هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان

هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان

هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان

هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان

هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان برای هر شخصی که متقاضی مهاجرت به آلمان می باشد یکی از نکات مهم می باشد. تحصیل در آلمان با هزینه های همراه است که ما در این نوشتار هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان را بررسی می کنیم. هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان با توجه به تعداد زیاد متقاضیان مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان بسیار مورد سوال قرار گرفته است که تعدادی از این سوالات را در ادامه برای شما بیان می کنیم:

می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش تماس حاصل نموده و در خصوص هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان و تحصیل در آلمان و در کل هزینه های زندگی در آلمان و راههای مهاجرت به آلمان مانند مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری  و سرمایه گذاری در آلمان همچنن مهاجرت کاری به آلمان به صورت تلفنی و رایگان مشاوره تخصصی دریافت نمایید.

بررسی هزینه های زندگی دانشجویی در ایالات مختلف آلمان

هزینه های زندگی در آلمان به طور کلی با توجه به شهر محل سکونت شما متفاوت است. در حالی که شهر لایپزیک بسیار ارزان و مقرون به صرفه است، اما مونیخ هیچ شباهتی به آن ندارد. در میان شهرهای بزرگ مانند هامبورگ، کلن، اشتوتگارت و شهرهای کوچکی مثل ارفورت، فرایبورگ یا اسنابرک در برلین ، نقاط مشترکی در رابطه با هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان به چشم می خورد. زندگی در برلین ، علاوه بر اینکه شهر نسبتاً ارزان قیمتی است، با مزیت زندگی در یک شهر بزرگ با دسترسی به امکانات و گزینه های متعدد همراه است.

بررسی هزینه های زندگی دانشجوی در آلمان

از اکتبر ۲۰۱۴ تحصیل در تمام دانشگاه های آلمان رایگان شد که نشان دهنده لغو هزینه های تحصیل در آلمان است. البته در دانشگاه امکاناتی مانند دریافت ناهار رایگان وجود ندارد و پرداخت هزینه ترم تحصیلی برای تمام دانشجویان اجباری است که از ۲۵۰ تا چند صد یورو بسته به دانشگاه محل تحصیل شما و خدماتی که ارائه می دهد متفاوت می باشد. مزایای پرداخت این هزینه دسترسی به حمل و نقل عمومی رایگان در داخل و اطراف منطقه محل سکونت شما است که در طولانی مدت موجب صرفه جویی زیادی در هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان و دانشجویان بین المللی می شود.

همچنین در ازای پرداخت هزینه ترم تحصیلی نوعی کمک هزینه اجتماعی برای غذا خوردن در سالن غذا خوری دانشجویی، اقامت در خوابگاه های دانشجویی، استفاده از امکانات ورزشی و خدمات اداری به دانشجویان تعلق می گیرد. این کمک هزینه اجتماعی ممکن است تا ۱۰۰ یورو در هزینه های ماهانه شما موجب صرفه جویی شود. در خصوص هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان همچنین در برخی از ایالت ها دانشجویان باید مبلغی را به عنوان هزینه اداری بپردازند که می تواند بین ۵۰ تا ۷۵ یورو در هر ترم باشد.

بررسی هزینه های رایج زندگی در آلمان

در خصوص هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان این گونه است که اگر آپارتمان خود را با یک هم اتاقی شریک شوید و مبلغ اجاره را تقسیم کنید می توانید تا حد زیادی در هزینه های خود صرفه جویی کنید. در محله های دانشجویی اجاره یک آپارتمان معمولی تا ۳۰۰ یورو حتی ارزان تر است. افرادی که مایل به این شیوه زندگی نیستند، می توانند از خوابگاه های دانشجویی با هزینه های کمتر استفاده کنند. اگر توانایی اجاره یک خانه شخصی را دارید، مبلغ اجاره ممکن است بین ۳۵۰ تا ۸۰۰ یورو متفاوت باشد.

 

 

لینک مقالات پیشنهادی :

کار در آلمان

ویزای کار آلمان

 

 

همچنین هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان برای خرید مواد غذایی و وسایل ضروری تا ۱۰۰ یورو در ماه می باشد. اگر خودتان آشپزی کنید هم از غذاهای سالم تری مصرف می کنید و هم موجب صرفه جویی در پول شما می شود. خصوصاً اگر با یک هم زندگی می کنید، این کار می تواند بسیار سرگرم کننده باشد. در زیر فهرستی از اقلام ضروری در هر آشپزخانه دانشجویی ارائه شده است:

فهرست اقلام ضروری و قیمت آن ها در باب هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان

 • شیر (۱ لیتر) – ۰٫۶۹ یورو
 • یک قرص نان سفید تازه (۵۰۰ گرمی) – ۱٫۲۵ یورو
 • برنج (۱ کیلوگرم) – ۱٫۷۰ یورو
 • تخم مرغ (۱۲ عدد) – ۲ یورو
 • پنیر محلی (۱ کیلوگرم) – ۸ یورو
 • سینه مرغ (بدون پوست و استخوان) (۱ کیلوگرم) – ۷ یورو
 • سیب (۱ کیلوگرم) – ۲ یورو
 • پرتقال (۱ کیلوگرم) – ۲ یورو
 • گوجه فرنگی (۱ کیلوگرم) – ۲ یورو
 • سیب زمینی (۱ کیلوگرم) – ۱ یورو
 • کاهو (۱ گل) – ۰٫۹۹ یورو
 • آب (بطری ۱٫۵ لیتری) – ۰٫۵۵ یورو
 • بطری شراب (متوسط) – ۵ یورو
 • آبجو خانگی (بطری ۰٫۵ لیتری) – ۰٫۸۰ یورو
 • آبجو وارداتی (۰٫۳۳ لیتر بطری) – ۱ یورو

در یک رستوران معمولی، یک وعده غذای مناسب همراه با یک لیوان شراب تا ۴۰ یورو است. خوردن ناهار در کافه های محلی همیشه ارزان تر است، و هزینه یک وعده غذا حتی تا کمتر از ۱۰ یورو هم پیدا می شود. هزینه یک فنجان قهوه یا کاپوچینو در کافه های محلی تا ۳ یورو است.

همچنین در بحث هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان لازم به ذکر است که بلیط مکان های فرهنگی مانند موزه ها، تئاتر، سینما یا هزینه ورودی باشگاه تا حداکثر ۱۰ یورو است. البته شما به عنوان دانشجو همیشه از مقداری تخفیف در همه جا، حتی در مراکز خرید برخوردار می شوید.

هزینه خرید لباس تا حدی متفاوت است. خرید در فروشگاه های زنجیره ای مانند Zara، H&M و غیره نسبتاً ارزان است. خصوصاً اگر منتظر حراج های فصلی بمانید. همچنین می توانید پوشاک مورد نیاز خود را با هزینه پایین تر از مغازه های دست دوم فروشی تهیه کنید. برای کسانی که در خرید کفش اهمیت زیادی برای کیفیت آن قائلند باید گفت که قیمت یک جفت کفش چرمی خوب زیر ۱۰۰ یورو یافت نمی شود.

جمع بندی کلی در مورد هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان

به طور کلی یک دانشجو با درآمد ماهانه ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو می تواند به خوبی از عهده هزینه های زندگی خود برآید. در پایان بحث هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان می توان به صراحت بیان نمود که شرایط و امکان اخذ ویزای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در آلمان و تامین هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان فراهم می باشد.

بنابراین اگر شما عزیزان به دنبال مهاجرت تحصیلی به آلمان ازطریق تحصیل در آلمان و چگونگی هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان هستیدو می خواهید اطلاعات در خصوص شرایط اخذ اقامت آلمان  و هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان دریافت نمایید همواره می توانید با دفاتر همکار موسسه ی حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش  در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص بحث مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان و اخذ اقامت آلمان و اخذ تابعیت آلمان به صورت تلفنی و رایگان مشاوره تخصصی دریافت نمایید . موسسه ی حقوقی ملکپور با همکاری موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش  دارای جامع ترین اطلاعات در خصوص هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان می باشد .

6 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. شاهین گفته:

  سلا،با تشکر،میخواستم بدونم آیا همه رشته ها برای تحصیل دانشگاه رایگان است؟مثلا رشته های هنر،من مایل به تحصیل در کارگردانی یا طراحی صحنه میباشم.

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره ۰۲۱٫۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 2. محمد گفته:

  سلام خسته نباشید!
  ببخشید میخواستم بدونم درخواست برای هر رشته ای ممکن هست؟!
  و ایا ازمون های این ها اونقدر سخته ک باید دانشجوی تاپ باشید؟!
  و اینکه مثلا برای ی رشته پزشکی چند سال باید اونجا درس خوند؟!
  و ایا میشه با ۱۰۰_۱۲۰میلیون ی رشته پزشکیو در دانشگاه درجه ۲_۳ با ههمه هزینه هاش خوند؟!

  و اینکه اگر سال اخر دبیرستانو برم اونجا و اونجا درس بخونم احتمالش هس برا دانشگاه بورس بشم؟!

  خیلی ممنون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز شرایط شما باید کاملا بررسی گردد تا امکان مشاوره بهتر وجود داشته باشد بهتر است در ابتدا سرمایه خود را افزایش دهید و سپس برای مهاجرت اقدام نمایید برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ