مهاجرت به کانادا از طریق کار

مهاجرت به کانادا از طریق کار

مهاجرت به کانادا از طریق کار

مهاجرت به کانادا از طریق کار و همچنین گرفتن وکیل مهاجرت یکی از موضوعات بسیار مهم و تخصصی است که بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق کار و همچنین اخذ اقامت کانادا به دنبال موضوعات مرتبط با آن مانند مهاجرت به کانادا از طریق تخصص در سایت های مهاجرتی هستند. به دلیل سؤالات و تماسهای زیاد جهت مهاجرت به کانادا از طریق کار و همچنین کار در کانادا  و یا مهاجرت کاری به کانادا بر آن شدیم این مقاله را خدمت شما عزیزان ارائه کنیم. در این مقاله روشهای مهاجرت به کانادا از طریق کار، شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار و هزینه های مهاجرت به کانادا از طریق کار و همینطور کار در کانادا بررسی می شود. شما با مطالعه این مقاله اطلاعات لازم درباره ی مهاجرت به کانادا از طریق کار را کسب خواهید نمود. این مقاله با موضوع مهاجرت به کانادا از طریق کار توسط کارشناسان حقوقی مؤسسه حقوقی ملک پور (با همکاری مؤسسه MIE اتریش ) ارائه شده است. مهاجرت به کانادا از طریق کار و همچنین مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل وورکر کانادا و همینطور شرایط ویزای کار کانادا در جهت اخذ اقامت کانادا مبتنی بر یک سیستم امتیازی است که امتیازات و شرایط در ایالتهای کانادا متفاوت است.  موضوعات شرایط کار در کانادا و یا تحصیل در کانادا و یا سرمایه گذاری در کانادا و یا شرایط ویزای کار کانادا را در سایت این موسسه می توانید مطالعه بفرمایید .

Express entry در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق کار

 

روش Express entry برای مهاجرت کاری به کانادا می باشد. برای اخذ اقامت کانادا از طریق express entry از سه برنامه می توان کمک گرفت:

 • Federal Skilled Worker Program
 • Federal Skilled Trades Program
 • Canadian Experience Class

مراحل اخذ اقامت کانادا از طریق برنامه express entry

مرحله ۱: مشخصات خود را در برنامه ثبت کنید

شما برای ثبت نام فرمی را به صورت آنلاین با مشخصات زیر تکمیل می نمایید:

 • مهارت ها
 • تحصیلات
 • توانایی زبانی
 • تجربه کار و
 • جزئیات دیگر

ایجاد فرم ثبت نام به صورت آنلاین و رایگان است. هنگامی که فرم اکسپرس را ایجاد می کنید برای تکمیل آن ۶۰ روز فرصت دارید. هنگامی که وارد استخر مجازی می شوپید می توانید جستجوی شغل را با ثبت نام در بانک کاریابی آغاز کنید. حساب کاربری شغلی job bank روشی بسیار ساده و آسان برای آشانایی با کارفرمایانی است که به دنبال نیروی متخصص و ماهر است.

ورود به استخر به این معنا نیست شما برای اقامت دائم دعوت شده اید. شما زمانی دعوت به اقامت می شوید که بالاترین امتیاز را کسب کنید.

مرحله ۲: ورود به استخر برای دعوت به اقامت دائم

شما در یک سیستم مبتنی بر امتیاز CRS وارد می شوید که مشخصات زیر در این سیستم ثبت می شود:

 • مهارت ها
 • تحصیلات
 • توانایی زبانی
 • تجربه کاری
 • عوامل دیگر

شما متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق کار

همچنین می توانید برای:

 • مدارک، دیپلم یا گواهی کانادا
 • پیشنهاد شغلی معتبر
 • دعوت شدن از یک استان یا ایالت

امتیاز کسب نمایید.

در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق کار برای افرادی که بالاترین امتیاز را در این مرحله کسب می کنند دعوتنامه صادر می شود. پس از صدور دعوتنامه ۹۰ روز فرصت دارید درخواست خود را برای اقامت دائم به صورت آنلاین ثبت کنید. شما ممکن است تا ۱۲ ماه برای ارزیابی پرونده در استخر باشید همچنین می توانید مشخصات خود را در صورت تغییر به روز کنید.

 

Federal skilled worker program

شرایط لازم در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق کار

                ÷÷

۱٫تجربه کاری در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق کار

 

تجربه کاری شما باید در رابطه با تخصص شما در طول ۱۰ سال اخیر باشد. کار داوطلبانه و کارآموزی به عنوان تجربه کار ماهر مورد پذیرش نیست. تجربه کار حداقل یکسال برای کار ۳۰ ساعت در هفته مورد قبول است. شما  متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق کار

باید اثبات نمایید در مشاغل مندرج در NOC تجربه کار داشته اید و اگر این موضوع برای شما قابل اثبات نیست برای ثبت نام در این برنامه واجد شرایط نیست.

۲٫تسلط به زبان در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق کار

 

شما باید یک مدرک زبان مورد تأیید اخذ نمایید که مهارت های زیر را اثبات نماید:

خواندن

نوشتن

شنیدن

و صحبت کردن

شما باید حداقل CLB7 را برای دانایی زبان انگلیسی یا فرانسه کسب نمایید.

۳٫تحصیلات در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق کار

 

شما باید یک گواهینامه یا دیپلم از یک مؤسسه کانادایی یا یک گواهینامه مورد تأیید آژانس ECA داشته باشید.

۴٫سن در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق کار

 

این عوامل بخشی از ۱۰۰ امتیاز است که برای کارگران ماهر فدرال در نظر پرفته شده و شما برای ورود به استخر اکسپرس باید ۶۷ امتیاز را کسب نمایید.

۵٫اثبات بودجه در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق کار

شما متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق کار باید نشان دهید که پس انداز کافی برای هزینه های خود و خانواده خود را دارید مگر اینکه اسپانسر شما در کانادا کار می کند و یا پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمای کانادایی داشته باشید.

Federal skilled trades program

شرایط لازم در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق کار

برای واجد شرایط بودن مهاجرت به کانادا از طریق کار باید برنامه ریزی برای زندگی خارج از ایالت کبک را داشته باشید. تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه (خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن) داشته باشید. حداقل ۲ سال تجربه کاری در ۵ سال گذشته داشته باشید. پیشنهاد شغلی تمام وقت برای حداقل یکسال داشته باشید. یک گواهینامه مورد تأیید کانادا داشته باشید.

در حال حاضر معامله گران در مشاغل زیر واجد شرایط برای برنامه تجاری فدرال هستند که در NOC سازماندهی می شود:

گروه ۷۲، معاملات صنعتی، برق و ساخت و ساز،

گروه ۷۳، تعمیر و نگهداری و معاملات عملیات تجهیزات،

گروه ۸۲، سرپرستان و مشاغل فنی در منابع طبیعی، کشاورزی و تولید مرتبط،

گروه ۹۲، سرپرستان پردازش، تولید و آب و برق و اپراتورهای کنترل مرکزی،

گروه کوچک ۶۳۲، سرآشپزها و آشپزی ها، و

گروه کوچک ۶۳۳، قصابی ها و نانوایی ها.

شما متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق کار باید حداقل CLB5 برای مهارت صحبت کردن و گوش دادن، و حداقل CLB4 برای خواندن و نوشتن داشته باشید.

شما باید به وبسایت مربوط به ایالتی که مایل به کار و زندگی در قلمرو آن هستید و برای کار در آن ایالت با توجه به قوانین ۀن واجد شرایط هستید مراجعه کنید:

آلبرتا

بریتیش کلمبیا

مانیتوبا

نیوبرانزویک

نیوفاندلند و لابرادور

سرزمینهای شمال غربی

نوا اسکوشیا

نوناووت

انتاریو

جزیره پرنس ادوارد

ساسکاچوان

یوکون

Canadian experience class

برای ثبت نام در این برنامه شما متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق کار  باید حداقل سه ماه تجربه کاری در کانادا در سه سال گذشته داشته باشید. تسلط کافی به زبان مورد نیاز برای شغل مورد نظر در کانادا را داشته باشید و برنامه ریزی برای زندگی در خارج از ایالت کبک را داشته باشید.

با توجه به طبقه بندی شغلی کانادا (NOC) ، تجربه کار ماهر به این معنی است:

مشاغل مدیریتی (سطح مهارت ۰)

مشاغل حرفه ای (NOC نوع مهارت A)

مشاغل فنی و حرفه های ماهر (نوع مهارت B نوع NOC)

در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق کار برای برنامه تجربه کاری کانادا شما نیاز به آموزش ندارید اما می توانید امتیاز خود را برای مدرک آموزشی در اکسپرس وارد کنید. شما باید یک گواهینامه از کانادا یا گواهینامه مراکز خارج از کانادا مورد تأیید آژانس ECA را داشته باشید.

اسکیل ورکر کبک

Quebecselected skilled worker

برنامه نیروی ماهر کبک (QSWP) توسط دولت کبک و دولت فدرال کانادا طراحی شده است که اتباع خارجی تحصیل کرده و آموزش دیده را به عنوان کارگر ماهر برای اقامت در کبک معرفی می کند. سیستم انتخابی در این برنامه بر اساس یک شبکه امتیازی ارزیابی می شود. متقاضیانی که امتیاز کافی دارند گواهی انتخاب کبک CSQ را دریافت می کنند و پس از آن برای اقامت دائم کانادا اقدام می کنند. برای اخذ اقامت دائم کانادا متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق کار باید حداقل ۵۰ امتیاز کسب  نماید و متقاضیانی که همراه شریک زندگی خود یا همسرخود اقدام می کنند باید حداقل ۵۹ امتیاز کسب نمایند.

آموزش (حداکثر ۲۶ امتیاز)

مدرک تحصیلی دارای حداقل ۲ امتیاز است به این معنی که متقاضی باید حداقل مدرک دیپلم دوره متوسطه داشته باشد. مدرک تحصیلی باید در ۵ سال قبل از درخواست کسب شده باشد در غیر این صورت متقاضی می بایست در ۵ سال قبل از درخواست حداقل ۱۲ ماه سابقه کار مرتبط با مدرک تحصیلی خود داشته باشد.

تجربه کاری (حداکثر ۸ امتیاز)

تجربه کاری متقاضی باید در ۵ سال قبل از درخواست جمع آوری شده باشد.

سن (حداکثر ۱۶ امتیاز)

مهارت زبان (حداکثر ۲۲ امتیاز)

مهارت زبان فرانسوی توسط دولت کبک پذیرفته می شود در نتیجه مهارت زبان فرانسه بیش از مهارت زبان انگلیسی امتیاز بالاتری برای متقاضی خواهد داشت.

وابستگی کبک (حداکثر ۸ امتیاز)

در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق کار متقاضیانی که مدتی را در ایالت کبک سپری کرده باشند و یا بستگانی در کبک داشته باشند می توانند ۸ امتیاز بیشتر کسب کنند. توجه داشته باشید بستگانی که در کانادا زندگی می کنند اما در ایالت کبک نیستند در این دسته قرار نمی گیرند این امتیاز برای اقوام ساکن در مونترال، کبک، شرابروک، گاتینو، ساگنای، ترویس-ریویریر، موندویل و یا هر شهر و روستایی در استان کبک است.

خصوصیات همسر (حداکثر ۱۷ امتیاز)

مدرک تحصیلی همسر ۴ امتیاز دارد، محل تحصیل همسر ۴ امتیاز ، سن همسر ۳ امتیاز، و مهارت همسر به زبان فرانسه ۶ امتیاز دارد.

پیشنهاد شغلی معتبر (حداکثر ۱۰ امتیاز)

اطفال همراه (حداکثر ۸ امتیاز)

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق کار و مهاجرت به کانادا که از طریق نیروی متخصص کبک اقدام می کنند در صورتی فرزند داشته باشند به ازای این ویژگی حداکثر ۸ امتیاز کسب می کنند.

هزینه پردازش کارگران ماهر کبک

هزینه کارگران ماهر کبک:

متقاضی اصلی – CAD $ 773

همسر یا شریک زندگی – CAD $ 166

کودکان وابسته – هر کدام ۱۶۶ دلار است

 

لینک مقاله : دوره های تحصیلی پرستاری کوآپ کانادا ۲۰۱۹ (سریعترین روش اخذ اقامت با مدرک دیپلم)

پرستاری کوآپ کانادا

 

با توجه به توضیحات ارائه شده مهاجرت به کانادا از طریق کار مبتنی بر یک سیستم امتیازی و گزینشی است و متقاضیانی که شرایطی متناسب با هر یک از برنامه های ذکر شده داشته باشند می توانند برای مهاجرت به کانادا از طریق کار  و همچنین کار در کانادا و همینطور اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند. این مقاله در رابطه با مهاجرت به کانادا از طریق کار متعلق به مؤسسه حقوقی ملک پور (با همکاری مؤسسه MIE اتریش) می باشد. شما عزیزان همواره می توانید با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق کار به صورت تخصصی مشاوره رایگان اخذ نمایید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

Rating: 4
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (7 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 پاسخ
 1. سارا مجید گفته:

  با سلام و وقت بخیر.۲۹ سال دارم کارشناس ارشد طراحی شهری از دانشگاه سراسری و ۲ سال سابقه بیمه و ۴ سال سابقه کاری مرتبط با رشته ام دارم-همسرم کارشناس ارشد رشته کنترل هستند و ۴ سال سابقه کار در زمینه بازرگانی دارند. پذیرش کاری برای ما محتمل هست آیا؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 2. سلیمانی گفته:

  سلام،
  من ۴۴ سال دارم و متاهل دارای یک نوزاد و لیسانس الکترونیک با بالای ۱۰ سال سابقه بیمه در رشته خودم هستم. برادرو شهروند تورنتو است و دارای آیلتس ۶٫۵ جنرال هستم. می خواستم ایالتی و یا فدرال اقدام کنم.
  ممنون میشم مرا راهنمایی کنید.

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، با توجه به سن باید سریع اقدام کنید. اگر همسرتون مدرک زبان داره می تونه رو امتیاز شما تاثیر بزاره ، حضور برادرتون هم شرایط رو بهتر میکنه ،

   پاسخ
 3. علی گفته:

  سلام من فوق دیپلم حسابداری از دانشگاه علمی کاربردی و همچنین مدرک حسابداری از سازمان فنی حرفه ای کشور رو دارم
  در حال حاظربا ۲۵ سال سن در اداره دولتی مشغول به کار هستم و مدرک آیلتس با نمره ۵٫۵ هم دارم.
  همچنین مدرک برق خودرو از سازمان فنی حرفه ای کشور رو هم دارم ولی بدون سابقه کار
  میخواستم ببینم امیدی برای گرفتن ویزای کار در کبک یا کانادا رو دارم یا خیر
  ممنون میشم که کمکی کنید

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای ویزای کار باید در سیستم امتیازبندی این کشور وارد شوید و آیلتس با نمره بالاتر موردنیاز است. اگر امتیاز شما به حداقل موردنیاز رسید امکان اقدام وجود دارد.

   پاسخ
 4. حسین عسکری گفته:

  با سلام من جوشکار برق و آرگون با ۲۰ سال سابقه هستم و رزومه کاری زیادی دارم آیا میتوانم برای کار به کانادا مهاجرت کنم

  پاسخ
 5. Babak گفته:

  سلام جناب آقای ملک پور عزیز. از مطالب و ویدئوهایی که منتشر میکنید واقعا سپاسگزارم. در مورد آخرین ویدئویی که در کانال تگرامیتان منتشر کردید و مربوط به آلمان بود و پیشنهاد کاریابی دادید نه سرمایه گذاری و این مایه خوشحالی است که چنین صریح و بی پرده مسایل را مطرح میکنید.سوالی که چندی است ذهنم را مشغول کرده است را پیش رویم آورد و بی مناسبت نمیبینم اینجا مطرح کنم.
  بنده قصد مهاجرت از طریق کار به کانادا دارم. با چند وکیل ایرانی و کانادایی موضوع را مطرح کردم. هیچکدام از ایرانیها به من جوابی ندادند. اعم از اینکه این کار عملی است یا نه. ولی تمام وکلای غیرایرانی بدون استثنا پاسخ داده و قرارداد و جزئیات کار را ارسال نمودند. موضوع مشکوک نیست؟ آیا این وکلای کانادایی قصد عمل کلاهبردارانه دارند؟ یا این کار آنقدر پیچیده است که هموطنانمان زحمتی به خود نمیدهند؟
  با اینحال سوالی دارم که میدانم جواب آنرا فقط یک هموطن میتواند بدهد نه یک غیرایرانی: ملاک اثبات سابقه کار و توانایی شغلی در سیستم اکسپرس انتری چیست؟ سابق بیمه یا توصیه نامه از طرف کارفرمای سابق؟
  خوشحال خواهم شد که برای موارد مطرح شده مانند همیشه پاسخ صریح و بی پرده داشته باشید.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز ممنون از لطف و محبت شما در مورد سوالی که مطرح کردید باید بگوییم که نمی توان بدون اطلاع از کار بقی افراد در مورد آنها نظر داد اما بهتر است بدون تحقیق و بررسی عملی را انجام ندهید اما در مورد مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار و سیستم اکسپرس انتری باید بگوییم که باید امتیازات مورد نیاز این نوع ویزا را اخذ نمایید تا بتوانید وارد کانادا شوید در صورتی که بتوانید کارفرمایی را در کانادا پیدا نمایید می توانید بهترین امتیاز را کسب کنید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ