هزینه های زندگی در اسپانیا

هزینه های زندگی در اسپانیا

هزینه های زندگی در اسپانیا چگونه است ؟ آیا در جستجوی وکیل مهاجرت برای پیدا کردن راههای مهاجرت به اسپانیا ۲۰۱۸ و همچنین شرایط اخذ اقامت اسپانیا هستید ؟ آیا هزینه های زندگی در اسپانیا مورد توجه شما می باشد؟ با توجه به نیاز متقاضیان جهت اخذ اطلاعات در ارتباط با چگونگی هزینه های زندگی در اسپانیا و هزینه های پوشاک در اسپانیا و یا هزینه های مسکن در اسپانیا و هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا و قوانین اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا و شرایط تحصیل در اسپانیا و یا کار در اسپانیا و یا مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

می توان گفت که موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش با بهره گیری از کادر مجرب وکلا و مشاورین، اقدام به فراهم کردن بستر مناسب جهت خدمت رسانی به هم میهنان عزیز در هر نقطه کشور کرده است.

اسپانیا پنجاه و دومین کشور بزرگ جهان است. اسپانیا تقریباً ۴۷۰۰۰ کیلومتر مربع کوچکتر از فرانسه و ۸۱۰۰۰ کیلومتر مربع بزرگتر از ایالت کالیفرنیا آمریکا است . اسپانیا با نام رسمی پادشاهی اسپانیا کشوری مستقل و از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور در شبه‌جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا قرار دارد. سرزمین اصلی اسپانیا از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق، از شمال و شمال شرق در راستای کوه های پیرنه با فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس هم مرز است .

در سال‌های اخیر بی‌ کاری به بزرگترین نگرانی جامعه اسپانیا تبدیل شده است. نرخ بی‌ کاری در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ (۱۳۸۵ و ۱۳۸۶) ۸٪ بود که پس از بحران مالی به ۲۰٪ در سال ۲۰۱۰ (۱۳۸۹) و ۲۵٪ (۵۶٪ در بین جوانان) در سال ۲۰۱۳ (۱۳۹۲) رسید . از سال ۲۰۰۰ (۱۳۷۸) بدین سو اسپانیا با رشد بالای جمعیت حاصل از موج مهاجرت روبرو بوده است. هجوم ناگهانی مهاجران که هم اکنون نیز تا حدودی ادامه دارد به ویژه ورود غیر قانونی با قایق باعث بروز تنش‌های اجتماعی در اسپانیا شده است . نتیجه ای که طرح‌های بازگشت داوطلبانه ی مهاجران برای تشویق مهاجران به خروج از اسپانیا نتوانست انجام دهد توسط بحران اقتصادی و با اوج‌ گیری آن طی سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ انجام شد و ده‌ها هزار مهاجر به خاطر نبود کار کشور را ترک کردند . تنها در سال ۲۰۱۱ نیم میلیون نفر اسپانیا را ترک کردند . برای نخستین بار در قرن بیست و یکم نرخ خالص مهاجرت در اسپانیا منفی شد و ۹۰٪ افرادی که کشور را ترک کردند مهاجران خارجی بودند .

اسپانیا کشوری چند زبانه است . اسپانیایی یا اسپانیولی (در قانون اساسی به نام کاستیلی ذکر شده است) زبان رسمی تمام کشور به حساب می‌آید و طبق قانون وظیفه و حق هر اسپانیایی است که این زبان را بیاموزد .

از نظر فرهنگی اسپانیا یک کشور غربی است. به خاطر وجود جنبه‌های قدرتمندی از میراث فرهنگی روم در تمام زوایای زندگی اسپانیایی‌ها، اسپانیا کشوری لاتین به حساب می‌آید .

اگر بخواهیم توزیع هزینه های زندگی در اسپانیا را بصورت آماری بررسی نماییم به صورت کاهشی از بیشترین هزینه ها که مربوط به مایحتاج زندگی و خورد و خوراک می باشد ۲/۲۷ درصد از هزینه ها را شامل می شود و اجاره ی ماهانه ی آپارتمان که ۷/۲۲ درصد از هزینه ها را شامل می شود نام می بریم . سپس هزینه ی غذا در رستوران ها که ۲/۱۷ درصد و هزینه های حمل و نقل و رفت و آمد و جابجایی که ۷/۱۳ درصد از هزینه ها را شامل می شوند، به میان می آیند . در انتها هزینه های عمومی مثل آب و برق و گرمایش ساختمان و اینترنت و هزینه ی تلفن همراه به صورت ماهانه که مجموعأ ۱/۸ درصد و ورزش، تفریحات و اوقات فراغت که مجموعأ ۳/۷ درصد و همچنین هزینه های پوشاک که ۷/۳ درصد از هزینه ها را در بر می گیرند .

حدود هزینه ها در اسپانیا برای اجاره ی خانه در هر ماه را می توان برای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر در محدوده ی بین چهارصد تا ششصد یورو و یا به طور میانگین پانصد یورو در نظر گرفت . همچنین اجاره ی ماهانه ی یک آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر بین سیصد یورو تا چهارصد و پنجاه یورو و به طور میانگین سیصدوهفتاد یورو می باشد . یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر از حدود ششصد یورو تا یکهزار یورو اجاره ی ماهانه دارد که بطور میانگین هفتصد و پنجاه یورو در نظر گرفته می شود و اگر همین آپارتمان سه خوابه را در خارج از مرکز شهر اجاره نمایید بین چهارصد و پنجاه تا هفتصد و ده یورو ماهانه که تقریبا به طور میانگین پانصد و شصت یورو می باشد، باید هزینه ی اجاره بپردازید .

به طور کلی در خرید منزل و آپارتمان، حدود قیمت ها برای هر متر مربع در مرکز شهر بین هزار و هشتصد یورو تا سه هزار و پانصد یورو متفاوت است ( به طور میانگین دو هزار و پانصد و پنجاه یورو ) و قیمت هر متر مربع در خارج از مرکز شهر از هزار و سیصد و چهل یورو آغاز و تا حدود دو هزار و پانصد یورو بالا می رود ( به طور میانگین هزار و هفتصد و هفتاد یورو )

حقوق ماهانه به طور متوسط پس از کسر مالیات بین هزار تا هزار و پانصد یورو می باشد و میانگین حقوق ماهانه  حدود هزار و دویست یورو می باشد . همچنین نرخ درصد بهره ی وام مسکن به طور سالانه بین سه تا چهار و چهارده صدم درصد و به طور میانگین ۴۸/۳ درصد می باشد .

هزینه های عمومی مثل آب، برق، گرمایش، زباله و … برای یک آپارتمان به اندازه هشتاد و پنج متر مربع میان حدود هشتاد و پنج تا صد و هفتاد یورو در ماه و میانگین به اندازه ی صدو بیست یورو هزینه خواهد داشت .

برای اینترنت و ADSL نامحدود با سرعت ۶ مگابیت در ثانیه بین بیست و پنج تا چهل یورو و بصورت میانگین سی و سه یورو هزینه و برای تعرفه ی محلی پیش پرداخت تلفن همراه، بدون تخفیف یا طرح های خاص در یک دقیقه بین ۰۸/۰ تا ۲۰/۰ یورو و به طور میانگین آن ۱۳/۰ یورو باید پرداخت شود .

می توان گفت در اسپانیا به نسبت، شاخص هزینه های اجاره ی آپارتمان مناسب و استاندارد و در سطح پایینی از هزینه ها  می باشد و شاخص هزینه های پرداختی در رستوران ها در این کشور نیز تاحدی متعادل و کمی از سطح نرمال بالاتر می باشد.

بر اساس آمار در زمینه ی کیفیت زندگی در کشور اسپانیا ، شاخص قدرت خرید مردم، میانه و شاخص امنیت و ایمنی و شاخص بهداشت و درمان در سطح مطلوب و ایده آل است . از نظر شاخص هزینه ها به نسبت درآمد افراد در جامعه نیز تا حدی معتدل می باشد و به طور کلی کیفیت زندگی در اسپانیا خوب و تقریبأ رضایت بخش است .

شما متقاضیان گرامی در خصوص مهاجرت به اسپانیا و هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا می توانید در امر مهاجرت به اسپانیا و اخذ ویزای اسپانیا و اطلاع از هزینه های زندگی در اسپانیا و دیگر کشور ها در اقصی نقاط جهان از راه های مختلف با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط اخذ اقامت اسپانیا به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (7 نظرات, میانگین: 4٫29 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 پاسخ
 1. حوری هدایتی گفته:

  لطفا قیمت اجاره آپارتمان یک خوابه با استخر( ترجیحا سرپوشیده) در یک مجتمع شیک در کنار دریا را در ماربییا را بفرمایید.

  پاسخ
 2. ارشیا گفته:

  با سلام،
  آیا زندگی در اسپانیا ارزانتر از زندگی در فرانسه است؟ وآیا نرخ بیکاری در این کشور بیشتر از کشورهای همسایه آن است؟ برای یک خانواده چهار نفری برنامه خودحمایتی اسپانیا مناسبتر است یا فرانسه؟

  با تشکر از راهنمایی شما

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   این کشورها متاسفانه به دلیل مشکلات اقتصادی که دارند کشور مناسبی برای خودحمایتی و یا حتی زندگی نمی باشند اما می توانید اقدام نمایید که بهتر است قبل از هر اقدامی با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ