هزینه مهاجرت به عمان و بررسی شرایط مهاجرت از روشهای مختلف به عمان در سال ۲۰۲۰

هزینه مهاجرت به عمان در سال ۲۰۲۰ ، با رویکرد روش های متفاوت اخذ اقامت عمان ، شرایط و هزینه های کلی مهاجرتی از روشهای مختلف به کشور عمان و تمام نکات مهم در مورد شرایط مهاجرت و اخذ اقامت عمان  در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. هزینه مهاجرت به عمان از طریق سرمایه گذاری چگونه است؟ هزینه ویزای کار و اقامت عمان چقدر است؟ مدارک لازم جهت مهاجرت به عمان از روش های قانونی چیست؟ هزینه مهاجرت به عمان از طریق تحصیل در این کشور چقدر است؟ فرم ارزیابی مهاجرت به عمان چگونه پر می شود؟ برای پاسخ به این دسته از سوالات و تمامی نکات مربوط به مهاجرت و اقامت عمان از طرق مختلف در این مقاله با ما همراه باشید. امروزه کشور عمان بعلل مختلفی نظیر نزدیک بودن، ارزش واحد پولی و حقوق نیروی کار بالا یا حتی روابط حسنه با ایران برای بسیاری از ما ایرانیان بعنوان مقصدی مهاجرتی جلب نظر نموده است. از این رهگذر ما نیز بر آن شدیم تا اطلاعاتی جامع را در اختیار شما عزیزان در زمینه مهاجرت به عمان و هزینه های آن قرار دهیم. موسسه ی حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با ارائه ی مقالاتی معتبر و به روز، مبنی بر مهاجرت و راه های اخذ اقامت به اکثر کشور های جهان، می تواند راهنمای شما عزیزان باشد. شما می توانید از طریق تماس تلفنی با این موسسه، شرایط خود را برای مشاورین تلفنی مجموعا بازگو کنید تا به صورت رایگان شرایط شما مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. در ادامه ی مقاله با ما همراه باشید:

هزینه مهاجرت به عمان
 • هزینه مهاجرت به عمان و شرایط عمومی آن
 • هزینه مهاجرت به عمان از طریق کار
 • هزینه مهاجرت به عمان از طریق تحصیل
 • هزینه مهاجرت به عمان از طریق سرمایه گذاری
 • هزینه مهاجرت به عمان از طریق ازدواج
 • هزینه مهاجرت به عمان و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • هزینه مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی
 • هزینه مهاجرت به عمان برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • هزینه مهاجرت به عمان و هزینه های زندگی
 • هزینه مهاجرت به عمان و اخذ تابعیت
 • هزینه مهاجرت به عمان و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

هزینه مهاجرت به عمان و شرایط عمومی آن

عمان کشوری پادشاهی در غرب قاره ی آسیا ، جنوب کشور ایران و شرق عربستان واقع شده است که جمعیت آن ۲،۵۹۵۰۰۰ نفر می باشد. پایتخت این کشور مسقط است که بزرگترین و حائز اهمیت ترین شهر این کشور می باشد. مسقط، ظفار، مسندم و البریمی ۴ استانی است که در عمان وجود دارد. مساحت این کشور ۳۰۹٬۵۰۰ کیلومتر مربع است و با کشور های امارات، عربستان، و یمن همسایه است و کشوری است که از سه طرف شمال، شرق و جنوب با دریا محصور شده است. زبان این کشور عربی است اما انگلیسی به طور گسترده به کار می رود و واحد پول این کشور ریال عمان می باشد. نزدیکی و داشتن خط ساحلی طولانی این کشور به خلیج فارس و دریای عمان، سبب شده است که شغل اصلی و منبع در آمد افراد در این کشور کشتی سازی باشد. عمان تا سال ۱۹۷۰ توسط خاندان عمان آل سعید اداره می شد که در آن زمان کشوری منزوی و ضعیفی بود اما بعد از تغییر حاکمیت از این خاندان به سلطان قابوس کشور عمان شاهد پیشرفت های چشمگیر در معیارهای آموزشی، اقتصادی، مالی و سیاسی بوده است. کشور عمان به سرعت در حال پیشرفت است و مردم شادتر می شوند. بر اساس شاخص جهانی تروریسم، عمان یکی از امن ترین کشورها در جهان است. در جدیدترین گزارش سال ۲۰۱۶ – ۲۰۱۷ ، عمان با کسب امتیاز ۰ در رده آخر قرار گرفت و این بدان معنی است که این کشور یکی از کشورهایی است که کمترین تروریسم را در جهان دارد. در ادامه به بررسی هزینه مهاجرت به عمان از طریق راه های موجود را مورد بررسی قرار می دهیم.

پرچم عمان ـ‌ ویزای عمان ـ کار در عمان ـ مهاجرت به عمان

مهاجرت به عمان ـ عمان بر روی نقشه ـ عمان کجاست؟

شرایط و اطلاعات عمومی زندگی در کشور عمان

ویزای توریستی عمان
مهاجرت به کشورهای همسایه

هزینه مهاجرت به عمان از طریق کار

مهاجرت به عمان از طریق کار از راه هایی است که مورد تقاضای بسیار از افراد قرار می گیرد. نکته ی مهم برای افرادی که خواهان کار در این کشور هستند این است که برای مشغول شدن به کار باید از این کشور برای متقاضی پیشنهاد کاری از سوی کارفرما، شرکت و یا موسسه ی معتبری صادر شود تا بتواند با این عنوان وارد شوند. در حالت کلی باید این نکته را یاد آور شد که افراد وارد شده با پیشنهاد کاری به عمان باید اجازه ی کار را از سوی اداره ی کار و دولت عمان اخذ کنند. بازه ی سنی افراد برای کار در عمان باید بین ۲۱ تا ۶۰ سال باشد. اخذ پیشنهاد کار از سوی کشور های عربی کاری سخت و مشکلی است و در سال های گذشته ورود ایرانی ها با مشکل رو به رو بوده است. در نمودار زیر نرخ بیکاری کشور عمان در چند سال گذشته را مشاهده می فرمایید:

نمودار نرخ بیکاری در کشور عمان

جدیدترین لیست مشاغل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به عمان

مدرس مهندسی رئیس دپارتمان مطالعات تجاری مدرس و متخصص در حوزه الکترونیک و فناوری اطلاعات
معلم و مدرس ریاضیات ( مقدماتی و متوسطه ) طراح گرافیک مشاغل مربوط به فرودگاه و هواپیمایی
کاردان و تکنسین در رشته های مختلف مهندسی مهندسین معماری و عمران متخصص رسانه
پرستار زن و مرد مدیر منابع انسانی متخصص لجستیک و زنجیره فروش
مأمور بیمه مغازه دار متخصص فروش
مدرس مهندسی هوانوردی مهندسی کنترل و تدریس آن متخصص IT و شبکه های کامپیوتری
حسابدار بانکی مهندسی معماری مکانیکی – دریایی مربی مهد کودک
مهندسی سیستم های رایانه ای معلم دبستان معلم انگلیسی و ریاضی

ویزای کاری عمان بنا به درخواست یک اسپانسر محلی ( کارفرمای عمانی ) و به مسئولیت وی به نیروی کار خارجی اعطا می شود. شرایط و هزینه مهاجرت به عمان از طریق اخذ ویزای کار به شرح زیر است :

سن قانونی نیروی کار خارجی بیشتر از ۲۱ و کمتر از ۶۰
اعتبار ویزای کار عمان تنها ۳ ماه از تاریخ صدور
نوع ویزای کار سه ماه عمان چند بار ورود است
هزینه اخذ ویزای کار ۲۰ ریال عمان
هزینه جریمه جهت دیرکرد در تمدید ویزا ۵۰ ریال عمان برای هر ماه

از دیگر شرایط مهاجرت به عمان از طریق کار عبارت است از :

 • کارفرما یا اسپانسر محلی باید ظرفیت کامل قانونی داشته باشد و مسئول صدق اطلاعات مندرج در فرم درخواست استخدام نیروی کار خارجی باشد.
 • نیروی کار خارجی باید همان جنسیت را داشته باشد که در پروانه کار قید شده و توسط اداره کل امور کار صادر شده است.
 • شغلی که با آن ویزا درخواست می شود باید با شغلی که در مجوز کار اعلام شده است یکسان باشد.

پیوست های مورد نیاز جهت برآورد هزینه مهاجرت به عمان از طریق کار :

 • ارسال فرم درخواست الکترونیکی در دسترس از طریق وب سایت
 • مهر و تأیید فرم مذکور توسط اسپانسر یا کارفرمای محلی

شایان ذکر است که فرم مذکور برای نیروی کار خارجی عرب زبان به زبان عربی و برای نیروی کار خارجی غیر عرب زبان به زبان انگلیسی باشد.

اقامت عمان - هزینه مهاجرت به عمان - پرچم عمان - دیدنیهای توریستی عمان - ویزای توریستی عمان

شاید نرخ بیکاری در کشور عمان کم باشد ، اما فاکتور نرخ بیکاری تنها فاکتوری نیست که شما باید برای مهاجرت کاری خود در نظر داشته باشید. از دیگر فاکتورهایی که باید در نظر بگیرید این است که شما پس از چند سال کار و خدمت به جامعه کشور مقصد آیا موفق به اخذ اقامت دائم یا تابعیت مضاعف می شوید یا خیر؟ متأسفانه شما با سالهای سال کار در عمان به اقامت دائم و نتیجتا به تابعیت این کشور نخواهید رسید. علاوه بر این آن گونه که گفته شد اخذ پیشنهاد کار از کارفرمایان عربی کاری سخت و مشکل است. بر همین اساس و با توجه به همین فاکتورها شما باید به دنبال مهاجرت کاری و اخذ اقامت از طریق کار در کشورهایی باشید که جمیع فاکتورهای مذکور را داشته باشند.

برای مهاجرت کاری به کشورهایی نظیر آلمان ، اتریش شما نیازی به نامه پیشنهاد کاری یا پیشنهاد شغلی نخواهید داشت و با اخذ ویزای جستجوی کار می توانید به خاک این کشورها ورود کرده و خود به دنبال کار بگردید. علاوه بر دو کشور آلمان و اتریش ، کشورهایی چون کانادا و استرالیا نیز شرایط بسیار ایده آلی برای اخذ اقامت دائم و نهایتا تابعیت از طریق مهاجرت کاری دارند، به گونه ای که شما با ۳ الی ۵ سال کار در این کشور به اقامت دائم و پس از گذشت یک تا دو سال دیگر به تابعیت ، شهروندی یا پاسپورت این دسته از Top ترین کشورهای جهان دست خواهید یافت.

مقاله مرتبط ـ لطفا بر روی عکس زیر کلیک نمایید

کار در آلمان یا اتریش
مقایسه ویزای کار عمان و اروپا

هزینه مهاجرت به عمان از طریق تحصیل

اگر هدف تان از مهاجرت به عمان از طریق تحصیل، اخذ اقامت دائم یا تابعیت این کشور است، باید خدمتتان عرض شود که مهاجرت تحصیلی خود دارای ماهیت اقامت موقتی است و هیچ گاه منتج به اقامت دائم نخواهد شد، مگر اینکه دولت کشور مورد نظر به دانشجویان بین المللی اجازه دهد که پس از اتمام تحصیلات به جستجوی کار مرتبط با رشته تحصیلی بپردازند. لذا تحصیل در کشور عمان نیز مانند سایر کشور ها به این صورت است که دانشجو برای اخذ اقامت بلند مدت، باید پس از اتمام دوره ی تحصیل جویای کار شود تا در صورت پیدا کردن کار ، قراردادی با وی منعقد شود تا تایپ ویزای او از تحصیلی به کاری تغییر پیدا کند. اما به این نکته توجه داشته باشید که شما با سالیان سال کار در عمان نمی توانید به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنید. همچنین این نکته را از خاطر نبرید که کارفرمایان عمانی بیشتر مایل به استخدام نیروی کار داخلی هستند تا نیروی کار خارجی. در جدول زیر هزینه مهاجرت به عمان از طریق تحصیل و مخارج انواع مقاطع و کورس های تحصیلی در عمان ارائه گردیده است:

شهریه برای برنامه های کارشناسی ارشد

دانشجویان بین الملی دانشجویان عمانی کورس
هزینه ی پایان نامه هزینه در هرساعت اعتبار هزینه ی پایان نامه هزینه در هرساعت اعتبار مدیریت بازرگانی (MBA)
۱٫۴۰۰ ۱۵۰ ۱٫۱۷۰ ۱۲۵ کارشناسی ارشد حقوق
۱٫۱۲۰ ۱۲۰ ۸۴۰ ۹۰

شهریه برنامه کارشناسی ارشد توسط دوره ها + گزینه پایان نامه

دانشجویان بین المللی دانشجویان عمانی دانشکده
هزینه ی پایان نامه هزینه در هرساعت اعتبار هزینه ی پایان نامه هزینه در هرساعت اعتبار دانشکده های علوم پایه
۱٫۱۲۰ ۱۲۰ ۸۴۰ ۹۰ دانشکده های علوم اجتماعی
۹۸۰ ۱۰۵ ۷۰۰ ۷۵

شهریه برای مقطع دکترا و کارشناسی ارشد همراه با پایان نامه

دانشجویان بین المللی دانشجویان عمانی دانشکده
دکتری فوق لیسانس دکتری فوق لیسانس دانشکده های علوم پایه
۷٫۰۰۰ ۳٫۵۰۰ ۵٫۰۰۰ ۲٫۵۰۰ دانشکده های علوم اجتماعی
۵٫۰۰۰ ۳٫۰۰۰ ۴٫۰۰۰ ۲٫۰۰۰

نکته:

 • منظور از دانشکده های علوم پایه، دانشگاه هایی است که رشته هایی مانند: پزشکی و علوم بهداشتی، مهندسی، علوم کشاورزی و علوم دریایی، پرستاری را ارائه می نمایند و منظور از دانشگاه های علوم اجتماعی رشته های علوم انسانی، هنر، آموزش، حقوق، اقتصاد و علوم سیاسی می باشد.
 • شهریه تحصیل در رشته های MBA و حقوق، در هر دانشکده متفاوت است.
 • در صورت تکرار هر دوره ، دانشجو موظف است مبلغ دوره تکرار شده را بپردازد.
 • کلیه هزینه ها به ریال عمانی می باشد و هر ریال عمان برابر با ۲٫۶۰ دلار آمریکا می باشد.

تحصیل در عمان ـ تحصیل در کشور های عربی ـ تحصیل در خارج از کشور ـ ویزای تحصیلی عمان

شایان ذکر است که

بهترین دانشگاه کشور عمان ، دانشگاه سلطان قابوس است که دارای شهرت و اعتبار موجه و بالا در سطح بین المللی است.

راهنمای اخذ انواع ویزای عمان

هزینه مهاجرت به عمان از طریق سرمایه گذاری

هزینه مهاجرت به عمان از طریق سرمایه گذاری به بخش های مختلفی تقسیم می شود که در این بخش به بررسی این موضوع می پردازیم. برای سرمایه گذاری در عمان باید این نکته را یاد آور شد که افراد غیر عمانی ( به جز شهرندان ایالات متحده آمریکا) نمی توانند بیشتر از ۷۰ درصد سهام یک شرکت را خریداری کنند و حتما باید یک شهروند عمانی در سرمایه گذاری دخیل باشد که حداقل ۳۰ درصد سهم را دارا باشد و علاوه بر این شرط باید حداقل ۲ شهروند عمانی را نیز استخدام کنند. این شرایط برای راه اندازی یک شرکت خارجی است. افراد خارجی برای خرید سهام یک شرکت عمانی نیز نمی توانند بیشتر از ۴۹ درصد سهام یک شرکت را خریداری کنند که با تصمیم وزیر تجارت و صنعت عمان، این مقدار میتواند به ۶۵٪ یا ۱۰۰٪ افزایش یابد. در مورد خرید سهام بورس نیز، افراد خارجی در عمان فقط می توانند از طریق یک واسطه، اقدام به خرید بورس کنند. سرمایه گذاری از طریق خرید ملک و مستغلات نیز از ژانویه سال ۲۰۱۸ برای افرادی که ساکن کشور عمان هستند نیز امکان پذیر است.

نکات مهم

متقاضیان سرمایه گذاری در عمان، باید به کمیته سرمایه گذاری خارجی در وزارت تجارت و صنعت مراجعه کنند تا این کمیته نظرات خود را در مورد شناسایی زمینه های سرمایه گذاری و میزان ارزیابی پروژه سرمایه گذاری به شخص متقاضی ارائه دهد و در آخر وزیر کمیته سرمایه گذاری باید نظر اصلی و مجوز سرمایه گذاری را تایید کند. شایان ذکر است اولویت با پروژه هایی است که توسعه اقتصادی برای کشور عمان به ارمغان می آورند و پروژه هایی که از محصولات محلی و مواد اولیه کشور عمان استفاده کنند می باشد.

سرمایه گذاری در عمان - هزینه مهاجرت به عمان از طریق سرمایه گذاری

مزایای سرمایه گذاری در عمان:

 • ارز محلی قابل انتقال و با ثبات
 • جابجایی رایگان و انتقال بودجه و مزایا بدون محدودیت
 • عدم وجود مالیات بر در آمد
 • نرخ پایین مالیات گمرکی برای بسیاری از محصولات وارداتی
 • موافقت نامه تجارت آزاد با بلوک های مختلف تجاری و کشورهای مختلف
 • بهترین موقعیت جغرافیایی برای رسیدن به بازارهای خلیج فارس ، آسیا و آفریقا
 • عضویت در سازمان تجارت جهانی (WTO)
 • یک سیاست متعهد برای خصوصی سازی امکانات دولت و همکاری نزدیک بین بخش های دولتی و خصوصی
 • معافیت مالیاتی مناسب که برخی از آنها ممکن است حداکثر ۱۰ سال باشد
 • وام آسان با مزایای کم و بازپرداخت مناسب
 • پایداری ، امنیت و ایمنی

معایب سرمایه گذاری در عمان :

 یکی از مباحثی که متقاضیان سرمایه گذاری در خارج از کشور می بایست حتما به آن توجه ویژه داشته باشند، بررسی نرخ مصادره اموال ( سلب مالکیت ) یا اصطلاحا Expropriation Risk یک کشور است. این شاخص که توسط بانک جهانی هر ساله برای شرایط کلی سرمایه گذاری در کشورهای جهان ارائه می گردد، در یک بازه عددی ۱ تا ۷ معرفی شده و تعریف می گردد. گفتنی است که اگر نرخ مصادره اموال کشوری ۱ باشد ، یعنی آن کشور از دید بانک جهانی کشوری امن با کمترین ریسک برای سرمایه گذاری خارجی است و هرچه عدد این نمودار به سمت ۷ میل کند، نشان دهنده پر ریسک تر بودن آن کشور برای سرمایه گذاری خارجی خواهد بود. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید ، نرخ سلب مالکیت خارجی کشور عمان از ۲ به ۳ رسیده است. به این معنی که در سالهای اخیر ریسک سرمایه گذاری در این کشور بالاتر رفته است.

بهترین کشور برای سرمایه گذاری خارجی

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد شرایط اقامت در عمان

توضیحاتی در خصوص کار در عمان و شرایط آن برای پزشکان و پرستاران و دیگر تخصصها

محیط شهری مسقط عمان و توضیحات بیشتر

فرهنگ شهری و نحوه رانندگی در مسقط

فرودگاه عمان و مقایسه آن با دیگر فرودگاههای کشورهای عربی

فایل ویدئویی میزان رضایت مردم عمان از حکومت و نحوه اخذ تابعیت عمان

فایل ویدئویی مسیر داخلی شهر مسقط تا فرودگاه و مقایسه آن با کشورهای اروپایی

فایل ویدئویی شرایط عمومی و توصیف کشور عمان

فایل ویدئویی خیابان های مسقط و مقایسه آنها با محیط شهری در امارات

فایل ویدئویی پرواز First Class عمان به قطر

فایل ویدئویی مهاجرت به عمان یا کشورهای تاپ غربی

فایل ویدئویی نگاه درست واقع بینانه و علمی مهاجرت به عمان

هزینه مهاجرت به عمان از طریق ازدواج

مهاجرت به عمان از طریق ازدواج نیز یکی دیگر از راه های اصلی و قانونی مهاجرت به این کشور می باشد. مطابق قانونی ملی و مدنی کشور عمان اگر یک زن خارجی با یک مرد شهروند یا تبعه عمان ازدواج کند، در صورتی که شرایط زیر را محقق گرداند، صلاحیت درخواست برای اخذ اقامت دائم یا شهروندی عمان را داراست :

 • ازدواج در صورتی برگزار شده باشد که مجوز آن توسط وزارت مربوطه صادر شده باشد
 • زن خارجی یک پسر را از شوهر عمانی خود به دنیا بیاورد
 • با شوهر عمانی خود حداقل به مدت ۱۰ سال در خاک عمان زندگی مشترک داشته باشد
 • دانشی بالا نسبت به زبان عربی داشته باشد
 • سوء پیشینه نداشته و از حسنات اخلاقی برخوردار باشد

در صورتی که یک زن خارجی بیوه شده یا طلاق گرفته از یک مرد عمانی ، شرایط فوق را داشته باشد و همچنین با مردی غیر عمانی ازدواج نکرده باشد نیز صلاحیت اخذ تابعیت و شهروندی عمان را خواهد داشت.

 

ازدواج با اتباع عربی - ازدواج عربی - اخذ اقامت و تابعیت کشورهای عربی از طریق ازدواج

مدارک مورد نیاز این ویزای ازدواج عمان عبارت است از:

 • دو قطعه عکس ۴*۶
 • پاسپورت با داشتن اعتبار حداقل ۶ ماه
 • اثبات روابط بین ساکن خارجی و شخصی که به او ملحق می شود.
 • نسخه اصلی گواهی ازدواج که باید توسط سفارت و به طبع آن وزارت امور کشور خارجه عمان تأیید شود.
 • امضای نامه ی تمکن مالی از وزارت صنعت و تجارت عمان مبنی بر داشتن پشتوانه ی مالی مناسب.
 • گواهی سلامت که توسط وزارت بهداشت تایید شده باشد.
 • در صورت درخواست ویزا برای همسر خارجی یک تبعه عمانی ، باید یک گواهی از وزارت کشور که تأیید کننده وضعیت ازدواج است در میان دیگر اسناد می بایست ارائه گردد. چنانچه قصد اخذ اقامت و تابعیت عمان از طریق ازدواج دارید، از آنجا که مسئله کاملا حقوقی است؛ اکیدا توصیه می کنیم که با وکیل یا مشاوری خبره در این زمینه به مشورت پرداخته سپس اقدام نمایید.
اخذ تابعیت از طریق ازدواج

هزینه مهاجرت به عمان و اخذ تابعیت از طریق تولد

در نظام حقوقی و مهاجرت به طور کلی کشور ها بر اسا دو اصل خاک یا خون به افراد تازه متولد شده تابعیت یا شهروندی می دهند. اخذ تابعیت از اصل خاک یعنی شخص در خاک کشور هایی که از طریق خاک تابعیت می دهند مانند آمریکا، کانادا، برزیل متولد شده باشد. عمان از اصل خون پیروی می کند، یعنی برای اخذ تابعیت عمان، پدر یا مادر فرزند متولد شده باید عمانی باشند. شرایطی که منجر به اخذ تابعیت از طریق تولد در عمان می شود عبارتند از:

 • تولد فرزندی که پدر یا مادرش عمانی باشد
 • فرزند متولد شده از پدر و مادر عمانی باشد اما خارج از قلمرو عمان باشد
 • فرزند متولد شده در عمان از پدر و مادری نا معلوم باشد.
 • اعطای اقامت به فرزند خوانواده های عمانی ( بعنوان فرزند خوانده )

لذا چنانچه شما بعنوان والدینی ایرانی تبار ساکن عمان هستید، یا اقامت موقت این کشور را دارید و فرزندتان در خاک این کشور به دنیا آمده باشد، به وی تابعیت و شهروندی عمان تعلق نخواهد گرفت. مگر اینکه شما یک زن ایرانی باشید و با یک مرد عمانی ازدواج کرده اید. در این صورت فرزندتان شهروند و تبعه عمان محسوب می گردد.

کودکان عرب - اخذ اقامت و تابعیت کشورهای عربی از طریق تولد

هزینه مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی

درمورد پناهنده و تعریف آن به این صورت است : شخصی که در کشور خودش بنا به دلایل سیاسی، اجتماعی، مذهبی، نژادی و… مورد اذیت و آزار و شکنجه و یا ترس از مرگ دارد و برای در امان ماندن به کشور دیگری پناه می برد پناهجو گفته می شود. پناهندگی از جمله راههای ۶ گانه اصلی در موضوع مهاجرت می باشد. هزینه مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی تنها شامل هزینه های مادی نمی شود و به دلیل ریسک و خطر بالای پناهندگی ، درگیری یا حشر و نشر با قاچاقچیان انسان و … ممکن است شامل هزینه های گزاف تری نظیر از دست دادن و نقص جانی، مالی یا سایر خسارات شامل خسارات زمانی یا تباه شدن زندگی خود و عزیزان تان در آینده باشد.

شایان ذکر است که مهاجرت از طریق پناهندگی توسط موسسه حقوقی ملک پور توصیه نمی گردد و این موسسه هیچ گونه خدمات مشاوره ای و اجرایی برای پناهندگی ارائه نداده و نخواهد داد و این بخش از مقاله صرفا به جهت اطلاع شما و کسب آگاهی در این باره است.

پناهندگی به خارج از کشور ـ‌ مهاجرت از طریق پناهندگی

کشور عمان در سال ۱۹۷۴ به کنوانسیون ژنو یا کنوانسیون پناهندگی پیوسته است و با پروتکلهای اول و دوم این کنوانسیون در سال ۱۹۸۴ موافقت نموده است اما کماکان با پروتکل سوم خیر. زندگی در کمپ های پناهندگی کشور عمان، شرایط و وضیعت نامناسبی دارد و هیچ پناهنده ای در مدت زمانی که هنوز شرایط و پرونده ی وی بررسی نشده باشد اجازه ی کار کردن ندارد. بیشترین تعداد پناهنده در کشور عمان مربوط به سال ۲۰۱۷ بوده است که تعداد ۳۳ نفر به عنوان پناهجو به این کشور مهاجرت کرده اند.

هزینه مهاجرت به عمان برای هنرمندان و افراد فوق موفق

این ویزا به درخواست یک اسپانسر از عمان اتفاق می افتد که برای اجرای نمایش های سرگرم کننده، انجام مسابقات ورزشی، اجرای کنسرت و تئاتر و… به عمان دعوت می شوند، اعطا می شود مشروط بر اینکه اسپانسر قبلاً از مراجع ذیصلاح امور مربوطه را انجام داده باشد و تاییدیه های لازم را اخذ کرده باشد. ویزا به شرح زیر است:

 • معتبر برای استفاده : ظرف شش ماه از تاریخ صدور.
 • مدت اعتبار برای اقامت در عمان : سه ماه از تاریخ ورود.
 • هزینه ی درخواست این ویزا (۲۰) ریال عمانی می باشد.

 

مدارک مورد نیاز :

ارسال فرم درخواست الکترونیکی در دسترس از طریق وب سایت ، برای تأیید و تأیید توسط حامی مالی ، و برای اتباع عرب و به زبان انگلیسی برای اتباع غیر عرب ، به زبان عربی تایپ شود:

 • اندازه دو عکس ۶ در ۴ سانتی متر.
 • مجوز صادر شده توسط وزارت گردشگری که اسامی اعضای گروه هنری / گروه را نشان می دهد.
 • کپی گذرنامه اتباع بیگانه ، به شرط آنکه برای مدت زمانی کمتر از شش ماه اعتبار نداشته باشد.
 • گزارش معاینه پزشکی که نشان می دهد فرد خارجی از بیماری های مسری عاری است. گزارش باید توسط وزارت بهداشت تأیید شود.
ویزای اقامت هنرمندان در اتریش
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

هزینه مهاجرت به عمان و هزینه های زندگی

در بخش هزینه مهاجرت به عمان و هزینه های زندگی باید به این نکته اشاره کنیم که برای زندگی و اقامت در کشور عمان نسبت به سایر کشور های حوزه خلیج فارس، در مجموع هزینه های کمتری بر فرد تحمیل می گردد. در جدول زیر، برخی از اقلام مصرفی و برخی هزینه ها در عمان را برای شما آورده ایم.

 

﷼ ۰٫۶۱ ۱ لیتر شیر
ريال۰٫۴۴ ۵۰۰ گرم نان
ریال ۰٫۸۲ ۱ کیلو برنج
ریال ۲٫۷۳ ۱ کیلو گوشت
ریال۲٫۳۹ ۱ کیلو مرغ
ریال۰٫۲۰ ۱٫۵ لیتر آب
ريال ۲٫۴۲ ۱ کیلو پنیر
ريال۰٫۸۰ ۱۲ عدد تخم مرغ
ريال۰٫۶۳ ۱ کیلو گوجه
ريال۰٫۶۵ ۱ کیلو پیاز
ريال۰٫۶۴ ۱ کیلو سیب زمینی
ريال ۱۷۶٫۶۷ در خارج از مرکز شهر منزل ۱ خوابه
ريال ۲۵۱٫۸۰ در مرکز شهر منزل ۱ خوابه
ريال ۳۰۳٫۵۰ در خارج از مرکز شهر منزل ۳ خوابه
ريال ۴۶۳٫۴۶ در مرکز شهر منزل ۳ خوابه
ريال۱،۳۱۸٫۰۶ در مرکز شهر مسقط قیمت هر متر خرید منزل
ريال ۷۵۳٫۰۳ در خارج از مرکز شهر مسقط قیمت هر متر خرید منزل

 

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که هزینه زندگی در عمان ۲۶٫۳۱ درصد بیشتر از ایران است (داده های جمع آوری شده برای همه شهرها ، اجاره بها در نظر گرفته نمی شود). اجاره منزل در عمان نیز ۲۵٫۷۴٪ بیشتر از ایران است (میانگین داده برای همه شهرها).

در نمودار زیر نیز نرخ تورم کشور عمان را مشاهده می کنید که منفی است و این خبر خوبی است برای متقاضیان اخذ اقامت و زندگی در عمان.

ویزاها و مصاحبه های موکلین

هزینه مهاجرت به عمان و اخذ تابعیت

کشور عمان در دوره کنونی به دلیل نزدیکی با ایران ، داشتن روابط حسنه با کشور ایران ، ارزش بالای واحد پولی است به مقصدی مقرون به صرفه و به قول عوام دم دستی برای مهاجرت تبدیل شده است. اما همانطور که گفته شد دستیابی به اقامت دائم و تابعیت عمان در بسیاری از روشها مهاجرتی کاری بسیار مشکل و سخت است مگر در روش ازدواج ( آن هم ازدواج یک زن ایرانی با مردی عمانی، در غیر این صورت شرایط بسیار سخت تر یا غیر ممکن خواهد بود ). شما صرف تحصیل در عمان یا هر کشور دیگری هیچ گاه به اقامت دائم یا تابعیت آن کشور دست نخواهید یافت؛ مگر آنکه پس از فراغت از تحصیل در همان کشور کار پیدا کرده و اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل نمایید. با توجه به قوانینی که در بخش هزینه های مهاجرت به عمان از طریق کار ارائه شد، شما با کار در عمان نیز تا سالهای سال نخواهید توانست موفق به اخذ اقامت دائم یا تابعیت این کشور شوید. در بحث سرمایه گذاری نیز معایب و مزایا را مطرح کردیم اما شما حداقل با سرمایه گذاری ۲۰ هزار ریال عمانی می توانید به عمان مهاجرت کنید، اما باز هم اخذ تابعیت از این طریق نیز ممکن نخواهد بود ولی

کار و سرمایه گذاری در عمان می تواند برای شما بعنوان یک سکوی پرتاب برای مهاجرت به کشورهای Top اروپایی یا کانادا و آمریکا عمل کند.

مطابق قانون ملی کشور عمان شما از طرق زیر می توانید تابعیت یا شهروندی عمان را بدست آورید :

از طریق تولد

فرزندان متولد شده از پدر و مادری ناشناخته در خاک عمان

از طریق اجداد و نیاکان

اشخاصی که از پدری عمانی ( یا مادری عمانی و پدری ناشناخته ) به دنیا آمده باشند

از طریق ازدواج

ازدواج یک زن خارجی با مردی عمانی ( شرایط آن بصورت کامل در بخش هزینه های مهاجرت به عمان از طریق ازدواج بررسی شد )

از طریق خو گیری یا Naturalization

یک فرد خارجی ( فارغ از جنسیتش ) ممکن است موفق به اخذ تابعیت یا شهروندی عمان شود اگر به مدت ۲۰ سال در عمان زندگی کرده باشد و از لحاظ روحی با فرهنگ عمان متناسب باشد و از تابعیت قبلی خود کناره گیری کرده باشد.

مهاجرت به اروپا یا کانادا
اقامت و تابعیت کشور های عربی
مهاجرت به عمان - نقشه عمان - اقامت عمان - ویزای عمان - هزینه مهاجرت به عمان
هزینه مهاجرت به عمان و سخن پایانی

هزینه مهاجرت به عمان ،راه های متفاوت مهاجرت به عمان مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تولد و ازدواج در کشور عمان و اخذ تابعیت و اقامت و نکات مرتبط به هزینه مهاجرت به عمان در این نوشتار مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. پیش بینی های انجام شده در مورد شرایط این کشور حاکی از آن است که عمان کشوری رو به رشد است و رشد اقتصادی در سال های اخیر چشمگیر بوده است.فراهم بودن بستری مناسب برای سرمایه گذاری در عمان سبب شده است که افراد بسیاری به این کشور به عنوان پایگاهی مناسب برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری نگاه کنند. همانطور که در متن مقاله هم توضیح داده شد، هزینه مهاجرت به عمان از هر روش متفاوت است و شرایط و مدارک مخصوص به خود را دارد. موسسه حقوقی مهاجرتی ملک پور با داشتن تجربه ی تخصصی در زمینه های مهاجرتی در کشور های سطح بالای جهان، توصیه می کند که برای اقدام به مهاجرت از هر روشی و به هر کشور، ابتدا اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق مطالعه ی مقالات مرتبط به دست آورید تا با دانش کامل پا در این راه بگذارید. شما میتوانید سوالات خود در زمینه هزینه مهاجرت به عمان را درباره ی این مقاله در انجمن پرسش و پاسخ سوالات خود را مطرح کنید تا در اولین زمان پاسخ داده شود و یا میتوانید از طریق تماس تلفنی با موسسه ملک پور به صورت رایگان مشاوره شوید تا بهترین راه برای مهاجرت شما بیان شود.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *