مهاجرت کاری به ایتالیا

مهاجرت کاری به ایتالیا

مهاجرت کاری به ایتالیا ۲۱۰۸ پس از گرفتن وکیل مهاجرت شاید برخلاف تحصیل در ایتالیا به جهت نرخ بالای بیکاری در این کشور یکی از غیر معقول ترین راههای مهاجرت به ایتالیا باشد ،آیا از راه های مهاجرت کاری به ایتالیا اطلاع دارید؟ آیا می دانید شرایط و قوانین مهاجرت به ایتالیا در سال ۲۰۱۸ چگونه است؟ آیا لیست مشاغل مورد نیاز ایتالیا در خصوص مهاجرت کاری به ایتالیا را می دانید؟ آیا می دانید شرایط مهاجرت به ایتالیا از طریق کار چگونه است؟ شرایط اخذ ویزای کاری ایتالیا و در نهایت اخذ اقامت ایتالیا را می دانید؟

چنانچه تمایل دارید پاسخ پرسش هایی از این قبیل را بدانید و نیز جهت اطلاع از سریع ترین راه های اخذ ویزای کاری ایتالیا ، اخذ اقامت ایتالیا ، مهاجرت کاری به ایتالیا ، میزان حقوق و درآمد کار در ایتالیا و شرایط کاری ایرانیان در ایتالیا می توانید ضمن تماس با وکلای حقوقی برجسته و کارشناسان مجرب موسسه ی حقوقی ملک پور به صورت تلفنی و رایگان در خصوص شرایط و قوانین کار در ایتالیا و مهاجرت کاری به ایتالیا یا وکیل مهاجرت مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید.

خواه به مُد روز و اتومبیل­های پر سرعت، فرهنگ یا تاریخ ایتالیا علاقمند باشید، زندگی در این کشور قطعاً برای بسیاری از شما عزیزان جذاب به نظر می­رسد.

ترکیبی از زندگی با کیفیت، شهرهای پیشرفته و سبک زندگی مدیترانه­ای موجب جذب خارجی­های بسیاری جهت زندگی، کار و تفریح در ایتالیا می­شود.

اگر قصد دارید به عنوان یک مهاجر به ایتالیا نقل مکان کنید و به دنبال مهاجرت کاری به ایتالیا و  اشتغال یافتن در این کشور هستید، ابتدا باید جهت اخذ ویزای کاری ایتالیا اقدام نمایید. در ادامه می­توانید اطلاعات مورد نیاز جهت مهاجرت کاری به ایتالیا را مطالعه بفرمایید.

چه کسانی به ویزای کاری ایتالیا نیاز دارند؟

متقاضیان مهاجرت کاری به ایتالیا ابتدا باید اطمینان یابند که آیا جهت کار در ایتالیا به ویزای کاری ایتالیا  نیاز دارند. در برخی موارد با توجه ملیت متقاضی و نوع شغل مورد نظر ممکن است اخذ ویزا ضروری نباشد.

ایتالیا یکی از اعضای اتحادیه اروپا بشمار می­رود؛ در نتیجه اگر متقاضی مهاجرت کاری به ایتالیا تبعه­ی یکی از کشورهای اتحادیه اروپا نظیر نروژ، ایسلند، لیختن­اشتاین یا سوئیس باشد، جهت کار و زندگی در ایتالیا نیازی به اخذ ویزای کاری ایتالیا  ندارد. ولی در صورتی که متقاضی مهاجرت کاری به ایتالیا تبعه­ی یکی از کشورهای غیر از اتحادیه محسوب می­شود موظف است که جهت اخذ ویزا اقدام نماید.

ناگفته نماند که ایتالیا برای بسیاری از مشاغل براساس سیستم سهمیه­ بندی ویزا صادر می­کند؛ بنابراین متقاضی مهاجرت کاری به ایتالیا فقط زمانی می­تواند ویزا دریافت کند که از معیارهای مربوطه برخوردار باشد و سهمیه­ی مورد نظر ضمن بررسی پرونده­ی درخواست او، به دیگری اختصاص داده نشده باشد.

از سوی دیگر صدور ویزا برای برخی مشاغل در ایتالیا که با کمبود نیروی کار مواجه هستند براساس سیستم سهمیه­بندی انجام نمی­شود؛ به همین ترتیب اگر قصد دارید تحت نظر کارفرمای سابق در مدت زمان کوتاهی فقط انتقالی دریافت کنید، ممکن است بدون در نظر گرفتن سیستم امتیازبندی، ویزای کاری شما صادر شود.

فرآیند اخذ ویزای کاری ایتالیا و مهاجرت کاری به ایتالیا

جهت اخذ ویزای ایتالیایی و مهاجرت کاری به ایتالیا ابتدا باید یک شغل مناسب بیابید، به این دلیل که کارفرمای ایتالیایی شما بسیاری از امور مربوط به فرآیند درخواست ویزای کاری را از جانب شما انجام می­دهد. آن­ها موظف هستند که در اداره مهاجرت محلی درخواست مجوز بدهند.

از آنجا که این فرآیند به صورت منطقه­ای انجام می­شود، با توجه به منطقه­ای که قصد دارید در آن اشتغال یابید برخی از شرایط لازم ممکن است متفاوت باشد.

اگر درخواست مهاجرت کاری به ایتالیا برای شما موفقیت­آمیز باشد و در صورتی که سهمیه­بندی مهاجرت به اتمام نرسیده باشد (یا شغلی را در نظر داشته باشید که براساس سیستم سهمیه­بندی نباشد)، کافرما «مجوز کار» شما را دریافت خواهد کرد. سپس اداره­ی مهاجرت محلی به کنسولگری یا سفارت ایتالیا در کشور مبدأ اطلاع خواهد داد که امکان بررسی درخواست مهاجرت کاری به ایتالیا شما وجود دارد.

تمام مدارکی که قبلاً توسط کارفرمای شما ارسال شده بود به صورت الکترونیکی به سفارت ایتالیا در کشور مبدأ ارسال می­شوند؛ بنابراین نیازی نیست که دوباره مدارک ارائه دهید.

سفارت یک ویزای ورودی برای شما صادر خواهد کرد که معمولاً باید کمتر از سی روز زمان ببرد. از زمان تائید مجوز کار شما حدود شش ماه فرصت خواهید داشت که به سفارت ایتالیا در کشور خود مراجعه کرده و ویزای خود را دریافت نمایید.

مدارک لازم جهت مهاجرت به ایتالیا از طریق کار

از آنجا که کارفرما باید از جانب شما جهت اخذ ویزا درخواست دهد، احتمالاً مدارکی را از شما تقاضا خواهد کرد. کارفرما باید در مورد شغل، وظایف و برنامه­های احتمالی شما ضمن زندگی در ایتالیا در طول قرارداد به مراجع قانونی توضیح دهد. مدارک ممکن است متفاوت باشد ولی به طور کلی عبارتند از:

 • گذرنامه­ی معتبر
 • قرارداد اقامت شما (به ایتالیایی) که باید حاوی امضای متقاضی مهاجرت کاری به کشور ایتالیا نیز باشد
 • سند و مدرکی که ثابت می­کند متقاضی مهاجرت کاری به ایتالیا می­تواند هزینه­های بازگشت خود را تأمین کند
 • به علاوه متقاضی باید مدارک تحصیلی و رزومه­ی خود را نیز ارائه دهد.

به محض اینکه کارفرمای ایتالیایی مدارک را به اداره مهاجرت محلی تحویل می­دهد، مراجع ایتالیایی تمام شرایط متقاضی را جهت صدور مجوز کار بررسی می­نمایند.

با توجه به نوع شغلی که متقاضی مهاجرت از طریق ویزای کار به ایتالیا قصد دارد در ایتالیا به آن اشتغال یابد، احتمالاً امکان درخواست اخذ کارت آبی (بلوکارت) اتحادیه اروپا نیز وجود داشته باشد. این مدرک مانند گرین کارت آمریکا، حق کار در سراسر کشورهای عضو اتحادیه اروپا را (شامل دانمارک، ایرلند و انگلستان) برای متقاضی فراهم می­کند. افراد متخصص و ماهری که از اتباع خارج از اتحادیه اروپا هستند و یک پیشنهاد کاری یا قرارداد کاری دارند، واجد شرایط اخذ بلوکارت بشمار می­روند (به عبارت دیگر متقاضی باید حداقل دارای مدرک کارشناسی یا ۵ سال سابقه­ی کار حرفه­ای باشد).

پرونده­ی درخواست بلوکارت به سرعت توسط کشورهای عضو اتحادیه بررسی می­شود؛ به این معنی که پروسه­ی آن معمولاً سریع­تر از سایر انواع درخواست ویزای کاری است. با این حال ممکن است حدود سه ماه به طول انجامد. هرچند فرآیند درخواست به صورت آنلاین و اینترنتی انجام می­شود، ممکن است مراحل آن با توجه به شرایط شخصی هر فرد متفاوت باشد.

ویزاهای کاری ایتالیا برای مشاغل فصلی و مهاجرت کاری به کشور ایتالیا ، دارای مدت زمان مشخص و پاره­وقت

کارگران فصلی نیز لازم است به همان روشی که گفته شود جهت اخذ ویزا اقدام نمایند. کارفرما تمام امور لازم جهت درخواست ویزا را انجام می­دهد و معمولاً ویزاها با اعتبار شش ماهه صادر می­شوند و پس از آن نیز امکان درخواست تمدید با اعتبار سه ماهه وجود دارد.

بسیاری از ویزاهای دانشجویی امکان کار ۲۰ ساعت در هفته را ضمن اقامت در ایتالیا برای متقاضی مهاجرت به ایتالیا از طریق ویزای کار فراهم می­کنند.

اگر زیر ۳۰ سال سن داشته باشید و تبعه­ی استرالیا، نیوزیلند یا کره جنوبی باشید یا زیر ۳۵ سال و تبعه­ی کانادا باشید، می­توانید جهت اخذ ویزای یک ساله درخواست داده به ایتالیا سفر کرده و ضمن اقامت در ایتالیا اشتغال یابید. اتباع کانادا ممکن است بتوانند جهت اخذ ویزای ۲ ساله درخواست بدهند.

برای اینکه متقاضی مهاجرت کاری به کشور ایتالیا واجد شرایط باشد باید ثابت کند که از لحاظ مالی می­تواند خود را تأمین نماید و هدف اصلی او سفر به ایتالیا جهت کار در این کشور است.

شما عزیزان اگر می خواهید در خصوص شرایط مهاجرت کاری به ایتالیا اطلاعات جامع داشته باشید همواره خواهید توانست با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش بصورت مستقیم با شعبه وین در اتریش تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران  در خصوص قوانین و راههای مهاجرت به ایتالیا از طریق کار در ایتالیا و راههای اخذ اقامت ایتالیا مشاوره ی رایگان و تلفنی دریافت نمایید .

 

ویزای کاری ایتالیا برای کارآفرینان و متقاضیان مهاجرت کاری به ایتالیا

افرادی که قصد دارند به طور مستقل در ایتالیا کار کنند، لازم است که جهت اخذ ویزای خویش فرما درخواست بدهند. شرایط و مدارک لازم مهاجرت به ایتالیا از طریق کار همیشه یکسان نیست و ممکن است متفاوت باشد.

ابتدا متقاضی مهاجرت از طریق کار به ایتالیا  موظف است به اتاق بازرگانی درخواست بدهد و برای کسب و کاری که قصد راه­اندازی آن را دارد گواهی تائیدیه دریافت کند. جهت اخذ تائیدیه متقاضی کار در ایتالیا باید ثابت کند که دارای مدارک لازم و بودجه­ی کافی است و نیز طرح کسب و کار و مدارک معتبر خود را ارائه دهد. ویزاهای خویش­فرمایی (خود اشتغالی یا کارآفرینی) معمولاً دو سال اعتبار دارند.

مجوز اقامت ایتالیا از طریق کار در ایتالیا

خارجی­هایی که قصد دارند بیش از سه ماه در ایتالیا اقامت داشته باشند باید جهت اخذ مجوز اقامت درخواست بدهند. با توجه به نوع مجوز به فرد اجازه داده می­شود که تحت شرایط بخصوصی در ایتالیا اقامت داشته باشد.

بدون توجه به اینکه مهاجران پیش از یا پس از ورود و مهاجرت به ایتالیا جهت مجوز اقامت کاری درخواست می­دهند، در مدت ۸ روز پس از ورود به ایتالیا باید حضور خود را در این کشور به اداره مهاجرت محلی گزارش دهند. در برخی مناطق می­توان در اداره پست این کار را انجام داد.

مجوز اقامت در ایستگاه پلیس محلی صادر می­شود. ابتدا متقاضی مهاجرت از طریق کار به ایتالیا باید فرم مخصوص نوع اقامت خود را پر کرده و مدارک شناسایی، اثر انگشت و عکس خود را ارائه دهد.

مجوزهای مختلف ممکن است دارای شرایط متفاوتی باشند. مجوز اقامت یک کارت هوشمند الکترونیکی است که برای جلوگیری از کلاهبرداری صادر می­شود.

رسیدی که متقاضی مهاجرت از طریق کار به ایتالیا در مدت انتظار برای کارت اقامت خود دریافت می­کند دقیقاً همان حقوق مشابه مجوز اقامت را برای او شامل می­شود.

اعتبار مدت مجوز اقامت کاری ایتالیا با مدت زمان ویزای ورودی متقاضی برابر است. دارندگان مجوز اقامت از مزایا و خدمات دولتی برخوردار می­شوند.

اعتبار مجوز کار در ایتالیا

مجوز اقامت کاری ایتالیا برای مشاغل فصلی شش ماه اعتبار دارد و امکان تمدید سه ماهه­ی آن وجود دارد. مجوز خویش­فرمایی، اشتغال توسط یک کافرمای محلی یا ویزاهای پیوستن به خانواده ۲ سال اعتبار دارند.

مجوزهای کاری ایتالیا برای شغل و محل بخصوصی صادر می­شوند و در صورتی که هرگونه تغییری در شغل فرد ایجاد شود باید به اداره مهاجرت گزارش داده شود.

اگر فرد متقاضی مهاجرت کاری به ایتالیا شغل خود را در ایتالیا از دست بدهد، مجوز اقامت او باطل نمی­شود. بلکه می­تواند به عنوان بیکار نام خود را ثبت کند و تا زمانی که مجوز اقامت او اعتبار دارد در ایتالیا اقامت داشته باشد.

بهترین مشاغل در ایتالیا :

شغل گردشگری در ایتالیا

در خصوص مهاجرت کاری به کشور ایتالیا لازم است بدانید که مهاجرت کاری به ایتالیا گردشگری بخش بزرگی از درآمد ایتالیا را پوشش می­دهد. انگلیسی زبان­ها در این صنعت پیشرو هستند، زیرا مهارت زبان انگلیسی آن­ها را قادر می­سازد به راحتی با مسافران ارتباط برقرار کنند. مشاغل بسیاری در صنعت گردشگری به افرادی که روان و سلیس انگلیسی صحبت می­کنند نیاز دارند. هتل­ها، رستوران­ها، جاذبه­های گردشگری و مکان­های تفریحی برای مدیریت تسهیلات و امکانات خود به افراد انگلیسی زبان نیاز دارند.

شغل آموزش در ایتالیا

همچنین در خصوص مهاجرت به کشور ایتالیا از طریق کار لازم به ذکر است که مدارس ایتالیایی از سال­های اخیر برخی دروس را به زبان انگلیسی برگزار می­کنند و این امر تقاضا برای معلمین انگلیسی زبان را در ایتالیا افزایش داده است. فرصت­های شغلی بسیاری در زمینه­ی آموزش در ایتالیا وجود دارد از جمله مدارس ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه و مؤسسات زبان. مؤسسات خصوصی اغلب مزایا ، دستمزد و امنیت شغلی بهتری نسبت به مدارس دولتی دارند.

شغل مترجمی در ایتالیا

تقاضای کار در ایتالیا برای مترجمینی که به زبان انگلیسی و ایتالیایی تسلط دارند بسیار بالا است. مشاغل مترجمی معمولاً در شهرهای بزرگ در شمال ایتالیا نظیر رُم یافت می­شود. این مشاغل در ایتالیا اغلب به صورت پروژه­ای است و به مترجمین توصیه می­شود که از طریق یک آژانس فعالیت داشته باشند.

مشاغل Au Pair یا پرستاری در ایتالیا

در مهاجرت به ایتالیا از طریق کار خانواده­های ایتالیایی اغلب پرستاران انگلیسی زبان را ترجیح می­دهند ؛ بنابراین فرزندان آن­ها می­توانند بیشتر به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنند و دو زبانه شوند. این شغل محبوب در عین حال که باعث می­شود متقاضی مهاجرت از طریق کار به ایتالیا مشغول به کار شود، به علاوه می­تواند زمان بیشتری را با ایتالیایی زبان­ها تعامل داشته باشد.

بخش خدمات، عمده­فروشی، خرده­فروشی و حمل و نقل بر اقتصاد ایتالیا تأثیر چشمگیری دارد. صنعت، تولید کالاهای لوکس نظیر اجناس مُد، اتومبیل­ها و مبلمان نیز بخشی از منابع مالی ایتالیا را تأمین می­کند. علاوه بر این کشاورزی بخش کوچکی از اقتصاد ایتالیا را تحت تأثیر قرار می­دهد و این کشور یکی از بزرگ­ترین تولیدکنندگان روغن زیتون بشمار می­رود.

صنایع اصلی در ایتالیا عبارتند از:

 • سرامیک
 • مواد شیمیایی
 • مُد
 • مواد غذایی
 • آهن و فولاد
 • ماشین­آلات
 • وسایل نقلیه موتوری
 • تولید پارچه
 • گردشگری

تعداد شرکت­های چند ملیتی در ایتالیا ممکن است کمتر از سایر کشورهای اروپایی باشد، ولی برندهای ایتالیایی نظیر فراری و لامبورگینی (خودرو)، گوچی، پرادا ، ورساچه، آرمانی و بنیتون (مُد) در سراسر جهان شناخته شده­اند.

نیازمندی­های مشاغل در ایتالیا معمولاً در روزنامه­های محلی، مجلات و نیز به صورت آنلاین اعلام می­شوند.

متقاضیان مهاجرت به کشور  ایتالیا از طریق کار در ایتالیا می­توانند از طریق لینک­های زیر به دنبال مشاغل مورد نظر خود در ایتالیا باشند:

شما متقاضیان مهاجرت کاری به ایتالیا گرامی جهت ساده تر نمودن روند اخذ ویزای کاری خود به کمک مشاوران مجرب و در صورت داشتن هر گونه پرسشی در ارتباط با راه های اخذ ویزای کاری ایتالیا، شرایط کار و زندگی در ایتالیا، راه های مهاجرت به ایتالیا ، سهمیه­ بندی مشاغل ایتالیا،  مهاجرت به ایتالیا از طریق تخصص ،  مشاغل مورد نیاز ایتالیا ، مهاجرت از طریق کار به ایتالیا، راه های اخذ پیشنهاد کاری (Job offer) از ایتالیا و راه های مهاجرت کاری به ایتالیا و شرایط مهاجرت به ایتالیا از طریق کار در ایتالیا و یافتن کارفرمای ایتالیایی و شرایط اخذ اقامت ایتالیا می توانید با تماس با موسسه ی حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و از مشاوره ی رایگان و تخصصی وکلای حقوقی و کارشناسان مجرب این موسسه بهره مند شوید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (7 نظرات, میانگین: 4٫43 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
 1. Mohamad Reza izadisadi گفته:

  با عرض سلام خسته نباشید من در شغلهایی از قبیل تأسیسات ساختمان. میکانیکی خودروهای سبک سنگین. نقاشی ساختمان. و فروشندگی و پخش مواد غذایی تجربه دارم سه سالی در هر زمینه شغلی سابقه دارم آیا برای اخذ ویزا میتوانم اقدام کنم ممنون میشوم اگر راهنمایی کنید

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای کار در ایتالیا باید پیشنهاد شغلی داشته باشید. یا برای کشورهای امتیاز اقدام کنید که باید سن، مدرک تحصیلی و زبان و سابقه کاری شما مشخص باشد. تا بتوان اظهار نظر کرد.

   پاسخ