ويزاي K-1 ويزاي نامزدي آمريكا,اقامت آمریکا از طریق ازدواج،ویزای نامزدی آمریکا

ويزاي K-1 يا ويزاي نامزدي آمريكا

ويزاي K-1 يا ويزاي نامزدي آمريكا و اقامت آمریکا از طریق ازدواج

ويزاي K-1 يا ويزاي نامزدي آمريكا و اقامت آمریکا از طریق ازدواج و راههای مهاجرت به آمریکا ۲۰۱۸ و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ آيا اساسا ويزاي K-1 يا ويزاي نامزدي آمريكا و اقامت آمریکا از طریق ازدواج مي شناسيد؟ می شود از طریق ويزاي K-1 يا ويزاي نامزدي آمريكا و اقامت آمریکا از طریق ازدواج به اخذ اقامت آمریکا و اخذ گرین کارت آمریکا و در نهایت اخذ تابعیت آمریکا رسید ؟
برای ويزاي K-1 يا ويزاي نامزدي آمريكا و اقامت آمریکا از طریق ازدواج و اخذ گرین کارت آمریکا و اخذ تابعیت آمریکا آیا افرادي كه پيرو اعتقادات مذهبي و فرهنگي امكان هيچ نوع رابطه قبل از ازدواج را ندارند نيز ميتوانند براي ورود به خاك آمريكا و ازدواج با نامزد خود از ويزاي ويزاي K-1 يا ويزاي نامزدي آمريكا و اقامت آمریکا از طریق ازدواج استفاده كنند؟ موسسه حقوقی ملک پور  در خصوص مهاجرت به آمریکا و ويزاي K-1 يا ويزاي نامزدي آمريكا و اقامت آمریکا از طریق ازدواج را در این مقاله بررسی نموده است .

ما مي دانيم اين سوالات و سوالاتي از اين دست ذهن بسياري از شما هم وطنان عزيز را كه قصد داريد در قالب يك تصميم بزرگ و موثر براي همه دوران زندگيتان با نامزد خود كه در آمريكا زندگي مي كند ازدواج نموده و به آن كشور مهاجرت كنيد را مشغول كرده است. لذا مشاوران و حقوقدانان و کارشناسان خبره و زبده مجموعه موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش با سالها تجربه توام به دانش حقوقي در حوزه حقوق بين الملل خصوصي مفتخرند بتوانند مشاوره اي رایگان و صحيح مبتني بر قوانين بين المللي، قوانين داخلي كشور ايران و قوانين داخلي كشور آمريكا در خصوص ويزاي K-1 يا ويزاي نامزدي آمريكا و اقامت آمریکا از طریق ازدواج به شما هم وطن گرامي ارائه نمايند.

مبحث اخذ اقامت و تابعيت كشوري ديگر از طريق ازدواج يكي از مباحث فراگير و رايج در دنياي امروز جامعه بشري محسوب شده و روند آن پيرو توسعه كشورها و توسعه روابط جوامع مربوطه و فراگيرتر شدن تكنولوژيهاي ارتباطي مبتني بر اينترنت افزايشي مي باشد. لاكن نداشتن اطلاعات درست از قوانين كشور هدف گاهاً مشكلاتي را براي اشخاص، خانواده ها و دولتهاي طرفين ايجاد مي كند . در بحث ويزاي K-1 يا ويزاي نامزدي آمريكا و اقامت آمریکا از طریق ازدواج  می توان بیان نمود که قوانين اخذ اقامت و تابعيت كشورثالث از طريق ازدواج در دنياي امروز به گونه اي است كه درقوانين اغلب كشورها ازدواج با شهروند آن كشور منتهي به اخذ اقامت و تابعيت زوج يا زوجه مي شود. لکن در برخي از كشورها مانند ايران صرفا ازدواج يك زن غير ايراني با يك مرد ايراني منجر به تحميل تابعيت ايراني به زن خارجي مي شود وعكس آن به اين كيفيت صادق نمي باشد. بديم معنا كه الزاما ازدواج يك مرد غير ايراني با يك زن ايراني منتج به اعطاي تابعيت ايراني به مرد غير ايراني نمي شود اگرچه مي تواند اثار مثبتي به دنبال داشته باشد. در ساير كشورها نيز همانطوركه گفته شد معمولا ازدواج با تبعه هر كشور مي تواند منجر به اخذ اقامت و تابعيت آن كشور براي شخص غير تبعه باشد كه اين موضوع با وجود اشتراك در كليات امر در جزييات با پيروي از قوانين داخلي كشورها ، از كشوري به كشور ديگر متفاوت مي باشد . همینطور در خصوص ويزاي K-1 يا ويزاي نامزدي آمريكا و اقامت آمریکا از طریق ازدواج  لازم به ذکر است که يكي از كشورهايي كه هر ساله تعداد زيادي از مردم از طريق ازدواج به آن كشور مهاجرت نموده وموفق به اخذ اقامت و تابعيت آن مي شوند كشور ايالت متحده آمريكا مي باشد. اين كشور بنا به جذابيتهاي ناشي از آزادي هاي فردي و اجتماعي و نظام اقصادي، سياسي، اجتماعي وحقوقي حاكم بر آن مورد علاقه بسياري از مردم جهان مي باشد كه از طريق فرصت ازدواج با يك شهروند يا مقيم امريكا استفاده نموده و در چارچوب قوانين حقوقي حاكم ، موفق به اخذ گرين كارت يا تابعيت امريكا مي شوند.لاكن عدم آشنايي به اين قوانين مي تواند براي افراد متقاضي مشكل ساز باشد. درهمين راستا در اين بخش سعي مي كنيم سناريوهاي مختلف موجود را براي ورود به خاك آمريكا و اخذ اقامت و تابعيت آن كشور بررسي كنيم.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین در باب ویزای ازدواج و نامزدی در امریکا

الف- حالتي كه يك شهروند آمريكايي بخواهد با نامزد غير آمريكايي خود ازدواج نمايد: در اين حالت شهروند آمريكايي با استفاده از ويزاي K-1  يا ويزاي نامزدي آمريكا ميتواند نامزد خود را وارد آمريكا نموده و در بازه زماني ۹۰ روز بعد از ورود به خاك آمريكا زوجين فرصت دارند تا تشريفات قانوني ازدواج را انجام داده و ازدواج رسمي آنها ثبت گردد. بعد از ازدواج زوج يا زوجه مي تواند در آمريكا بماند و همسرش كه شهروند آمريكا مي باشد براي وي كه از طريق ويزاي  K-1 يا ويزاي نامزدي آمريكا آمريكا شده بود درخواست گرين كارت نموده و پروسه اخذ گرين كارت در USCIS شروع مي شود.لاكن اگر به هر دليلي در مدت نود روز ازدواج صورت نگيرد شخص غير تبعه كه بواسطه ويزاي K-1 يا ويزاي نامزدي آمريكا و اقامت آمریکا از طریق ازدواج وارد خاك آمريكا شده بود ملزم به ترك آمريكا در پايان ۹۰ روز مي باشد.لازم به ذكر است ويزاي  K-1 يا ويزاي نامزدي آمريكا قابل تكرار بوده و طرفين مي توانند مجددا از ويزاي K-1 يا ويزاي نامزدي آمريكا براي فرصتها و موقعيتهاي ديگر استفاده نمايند.براي استفاده از ويزاي  K-1 يا ويزاي نامزدي آمريكا و اقامت آمریکا از طریق ازدواج طرفين بايد شرايط ذيل را داشته باشند:

۱- شخص درخواست دهنده ويزاي K-1 يا ويزاي نامزدي آمريكا و اقامت آمریکا از طریق ازدواج شهروند آمريكا باشد.
۲- طرفين به سن قانوني رسيده باشند
۳- هردو مجرد بوده و مانع قانوني براي ازدواج نداشته باشند(در صورت طلاق يا فوت مدارك و مستندات موجود باشد).

۴- ارائه مدارك و شواهدي دال برحداقل اينكه در دو سال گذشته با يكديگر در ارتباط بوده و تصميم جدي براي ازدواج داريد.
۵- مصمم به ازدواج در بازه ۹۰ روزه حضور در خاك امريكا با يكديگر باشند.

شما عزیزان متقاضی مهاجرت به آمریکا و ويزاي K-1 يا ويزاي نامزدي آمريكا و اقامت آمریکا از طریق ازدواج همواره می توانید در خصوص ويزاي K-1 يا ويزاي نامزدي آمريكا و اقامت آمریکا از طریق ازدواج با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش و یا دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص چگونگی اخذ گرین کارت آمریکا و اخذ اقامت دائم آمریکا از طریق ازدواج  به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

 

تبصره: در خصوص مورد شماره ۴ براي افرادي كه به دليل اعتقادات مذهبي و فرهنگي و محدوديتهاي عرفي يا مواردي كه ملاقات مي توانست همراه با خطرات جاني باشد و در نتيجه شرايط ارتباط قبل از ازدواج ميسر نبوده، با ارائه ادله و مستندات امكان چشم پوشي از اين ماده وجود دارد و آنها نيز مي توانند براي ويزاي K-1  يا ويزاي نامزدي آمريكا و اقامت آمریکا از طریق ازدواج اقدام نمايند.

ب- وضعيتي كه نامزد شهروند آمريكايي از ازدواج قبلي خود صاحب فرزند باشد: همانطور كه در مقدمه عرض شد يكي از سوالات مهم و همچنين مشغله ذهني تعداد كثيري از شما هم وطنان عزيز ابهام در وضعيت فرزندان شماست. يدين شرح كه اگر شخصي متقاضي ورود به خاك آمريكا از طريق ويزاي K-1  يا ويزاي نامزدي آمريكا و اقامت آمریکا از طریق ازدواج داراي فرزندي باشد تكليف اين فرزند چه مي شود؟ قانون گذار در اين خصوص با توجه به اعتقاد بر حفظ اعضاي خانواده در كنار يكديگر اجازه داده است فرزندان مجرد زير ۲۱ سال مادر يا پدر كه با وي زندگي ميكنند و تحت حضانت ايشان مي باشند بتوانند به واسطه ويزاي K-1 يا ويزاي نامزدي آمريكا و اقامت آمریکا از طریق ازدواج از طريق ويزاي  K-2 به همراه پدر يا مادر خود وارد آمريكا شوند. لذا كليه شرايط و موقعيت فرزند در اين حالت تابع شرايط پدر يا مادر مي باشد.

ج- حالتي كه شهروند آمريكايي داراي همسرخارجي قانوني در خارج از خاك آمريكا باشد: در اين حالت شهروند آمريكايي مي تواند با مراجعه به USCIS و ارائه دادخواست I-130 نسبت به درخواست براي شروع پروسه اخذ گرين كارت آمریکا براي همسر خود اقدام نمايد.لاكن با توجه به طولاني بودن فرايند صدور گرين كارت آمریکا ، قانونگذار در  خصوص ويزاي  K-1 يا ويزاي نامزدي آمريكا و اقامت آمریکا از طریق ازدواج نيز در جهت رفاه حال خانواده اجازه داده است در صورت درخواست وتمايل زوج يا زوجه غير آمريكايي با استفاده از ويزاي  K-3 وارد آمريكا شده و در كنار همسر خود زندگي نمايد و در اين حين پروسه صدور گرين كارت را نيز پيگيري و تكميل نمايند.

د- حالتي كه همسر قانوني غير آمريكايي شهروند آمريكا داراي فرزند باشد: قانون آمريكا در اين حالت نيز در راستاي صيانت از كانون خانواده اجازه مي دهد فرزندان زير ۲۱ سال مجرد همسر قانوني غير آمريكايي شهروند آمريكا از طريق ويزاي  K-4 به همراه پدر يا مادر خود وارد خاك آمريكا شوند.

و- خانواده دارندگان گرين كارت آمريكا: دارندگان گرين كارت آمريكا نيز مي توانند در چاچوب قوانين آمريكا براي همسر خود و فرزندان مجرد زير ۲۱ سال خود با ارائه مدارك لازم همچون سند ازدواج و … درخواست گرين كارت نمايند.

اين مقاله تلاش نمود اطلاعات مفيدي از شرايط مهاجرت به آمریکا و شرایط اخذ اقامت آمریکا و شرایط ويزاي  K-1 يا ويزاي نامزدي آمريكا و اقامت آمریکا از طریق ازدواج ، ويزاهاي گروه K  و ساير موارد مشابه خدمت شما ارائه نماید . لاكن با عنايت به اين مهم كه در مقام اجرا براي هريك موقعيتهاي ويزاي K-1 يا ويزاي نامزدي آمريكا و اقامت آمریکا از طریق ازدواج و اخذ گرین کارت آمریکا از طریق ازدواج  وموارد زير مجموعه آنها شرايط اقدام متفاوت مي باشد و جزييات تعيين كننده زيادي در موفقيت يا عدم موفقيت يك پرونده مهاجرتي و اخذ اقامت دائم آمریکا از طریق ازدواج دخيل مي باشند موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت تماس مستقیم و با محيطي صميمي آمادگي مشاوره رایگان  پاسخ گوي به سوالات شما در خصوص موضوع مهاجرت به آمریکا و ويزاي K-1 يا ويزاي نامزدي آمريكا و اقامت آمریکا از طریق ازدواج و شرایط اخذ تابعیت آمریکا و موارد مشابه مي باشند .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (16 نظرات, میانگین: 4٫44 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
 1. محمد رضا گفته:

  با سلام واحترام ؛ ازاطلاعات خوبی که ارائه می کنید تشکر میکنم سوالی داشتم درباره ویزای k1 و همچنین eb3 توضیحات شما درباره K1 خوب بود فقط اینکه کسی که بچه داشته باشد و بعد از ازداوج با همسرامریکایی با خود ببرد آیا مادر آن بچه ها هم که درایران است میتوان برد چون طبق قانون مادر حق دیدن فزندان خود رادارد, مسئله دیگر درباره ویزای EB3 میباشد سایت خانمی که درامریکا هست ودرتهران دفتر نیز دارد این کار را انجام میدهد باهزینه ایی تقریبا ۵۵۰۰۰ هزار دلار البته کار در آن جا با ساعتی ۸-۱۰ دلار در ساعت که در ماه تقریبا ۱۵۰۰-۱۶۰۰ دلار می شود به مدت یک سال بعد طرف آزاد است هرکجا خواست اقامت کند آیا این حقوق کفاف یک زندگی متوسط برای ۳ نفر را میدهدو آیا کار فرما بیمه می کند با توجه به هزینه بالای درمانی باتشکر از آقای دکتر ملک پور وهمکارنشان

  پاسخ
  • رسول سفری گفته:

   ضمن عرض ادب و احترام
   به استحضار می رساند همراه از نظر قانون شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می شودو بنا براین در مورد مذکور مادر ایرانی نمی تواند درخواست ویزای همراه بدهد.و این شخص می تواند ویزای توریستی برای دیدار فرزند خود که در امریکا است بدهد.
   در مورد ویزای eb3بایستی عرض شود که دریافت این ویزا منوط به داشتن کارفرما است و کارفرمای امریکایی در صورتی می تواند به شما پیشنهاد کاری بدهد که طی مدت زمان مشخصی نتوانسته باشد نیروی مورد نظر خود را در امریکا جذب نماید.
   شما می توانید جهت اخذ اطلاعات بیشتر با شماره های دفتر شهرک غرب تماس حاصل نمایید.
   و یا در کانال مربوطه به شهرک غرب عضو شوید.
   @parsiaanlaw
   ۸۸۰۸۸۶۱۴
   ۸۸۰۸۸۹۶۸
   ۸۸۰۸۹۰۶۳

   پاسخ