هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و بررسی آن

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش، هزینه های اقامت در شهر های مختلف اتریش و مسائل مرتبط با آن در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش در مقاطع مختلف تحصیلی و شهرهای مختلف کشور اتریش چگونه است؟ آیا با تحصیل در اتریش فرد می تواند اقامت و تابعیت این کشور را اخذ نماید؟ بورسیه های تحصیلی که هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور را پوشش می دهد برای چه مقاطع تحصیلی در دسترس می باشد؟ از آنجایی که کشور اتریش یکی از برترین کشورهای اروپایی در زمینه علم و صنعت می باشد و از نظر امنیت و کیفیت زندگی در سطح بالایی قرار دارد، همواره مورد توجه مهاجرین بوده است. هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش برای افرادی که قصد اخذ مهاجرت تحصیلی به اتریش را دارند، همواره به عنوان علامت سوال بزرگی برای متقاضیان در نظر گرفته می شود. بنابراین در این مقاله سعی نموده ایم در رابطه با هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش توضیحاتی را به صورت علمی بیان نماییم. شما عزیزان در صورت داشتن سوالی در زمینه هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش، می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور( MIE اتریش) تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش
 • هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و شرایط عمومی
 • هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش در مدارس
 • هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش در مقطع لیسانس
 • هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش در مقطع فوق لیسانس
 • هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش در مقطع دکتری
 • هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و دانشگاه‌های مقرون به صرفه
 • هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش در دانشگاه‌های top
 • هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی
 • هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و درآمد کار دانشجویی
 • هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و اجاره مسکن و خوابگاه
 • هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و سایر هزینه ها
 • هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش، هزینه اقامت در شهرهای مختلف و مقایسه آنها
 • هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و درآمد مشاغل مختلف
 • هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و شرایط عمومی

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و شرایط عمومی

کشور اتریش در بخش مرکزی قاره اروپا واقع شده است، در همسایگی کشورهای آلمان، ایتالیا، سوئیس، لیختن اشتاین، مجارستان، اسلواکی، جمهوری چک، اسلوونی قرار دارد. اتریش کشور پهناوری نیست و مساحت آن در حدود ۸۳۸۷۸ کیلومتر مربع است، این کشور تقریبا با کشور امارات هم مساحت می باشد. شهر زیبای وین پایتخت و بزرگ ترین شهر کشور اتریش می باشد. چندین سال است که شهر وین بعنوان برترین پایتخت جهان شناخته می گردد و دلیل این انتخاب کیفیت بالای زندگی در مقایسه با هزینه های پایین، نسبت به سایر شهرهای کشورهای پیشرفته جهان می باشد. جمعیت کشور اتریش طبق سرشماری سال ۲۰۱۹ در حدود ۸٫۹۶۸٫۸۰۷ نفر مشخص شده است. زبان آلمانی بعنوان زبان رسمی کشور اتریش به حساب می آید. البته مردم اتریش به زبان های کرواتی، اسلوونیایی و مجاری نیز سخن می گویند. واحد پول رایج در کشور اتریش یورو است و اتریش از جمله کشور های ثروتمند و پیشرفته جهان است که تولید ناخالص داخلی بسیار بالایی دارد. گردشگری بین المللی یکی از بخش های مهم اقتصاد کشور اتریش را تشکیل می دهد.

موقعیت جغرافیایی اتریش به شکلی است که قسمت های زیادی از آن با رشته کوه های آلپ پوشیده شده است. البته این موضوع باعث نشده است که آب و هوای کشور اتریش به شدت سرد شود و آب و هوای معتدلی در تمامی بخش های کشور اتریش قابل مشاهده می باشد. اتریش یک کشور چهار فصل است و آب و هوا در فصل های مختلف متفاوت است. آب و هوای مناسب این کشور باعث شده طبیعت سرسبز و بی نظیری در این کشور دیده شود. موضوعاتی همچون کیفیت بالای زندگی، هزینه های پایین تحصیل و زندگی در اتریش، شرایط اقتصادی مطلوب و آب و هوای بی نظیر اتریش، سبب شده سالانه گردشگران و مهاجران زیادی اتریش را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند و برای بازدید یا ادامه زندگی و تحصیل و کار این کشور را انتخاب کنند. در ادامه به بررسی هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش می پردازیم.

مقاله مرتبط

ویزای تحصیلی اتریش

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در اتریش

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش در مدارس

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش در مدارس

کشور اتریش به عنوان کشوری مطرح می گردد که همچنان تحصیل رایگان در آن وجود دارد و دانش آموزانی که مقیم این کشور می باشند تا سال نهم تحصیلی را به رایگان در این کشور تحصیل می نمایند و لذا پس از آن دانستن هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش ضروری به نظر می رسد. سن شروع مدرسه در کشور اتریش ۶ سالگی می باشد. در نمودار زیر تحصیلاتی که دانش آموزان ۱۲ سال تحصیلی را می گذرانند قابل مشاهده می باشد.

مقطع تحصیلی سن مدت تحصیل
ابتدایی ۶ – ۹ ۴
راهنمایی lower secondary ۱۰ – ۱۳ ۴
upper secondary ۱۴ – ۱۷ ۴
دبیرستان ۱۰ – ۱۷ ۸
فنی و حرفه ای ۱۴ – ۱۸ ۵

مدارس در اتریش به صورت خصوصی و دولتی می باشد و هزینه های مدارس خصوصی بسیار بالاتر از هزینه های تحصیل در مدارس دولتی می باشد. هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش به گونه ای می باشد که افراد زیادی از طریق تحصیل به اتریش مهاجرت می نمایند و در صورت داشتن فرزند، فرزندان آنها در این کشور از تحصیل رایگان بهره مند می گردند. در نمودار زیر برخی از هزینه های تحصیل در اتریش قابل مشاهده می باشد. این مدارس به صورت خصوصی می باشد و به عنوان شاخه ای از مدارس در سایر کشورها می باشد. هزینه هایی که در جدول زیر ذکر گردیده است هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش برای دانش آموزان می باشد زیرا شامل هزینه های مسکن و مواد غذایی و … می گردد.

ردیفمدرسههزینه های تحصیلیزبان تحصیلی
1AISS American International School in Salzburg
مدرسه بین المللی آمریکایی AISS در سالزبورگ
38400انگلیسی
2St. Gilgen International School
مدرسه بین المللی سنت گیلگن
54500انگلیسی
3The American International School in Salzburg
مدرسه بین المللی آمریکایی در سالزبورگ
38400انگلیسی و آلمانی
4Amadeus International School Vienna
مدرسه بین المللی آمادئوس وین
44000آلمانی

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان و اتریش

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش در مقطع لیسانس

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش در مقطع لیسانس

تحصیل در دانشگاه های کشور اتریش همواره به عنوان یکی از گزینه هایی است که دانشجویان بین المللی در جستجوی آن می باشند. زیرا هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش برای دانشجویانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند بسیار پایین و مقرون به صرفه می باشد. هزینه های زندگی در وین برای دانشجویان در سطح پایین تری قرار دارد و دانشگاه ملی وین نیز که در پایتخت قرار گرفته است، هزینه ای برای تحصیل دریافت نمی دارد. افرادی که دارای مدرک دیپلم دوازده سال تحصیلی می باشند، می تواند برای مقطع لیسانس در اتریش اقدام نمایند و با توجه به پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش در مخارج خود صرفه جویی نمایند. شایان ذکر است هزینه های تحصیل در اتریش در صورتی رایگان می گردد که دانشجویان به زبان آلمانی در این کشور تحصیل نمایند. مدت زمانی که فرد در این مقطع تحصیل می نماید بین ۳ الی ۴ سال متغیر می باشد. در جدول زیر هزینه های تحصیل در اتریش در مقطع لیسانس قابل مشاهده می باشد.

دانشگاهرشتههزینه های تحصیل در اتریش در مقطع لیسانس
دانشگاه وینموسیقی7,680
دانشگاه وینمعماری726
دانشگاه وینمدیریت بین الملل12,333
دانشگاه تکنیک وینالکترونیک726
دانشگاه وینقانون6,300
دانشگاه علوم کاربردی واقع در هاگنبرگمهندسی الکترونیک726
دانشگاه مونتان لئوبنمهندسی نفت726
دانشگاه مودالمدیریت هتلداری13,000
دانشگاه کار افرینی MCIمدیریت کسب و کار726
دانشگاه مودالمدیریت توریسم12,333
دانشگاه یوهانس کیپر لینزمهندسی شیمیرایگان

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش در مقطع فوق لیسانس

کشور اتریش از نظر ارائه تحصیلات تکمیلی در سطح بسیار بالایی قرار دارد و دانشجویان بسیار زیادی برای ارتقا میزان تحصیلات خود در مقاطع بالاتر، اتریش را انتخاب می نماید بی شک مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش برای دانشجویان خواهان تحصیل فوق لیسانس در اتریش، یکی از دلایل اساسی این انتخاب است. مدت زمانی که دانشجویان در این مقطع تحصیل می نمایند ۱ الی ۲ سال می باشد و به خاطر کوتاه تر بودن طول دوره تحصیلی فوق لیسانس نسبت به سایر دوره ها، هزینه های زندگی و تحصیل در اتریش برای دانشجویان این مقطع پایین تر از سایر مقاطع می باشد. دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه های دولتی ایرانی، می توانند با کسب دانش زبان آلمانی در سطح B1، در اتریش تحصیل رایگان داشته باشند که معمولا برای برخی از رشته ها شامل آزمون ورودی می باشد. افرادی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی در اتریش را دارند، بایستی هزینه های بیشتری را پرداخت نمایند و حداقل نمره زبان آیلتس ۶٫۵ را داشته باشند. در جدول زیر هزینه های تحصیل در اتریش برای دانشجویان کارشناسی ارشد در برخی از رشته های آورده شده است.

رشته عنوان رشته دانشگاه هزینه های تحصیل در اتریش در مقطع فوق لیسانس
مهندسی علم و فناوری ساختمان دانشگاه وین ۱۴۹۲
مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی گراتس ۱۴۵۲
مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی گراتس ۱۴۵۲
انفورماتیک دانشگاه هاگنبرگ ۱۴۵۲
مهندسی برق دانشگاه هاگنبرگ ۱۴۵۲
مهندسی محیط زیست دانشگاه کارآفرینی MCI ۱۵۰۰۰
مکاترونیک و فناوری های هوشمند دانشگاه کارآفرینی MCI ۱۵۰۰۰
مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه کارینتیا ۷۲۶
مهندسی نفت دانشگاه مونتان لئوبن ۱۴۵۲
مهندسی الکترونیک و کامپیوتر دانشگاه کپفنلرگ ۱۴۵۴
مهندسی عمران دانشگاه دانوب ۸۴۵۰
مدیریت MBA اجرایی دانشگاه کارآفرینی MCI ۱۰۹۵۰
مدیریت پروژه دانشگاه WU ۲۲۰۰۰
مدیریت انرژی دانشگاه WU ۴۵۰۰۰
بانکداری و امور مالی دانشگاه BFI ۷۲۶
کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه دانوب ۱۲۹۵۰
بازاریابی دانشگاه اقتصاد و تجارت وین ۱۴۵۴
مدیریت کسب و کار دانشگاه مودول ۹۲۵۰
مدیریت بازرگانی دانشگاه WU ۱۹۸۰۰
تجارت بین الملل دانشگاه کارآفرینی MCI ۹۴۵۰
حقوق حقوق تجارت بین الملل و اروپا دانشگاه وین ۱۱۹۰۰
حقوق بشر دانشگاه بین المللی CEU ۱۲۰۰۰
حقوق تجارت بین الملل دانشگاه بین المللی CEU ۱۲۰۰۰
علوم پایه ریاضیات دانشگاه کلاژنفورت ۳۶۳
فیزیک دانشگاه گراتس ۱۴۵۲
ریاضیات دانشگاه گراتس ۱۴۵۲

دانشجویانی که قصد اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی اتریش را دارند، می توانند از طریق لینک زیر محصول «اپلای و ویزای تحصیلی اتریش» را خریداری نمایند و بدون نیاز به وکیل، با اخذ پذیرش و ویزا به این کشور مهاجرت نمایند.

اپلای و ویزای تحصیلی اتریش

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش در مقطع دکتری

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش در مقطع دکتری

دانشجویانی که برای تحصیل در اتریش در مقطع دکتری قصد اقدام دارند، بایستی از سطح علمی بالایی برخوردار باشند و دارای مقالات علمی متعدد، سطح معدل بالا، سطح زبان انگلیسی یا آلمانی مطلوب و … باشند تا بتوانند در رشته تحصیلی که دارند، سوپروایزر پیدا نمایند. داشتن سوابق تحصیلی و پژوهشی مطلوب در دوره های لیسانس و فوق لیسانس، برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری کمک شایانی می نماید و دانشجویان می توانند در مقطع دکتری از بورسیه های متعدد استفاده نمایند و هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش را تقلیل دهند. در ادامه این مقاله به بررسی بورسیه های تحصیلی که در اتریش به دانشجویان بین المللی اعطا می گردد می پردازیم. مقاله هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش، نوشته مشاورین موسسه حقوقی ملک پور می باشد و کپی برداری از آن حرام و خلاف اصول اخلاق می باشد.

جدول ذیل نمایان گر میزان هزینه های تحصیل در برخی از رشته ها در مقطع دکتری برای دانشجویان می باشد.

نام رشته تحصیلی نام دانشگاه هزینه های تحصیل در اتریش در مقطع دکتری سالیانه
معماری و هنر معماری دانشگاه صنعتی گراتس ۷۲۶
تحقیقات هنری دانشگاه هنرهای کاربردی وین ۳۸۲
علوم طبیعی و اجتماعی اقتصاد دانشگاه اینسبروک ۷۲۸
ریاضیات و محاسبات علمی دانشگاه صنعتی گراتس ۷۲۶
علوم سیاسی دانشگاه CEU دانشگاه اروپای مرکزی ۱۵۰۰۰
مدیریت مدیریت اجرایی مدرسه کارآفرینی MCI ۱۹۸۰۰
مدیریت دانشگاه اینسبروک ۷۲۸
علوم کامپیوتر و مهندسی مهندسی عمران دانشگاه گراتس ۷۲۶
مهندسی فرایند دانشگاه گراتس ۷۲۸
مهندسی اطلاعات و فناوری ارتباطات دانشگاه گراتس ۷۲۶
علوم کامپیوتر دانشگاه اینسبروک ۷۲۸
هزینه های زندگی در اتریش

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و دانشگاه های مقرون به صرفه

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و دانشگاه‌های مقرون به صرفه

همانطور که بیان نمودیم اکثر دانشگاه هایی که در اتریش هستند تحصیلات تقریبا رایگانی را ارائه می نمایند اما برخی از موسسات و دانشگاه ها در این کشور، هزینه تحصیل دریافت می کنند. تحصیل در دانشگاه هایی نظیر دانشگاه وین، لینتس، اینسبروک، گراتس تقریبا رایگان می باشد. لیست دانشگاه هایی که هزینه تحصیل بسیار پایینی دارند در جدول زیر قابل مشاهده می باشد.

نام دانشگاه میزان هزینه های تحصیل در اتریش برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد/ ترمی
دانشگاه وین هزینه ها بر حسب نوع و نام دانشگاه از ۰ یورو تا ۷۲۶٫۷۲ یورو متغیر است
دانشگاه پزشکی گراتس
دانشگاه علوم پزشکی وین
دانشگاه اینسبروک
دانشگاه یوهانس کپلر لینز
دانشگاه صنعتی وین
تحصیل رایگان در اتریش

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش در دانشگاه‌های top

تقریبا تمامی دانشجویانی که تجربه تحصیل در اتریش را داشته اند، اذعان نموده اند که اتریش از نظر غنای فرهنگی، تنوع فرهنگی، زندگی شهری مطلوب، کیفیت تحصیل، شرایط زندگی، به طور متوسط از سایر کشورهای اروپایی در سطح بالاتری قرار دارد و مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش، مزید بر علت می گردد. دانشگاه های کشور اتریش در رتبه بندی بین المللی در سطح ایده آلی قرار دارند و دانشگاه وین به عنوان برترین دانشگاه اتریش شناخته می گردد. در جدول زیر دانشگاه هایی که از نظر رتبه بندی بین المللی در سطح بالاتری قرار دارند قابل مشاهده می باشد.

ردیفنام دانشگاهرتبه بین المللیمیزان هزینه های تحصیل
1University of Vienna
دانشگاه ملی وین
۱۷۵726 – 15000
2Vienna University of Technology
دانشگاه فنی وین
۱۹۹1677
3University of Innsbruck
دانشگاه اینسبروک
۲۷۹726
4Graz University of Technology
دانشگاه فنی گراتس
۳۶۳1452
۵Johnnes Kepler University Linz
دانشگاه یوهانس کیپر لینز
۴۵۶0 – 1452
۶Karl_Franzens_universitaet Graz۵۶۱ – ۵۷۰1472
۷University of Klagenfurt
دانشگاه کلاگنفورت
۷۰۱ – ۷۵۰363
۸Paris lodrin University of Salzburg
زالتسبورگ دانشگاه
۷۵۱ – ۸۰۰1472

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی

دانشجویان همواره به دنبال انتخاب کشوری با هزینه های پایین و مقرون به صرفه می باشند. علاوه بر اینکه هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش در مقایسه با سایر کشورهای تراز اول دنیا بسیار ناچیز می باشد، بورسیه هایی نیز در اتریش ارائه می گردد که برخی یا تمام هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش را برای دانشجویان پوشش می دهد. بورسیه ها با توجه به رشته های تحصیل و مقطع تحصیلی متفاوت می باشد و بیشتر برای مقطع دکتری تعریف می گردد. برخی از سازمان ها یا موسساتی که بورسیه های تحصیل ارائه می نمایند در ذیل قابل مشاهده می باشد.

 1. دانشگاه سالزبورگ با ارائه بورسیه به دانشجویان کمک می کند که هزینه های تحصیل آنها به صورت رایگان باشد.
 2. سازمان ریموند پرتلر نیز به دانشجویان بین المللی کمک های مالی ارائه می دهد و از این رو از هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش برای دانشجویان کاسته می شود.
 3. ارائه کمک مالی و بورسیه تحصیلی ارسنت ماخ
 4. دانشجویان از تمامی ملت ها می توانند از بورسیه های تحصیلی Franz Werfel Grant استفاده نمایند.

دانشجویان می توانند از سایت های نظیر Grants.at از بورسیه های تحصیلی در اتریش آگاه گردند یا از طریق سازمان OEAD اطلاعاتی را در باب بورسیه های تحصیلی دریافت نمایند.

نام دانشگاه یا موسسه ارائه دهنده بورسیهنوع بورسیه
دانشگاه سالزبورگپوشش دهنده کل هزینه های تحصیل
سازمان ریموند پرتلرارائه دهنده کمک های مالی
ارسنت ماخبورسیه تحصیلی برای کل هزینه های تحصیلی
Franz Werfel grantبورسیه تحصیلی برای تمامی ملیت ها از سراسر دنیا
بورسیه تحصیلی در اتریش

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و درآمد کار دانشجویی

دانشجویانی که در کشور اتریش تحصیل می نمایند اجازه کار به صورت محدود و نیمه وقت دارند تا بتوانند هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش را تامین نمایند. به طور معمول دانشجویانی که در مقطع لیسانس تحصیل می نمایند، اجازه ۱۰ ساعت کار در هفته را دارند. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند و دانشجویان مقطع دکتری ۳۰ الی ۴۰ ساعت در هفته مجوز کاری دارند. دانشجویان می توانند درآمد ساعتی در حدود ۹ الی ۱۳ یورو کسب نمایند و برخی از هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش را پوشش دهند. برخی از دوره هایی که در اتریش همراه با تحصیل و به صورت کارورزی ارائه می گردد، نیاز به اخذ مجوز کاری ندارد. پس از اینکه تحصیل فرد در دانشگاه های مختلف اتریش پایان می یابد، دانشجو به مدت ۶ ماه الی ۱ سال فرصت دارد که به دنبال کاریابی باشد و پس از پیدا کردن کار، کارت قرمز سفید قرمز اتریش را اخذ نماید.

یکی از بهترین شاخص هایی که شرایط کاری در اتریش را بیان می دارد، شاخص نرخ بیکاری در این کشور می باشد. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می نمایید، نرخ بیکاری در اتریش در حدود ۶٫۷ درصد می باشد.

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و درآمد کار دانشجویی

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و اجاره مسکن و خوابگاه

هزینه های زندگی در خارج از کشور

یکی از پر هزینه ترین اقلام هزینه ای برای دانشجویان که در هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش می گنجد، هزینه مربوط به اجاره مسکن می باشد. هزینه های زندگی در اتریش در بخش مسکن، تقریبا ۱۰۱٫۱ درصد بالاتر از ایران می باشد. افرادی که قصد دارند برای محل سکونت خود خوابگاه را انتخاب نمایند، هزینه ای بین ۲۵۰ الی ۷۰۰ یورو در ماه پرداخت می نمایند. هزینه های اجاره مسکن در برخی از شهرهای مهم کشور اتریش، در جدول ذیل قابل مشاهده می باشد. به خاطر هزینه های پایین مسکن در این کشور هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش بسیار مقرون به صرفه می باشد.

هزینه اجاره بها و سکونتوینلینتسسالزبورگگراتساینسبروک
هزینه اجاره آپارتمان تک خواب در مرکز شهر847656759565770
هزینه اجاره آپارتمان تک خواب در خارج مرکز شهر621538616442648
هزینه اجاره آپارتمان سه خواب در مرکز شهر1,5961,3311,4641,0471,480
هزینه اجاره آپارتمان سه خواب در خارج از مرکز شهر1,1209921,1508061,150

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و سایر هزینه ها

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و سایر هزینه ها

هزینه های زندگی در اتریش در مقایسه با هزینه های زندگی در سایر کشورهای اروپایی در سطح مناسبی قرار دارد. به طور میانگین هزینه های زندگی در اتریش بدون احتساب هزینه های مسکن، ۸۰٫۸ درصد از ایران بالاتر می باشد. آگاهی از هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارند، بسیار مهم و ضروری می باشد که در بخش های پیشین در رابطه با هزینه های تحصیل در اتریش بحث نمودیم و در این قسمت به بررسی میزان هزینه های زندگی می پردازیم. به طور میانگین هزینه های زندگی در اتریش برای اقلام گوناگون در نمودار زیر به ریز قابل مشاهده می باشد.

عنوان هزینه ها بر حسب یورو
مواد غذایی
غذا در رستوران ارزان قیمت ۱۲
غذا برای ۲ نفر در رستوران متوسط ۵۰
یک وعده در مک دونالد۲ ۷٫۵۰
برنج ۱ کیلو گرم ۱٫۷۵
گوشت گاو معادل ۱ کیلوگرم ۱۶٫۷۹
سینه مرغ ۱ کیلو گرم ۱۰٫۴۷
شیر یک لیتر ۱٫۰۹
نان ۵۰۰ گرم ۱٫۸۰
تخم مرغ ۱۲ عدد ۲٫۷۱
پنیر محلی یک کیلوگرم ۱۰٫۸۹
حمل و نقل
بلیط یک طرفه ( حمل و نقل محلی) ۲٫۴۰
تاکسی ۱ کیلومتر تعرفه عادی ۱٫۵۰
هزینه ماهیانه حمل و نقل ۴۷٫۵۵
بنزین ۱ لیتر ۱٫۲۳
خدمات شهری
هزینه آب، برق، گاز و زباله ۲۲۵٫۴۰
اینترنت با سرعت ۶۰ مگابایت بر ثانیه ۳۲٫۷۴
هزینه تعرفه تلفن همراه برای یک دقیقه ۰٫۰۵
پوشاک
شلوار جین ۸۰٫۹۵
یک جفت کفش نایک ۸۰٫۹۰
یک جفت کفش چرم ۱۱۰٫۶۹
اوقات فراغت
باشگاه بدنسازی ماهیانه ۳۱٫۶۸
اجاره زمین تنیس برای یک ساعت ۱۸٫۷۳
سینما ۱ ساعت ۱۰

هزینه هایی که دانشجویان برای خرید کتاب و ملزومات صرف می نمایند در حدود ۳۰۰ یورو می باشد. در نمودار دایره ای زیر نیز به طور تفکیک شده درصد هر کدام از اقلام هزینه ای قابل مشاهده می باشد که بیشتر هزینه ها به مواد غذایی اختصاص دارد.

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش، هزینه اقامت در شهرهای مختلف و مقایسه آنها

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش در مقاطع و شهرهای مختلف این کشور متفاوت می باشد. در عنوان های قبلی در رابطه با هزینه های تحصیل در اتریش نگارش نمودیم و در این قسمت به بررسی هزینه های زندگی در اتریش و در شهرهای مختلف این کشور می پردازیم و مشاهده خواهیم نمود که هزینه های تحصیل و زندگی در پایتخت این کشور نسبت به سایر شهرهای بزرگ اتریش مقرون به صرفه تر می باشد.

 • هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و در شهر وین

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و در شهر وین

وین به عنوان پایتخت کشور اتریش چندین و چند سال است که با توجه به دلایل اقتصادی، رفاهی، امنیتی، کیفیت زندگی و … به عنوان برترین پایتخت دنیا معرفی می گردد. چنانچه بیان نمودیم، هزینه های تحصیل و زندگی در وین نسبت به شهرهای دیگر پایین تر است زیرا هم هزینه های تحصیل در شهر وین رایگان می باشد و هم هزینه های زندگی پایین تر است. به طور میانگین هزینه های زندگی در وین برای خانواده چهار نفره، در حدود ۲,۸۸۲ یورو می باشد و برای فرد مجرد، در حدود ۸۱۳ یورو است. هزینه های زندگی در وین ۵۸ درصد بالاتر از ایران می باشد.

 • هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و در شهر اینسبروک

شهر اینسبروک به عنوان مرکز ایالت فدرال تیرول می باشد و در قسمت غربی کشور اتریش واقع گردیده است. هزینه ها در اینسبروک در مقایسه با هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش ( سایر شهرها) در حد بالاتری قرار دارد. میزان هزینه های زندگی در اینسبروک برای خانواده چهارنفره، در حدود ۳,۳۴۹ یورو و برای فرد مجرد در حدود ۹۴۹ یورو می باشد. هزینه های زندگی در این شهر ۸۳٫۹۴ درصد بالاتر از ایران می باشد.

 • هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و در شهر گراتس

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و در شهر گراتس

دومین شهر بزرگ اتریش از نظر هزینه ها شبیه به اینسبروک می باشد و نسبت به هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش (سایر شهرها) قدری بالاتر می باشد. هزینه های زندگی در این شهر برای خانواده چهار نفره در حدود ۳,۱۷۹ یورو و برای فرد مجرد در حدود ۹۲۲ یورو می باشد و از این حیث ۶۷ امین شهر از نظر هزینه های زندگی است. هزینه های زندگی در این شهر نیز ۷۵٫۸۸ درصد بالاتر از ایران است.

 • هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و در شهر لینتس

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و در شهر لینتس

شهر لینتس در قسمت شرق اتریش قرار دارد و سومین شهر بزرگ این کشور می باشد. این شهر توسط رومیان بنا شده است. هزینه های زندگی در این شهر برای یک خانواده چهار نفره در حدود ۳,۳۶۷ یورو و برای فردی مجرد در حدود ۹۴۶ یورو در ماه می باشد. هزینه های زندگی در این شهر نیز ۸۱٫۵۹ درصد بالاتر از ایران می باشد.

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و درآمد مشاغل مختلف

یکی از مهم ترین مسائل در کنار هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش، موضوع درآمد مشاغل مختلف می باشد. میانگین درآمد در کشور اتریش برابر ۳,۸۱۹ یورو ماهیانه می باشد. حداکثر حقوق در ماه در حدود ۱۶,۹۱۰ یورو می باشد و پایین ترین حقوق نیز در اتریش ۵۱۷ یورو در ماه می باشد. میانگین درآمد ها در سال ۲۰۱۹ به میزان ۱ درصد نسبت به سال ۲۰۱۸ افزایش داشته است که در نمودار زیر نیز قابل مشاهده می باشد.

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و درآمد مشاغل مختلف

متوسط حقوق و در آمد مشاغل مختلف در جدول زیر برای سال ۲۰۱۹ ذکر گردیده است.

عنوان مشاغلمتوسط درآمد ماهیانه بر حسب یورو
حسابدار2,689
دستیار اداری2,112
معمار3,347
وکیل5,782
مهندس زیست پزشکی3,307
صندوقدار2,228
سرآشپز3,199
مدیر اجرایی8,560
مدیر ارشد مالی8,313
مهندس عمران3,466
تکنسین کامپیوتر3,079
دندانپزشک9,128
مهندس برق3,709
معلم دبستان2,728
مدیر فروش6,006
هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و سخن پایانی

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش، هزینه های زندگی در شهرهای مختلف این کشور برای دانشجویان در این مقاله علمی مورد بررسی قرار گرفت. به دلیل پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و زبانزد بودن کیفیت زندگی این کشور دانشجویان بسیار زیادی خواهان مهاجرت تحصیلی به اتریش می باشند. از آنجایی که شرایط کار پس از تحصیل در اتریش بسیار مناسب می باشد، دانشجویان می توانند بعد از تحصیل کار خود را بیابند و اقامت قرمز سفید قرمز اتریش را اخذ نمایند. میزان در آمدهایی که فرد در مشاغل مختلف کسب می نماید نیز مطرح گردید و همانگونه که بیان داشتیم، میزان درآمدها نسبت به هزینه ها بسیار بالاتر می باشد. متقاضیان می توانند از طرق مختلفی مانند کار، سرمایه گذاری و… به این کشور زیبا مهاجرت نمایند. امیدواریم پاسخ تمامی سوالات خود را در زمینه هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش در این مقاله یافته باشید. چنانچه در باب هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش سوال یا ابهامی دارید می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور( MIE اتریش) تماس حاصل کنید و مشاوره رایگان دریافت نمایید یا از طریق بخش دیدگاه‌ها، پرسش ها و نظرات خود را در این زمینه بیان دارید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 پاسخ
 1. حسن بهنیا گفته:

  با سلام وعرض ارادت خدمت دکتر ملک پور و گروه فعال
  من دو فرزند زیر ۱۸ سال دارم یکی دوم دبیرستان ویکی نهم وقصد گرفتن اقامت از کشور اتریش را هم دارم البته برای مشاوره مستقیم هم از طریق دفتر تهران هم اقدام کرده ام ولی یه سوال درمورد اخذ اقامت تحصیلی داشتم که ایا این اقامت دوران دبیرستان راهم شامل می شود و من وهمسرم هم می توانیم از این طرق اقامت بگیریم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی دوران تحصیل فرزندانتان جز اقامت آنها محسوب می شود اما شما و همسرتان به روش دیگری می توانید اقامت را اخذ نمایید که بهتر است شرایط کامل خود را ذکر بفرمایید و یا برای مشاوره با کارشناسنان حقوقی مشاوره نمایید.

   پاسخ
 2. مشاور حقوقی گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت آقای ملک پور وتیم فعال وکارآمد ایشان . یه سوال دارم، من ۲۲سال سن دارم با مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم تجربی ومدرک زبان آیلتس۶٫۵ ، میخواستم بدونم برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های اتریش حداقل نمرات من چند باید باشه? و اینکه درصورت گرفتن پذیرش از اتریش برای مقطع فوق دیپلم و لیسانس، کل هزینه هاش چقدر میشه به همراه هزینه های زندگی، باتوجه به قیمت الان یورو ?? و در آخر هزینه کمک گرفتن از وکیل های تاپ در اونجا چطوره ? بی نهایت سپاس از پاک سرشتان .

  پاسخ