هزینه زندگی در اتریش و بررسی آن

هزینه زندگی در اتریش ، شرایط عمومی مربوط به هزینه های زندگی در اتریش و درآمد مشاغل گوناگون در اتریش در این مقاله به طور کامل و دقیق مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. هزینه زندگی در اتریش چقدر می باشد؟ با توجه به مشاغل مختلف درآمدها به چه صورت می باشد؟ برای اجاره مسکن در کشور اتریش چه میزان پول باید پرداخت نمود؟ ما در این مقاله سعی نموده ایم تمام سوالاتتان در این باب را پاسخ دهیم تا شما قبل از هر اقدامی با آگاهی کامل و جامع قدم بگذارید. این مقاله توسط افراد متخصص و مجرب موسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده است و امیدواریم که در زمینه هزینه زندگی در اتریش به شما اطلاعات لازم را منتقل نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان متخصص موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید و یا می توانید ویدیو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را خریداری فرمایید و با تماشای آن بهترین تصمیم و انتخاب را برای مهاجرت به اتریش بیابید.

 در ادامه مقاله هزینه زندگی در اتریش به مباحث زیر پرداخته می شود :

هزینه های زندگی در اتریش
 • هزینه زندگی در اتریش و شرایط عمومی
 • هزینه زندگی در اتریش و هزینه اجاره مسکن آن
 • هزینه زندگی در اتریش و سایر هزینه ها
 • هزینه زندگی در اتریش و مقایسه هزینه زندگی در شهر های مختلف
 • هزینه زندگی در اتریش و درآمد شغل های مختلف
 • هزینه زندگی در اتریش و سخن پایانی

هزینه زندگی در اتریش و شرایط عمومی آن

هزینه زندگی در اتریش و شرایط عمومی آن در این قسمت از مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. کشور اتریش در اروپای مرکزی واقع شده است و پایتخت این کشور یکی از بزرگ ترین شهرهای آن وین می باشد. شهر وین از نظر سطح کیفیت زندگی براساس آخرین آمار در سطح جهان بهترین شهر دنیا شناخته شده است. که در جدول مقابل مشهود می باشد.

جدول رتبه بندی سطح کیفیت زندگی در شهر های مختلف جهان

مساحت اتریش ۸۳۸۷۹ کیلومتر مربع و جمعیت آن نزدیک به ۹ میلیون نفر می باشد. کشور اتریش از شمال با جمهوری چک و آلمان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی، از شرق با اسلواکی و مجارستان، ،از غرب با لیختنشتاین و سوئیس همسایه بوده است. اکثریت مردم آن گویش محلی بایرن دارند و زبان رسمی این کشور زبان آلمانی می باشد. لازم به ذکر است که اکثریت افراد مسلط به زبان انگلیسی هم هستند. دین حدود ۶۰% جمعیت این کشور کاتولیک و ۳٫۵ درصد آن را اونجلیست می باشد.  اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان بر پایه تولید ناخالص داخلی شناخته شده است و بسیاری از صنایع بزرگ این کشور ملی شده است. اتریش به دلیل چشم انداز زیبا و اقتصاد پویا و نو آورانه با میراث غنی، مقصد بسیار خوبی برای سفر و زندگی می باشد و برای سرمایه گذاری و داشتن شریک تجاری در این کشور بستر مناسبی فراهم آورده است. کشور اتریش از نظر کیفیت زندگی بی نظیر می باشد. در ادامه به شرح کامل هزینه های زندگی خواهیم پرداخت.

اتریش ـ مهاجرت به اتریش ـ اقامت اتریش

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بهترین روش اقامت اتریش

مقاله مرتبط

بهترین کشور برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

هزینه زندگی در اتریش و هزینه اجاره مسکن آن

هزینه زندگی در اتریش و آگاهی از هزینه های اجاره مسکن از مواردی است که برای افرادی که قصد مهاجرت به اتریش را دارند بسیار حائز اهمیت می باشد. نه تنها مهاجران بلکه اکثریت شهروندان کشور اتریش در منزل های اجاره ای زندگی می کنند. این بدان معناست که عموما منازل اجاره ای به ویژه در شهرهای بزرگ وجود دارد. اکثریت مردم به صورت آنلاین یا با روزنامه های محلی و منطقه ای با ارتباط برقرار کردن با عوامل املاک آپارتمان مورد نظر را برای اجاره کردن پیدا می کنند.  اجاره آپارتمان های مسکونی و مبله در شهر وین یا سایر شهرها در اتریش متفاوت می باشد. اجاره  مسکن به موقعیت مکانی و امکانات موجود بستگی دارد. در شهر وین هزینه اجاره مسکن به شرح زیر می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه زندگی در اتریش و نحوه گذراندان معیشت در این کشور می توانید وارد لینک های  زندگی در اتریش و اقتصاد اتریش شده و از مطالب آن استفاده نمایید.

هزینه های زندگی در خارج از کشور

هزینه زندگی در اتریش و سایر هزینه ها

اتریش یک کشور غنی از تاریخ، فرهنگ و سنت است و از این جهت برای گردشگران و مهاجران بسیار جذاب می باشد. با اینکه کشور اتریش (شهر وین) یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می شود ولی در مقایسه با شهرهای زوریخ و کپنهاگ یکی از ارزان ترین شهرهای اروپایی به شمار می رود. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا و قانونا حرام و غیر قانونی می باشد.  متقاضیانی که تصمیم به مهاجرت به این کشور را دارند دانستن هزینه زندگی در اتریش برای آن ها ضروری می باشد. در جدول زیر هزینه زندگی در اتریش به طور کامل و جز به جز شرح داده شده است.

قیمت به یورو هزینه زندگی در اتریش
۱۲٫۰۰ غذا در رستوران ارزان قیمت
۵۰٫۰۰ غذا برای ۲ نفر در یک رستوران متوسط
۷٫۰۰ مکدونالت
۲٫۷۰ کوکا یا پپسی در بطری ۰٫۳۳ لیتری
۲٫۱۲ آب معدنی ۰٫۳۳
۱٫۰۸ شیر یک لیتری
۱٫۸۲ نان آرد سفید ۵۰۰گرم
۱٫۷۸ هرکیلو برنج سفید
۲٫۹۴ تخم مرغ ۱۲ عدد
۱۰٫۹۷ هرکیلو پنیر محلی
۱۰٫۴۶ هرکیلو مرغ بی استخوان
۱۷٫۴۰ یک کیلو گوشت گوساله
۲٫۳۱ هرکیلو سیب
۱٫۷۷ هرکیلو موز
۲٫۴۲ هرکیلو پرتقال
۲٫۲۱ هرکیلو گوجه فرنگی
۱٫۴۵ هرکیلو سیب زمینی
۱٫۳۲ هرکیلو پیاز
۱٫۲۸ هرکیلو کاهو
۵٫۲۰ سیگار مارلبرو
۲٫۴۰ بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی
۴۶٫۱۰ بلیط گذر ماهیانه
۴٫۰۰ شروع تعرفه تاکسی
۱٫۸۰ تاکسی هر یک کیلومتر
۱٫۲۳ هر لیتر بنزین
۱۶۸٫۱۲ بهای خدماتی (آب . برق . گاز و..)

سرمایه گذاری در خارج از کشور ـ اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری

هزینه زندگی در اتریش و مقایسه هزینه زندگی در شهر های مختلف

انتخاب بهترین و مناسب ترین شهر اتریش برای زندگی به عوامل متعددی بستگی دارد. در واقع می توان این گونه عنوان کرد که عوامل تاثیرگزار در انتخاب مقصد مناسب برای زندگی خود، به انواع مختلفی تقسیم می شوند. به طور مثال می توان گفت هزینه زندگی در اتریش در هر شهر می تواند یک عامل مهم و موثر در انتخاب مقصد مناسب برای زندگی تلقی شود. کشور اتریش دارای ایالات و شهرهای مختلفی می باشد که به طور مثال مهم ترین آن ها شهرهای وین، گراتس، اینسبروک و سالزبورگ می باشند و در ادامه تصمیم داریم هزینه زندگی در اتریش در این شهرها را در کفه ی قیاس قرار دهیم:

 • هزینه های زندگی در وین
 • هزینه ماهانه خانواده چهار نفره بدون هزینه اجاره ۲۶۷۷ یورو
 • هزینه زندگی برای یک نفر بدون هزینه اجاره معادل ۷۴۹ یورو
 • هزینه زندگی در شهر وین در میان ۳۷۶ شهر جهان رتبه ۱۱۳ را به خود اختصاص داده است.
 • شاخص هزینه زندگی در وین ضریب ۴۲/۶۸ را به خود اختصاص داده است. که در نمودار زیر قابل مشاهده است.

نمودار هزینه های زندگی در وین

مقایسه نموداری هزینه زندگی در اتریش و شهرهای وین، گراتس، سالزبورگ و اینسبورگ با بررسی هزینه های جاری در شهرهای گوناگون و بررسی ریز هزینه هایی مانند حمل و نقل، هزینه خرید کفش و لباس، هزینه اوقات فراغت و… می توانیم مقایسه مناسبی بین شهرهای مختلف و سهم هزینه ها در این شهرها داشته باشیم. این اطلاعات به شرح ذیل گردآوری شده و برای مقایسه بهتر در قالب نمودار تقدیم حضور می گردد.

مقایسه هزینه زندگی در اتریش بین شهرهای وین و گراتس

برای زندگی استاندارد در وین شما به صورت میانگین به ۳۵۵۹٫۶۶ یورو نیاز دارید اما در شهری مانند گراتس می توانید با ۳۲۰۰٫۰۰ یورو نیز زندگی کنید. این اعداد با احتساب شاخص های مختلف نظیر هزینه های زندگی و همین طور هزینه اجاره ملک محاسبه گردیده است. در واقع به طور کلی شخص با داشتن درآمد خالص فوق (پس از کسر مالیات) می تواند به سادگی هزینه های جاری در زندگی را تامین نماید. بنابراین محاسبات فوق به تناسب شرایط و انتخاب هر شهر متغیر می باشد.

 • قیمت مصرف کننده در وین ۱۱ % کمتر از گراتس
 • قیمت مواد غذایی در وین ۲% کمتر از گراتس
 • قیمت های اجاره مسکن ۱۱% بیشتر از گراتس
 • قیمت رستوران در وین ۳٫۷۲% بالاتر از وین

نمودار هزینه های زندگی در گراتس

مقایسه هزینه زندگی در اتریش بین شهرهای وین و سالزبورگ

برای زندگی استاندارد در وین شما به صورت میانگین به ۳۵۵۹٫۶۶ یورو نیاز دارید اما در شهری مانند سالزبورگ می توانید با ۳۶۰۰٫۰۰ یورو نیز زندگی کنید. این اعداد با احتساب شاخص های مختلف نظیر هزینه های زندگی و همین طور هزینه اجاره ملک محاسبه گردیده است. در واقع به طور کلی شخص با داشتن درآمد خالص فوق (پس از کسر مالیات) می تواند به سادگی هزینه های جاری در زندگی را تامین نماید. بنابراین محاسبات فوق به تناسب شرایط و انتخاب هر شهر متغیر می باشد.

 • قیمت مصرف کننده در وین ۴٫۸۱% کمتر از سالزبورگ
 • قیمت مصرف کننده از جمله اجاره در وین ۵۹% کمتر از سالزبورگ
 • قیمت اجاره مسکن در وین ۱۰٫۲۷% بالاتر از سالزبورگ
 • قیمت رستوران در وین ۶٫۸۷% کمتر از سالزبورگ
 • قیمت مواد غذایی در وین ۲٫۵۰% کمتر از سالزبورگ

نمودار هزینه های زندگی در سالزبورگ

مقایسه هزینه زندگی در اتریش بین شهرهای وین و اینسبروک

برای زندگی استاندارد در وین شما به صورت میانگین به ۳۵۵۹٫۶۶ یورو نیاز دارید اما در شهری مانند سالزبورگ می توانید با ۳۷۰۰٫۰۰ یورو نیز زندگی کنید. این اعداد با احتساب شاخص های مختلف نظیر هزینه های زندگی و همین طور هزینه اجاره ملک محاسبه گردیده است. در واقع به طور کلی شخص با داشتن درآمد خالص فوق (پس از کسر مالیات) می تواند به سادگی هزینه های جاری در زندگی را تامین نماید. بنابراین محاسبات فوق به تناسب شرایط و انتخاب هر شهر متغیر می باشد.

 • قیمت مصرف کننده در وین ۸٫۴% پایین تر از اینسبروک
 • قیمت های مصرفی از جمله اجاره در وین ۳٫۶۱% کمتر از اینسبروک
 • قیمت اجاره مسکن در وین ۸٫۲۵% بالاتر از اینسبروک
 • قیمت رستوران در وین ۱۵٫۲۵% پایین تر از اینسیروک
 • قیمت مواد غذلیی در وین ۳٫۶۰% پایین تر از اینسبروک

نمودار هزینه های زندگی در اینسبورگ

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید برای انتخاب بهترین شهر برای زندگی در اتریش و آگاهی از هزینه های تحصیل در شهر های مختلف اتریش وارد لینک مقاله ای با عنوان شهر های اتریش شده و از مطالب آن بهره مند شوید.

هزینه زندگی در اتریش و درآمد شغل های مختلف

ثبات اقتصادی پایدار یک دلیل مهم برای نرخ بالای اشتغال در اتریش است. هزینه زندگی در اتریش و شرایط شغلی و درآمد ها یکی از مهم ترین مواردی است که متقاضیان قبل از هر اقدامی باید از وضعیت آن ها در کشور مقابل آگاهی کامل داشته باشند تا با آرامش خاطر بتوانند قدم بردارند. یکی دیگر از مواردی که بسیار حائز اهمیت می باشد نرخ بیکاری این کشور است که بیانگر نیروی کار در حال فعالیت می باشد. نرخ بیکاری کشور اتریش در اواخر ماه مارس ۲۰۱۹ به ۴٫۸۲ درصد رسیده است. این میزان در ماه فوریه ۲۰۱۹ به میزان ۴٫۸۷ گزارش داده شده است. که در نمودار زیر قابل مشاهده می باشد.

 

 نمودار نرخ بیکاری در اتریش

 

حقوق مشاغل مختلف در اتریش متفاوت است. به طور متوسط درآمد فردی که در اتریش کار می کند ۳٫۸۱۹ یورو در ماه می باشد. حقوق ماهیانه می تواند هزینه زندگی در اتریش که شامل مسکن، حمل و نقل و هزینه های جانبی می باشد را پوشش دهد. طبق گزارش های اخیر حقوق و دستمزد در سال ۲۰۱۹ در اتریش افزایش یافته است. همانطور که در نمودار زیر ملاحظه می فرمایید حقوق سال ۲۰۱۹ به میزان ۱% بالاتر از سال ۲۰۱۸ بالاتر است که این روند نشانگر افزایش حقوق و دستمزد در سال ۲۰۲۰ و سال های آتی می باشد.

 

نمودار نرخ حقوق در اتریش

میانگین حقوق در اتریش از سال 2016 تا 2019

بررسی هزینه زندگی در اتریش و درآمد شغل های مختلف یکی از دیگر از مواردی است که افراد قبل از مهاجرت به اتریش  به آن توجه می کنند. زیرا هر فردی با توجه به شرایط خود درصدد آن است که که با ارزیابی وضعیت موجود، میزان درآمد و هزینه های زندگی خود را بر آورد نموده و تعادلی میان آن ها برقرار نماید. در جدول زیر حداقل دستمزد مشاغل مختلف قابل مشاهده می باشد.

جدول حداقل دستمزد مشاغل مختلف در اتریش

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان و اتریش

قرمز سفید قرمز و خود حمایتی
مشکلات زندگی در اتریش
اقامت دائم اتریش با سرمایه کم
کارت قرمز سفید قرمز

ویدئوهای گشت و گذار در اتریش و برخی هزینه های زندگی در آن

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور از یک فروشگاه لوازم خانگی در اتریش

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بازدید یکی از رستوران مک دونالد در اتریش

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بازدید از یک باشگاه بولینگ در اتریش

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بازدید از فروشگاه XXXlutz در وین اتریش

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بازدید یک کافه در وین اتریش

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد درشکه سواری در خیابانهای زیبای وین

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

هزینه زندگی در اتریش و سخن پایانی

هزینه زندگی در اتریش، شرایط عمومی مربوط به هزینه زندگی در اتریش و درآمد مشاغل گوناگون در این مقاله به طور کامل و دقیق مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. همان طور که در مطالب فوق دریافتیم کشور اتریش به دلیل چشم انداز زیبا و اقتصاد پویا ونوآورانه با میراث غنی، مقصد بسیار خوبی برای سفر و زندگی می باشد. با اینکه کشور اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می شود ولی هزینه زندگی در اتریش در مقایسه با شهرهای اروپایی ارزان تر می باشد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به اتریش و هزینه زندگی در اتریش با دفاتر رسمی موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش در ایران تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان با کارشناسان ما بهره مند شوید. همچنین شما می توانید در انتهای این مقاله و در بخش دیدگاه ها در زمینه هزینه زندگی در اتریش نظرات و سوالات خود را مطرح نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 پاسخ
 1. نسیم گفته:

  سلام ، وقت بخیر میشه لطفا راهنمایی کنید که برای یک دندانپزشک چطوری میشه که اقامت اتریش رو گرفت در حالیکه سن بالای ۵۰ دارن؟ آیا میشه اونجا اشتغال داشته باشن ، اگه از طریق خود حمایتی اقدام کنیم آیا میشه مجوز کار رو هم گرفت یا اصلا امکان نداره؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز بهترین روش برای شما اخذ اقامت خود حمایتی ست تا از طریق این روش فرصت معادلسازی مدرک را در اتریش داشته باشید و سپس وارد نظام پزشکی این کشور شوید .

   پاسخ
 2. محمد صادق مجتهدی گفته:

  با سلام و احترام
  مطالب جالبی است
  لطفا در مورد سرمایه گذاریهایی که با توجه به پس انداز از حقوق و درامد میشود انجام داد هم مطلب بگذارید زیرا با توجه به این حقوق هایی که شما مشخص کردید پس اندازی نمیتوان کرد چون هزینه ها تقریبا برابر با درآمد میباشد.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، خیلی ممنون از شما که وقت گذاشتین و مطلب رو خوندین. منظورتون سرمایه گذاری در اتریش از طریق سپرده بانکی یا سهام هست ؟

   پاسخ
 3. مهسا عطار گفته:

  سلام به اقای ملک پور و گروه زحمتکش….
  من و همسرم کل داراییمون یک خونه و یک ماشینه که روی هم ۳۰۰ میلیون تومان میشن.و این تمام پولیه که داریم!! به نظر شما رفتن همسرم به اتریش از طریق اقامت دانشجویی و سه ماه بعد من و دختر ۷ سالم بهش بپیوندیم, به نظرتون اتریش کشوری هست که بشه زود توش کار پیدا کرد که متکی به پولهای تومانمون نداشته باشیم؟؟ همسرم لیسانس ترجمه زبان انگلیسی هستش و برای فوق لیسانس میخواد اپلای کنه…اصلا با این دارایی ما به نظرتون رفتن از طریق ویزای دانشجویی برای ما خوبه؟؟؟؟

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام، لطف لیست مشاغل موردنیاز اتریش را مطالعه بفرمایید. با توجه به نرخ بیکاری پایین این کشور شرایط کار مناسب به نظر می رسد. اما سرمایه بیشتر مسیر شما را هموارتر خواهد کرد

   پاسخ
 4. eli ahmadi گفته:

  سلام دکتر ملک پور عزیز شما با لطف فراوانتون همیشه سوالات مردم رو جواب دادین اما هیچ وقت در مورد کسانی که خودشون یا همسرشون بیماری خاص مانند ام اس دارند و قصد مهاجرت دارند هیچ راهنمایی نکردین. خواهش می کنم در مورد پوشش هزینه های درمان در کشور هایی مانند اتریش یا دانمارک راهنمایی نمایید و اینکه مشکلی در روند اخذ ویزا و مهاجرت ایجاد نمی کند. خواهش می کنم که به این سوال جواب بدین.لطفا فقط در مورد نحوه پوشش هزینه دارو و همچنین اگر دولت کشور مورد اشاره متوجه بیماری شوند با گرفتن ویزا در اینده یا اخذ اقامت دائم مخالفت نمینمایند؟ منتظر لطف حضرتعالی هستم.ممنون سالم و سلامت باشید و شاد

  پاسخ