هزینه های تحصیل در هلند و بررسی مخارج مهاجرت تحصیلی به هلند

هزینه های تحصیل در هلند ، مهاجرت به هلند از طریق تحصیل و شهریه دانشگاههای هلند در مقاطع مختلف و مخارج زندگی دانشجویی در هلند در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. هزینه های زندگی و هزینه های تحصیل در هلند چقدر است؟ آیا تحصیل در هلند منتج به اقامت و تابعیت این کشور می گردد؟ هزینه های تحصیل در هلند در مقاطع تحصیلی مختلف و شهرهای گوناگون این کشور چگونه است؟ آیا بورسیه های تحصیلی برای دانش جویان بین المللی وجود دارد؟ مزایای تحصیل در هلند چیست؟ در این مقاله سعی داریم پیرامون این سوالات مطالب علمی را بیان داریم و امیدواریم شما عزیزان به پاسخ سوالات خود در مورد شرایط و هزینه های اقامت تحصیلی در هلند دست بیابید. شما بزرگواران همواره می توانید برای کسب اطلاعات دقیق در زمینه مهاجرت به کشورهای مختلف با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل فرمایید و به صورت رایگان از جدیدترین قوانین مهاجرتی برای کشورهای مختلف آگاهی پیدا نمایید.

هزینه های تحصیل در هلند
 • هزینه های تحصیل در هلند و شرایط عمومی آن
 • هزینه های تحصیل در هلند در مدارس
 • هزینه های تحصیل در هلند در مقطع لیسانس
 • هزینه های تحصیل در هلند در مقطع فوق لیسانس
 • هزینه های تحصیل در هلند در مقطع دکتری
 • هزینه های تحصیل در هلند و دانشگاه های مقرون به صرفه
 • هزینه های تحصیل در هلند در دانشگاه‌های top
 • هزینه های تحصیل در هلند در شهرهای مختلف و مقایسه آنها
 • هزینه های تحصیل در هلند و هزینه های متفرقه
 • هزینه های تحصیل در هلند و بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی
 • هزینه های تحصیل در هلند و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

هزینه های تحصیل در هلند و شرایط عمومی آن

کشور هلند کشوری واقع در شمال غربی اروپا می باشد که جمعیت این کشور برای سال ۲۰۱۹ قریب به ۱۷ میلیون نفر برآورد گردیده است. هلند با کشورهایی نظیر بلژیک، آلمان مرز مشترک دارد و هم جوار بریتانیا است. این کشور در حدود ۴۱,۵۲۸ کیلومتر مربع مساحت دارد. آمستردام پایتخت هلند می باشد و پول رایج در هلند در حال حاضر یورو می باشد. زبان رایج در کشور هلند، هلندی می باشد که ریشه آلمانی دارد و نزدیک به این زبان می باشد اما قریب به ۸۰ درصد مردم هلند به زبان انگلیسی تسلط دارند. هلند به کشور گل ها معروف می باشد و با پرورش گل صادرات آن منفعت اقتصادی مناسبی را کسب می نماید چراکه این کشور به عنوان برترین کشور در زمینه گل و گیاه شناخته می گردد. این کشور ذخایر نفتی و گازی زیادی دارد و از صادرات آن درامد خوبی را کسب می نماید و دامدرای، کشاورزی، صنایع کشتی سازی و … نقش بسزایی در اقتصاد این کشور دارد.

هزینه های تحصیل در هلند و شرایط عمومی آن

کشور هلند برای آموزش ارزش زیادی قائل می باشد و از کفیت آموزشی بالایی برخوردار است و دانشجویان بسیار زیادی از دنیا برای تحصیل به کشور هلند مهاجرت می نمایند و در یک کشور چند فرهنگی مشغول به تحصیل می گردند. مخارج تحصیل در هلند در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار پایینتر می باشد و این موضوع یکی از دلایل انتخاب شدن این کشور به عنوان مقصد مهاجرتی دانشجویان می باشد. علاوه بر مقرون به صرفه بودن هزینه های زندگی دانشجویی در هلند هزینه های زندگی نیز مناسب می باشد. دوره های بسیار زیادی در دانشگاه ها به زبان انگلیسی تدریس می گردد. مهاجرت از طریق تحصیل به عنوان یکی از روش های پر مخاطب شناخته می گردد و طیف گسترده ای از مهاجرن از این طریق اقدام می نمایند. در ادامه به بررسی مهاجرت به هلند از طریق تحصیل و هزینه های تحصیل در هلند می پردازیم.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت تحصیلی به هلند

هزینه های تحصیل در هلند در مدارس

 آموزش در هلند از سن ۵ تا ۱۶ سالگی اجباری می باشد و زبان آموزش هلندی می باشد اما مدارسی نیز وجود دارند که به زبان انگلیسی تدریس می نمایند. مانند اکثر کشورهای مختلف مدارس به دو گونه دولتی و مدارس خصوصی می باشد. دانش آموزان از سن ۴ یا ۵ سالگی وارد مدرسه می شوند و تا سن ۱۲ سال در مقطع ابتدایی تحصیل می نمایند. در سن ۱۲ سالگی دانش آموزان وارد دبیرستان می شوند و در سه نوع دبیرستان شامل؛ preparatory vacational secondary education (vmbo) به مدت ۴ سال، senior general secondary education(havo) به مدت ۵ سال یا university preparatory education (vwo) به مدت ۶ سال تحصیل می نمایند. افرادی که قصد دارند در مدارس هلند تحصیل نمایند بایستی توجه داشته باشند علاوه بر مخارج تحصیل در هلند، داشتن قیم قانونی نیز اهمیت ویژه ای دارد. در جدول زیر هزینه های تحصیل در هلند در مقطع مدرسه را می توانید مشاهده نمایید.

نام مدرسه از سن زبان تدریس میزان هزینه های تحصیل در هلند در مدارس
مدرسه انگلیسی آمستردام ۳ الی ۱۸ انگلیسی ۱۶۹۸۰
مدرسه فرانسوی Lycée Francais Vincent Van Gogh ۳ الی ۱۲ فرانسوی ۹۵۰۰
مدرسه بین المللی آلمر International School Almere ۱۱ الی ۱۸ انگلیسی ۵۶۱۰
International School Hilversum Alberdingk Thijm ۴ الی ۱۸ انگلیسی ۴۷۲۷
مدرسه تیزهوشان ۳ تا ۱۲ انگلیسی ۱۴۴۰۰
Amity International School Amsterdam ۳ تا ۱۴ انگلیسی ۱۶۸۰۰
هزینه های تحصیل در هلند در مدارس

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در هلند

مقاله مرتبط

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی هلند

هزینه های تحصیل در هلند در مقطع لیسانس

 قبل از ذکر نمودن هزینه های تحصیل در هلند لازم است در رابطه با دانشگاه های هلند و نوع مدارکی که دانشجویان می توانند کسب نمایند صحبت کنیم سپس در رابطه با میزان هزینه ها و مخارج تحصیل در هلند بحث نماییم. همان طور که ذکر نمودیم کشور هلند نیز یکی از کشورهایی است که از نظر کیفیت آموزشی در سطح بالایی قرار دارد. دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع لیسانس و بلاتر را دارند می توانند در دانشگاه های هلند یا مدارس عالی موسم به Hoger Beroepsonderwijs (HSO) تحصیل نمایند تمامی مدارک صادر شده از این مدارس معادل مدرک کارشناسی می باشد. هلند دارای ۱۳ دانشگاه می باشد و علاوه بر این مدارس عالی حرفه که تحصیلات تکمیلی را ارئه می نمایند. در حدود ۷۵ مدرسه می باشد و ۵ تا از موسسات آموزشی نیز در هلند ارائه دهنده تحصیلات تکمیلی می باشند. همانطور که ذکر کردیم بسته به مدرکی که دانش اموزان در مقطع متوسطه دریافت می نمایند و نوع دیپلم آنها می توانند برای دانشگاه یا مدارس حرفه ای اقدام کنند.

برای تحصیل در مقطع لیسانس بایستی دانش آموزان دارای مدرک دیپلم معادل با دیپلم هلندی باشند. مدت زمانی که دانشجویان در این مقطع به تحصیل می پردازند ۴ سال می باشد و پژوهش محور است و دانشجویان بایستی در سال آخر پژوهش علمی ارایه نمایند. برای تحصیل به زبان انگلیسی در این مقطع، دانشجویان بایستی نمره آیلتس حداقل ۶ را ارئه نمایند. هزینه های تحصیل در هلند در مقطع لیسانس بسته به رشته تحصیلی، دانشگاه و شهر متفاوت است در جدول زیر هزینه های تحصیل در هلند در رشته های مختلف قابل مشاهده می باشد، میزان هزینه ها و مخارج به صورت میانگین می باشد.

رشته رشته تحصیلی نام دانشگاه هزینه های تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی مدت زمان تحصیل
مدیری مدیریت کسب و کار دانشکده مدیریت Radboud ۸,۳۴۲ ۳
مدیریت کسب و کار دانشگاه NHL Stenden ۸,۳۴۹ ۴
تجارت بین الملل دانشگاه ویندزهایم زول ۷,۵۰۰ ۴
مدیریت تجارت بین الملل دانشگاه تیلبورگ ۸,۷۰۰ ۳
اقتصاد بازرگانی دانشگاه اوترخت ۱۰,۲۸۸ ۳
علوم کامپیوتر علوم کامپیوتر دانشگاه Vrije ۱۲,۳۳۵ ۳
علوم کامپیوتر دانشگاه رادبوج نیگمن ۱۱,۴۷۱ ۳
علوم کامپیوتر داانشگاه Twente ۱۰,۵۰۰ ۳
IT دانشگاه فونیس آیندگان ۷,۶۸۰ ۳
علوم رایانه دانشگاه گرونینگن ۱۲,۵۰۰ ۳
IT دانشگاه اینهولند ۷,۹۹۲ ۳
مهندس مهندسی خودرو دانشگاه Nimengen ۸,۵۴۰ ۴
مهندسی طراحی خودرو دانشگاه صنعتی آیندهوون ۱۱,۰۰۰ ۳
مهندسی برق و الکترونیک دانشگاه گرونینگن ۷,۷۰۰ ۴
مهندسی برق و الکترونیک ساکسیون ۷,۸۰۰ ۴
مهندسی شیمی دانشگاه گرونینگن ۱۲,۵۰۰ ۳
مهندسی شیمی دانشگاه Twente ۱۰,۵۰۰ ۳
مهندسی مکانیک دانشگاه Vrije ۱۰,۶۲۵ ۳

مهاجرت تحصیلی به هلند

هزینه های تحصیل در هلند در مقطع فوق لیسانس

 دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند در دانشگاه های هلند این مقطع را می گذرانند. دانشجویان می توانند به صورت پیوسته به مدت شش تا ۸ سال تحصیل نمایند و مدرک Doctoraal را دریافت نمایند که معادل فوق لیسانس می باشد یا در همان مدارس حرفه ای دانش آموزان با گذراندن دوره post-HBO نیز مدرک معادل با فوق لیسانس دریافت می دارند که بسته به رشته مدت زمان بین ۲ تا ۴ سال به طول می انجامد. دانشجویان برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس بایستی دارای مدرک آیلتس ۶٫۵ باشند. هزینه های تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ارشد نیز با توجه به رشته و دانشگاه متفاوت می باشد و دانشجویان تقریبا مبلغی بین ۷ هزار یورو تا ۱۵ هزار یورو برای تحصیل در این مقطع پرداخت می نمایند. در جدول زیر هزینه ها و مخارج تحصیل در هلند در مقطع فوق لیسانس در برخی از رشته های پر طرفدار قابل مشاهده می باشد.

رشته رشته تحصیلی نام دانشگاه هزینه های تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ارش
مدیری مدیریت بازرگانی دانشگاه Nimengen ۱۱,۴۷۱
MBA دانشگاه روتردام ۲۸,۹۰۹
MBA دانشگاه ماستریخت ۳۲,۵۰۰
MBA دانشگاه ساکسیون ۱۱,۰۰۰
هتلداری لاهه ۱۹,۵۰۰
مدیریت فناوری اطلاعات و کسب و کار لاهه ۸,۵۰۰
کامپیوتر امنیت شبکه دانشگاه EIT ۱۲,۰۰۰
فناوری اطلاعات دانشگاه آیندهوون ۱۶,۰۰۰
علوم رایانه دانشگاه رادبوج نیگمن ۱۲,۶۴۵
امنیت شبکه دانشگاه آمستردام ۲۲,۰۰۰
مهندسی مهندسی عمران دانشگاه Twente ۱۵,۷۵۰
مهندسی معماری دانشگاه هنگز ۷,۷۰۰
مهندسی عمران دلفت ۱۸,۷۵۰
مهندسی شبکه های هوشمند Inno Energy Masters school ۱۵,۰۰۰
مهندسی مکانیک آیندهوون ۱۶,۰۰۰

هزینه های تحصیل در هلند در مقطع فوق لیسانس
تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در هلند

هزینه های تحصیل در هلند در مقطع دکتری

دانشجویانی که دارای مدرک فوق لیسانس می باشند می توانند برای تحصیل دکتری در هلند اقدام کنند. دانشجویان بایستی با ارائه کردن رزومه تحصیلی مناسب اقدام به اخذ پذیرش از سوپروایزر یا استاد راهنما نمایند و پس از آن با اخذ ویزای تحصیلی به این کشور مهاجرت نمایند. دانشجویان مقطع دکتری در حین تحصیل به عنوان استاد یار انتخاب می گردند و بایستی در رشته ای که تحصیل می نمایند پژوهش و تحقیق کنند و با ارائه نمودن پایان نامه و دفاع از آن موفق به اخذ مدرک دکتری گردند. دانشجویان می توانند برای مقطع دکتری بورسیه تحصیلی دریافت نمایند و از این طریق میزان هزینه های تحصیل در هلند در مقطع دکتری قابل کاهش می باشد. بسیاری از برنامه های دکتری هلندی به دلیل اشتغال دانشجویان به عنوان محقق حرفه ای ، شهریه ای پرداخت نمی کنند. بیشتر دانشجویان دکترا در هلند به عنوان کارمند دانشگاه در نظر گرفته می شوند و بنابراین برای تأمین بودجه تحقیقات خود حقوق بین ۱۳۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو دریافت می کنند. بنابراین هیچ هزینه شهریهای برای داوطلبان دکتری یا همراهان دکتری وجود ندارد.

تحصیلات دکتری در هلند – جزئیات اصلی
دانشگاه ها ۷۰
جوایز نوبل ۲۱
قدیمی ترین دانشگاه دانشگاه لیدن (۱۵۷۵)
دانش آموزان بین المللی ۸۹,۹۲۰
طول دوره دکتری ۴ سال
سال تحصیلی سپتامبر تا آگوست
هزینه های تحصیل در هلند در مقطع دکتری

هزینه های تحصیل در هلند و دانشگاه های مقرون به صرفه

 شاید هزینه های تحصیل در هلند بعد از موضوع کیفیت دانشگاه ها به عنوان مهمترین موضوع باشد که دانشجویان به آن توجه می نمایند. همانطور که بیان نمودیم هزینه اقامت تحصیل در هلند بسیار مقرون به صرفه می باشد. قطعا با توجه به رشته و دانشگاهی که دانشجویان علاقه مند به تحصیل در آنها می باشند دانشگاه ها هزینه های متفاوتی را دارند، در جدول  زیر شما عزیزان می توانید هزینه  های متوسط تحصیل در دانشگاههای مختلف و مقرون به صرفه در هلند را مشاهده نمایید. این مقاله به وسیله مشاورین موسسه حقوقی ملک پور نوشته شده است و کپی برداری از آن حرام است.

نام دانشگاه متوسط هزینه‌های تحصیل
دانشگاه ماستریخت ۸۰۰۰-۱۳۰۰۰
دانشگاه تیلبورگ ۷۰۰۰-۱۴۰۰۰
دانشگاه ساکسون ۷۸۰۰-۱۱۰۰۰
دانشگاه Twente ۹۰۰۰-۱۵۷۵۰
دانشگاه اوترخت ۱۰۰۰۰-۱۳۳۰۰
تحصیل در دانشگاه های هلند

هزینه‌های تحصیل در هلند در دانشگاه‌های top

 همانطور که بیان نمودیم کشور هلند یکی از بهترین خدمات آموزش را به دانشجویان اعطا می نماید. برخی از دانشگاه های کشور هلند در رتبه بندی بین اامللی دارای رتبه های بسیار مناسبی هستند. دانشگاه صنعتی دلفت قدیمترین و بزرگترین دانشگاه فنی عمومی می باشد که در حال حاضر در رتبه ۵۲ ام جهان قرار گرفته است و افرادی که قصد دارند در رشته هایی نظیر مهندسی، علوم کامپیوتر، علوم کاربردی و… تحصیل نمایند این دانشگاه به عنوان یکی از گزینه های مناسب تلقی می گردد. دانشگاه آمستردام بزرگترین موسسه آموزش عالی در هلند می باشد که بیش از ۳۲ هزار دانشجو دارد و در رتبه بندی جهانی در جایگاه ۵۷ دنیا قرار گرفته است. دانشگاه صنعتی آیندهوون نیز به عنوان یکی دیگر از دانشگاه های برتر هلند شناخته می شود که و سطح بالایی از تحقیقات را انجام می دهد و در زیمنه معماری پیشرو می باشد.

هزینه‌های تحصیل در هلند در دانشگاه‌های top

در جدول زیر شما عزیزان می توانید مخارج تحصیل در هلند در دانشگاه های تاپ این کشور مشاهده نمایید همچنین رتبه هر دانشگاه نیز قید گردیده است.

نام دانشگاه رتبه دانشگاه در دنیا هزینه های تحصیل در هلند برای دانشگاه های مختلف
دانشگاه صنعتی دلفت ۵۲ ۱۴۵۰۰-۱۸۷۵۰
دانشگاه آمستردام ۵۷ ۸۱۰۰-۱۶۳۳۵
دانشگاه صنعتی ایندهوون ۹۹ ۱۲۰۰۰-۱۷۰۰۰
دانشگاه گرونینگن ۱۲۰ ۸۹۰۰-۱۷۵۰۰
دانشگاه لیدن ۱۲۲ ۱۱۵۰۰-۱۵۳۰۰
دانشگاه اوترخت ۱۲۴ ۱۰۰۰۰-۱۳۳۰۰
دانشگاه واژنینگن ۱۲۵ ۱۲۵۰۰-۱۸۷۰۰
دانشگاه twente ۱۷۲ ۹۰۰۰-۱۵۷۵۰
دانشگاه اراسموس روتردام ۱۷۹ ۴۱۰۰-۲۲۴۰۰

تحصیل در هلند و مهاجرت تحصیلی به هلند

هزینه های تحصیل در هلند در شهرهای مختلف و مقایسه آنها

 هزینه های تحصیل در هلند در دانشگاه های مختلف و در رشته های مختلف را بررسی نمودیم و مشاهده نمودیم که دانشگاه ها در شهرهای مختلف هزینه های متفاوتی داشتند در این قسمت بیشتر به بررسی هزینه های زندگی در هلند در شهرهای مختلف می پردازیم زیرا هزینه های تحصیل در شهرهای مختلف هلند بین ۷ تا ۱۵ هزار یورو به صورت میانیگن برآورد گردید. هزینه های زندگی در پایتخت کشور هلند نسبت به سایر شهرهای دیگر بالاتر می باشد در جدول زیر هزینه های زندگی برای یک خانواده یا یک فرد مجرد در شهرهای مختلف هلند قابل مشاهده می باشد.

هزینه / شهر آمستردام اوترخت گرونینگن آیندهوون دلفت روتردام
هزینه های زندگی برای یک خانواده ۴ نفره ۳,۰۸۸ ۳,۰۱۵ ۲,۸۴۲ ۲,۷۷۸ ۲,۸۰۶ ۲,۶۶۸
هزینه های زندگی برای یک فرد مجرد ۸۶۶ ۸۵۴ ۸۰۳ ۷۸۵ ۷۸۶ ۷۵۶

نمودار هزینه های زندگی در شهرهای مختلف هلند:

هزینه های تحصیل در هلند در شهرهای مختلف و مقایسه آنها - نمودار

هزینه های تحصیل در هلند و هزینه های متفرقه

 علاوه بر هزینه های تحصیل در هلند، بی شک هزینه های زندگی در هلند نیز موضوع بسیار مهمی است بایستی مورد بررسی قرار گیرد. هزینه های زندگی در شهرهای مختلف را برای فرد مجرد یا با خانواده بررسی نمودیم و مشخص گردید آمستردام از نظر هزینه ای گرانترین شهر هلند می باشد. هزینه های زندگی در هلند بدون احتساب هزینه های مسکن در حدود ۸۷٫۱۸ درصد از هزینه های زندگی در ایران بالاتر می باشد. هزینه های اجاره مسکن نیز در هلند ۱۵۹٫۶ درصد بالاتر از ایران می باشد. در جدول زیر هزینه های زندگی در بخش های مختلف ذکر شده است و این هزینه ها به صورت میانگین از ۱۷,۳۵۹ داده مختلف محاسبه شده است. همانطور که نمایان است بیشترین هزینه های زندگی مربوط به اجاره مسکن می باشد که در حدود ۳۰٫۲ درصد از هزینه ها را شامل می گردد و نمودار ذکر شده شده نیز اثبات کننده این موضوع است.

عنوان هزینه ها بر حسب یورو
موادغذایی
غذا در رستوران ارزان قیمت ۱۵
غذا برای ۲ نفر در رستوران متوسط ۶۰
یک وعده در مک دونالد ۲ ۸
برنج ۱ کیلو گرم ۱٫۱۵
گوشت گاو معادل ۱ کیلوگرم ۱۴٫۳۳
سینه مرغ ۱ کیلو گرم ۸٫۵۲
حمل و نقل
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) ۳
تاکسی ۱ کیلومتر تعرفه عادی ۲٫۲۲
بنزین ۱ لیتر ۱٫۶۳
خدمات شهری
هزینه آب، برق، گاز و زباله ۱۶۱٫۴۲
اینترنت با سرعت ۶۰ مگابایت بر ثانیه ۳۸٫۱۷
مسکن
اجاره آپارتمان ۱خوابه مرکزشهر ۱۰۰۴
اجاره آپارتمان ۱ خوابه خارج از مرکز شهر ۷۹۹
اجاره آپارتمان سه خوابه مرکز شهر ۱۶۴۴
اجاره آپارتمان ۳ خوابه خارج از مرکز شهر ۱۲۵۰

نموداری از هزینه های تفکیک شده بخش های مختلف:

هزینه های تحصیل در هلند و هزینه های متفرقه - نمودار

هزینه های تحصیل در هلند و بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی

 تعداد قابل توجه ای بورسیه های تحصیلی در هلند وجود دارد که توسط کالج ها و دانشگاه ها یا به وسیله دولت کشور هلند به دانشجویان بین المللی ارائه می گردد که دانشجویان با استفاده از آن می توانند هزینه های تحصیل در هلند را پوشش دهند. دولت کشور هلند به دانشجویان بین المللی برای سال اول بورسیه ای در حدود ۵ هزار یورو ارائه می نماید. دانشگاه لیدن هلند بورسیه ای را تحت عنوان LEXS به دانشجویان بین المللی ارائه می نماید که هزینه های تخصیل در هلند را تا حدود ۱۰ هزار الی ۱۵ هزار یورو پوشش می دهد. دانشگاه اوترخت از دیگر دانشگاه هایی است که در حدود ۱۱ هزار یورو به تعدادی از دانشجویان ممتاز ارائه می گردد. یکی دیگر از بورسیه های تحصیلی که تا مبلغ ۲۵ هزار یورو هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در هلند را پوشش می دهد. در جدول ذیل به صورت خلاصه بورسیه های تحصیلی که دانشجویان بین المللی با استفاده از آن می تواند هزینه های زندگی و تحصیل در هلند را کاهش دهند قابل مشاهده می باشد.

نوع بورسیه تحصیلی و دانشگاه ارائه دهنده مبلغ بورسیه / یورو
بورسیه تحصیلی دولت هلند ۵۰۰۰
بورسیه تحصیلی دانشگاه لیدن ۱۰۰۰۰ – ۱۵۰۰۰
بورسیه تحصیلی دانشگاه اوترخت ۱۱۰۰۰
بورسیه تحصیلی تعالی آمستردام AES ۲۵۰۰۰
بورسیه تحصیلی دانشگاه Twente ۶۰۰۰ – ۲۵۰۰۰
بورسیه تحصیلی دانشگاه آمستردام هلند ۱۵۰۰۰
بورسیه تحصیلی دانشگاه لاهه ۵۰۰۰
هزینه های تحصیل در هلند و بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد بورسیه تحصیلی سوئیس و هلند

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد بورسیه دکترا هلند

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
بورس تحصیلی هلند
هزینه های تحصیل در هلند و سخن پایانی

هزینه های تحصیل در هلند در مقاطع مختلف تحصیلی و هزینه های زندگی در شهرهای مختلف هلند را بررسی نمودیم. هلند به عنوان یکی از کشورهایی محسوب می گردد که هزینه های تحصیل مقرون به صرقه می باشد. دانشجویان می توانند بعد از تحصیل در هلند به مدت ۱ سال اقامت خود را تمدید نمیاند و به دنبال کار در حرفه مرتبط با رشته تحصیلی خود باشند و پس از پیدا کردن کار، اقامت کاری دریافت کنند و پس از ۵ سال موفق به اخذ اقامت دائم کشور هلند گردند. روش تحصیل به عنوان یکی از روش های مهاجرتی محسوب می گردد که از نظیر هزینه ای پایین تر از روش های سرمایه گذاری و … محسوب می گردد بورسیه های متنوعی نیز در هلند ارائه می گردد که دانشجویان با اخذ آنها می توانند تا حدود زیادی در مورد هزینه های تحصیل در هلند صرفه جویی کنند. شما عزیزان چنانچه در باب هزینه های تحصیل در هلند و نحوه مهاجرت تحصیلی در هلند سوال دارید، می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرموده و سوالات خود را بیان دارید، یا در قسمت پرسش و پاسخ سایت های موسسه حقوقی ملک پور سوالت خود را مطرح نمایید. در بخش دیدگاه این مقاله نیز میتوانید در مورد هزینه های تحصیل در هلند سوالات خود را بیان نمایید.

1 hpjdh[ fi jhddn kzv ld fhan
10 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز در حال حاضر خدمات موسسه حقوقی ملکپور آنلاین هست.لطفا با موسسه تماس بگیرید تا ضمن بررسی شرایط اولیه در خصوص دریافت مشاوره تخصصی شما را راهنمائی کنند .

   پاسخ
 1. Sina گفته:

  سلام و خسته نباشید ،،، ممنون از راهنمایی های فوق العاده تون..
  هزینه های مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی به هلند چه قدر میشه ، ینی هزینه هایی که کلا باید بپردازی که وارد خاک اونجا بشی..

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز برای تحصیل در هلند شما می بایست شهریه یکسال دانشگاه را پرداخت نمائید و هزینه یکسال زندگی در هلند را در حساب نشان دهید .شما به طور تقریبی بین ۲۷ تا ۳۰ هزار یورو نیاز خواهید داشت .

   پاسخ
 2. مهدی گفته:

  هزینه تحصیل دکتری در دانشگاه دلفت چقدر است؟
  برای پوزیشنی €۲۳۲۵—€۲۹۷۲ per month اعلام شده. میخوام ببینم به دانشگاه هم باید پولی بدیم یا نه.

  Rating: ۵
  پاسخ
 3. جیران گفته:

  با سلام،آیا برای گرفتن اقامت باید صبر کرد تحصیلات تمام شود بعد اقدام کرد؟ و آیا حتمأ با اخذ مدرک آن دانشگاه نیشود اقدام به گرفتن اقامت کرد؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز منظور چه نوع اقامتی ست ؟ شما در ابتدا با ویزای تحصیلی وارد می شوید و سپس برای اخذ اقامت تحصیلی اقدام می کنید . پس از پایان تحصیل نیز در صورت یافتن کار می توانید اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل نمائید .

   پاسخ
Rating: 5