نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا و بررسی آن

نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا ، شرایط و چگونگی آن، فرایند درخواست، مدت زمان پردازش و مراحل نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا در این مقاله به طور کامل مورد بررسی علمی قرار خواهد گرفت. سالیانه افراد زیادی برای مهاجرت به کانادا اقدام می کنند و سوالات متعددی در ذهنشان ایجاد می شود از جمله اینکه چگونه می توان برای ویزای کانادا درخواست نمود؟ چه مراحلی را باید برای دریافت ویزای کانادا بگذرانیم؟ چه مدت زمانی پردازش ویزای کانادا به طول می انجامد؟ نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا به چه صورت است؟ در این مقاله به این قبیل پرسش های پاسخ داده می شود و تمام نکات مربوط به چگونگی درخواست ویزای کانادا و نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا به نگارش در آمده است، تا شما عزیزان بتوانید جواب تمام سوالاتتان را دریافت نمایید. موسسه حقوقی ملک پور ، همکار موسسهMIE اتریش با ارائه خدمات آنلاین در سراسر نقاط جهان این امکان را فراهم می آورد که شما سروران گرامی با برقراری تماس تلفنی رایگان بتوانید از راهنمایی های مشاورین متخصص این مجموعه در زمینه های مختلف مهاجرت و نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا بهره مند شوید. در ادامه مباحث زیر مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد :

نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا
  • نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا و شرایط عمومی
  • نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا
  • طریقه آماده سازی درخواست ویزای کانادا
  • نحوه درخواست وبزای کانادا
  • نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا
  • وکیل متخصص ویزا و خدمات موسسه حقوقی ملک پور
  • نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا و شرایط عمومی

همان طور که مستحضر هستید، کشور کانادا از نظر جغرافیایی در قسمت شمال آمریکای شمالی قرار گرفته است و متشکل از ۱۰ ایالت می باشد که شیوه اداره آن بر اساس نظام پارلمانی فدرال است. کانادا از اقیانوس اطلس تا اقیانوس منجمد شمالی شکل گرفته است که یکی از وسیع ترین کشورهای جهان شناخته شده است. طبق آخرین آمار در سال ۲۰۱۹ جمعیت این کشور ۳۷٫۲۵۳٫۷۲۸ نفر می باشد و اتاوا پایتخت آن می باشد. زبان عمومی کشور کانادا که اکثرا با آن زبان صحبت می کنند انگلیسی و فرانسوی است. واحد پول کانادا دلار می باشد. این کشور به دلیل اینکه با کشور امریکا هم مرز است از لحاظ اقتصادی از روابط خوبی برخوردار هستند.

نقشه تقسیم بندی استانی کشور کانادا

با توجه به نمودار زیر نرخ بیکاری در این کشور ۷/۵ بوده و نرخ تورم ۲/۰ است. این نیز باعث شده شرایط مطلوبی و زندگی مساعدی در این کشور بوجود آمده باشد که متقاضیان را از سرتاسر جهان ترغیب به اخذ انواع ویزای کانادا بمنظور مهاجرت به این کشور نماید.

نمودار نرخ بیکاری و نمودار نرخ تورم در کانادا

سالیانه افراد زیادی برای مهاجرت به کانادا از روش های مختلف از جمله، تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی اقدام می کنند. همان طور که می دانید ایرانیان برای مهاجرت به کانادا نیاز به دریافت ویزا دارند. برای دریافت ویزای کانادا از طریق تحصیل باید در یکی از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و… پذیرش تحصیلی داشته باشید تا برای شما ویزای کانادا صادر شود.

برای دریافت ویزای کانادا از طریق کار شما باید واجد شرایط باشید. باید یک کارفرمای معتبر و قابل اعتماد کانادایی پیدا کنید که آماده استخدام شما برای موقعیت های خاص باشد. مهاجرت کاری و دریافت ویزای کانادا از طریق کار یک سیستم دولتی آنلاین است که به مهاجران بالقوه کمک می کند تا از طریق EXPRESS ENTRY با کسب امتیازات لازم به عنوان کارگر ماهر فدرال و غیره اقامت دائمی و ویزای کانادا را دریافت نمایند. بر اساس سیستم EXPRESS ENTRY ، صلاحیت نامزدهای بالقوه مورد ارزیابی قرار می گیرد و امتیاز خاصی را ارائه می دهند که باید حداقل امتیاز ۶۷ را برای ورود کسب کنند. اگر در مرحله دوم که به اصطلاح استخر یا Pool می گویند در مقایسه با دیگر افراد امتیاز بالا داشته باشد، فرد واجد شرایط بوده و برای او دعوت به اقامت دائم صادر می گردد به جهت کسب اطلاعات جزئی تر می توانید به مقاله « امتیازبندی مهاجرت به کانادا » رجوع بفرمایید. این سیستم به مدت ۹۰ روز جهت تهیه اسناد، بارگذاری در حساب آنلاین مهلت می دهد. زمان پردازش برای ورود به اکسپرس انتری حداقل ۶ ماه به طول می انجامد، که البته بستگی به زمان ارسال درخواست خواهد داشت.

برای دریافت ویزای کانادا از طریق سرمایه گذاری ، برای افرادی که تمایل به تجارت و سرمایه گذاری در کانادا دارند گزینه های مختلفی وجود دارد. هر ایالتی برنامه استانی کسب و کار خود را دارد. به همین دلیل وجود نرخ موفقیت آمیز هر برنامه بسیار پایین است. ولی با این حال در کبک یک برنامه سرمایه گذاری وجود دارد که در حال حاضر یکی از معتبرترین و بهترین امکانات را برای سرمایه گذاران فراهم آورده است تا افراد واجد شریط بتوانند اقدام نمایند.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟

مقاله مرتبط

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟

خیلی از متقاضیان برای دریافت ویزا ، انجام مراحل آن و چگونگی نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا نیاز به کسب اطلاعات دارند تا بتوانند با توجه به نوع ویزا ، درخواست خود را ثبت کنند. ما در ادامه به طور کامل پروسه درخواست ویزا و نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا را شرح داده ایم.

نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا

مراحل نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا

برای آشنایی با نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا، لازم است مطالبی در خصوص طریقه آماده سازی درخواست ویزا، نحوه درخواست و سرانجام نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا برای شما شرح داده شود. این مقاله  توسط متخصصین موسسه حقوقی ملک پور گردآوری شده و هرگونه کپی برداری از این مقاله حرام می باشد و این موسسه هیچ گونه رضایتی نخواهد داشت.  لذا در این بخش از مقاله به بررسی کامل این موارد خواهیم پرداخت.

مرحله اول طریقه آماده سازی درخواست ویزای کانادا

ابتدا می بایست هدف از سفر به کانادا مشخص شود. ممکن است هدف از دریافت ویزای کانادا بازدید یا گردشگری، تحصیلی، کاری،  سرمایه گذاری، ازدواج یا تولد باشد. با توجه به نوع ویزا باید درخواست را ثبت نمود. همان طور که مستحضر هستید، برای دریافت ویزای کانادا از دو روش حضوری و آنلاین می توان درخواست نمود که در ادامه مقاله به طور کامل به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. برای دریافت ویزای کانادا به شما پیشنهاد می شود حتما با موسسات معتبر و وکلای مجرب اقدام نمایید، زیرا در خصوص اخذ ویزای کانادا چیدمان مدارک بسیار حائز اهمیت می باشد. متاسفانه افراد بدون علم و آگاهی برای ویزای کانادا درخواست می دهند و به دلیل نقص پرونده و… ویزا ریجکت می شود. برای اخذ ویزای کانادا عوامل بسیاری تاثیرگذار است تا بتوانید نتیجه مطلوب را دریافت نمایید.

مرحله دوم نحوه درخواست ویزای کانادا

از روش های آماده سازی درخواست ویزای کانادا، ثبت نام آنلاین و یا درخواست حضوری در نزدیکترین سفارت (VAC) می باشد که با تحویل مدارک مورد نیاز و انگشت نگاری حضوری انجام می گردد. در روش آنلاین که ساده ترین روش ارسال درخواست است، مدارک لازم را از وبسایت سفارت تهیه کرده و اقدام به تکمیل فرم های ثبت نام می نمایید و بعد از اسکن و ارسال مدارک شخصی و دریافت نامه بایومتریک متقاضی می تواند برای ادامه مراحل لازم الاجرا به نزدیک ترین سفارت کانادا مراجعه و انگشت نگاری انجام دهد. به منظور آشنایی کامل با پروسه ثبت نام آنلاین ، پیشنهاد می کنیم مقاله آموزشی ، مصور و گام به گام ما با عنوان « راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا » از همین وبسایت را مطالعه بفرمایید. بعد از دریافت نامه بایومتریک ، متقاضی ۳۰ روز فرصت دارد تا به نزدیکترین کنسولگری کانادا مراجعه کرده و انگشت نگاری انجام داده و هزینه ویزا را پراخت کند. برای مثال، هزینه سفارت برای صدور ویزای اقامت کوتاه مدت کانادا ۲۰۰ دلار است بعد از گذشت این زمان، نوبت کنسل می گردد. از مزایای این روش این است که دیگر الزامی به داشتن مدارک کامل در زمان انگشت نگاری وجود ندارد و همین طور سیستم پاسخ دهی سرعت بالاتری خواهد داشت و در نتیجه جوابدهی در بازه کوتاه تری انجام می شود.

راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

ارائه بیومتریک برای متقاضیان ویزا های کوتاه مدت و موقت از قبیل توریستی ، تحصیلی و مجوز کار هر ده سال یکبار الزامی است. نکته قابل توجه این است که فرم رضایت IOM باید توسط متقاضی تکمیل شده و به فرم درخواست پیوست گردد. این خط و مشی حریم خصوصی می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا ـ مدارک ویزا

مرحله سوم نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا

بعد از ثبت درخواست چه به صورت آنلاین چه حضوری، یک کد رهگیری دریافت می کنید. از طریق این کد رهگیری می توان گردش کار درخواست ارسالی را مشاهده کرد که از طریق لینک زیر و درج تاریخ تولد متقاضی و کد رهگیری امکان پذیر است:

https://www.vfsglobal.ca/IRCC-GPTWave1/Track/Index?q=shSA0YnE4pLF9Xzwon/x/CQ1P0LBKn66dLdNUfueK+z7yqUKW1xBKIuvQAs8R3/kRGVwESffz6XxR8xCqdnM9g==

لینک صفحه نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا

مدت زمانی که برای صدور ویزای کانادا احتیاج است، در حالت عادی در کمترین زمان ۲ هفته و در بیشترین زمان ممکن ۵ ماه می باشد لکن در بسیاری از موارد ممکن است با توجه کیس متقاضی و تصمیمات افسر پرونده این زمان کوتاه تر نیز گردد. عواملی چون ثبت نام الکترونیکی، آپلود و ارسال درست و بی نقص مدارک، دارا بودن سابقه سفر قبلی و همچنین داشتن دعوت نامه از یکی از شهروندان می تواند کمک شایانی به تسریع فرایند پاسخ دهی نماید. پس از طی فرآیند های لازم، پاسخ سفارت از طریق ایمیل به شخص متقاضی یا اقدام کننده اعلام می شود. اگر سفارت در جواب ارائه شده با درخواست ویزا موافقت کرده باشد متقاضی محترم می بایست برای اخذ ویزای خود با به همراه داشتن پاسپورت معتبر به محل اقدامات بیومتریک مراجعه نماید، لکن در صورت دریافت جواب منفی و به اصطلاح ریجکت درخواست می توان به رای صادره اعتراض نمود و درخواست تجدید نظر خواهی نمود. از طریق این اعتراض می توان مشکلات و نقایصی که به موجب آنها درخواست ویزا مردود گردید را مورد بررسی و واکاوی قرار داده و مبادرت به رفع نقص نموده و متقاضی محترم مجددا برای درخواست ویزای کانادا اقدام نماید.

نحوه پیگیری جواب ویزا

وکیل متخصص ویزا و خدمات موسسه حقوقی ملک پور

متاسفانه خیلی از افرادی که تصمیم به مهاجرت دارند علم و آگاهی نسبت به فرایندها و قوانین حاکم بر کشورها ندارند. قوانین کشورها هر لحظه در حال تغییر است و شما عزیزان برای اینکه بر اساس قوانین روز دنیا قدم بگذارید بهتر است با وکیل مهاجرت در کانادا و افرادی که در این زمینه تخصص دارند مشورت نمایید تا در روند کار به مشکل بر نخورید و بتوانید نتیجه مطلوب را دریافت کنید. کشور کانادا برای صدور ویزا بسیار سخت گیرانه برخورد می کند و افرادی که با وکیل معتبر اقدام می کنند به درستی و بدون هیچ ایرادی می توانند با موفقیت ویزای کانادا را دریافت کنند. موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش با ارائه خدمات آنلاین و داشتن وکیل معتبر و مشاوران مورد تایید دولت کانادا این امکان را برای شما سروران گرامی فراهم می آورد تا بتوانید با آرامش خاطر در این مسیر قدم بگذارید تا بتوانید نتیجه مطلوب را دریافت کنید.

مطالعه این لینک ها نیز شاید برایتان مفید باشد :

ویزای مولتی کانادا

دلایل ریجکتی انواع ویزای کانادا

ویزای توریستی کانادا

وکیل مهاجرت در کانادا

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
تحصیل با تضمین کار کانادا (‌ کوآپ کانادا )
ویزاها و مصاحبه های موکلین
نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا | به کانادا خوش آمدید
نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا و سخن پایانی

نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا، شرایط و چگونگی آن، فرایند درخواست، مدت زمان پردازش و مراحل آن از جهات مختلفی بررسی شد. خیلی از متقاضیان برای دریافت ویزای کانادا ، انجام مراحل آن و چگونگی نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا نیاز به کسب اطلاعات دارند تا بتوانند با توجه به نوع ویزا درخواست خود را ثبت کنند. در مطالب فوق تمام نکات مربوط به چگونگی درخواست ویزای کانادا و نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا به همراه جزئیات آن شرح داده شد. لذا برای دریافت ویزای کانادا و نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا به شما پیشنهاد می شود حتما با موسسات معتبر و وکلای مجرب اقدام نمایید، زیرا برای دریافت ویزای کانادا چیدمان مدارک بسیار حائز اهمیت می باشد. متاسفانه افراد بدون علم و آگاهی برای ویزای کانادا درخواست می دهند و به دلیل نقص پرونده و….. ویزا ریجکت می شود. موسسه حقوقی ملک پور همکار مشاوره ای موسسه MIE اتریش با ارائه خدمات آنلاین و داشتن وکلای مجرب می توانند برای دریافت ویزا و نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا به شما سروران گرامی کمک شایانی نمایند. همچنین می توانید در انتهای مقاله در قسمت دیدگاه نظرات و سوالاتتان را در چهت پیگیری جواب ویزای کانادا مطرح کنید تا مشاورین متخصص این امر پاسخگوی شما عزیزان باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ