هزینه زندگی در مجارستان چقدر است؟

هدف از نگارش این نوشتار

شاید بارهای شنیده باشید که مجارستان یکی از ارزان ترین کشورهای اروپایی برای زندگی علی الخصوص برای متقاضیان تحصیل در اروپاست…

در این مقاله با ذکر جزئيات هزینه ها و مخارج زندگی در شهرهای مختلف مجارستان به تحلیل این موضوع پرداخته ایم و مخارج اقامت در این کشور را با دیگر کشورهای اروپایی مقایسه نموده ایم

لطفا با ما همراه باشید

هزینه های زندگی در مجارستان

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

هزینه های زندگی در مجارستان و مقدمه ای بر آن

هزینه های زندگی در مجارستان ، ریز هزینه های زندگی در شهرهای مختلف کشور مجارستان بمنظور سفر کوتاه مدت و یا اقامت های بلند مدت ، در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. هزینه های زندگی در مجارستان چقدر است؟ آیا مجارستان کشور ارزانی برای زندگی است؟ درآمد مشاغل گوناگون در مجارستان چقدر است؟ هزینه های زندگی در مجارستان در مقایسه با ایران چگونه است؟ هزینه های اقامت تحصیلی و زندگی دانشجویی در مجارستان چقدر است؟ افرادی که خواهان اخذ اقامت مجارستان هستند چه میزان سرمایه را بایستی ماهیانه برای هزینه های زندگی در مجارستان در نظر بگیرند؟ شما با مطالعه این مقاله به پاسخی واضح برای این سوالات و دیگر سوالات در زمینه زندگی در مجارستان و هزینه های آن دست خواهید یافت. کشور مجارستان یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که از سال ۲۰۰۷ نیز به اتحادیه شنگن پیوسته است و افرادی که قصد مهاجرت به کشور ارزان قیمت را دارند و قصد دارند که به کشورهای اتحادیه شنگن سفر نمایند، می توانند با اخذ اقامت کشور مجارستان به این مهم دست یابند. امیدواریم که این مقاله که به وسیله مشاورین موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است به عنوان مرجعی برای اطلاع از هزینه های زندگی در کشور مجارستان مورد استفاده قرار گیرد. در صورت داشتن سوال و ابهامی در رابطه با هزینه های زندگی در مجارستان یا نحوه اخذ اقامت این کشور، مشاورین موسسه حقوقی ملک پور ، همکار موسسه MIE اتریش آماده ارائه مشاوره رایگان به هموطنان عزیزمان می باشند. شما عزیزان از طریق تماس با موسسه ملک پور می توانید از خدمات مشاوره ای رایگان در زمینه مهاجرت به کشور های مختلف بهره مند شوید. در ادامه به بررسی تحلیلی و آماری مباحث زیر خواهیم پرداخت :

شرایط عمومی هزینه های زندگی در مجارستان چگونه است؟

کشور مجارستان با جمعیتی در حدود ۹ میلیون و ۶۵۰ هزار نفر در اروپای مرکزی و در همسایگی کشورهایی نظیر اسلواکی، اوکراین، اتریش، صربستان، اسلوونی، رومانی و کرواسی قرار گرفته است. زبان رسمی این کشور مجاری می باشد. پایتخت کشور مجارستان شهر بوداپست است که در حدود ۱٫۷ میلیون نفر را در خود جای داده است. از دیگر شهرهای مهم آن می توان به دبرسن، پچ، سگد و… اشاره نمود. کشور مجارستان از نظر سیاسی در معاهدات بین المللی متعددی حضور داشته و اکنون در سازمان تجارت جهانی، اتحادیه اروپا، اتحادیه شنگن، بانک جهانی و… عضو می باشد. از نظر آب و هوایی کشور مجارستان با داشتن آب و هوایی معتدل و با چشم اندازهای بسیار شگفت انگیز از مراتع سرسبز و رودخانه و کوه های زیبا به عنوان کشوری که تقریبا از نظر آب و هوایی شبیه به ایران است، شناخته می شود.

پرچم و نماد مجارستان ـ مهاجرت به مجارستان ـ مسافرت توریستی به مجارستان

اقتصاد کشور مجارستان در سالهای اخیر رشد بسیار زیادی نموده است و فرصت های تجاری بسیار زیادی در این کشور قابل دستیابی است و با توجه به موقعیت جغرافیای مناسب می تواند به عنوان میزبان شرکت های بین المللی بسیار زیادی باشد و از آنجایی که سیاست های مالیاتی مناسبی در این کشور وجود دارد، نگاه بسیار زیادی از تجار به ویژه تجاری که خواهان ایجاد ارتباط با کشور های اروپایی می باشند، به سمت این کشور معطوف گردیده است. واحد پول کشور مجارستان فورینت (HUF) است که هر ۱ فورینت مجارستان برابر ۰٫۰۰۳۷۹ یورو می باشد.

نقشه مجارستان ـ جغرافیای مجارستان

با توجه به هزینه های زندگی در مجارستان افراد زیادی خواهان مهاجرت به این کشور از طرق گوناگون می باشند که یکی از ارزانترین روش های مهاجرت روش تحصیلی می باشد و با توجه به هزینه های پایین در دانشگاه های کشور مجارستان این کشور به عنوان مقصد مناسب برای دانشجویان قلمداد می شود. در ادامه مقاله به بررسی هزینه های زندگی در مجارستان و ریز هزینه ها می پردازیم.

اطلاعات عمومی در مورد کشور مجارستان ـ آشنایی با کشور مجارستان

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد تحصیل در مجارستان

مقاله مرتبط

تحصیل در مجارستان

هزینه اجاره مسکن در مجارستان چقدر است؟

یکی از مهم ترین مسائلی که در تصمیم هر فرد برای مهاجرت به هر کشوری تاثیر گذار است، بحث هزینه های زندگی در آن کشور می باشد. بنابراین افرادی که قصد مهاجرت به کشور مجارستان را دارند، می بایست از هزینه های زندگی در مجارستان آگاه گردند. عمده ترین هزینه افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای مختلف را دارند، هزینه مسکن افراد می باشد. قبل از بحث در رابطه با موضوع هزینه های زندگی در مجارستان بایستی برخی از حقایق اقتصادی و شاخص های مهم که در رابطه با قیمت های کالا و خدمات می باشد، مورد بررسی قرار گیرد. نرخ تورم به عنوان یکی از شاخص های مهم قیمتی که نشان دهنده تغییرات قیمت کالاها در یک سال مالی است، تعریف می گردد و همانطور که از نمودار زیر نیز قابل استنباط است، میزان نرخ بیکاری در طی سالیان اخیر در این کشور کمتر از ۱ درصد بوده است.

درآخرین گزارش که مربوط به ژوئن ۲۰۱۹ بوده است به میزان ۰٫۷ درصد می باشد که از این حیث قیمت کالاها در طول زمان تقریبا تثبیت گردیده است و این موضوع به عنوان یک مزیت بسیار مهم برای برنامه ریزی های اساسی مالی قلمداد می شود.

نمودار نرخ تورم در مجارستان

هزینه های زندگی در مجارستان بدون احتساب هزینه مسکن تقریبا ۵٫۲۲ درصد بالاتر از هزینه های زندگی در ایران می باشد و نکته جالب این موضوع است که کشور مجارستان جزء معدود کشورهای اتحادیه شنگن محسوب می شود که هزینه های مسکن در این کشور تقریبا ۰٫۵۰ درصد کمتر از ایران است. علیرغم اینکه دغدغه بسیاری از مهاجرین برای مهاجرت به کشور های مختلف هزینه های مسکن می باشد، کشور مجارستان از این حیث به عنوان کشوری ارزان محسوب می گردد. بسیاری از گردشگران در پی سفر به کشورهایی با قیمت اقامتی مناسب هستند که از این رو با توجه به هزینه های پایین زندگی در مجارستان خصوصا در بخش مسکن گردشگران بسیار زیادی از این کشور بازدید می نمایند. هزینه های اجاره مسکن یا قیمت آپارتمان در کشور مجارستان به طور میانیگن طبق جدول ذیل می باشد:

هزینه خرید و اجاره مسکن در خارج از کشور

هزینه اجاره یا خرید ملک آپارتمان در مجارستان

هزینه های زندگی در اتریش

هزینه خوراک، خدمات و حمل و نقل و سایر هزینه های جانبی در مجارستان چقدر است؟

با توجه به غنای فرهنگی کشور مجارستان و اماکن گردشگری بسیار زیاد در این کشور ، تعداد گردشگران قابل توجهی از این کشور دیدن می کنند و با وجود شرایط ایده آل برای تحصیل و دانشگاههای با کیفیت بالا و هزینه های کم در کشور مجارستان و همچنین با توجه به شرایط ایده آل اقتصادی و قرار گرفتن در موقعیت جغرافیایی مناسب و شاخص های مثبت اقتصادی، این کشور سالیانه میزبان افراد زیادی از سرتاسر دنیا می باشد که از طرق گوناگون به این کشور مهاجرت می نمایند. یکی از مهم ترین دلایل گردشگران برای سفر به کشورهای مختلف شناخت فرهنگ های گوناگون می باشد و فرهنگ غذایی به عنوان بخش لاینفک گردشگری محسوب می گردد و طعم های متنوع و متفاوت غذایی در کشورهای مختلف خاطرات مطلوبی در ذهن گردشگران ایجاد می نماید.

بنابراین هر چقدر رستوران های شیک و غذاهای لذیذ تر و متنوع تری در کشوری وجود داشته باشد، گردشگران بیشتری تمایل به سفر به آن کشور دارند. رستوران های کشور مجارستان علاوه بر تنوع غذایی بالایی که دارند، از نظر هزینه ای نیز بسیار مطلوب است و همچنین هزینه های مربوط به اقلام اساسی و خوراک در مجارستان نیز بسیار پایین می باشد و به خاطر همین دلایل است که هزینه های زندگی در مجارستان بسیار کم بوده و مجارستان کشوری مقرون به صرفه شناخته می شود. در جداول زیر هزینه های مربوط به غذا و اقلام اساسی مواد غذایی قابل مشاهده می باشد:

هزینه خوراک و اقلام اساسی در خارج از کشور

جدول هزینه خوراک در خارج از کشور

جدول هزینه اقلام ضروری خانوار در مجارستان

علاوه بر هزینه های مربوط به بخش مسکن و خوراک هزینه های مربوط به اینترنت و هزینه های خدماتی مانند آب ، برق ، گاز و… و همچنین هزینه های رفت و آمد از طریق وسایل نقلیه عمومی یا تاکسی ها نیز به عنوان بخشی از هزینه های زندگی در مجارستان برای هر فرد محسوب می شود و از این حیث همانند بسیاری از کشورهای حوزه شنگن می باشد که در جداول زیر هزینه های خدماتی و هزینه های رفت و آمد با وسایل نقلیه قابل مشاهده می باشد.

هزینه حمل و نقل و تردد در مجارستان

جدول هزینه های خدمات عمومی در مجارستان

بهترین شهر دنیا برای کار و زندگی

هزینه های زندگی در شهرهای مختلف مجارستان چقدر است؟

معمولا هزینه های زندگی در پایتخت هر کشوری نسبت به سایر شهرهای آن کشور به دلایل مختلف اقتصادی و معیشتی بالاتر می باشد و در این قسمت به مقایسه هزینه های زندگی در پایتخت کشور مجارستان و سایر شهر های مهم این کشور می پردازیم . خواننده محترم توچه فرمایید! کپی برداری از این مقاله که توسط مشاورین موسسه حقوقی ملک پور نگارش گردیده است خلاف اصول اخلاق و شرع می باشد.

 

وضعیت هزینه های زندگی در بوداپست چگونه است؟

بوداپست مجارستان

هزینه های زندگی در مجارستان و در شهر بوداپست برای یک خانواده چهار نفره به طور میانگین در حدود ۱,۷۰۰ یورو و برای یک نفر به طور میانگین در حدود ۵۰۹ یورو می باشد که بسیار مقرون به صرفه است. به طور کلی هزینه های زندگی در بوداپست تقریبا ۸٫۳۹ درصد بالاتر از ایران می باشد. در نمودار زیر هزینه بخش های مختلف به تفکیک قابل مشاهده است و سهم هرکدام از اقلام از هزینه ها مشخص گردیده است. با توجه به پایین بودن هزینه های زندگی در مجارستان و پایتخت این کشور ، مجارستان به عنوان مقصدی جذاب شناخته می گردد.

نمودار دایره ای هزینه های زندگی در شهر بوداپست مجارستان

متوسط هزینه های زندگی در مجارستان و در پایتخت برای یک خانواده چهار نفره به طور میانگین طبق نمودار بالا به شرح جدول ذیل می باشد:

جدول متوسط هزینه های زندگی در مجارستان و در پایتخت برای یک خانواده چهار نفره

وضعیت هزینه های زندگی در شهر دبرسن مجارستان چگونه است؟

دبرسن مجارستان

دبرسن(Debrecen) پس از بوداپست به عنوان بزرگترین شهر کشور مجارستان شناخته می گردد و گردشگران زیادی که به شرق کشور مجارستان سفر می نمایند می توانند از این شهر زیبا دیدن نمایند چراکه بیشتر اماکن دیدنی و گردشگری این کشور در یونسکو ثبت گردیده اند و دانشگاه این شهر نیز در مجاستان و در دنیا شهرت دارد. هزینه های زندگی در شهر دبرسن ۲٫۲۷ درصد پایین تر از ایران می باشد که به طور میانگین هزینه های زندگی برای یک خانواده چهار نفره در این شهر در حدود ۱,۵۱۳ یورو و هزینه های زندگی برای فرد تنها در حدود ۴۴۸ یورو می باشد. در نمودار زیر سهم هزینه ها در سبد خانوار قابل مشاهده می باشد:

نمودار دایره ای هزینه های زندگی در شهر دبرسن مجارستان

متوسط هزینه های زندگی در مجارستان و در دومین شهر بزرگ این کشور (دبرسن) برای یک خانواده چهار نفره  به طور میانگین طبق نمودار بالا به شرح جدول ذیل می باشد:

جدول متوسط هزینه های زندگی در شهر دبرسن

وضعیت هزینه های زندگی در شهر سگد مجارستان چگونه است؟

سگد مجارستان

سگد (szeged) نیز یکی از شهرهای بزرگ کشور مجارستان شناخته می گردد که در کنار رودخانه تیزا واقع گردیده است. این شهر یکی از مراکز صنعت غذایی نیز شناخته می گردد و  برای یک خانواده چهار نفره هزینه های زندگی در این شهر در حدود ۱,۴۸۵ یورو و برای یک نفر در حدود ۴۳۷ یورو می باشد و تقریبا هزینه های زندگی در این شهر ۵٫۹۸ درصد پایین تر از تهران می باشد. هزینه ها به تفکیک در نمودار زیر قابل مشاهده می باشد:

نمودار دایره ای هزینه های زندگی در شهر سگد مجارستان

متوسط هزینه های زندگی در مجارستان و در سومین شهر بزرگ این کشور (سگد) برای یک خانواده چهار نفره به طور میانگین طبق نمودار بالا به شرح جدول ذیل می باشد:

جدول متوسط هزینه های زندگی در شهر سگد مجارستان

تفاوت هزینه های زندگی در سه شهر بزرگ مجارستان

در نمودار زیر به صورت اجمالی تفاوت هزینه های اجاره، هزینه موادغذایی، رستوران و …در  سه شهر بزرگ این کشور قابل مشاهده می باشد:

نمودار تجمیعی تفاوت هزینه های زندگی در سه شهر بزرگ مجارستان

مهاجرت به اروپا یا کانادا

درآمد مشاغل مختلف در مجارستان چقدر است؟

نقطه مقابل هزینه های زندگی در هر کشوری متوسط درآمد در آن کشورها می باشد. کشور مجارستان نیز همانند برخی از کشورهای حوزه شنگن مانند آلمان و اتریش از نرخ بیکاری پایینی برخوردار است و با توجه به نرخ رشد اقتصادی مثبت این کشور در طی سالهای اخیر سبب گردیده است که مشاغل بسیار زیادی در این کشور ایجاد گردد و کارآفرینان بسیار زیادی با ایجاد مشاغل نوآورانه تاثیر بسزایی در اقتصاد این کشور ایجاد نمایند. در نمودارهای زیر شاخص های مهم اقتصادی مانند نرخ بیکاری و نرخ رشد اقتصادی این کشور قابل مشاهده است:

همانطور که در نمودار زیر قابل مشاهده است، نرخ رشد اقتصادی برای سال ۲۰۱۹ در حدود ۱٫۱ درصد می باشد:

نمودار نرخ رشد اقتصادی مجارستان

مجارستان در طی سالیان اخیر در برابر تکانه ها و بحران های اقتصادی سیگنال های مقاومتی نشان داده است و از نظر اقتصادی به مراتب رشد نموده است. نمودار زیر نمایانگر نرخ بیکاری در این کشور است که برای سال ۲۰۱۹ در حدود ۳٫۳ درصد می باشد که از این نظر بسیار مناسب است و با توجه به پایین بودن هزینه های زندگی در مجارستان، این کشور می تواند مکانی جذاب برای نیروی کار فعال باشد.

نمودار نرخ بیکاری در مجارستان

میانگین در آمد در برخی از مشاغل مختلف در نمودار زیر زیر مشاهده می باشد؛ همانطور که از این نمودرا پیداست بیشترین درآمد در بخش مدیریت می باشد و مدیران در این کشور درآمدی در حدود ۷۳,۰۰۰ یورو به دست می آورند، که در مقابل هزینه های پایین در مجارستان می توانند بیشتر درآمد خود را پس انداز یا سرمایه گذاری نمایند.

نمودار میانگین درآمد سالیانه در مجارستان ( بر حسب دلار ) برای مشاغل مختلف

چه توصیه های مهمی در مورد اقامت در مجارستان و هزینه های زندگی در آن وجود دارد؟

از آنجایی که هزینه های زندگی در مجارستان بسیار پایین می باشد و این کشور در حوزه شنگن واقع گردیده است، متقاضیان می توانند با اخذ اقامت این کشور برای کاریابی در مجارستان یا سایر کشورهای حوزه شنگن اقدام نمایند و با توجه به فاصله اندک بین کشور مجارستان و کشورهایی نظیر اتریش و آلمان به مراتب افراد شانس کاریابی بیشتری در این کشور ها دارند. همچنین با توجه به شاخص های اقتصادی بسیار مثبت، این کشور می توانند برای کارآفرینان جایگاه بسیار مناسبی تلقی گردد که طرح خود را راه اندازی نمایند و به سود دهی بالایی دست بیابند. شما عزیزان می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و در رابطه با نحوه مهاجرت به این کشور و همچنین در مورد هزینه های زندگی در مجارستان اطلاعات رایگان و جامعی را دریافت نمایید. شما عزیزان می توانید از طریق لینک زیر و خریداری محصول ویدئویی گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، در رابطه با مسیر های مختلف مهاجرت به کشورهای مختلف دنیا اطلاعات جامع و کاملی را دریافت نمایید.

ایده جدید ـ توصیه مهم ـ راه مهاجرت ـ راهنمای گام به گام

ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت

هزینه های زندگی در مجارستان و نتیجه گیری

هزینه های زندگی در مجارستان، همچنین درآمد مشاغل گوناگون در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. با توجه به پایین بودن هزینه های زندگی در مجارستان و نکات مثبت اقتصادی کشور مجارستان می تواند به عنوان کشوری ارزان برای اقامت محسوب گردد که راه ورود افراد به کشورهای حوزه شنگن باشد. با توجه به نزدیکی این کشور به کشورهای صنعتی مانند آلمان و کشوری نظیر اتریش، متقاضیان می توانند از این راه اقامت سایر کشورهای حوزه شنگن را دریافت نمایند. هزینه مسکن به عنوان مهم ترین بخش از هزینه های زندگی در مجارستان در این کشور بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد و سایر هزینه ها نیز بسیار پایین است. شما سروران در صورت داشتن سوالی در باب موضوع این مقاله (هزینه های زندگی در مجارستان) و راه های مختلف مهاجرت به مجارستان می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت کنید. قسمت دیدگاه این مقاله و همچنین بخش پرسش و پاسخ همگانی این وبسایت، برای طرح سوالات شما و دریافت پاسخ آنها طراحی گردیده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
  1. احمد گفته:

    با سلام من خیلی پیگیر مهاجرت هستم ولی هنوز جواب نگرفته ام . میشه واسه مهاجرت به مجارستان کمکم کنید ؟
    ممنون از لطف توجه شما .

    Rating: ۴
    پاسخ