مهاجرت

مهاجرت

مهاجرت از آنچه در مفهوم بوده با آنچه در عمل در عصر حاضر در حال اتفاق است کمی تفاوت پیدا کرده است. با توجه به اینکه امروزه مهاجرت امری مرسوم و رایج میباشد، و با توجه به آنکه بسیاری از مردم ایران اطلاعات درستی در مورد حقوق مهاجرت، آشنایی با قواعد کشور ها و روش های اقامت ندارند، چنانچه شخصی حقیقی بخواهد روزی به سفارت یک کشور مراجعه کرده و درخواست دهد، گام های اولیه آن ر اهم حتی ندانسته و این موجب می شود در این مورد از نقطه ی شروع بدون آگاهی گام غلط برداریم و با مشکلاتی روبرو شویم.

 

اکنون متقاضیان زیادی مایل به مهاجرت به کشورهایی که دارای شرایط مساعدتری میباشند هستند. در بدو امر لازم به ذکر است که امر مهاجرت امری حقوقی می باشد اما در صورتی که توسط متخصص و وکیل مهاجرت که عالم به علم حقوق بین الملل می باشد و در خصوص روش های قانونی مهاجرت اطلاعات دارد اقدام فرمایید.

اگر شما متقاضیان عزیز در خصوص مهاجرت، طرق قانونی مهاجرت، قوانین بروز مهاجرت، انواع روشهای مهاجرت و ارزانترین راه های مهاجرت سوالاتی دارید، در این بخش در خصوص مهاجرت شما را یارو خواهیم نمود.

مهاجرت عبارت‌ است از حرکت حقوقی افراد از یک ملیت به ملیت دیگر، که شهروند آنجا به حساب نمیایند. عوامل نامساعد درونی،  از قبیل فقر و  بیماری، مشکلات سیاسی و کمبود منابع غذایی، بلایای طبیعی و جنگ، بیکاریو کمبود امنیت،دلیل مهاجرت و این حرکت افراد خواهد بود. دلیل بعدی میتواند شرایط مساعد و جذب‌کننده ی مقصد مهاجرت مانند، امکانات درمانی و بهداشتی بهتر، آموزش و پرورش منسجم تر، کسب درآمد بیشتر، مسکن مناسب و آزادی‌ های فرهنگی بیشتر باشد بسیاری از کشورهای بزرگ و کوچک دارای صنعت،  جهت گردش چرخه ی اقتصاد خود به نیروی کار ارزان مهاجرین نیاز دارند.

برای مهاجرت به سایرکشورها، روشهای مختلفی وجود دارد، میتوانید راه های گوناگون مهاجرت را از وکلای حقوقی این امر و منابع قانونی شناسایی نموده و امن ترین و بهترین راه مهاجرت را با مشاوره با وکلای حقوقی انتخاب فرمایید و جهت انجام فرایند مهاجرت خود اقدام فرمایید.

طرق مهاجرت :

-مهاجرت از راه پناهندگی

-مهاجرت از راه ازدواج

-مهاجرت از راه سرمایه گذاری

-مهاجرت از راه کار

-مهاجرت از راه تحصیل

معایب مهاجرت از راه اعلام پناهندگی

این امر از نظر حقوق کشور ایران، تعریفقانونی ندارد، ما این روش مهاجرت را به هیچ عنوان به شما عزیزان پیشنهاد نمیدهیمو به جای آنکه در این مسیر جان و مال خود را مورد خطر قرار دهید، به شما طرق قانونی و جایگزین آن را پیشنهاد میدهیم، که به راحتی و  از روش قانونی با کمترین هزینه، بدون هیچ خطری مهاجرت خود را به فرجام رسانید. باتوجه به خطراتی که در مسیر مهاجرت پناهندگی وجود دارد و حتی پس از رسیدن به کشور مقصد در هر زمانی امکان اخراج شما از آن کشور وجود دارد و این مسیر، راهیست قانونی . شما می توانید برای مهاجرت راه هایی کم هزینه و مطمئن مانند مهاجرت تحصیلی و کاری اقدام فرمایید.

مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج از نظر سفارت خانه ها اصولا دچار ایراد و مسائلی میباشد.زیرا از دولتها این ویزا به سمت ازدواجهای سوری نیل نموده و معمولا قوانینی وضع شده اند که دیگر به سادگی نتوان به صورت غیر حقیقی این نوع مهاجرت را انجام داد. بنابراین اگر آنهایی که واقعا قصد مهاجرت از طریق ازدواج را دارند، همواره به آتش افراد متخلف در این نوع ویزا، اکثرا میسوزند. این نوع مهاجرت، راهی قانونی است که طی ازدواج با تبعه ی کشوری دیگر شما میتوانید از فضای حقوقی که مادی و معنوی خواهد بود در کشور مقصد بهره برید. به دلیل آنکه مهاجرت از طریق ازدواج پیشیدگی های خاص خود را دارد، حتما اگر تمایل به اقدام جهت این نوع مهاجرت دارید با یک وکیل مجرب مهاجرت مشاوره شوید.

از شرایط این مهاجرت یک اینکه در کشور مورد نظر فرد متقاضی، ازدواج ثبت شود و بعد از آن به ثبت کشور ثالثی برای ثبت ازدواج بین المللی برسد و بعد از اقدامات اجرایی هر دو طرف در سفارت های کشور متبوع از شروط اصلی این اقدام ثبت در آمد فرد در کشور مقصدمیباشد که به طور قانونی بیان کند که توانایی اداره ی یک فرد دیگر در کشور مقصد را دارد.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

این نوع مهاجرت، بر طبق نظرات کارشناسان حقوق بین الملل خصوصی، اولین مسیر درست جهت مهاجرت متقاضیان عزیز بوده است. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، طرق، و روش های گوناگون با حجم سرمایه گذاری های متفاوت دارد، مثلا در آمریکا با ۵۰۰هزار یا یک میلیون Dollarسرمایه ، و در کانادا با بیش از ۲۰۰هزار Dollar  سرمایه گذاری، این امور صورت میپذیرد تا به شما و خانوادتان اقامت بلند مدت بدهند. لیکن با تحقیقات بیشتر کارشناسان و وکلای حقوق بین الملل، انجام این نوع مهاجرت، پیشنهاد هم نمیشود. زیرا تصور کنید شما بدون آنکه تابه حال شرایط زندگی در کشوری بیگانه را داشته باشید، حاصل تلاش های عمر خویش را که سرمایه ی شما هم لحاظ میگردد میخواهید به ابزاری تبدیل نمایید تا به مهاجرت و اخذ اقامت دست یابید. اگر درصدی برای شما ریسک وجود داشته باشد، کلیه ی سرمایه خود را خواهید باخت.

مهاجرت از طریق کار

یکی از بهترین راه های مهاجرت به یک کشور درخواست برای مهاجرت کاری به کشور متبوع میباشد. در کشور های اروپایی ، مهاجرت کاری مصائب عدیده ای دارد، و باید از مسیر صحیح پیگیری شود. اگر کار فرمایی قصد استخدام فردی را دارد، باید کار مربوط را در کشور مقصد به مدت سه ماه آگهی کند,اگرتقاضایی وجود نداشته باشد کار را در اتحادیه اروپا آگهی کرده و عملا رسیدن به ویزای کار کشورهای اروپایی اگر از کارفرمایی اروپایی دعوتنامه رسمی و معتبر نداشته باشید کاریست بسیار دشوار. اما این نوع مهاجرت، بهترین نوع مهاجرت ازدیداکثریت به حساب خواهد آمد. چراکه اگر بتوان روادید کار یک کشور را گرفت، از همان روز های ابتدایی درامدی وجود خواهد داشت و دغدغه ی مالی دیگر نخواهید داشت. در این شرایط حتی نهایتا به اقامت آن کشور خواهید رسید. اما نکته آنجاست که با تغییراتی تازه در مناطقی از اروپا، آمریکا و کانادا، بعید است به متقاضیان ایرانی به سهولت کاری را ارائه دهند، و از آنجا که راه شما متقاضیان عزیز جهت مهاجرت کاری آنست که حداقل یک پیشنهاد شغلی ابتدا دریافت کرده باشید، و همانطور که میدانید این امر کمی دست نیافتنی به حساب میآید. بنابرین گرفتن روادید کاری برای مهاجرت سهل نخواهد بود. تنها کشور هایی همچون آلمان، اتریش، آفریقای جنوبی و دانمارک هستند که در حال حاضر بیش از باقی کشور ها اقدام به صادر کردن ویزاهای کار برای متقاضیان ایرانی مینمایند و شما می توانید ابتدای امر ویزای کاری این کشورها را اخذ نمایید و پس از ورود به این کشورها به دنبال یافتن شغلی مناسب و در زمینه تخصصتان باشید.

مهاجرت از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی جهت ادامه ی تحصیل و اخذ اقامت ها، در بین طرق مهاجرت، بیشتر از سایر راه های مهاجرت تقاضا و درخواست داشته است، زیرا شما متقاضی عزیز میتوانید خود، و یا به همراه خانوادتان، به سهولت درکشور های مطلوبتان اقامت تحصیلی و سپس کاری داشته باشید و پس اخذ مدرک تحصیلی از دانشگاه های آن کشور، وارد بازار کار شده و درخواست اقامت کاری کنید.

روادید تحصیل در یک کشور مزایای زیادی دارد که میتوان به این مسیر اعتماد کرد، زیرا خانواده ها برای این نوع مهاجرت نیازی به پرداخت مبالغ زیادی نخواهند بود، از آنجا که اخذ پذیرش تحصیلی، همچنین ویزای تحصیلی موردی حقوقیست، فقط وکلای زبده میتوانند این مسیر را برای شما تضمین نمایند. برای اخذ اطلاعات مکفی در مورد مهاجرت به کشور ها جهت تحصیل نظیر، امریکا، انگلستان، آلمان، اتریش، سوئد، کانادا، استرالیا، سوئیس و … میتوانید به سایت های معتبر رجوع نمایید.

درحال حاضر شما در پی یافتن نتایج عملی واژه ی مهاجرت هستید. اثار مثبت استفاده از کلمه ی مهاجرت، رسیدن به اهدافتان میباشد. اما کافیست مقداری در باب اثرات منفی مهاجرت اطلاعات حقوقی کسب نمایید، تا شاهد خسارات وارده به برخی از اشخاص هشدار سازنده برای شما متقاضیان باشد. برای مثال به عرض میرسانیم، اگر شما عدم آگاهی از آثار ارائه ی درخواست اشتباه به سفارت این کار را انجام دهید و منتج به رد شدن درخواست ویزای شما شود، تا ماه ها دریافت درخواست شما منع شده و اگر موقعیت بحرانی باشد به ممنوع الخروج شدن و یا حکم حبس در زندان هم تصور خواهد شد.

اکنون شما قضاوت کنید، تقاضای بسیاری از سمت شما عزیزان برای مهاجرت به کشورهای مختلف ، از از روش های گوناگون، آیا بدین شکل نیست که سودجویان، و اشخاص ناکارآمد حقیقی و حقوقی میتوانند با پیشنهاد هایی شما را به خطر مال باختگی بیاندازند؟

فرضا، افرادی که عالم به علم حقوق نبوده و علمشان فقط مختوم به چند مقاله ی حقوقیست،  اینها قطعا نمیتوانند شما را در مورد برنامه ی آیندتان که وابسته به پرونده ی حقوقی مهاجرت شماست کمک کنند. شما با یک برنامه ریزی دقیق و منطقی و با صرف مبالغی در پی انجام امر مهاجرت خود به شکل قانونی هستید، اما آنها فقط به دنبال منابع ملی شما هستند، با این تفاسیر شما میتوانید به دفاتر حقوقی که در این سایت معرفی شده رجوع نمایید و از طرق تعریف شده با همراهی موسسات دارای علم حقوق بین الملل برای امر مهاجرت گام بردارید.

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (بدون نظر)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ