هزینه های زندگی در کشور سوئد

هزینه های زندگی در کشور سوئد

هزینه های زندگی در کشور سوئد مهاجرت به سوئد ۲۰۱۸ چگونه است ؟ آیا می خواهید وکیل مهاجرت در خصوص هزینه های زندگی در کشور سوئد و وکیل مهاجرت به سوئد و در نهایت اخذ اقامت و تابعیت سوئد اطلاعاتی به دست آورید ؟ هزینه های زندگی در کشور سوئد چگونه است ؟ هزینه های زندگی در کشور سوئد برای دانشجویان متقاضی تحصیل در سوئد و همچنین کار در سوئد به چه صورت خواهد بود ؟ آیا هزینه های زندگی در کشور سوئد در هنگام تحصیل در دانشگاههای سوئد مناسب و قابل پرداخت خواهد بود ؟  موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش می تواند در این زمینه با  تمامی سوالات شما عزیزان در خصوص مهاجرت به سوئد و هزینه های زندگی در کشور سوئد و اخذ اقامت و تابعیت سوئد پاسخ داده و مشاوره رایگان ارائه نماید .

با در نظر گرفتن این نکته که  تحصیل در کشور سوئد از سال ۲۰۱۱ به بعد از حالت رایگان در آمده است ، بنابراین تحصیل در کشور سوئد سالی ۱۰ تا ۱۲ هزاردلار هزینه را در بردارد و نیز هزینه های زندگی شامل مسکن ، خوابگاه ، خوراک و…. سالی ۸ تا ۱۰ هزار دلار می باشد .

لیکن با توجه به اینکه کشور سوئد در دسته کشورهایی می باشد که از رفاه اجتمایی بالایی برخوردار است ، سالانه اشخاص بسیاری خواهان مهاجرت به سوئد می باشند.

اما اشخاصی که به همراه تحصیل و یا مستقل از آن موفق به پیداکردن کار در این کشور می شوند با بهره از حقوق و مزایای آن کار می توانند حدود نصف یا یک سوم هزینه های زندگی در کشور سوئد خود را پوشش دهند.

در زمینه ویزای کار یا سرمایه گذاری ، شایان ذکر است که کلا هزینه زندگی یک نفر در سوئد حدود مبلغ فوق الذکر است اما هزینه های زندگی در کشور سوئد  برای یک خانواده سه یا چهار نفره حداقل مبلغ ۱۶۰۰ تا ۱۷۰۰ دلار می باشد

کشور سوئد کشوری نسبتا بزرگ و کم جمعیت در شمال اروپاست که در قسمت شرقی شبه جزیره اسکاندیناوی قرار گرفته است کشور سوئد در شمال اروپا واقع شده و دارای آب وهوای بسیار سردی است . کشور سوئد  از نظر طبیعی ،از ۴ ناحیه تشکیل شده است .کوههای پوشیده از جنگل در منطقه نورلند در شمال ، زمینهای مرتفع یونکوپینگ در جنوب ،دریاچه دیستریکت در ناحیه مرکزی ،و جلگه حاصلخیز اسکانیا در منتهی الیه بخش جنوبی کشور. تابستانها کوتاه وگرم و زمستانهای سرد وطولانی از ویژگیهای آب وهوای کشور سوئد است. میانگین بارش سالانه از ۲۰۰ سانتی متر در و جنوب غربی ،تا ۵۰ سانتی متر در شرق و جنوب شرقی متغیر است.بیش از نیمی از مساحت کشور سوئد از جنگل پوشیده شده و طبعا ،صنایع چوب و ساخت ماشین آلات مرتبط با آن ،معمول و متداول است.در قسمت های شمالی کشور سوئد شش ماه از سال روز و شش ماه شب است که این بخاطر نزدیک بودن به قطب شمال است ،ولی در قسمت های جنوبی میتوان چهار فصل را دید.

کشور سوئد  از غرب با کشور نروژاز شمال با فنلاند و از جنوب با دانمارک همسایه است .این کشور با وسعت ۴۴۹٫۷۵۰ کیلومتر مربع یکی از کشورهای سرد اروپا و نیمی از مساحت آن پوشیده از جنگل است. پایتخت  کشور سوئد شهر استکهلم میباشد.مردم  کشور سوئد از نژاد سفید تیره ژرمن میباشند ،پیرو دین مسیحیت بوده و بیشتر پروتستان هستند .زبان ملی آنها زبان سوئدی است ولی تقریبا تمام مردم بطور کامل با زبان انگلیسی آشنایی دارند.در این کشور مردم قانونمند و وقت شناس هستند و عادت به تنوع فرهنگی دارند.

شهرهای سوئد  مدرن ، شیک امن و دارای امکانات متعدد فرهنگی ، ورزشی و تفریحی میباشند.رفت و آمد بیشتر با دوچرخه انجام میشود ،اما اتوبوس و مترو هو پوشش کامل شهروندی دارند. کشور سوئد تابستانهای معتدل و زمستانهای سرد دارد وگاهی هوا تا ۲۰ درجه سانتیگراد هم سرد میشود.البته این شدت سرما بیشتر در شهرهای شمالی آن به چشم می خورد و نه در تمامی شهرها و شهرهای جنوبی عموما از آب و هوای بهتری برخوردار هستند.واحد پول این کشور کرون است.

شما عزیزان اگر می خواهید مهاجرت به سوئد داشته باشید و می خواهید از هزینه های زندگی در کشور سوئد مطلع شوید و همچنین می خواهید که هزینه های زندگی در کشور سوئد  را با شرایط خود مورد مقایسه قرار دهید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص تحصیل در سوئد و شرایط کار در سوئد و همچنین تحصیل در دانشگاههای سوئد می توانید با مشاورین متخصص و کارشناسان امور بین الملل در این دفاتر در رابطه با هزینه های زندگی در کشور سوئد مشاوره رایگان دریافت نمایید .

۱هزینه زندگی در سوئد:

یکی از نکاتی که در باب هزینه های زندگی در کشور سوئد بسیار اهمیت دارد این است که هزینه زندگی در  کشور سوئد نسبتا بالا است زیرا مردم کشور سوئد از توان اقتصادی بالایی برخوردارند و البته هزینه زندگی در کشور سوئد در هر شهری ممکن است با دیگر شهرها متفاوت باشد اما یک زندگی نرمال برای دو نفر معمولا شامل هزینه ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار در استکهلم میباشد ، به این معنا که اگر شما بخواهید درکشور سوئد زندگی  کنید و در استکهلم باشید و فقط دو نفر باشید حداقل یک زندگی نرمال در کشور سوئد برای شما ۲۵۰۰ دلار میباشد اما یک نفر با ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار زندگی نرمال خواهد کرد ، البته شما میتوانید در ماه با مقدار کمتر هم دوم بیاورید اما زندگی سخت تری خواهید داشت و همچنین شما میتوانید در کشور سوئد بیشتر هم هزینه کنید که این بستگی به شکل زندگی شما دارد .لطفا دقت بفرمایید که معمولا مردم عزیز ما در مورد مهاجرت درکشور سوئد یا زندگی در سوئد این تصور را دارند که کشور سوئد خیلی کشور ارزانی است و هزینه ها در کشور سوئد خیلی پایین است در حالی اینکه این طور نیست و با توجه به آمارهای اقتصادی سوئد کشوری نسبتا گران در اروپا محسوب میشود.

مردم کشور سوئد :

یکی از نکاتی که شما باید راجع به هزینه های زندگی در کشور سوئد بدانید این است که این مردم  کشورسوئد همراه با مردمان نروژایسلند و دانمارک از شاخه  ژرمنی اقوام هند و اروپایی بوده و تبارشان به وایکینگ ها میرسد. سوئدی ها جزو شهروندانی در جهان هستند که از کیفیت بالای زندگی برخوردارند .نرخ بیکاری آن پایین است و اقتصاد آن برپایه مشارکت مردم در سرمایه گذاریها استوار است.

کشور سوئد از رفاه اجتماعی بالایی  برخوردار است اما شکل زندگی در سوئد و آب و هوای آن غالبا در روحیه مردم سوئد تاثیر گذار بوده و مردم کشور سوئد مردمی معمولا دیر جوش محسوب میشوند ،البته این مردم بسیار صادق و مهربان هستند اما در کل روحیه اینها به نقل اکثر عزیزان که در کشور سوئد بوده اند روحیه سردی است وخیلی دیر به اشخاص نزدیک میشوند ،هرچند اکثرا بعد از دوستی ،دوستان خوب و مهربانی هستند. همچنان که در بالا نیز  به عرض رسید مردم شیک پوشی هستند البته در سال های اخیر درصد بالایی از کشورهای سوئد به سمت سنین بالا گراییده است.کسانی که به سوئد مراجعه مینمایند باید این نکته را در نظر بگیرند که علیرغم سیستم مالی قوی و رفاه اجتماعی بالا در سوئد شرایط آب و هوای سرد وروحیه دیر جوش مردم درکشور سوئد گاها زندگی در کشور سوئد را برای مهاجرین تازه وارد سخت مینماید. باتوجه به این که تحصیل در سوئد از سال ۲۰۱۱ به بعد از حالت رایگان خارج شده است ، تحصیل در سوئد سالی ۱۰ تا ۱۲ هزار دلار هزینه دربردارد است و همچنین هزینه های زندگی در کشور سوئد شامل مسکن ،خوابگاه ،خوراک و ….. سالی ۱۲ تا ۱۵ هزار دلار میباشد. ولی با توجه به اینکه کشور سوئد در دسته کشورهایی میباشد از رفاه اجتماعی بالایی برخوردار است ،سالانه افراد بسیاری خواهان مهاجرت به کشور سوئد میباشند . اما افرادی که به همراه تحصیل و یا مستقل از آن موفق به یافتن کار در کشور سوئد میشوند با استفاده از حقوق ومزایای آن میتوانند حدود نصف یا یک سوم هزینه های زندگی در کشور سوئد برای خود را پوشش دهند.در خصوص ویزای کار یا سرمایه گزاری ، لازم به ذکر است که کلا هزینه زندگی یک نفر در سوئد حدود مبلغ فوق الذکر است اما هزینه های زندگی در کشور سوئد  برای یک خانواده سه یا چهار نفره حداقل مبلغ ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار میباشد . گفتنی است کشور سوئد از لحاظ رفاه اجتماعی جزء بهترین کشورهای اروپایی است که حتی به کسانی که اقامت دائم در کشور سوئد  دارند حقوق بازنشستگی و شرایط مناسب جهت ادامه ی زندگی درکشور سوئد را ارائه میکند.

برای آگاهی و کسب اطلاعات به روز در خصوص هزینه های زندگی در کشور سوئد و چگونگی مهاجرت به سوئد از جمله مهاجرت تحصیلی به سوئد و یا تحصیل در سوئد و یا کار در سوئد و در رابطه با این موضوعات جهت اطلاع دقیق در خصوص هزینه های زندگی در کشور سوئد و در نهایت اخذ اقامت سوئد می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و در رابطه با هزینه های زندگی در کشور سوئد از جمله  هزینه های مسکن در سوئد و هزینه های خوراک در سوئد و هزینه های رفت و آمد در سوئد و در صورت کلی هزینه های زندگی در سوئد با کارشناسان امور بین الملل در موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

Rating: 5
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (23 نظرات, میانگین: 4٫70 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 پاسخ
 1. ساناز گفته:

  سلام
  من یه دختر۲۳ساله کارشناسی مهندسی صنایع هستم اکه بخوام تنها مهاجرت کنم شرایطش چجوریه؟اقامت از طریق تحصیل نه در خواست مهاجرت میتونه غیر این دلایل باشه؟اصلا نیشه اونجا برم دنبال کار؟هزینش چقدر در میاد تقریبا؟با خونه و خرج زندگی؟؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   با سلام
   شما برای اخذ اقامت کاری نیاز به پیشنهاد کاری دارید. کشورهایی مثل آلمان اتریش و آفریقای جنوبی ویزای جست و جوی کار دارند که شما می تونید مدتی در این کشورها باشید و دنبال کار بگردید . در هر صورت شما به سابقه کار و مدرک زبان نیاز دارید.آیا مدرک زبان انگلیسی و یا آلمانی دارید؟

   پاسخ
 2. آریا گفته:

  سلام ما زوج جوانی هستیم و میخواهیم به سوئد مهاجرت کنیم من دیپلم تجربی دارم بیست سالمه میتونم هم درس بخونم و هم کار کنم . همسرم هم شغلش آزاده و میتونه گواهینامه لیفتراک و لودر بگیره آیا میتونم مهاجرت کنیم و اینکه حداقل چقدر پول لازم داریم

  Rating: ۴
  پاسخ
 3. سحر گفته:

  سلام
  من کارشناسی و کارشناسی ارشد مدیریت دارم از دانشگاه دولتی
  ميخواستم بدونم برای دوره زبان و مستر مجدد اقدام کنم
  امکانش هست راهنمایی کنید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید اقدام داشته باشید اما باید رزومه کامل خود را بفرمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 4. هانی گفته:

  سلام من پرستار هستم میخوام ویزای کار بگیرم میخواسم در ابتدا بپرسم که هزینه گذروندن یکسال زبان و زندگی اونجا چقدره؟من باید با چقد پول اقدام کنم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام باید در ابتدا رزومه کامل خود را بفرمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 5. علیرضا گفته:

  سلام وقت بخیر. با مبلغ ۱۰۰میلیون تومان برای تحصیل (دوره زبان) چه کشوری مناسب است؟(البته امکان کار و تمدید اقامت هم مهم است) برای یک زوج.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام باید بتوانید سرمایه خود را افزایش دهید سپس می توانید اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 6. نادر گفته:

  سلام خدمت اساتید عزیز و با تشکر از راهنماییهاتون
  من میخاستم برای اقامت اقدام کنم ولی بین کانادا و سوئد موندم به نظر شما هزینه زندگی تو کدام پایین تر هست وراحت میشه کار پیدا کرد و هزینه های زندگیرو مهیا کرد؟؟؟ممنون از راهنماییتون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی هر کدام از کشورها شرایط خاص خود را برای مهاجرت و اخذ اقامت دارند همچنین روش های متعددی برای مهاجرت و اقامت وجود دارد که شما باید اطلاعات خود را بفرمایید تا مشخص گردد که برای چه روشی قصد اقدام دارید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز در ابتدا باید اطلاعات کامل خود را ذکر بفرمایید اما می توانید برای اطلاعات بیشتر با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 7. Arix گفته:

  سلام اقای ملک پور وقتتون بخیر

  من بدلیل نادیده گرفته شدن حقوق دگرباشی و یکسری عقاید مذهبی توانایی موندن در ایران رو ندارم و میخاستم به سوئد برای پناهندگی دائم مراجعه کنم .
  از اونجا که شرایط رفتن و سختی های راه رو میدونم .
  مبخواستم بدونم هزینه اولیه برای ورود به ابن کشور چند دلار میشه ؟

  و ایا اگه دونفری بخایم بریم مراحل رسیدن به سوعد شرایط سیو تری نسبت به تنهایی رفتن داره ؟

  و سوال سوم اینه که میخاستم اقامت دائم بگیرم و بعد از چند سال بتونم مقیم بشم . ایا میتونم ؟

  ممنون

  پاسخ