ارشد را ارائه می دهند.

تحقیقات تمرکز زیادی در تحصیلات تکمیلی در فرانسه دارد و بیش از ۳۰۰ برنامه دکترا در مشارکت با ۱۲۰۰ مرکز تحقیقات و آزمایشگاه ها کار می کنند.

در هسته آموزش تحصیل در فرانسه،  مجموعه ای از دیپلم های ملی است که ارزش یکسان دارند بدون در نظر گرفتن اینکه موسسه آنها را تأمین می کند. نهادهای منحصر به فرد فرانسه، Grandes Écoles، که از قرن نوزدهم به موازات سیستم دانشگاهی به عنوان موسسات خصوصی و خصوصی  کار می کنند، به شدت انتخاب و مشهور هستند که استانداردهای بسیار بالایی را برای یادگیری ارائه می کنند.

برنامه های تحصیلات تکمیلی در فرانسه برای متقاضیان  مهاجرت تحصیلی به کشور فرانسه به سه دسته اصلی تقسیم می شوند:

 

کارشناسی ارشد (MAs / MScs / MEng)

کارشناسی ارشد (MRes / MA توسط تحقیقات)

دکترا و دکترای

 

استادان آموزش داده شده دوره های تحصیلات تکمیلی هستند که از الگوی مشابهی برای تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه ، با سخنرانی ها، سمینارها و آموزش ها پیروی می کنند. انتظار می رود که موضوعات خود را به تحقیق و مطالعه و رویکرد مستقل برساند

کارشناسی ارشد پژوهش اغلب به عنوان پیش مدرک دکترا شناخته می شود. شما یک موضوع خاص را به طور مستقل تحقیق کنید و تمرکز خود را بر بهبود مهارت های تحقیقاتی خود برای تولید پایان نامه یا پروژه های نهایی.

شرایط تحصیل در مقطع  کارشناسی ارشد در فرانسه معمولا بین ۱-۲ سال به طول می انجامد، و دکترای خود را تا ۴ سال کامل می کند.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی  در فرانسه

شهروندان اتحادیه متقاضی تحصیل در فرانسه اروپا مجازند برنامه تحصیلات تکمیلی فرانسه را در فرانسه بگذارند تا این موارد را انجام دهند:

بیش از سه ماه تحصیل در فرانسه دارند

در یک دانشگاه یا موسسه معتبر ثبت نام کرده اید.

مدارک مالی کافی برای پوشش دوره کارشناسی ارشد خود را در فرانسه برای مدت زمان خود دارید.

پوشش بیمه درمانی داشته باشید.

دانشجویان متقاضی مهاجرت تحصیلی به فرانسه غیر اتحادیه اروپا باید برای ویزای تحصیلی فرانسه  طولانی مدت با اجازه اقامت (VLS-TS) درخواست دهند.

هنگامی که یک ویزای VLS-TS صادر می شود، دانش آموزان به صورت رسمی ارائه می شوند که آنها باید به اداره مهاجرت و ادغام (OFII) فرانسه مراجعه کنند.

صاحب VLS-TS پس از ورود به فرانسه، با ارسال نامه ی ثبت نام به اداره OFII ارسال می شود (دریافت رسید درخواست شده):

فرم رسمی از کنسولگری که ویزای تحصیلی کشور فرانسه را صادر کرد دریافت کرد.

یک کپی از صفحات گذرنامه که نشان دهنده هویت ویزا و نشانگر ورود به فرانسه (یا به منطقه شنگن) است.

زندگی در فرانسه

فرانسه دارای سطح بالایی از زندگی است و جای خوبی برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد خود است. این یک مکان بسیار چند فرهنگی است و برای پذیرش دانشجویان بین المللی در برنامه های تحصیلات تکمیلی استفاده می شود.

بسیاری از دانشگاه های فرانسوی جوامع بین المللی را برای کمک به دانشجویان جدید متقاضی مهاجرت تحصیلی به کشور فرانسه تربیت کرده و به زندگی فرانسه پیوستند. فرهنگ و غذاهای فرانسوی مشهور جهانی است که چیزی است که بسیاری از دانشجویان بین المللی را برای تحصیل در فرانسه جذب می کند.

در خصوص مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل عایدات مصرفی را میپسندید، اتومبیل، غذا و وسایل الکتریکی را دوست دارند گرایش بیشتری نسبت به مکانهای دیگر در فرانسه دارند، اما اجاره، شراب و پنیر، لباسهای بهداشتی و لباسهای طراح اغلب ارزانتر هستند.

کار در فرانسه

دانش آموزان از داخل اتحادیه اروپا در صورت تحصیل در موسسه ای که دسترسی به طرح تامین اجتماعی دانشجویان را می پذیرند، حق دارند در هنگام تحصیل در فرانسه کار کنند.

برای سایر دانشجویان خارجی متقاضی  تحصیل در دانشگاه های فرانسه ، از سال ۲۰۰۷، کارت اقامت دانشجویی نیاز به مجوز موقت برای کار در فرانسه را جایگزین کرده است. دانش آموزان خارجی نیز می توانند تا ۶۰٪ از زمان کار قانونی سالانه کار کنند، که معادل حداکثر ۹۶۴ ساعت در سال است.

محل اقامت

هزینه اقامت در فرانسه متفاوت است بسته به جایی که شما تصمیم به تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در فرانسه خود را دارید. به طور کلی خوابگاه دانشجویی در فرانسه بسیار پر هزینه است.

در طول تحصیل در کشور فرانسه دو نوع اسکان اصلی وجود دارد:

خوابگاه دانشگاه – مانند سالن های محل اقامت

مسکن خصوصی – اجاره خانه و تخت

محل اقامت دانشگاه در عرضه بسیار کوتاه است، بنابراین اکثر دانش آموزان در زندگی خود در منزل شخصی زندگی می کنند. تعدادی از خوابگاه های دانشجویی خصوصی در حال افزایش است، و آن را آسان تر برای پیدا کردن خوابگاه دانشجویی در فرانسه است.

مهاجرت تحصیلی به کشور فرانسه و تحصیل در مقطع فوق لیسانس در فرانسه

 

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور فرانسه  شامل دوره های یک ساله ( معادل فوق لیسانس ایران ) و دوره های دو ساله شامل یک سال فوق لیسانس و یک سال پیش دکترا می باشد که بعد از گذراندن آن دانشجویان می توانند وارد مقطع دکترا شوند.  اکنون تحصیل مقطع دکترا در کشور فرانسه سه ساله می باشد که بیشتر شامل Reaserch  و تحقیق می باشد.

زمان اولین گام جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های کشور فرانسه ماه فوریه بوده و جواب نهایی در ماه ژوئیه از طرف دانشگاه مورد نظر صادر خواهد شد، با احتساب زمان مورد نیاز جهت اقدام برای ویزای دانشجویی که حداکثر ۷۰ روز به طول می انجامد ، دانشگاه های فرانسه در ماه سپتامبر هر سال پذیرای دانشجویان خواهند بود.

برای اخذ ویزا و همچنین پذیرش تحصیلی در دانشگاه های کشور فرانسه داشتن مدرک زبان فرانسوی ( TCF و یا DElF  فرانسه) و دانستن زبان فرانسه به همراه مدرک B1 الزامی می باشد،مدرک B1  برای ورود به دانشگاه کافی نخواهد بود اما اخذ ویزا از طریق آن امکان پذیر می باشد.

شایان ذکر است امتحانات مربوط به مدارک زبان فرانسوی در بخش فرهنگی سفارت فرانسه در روز و تاریخ خاصی که خود سفارت اعلام می دارد ،برگزار می گردد

مدرک DELF  همواره اعتبار خواهد داشت اما مدرک TCF ، تنها تا دو سال اعتبار خواهد داشت که بعد از این مدت اعتبار آن از بین خواهد رفت و می بایست برای تمدید آن اقدام کرد.

اکنون این امکان وجود دارد که برای فراگیری زبان فرانسوی در کشور فرانسه  از طریق دوره های زبانی که در دانشگاه سوربن فرانسه برگزار می گردد ، اقدام شود و در حال حاضر نیز به این دوره ها ویزا تعلق خواهد گرفت

یکی از نقاط ضعف ویزای تحصیلی کشور فرانسه این است که ویزای همراه به همراهان اشخاصی که ویزای تحصیلی کشور فرانسه را دارند تعلق نخواهد گرفت.

همچنین در خصوص مهاجرت تحصیلی به فرانسه می توان بیان نمود که امکان تبدیل ویزا در کشور فرانسه وجود نخواهد داشت اگر اشخاص در فرانسه مستقر باشند برای تبدیل ویزا توریستی به تحصیلی یا هر نوع ویزای دیگر ، حتما باید به کشور خود بازگردند تا  تبدیل را انجام دهند.

( برخی مواقع در امور بین المللی اصلاً احتیاجی به پرداخت حق الوکاله ندارید، کافی است از یک یا چند جلسه مشاوره حقوقی بهره مند شوید .)

در پایان بحث راه ها و شرایط مهاجرت تحصیلی به فرانسه به صراحت می توان بیان نمود که متقاضیان مهاجرت تحصیلی به فرانسه همواره خواهند توانست که برای مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل در فرانسه و همچنین اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های فرانسه در تمام مقاطع و راه های اخذ اقامت فرانسه اقدام نموده و از طریق موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در باب و شرایط  مهاجرت تحصیلی به فرانسه و چگونگی مهاجرت تحصیلی به فرانسه  و قوانین اخذ ویزای تحصیلی فرانسه  به صورت تلفنی و رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایند . موسسه حقوقی ملک پور بزرگترین موسسه حقوقی در خاورمیانه دارای بالاترین سطح اطلاعات راه ها و قوانین مهاجرت تحصیلی به فرانسه و قوانین و شرایط اخذ تابعیت و شهروندی فرانسه می باشد .. که در سراسر دنیا و همچنین شعبه مرکزی در وین اتریش مشاوره رایگان ارائه می نماید .

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (39 نظرات, میانگین: 4٫90 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 پاسخ
  1. mie editor3 گفته:

    سلام من ۲۸سالمه ودیپلم ریاضی بامعدل۱۸وپیش بامعدل۱۶دارم ولیسانس امارازدانشگاه دولتی بامعدل۱۲وسال ۹۴گرفتم ایاامکان تحصیل پزشکی درفرانسه رودارم ممنون

    پاسخ
  2. علی گفته:

    سلام خسته نباشید من قصد تحصیل در مقطع دکتری رو در کشور فرانسه دارم و در حال حاضر در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد علوم سیاسی هستم . میخواستم ابتدا برای گذروندن زبان فرانسه به کالج زبان برم و سپس در یکی از دانشگاه های فرانسه ترجیحا سوربون مشغول بشم . نیاز به مشاوره تلفنی دارم ولی تلفن موسسه رو تو سایتتون پیدا نکردم . اگه توسط ایمیل رزومه و پرپوزالتون و شماره تماس رو برای من ارسال کنید ممنون میشم .

    پاسخ