نظام حقوق بین المللی خصوصی در کشور فرانسه

نظام حقوق بین المللی خصوصی در کشور فرانسه

نظام حقوق بین المللی خصوصی در کشور فرانسه

نظام حقوق بین المللی خصوصی در کشور فرانسه چگونه است ؟ شرایط مهاجرت به فرانسه ۲۰۱۸ به چه شکل است ؟ در خصوص قوانین مهاجرتی فرانسه ۲۰۱۸ و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت چه می دانید ؟ برای اطلاع از نظام حقوق بین المللی خصوصی در کشور فرانسه چکار باید کرد ؟ نظام حقوق بین المللی خصوصی در کشور فرانسه به چه صورت قابل اجراست ؟ در خصوص مهاجرت به فرانسه با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و با مشاورین و کارشناسان مسلط به امور بین الملل به صورت کاملا تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش دارای به روزتری اطلاعات و دانش ها در خصوص راه های مهاجرت به فرانسه مانند مهاجرت تحصیلی به فرانسه و یا تحصیل در فرانسه و قوانین مهاجرت کاری به فرانسه و کار در فرانسه شریط و قوانین اخذ ویزای فرانسه و در نهایت اخذ اقامت فرانسه و یا اخذ تابعیت فرانسه می باشد  .

 حقوق کشور فرانسه بیش تر مبتنی بر حقوق نوشته می باشد ، این گونه حقوق را منتج از خانواده حقوق رومی، ژرمنی می دانند و قواعد حقوقی در این کشور ها ، قواعد کلی رفتار و در ارتباط نزدیک با عدالت و اخلاق تلقی می شود.

در نظام حقوقی رومی ژرمنی ، قانون نقش بسیاری دارد ، زیرا کشورهای این خانواده به دسته ای از قوانین مجهز می باشند ، قوانین کشور فرانسه در نتیجه الهام گرفتن از حقوق رومی ژرمنی با عرف و اثر آن به اندازه قانون نیستند درنتیجه استعمار ، خانواده حقوق رومی ژرمنی به تمامی نقاط جهان صادر شده است .

به نظر می رسد حقوق کشور ایران نیز تابع حقوق رومی ژرمنی باشد. شباهت بین حقوق مدنی ما و حقوق مدنی فرانسه سببی است بر این گفته، قواعد حقوق بین الملل خصوصی در قوانین رومی ژرمنی معمولاً در قانون مدنی و در باب تابعیت بیان می شود، حقوق کشور فرانسه شرایط تابعیت آن نظیر بسیاری از کشورهای اروپا تابع حقوق سوسیالیستی می باشد .

در موسسه حقوقی ملک پور ما درزمینه نظام حقوق رومی ژرمنی فرانسه ، قوانین تطبیقی و تعارض قوانین به شما وکلای متخصصی را پیشنهاد می کنیم ، چنانچه نیاز به یک وکیل بین المللی دارید یا در عرصه تجارت یا تعارض قوانین نیاز به مشاوره ی حقوقی دارید می توانید با وکلا و مشاورین ما تماس حاصل فرمائید.

 

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب نظام حقوق بین المللی خصوصی در کشور فرانسه

سیستم حقوقی کشور فرانسه در نظام حقوق بین الملل خصوصی در فرانسه
قوانین و دادگاه ها در فرانسه در نظام حقوق بین المللی خصوصی فرانسه

نظام حقوقی فرانسوی کاملا مبتنی بر قانون مدنی است . سیستم قانون اداری توسط ناپلئون تعیین شده است و به درستی نام ناپلئون (کد ناپلئونی) نامیده می شود. این کد به تمام شاخه های قانون فرانسوی تعلق دارد و شامل کد مدنی، کد مالی و پرونده کد است.

سیستم حقوقی  کشور فرانسه در رابطه با نظام حقوق بین الملل خصوصی در کشور فرانسه

این به طور مرتب به روز می شود (به عنوان مثال در سال ۱۹۹۴، یک قانون مجازات جدید معرفی شد، شامل مواردی درباره آزار و اذیت جنسی، تروریسم زیست محیطی، جنایات علیه بشریت و حداکثر جمله های زندان ۳۰ ساله)

قوانین کشور فرانسه دارای دو سیستم قضایی است : اداری و قضایی. سیستم اداری با اختلافات بین دولت و افراد برخورد می کند، در حالی که قوه قضائیه پرونده های مدنی و جنایی را اداره می کند

قانون کشور فرانسه دارای یک هیئت منصفه نیست (لغو شده در سال ۱۹۴۱)، اما یک دادگاه مختلط از شش قاضی و سه قاضی حرفه ای تشکیل شده است که محکومیت آنها توسط اکثریت دو سوم است. با این حال، در جلسه دادرسی (نگاه کنید به پایین)، نه شهروند عادی تشکیل دهنده هیئت منصفه است.

در نظام حقوق بین الملل خصوصی در کشور فرانسه طبق قوانین کیفری فرانسه، پرونده ها از طریق دادگاه های مختلف، بسته به شدت جرم محکوم شده، صدق می کند. دادگاه های مدنی شامل یک دادگاه ویژه ای است (برای ادعاهای کوچک، تا حدود ۵۰۰۰ یورو)، دادگاه تجارت (برای اختلافات تجاری)، دادگاه عمومی اجتماعی (برای اختلافات در مورد پرداخت های اجتماعی)، یک instance tribunal de grande instance برای موارد مربوط به طلاق و تصویب، و غیره و همچنین برخی از پرونده های جنایی) و Conseil de prud’hommes (یک سرویس داوری برای اختلافات کار). دادگاه های جنایی شامل یک دادگاه پلیس (برای نقض جزئی مانند جریمه پارکینگ)، یک اصلاحیه دادگاه (برای جرائم جدی تر)، یک دادگستری (برای پرونده های بزرگ) و یک دادگاه تجدید نظر (برای درخواست تجدید نظر، درخواست تجدید نظر عالی دادگاه Cour de Cassation) است. نوع جدیدی از قاضی به نام مجاهدین خلق، که در سپتامبر ۲۰۰۲ ایجاد شده است، می تواند با ادعاهای ارزشمند تا ۱۵۰۰ یورو مقابله کند.

استخدام یک وکیل در فرانسه  بر طبق نظام حقوق بین الملل خصوصی در کشور فرانسه

) در یک پرونده مدنی که در یک پرونده قضایی خوانده شده است، که در آن شما می توانید پرونده خود را انجام دهید (اگر فرانسوی شما به این وظیفه است)، استخدام کنید. اگر از یک وکیل استفاده کنید، این مهم است که  باید هزینه خود را پرداخت کنید. در یک دیوان عالی، شما باید وکیل بگیرید. یک وکیل می تواند تقریبا در هر دادگاه قانون برای شما عمل کند. یک مشاور حقوقی و مالی (conseil juridique et fiscal) شبیه به یک وکیل انگلیسی است و می تواند مشاوره و کمک قانونی در زمینه امور تجاری، مدنی و کیفری، و همچنین در مورد مالیات، امنیت اجتماعی، قانون کار و موارد مشابه ارائه دهد.

طبق قوانین کشور فرانسه او همچنین می تواند شما را پیش از بعضی از ادارات اداری و در برخی از دادگاه ها نمایندگی کند. یک متخلف (huissier) با احضاریه ها، اظهارات، احکام و دعوی قضایی، علاوه بر تصرف قانونی مالکیت که توسط دادگاه تعیین شده است، رسیدگی می کند. او همچنین به رسمیت شناختن اسناد و اخذ مدارک و مدارک مورد نیاز برای استفاده مجدد در پرونده های قانونی، مانند اظهارات رانندگان پس از یک حادثه جاده ای.

دفتر اسناد رسمی در فرانسه  بر اساس نظام حقوق بین المللی خصوصی در کشور فرانسه

موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش دارای به روز ترین و دقیق ترین اطلاعات می باشد .

در قوانین فرانسه دفتر اسناد رسمی دولتی (نطیر، به عنوان مایت) به عنوان یک مقام دولتی مجاز است که توسط وزارت دادگستری مجاز و تحت نظارت Chamber of Notaires است. او مانند یک دادسرای محکمه نیز مانند یک وکیل انگلیس شبیه است، اگر چه او با پرونده های جنایی برخورد نمی کند و یا در مورد قوانین کیفری مشاوره نمی دهد. Notaires یک انحصار در زمینه انتقال وثیقه، اظهارنامه و اقدامات زناشویی است که توسط قانون  فرانسه باید در قالب یک سند معتبر (acte authentique)، تأیید شده و مهر و موم شده توسط notaire. در فرانسه، انتقال اموال به شدت توسط قانون فرانسه اداره می شود و می تواند تنها توسط یک نطیر انجام شود. نوتار همچنین درباره سوالات مربوط به اداری، تجاری، شرکت، اعتبار، خانواده، مالی و خصوصی، اطلاع می دهد.

در رابطه با قانون خصوصی در فرانسه ،  نوتار مسئول اداره و تهیه اسناد مربوط به اجاره، فروش و خرید ملک، طلاق، ارث، اراده، وام، راه اندازی شرکت ها و خرید و فروش کسب و کار است. او اعتبار و ایمنی قراردادها و اعمال را تضمین می کند و مسئول نگهداری سپرده ها از طرف مشتریان، جمع آوری مالیات و پرداخت آن به مقامات مربوطه است. هزینه های نطری ها توسط دولت ثابت می شود و از این رو از یک نطیر به دیگری متفاوت نیست
هرگز تصور نکنید که قانون در فرانسه همانند هر کشور دیگری است، زیرا اغلب این مورد نیست. اگر به یک وکیل انگلیسی زبان نیاز دارید، معمولا می توانید لیستی از نام های سفارت کشور یا یک کنسولگری محلی در فرانسه را بدست آورید. بعضی مشاوره های قانونی و خدمات نیز ممکن است توسط سفارتخانه ها و کنسولگری ها ارائه شود

 

ساختار اساسی سیستم حقوقی فرانسه در نظام حقوق بین الملل خصوصی فرانسه

جمهوری فرانسه (la République Française) تحت قانون اساسی جمهوری پنجم (۴ اکتبر ۱۹۵۸) تصویب شده است. توضیح دقیق تر از سیستم حقوقی فرانسه توسط کلر جرمان در راهنمای قانون فرانسه ارائه شده است.

ساختار دولت و نظام حقوق بین الملل خصوصی کشور فرانسه

فرانسه یک کشور متمرکز است که توسط یک سیستم نیمه ریاست جمهوری تحت عنوان “پارلمانتاریسم عقلایی” نامیده می شود. رئیس جمهور (لس پرزین دلا رپوبلیک، ژاک شیراک از ماه مه سال ۱۹۹۵، مجددا در سال ۲۰۰۲ انتخاب شده است) هر پنج سال یکبار رأی مستقیم جهانی را انتخاب می کند (اصلاح قانون اساسی در سپتامبر ۲۰۰۰). رئیس جمهور نخست وزیر را از اکثریت مجلس تشکیل می دهد. پارلمان شامل مجلس ملی (Assemblée Nationale) و مجلس سنا (سنا) است. آنها هر دو قانون را تصویب می کنند.
شما عزیزان اگر می خواهید در خصوص نظام حقوق بین الملل خصوصی در کشور فرانسه و شرایط مهاجرت به فرانسه  به صورت دقیق تر و کاملتر در خصوص قوانین کشور فرانسه از جمله نظام حقوق بین المللی خصوصی در کشور فرانسه و قوانین و راه های مهاجرت به فرانسه اطلاعات کسب نمایید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص نظام حقوقی کشور فرانسه و قوانین و راه های مهاجرت به فرانسه از جمله شرایط مهاجرت تحصیلی به فرانسه و مهاجرت کاری به فرانسه و قوانین و راه های اخذ اقامت فرانسه مشاوره رایگان اخذ نمایید  .

انواع قوانین فرانسه :

در نظام حقوق بین المللی خصوصی فرانسه ، دولت فرانسه بر اساس یک سلسله مراتب سختگیرانه از هنجارها اداره می شود. یک قانون کلی قانون اساسی است (به طور سنتی با اعلامیه های حقوق ۱۷۸۹ و ۱۹۴۶ ادغام شد). تحت این متن، پارلمان باید مقررات (لس لوییس) را با یک سلسله مراتب داخلی منتقل کند: قانون اساسی (لوئیس ارنیکو)، قانون عرفی (ordinare) و حکم (ordonnance).

قدرت اجرایی حق تصویب مقررات (مقررات) که به نام دیکرسی (برای نخست وزیر و رئیس جمهور جمهوری) و arrêtés (برای بقیه قوه اجرایی) نامیده می شود. اساسنامه ها و دستورات غیر انفرادی از سال ۱۹۴۵ بر اساس فرم «۹۹-۱۲۳۴» شماره گذاری شده اند. از سال ۲۰۰۰، پرونده ها بر اساس فرم «۲۰۰۰-۱۲۳۴» نامگذاری شده اند. تمامی اساسنامه ها و حکم ها و مهمترین مقررات در نشریه رسمی “Journal officiel de la République française، édition lois et décrets” منتشر شده و شماره های مرجع منحصر به فرد دریافت شده (از سال ۱۹۸۷: NOR برای عادی شدن). ممکن است برای برخی از پایگاه های داده مفید باشد. از ژوئن ۲۰۰۴، قانون فرانسه نیز می تواند به صورت الکترونیکی منتشر شود.

سیستم دادگاه فرانسه  در نظام حقوق بین الملل خصوصی فرانسه

سیستم قضایی فرانسه از لحاظ تاریخی به شدت در دو بخش جداگانه تقسیم شده است: قانون قضایی (عادی) و قانون اداری. در بالای دادگاه های قضایی (در مورد قوانین مدنی، تجاری، کار و قوانین کیفری فرانسه  یک دیوان عالی یا دادگاه عالی وجود دارد: ۸۰ نفر از قاضی ها از طرف نامزدی شورای عالی قوه قضائیه منصوب می شوند. برای این پرونده، ۳۵ دادگاه تجدید نظر نیز وجود دارد، ۱۸۱ دادگاه بین المللی و ۴۷۸ دادگاه دیوان عالی (سطح پایین تر). در بالای دادگاه های اداری (در مورد دادرسی های مربوط به بخش عمومی)، شورای ایالتی یا کنسولگری کشور با ۸ دادگاه اداری و ۳۶ اداره دادگستری وجود دارد.

شورای قانون اساسی کشور فرانسه یا شورای قانون اساسی، پیش از تصویب قانون اساسی فرانسه (و در کنترل انتزاعی) و کنترل انتخابات ملی (پارلمان، رئیس جمهوری، رفراندوم)، نظارت قانون اساسی فرانسه  مقررات را بر عهده دارند. شورای قانون اساسی شامل نه عضو است: سه عضو منصوب شده از سوی رییس جمهور، سه عضو منصوب رییس مجلس ملی و سه تن از نمایندگان مجلس سنا. علاوه بر این، رؤسای جمهور پیشین جمهوری، اعضای مجلس شورای قانون اساسی هستند.

ساختار مجلس در نظام حقوق بین الملل خصوصی در فرانسه

پارلمان فرانسوی فرانسه یا پارلمان شامل سنا یا سنت است (۳۳۱ کرسی – ۳۰۴ برای فرانسه، ۱۵ برای ادارات و مناطق فرانسوی و ۱۲ برای اتباع فرانسوی در خارج از کشور؛ اعضای به طور غیرمستقیم توسط یک کالج انتخاباتی برای نه خدمت انتخاب می شوند شرایط سالیانه؛ هر سه سال یکبار توسط سوم انتخاب می شود: اصلاحات انجام شده از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۱ به مدت شش سال منجر می شود و تقریبا نیمی از هر سه سال مجددا به پایان می رسد) و مجلس ملی یا Assemblée Nationale (577 کرسی؛ سیستم مهارتی یک عضو تنها برای خدمت پنج ساله
در خصوص نظام حقوق بین الملل خصوصی کشور فرانسه در انتها می توان بیان نمود که نظام حقوق بین المللی خصوصی در کشور فرانسه  کشور فرانسه را به صورت مدون و نوشته شده قابل اجرا می داند . شما عزیزان اگر در خصوص قوانین فرانسه و مهاجرت به فرانسه و شرایط مهاجرت به فرانسه مانند مهاجرت تحصیلی به فرانسه و مهاجرت کاری به فرانسه و در پی کسب اطلاعات دقیق تر در خصوص نظام حقوق بین المللی خصوصی در کشور فرانسه و شرایط و قوانین اخذ ویزای فرانسه می باشید

می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و با مشاورین و کارشناسان حقوقی این موسسه در خصوص نظام حقوق بین الملل خصوصی در فرانسه به و قوانین و راه های مهاجرتی فرانسه و قوانین اخذ اقامت فرانسه و شرایط و راه های اخذ تابعیت و شهروندی فرانسه صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (14 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ