هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا

هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا

هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا

هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت و راه های مهاجرت به استرالیا ۲۰۱۸ و هزینه تحصیل در استرالیا برای دانشجویان بین الملل در سال ۲۰۱۸ موضوعی است که سعی داریم در این مقاله به تشریح آن بپردازیم ، امروزه دانشجویان متعددی به دنبال شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا و قوانین تحصیل در استرالیا و راههای اخذ اقامت استرالیا و اطلاع از هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا از جمله هزینه تحصیل در استرالیا در مقطع لیسانس و هزینه تحصیل در استرالیا در مقطع فوق لیسانس و بلاخره هزینه تحصیل در مقطع دکترا در استرالیا می باشند . توصیه میگردد قبل از هر اقدامی با مشاورین مجرب و زبده موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش در باب هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا مشورت نمایند و اطلاعات جامع در زمینه هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا به دست آورید .

هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا با توجه به انگلیسی زبان بودن این کشور و سطح رفاه اجتماعی و اقتصادی کشور استرالیا از جمله کشورهای گران در جهان محسوب می شود که در بین کشورهای کانادا و آمریکا به مراتب هزینه های تحصیل و زندگی بالاتر می باشد .

هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا به عواملی بستگی دارد ؟ آیا هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا برای دانشجویان بین المللی همانند و یکسان با دانشجویان داخلی می باشد ؟ و دیگر سوالات شما دانشجویان در باب هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا که موسسه حقوقی ملک پور در مقاله زیر به تشریح آن پرداخته است .

استرالیا یکی از محبوبترین کشورهای جهان برای ادامه تحصیل می باشد و از مارس ۲۰۱۷ بیش از ۴۸۰۰۰۰ دانشجوی بین المللی را در اختیار دارد که نسبت به سال ۲۰۱۶ با افرایش ۱۵ درصدی همراه بوده است ، با این حال استرالیا یکی از گرانترین کشورها برای ادامه تحصیل می باشد ، با توجه به شرایط ویزای دانشجویی استرالیا ، دانشجویان می بایست برای یک سال تحصیلی ۱۹۸۳۰ دلار استرالیا ( ۱۵۸۲۰دلار آمریکا ) را برای هزینه های زندگی در استرالیا تامین کنند ، با این حال هزینه های تحصیل در استرالیا بستگی به دانشگاه ، رشته دانشگاهی ، مقطع تحصیلی دانشجو دارد .

هزینه های تحصیل در استرالیا برای دانشجویان بین الملل

مطابق سایت study move میانگین هزینه تحصیل دانشجویان بین الملل در سال ۲۰۱۷ دراسترالیا حدود ۲۹۲۳۵ دلار استرالیا ( ۲۳۴۰۰ دلار آمریکا ) در سال می باشد ، مطابق سایت رسمی دولت استرالیا برای دانشجویان بین الملل ، هزینه های معمول سالانه دانشجویان بین الملل برای تحصیلات عالی به ترتیب ذیل می باشد :

مقطع کارشناسی ارشد : از  ۲۰۰۰۰ دلار استرالیا ( ۱۶۰۰۰ دلار آمریکا ) تا ۳۷۰۰۰ دلار استرالیا ( ۲۹۶۰۰ دلار آمریکا )

مقطع دکترا : از ۱۴۰۰۰ دلار استرالیا ( ۱۱۲۰۰ دلار آمریکا ) تا ۳۷۰۰۰ دلار استرالیا ( ۳۹۶۰۰ دلار آمریکا )

البته این دوره ها شامل دوره هایی مانند پزشکی و دامپزشکی نمی باشد چراکه هزینه های آن ها به مراتب بالاتر می باشد .

هزینه های تحصیل در دانشگاه های مختلف استرالیا به صورت کلی به ازای هر واحد ، در هر سال محاسبه می شود .

برخی از دانشگاه های استرالیا در سایت تخمین هزینه های رسمی استرالیا من الجمله دانشگاه ملی استرالیا ( ANU ) که بالاترین مقام موسسه ملی در استرالیا  می باشد ( رتبه ۲۰ در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال ۲۰۱۸ ) هزینه های تحصیل را بدین ترتیب اعلام نموده است : هزینه سالانه برای یک مدرک بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد از ۳۲۶۴۰ دلار استرالیا ( ۲۶۱۳۵ دلار آمریکا ) و برخی از رشته های تحصیلی مانند هنر در مقطع کارشناسی و برای برنامه های تحصیلی لیسانس علوم پایه ، علوم پزشکی در حدود ۴۳۰۶۳۲ دلار استرالیا ( ۳۴۹۰۰ دلار آمریکا )

همچنین در این دانشگاه هزینه سالیانه برای مقطع لیسانس در حدود ۳۲۶۴۰ دلار استرالیا ( ۲۶۱۰۰ دلار آمریکا ) و برای مقطع فوق لیسانس در حدود ۴۳۶۳۲ دلار استرالیا ( ۳۴۹۰۰ دلار آمریکا ) برای دانشجویان بین الملل تخمین زده شده است .

برنامه های PHD به طور تقریبی ۳۹۰۲۴ دلار استرالیا ( ۳۰۲۰۰ دلار آمریکا ) مشابه با مقطع فوق لیسانس می باشد ، اما مقطع دکترای پزشکی و جراحی در حدود ۷۲۴۸۰ دلار استرالیا ( ۵۸۰۰۰ دلار آمریکا ) می باشد .

هزینه های دیگری که می توان در نظر گرفت هزینه مانند خدمات و امکانات دانشجویی که هزینه این خدمات رفاهی غیر آکادمیک نهایتا تا ۲۹۴ دلار استرالیا ( ۲۳۵ دلار آمریکا ) در سال ۲۰۱۷ می باشد که همه دانشگاه های استرالیا این مبلغ را دریافت نمی کنند .

هزینه های تحصیل برای دانشجویان داخلی : همانند بسیاری از کشورهای جهان تحصیل در استرالیا برای دانشجویان داخلی بسیار ارزان تر می باشد ، مخصوصا افرادی که از سوی Commonwealth مورد حمایت قرار می گیرند ، بدین معنا که هزینه های تحصیل و تحقیق عمدتا توسط دولت مورد حمایت قرار می گیرد .

شما عزیزان اگر می خواهید در خصوص هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا و شرایط مهاجرت به استرالیا مطلع شوید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص راه ها و قوانین مهاجرت تحصیلی به استرالیا و هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا و قوانین اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا مشاوره رایگان دریافت نمایید

بورسیه تحصیلی استرالیا و کمک هزینه تحصیلی در استرالیا

جوایز استرالیا به نام بورس تحصیلی بین المللی است که توسط دولت استرالیا تامین خواهد شد و برای شهروندان استرالیا و شهروندان کشورهای دیگر که واجد شرایط می باشند در نظر گرفته شده است ، کشورهایی که در این فهرست قرار دارند و تحت پوشش قرار می گیرند عبارتند از : آمریکا ،کارائیب ، منطقه اروپا ، خاورمیانه ، منطقه اقیانوس آرام و آسیا

بورس تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی استرالیا به طور عمده برای تحصیلات تکمیلی و تحقیقی می باشد ، که برای دانشجویان بین المللی در چهار صندوق در دسترس می باشد یک بورس تحصیلی کوتاه مدت برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ( حداکثر مبلغ ۲۴۵۰۰ دلار استرالیا برای مدت مطالعه شش ماه ) ، یک بورسیه برای توسعه حرفه ای (حداکثر مبلغ ۱۸۵۰۰ دلار استرالیا برای مدت چهار ماه ) ، یک بورسیه برای آموزش و پرورش و آموزش حرفه ای برای دیپلم یا مدرک ( VET ) که مبلغی در حدود ۶۵۰۰ دلار استرالیا برای هر ترم برای مدت دو سال و نیم ارائه می شود .

نکته ای دیگر در باب بورسیه تحصیلی استرالیا این است که فارغ التحصیلان بین المللی که به دنبال سرمایه گذاری برای یک برنامه کارشناسی ارشد یا دکترا می باشند بورس تحصیلی Endeavour اعطا می گردد که تا ۱۵ هزار دلار در هر ترم به مدت دو سال برای دانشجویان کارشناسی ارشد و برای دانشجویان دکترا برای دوره چهار ساله ( حداکثر ۱۴۰۵۰۰ دلار استرالیا برای استاد یار و مبلغ ۲۷۲۵۰۰ دلار استرالیا برای دکترا ارائه می شود .

هزینه های زندگی در استرالیا

با توجه به شرایطی که وزارت مهاجرت و محافظت از مرزهای دولت استرالیا (DIPB) اعلام کرده شخص برای ورود به استرالیا باید ثابت نماید که مبلغ ۱۹۸۳۰ دلار استرالیا ( ۱۵۸۲۰ دلار ) برای هزینه های زندگی برای مدت یک سال در حساب دارد و اگر شخص دانشجو متاهل می باشد می بایست مبلغ ۶۹۴۰ دلار آمریکا ( ۵۵۵۰ دلار استرالیا ) به این مبلغ اضافه می شود و اگر دارای فرزند هم باشد می بایست به ازای هر فرزند مبلغ ۲۹۷۰ دلار استرالیا ( ۲۳۷۰ دلار آمریکا ) به این مبالغ اضافه نمایند ، که این مبالغی که اعلام گردیده بدین معنا است که یک خانواده به صورت کلی چه میزان در سال دارای هزینه می باشد  ، همچنین اثبات اینکه بلیط هوایپما برای تمامی اعضای خانواده و مبلغی در حدود ۸۰۰۰ دلار استرالیا ( ۶۴۰۰ دلار آمریکا ) در هر سال برای کودکان ۵ تا ۱۸ سال برای پوشش هزینه های مدرسه اثبات نمانید .

اگرچه هزینه هایی که اعلام شد مطابق با هزینه های مورد نیاز استاندارد اداره مهاجرت استرالیا می باشد اما شاید مجبور نباشید پس از ورود چنین هزینه هایی داشته باشید .

هزینه محل اقامت در استرالیا برای دانشجویان بین الملل

هزینه اقامت در استرالیا برای دانشجویان بسته به نوع محل اقامت متفاوت می باشد برای مثال به صورت کلی هزینه محل اقامت در استرالیا  بین ۶۷ دلار استرالیا تا ۴۴۰ دلار استرالیا ( یا ۸۵ تا ۳۵۰ دلار آمریکا ) برای هر هفته می باشد که بسته به خوابگاه یا خانه اجاره ای به صورت خصوصی متفاوت می باشد .

سایر هفتگی هزینه ها عبارتند از :

مواد غذایی و غذا خوردن : از ۸۰ دلار تا ۲۸۰ دلار استرالیا ( یا ۶۳ تا ۲۲۰ دلار آمریکا )
گاز و برق : از ۳۵ دلار تا ۱۴۰ دلار استرالیا ( یا ۲۸ تا ۱۱۰ دلار آمریکا )
اینترنت و تلفن : از ۲۰تا ۵۵ دلار استرالیا ( یا ۱۶ تا ۴۴ دلار آمریکا )
حمل و نقل عمومی : از ۱۵ تا ۵۵ دلار استرالیا ( یا ۱۲ تا ۴۴ دلار آمریکا )
سرگرمی : از ۸۰ تا ۱۵۰ دلار استرالیا ( یا ۶۴ تا ۱۲۰ دلار آمریکا )

به طور کلی حداقل هزینه های هفتگی برای دانشجویان بین المللی در استرالیا در حدود ۲۴۷ دلار استرالیا یا ۲۴۷ دلار آمریکا می باشد .

اساساً  هزینه زندگی در استرالیا در شهرهای گوناگون متفاوت است. به عنوان مثال سیدنی دارای بیشترین هزینه های زندگی و آدلاید دارای کمترین می باشد. اساساً می توانیم هزینه های زندگی در استرالیا را بصورت زیر دسته بندی نماییم:

هزینه مسکن در استرالیا :

اجاره مسکن در استرالیا بصورت هر هفته پرداخت میشود. خانه ها دراسترالیا شامل آپارتمان و ویلا می باشد. اجاره خانه به عوامل متفاوتی هم چون موقعیت واحد درشهر٬تعداد خواب ونوع واحد بستگی دارد. به طورکلی خانه ها یا به صورت استودیو (بدون اتاق خواب) هستند که اجاره پایین تری دارند و یا دارای یک یا بیشتر اتاق خواب می باشند. هم چنین برخی از خانه های با تعداد اتاق خواب زیاد بصورت مشترک اجاره داده می شوند در این صورت شخص می تواند از یک اتاق خواب به همراه بقیه امکانات آن خانه بصورت اشتراکی استفاده نماید.  بطور متوسط شما می توانید خانه مورد نظر خود را با ۱۹۰ دلار تا ۳۴۰ دلار در هفته اجاره نمایید. همان طور که بیان شده رقم اجاره بستگی به شرایط و موقعیت خانه دارد.

  هزینه خوراک:

به طور متوسط هزینه غذایی در استرالیا در یک هفته برای یک زوج بین ۸۰ تا ۱۲۰ دلار می باشد

موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت تماس مستقیم در رابطه با مهاجرت به استرالیا و هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا و شرایط تحصیل در استرالیا و قوانین و راه های مهاجرت به استرالیا اطلاعات مفصلی در اختیار شما عزیزان قرار داد ، شما عزیزان پیش از اقدام برای تحصیل و زندگی در استرالیا و کسب اطلاعات در خصوص قوانین و راه های اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا می بایست هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا را بررسی و پیش بینی نمایید و با آمادگی کامل  اقدام نمایید ، توجه داشته باشید که دانشجویان بین المللی پیش از اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا و مهاجرت تحصیلی به استرالیا می بایست اثبات تمکن مالی نمایند و هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا را در حساب بانکی خود داشته باشند زیرا سفارت می بایست از این موضوع اطمنان یابد که دانشجو جهت تحصیل و زندگی در استرالیا حداقل به مدت یکسال مشکلی نخواهد داشت ، توجه بفرمایید حتی با پیش بینی کار ضمن تحصیل در استرالیا می بایست این هزینه ها را پیش از اقدام اثبات نمایید و سپس با اخذ مشاوره رایگان برای این مهاجرت به استرالیا اقدام نمایید .

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (14 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 پاسخ
  1. محمد گفته:

    سلام و عرض ادب خدمت شما . یک شبکه ماهواره ای فارسی زبان هست به اسم ایران بی مرز که توسط شخصی به نام رامین دلاوری اداره می شود این آقا ادعا می کند با ارسال مبلغ ۳ میلیون تومان به حساب بانکیش برای ما ویزا اقامت هر کشوری رو که خواستیم میگرید از طریق کشور عمان .خواستم ببینم نظر شما چی هست آیا این موضوع صحت دارد؟ با تشکر فراوان

    پاسخ