هزینه های تحصیل در کانادا و بررسی مخارج مهاجرت تحصیلی و زندگی دانشجویی در کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا ، مخارج مهاجرت تحصیلی و زندگی دانشجویی در کانادا و اقامت تحصیلی در مقاطع مختلف دانشگاهی در این کشور مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. هزینه های تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف چگونه است؟ شهریه تحصیل در رشته های مختلف در کانادا چقدر است؟ آیا برای دانشجویان بین المللی در دانشگاههای کانادا بورسیه های تحصیلی وجود دارد؟ کدام ایالت کانادا از نظر هزینه های تحصیل کم هزینه تر می باشد؟ کم هزینه ترین و بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل کدام است؟ کشور کانادا به عنوان دومین کشور پهناور دنیا و به عنوان مقصدی جذاب برای مهاجرین شناخته می گردد. راه های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که متقاضیان می توانند از طرق سرمایه گذاری، کاری و تحصیلی به این کشور مهاجرت نمایند که از این بین، مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل پر تقاضا ترین روش مهاجرتی می باشد، زیرا از این طریق افراد می توانند پس از تحصیل در کانادا با پیدا کردن کار مرتبط با رشته تحصیلی خود، اقامت بلند مدت یا اقامت دائم کانادا و یا حتی شهروندی و پاسپورت کانادا را دریافت نمایند. در این مقاله سعی کردیم تا در رابطه با هزینه های تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف بپردازیم و برخی از دانشگاه های مقرون به صرفه را برای دانشجویان بین المللی معرفی نماییم. در صورت داشتن سوالی در باب هزینه های تحصیل در کانادا برای هر مقطع تحصیلی می توانید با موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل کنید و مشاوره رایگان اخذ نمایید.

هزینه های تحصیل در کانادا
 • هزینه های تحصیل در کانادا و شرایط عمومی آن
 • هزینه های تحصیل در کانادا در مدارس
 • هزینه های تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس
 • هزینه های تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس
 • هزینه های تحصیل در کانادا در مقطع دکتری
 • هزینه های تحصیل در کانادا در مقطع دکتری
 • هزینه های تحصیل در کانادا و دانشگاههای مقرون به صرفه برای تحصیل
 • هزینه های تحصیل در کانادا در دانشگاههای top
 • هزینه های تحصیل در کانادا در شهر های مختلف
 • هزینه های تحصیل در کانادا و هزینه های متفرقه زندگی
 • هزینه های تحصیل در کانادا و بورسیه ها و کمک های مالی برای دانشجویان بین المللی
 • هزینه های تحصیل در کانادا و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

هزینه های تحصیل در کانادا و شرایط عمومی آن

کانادا یکی از کشورهای قاره آمریکای شمالی است که در همسایگی ایالات متحده آمریکا واقع شده است. اطراف این کشور با سه اقیانوس اطلس، آرام و منجمد شمالی پوشیده شده است. از نظر مساحت، کشور کانادا دومین کشور جهان محسوب می شود و مساحت تقریبی آن در حدود ۹۹۸۴۶۷۰ کیلومتر مربع است. طبق سرشماری در سال ۲۰۱۹ جمعیت کشور کانادا ۳۰٫۳۷۶٫۲۸۱ نفر بوده است. کانادا از لحاظ جمعیتی کشور پرتراکمی محسوب نمی شود و بسیاری از مناطق آن بدلیل سرمای شدید خالی از سکنه است. پایتخت کشور کانادا اتاوا و بزرگترین شهر آن تورنتو است. زبان رسمی کشور کانادا زبان فرانسوی و انگلیسی است و بیشترین افراد فرانسوی زبان در استان کبک زندگی می کنند. کشور کانادا یکی از اقتصادهای برتر جهان می باشد. این کشور تولید ناخالص داخلی بالایی دارد. کشور کانادا در صنایع خودرو سازی،صنایع شیمیایی و نفت، صنایع غذایی و فردآورده های کشاورزی بسیار پیشرفته است و منابع معدنی بسیار زیادی دارد و به همین دلیل نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است.

نقشه تقسیم بندی استانی کشور کانادا

کانادا به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد جهان برای دانشجویان بین المللی شناخته می گردد که به دلایل مختلف مانند وسعت گسترده، شهرهای چند ملیت و فرهنگی، سطح کیفیت آموزشی بالا و هزینه های به نسبت پایین تر از کشورهایی نظیر استرالیا و انگلستان مورد توجه افراد زیادی می باشد. هزینه های تحصیل در کانادا به دلایل زیادی متفاوت می باشد که از این بین برنامه های آموزشی متفاوت، شهر و دانشگاه مختلف، دانشجوی کانادایی یا بین المللی، تحصیل در مقاطع مختلف و … در تفاوت هزینه های تحصیل در کانادا نقش اساسی را ایفا می نماید. به طور متوسط هزینه های تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی از ۷,۲۰۳ دلار تا ۴۹,۸۰۰ دلار و هزینه های تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس از ۲,۲۲۲ دلار تا ۴۲,۸۵۰ دلار متغییر می باشد.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

مقاله مرتبط

تحصیل در کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا در مدارس

مدارس در کانادا به دو نوع خصوصی و عمومی تقسیم می گردد که دانش آموزان بین المللی بیشتر تمایل به تحصیل در مدارس خصوصی کانادا دارند. دانش آموزان به این دلیل که زیر سن قانونی می باشند و به عنوان دانش آموز شناخته می گردند، بایستی برای تحصیل در کانادا تصمیم گیری نمایند که در خوابگاه سکونت داشته باشند یا در کنار خانواده هایی که از طرف دولت کانادا برای پذیرش دانش آموزان مشخص گردیده است ؛ زندگی نمایند که بسته به تصمیم فرد هزینه ها متغیر می باشد. هزینه های تحصیل در کانادا در مدارس دولتی برای شهروندان این کشور تقریباً رایگان می باشد. چنانچه افرادی قصد تحصیل در مدارس دولتی کانادا را داشته باشند، تقریبا ۷۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار سالیانه شهریه پرداخت می نمایند. هزینه های تحصیل در کانادا برای مدارس خصوصی بالاتر می باشد. افرادی که قصد زندگی در کنار خانواده های کانادایی (Home stay) را دارند باید علاوه بر شهریه مدرسه هزینه ای تقریبا بین ۸۰۰ دلار تا ۱۲۰۰ دلار ماهیانه پرداخت نمایند. هزینه های تحصیل در برخی از مدارس مقرون به صرفه کانادا به شرح ذیل می باشد:

جدول هزینه ها در مدارس مقرون به صرفه کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس

همانطور که بیان نمودیم هزینه های تحصیل بسته به رشته تحصیلی، شهر و… متفاوت می باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا را دارند بایستی دارای دیپلم ۱۲ سال تحصیلی باشند. مدت دوره تحصیلی در این مقطع ۴ ساله می باشد و افراد بایستی حداقل آیلتس ۶ را ارائه نمایند. هزینه های تحصیل در کانادا برای مقطع کارشناسی به طور متوسط به اندازه ۳٫۳ درصد برای دانشجویان کانادایی و ۶٫۳ درصد برای دانشجویان بین المللی برای سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ افزایش داشته است. افرادی که مقیم کشور کانادا می باشند در طول سال هزینه ای در حدود ۶,۸۳۸ دلار الی ۷,۰۸۶ دلار می پردازند. اما هزینه های تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی به مراتب بالاتر می باشد. هزینه های تحصیل در کانادا برای دانشجویان کارشناسی که در رشته های دامپزشکی، دندان پزشکی، حقوق و داروسازی تحصیل می نمایند بیشتر است و این چهار رشته ۳٫۶ درصد از کل دانشجویان مقطع کارشناسی را تشکیل می دهد.

هزینه های تحصیل در کانادا برای دانشجویان مقطع کارشناسی در سال 2019-2020

گراف مربوطه به هزینه های تحصیل در مقطع لیسانس در کانادا

لینک مقاله : پرستاری کوآپ کانادا ۲۰۱۹ (سریعترین روش اخذ اقامت با مدرک دیپلم)

پرستاری کوآپ کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس

دانشجویانی که دارای مدرک تحصیلی لیسانس می باشند، می توانند برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس برای کشور کانادا اقدام نمایند. طول دوره تحصیل در این مقطع ۱ الی ۲ سال به طول می انجامد. دانشجویان بایستی برای تحصیل نمره زبان آیلتس در حد ۶٫۵ را ارائه نمایند. هزینه های تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس به صورت سالیانه کمتر از دوره های لیسانس می باشد. هزینه های تحصیل در کانادا برای دوره فوق لیسانس به طور میانگین برای سال ۲۰۲۰-۲۰۱۹ در حدود ۱۷,۷۴۴ دلار کانادا می باشد. در جدول زیر هزینه های تحصیل در کانادا در رشته های مختلف قابل مشاهده می باشد که بیشترین هزینه مربوط به رشته مدیریت اجرایی می باشد:

جدول هزینه های تحصیل در کانادا برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد

گراف هزینه های تحصیل در رشته های مختلف در مقطع کارشناسی ارشد کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا در مقطع دکتری

دانشجویانی که مایل به تحصیل در مقطع دکتری در کانادا می باشند می بایست دارای مدرک کارشناسی ارشد کانادایی یا مدرکی برابر با مدرک کارشناسی ارشد کانادا باشند. برای اخذ پذیرش فرد بایستی سوپروایزر یا استاد راهنمایی را پیدا نماید که در زمینه های تحقیقاتی و علمی باهم فصل مشترک داشته باشند و اخذ پذیرش کاملا رقابتی می باشد و دانشجویان بایستی دارای نمره زبان بالا عموماً آیلتس ۷ و دارای مدارک آزمون های GMAT یا GRE باشند. مدت تحصیل در این مقطع بین ۳ الی ۶ سال می باشد.

نکات کلیدی تحصیل در کانادا در مقطع دکترا

هزینه های تحصیل در کانادا و دانشگاههای مقرون به صرفه برای تحصیل

به طور کلی هزینه های تحصیل در کانادا در مقایسه با کشورهای هم تراز نظیر آمریکا، انگلیس، استرالیا و… مقرون به صرفه تر می باشد، اما در برخی از رشته های تحصیل هزینه ها بالا می باشند. نمودار زیر معرف دانشگاه هایی است که دانشجویان با تحصیل در آن دانشگاه ها کمترین هزینه های تحصیل در کانادا را متحمل می شوند

لیست مقرون به صرفه ترین دانشگاههای کانادا برای تحصیل

تحصیل در خارج از کشور ـ مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور

هزینه های تحصیل در کانادا در دانشگاههای top

یکی از مهم ترین دلایلی که دانشجویان بین المللی کانادا را برای مهاجرت تحصیلی خود انتخاب می نمایند، این موضوع است که علاوه بر مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل در کانادا ، بسیاری از دانشگاه های این کشور در رتبه بندی بین المللی از رتبه خوبی برخوردار هستند و در زمره بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته اند. در جدول زیر بهترین دانشگاه های کشور کانادا با رتبه بین المللی و هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی قابل مشاهد می باشد:

هزینه های تحصیل در کانادا در شهر های مختلف

هزینه های تحصیل در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است. علاوه بر هزینه های تحصیل در کانادا دانشجویان بایستی هزینه های زندگی را نیز در نظر داشته باشند؛ به طور مثال ممکن است هزینه های تحصیل در برخی از دانشگاه های کانادا پایین باشد ولی هزینه های زندگی در آن شهرها بالا باشد. شهرهایی نظیر تورنتو، ونکوور،اتاوا، ویکتوریا و مونترال به عنوان شهرهای گران قیمت کانادا محسوب می گردد و شهرهایی نظیر سنت کاتارینز آنتاریو، مونکتون نیوبرانزویک، لاوال کبک و … به عنوان ارزانترین شهرهای کانادا شناخته می گردند. موضوع اساسی در رابطه با افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را دارند نحوه کاریابی در شهرهای مختلف می باشد، از این رو کشورهایی که از نظر هزینه ای بالاتر می باشند، شرایط کاری به مراتب بهتری دارند. در نمودار زیر هزینه های زندگی در دو شهر ارزان و گران کشور کانادا را بررسی می نماییم.

شایان ذکر است که تمام اعداد و ارقام جدول فوق به واحد پولی دلار کانادا می باشد.

شرایط ویزای تحصیلی کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا و هزینه های متفرقه زندگی

علاوه بر هزینه های تحصیل در کانادا هزینه هایی نظیر، هزینه مسکن، خوابگاه دانشجویی، هزینه مواد غذایی، هزینه حمل و نقل، تفریحات و… نیز وجود دارد که هر دانشجو باید هزینه های زندگی در کانادا را نیز داشته باشد. به طور متوسط هزینه های زندگی در کانادا ۷۱٫۰۳ درصد از هزینه های زندگی در ایران بالاتر می باشد و هزینه های اجاره در این کشور ۱۲۴٫۱۷ درصد بالاتر از ایران می باشد. در نمودار زیر هزینه های زندگی برای کشور کانادا به ریز قابل مشاهد می باشد که بیشتر هزینه ها مربوط به مواد غذایی و مسکن می باشد:

موادغذایی هزینه ها بر حسب دلار کانادا
غذا در رستوران ارزان قیمت ۱۵
غذا برای ۲ نفر در رستوران متوسط ۶۵
یک وعده در مک دونالد ۱۰
برنج ۱ کیلو گرم ۳٫۹۵
گوشت گاو معادل ۱ کیلوگرم ۱۴٫۶۷
سینه مرغ ۱ کیلو گرم ۱۳٫۱۸
حمل و نقل هزینه ها/ دلار کانادا
بلیط یک طرفه ( حمل و نقل محلی) ۳
تاکسی ۱ کیلومتر تعرفه عادی ۱٫۸۶
بنزین ۱لیتر ۱٫۲۴
خدمات شهری هزینه ها/ دلار کانادا
هزینه آب، برق، گاز و زباله ۴۸٫۱۷
اینترنت با سرعت ۶۰ مگابایت بر ثانیه و حجم نامحدود ۷۴٫۱۴
اجاره در ماه هزینه ها/ دلار کانادا
آپارتمان ۱خوابه مرکزشهر ۱۲۳۳٫۶
آپارتمان ۱ خوابه خارج از مرکز شهر ۱,۰۰۲
آپارتمان سه خوابه مرکز شهر ۱,۹۹۳
اپارتمان ۳ خوابه خارج از مرکز شهر ۱,۶۲۴
متوسط درآمد خالص ماهیانه ۳,۲۱۵

هزینه های تحصیل در کانادا و بورسیه ها و کمک های مالی برای دانشجویان بین المللی

یکی از دلایل بسیار مهم برای افرادی که خواهان تحصیل در کانادا هستند، موضوع بورسیه های تحصیلی است که توسط نهاد های مختلف به دانشجویان بین المللی اعطا می گردد، از این رو دانشجویان با دریافت بورسیه های تحصیل بخشی از هزینه های تحصیل در کانادا و هزینه های زندگی در این کشور یا تمام هزینه ها را تحت پوشش قرار می دهند. در ذیل برخی از بورسیه های تحصیل قابل مشاهده می باشد:

بورسیه تحصیلی در خارج از کشور

 1. جوایز تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد و دکتری واترلو؛

دانشجویان بین المللی که در دانشگاه واترلو به صورت تمام وقت ثبت نام نموده باشند و در حین تحصیل روند پیشرفت را از خود نشان دهند می توانند بورسیه تحصیل دریافت نمایند که برای دانشجویان در رشته هایی نظیر مکانیک و مکاترونیک بورسیه ۲۰,۰۰۰ دلاری اعطا می گردد.

 1. بورسیه تحصیلات تکمیلی آنتاریو؛

این بورسیه توسط دولت استانی برای ترغیب دانشجویان برای تحصیل در کارشناسی ارشد و دکترا تامین می گردد. ارزش این بورسیه تحصیلی ۱۵,۰۰۰ دلار در سال می باشد و دانشجویان بین المللی می توانند با تحصیل در آنتاریو و واجد الشرایط بودن این بورسیه را دریافت نمایند و هزینه های تحصیل در کانادا را تقلیل دهند.

 1. بورسیه تحصیل آنتاریو تریلیوم؛

برای دانشجویان مقطع دکتری این امکان وجود دارد که با داشتن شرایط مطلوب این بورسیه که هزینه های تحصیل در کانادا و هزینه های زندگی را تا ۴۰,۰۰۰ دلار در سال پوشش می دهد را دریافت نمایند.

 1. بورسیه تحصیلی تحصیلات تکمیلی دانشگاه منیتوبا؛

دانشجویان کارشناسی ارشدی که موفق به اخذ این بورسیه می شوند ۱۴,۰۰۰ دلار و دانشجویان دکترا ۱۸,۰۰۰ دلار دریافت می نمایند. بایستی در حین تحصیل نمرات بالاتر از +B را ارائه نمایند.

 1. جوایز دانشگاه کلگری؛

این بورسیه هزینه های تحصیل در کانادا را برای دانشجویان از ۱۰۰۰ تا ۴۰,۰۰۰ دلار پوشش می دهد.

 1. جوایز برای نوآوران آلبرتا؛

برنامه ای که جایزه ای در حدود ۲۶,۵۰۰ دلار برای دانشجویان کارشناسی ارشد و ۳۱,۵۰۰ دلار برای دانشجویان دکترا که در رشته هایی در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، فناوری نانو و… فعالیت دارند، در نظر گرفته می شود.

بورسیه های مختلف دیگری نیز وجود دارد که هزینه های تحصیل در کانادا را پوشش می دهد و دانشجویان می توانند با داشتن شرایط ایده آل تحصیلی برای آنها اقدام نمایند. دانشجویانی که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد فارغ التحصیل می گردند، مجاز هستند به اندازه طول دوره تحصیل و حداکثر تا ۳ سال در این کشور اقامت داشته باشند و در پی کار مرتبط با رشته تحصیلی خود باشند. دانشجویان دکتری نیز به مدت ۳ سال فرصت کاریابی در کانادا را دارند که از این طریق می توانند اقامت کاری دریافت نمایند و پس از ۳ سال کار کردن درخواست اقامت دائم دهند، به طور کلی با توجه به هزینه های تحصیل در کانادا و شرایط کاری پس از تحصیل در این کشور، کانادا به عنوان یکی از مهم ترین مقصد های دنیا برای تحصیل قلمداد می گردد. برای دستیابی به اطلاعات بیشتر می توانید مقاله اقامت بعد از تحصیل در کانادا ی ما را مطالعه بفرمایید.

شرایط بورسیه تحصیلی در کانادا
هزینه های زندگی در خارج از کشور
برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟
هزینه های تحصیل در کانادا و سخن پایانی

هزینه های تحصیل در کانادا ، هزینه های زندگی در شهرهای مختلف و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در این کشور در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. کشور کانادا به عنوان یکی از پر متقاضی ترین کشورهای دنیا برای دانشجویان می باشد که برای تحصیل به این کشور مهاجرت می نمایند، می باشد. علاوه بر مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل در کانادا، شرایط کار در این کشور بسیار ایده آل می باشد و افراد می توانند با پیدا کردن کار مرتبط با رشته خود اقامت این کشور را دریافت نمایند و با سه سال کار در این کشور برای اقامت دائم درخواست دهند. بورسیه های بسیار زیادی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد که بیشتر هزینه های تحصیل در کانادا را پوشش می دهد. با توجه به شرایط مناسب این کشور افراد می توانند از طرق گوناگون کاری، تحصیل، سرمایه گذاری و … برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایند. چنانچه شما عزیزان در رابطه با نحوه مهاجرت تحصیلی به کانادا یا در رابطه با هزینه های تحصیل در کانادا سوال یا ابهامی دارید می توانید با تماس با موسسه حقوقی ملک پور مشاوره رایگان اخذ نمایید. در قسمت دیدگاه این مقاله نیز می توانید در باب موضوع این مقاله (هزینه های تحصیل در کانادا) سوالات خود را مطرح نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

40 پاسخ
 1. Rozhina گفته:

  سلام و عرض ادب به شما عزیزان در موسسه ملک پور،
  ممنون از مطالب مفیدتون. می خواستم بدونم هزینه تحصیل در کدام شهرهای کانادا برای مقطع کارشناسی ارشد پایین تر هست؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب،
   دوست عزیز به طور کلی شهریه های تحصیل در شهرهای مختلف کانادا و بسته به رشته متفاوت است. اما به عنوان مثال، دانشگاه مموریال نیوفاندلند در شهر سینت جانز، دانشگاه رجاینا و دانشگاه Royal Roads در استان بریتیش کلمبیا نمونه ای از دانشگاه های با شهریه مناسب هستند.

   پاسخ
 2. زیبا گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  با کار کردن در حین تحصیل آیا میشه هزینه های زندگی و هزینه های تحصیل رودر کانادا تامین کرد؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز از انجا که ساعات محدودی در هفته اجازه کار دارید بنابر این میزان حقوقی که دریافت میکنید کمک هزینه شماست و کل هزینه های شما را پوشش نمی دهد

   پاسخ
 3. نسیم گفته:

  سلام .ممنونم از اطلاعات کاملی که در اختیار ما قرار می دین.من می خوام برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنم. پزشکی می خوام بکنم می خوام بدونم شرایطش چی هست؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست گرامی برای تحصیل در رشته پزشکی ابتدا می بایست در ابتدا لیسانس رشته های علوم پایه مرتبط با پزشکی مانند ژنتیک و… را اخذ و سپس در ازمون پزشکی کانادا پذیرفته شوید.طول دوره تحصیل در رشته پزشکی ۴تا ۶سال میباشد

   پاسخ
 4. گلی گفته:

  با سلام و وقت بخیر
  من دختر ۸ ساله ایی دارم که هدف اصلیم این هست برای تحصیل به کانادا بفرستمش و خودم بتونم همراه ایشون باشم. من ۳۱ ساله هستم داروساز هستم و همسرم ۳۴ ساله متخصص اطفال. اگر من به عنوان همراه وارد بشم اجازه دارم معادل سازی کنم و وارد بازار کاربشم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز بله شما می توانید در دوره اقامت خود امور مربوط به معادلسازی مدرک رو انجام دهید ولی تا زمانیکه به عنوان همراه هستید نمی توانید کار کنید . لذا می بایست از طریق دیگری مانند اسکیلد ورکر اقدام کنید . از طرفی شما می توانید با اخذ پذیرش تحصیلی در رشته های مرتبط با رشته داروسازی مانند مدیریت بهداشت و یا مدیریت سلامت فرصت معادلسازی مدرک را داشته باشید در این صورت همسر و فرزند شما نیز می توانند به عنوان همراه به شما ملحق شوند و همسر شما نیز فرصت معادسازی مدرک و کار در کانادا را خواهد داشت .

   پاسخ
 5. فرید گفته:

  سلام و عرض میخواستم شرایطم رو عنوان کنم ببینم امکان مهاجرت دارم یا خیر.
  من ۲۵ سالمه و مهندسی نرم افزار خوندم و مجرد هستم. یک سال پیش فارغ التحصیل شما و طی این یکسال کار آزاد میکردم. میخواستم برای مستر یا کالج اقدام کنم. زبانمم بد نیست. از لحاظ مالی تقریبا ۳۵۰۰۰ دلار دارم. شنیدم دوره هایی وجود داره برای تحصیل و کار آیا شرایط من مناسب هست برای این دوره ها؟ مجددا تشکر میکنم از مطالب مفیدی که ارایه فرمودید.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز شرایط شما برای اخذ پذیرش در دوره های کو آپ بسیار مناسب هست .بهتر هست که پشتوانه مالی تون رو تقویت کنید تا نگرانی بابت هزینه ها نداشته باشید.مدرک زبان دارید؟

   پاسخ
 6. amin گفته:

  واقعا کامل بود این مقاله مرسی از موسسه دکتر ملک پور. خواستم بپرسم که ما برای شروع کار برای تحصیل در کانادا برای برادرم با کجا باید تماس بگیریم و کار رو با شما شروع کنیم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   ممنون از حسن نظر شما دوست عزیز . شما می توانید با کارشناسان موسسه تماس گرفته و مشاوره تخصصی دریافت نمائید .کارشناسان ارشد موسسه شما را در این خصوص راهنمائی می نمایند .خوشبختانه موسسه حقوقی ملک پور جهت رفاه حال هم وطنان عزیزمان راه های تماس با موسسه را گسترش داده است . شما می توانید از طریق خطوط تلفن ویا واتس آپ تماس گرفته و یا شماره خود را اعلام بفرمائید تا با شما تماس حاصل گردد.

   پاسخ
 7. R Dpr گفته:

  سلام و درود بر شما عزیزان در موسسه MIE،
  سپاس بابت مقاله خوب شما. من ۲۳ ساله هستم و مدرک من کارشناسی IT هست. آیا برای ادامه تحصیل در این رشته در کانادا باید هزینه زیادی رو بپردازم؟ تمکن من در حد ۴۰۰ میلیون تومان هست.

  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز شما می توانید در دوره های کوآپ که کار و تحصیل با هم هستش تحصیل کنید . میزان پشتوانه مالی شما هم برای تحصیل و زندگی در کانادا مناسب هست .هر چند که در طول مدتی از تحصیلتون که شما کار می کنید حقوق نیز دریافت خواهید کرد .

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز برای برخی رشته ها و در برخی از کالج ها شما می توانید بدون داشتن مدرک زبان و البته با پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان اقدام کنید . در اینصورت شما قبل از شروع تحصیل در دروس تخصصی می بایست با تحصیل در دوره های زبان به آیلتس مورد نظر برسید

   پاسخ
 8. esmaeili.m گفته:

  باسلام و روز بخیر
  ایا می توان با کار پاره وقت دانشجویی در کانادا هزینه زندگی را پوشش داد؟ و سوال دوم اینکه اگر من به عنوان شخص اصلی به صورت دانشجویی از کالج برای دوره تحصیلی پذیرش اخذ کنم، همسرم اجازه کار فول تایم دارند یا حتما باید پذیرش دانشگاه باشد؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز در نظر داشته باشید شما ساعات محدودی در هفته اجازه کار خواهید داشت که تنها کمک هزینه تحصیل شماست . چنانچه شما در کانادا تحصیل کنید همسر شما با اجازه کار فول تایم وارد خواهد شد و تفاوتی بین کالج و دانشگاه نخواهد بود . البته در برخی دور ها ممکنه که این امر اجرا نشه

   پاسخ
 9. فرخ گفته:

  سلام . ممنون ا ز مقاله خوب و کاملتون
  من ۵ سال گپ تحصیلی دارم. شنیدم کانادا گپ تحصیلی براش خیلی مهمه. آیا من می تونم با سن ۳۲ سال اقدام کنم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 10. مهسا گفته:

  سلام
  ممنونم از سایت عالی و مفیدتون که کلی اطلاعات مفید در اختیار ما قرار میده. یک سوال داشتم از شما و اون این بود که کشور کانادا تا چه سنی دانشجو قبول می کنه برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز برای پذیرش در مقطع لیسانس بهتر هست بیشتر از دو سال گپ نداشته باشید و در مقطع کارشناسی ارشد تا ۶ سال گپ رو چنانچه امکان پوشش با سابقه کار وجود داشته باشه می توان اقدام کرد

   پاسخ
 11. بهادر گفته:

  سلام خسته نباشید‌ من مهندس مکانیک هستم ۲۷ سالمه و معدل ارشدم ۱۶ هستش. مدرک زبان ندارم اما میتونم تو دوماه آیلتس بالا برسونم. میخواستم بدونم شانسی برای پذیرش ارشد در رشته مکانیک یا رشته های مرتبط در کانادا دارم یا نه؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز بله در صورتیکه آیلتس ۶و نیم ارائه دهید امکان اخذ پذیرش و ویزا برای شما بسیار بالاست.

   پاسخ
 12. Zahrazibafar گفته:

  سلام براي رشته ي حقوق براي فردي كه كارشناسي ارشد حقوق بين الملل دارد شرايط ادامه تحصيل در كانادا وجود دارد؟ هزينه هزي تحصيل به چه صورتي است؟ امكان اخد بورسيه وجود دارد؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   بله دوست عزیز چنانچه قصد تحصیل و اخذ بورسیه در مقطع دکترا را دارید می بایست مقاله isi و معدل بالا و هم چنین سوابق پژوهشی خوبی داشته باشید . مدرک زبان دارید؟

   پاسخ
 13. محمدعقیلی گفته:

  سلام.میخواستم بدونم قبل از اینکه توسط افسر پرونده مورد تایید قرار بگیریم وویزا اوکی بشه باید کل هزینه دانشگاه را برای پذیرش پرداخت کنیم؟؟؟؟ایا به این صورت ریسک نیست چون ممکنه بعداز پذیرش دلنشگاه رد ویزا بشیم؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، معمولا در تمام کشورها باید در ابتدا هزینه های دانشگاه پرداخت شود تا نامه پذیرش به شما اهدا شود. باید شرایط شما را بررسی کرد تا بتوان برای ویزا اظهار نظر کرد.

   پاسخ
 14. سارا گفته:

  باسلام و تشکر.کارشناس مامایی هستم با ۳۸سال سن و حدود ۱۵سال سابقه کار در بخش مراقب های ویژه نوزادان.یک فرزند پسر ده ساله دارم .از لحاظ مالی در حد متوسط.فعلا مدرک زبان انگلیسی ندارم ولی مدرکb1فرانسه دارم . لطفاً راهنمایی بفرمایید بهترین روش برای مهاجرت من به کانادا چی هست؟اگر بخواهم تحصیلی برای خودم اقدام کنم با توجه به گپ تحصیلی و سن آیا امکان پذیر هست ؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای ویزای کار و تحصیل نیز اقدام نمایید که بهتر است برای اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 15. گل گفته:

  سلام من ۳۸ ساله با دو فرزند ۱۲ و۱٫۵ ساله هستم مدرکم مهندسی صنایع غذایی و ۱۵ سال سابقه کار دارم ولی معدل لیسانسم خوب نیست .خاستم راهنمایی و کمک کنید برای مهاجرت به کانادا چه روشی را برای من پیشنهاد می کنید از نظر مالی شرایط متوسط و به نسبت خوبی را دارم .

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی می توانید از طریق تحصیل خود و یا تحصیل فرزندانتان اقدام داشته باشید و در صورت یافتن کار مناسب وارد بازار کار شوید تا بتوانید به اقامت و تابعیت نیز دست یابید . برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 16. آمانج گفته:

  سلام خسته نباشید. بنده مدرک کارشناسی ناپیوسته مهندسی معماری از دانشگاه ازاد با معدل ۱۸/۵ و مدرک زبان هم ندارم و سنم ۳۲ سال است. و برادرم شهروند تورنتو هست.امکان موفقیت برای اخذ ویزای تحصیلی تورنتو را دارم؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله می توانید اقدام نمایید اما باید مدرک زبان خود را نیز ارائه دهید وسپس بتوانید برای تحصیل اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 17. نیما گفته:

  سلام خسته نباشید‌ مهندس عمران هستم با ۲۴ سال سن. معدل ۱۳ و ایلتس ۶.۵ (البته میتونم باز برای نمره ۷ امتحان بدم)میخواستم بدونم شانس برای پذیرش کارشناسی ارشد دارم در رشته عمران یا خیر؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی بله امکان پذیر است و می توانید اقدام نمایید البته با توجه به معدلتان ریسک را دارد اما در کل امکان اقدام را دارید و می توانید برای مقطع فوق لیسانس رشته خود اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ