هزینه های زندگی در آلمان

بررسی هزینه های زندگی در آلمان

 • مقدمه ای برهزینه های زندگی در آلمان
 • وضعیت کلی هزینه های زندگی در آلمان
 • برنامه ریزی بودجه و هزینه های زندگی در آلمان
 • بررسی هزینه های زندگی در آلمان
 • هزینه اجاره خانه در آلمان و هزینه های زندگی در آلمان
 • نتیجه گیری کلی در مورد تحصیل رایگان در آلمان و اتریش

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

مقدمه ای بر هزینه های زندگی در آلمان

هزینه های زندگی در آلمان با توجه به سیل عظیم متقاضیانی که برای مهاجرت به آلمان وجود دارد نیازمند تحلیل و بررسی است. ما در مقالات مختلفی هزینه های زندگی در آلمان و هزینه اقامت آلمان را برای مهاجرت به آلمان بیان کرده ایم. در این نوشتار هم سعی می کنیم که به سوالات مربوط به هزینه های زندگی در آلمان که توسط شما ارائه شده و در یکی از بخش های زیر است پاسخ داده شود.

 • هزینه های زندگی در آلمان چگونه است؟
 • راههای مهاجرت به آلمان و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت و شرایط اخذ اقامت آلمان چگونه است ؟
 • از هزینه های زندگی در آلمان و شرایط تحصیل در آلمان و همچنین هزینه های زندگی در آلمان و هزینه های تحصیل در آلمان وشرایط کار در آلمان اطلاعی دارید ؟
 • هزینه های زندگی در آلمان و شرایط سرمایه گذاری در آلمان به چه نحوی است ؟
 • هزینه های زندگی در آلمان و قوانین ازدواج در آلمان و در نهایت هزینه های زندگی در آلمان و قوانین تولد فرزند در آلمان به چه صورت است ؟

اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید و می خواهید زندگی در آلمان دشته باشید ،شما عزیزان  اگر می خواهید در خصوص هزینه های زندگی در آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان و در نهایت شرایط اخذ اقامت آلمان و همچنین اخذ تابعیت آلمان اطلاعات مفیدی داشته باشید می توانید از طریق کارشناسان و وکلای رسمی و حقوقدانان با تجربه در امور مهاجرت در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش ، مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید .

وضعیت کلی هزینه های زندگی در آلمان

هزینه های زندگی در آلمان ، به ویژه در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی کاملاً منطقی و مقرون به صرفه است. قیمت مواد غذایی، مسکن، لباس، رویدادهای فرهنگی و غیره اساساً متناسب ​​با متوسط هزینه های اتحادیه اروپا است. شما تقریباً به ۸۰۰ یورو در ماه برای تامین هزینه های زندگی خود در آلمان نیاز دارید. بیشترین هزینه مربوط به اجاره ماهانه محل زندگی است. در شهرهای بزرگ، میزان هزینه ها بطور قابل توجهی بسته به محل زندگی شما متفاوت می باشد

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد هزینه های زندگی و تحصیل در آلمان

مقاله مرتبط

هزینه های اقامت آلمان

مقاله مرتبط

هزینه زندگی دانشجویی در آلمان

برنامه ریزی بودجه و هزینه های زندگی در آلمان

در بحث هزینه های زندگی در آلمان توصیه می شود قبل از مهاجرت به آلمان برای بودجه و مخارج خود برنامه ریزی کنید به طوری که تمام هزینه های زندگی خود را برآورد نمائید. در اینجا فهرستی از مواردی که باید در هنگام برآورد هزینه های خود در نظر بگیرید، ارائه شده است.

 • اجاره و امکانات رفاهی ۲۹۸ یورو
 • غذا و نوشیدنی ۱۶۵ یورو
 • بیمه درمانی، هزینه های پزشکی و دارو ۶۶ یورو
 • تفریح، فرهنگ و ورزش ۶۸ یورو
 • تاکسی و حمل و نقل عمومی ۸۲ یورو
 • تلفن، اینترنت و تلویزیون ۳۳ یورو
 • لباس و پوشاک ۵۲ یورو

در بحث هزینه های زندگی در آلمان برای مهاجران خارج از کشور، هزینه زندگی در شهرهای بزرگ آلمان کمتر از بسیاری از شهرهای بزرگ اروپا است. البته باید تفاوت های منطقه ای و درآمدها و هزینه های مشترک را در بودجه زندگی در نظر گرفت.

به طور متوسط، اقامت در آلمان و هزینه های زندگی در آلمان آنچنان که ممکن است از یک کشور بسیار صنعتی با کیفیت زندگی بالا انتظار داشته باشید، پر هزینه نیست. در سال ۲۰۱۲ در رتبه بندی جهانی مرسر (Mercer) مشخص شد که هیچ یک از شهرهای آلمان در میان پنجاه شهر پر هزینه جهان قرار ندارد و بنابراین زندگی در شهرهای آلمان ارزان تر از شهرهایی مانند وین و میلان یا کشورهای اسکاندیناوی و سوئیس است.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد هزینه های کودکستان و دبیرستان در آلمان

مقاله مرتبط

هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان

مقاله مرتبط

مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان

تشریح هزینه های زندگی در آلمان

در سال ۲۰۱۳ قیمت محصولات و خدمات در آلمان فقط ۱٫۸٪ بالاتر از میانگین کشورهای عضو اتحادیه اروپا بود. البته، باید گفت کههزینه های زندگی در آلمان همچنان بسیار بالاتر از کشورهای واقع در اروپای شرقی مانند لهستان و رومانی است. با این وجود، آلمان در مقایسه با بسیاری از همسایگان اروپایی از موقعیت مالی بهتری برخوردار است.

همچنین در خصوص هزینه های زندگی در آلمان تفاوت های منطقه ای و شخصی در میزان درآمد و هزینه ها را باید در نظر گرفت. شهر فرانکفورت در رتبه بندی مرسر در سال ۲۰۱۲، گران ترین شهر آلمان بود که در رتبه ۸۸ جهان قرار گرفت. پس از آن شهرهای مونیخ (۹۰)، برلین (۱۰۶) و هامبورگ (۱۰۹) قرار دارد. اشتوتگارت (۱۱۹)، لایپزیگ (۱۴۸) و نورنبرگ (۱۶۳) شهرهای نسبتاً ارزان قیمت هستند. به طور کلی، میزان هزینه ها در غرب کشور اغلب بالاتر است.

در هزینه های زندگی در آلمان حمل و نقل عمومی در آلمان راحت، سریع و کارآمد است. کسانی که از تعطیلات آخر هفته خود استفاده می کنند و مایل به گشت و گذار در آلمان باشند، با تهیه کارت Bahn-Card سالانه از تخفیف ۲۵٪، ۵۰٪ و ۱۰۰٪ برخوردار می شوند که اساساً یک بلیط رایگان است.

قیمت سالانه این کارت از ۵۷ یورو تا ۱۱۴ یورو با تخفیف ۲۵٪ و ۴۰۸۰ یورو تا ۶۴۰۰ یورو با تخفیف ۱۰۰٪ است.

لینک مقالات پیشنهادی :

ویزای کار آلمان

هزینه اجاره خانه در آلمان و هزینه های زندگی در آلمان

اجاره یک آپارتمان دو خوابه به طور معمول هزینه ای بالغ بر ۳۰۰ یورو در هر ماه خواهد داشت. این هزینه در مناطق محبوب شهر و در شهرهای بزرگ بیشتر است. به عنوان مثال، اجاره یک آپارتمان دو خوابه در حومه برلین ۴۰۰ یورو است. این مبلغ در مناطق مرکزی شهر به دو تا سه برابر نیز افزایش می یابد.

همچنین در خصوص مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان لازم به ذکر است که اندازه اتاق ها و آپارتمان ها در آلمان با توجه به استانداردهای آمریکایی در حال کاهش است و متراژ آپارتمان های دو خوابه زیر ۶۵ متر مربع می باشد. میانگین اجاره در آلمان به طور معمول بر اساس هر مترمربع محاسبه می شود و پایین مبلغ آن حدود ۴ یورو برای هر متر مربع (درسدن) تا ۷ یورو (برلین) یا ۱۲ یورو (مونیخ) متفاوت است.

در مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان با توجه به سرمایه گذاری های سنگین بین المللی به همراه اقتصاد قوی در آلمان، تقاضا برای ملک در این کشور همچنان وجود دارد و به طبع آن مبلغ اجاره ها در سراسر کشور افزایش می یابد. همچنین بر اساس قانون، با هر بار تمدید اجاره نامه مستاجران موجود، قیمت اجاره و سایر هزینه ها به طور چشمگیری افزایش می یابد.

همچنین باید توجه داشت که قرارداد اجاره شامل هزینه امکانات رفاهی یعنی هزینه گرمایش یا آب و برق نمی شود. بنابراین توصیه می شود در برآورد هزینه های خود این موارد را در نظر داشته باشید.

لینک مقاله پیشنهادی => تحصیل در آلمان

سخن اخر در مورد هزینه های زندگی در آلمان

اگر قصد دارید اطلاعات بیشتری در خصوص مهاجرت به آلمان و شرایط اخذ اقامت آلمان و هزینه های زندگی در آلمان داشته باشید همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نمایید و با مشاوره ی رایگان و تخصصی در امور مهاجرت و هزینه های زندگی در آلمان و شرایط تحصیل در آلمان و کار در آلمان و سرمایه گذاری در آلمان و ازدواج در آلمان و در نهایت اخذ اقامت آلمان و اخذ تابعیت آلمان اطلاعات مفیدی را دریافت نمایید. شما می توانید تمام سوالات خود را در مورد هزینه های زندگی در آلمان و راه های مهاجرت به آلمان را در بخش پرسش و پاسخ همگانی مطرح کنید.

8 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. مریم گفته:

  سلام من کارشناس ارشد مکانیک طراحی کاربردی هستم و ۴۰ سالمه ۳ سال بعنوات طراح در کارخانه ت انسفورماتورسازی که تحت لیسانس شرکت آلمانی بود کار کردم یک سال هم به عنوان طراح در کارخانه ماشین سازی که تجهیزات صنعت سیمان و نیروگاه می زد کار کردم و ۷ سال هم به عنوان ناظر تاسیسات مکانیکی ساختمان و ناظر لوله کشی گازخانگی در نظام مهندسی سلختمان کار کرده ام. من متاهل و دارای دو فرزند ۱۰ ساله و ۱ ساله هستم چقدر برای پیدا کردن شغل در آلمان شانس دارم؟ و حداقل درآمدم چقدر می تونه باسه و هزینه هامون حدودا چقدر میشه؟ ممنون از شما

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب. دوست عزیز رشته شما رشته بسیار خوبی است و بازار کار بسیار مناسبی در آلمان دارد. با این حال، شرایط سنی شما ۴۰سال سن برای اخذ ویزای جاب سیکر آلمان مناسب نیست و بهتر است از طریق شیوه های دیگر اقدام نمایید. به عنوان مثال، اگر همسر شما شرایط سنی مناسبی داشته باشد می توانید به عنوان همراه با ایشان وارد محیط شده و به کاریابی بپردازید.

   پاسخ
 2. هادی گفته:

  سلام
  من لیسانس الکترونیک دارم
  الانم توو راه آهن مشغول هستم
  ۱سال اینجا ۳سالم توو کارخونه آرد تکنسین بودم
  به نظرتون میتونم از طریق جذب نیرویی که توو سایت وزارت کار گذاشته اقدام کنم و برم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 3. امید گفته:

  باسلام من ۲۲ ساللمه و ارایشگر حرفه ای با مدرک سرتیفیکیت هستم و کاردانی فیزیک دادم میخاستم بدونم میتونم برای ویزای کاری اقدام کنم یا خیر؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای ویزای جاب سیکر شما می توانید در کلیه شهرهای این کشور اقدام به جستجو کار کنید. بهترین راه برای یافتن پاسخ سوال شما مطالعه مقالات کاریابی در آلمان می باشد. شما می توانید به مراجعه به سایت های کاریابی شرایط و لوکیشن هر کدام از موقعیت های مربوط به رشته را بیابید.

   پاسخ
Rating: 4