هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا

هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا

هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا می دانید ؟ راههای مهاجرت به اسپانیا ۲۰۱۸ و همچنین راههای اخذ اقامت اسپانیا ۲۰۱۸ کدام است ؟ شرایط تحصیل در اسپانیا ۲۰۱۸ و راههای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا کدام است ؟ قوانین اخذ پذیرش تحصیلی اسپانیا به چه صورت است ؟ هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا چقدر است ؟ شرایط تحصیل دکترا در اسپانیا و همچنین شرایط و قوانین اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا کدام است ؟

آیا با کار دانشجویی در اسپانیا می توان هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا را پرداخت نمود ؟ هزینه های تحصیل در دانشگاههای انگلیسی زبان اسپانیا چقدر است ؟ آیا تحصیل در اسپانیا رایگان است ؟  این  مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش به تمامی سوالات  شما در زمینه هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا پاسخ می دهد .

هزینه های تحصیل در اسپانیا :

هزینه های تحصیل در اسپانیا بسیار پایین بوده و در مقاطع مختلف متفاوت است . یکی از عواملی که درشهریه دانشگاههای اسپانیا تاثیر به سزایی دارد زبان تحصیل است .تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی گرانتر از تحصیل به زبان اسپانیایی است .

در ادامه به بررسی هزینه های تحصیل در اسپانیا در مقاطع تحصیلی مختلف می پردازیم :

 هزینه های تحصیل در مقطع  لیسانس در هر سال تحصیلی در اسپانیا بین ۶۸۰ تا ۱۲۸۰ یورو می باشد .

هزینه تحصیل در دانشگاه خصوصی در اسپانیا به زبان انگلیسی برای اخذ مدرک لیسانس بین ۵۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ یورو در هر سال تحصیلی است.

برای مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری، هزینه های تحصیل در دانشگاه و موسسات دولتی بین ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ یورو در هر سال متفاوت است .

هزینه های تحصیل دکترا در اسپانیا بسیار پایین است و شامل هزینه ثبت نام به مبلغ ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در سال می شود .

در اکثر رشته ها دانشجویان اگر شرایط مورد نیاز را داشته باشند می توانند جهت دریافت فاند با استاد راهنما مذاکره نمایند .

تحصیل در تمام مقاطع در دانشگاههای خصوصی در اسپانیا بسیار پر هزینه است مگر در مقطع دکتری که تحصیل به زبان انگلیسی نیز تقریبا رایگان است و فقط شامل هزینه های ثبت نام می شود .

علاوه بر هزینه های واقعی تحصیلی که برای شرکت در یک دانشگاه یا کالج اسپانیا هزینه می کنید، هزینه های اضافی باید در نظر داشته باشید . این هزینه ها شامل :

کتاب و لوازم

هزینه های متوسط خرید این موارد تقریبا ۹۰۰ یورو در سال است.

هزینه های شخصی

هزینه  برای چیزهای شخصی که در هنگام تحصیل در اسپانیا و کالج نیاز دارید، از جمله تلفن، سرگرمی، غذا، تنقلات و غیره در نظر بگیرید .

حمل و نقل

بهتر است برای تعدیل هزینه ها حتمن از حمل و نقل عمومی استفاده کنید .

هزینه  درخواست برای ثبت نام در کالج یا دانشگاه :

تقریبا تمام کالج ها و دانشگاه های اسپانیا هزینه های درخواست برای پذیرش در کالج خود را دارند. این هزینه ها متفاوت هستند، اما معمولا کمتر از ۵۰ دلار می باشند. اطمینان حاصل کنید که هنگام تکمیل درخواست خود این هزینه را در پرداخت نمایید .

هزینه های کلاس ویژه

بسته به کلاس هایی که در آنجا می گیرید ممکن است هزینه های کلاس خاصی را پرداخت کنید این هزینه ها متفاوت هستند و می توانند از چند دلار تا چند صد دلار متغیر باشند.

نگاهی به گزینه های زیادی که در اختیار شما قرار می گیرد نگاه کنید:

وام: به دانشجویان اسپانیایی بابت هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا تعلق میگیرد . پس از اتمام تحصیلات این وام با سودش باز پرداخت می شود .

کمک هزینه تحصیلی: کمک هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا بر اساس  نیازمالی و یا شایستگی دانشجو به وی تعلق میگیرد . این می تواند به وضعیت مالی دانشجو یا وضعیت تحصیلی او در کالج مربوط باشد. مقیاس بورس تحصیلی متفاوت است و می تواند از منابع مختلف، از جمله دولت باشد.

کمک های مالی: کمک های مالی برای کمک هزینه تحصیلات کالج نیز در دسترس است.

حتی با تمام این کمک هزینه های مالی، این مقادیر هنوز هم نمی تواند به اندازه کافی هزینه های کل تحصیل شما را پوشش دهد. بسیاری از دانشجویان برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا به طور پارت تایم کار می کنند .

چگونه می توان برای کمک مالی کمک کرد؟

درخواست کمک مالی برای تحصیل در مدرسه در اسپانیا باید از طریق درخواست کامل انجام شود. این درخواست را می توان از وزارت آموزش و پرورش، Instituto de Cooperacion Iberoamerican یا وزارت امور خارجه ارسال نمود . این برنامه از از شما سوالاتی خصوصی در مورد درآمد و شغل پدر و مادر می پرسد .این درخواست باید به طور کامل پر شود تا تاخیر در دریافت کمک مالی شما وجود نداشته باشد.

لازم به ذکر است که مهلت ثبت نام برای درخواست های کمک مالی کالج وجود دارد. شما باید قبل ازاتمام مهلت درخواست فرم موردنظر را پر کنید . فرمهی درخواست را خیلی زودتر از اتمام وقت پر نمایید و ارسال کنید تا شانس برای تمام انواع کمک هزینه داشته باشید .

وب می تواند به عنوان یک منبع ارزشمند برای یافتن کمک هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا باشد. این یک ابزار رایگان است که می تواند شما را با تمام  کمک های مالی و بورسهای تحصیلی که در دسترس هستند قرار دهد.

هزینه های زندگی در اسپانیا برای همه یکسان نیست. واقعا بستگی دارد به جایی که شما زندگی می کنید و شیوه زندگی که در پیش خواهید داشت . زندگی در اسپانیا  بسیار مقرون به صرفه  است ، اما با توجه به نوع سبک زندگی شما می تواند بسیار گران باشد، و در واقع شما عامل تعیین کننده آن هستید . قطعا اقامت در خوابگاهها و همینطور پخت و پز در خوابگاه و استفاده از وسایل نقلیه عمومی در کاهش هزینه ها تاثیر فراوانی دارد.

قطعا هزینه های زندگی در مادرید و بارسلونا بسیار بیشتر از شهرهای دیگر اسپانیاست .

هزینه های مسکن بیشترین هزینه ای است که شما در زمان تحصیل در اسپانیا میپردازید  . بنابراین شهر محل اقامت  خود را با دقت بیشتری در نظر بگیرید و همچنین گزینه های  مسکنی که برای نیازهای شما مناسب است را انتخاب نمایید . حتی اگر شما در مدرسه ای در مادرید یا بارسلونا حضور داشته باشید، می توانید در یک شهر در نزدیکی آنها زندگی کنید و زندگی راحتتری داشته باشید. با هزینه های خیلی پایینتر

هزینه های زندگی در اسپانیا :

سرگرمی

سرگرمی های زیادی در سراسر کشور وجود دارد و اکثر این سرگرمی ها مقرون به صرفه هستند. قطعا گزینه های سرگرمی برای مطابقت با نیازها و سلیقه های همه دانشجویان است  : موزه ها، کافه ها، بارها، باغ وحش ها، بازار، مراکز خرید، گالری های هنری در اکثر شهرهای اسپانیا محل بازدید و تفریح و سرگرمی اکثر دانشجویان است .

اینترنت در سراسر اسپانیا در دسترس است و  هزینه آن در حدود ۱۰ یورو در هر ماه است .کاملا مقرون به صرفه در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی است .

هزینه خرید لباس در اسپانیا :

اسپانیا با مراکز خرید، فروشگاه های بزرگ و کوچک  با نام های تجاری متعدد لباس را با قیمت مناسب در اختیار ساکنین اسپانیا قرار می دهند . جدیدترین مدل های موجود از سراسر جهان در اسپانیا برای شما آماده است. بارسلونا مطمئنا جایی است که می خواهید برای خرید لباس انتخاب کنید.

وسایل الکترونیک

همه ما عاشق الکترونیک هستیم و به عنوان یک دانش آموز، مواردی مانند لپ تاپ ها، تبلت ها و گوشی های هوشمند می تواند به شدت در یادگیری و سرگرمی و غیره کمک کند. هزینه های خرید وسایل الکترونیک در اسپانیا  گران تر از سایر کشور اروپایی است.

غذا :

بسیاری از رستوران های بزرگ برای صرف غذا دراسپانیا در دسترس هستند، در این رستورانها میانگین وعده های غذایی بین ۶ تا ۲۰ یورو در هر نفر است.

اگر تمایل دارید وعده های غذایی خود را در خوابگاه یا منزل تهیه کنید .هزینه های خرید مواد غذایی  اولیه در اسپانیا بسیار مقرون به صرفه است.

می توان گفت در اسپانیا هر فرد به طور متوسط ۴۵۰ یورو در ماه برای غذا هزینه می کند .

حمل و نقل :

اگر از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده نمایید بسیار در هزینه های شما صرفه جویی می شود .

مراقبت های بهداشتی :

مراقبت های بهداشتی در اسپانیا توسط دولت حمایت می شود. دانشجویان می توانند با پرداخت ماهیانه مبلغ ۵۰ یورو از خدمات درمان رایگان در اسپانیا برخوردار شوند .

در کل هزینه زندگی در اسپانیا حدود ۲۰ درصد کمتر از زندگی در سایر کشورهای اروپایی است. به این ترتیب برنامه ریزی کنید و می توانید اطمینان حاصل کنید که در طول تحصیل در کشور به راحتی زندگی می کنید.

در این مقاله به بررسی هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا و شرایط تحصیل در اسپانیا پرداختیم . چنانچه تمایل به مهاجرت به اسپانیا از جمله مهاجرت تحصیلی به اسپانیا تحصیل و اخذ اقامت تحصیلی در اسپانیا دارید . قبل از هرگونه اقدام با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر جهان و شعبه مرکزی وین به صورت مستقیم تماس گرفته و از شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا با خبر شوید .

ویدئوهای مربوط به گشت و گذار در اسپانیا و برخی هزینه های زندگی در آن

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بازدید از یک فروشگاه زنجیره ای در اسپانیا

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد فستیوال گراسیا در بارسلونای اسپانیا

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد میدان کاتولینای بارسلونا در اسپانیا

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد رامبلای شهر بارسلونا در اسپانیا

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد یک فروشگاه مواد غذایی

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ