مهاجرت کاری به نروژ

مهاجرت کاری به نروژ

مهاجرت کاری به نروژ

مهاجرت کاری به نروژ و در کل شرایط گرفتن وکیل مهاجرت رای مهاجرت به نروژ چه شرایطی دارد؟ آیا مهاجرت کاری به نروژ از راههای مهاجرت به نروژ می باشد ؟ شرایط کار در نروژ و شرایط و قوانین کار ضمن تحصیل در نروژ و مهاجرت کاری به نروژ و راههای اخذ اقامت نروژ چگونه است ؟ شرایط کار در نروژ و مهاجرت کاری به نروژ به چه میزان هزینه دارد؟ شرایط و قوانین مهاجرت کاری به نروژ و اخذ ویزای کاری نروژ برای مهاجرت کاری به نروژ و شرایط کار در نروژ چگونه است ؟ موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در این مقاله سعی بر این است که به راه ها و شرایط مهاجرت کاری به نروژ اشاره شده و شرایط این نوع از مهاجرت به نروژ بررسی شود. در ابتدای این مقاله نیز مواردی در مورد کشور نروژ به اطلاع شما خواهد رسید.

مهاجرت به کشورهای اسکاندیناوی مقصدی محبوب برای مهاجرت به اروپا بوده و چه بهتر که بتوان با مهاجرت کاری به نروژ و سایر کشورهای اروپایی سفر نمود ، مهاجرت کاری به نروژ برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا آسان نبوده و می بایست شرایط مناسبی را شخص متقاضی برای مهاجرت کاری به نروژ ارائه نماید که در ادامه می توانید از مدارک و شرایط مورد نیاز آگاه شوید .

تقریبا ۱۴٪ از کل جمعیت کشور نروژ را مهاجران تشکیل می دهند و بیش از یک سوم این افراد نیز با هدف کار و مهاجرت کاری به نروژ به این کشور سفر می کنند ، نکاتی که میزان میل افراد را برای مهاجرت به نروژ افزایش می دهد میزان درآمد خوب و رفاه بالای زندگی در این کشور و استانداردهای بالای زندگی و همچنین مناظر و طبیعت بکر و خاص در این کشور اشاره نمود .

حال اگر تازه به فکر کار در نروژ افتاده اید و یا موقعیت کاری در نروژ دارید و یا می خواهید جهت ایجاد یک کسب و کاری جدید به نروژ مهاجرت کنید باید ابتدا اجازه ورود و کار در این کشور دریافت نمائید .

آیا برای کار در نروژ نیاز به اخذ مجوز دارید ؟

اگر شما از اتباع (اتحادیه اروپا) یا منطقه اقتصادی اروپا (EEA) هستید ، نیازی به اجازه تحصیل در نروژ  ، کار در نروژ و ….  در نروژ ندارید ،  با این وجود شما باید اقامت خود را با پلیس محلی هماهنگ کنید اگر قصد ماندن بیش از ۳ ماه در آنجارا دارید.

اتباع خارج از اتحادیه اروپا ( ایرانیان ) برای کار در نروژ نیازمند اخذ مجوز کاری هستند و برای این مجوز کاری نیازمند یک دعوتنامه کاری هستند که از سوی کارفرما برای شما ارسال گردد .

فرآیند کسب ویزای کاری نروژ چیست؟

برنامه مهاجرت به کشور نروژ توسط مقامات مهاجرت نروژی (UDI) تنظیم می شود. بسته به موقعیت فرد، مسیرهای مختلف گرفتن ویزای کار برای کارگران و افرادی که قصد مهاجرت کاری به نروژ را دارند وجود دارد. افرادی که به عنوان نیروی کار ماهر  به نروژ می روند تا در ظرفیت حرفه ای کار کنند یا کسب و کار خود را شروع نمایند، معمولا باید  ویزای کارگران ماهر را دریافت نمایند.

نروژ توسط طرح اتحادیه اروپا Blue Card حمایت نمی شود و بر خلاف دیگر کشورهای اروپا  تحت پوشش نیست .

برای گرفتن ویزا نیروی کار  ماهر، باید فرد  در یک کار حرفه ای کار کند و مدارک مربوطه یا مجوزهای مربوط به انجام این کار را داشته باشد. افراد  معمولا نیاز به یک پیشنهاد کار از سمت کارفرما برای کار تمام وقت دارند و نرخ حقوق و دستمزد افراد نباید  کمتر از حقوق و دستمزد نروژی باشد . اگر میخواهید به نروژ بپیوندید تا به صورت  نیمه وقت کار کنید یا برای کارفرمای چندگانه، ممکن است فرد همچنان نیازمند دریافت یک ویزا باشد، اما فرد  باید جزئیات وضعیت خود را به عنوان بخشی از روند درخواست به کارفرما توضیح دهد.

برخی از موارد استثنایی در این زمینه وجود دارد  که در آن فرد قبل از آمدن به نروژ نیازی به کار ندارد. این به طور عمده در صورتی است که فرد شهروند کشوری دیگر باشد و  کشور نروژ دارای موافقتنامه های متقابل ویژه ویزای کار با آن کشور باشد ، و در صورت تحقق این وضوع، یک فرصت واقعی وجود دارد تا فرد   توانایی ماهرانه ی خود را نشان دهد. در این مورد به  فرد ممکن است یک اجازه کوتاه مدت به مدت شش ماه داده شود، که به فرد اجازه می دهد با شرایط کاری و برنامه های اقامت کاری در نروژ و همچنین کاریابی در این کشور  دنبال نماید. هنگامی که فرد  یک پیشنهاد شغلی دارد و قبل از اینکه شروع به کار کند، می تواند مجوز خود را تغییر دهد که به فرد اجازه کار قانونی می دهند. که با تکمیل فرم خود ارزیابی UDI، این پروسه به فرد تعلق می گیرد.

صرف نظر از نوع ویزا شما می توانید درخواست خود را به صورت سفارشی در سفارت نروژ محل سکونت خود ارسال نمایید ، یا می توانید وکالت را به کارفرمای خود ارسال کنید تا درخواست کار را از طرف شما انجام دهد. که تکمیل فرم   UDI  فرد را در این زمینه راهنمایی می کند.

هزینه درخواست ویزای کاری نروژ با توجه به نوع ویزا متفاوت می باشد ، اما معمولا در منطقه ۳۲۰۰ تا ۳۷۰۰ NOK است.در برخی موارد هزینه های اضافی بستگی به مکان  و نحوه درخواست فرد ارائه می شود. وب سایت UDI همچنین یک ماشین حساب پردازش زمان برای درخواست ویزا شما براساس مکان و نحوه ارسال آن را دارد. به طور متوسط ​​ویزای نیروی کار ماهر که در یک سفارت محلی اداره می شوند، ۴ تا ۵ هفته طول می کشد تا پروسه انجام پذیرد.

فرد همچنین می تواند درخواست خود را در همان سایت با وارد کردن اطلاعات شخصی خود پیگیری کند.

چه اسنادی مورد نیاز می باشد؟

چک لیست سند مناسب در هنگام تقاضای ویزا شما براساس ملیت و نوع ویزا متقاضی متفاوت می باشد. فرد باید مدارک زیر را ارائه دهد:

پاسپورت معتبر

فرم درخواست تکمیل شده و چک لیست اسناد ارائه شده

دو قطعه عکس که با پااسپورت فرد همخوانی دارد

جزئیات CV و مدارک تحصیلی فرد

اثبات پیشنهاد شغل فرد و حقوق و دستمزد توافق شده با کارفرما

شواهدی که نشان دهنده مکانی  است که فرد در نروژ زندگی می کند

بسته به شرایط فرد ممکن است لازم باشد  فرد وضعیت فعلی و شرایط کاری خود را نیز توضیح دهد. به عنوان مثال اگر فرد کار پارت تایم دارد و یا اینکه برای چند کارفرما کار می کند باید حتما شرایط خود را توضیح دهد.

تمام اسناد باید به زبان  انگلیسی یا نروژی ارائه شوند. اگر اصل مدارک به زبان دیگر باشد باید به انگلیسی یا نروژی ترجمه شوند

ویزای کار نروژی به صورت پارت تایم و یا به صورت کار ثابت و کارگران فصلی

در برخی از موارد، اگر شما صد دارید در کمتر از سه ماه در کشور  نروژ باشید، می توانید بدون اجازه کار مخصوص  به این کشور مهاجرت کنید. این معافیت مربوط به ملیت  فرد و نقش مورد نظر او می باشد.

شما می توانید یک ویزای خاص از کشور نروژ دریافت کنید که خدمت تهاتری نام دارد.. این برنامه ویزا با معیارهای سختگیرانه برای هر دو گروه یعنی فرد مهاجر وخانواده همراه است .  میزبان همچنین یک ویزای کارگر فصلی وجود دارد که طول مدت آن شش ماه می باشد  و قبل از درخواست شما باید پیشنهاد شغلی مناسب داشته باشید . ویزای کارگران فصلی  فقط برای کارگران در صنایع خاص مانند کشاورزی و ماهیگیری صادر می شود .

چگونه می توانم ویزای کار نروژ را به عنوان یک کارآفرین کسب کنم ؟

اگر می خواهید کسب و کار خود را در نروژ شروع کنید ، معمولا باید برای یک ویزای شغلی ماهر درخواست کنید و یک کسب و کار شخصی اختصاصی محلی را باز کنید . برای دریافت مجوز مورد نیاز ، باید نشان دهید که تجربه آموزش یا مدارک مورد نیاز برای کسب موفقیت در کسب و کار را داشته باشید و انتظار داشته باشید سود سالیانه ناخالص سالیانه ۲۳۶،۴۰۶ NOK یا بیشتر باشد . در این مورد شما همچنین می توانید برای خانواده خود درخواست کنید که با شما در نروژ باشند .

اگر شما متقاضی مهاجرت کاری به نروژ نمی خواهید کسب و کار خود را در نروژ راه بندازید ، اگر هنوز قراردادی برای کار با شرکت نروژی دارید ، می توانید از یک فرصت مناسب استفاده نمائید و یک ویزای کارمند ماهر دریافت کنید . برخی از محدودیت ها در این نوع ویزا وجود دارد از جمله اینکه شما می توانید فقط برای دو سال در آنجا باشید و پس از آن باید خاک نروژ را ترک نمائید و حداقل تا دو سال بعد شما می توانید مجددا درخواست ورود کنید . شما در صورتی می توانید تقاضایی مبنی بر پیوستن خانواده خود نمائید که قراردادی برای کار با یک شرکت محلی برای بیش از شش ماه داشته باشید .

چگونه می توان برای همسر و فرزندان خود اقدام نمود ؟

اگر شما متقاضی مهاجرت کاری به نروژ مجوز اقامت کاری به عنوان یک کارگر ماهر دارید معمولا می توانید اعضای خانواده خود را به نروژ برسانید . برای واجد شرایط بودن این امر باید توانایی مالی خود را برای حمایت از خانواده خود ثابت کنید . برای مثال برای اینکه همسر خود را به نروژ بیاورید ، حداقل ۳۰۶،۷۰۰ NOK در سال دستمزد ناخالص دارید . مبلغ دقیق مورد نیاز بنا به تعداد همسر و فرزندان می تواند متفاوت باشد .

برای الحاق خانواده می بایست شما شرایط مالی را احراز نموده و سپس مدارک هویتی همسر و فرزندان را ارائه نمائید .

چگونگی دریافت اجازه کار پس از ورود به نروژ

برای دریافت مجوز اقامت شما باید در طول هفته اول ورود خود را به پلیس محلی نروژ مراجعه کنید ، آنها عکس و اثر انگشت شما را برای کارت اقامت می خواهند . شما می توانید این درخواست را از طریق پورتال درخواست مهاجرت یا شخصا ترتیب دهید .

شما همچنین موظف به ثبت نام در ادارات مالیاتی هستید تا مطمئن شوید که مالیات مناسب را پرداخت می کنید .

از آنجا که احتمالا شما می خواهید حساب بانکی محلی خود را در نروژ باز کنید شما نیاز به ارسال پول از خارج از کشور برای شروع خواهید داشت که ارزان ترین راه به طور کلی استفاده از یک سرویس به نام TransferWise به جای اینکه از طریق بانک انجام دهید .

برای اخذ هرگونه ویزای مهاجرتی به نروژ و مهاجرت به نروژ و مخصوصا مهاجرت کاری به نروژ می توانید با مشاوره و راهنمایی وکلا و مشاورین مهاجرتی موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و تماس با دفاتر همکار این موسسه در سراسر جهان و تماس مستقیم با شعبه مرکزی در وین اتریش بهترین مسیر را جهت مهاجرت به نروژ و  مهاجرت کاری به نروژ بیابید و همچنین در صورت نداشتن پیشنهاد کاری و یا دعوتنامه از سوی کارفرمای نروژی شما می تانید از سایر ویزاهای موجود که راه پر تقاضا برای اکثر ایرانیان درخواست ویزای تحصیلی نروژ هست استفاده نموده و پس از تحصیل در نروژ با داشتن ابزار بهتری جهت کار در نروژ و همچنین مهاجرت کاری به نروژ و اخذ اقامت نروژ و اخذ اقامت کاری نروژ  اقدام نمائید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (9 نظرات, میانگین: 4٫33 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 پاسخ
 1. صادق اسدپور گفته:

  عرض سلام و ادب من صادق اسدپور هستم عملیات سکوهای نفتی ایران تقاضای کار دارم از کشور نروژ در حال حاضر نیز دکلبان سکوهای نفتی ایران شرکت ملی حفاری ام ده سال سابقه عملیاتی دارم

  پاسخ
 2. رحیم الیاسی گفته:

  سلام خسته نباشید من ۱۹سال کار تولیدی پوشاک دارم با مدارک ، کارت، فنه حرفیه ۳عدد آن هم مترجیمه شد، جواز، کسب دارایی، بیمه مترجم شده انگلیسی همه مدارک ،، ببخشید می تونم ویراژ کار بگیرم نروژ،،

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای اخذ ویزای کار نروژ باید کارفرما داشته باشید تا بتوانید اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ