ویزای آلمان و بررسی شرایط اخذ انواع ویزای آلمان

ویزای آلمان ، شرایط و روش های گوناگون اخذ انواع ویزای آلمان در این مقاله به صورت کامل مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت. با چه ویزاهایی می توان به کشور آلمان مهاجرت یا مسافرت کرد؟ برای ویزای آلمان از طریق کار چه شرایطی مورد نیاز است؟ آیا با اخذ ویزای آلمان تحصیل کردن در دانشگاه ها رایگان می شود؟ تخصص های مورد نیاز کشور آلمان برای ویزای جست و جوی کار آلمان کدام است؟ چه ویزایی منتج به اخذ اقامت آلمان به صورت دائم می شود؟ شما با مطالعه این نوشتار می توانید به پاسخ این قبیل سوالات در باب اخذ انواع ویزای کشور آلمان دست یابید. در حال حاضر یکی از پر طرفدار ترین مقصد ها برای افرادی که به دنبال کار و یا تحصیل در کشور های اروپایی هستند، کشور آلمان می باشد. اگر شما هم به دنبال پاسخ این سوالات هستید و یا سوالاتی در خصوص اخذ ویزای آلمان دارید، این مقاله به تمامی ابهامات و سوالات شما در خصوص شرایط اخذ انواع ویزای این کشور پاسخ خواهد داد. آلمان کشوری با اقتصاد و صنعتی قوی در قاره ی اروپا است که ویزا هایی را با اهداف گوناگون ارائه می دهد. اگر مایل به اخذ انواع ویزای آلمان هستید می توانید از طریق تماس با موسسه ی حقوقی ملک پور جهت مشاوره با مشاورین ارشد اقدامات لازم را انجام دهید و از مشاوره های رایگان تلفنی بهره مند شوید تا وکلای ما راهنمای شما عزیزان در این زمینه باشند. در ادامه به طرح مباحث ذیل پرداخته و آنها را بررسی خواهیم نمود:

ویزای آلمان
 • ویزای آلمان و شرایط عمومی
 • ویزای آلمان و انواع ویزا
  • A
  • B
  • C
  • D
 • ویزای تحصیلی آلمان
 • ویزای کاری آلمان
 • ویزای درمانی آلمان
 • ویزاهای بلند مدت آلمان
 • ویزاهای دیگر آلمان
 • ویزای آلمان و مدارک لازم برای اقدام
 • ویزای آلمان و وکیل متخصص ویزا
 • ویزای آلمان و وقت سفارت
 • ویزای آلمان و توصیه های مهم
 • ویزای آلمان و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای آلمان و شرایط عمومی

آلمان هفتمین کشور بزرگ اروپا است که مساحتی بالغ بر ۳۵۷۳۸۶ کیلومتر مربع دارد. آلمان یکی از پرجمعیت ترین کشورها در اروپا نیز می باشد که دارای جمعیتی ۸۱ میلیون نفری است. کشور آلمان از ۱۶ ایالت تشکیل شده که پایتخت این کشور، شهر برلین می باشد. برلین ۶ میلیون نفر را در خود جای داده است. کشور آلمان عضو اتحادیه ی اروپا و عضو معاهده ی شنگن نیز می باشد که با کشور های دانمارک، لهستان، جمهوری چک، اتریش، سوئیس، فرانسه، بلژیک، لوکزامبورگ، و هلند مرز مشترک دارد.

آلمان بر روی نقشه - نقشه آلمان

آلمان بزرگترین اقتصاد اتحادیه اروپا است و تولید ناخالص داخلی آن ۳٫۷۳ تریلیون دلار است که از این حیث در جایگاه چهارم جهان، بعد از ایالات متحده آمریکا، چین و ژاپن قرار دارد. زبان این کشور آلمانی است که سومین زبان زنده دنیا به شمار می رود و کشورهای سوئیس، لوکزامبورگ، لیختن اشتاین و اتریش زبان آلمانی را به عنوان زبان رسمی برگزیده اند. هامبورگ، فرانکفورت، دوسلدورف، برن و مونیخ، از شهر های بزرگ و مهم کشور آلمان به شمار می روند. دین اکثریت مردم در آلمان مسیحیت است اما در این کشور سایر ادیان مذهبی نیز وجود دارد. در چندین سال گذشته کشور آلمان، کشور محبوب مردم برای ادامه ی تحصیل و یا مهاجرت کاری بوده است و افراد بی شماری برای اخذ انواع ویزای آلمان علی الخصوص ویزای جستجوی کار و ویزای تحصیلی اقدام می کنند.

حقایقی در مورد کشور آلمان

در تصویر زیر قدرت پاسپورت کشور های مختلف جهان در سال ۲۰۱۸ را مشاهده می کنید که پاسپورت کشور آلمان، با امکان سفر به ۱۸۸ کشور بدون نیاز به اخذ ویزا در رتبه ی چهارم این رنکینگ قرار دارد :

ارزش و اعتبار پاسپورت آلمان

فایل ویدئو موسسه حقوقی ملک پور در مورد فرانکورت آلمان

مقاله مرتبط

هزینه مهاجرت به آلمان

ویزای آلمان و انواع ویزا

بسته به هدف سفر شما به آلمان ، ویزاهای متفاوتی وجود دارد که نسبت به نوع درخواست شما صادر می شود. هرکدام از این ویزا ها مدارک و شرایط خاص خود را دارند که در این بخش از مقاله به بررسی هر یک از آنها می پردازیم :

نوع A (ویزای ترانزیت فرودگاهی)

 اگر قصد توقف در فرودگاه آلمان را دارید و مقصد نهایی شما کشوری خارج از منطقه شنگن است، به اخذ ویزای ترانزیت فرودگاهی ویزای دسته A نیاز خواهید داشت.

نوع B (ترانزیت)

این ویزا برای اشخاصی که قصد تغییر مسیر از کشور های عضو شنگن به یک کشور دیگر که آن هم عضو شنگن است به وسیله ی کشتی، هواپیما و یا اتومبیل را دارند، صادر می شود که اعتباری ۵ روزه دارد.

نوع C ( ویزای توریستی)

در حال حاضر شهروندان ۶۲ کشور می توانند به منظور گردشگری، دید و بازدید و انجام کارهای تجاری یا شرکت در سمینار های مختلف، برای دوره های کوتاه تر از ۹۰ روز طی یک دوره ۱۸۰ روزه، بدون نیاز به ویزای آلمان وارد این کشور شوند. سایر کشور ها نیاز به اخذ ویزای نوع C‌ آلمان برای انجام این مقاصد دارند.

نمونه استیکر ویزای شنگن

نوع D (ویزای بلند مدت)

ویزای ملی آلمان (برای اقامت های طولانی مدت): اگر می خواهید بیش از ۹۰ روز در آلمان بمانید قبل از سفر باید درخواست اخذ ویزای ملی ویزای دسته D‌ کنید. ویزای ملی Citizens Visum اجازه ورود به آلمان را به این دلیل صادر می کند که شما، متقاضی دریافت اجازه اقامت شوید. ویزای مذکور این امکان را برای شما فراهم می کند که به عنوان یک ساکن بالقوه در آلمان وارد شوید و در حالی که درخواست اقامت می کنید در این کشور بمانید. شما باید طی سه ماه از ورودتان به آلمان، ویزا خود را به اجازه اقامت تبدیل کنید.

ویزای تحصیلی کشور آلمان

پیدا کردن دانشگاه و انتخاب یک برنامه تحصیلی متناسب با علایق شما اولین و مهمترین قدم برای برنامه ریزی تحصیلی در آلمان است. در ابتدا شما باید یک دوره ی تحصیلی را انتخاب کنید، مدرک زبان آلمانی را در سطح B2 داشته باشید، تمکن مالی مورد نیاز را در حساب بانکی نشان دهید، از دانشگاه مورد نظر خود نامه ی پذیرش تحصیلی را اخذ کنید و سپس شرایط اخذ ویزای تحصیلی آلمان را فراهم کنید. با تکمیل این روند می توانید در کشور آلمان در مقطع تحصیلی مورد نظرتان ادامه تحصیل دهید. دانشگاه ها و موسسات آموزشی سطح بالایی در آلمان وجود دارند که برنامه های زیادی برای ادامه ی تحصیل دانشجویان اکثر کشور های جهان ارائه می دهند. پذیرش تحصیلی در آلمان و تحصیل در دانشگاه برای همه (حتی غیر آلمانی ها) رایگان است که همین امر سبب درخواست بی شمار دانشجویان برای اخذ ویزای آلمان جهت ادامه ی تحصیل شده است. هزینه مقرون به صرفه برای تحصیل، برنامه های درسی با تأکید بیشتر بر روی تجربه عملی دانشجویان و مطمئناً آینده چشمگیر و عالی، مواردی است که می توان تحصیل در آلمان را با آن توصیف کرد. بیشتر دانشگاه های آلمان از وب سایت UniAssist.de برای ثبت نام دانشجویان در مقاطع تحصیلی استفاده می کنند که متقاضیان در آنجا می توانند یک حساب شخصی ایجاد کرده و دوره تحصیلی خود را انتخاب نموده و مدارک خود را در آنجا ارسال و آپلود کنند. تایید و پذیرش دانشگاه های آلمان به طور معمول ۳ الی ۵ هفته به طول می انجامد. بر اساس برآوردهای دولت آلمان، یک دانشجوی خارجی که در آلمان تحصیل می کند، باید حداقل۸۵۳ یورو در ماه یا ۱۰٫۲۳۶ یورو به عنوان اثبات منابع مالی در سال برای تأمین هزینه های زندگی خود در آلمان، در حساب بانکی خود داشته باشد. اگر این میزان پول را در حساب نشان ندهند اجازه دریافت ویزای دانشجویی و تحصیل در آلمان را نخواهند داشت.

در جدول زیر نام ۱۰ دانشگاه برتر کشور آلمان را مشاهده می کنید:

لیست 10 دانشگاه برتر آلمان

مقاله مرتبط

اعزام دانشجو به آلمان

فایل ویدئو موسسه حقوقی ملک پور در مورد مهاجرت تحصیلی به آلمان

ویزای کاری آلمان

آلمان کشوری است که نه تنها برای آلمانی ها بلکه برای اتباع کشورهای جهان سوم نیز بازار کار مناسبی دارد. آلمان، سرزمین اختراع و نو آوری، چهارمین اقتصاد بزرگ جهان و کشور شرکت های شناخته شده و بزرگ دنیا است. به همین دلیل این فرصت را برای بسیاری از غیر آلمانی ها برای یافتن شغل و اسکان در کشور فراهم می کند. ویزای کار آلمان فرصتی است برای افراد خارجی واجد شرایط برای اشتغال در زمینه ی تخصصی خود، که تا حداکثر دو سال و با امکان تمدید ویزا، در آلمان کار کنند و سپس تقاضای دریافت کارت آبی ( Blue Card ) اتحادیه اروپا دهند. شما می توانید با هدف کار در آلمان ، برای ویزای طولانی مدت این کشور درخواست دهید. اگر شخص سابقه ی شغلی در آلمان داشته باشد و یا از شرکت یا موسسه ای پیشنهاد شغلی داشته باشد، نیز این امکان برای او فراهم است. روش های دیگر نیز از طریق ویزای کار سبب اقامت بلند مدت آلمان می شوند مانند:

خود اشتغالی: ایجاد شغل به عنوان یک فریلنسر ( Freelancer ) در آلمان.

جستجوگر شغل: کسانی که با ویزای جست و جوی کار ( Job Seeker ) در آلمان وارد شده اند، پس از ورود به خاک آلمان ۶ ماه فرصت دارند تا با پیدا کردن شغل، اقامت خود را به اقامت طولانی مدت کاری تبدیل کنند.

کار به عنوانAU pair : برای افرادی که مایل به کسب اطلاعات در مورد فرهنگ و زبان آلمانی هستند، نیز این امکان فراهم است که به اقامت دائم در این کشور دست پیدا کنند. شهروندان کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا و معاهده ی شنگن و کشور های سوئیس، ژاپن، اسرائیل، امریکا، استرالیا، کانادا، نیوزلند، و جمهوری کره نیز می توانند بعد از ورود به آلمان، بدون نیاز به داشتن ویزا درخواست اقامت خود را برای اهداف کاری دریافت کنند و شهروندان سایر کشورهای جهان سوم موظف هستند قبل از سفر به آلمان، ویزا را برای اهداف کار دریافت کنند. مطابق “قانون اقامت” که مسئولیت اقامت اتباع خارجی را در آلمان تنظیم می کند، اشخاصی که واجد شرایط درخواست ویزای اشتغال در آلمان هستند، به شرح زیر می باشند:

 • افراد خارجی با تخصص بالا
 • محققان با دانش فنی ویژه برای آموزش پرسنل در سمت های برجسته یا پرسنل علمی در سمت های برجسته
 • مدیران
 • متخصصین

علاوه بر این، جهت واجد شرایط بودن برای ویزای کار آلمان متقاضیان باید با مدرک دانشگاهی داشته باشند که شرایط ذکر شده در زیر را داشته باشند:

 • در حرفه ای که می خواهند در آلمان به آن مشغول شود کمبود کارگران ماهر وجود داشته باشد.
 • شخص یک پیشنهاد شغلی مشخص داشته باشد.
 • تحصیلات شما باید با مدرک آلمانی معادل شناخته شود.

در نمودار زیر نرخ بیکاری کشور آلمان از ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ تا ماه جولای سال ۲۰۱۹ در یک بازه ی ۹ ماهه نشان داده شده است که کاهش ۰٫۰۴ درصدی نرخ بیکاری را نشان می دهد:

نمودار نرخ بیکاری آلمان در سالهای 2018 و 2019

فایل ویدئو موسسه حقوقی ملک پور در مورد مقایسه ویزای کاری آلمان و اتریش

مقاله مرتبط ـ لطفا بر روی عکس زیر کلیک نمایید

کار در آلمان یا اتریش

ویزای درمانی کشور آلمان

ویزای آلمان از نوع پزشکی مجوزی است که به دارنده خود اجازه می دهد تا با هدف دریافت معالجه پزشکی وارد آلمان شود. این ویزا به خارجی ها این حق را می دهد که هر نوع خدمات پزشکی مورد نیاز خود را در داخل آلمان تا زمانی که قادر به پرداخت هزینه مالی باشند دریافت کنند. جمهوری فدرال آلمان مقصد شماره یک در محور پزشکی است. تخمین زده می شود که سالانه تقریباً ۲۵۰ هزار نفر از ۱۷۷ کشور جهان به آلمان وارد می شوند و امور پزشکی و درمانی را انجام می دهند؛ بیمارانی که عمدتاً از کشورهای همسایه ی کشور آلمان هستند. سود کشور آلمان از راه ویزای درمانی حدود ۱٫۲ میلیون یورو در سال است. ویزای آلمان را به منظور معالجه پزشکی می توان به مدت سه ماه و یا طولانی تر دریافت کرد. اگر برای معالجه پزشکی که کمتر از سه ماه طول بکشد نیاز به ورود به آلمان دارید، ممکن است مجبور شوید ویزای پزشکی شنگن را بدست آورید. اما اگر شما تبعه یکی از کشورهای جهان سوم هستید که نیاز به ویزای شنگن دارید، دیگر نیازی به اخذ ویزای درمانی ندارید و با همان ویزای شنگن می توان امور مربوط به درمان را انجام داد. شما باید با کلینیک یا بیمارستانی که در آن وضعیت درمانیتان انجام می شود، اقدامات پزشکی خود را انجام دهید. ویزای درمانی به کسی تعلق می گیرد که اثبات کند روند درمانی در کشور خودش امکان پذیر نبوده است و پزشک و یا بیمارستان معتبر در آلمان مداوای او را بر عهده گرفته است.

ویزای درمانی آلمان

ویزاهای بلند مدت کشور آلمان

اگر کشور شما معافیت ویزای آلمان را ندارد و شما برای مدت اقامت کوتاه، به عنوان مثال برای سفر کاری، تعطیلات یا برای دیدار با اقوام به آلمان می آیید، باید برای ویزای شنگن اقدام کنید. این اقامت کوتاه مدت در دسته ویزای نوعC  قرار دارد که حداکثر ۹۰ روز در مدت ۱۸۰ روز در آلمان و کل منطقه شنگن معتبر است و از روزی که وارد آلمان یا کشور های دیگر شنگن شوید، آغاز دوره ۱۸۰ روزه است. ویزای شنگن بسته به دلیل دارنده مسافرت به سه شکل مختلف ارائه می شود: می توان برای یک، دو یا چندین بار ورود در منطقه شنگن استفاده کرد. بنابراین می توانید از آن برای یک بار ورود بدون وقفه ۹۰ روزه یا برای دو یا چند بار ورود کمتر از ۹۰ روز در طی ۱۸۰ روز استفاده کنید. اگر هنگام بازدید خود قصد عزیمت به منطقه شنگن را دارید (به عنوان مثال اگر می خواهید به انگلستان سفر کنید، که بخشی از منطقه شنگن نیست) باید برای ویزای مضاعف یا حتی چند بار ورود اقدام کنید. فرم درخواست ویزای شنگن از شما می خواهد که نوع ویزای درخواستی مورد نظر خود را تعیین کنید. اگر به مدت ۹۰ روز اقامت داشته باشید، باید ۹۰ روز دیگر از منطقه شنگن خارج شوید تا واجد شرایط ویزای شنگن بعدی باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ویزای توریستی آلمان رجوع بفرمایید. اگر می خواهید بیش از ۹۰ روز در آلمان بمانید قبل از سفر باید درخواست ویزای ملی ویزای دستهD  کنید.

در جدول زیر نام کشور های عضو در معاهده ی شنگن را مشاهده می فرمایید:

لیست کشور های عضو پیمان شنگن

ویزاهای دیگر کشور آلمان

علاوه بر ویزا های گفته شده، کشور آلمان ویزا های دیگری را بسته به درخواست متقاضی صادر می کند. این ویزا ها بر اساس هدف و نوع درخواست متقاضی، مدارک مورد نیاز و شرایط خاص خود را دارند که دولت آلمان با تشخیص آن ویزای شخص را صادر خواهد کرد این ویزاها شامل:

 • Tourist & Visitor Visa
 • ویزای اتحاد مجدد خانواده
 • Job Seeker Visa
 • ویزای آلمان برای اهداف تجاری
 • ویزای ترانزیت فرودگاه
 • ویزای آلمان برای دانشمند مهمان
 • ویزای معالجه پزشکی
 • ویزای نمایشگاه و نمایشگاه های تجاری
 • ویزای آلمان برای برنامه های فرهنگی
 • ویزای آلمان برای دوره زبان آلمانی
 • ویزای فریلنسر (Freiberufler) نیروی مستقل آلمانی

 

ویزای فری لنسر (Freiberufler) نیروی مستقل: اگر شما به عنوان یک فری لنسر کار می کنید، یعنی یک نیروی مستقل هستید که روزها و ساعات کاری را خودتان تعیین می کنید. علاوه بر این، شما می توانید مشتری ها و پروژه هایی را که می خواهید برای آنها کار کنید انتخاب کنید. شما تقریباً هیچ پروتکل کاری برای دنبال کردن ندارید. ممکن است برای تحقق کار خود نیازی به دفتر هم نداشته باشید.

پرچم کشور آلمان - مهاجرت به آلمان - انواع ویزای آلمان

ویزای دوره زبان آلمانی: نوعی ویزای تحصیلی است که برای خارجیانی که قصد گذراندن دوره زبان فشرده را دارند، صادر می شود که تا ۳ ماه طول می کشد. دانشجویان این دوره ها حداقل ۱۸ ساعت در هفته را به تحصیل می پردازند. ویزای دوره زبان آلمانی را نمی توان به ویزای دانشجویی تبدیل کرد، قابلیت تغییر به اقامت کار را ندارد، و نمی توانید هرگونه اشتغال سودمند را با آن انجام دهید. اگر تصمیم دارید که تحصیلات خود را مستقیماً پس از دوره زبان ادامه دهید، مجبورید برای درخواست ویزای دانشجویی آلمان به کشور خود برگردید. اعتبار ویزای یک دوره زبان آلمانی حداکثر به مدت طول دوره است که می تواند سه ماه تا یک سال باشد و برای مدت زمان طولانی در آلمان نمی توان آن را تمدید کرد.

در همه ی این ویزا ها، شخص باید درخواست ویزای آلمان خود را به اضافه ی مدارک لازم که در چک لیست های مربوطه که توسط دولت آلمان تهیه شده است را به سفارت این کشور ارائه دهد تا بعد از انجام بروکراسی اداری ویزای متقاضی صادر شود.

ویزای آلمان و مدارک لازم برای اقدام

مدارک زیر برای هر نوع ویزای آلمان لازم است:

فرم درخواست » فرم درخواست ویزای آلمان باید به صورت صحیح و مطابق با اطلاعات موجود تکمیل شود و هرگونه نقص در ارائه ی پاسخ ها سبب برگشت فرم درخواست خواهد شد.

پاسپورت » پاسپورت شما باید معتبر باشد، حداقل ۳ ماه اعتبار و حداقل ۲ صفحه ی خالی داشته باشد.

عکس » باید طی سه ماه گذشته گرفته شده باشد و طبق سایر استاندارد های عکس تعیین شده توسط سفارت آلمان باشد.

بیمه درمانی مسافرتی » سندی که تأیید می کند شما بیمه درمانی مسافرتی هستید که بیماری ها و تصادفات شما را در بر می گیرد، و حتی در صورت مرگ، بازگشت به کشورتان را تضمین می کند، با حداقل پوشش ۳۰٫۰۰۰ یورو.

برنامه سفر » که شامل اثبات رزرو بلیط مسافرتی شما یا سایر مدارکی است که حمل و نقل در نظر گرفته شده را نشان می دهد، همچنین اثبات هدف از حضور در کشور آلمان به عنوان مثال قرارداد کاری، نامه پذیرش از دانشگاه آلمان یا اثبات مدارک تحصیلی.

اثبات تمکن مالی » سندی است که ثابت می کند مبلغی برای تأمین نیاز های مالی خود در طول اقامت برنامه ریزی شده در آلمان را دارید. این می تواند نامه ی بانکی باشد که نشان می دهد شما بودجه کافی برای صرف حداقل ۴۵ یورو در هر روز در آلمان را دارید. اگر اثبات تأمین مالی خود شخص امکان پذیر نباشد، متقاضی می تواند اظهارنامه رسمی شخص ثالثی را که مایل به تأمین هزینه ی سفر وی است و در آلمان حضور دارد را همراه با اثبات تمکن مالی آن شخص، ارائه دهد.

پرداخت هزینه درخواست ویزا » بسته به نوع ویزای درخواستی و تعداد اعضای خانواده، مبلغ صدور ویزا تغییر می کند که هزینه ی صدور ویزا قابل بازگشت نمی باشد.

در جدول زیر هزینه ی انواع ویزای آلمان را مشاهده می کنید:

جدول هزینه اخذ انواع ویزای آلمان

ویزای آلمان و وکیل متخصص ویزا

برای اخذ ویزای آلمان از روش های گفته شده متقاضی باید با وکیل متخصص در امور مهاجرتی مشورت های لازم را انجام دهد. وکیل مهاجرت به آلمان به رغم تجربه و تخصص می تواند شما را در این راه همراهی کند و اصول مربوط به اخذ ویزای آلمان ، اعم از ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای درمانی و … را به متقاضی یاد آور شود. سالیانه افراد زیادی برای دریافت ویزای آلمان اقدام می کنند که با توجه به درخواست زیاد برای این کشور امکان رد شدن یا ریجکت شدن ویزا از سوی سفارت آلمان بسیار زیاد است. به همین علت وکیل امور مهاجرتی می تواند ریسک و درصد ریجکت شدن ویزا را با تجربه ی خود برای متقاضی پایین آورد. موسسه حقوقی ملک پور با داشتن سال ها تجربه در زمینه ی مهاجرت، همواره پشتیبان و همراه عزیزان در این راه بوده است. شما عزیزان می توانید برای اطلاع از نحوه ی اخذ ویزای آلمان و یا کشور های دیگر با موسسه تماس بگیرید و اطلاعات مورد نیاز را از مشاورین تلفنی به صورت رایگان دریافت کنید.

وکیل مهاجرت ـ وکیل متخصص اخذ ویزا

گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین موسسه حقوقی ملک پور
ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت

ویزای آلمان و وقت سفارت

این یک قانون کلی است که سفارتخانه های آلمان در سراسر جهان، تنها ارگان برای ارزیابی برنامه ها ویزا هستند که باید حدود ۱۰ الی ۱۵ روز کاری درخواست ویزای متقاضی را پردازش کنند. بسته به تعداد برنامه ها یا در بعضی موارد، بسته به وضعیت خاص متقاضی ممکن است تأخیرهایی ایجاد شود. برای ویزاهای کوتاه مدت، متوسط زمان پردازش بین ۲ تا ۱۰ روز کاری است. اگر متقاضی ویزای آلمان برای اقامت طولانی هستید، باید انتظار طولانی تر از چند ماه را داشته باشید. ویزاهای آلمان بسته به نوع ویزای درخواستی شما، بین ۳ تا ۱۲ ماه معتبر است. ویزای شنگن حداکثر ۹۰ روز (ظرف ۱۸۰ روز) از تاریخ ورود شما معتبر است. ویزای شنگن قبل از تاریخ ورود شما و در زمان درخواست ویزا، معتبر نیست. اگر تمدید ویزای آلمان به دلایل شخصی قانع کننده یا ورود دیر هنگام باشد، ۳۰ یورو هزینه دارد. اگر درخواست تمدید ویزای شما به دلیل فوریت های پزشکی یا به دلایل بشر دوستانه باشد، لزومی به پرداخت هزینه نیست. اگر درخواست ویزای آلمان شما رد شود، می توانید از دلایل رد شدن یا به اصطلاح ریجکتی ویزای خود مطلع شوید و یک ماه فرصت دارید که با نوشتن نامه به هیئت آلمانی درخواست تجدید نظر کنید تا درخواست شما دوباره مورد بررسی قرار گیرد. هزینه ویزای آلمان بسته به نوع ویزایی که درخواست کرده اید متفاوت است. به طور کلی ویزاهای آلمان و اروپا نسبت به ویزاهای کشور های دیگر ارزان تر است. علاوه بر این، با یک ویزا واحد قادر خواهید بود بیشتر قاره اروپا را سفر کنید. به طور کلی، ویزای آلمان برای اقامت کوتاه مدت ۶۰ یورو، و ویزای آلمان برای اقامت طولانی مدت ۷۵ یورو است.

آدرس سفارت آلمان و اطلاعات ارتباطی با آن

ویزای آلمان و توصیه های مهم

آلمان کشوری با صنعت و نظام اقتصادی بسیار قوی در حال حاضر یکی از بهترین کشور ها برای مهاجرین می باشد. تحصیلات دانشگاهی رایگان، بازار وسیع اشتغال به کار، پوشش های بیمه ای و درمانی بسیار قوی، نرخ بیکاری بسیار پایین تنها قسمتی از شرایط این کشور است. کشور آلمان با داشتن کارخانه های قدرتمند در صنعت اتومبیل سازی از پیشگامان این صنعت به شمار می رود که سالیانه از این راه صادرات عمده ای به سایر کشور های جهان دارد.

نکات مهم

برای ورود به آلمان باید شرایط خاصی را رعایت کنید، حتی اگر نیازی به ویزای آلمان ندارید هدف از سفر شما به آلمان باید قابل قبول و قابل فهم باشد. پاسپورت شما باید حداقل ۶ ماه پس از اقامت در آلمان معتبر باشد. شما باید در شرایطی باشید که هزینه های زندگی و مسافرت خود را تأمین کنید. قبل از انقضای ویزا باید آماده باشید که آلمان را ترک کنید (به عنوان مثال پرواز برگشتی رزرو کنید). شما باید تحت پوشش بیمه درمانی مسافرتی باشید و نباید تهدیدی را برای امنیت یا نظم عمومی آلمان ایجاد کنید.

ویزای آلمان و سخن پایانی

ویزای آلمان ، هزینه و شرایط اخذ انواع ویزاهای صادر شده از آلمان، روند اخذ ویزا و تمامی مطالب مربوط به اخذ ویزای آلمان در این نوشتار به نقد و بررسی در آمد. کشور آلمان کشوری با جمعیت ۸۱ میلیونی و با نرخ بیکاری بسیار پایین مقصد بسیار عالی برای نیرو های متخصص و جویای کار از اکثر کشور های جهان است. تحصیلات رایگان دانشگاهی و مطرح در سطح بین المللی، دانشجویان مشتاق به ادامه ی تحصیل را از سراسر جهان به این کشور می کشاند. بدست آوردن پاسپورت معتبر کشور آلمان که امکان سفر به ۱۸۸ کشور جهان بدون ویزا را فراهم می کند، هدف بسیاری از افراد در سراسر جهان است. هدف این مقاله رفع ابهام و پاسخ به سوالات شما همراهان همیشگی در خصوص ویزای آلمان بوده است. امیدواریم با مطالعه ی این مقاله به اطلاعاتی دقیق در مورد ویزای آلمان رسیده باشید. موسسه ی حقوقی ملک پور با داشتن ۱۵ سال تجربه همراه شما عزیزان در زمینه ی مهاجرت است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای آلمان و راه های مهاجرت با موسسه تماس حاصل کنید و از مشاوره های رایگان تلفنی استفاده کنید و یا در قسمت پرسش و پاسخ، سوالات خود را مطرح کنید تا در کمترین زمان پاسخ خود را دریافت کنید.

36 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. X گفته:

  سلام . با داشتن دیپلم ریاضی و مدرک B2 و اینکه از یک دانشگاه برای مقطع لیسانس پذیرش داشته باشم ، حداکثر چقد وقت سفارت طول میکشه؟ و اگر پذیرش نداشته باشم حداکثر چقدر زمان میبره؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب،
   در صورت اخذ پذیرش امکان دریافت وقت سفارت به صورت چند ماهه (۲ الی ۳ ماه) وجود دارد. در صورت عدم اخذ پذیرش نیز ممکنست در حدود یک‌سال منتظر وقت سفارت باشید .

   پاسخ
 2. حامد گفته:

  با سلام
  بنده شاغل هستم وحقوقم ۶ میلیون ماهیانه هستش و قصد دارم با دعوت نامه ای که خواهر خانمم برای من و خانمم میفرسته بمدت ۱۰ روز به المان سفر کنیم.
  در ضمن گردش حساب خودم حدود ۱۲۰ میلیون هستش .آیا خانمم هم گردش حساب جداگانه میخواهد؟ در ضمن دوتا خودرو یکی خارجی و یه ایرانی بنام خودم دارم .شانس گرفتن ویزای ما چقدر می باشد.
  با تشکر

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   در خصوص ویزای توریستی در نظر داشته باشید شما می بایست وابستگی مادی و معنوی نشان دهید. چنانچه سند ملکی ارائه دهید پرونده شما قوی تر خواهد شد . هم چنین ارائه منطقی اسناد مالی نیز شانس شما را افزایش می دهد .

   پاسخ
 3. حسام گفته:

  سلام. من در مورد ویزای جست و جوی کار المان شنیدم که افراد متقاضی باید رشته های مهندسی پیوسته رو خونده باشن و کسانی که نا پیوسته خوندن نمیتونن اقدام کنن ایا این صحت داره؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 4. پوریا گفته:

  سلام. خسته نباشید. در خصوص وقت های سفارت المان که میگن کوتاه تر شده سوال داشتم‌. خواستم ببینم تحت چه شرایطی وقت های سفارت المان‌کوتاه تر هست؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 5. الهام گفته:

  سلام روز بخیر
  من ۲۷ سالمه مهندسی مکانیک خوندم. ۱ سال سابقه کار با بیمه دارم. میتونم برای ویزای کار در آلمان درخواست کنم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 6. بهروز گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من فوق لیسانس مکانیک دارم. ۳۳ سالمه و ۴ سال سابقه کار دارم ولی برای بیمه رد نشده. آیا بدون بیمه میتونم برای کار در آلمان اقدام کنم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 7. تارا گفته:

  سلام و عرض ادب. از مقالات خوب شما بسیار ممنونم. آیا میشه با ویزای توریستی وارد آلمان شد و پذیرش تحصیلی گرفت و درخواست ویزای تحصیلی داد؟ از پاسخگوییتون ممنونم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام دوست عزیز در نظر داشته باشید که پروسه اخذ پذیرش و ویزا زمانبر می باشد ولی به طور کلی ویزای توریستی قابل تبدیل نبوده و شما می بایست پس از خروج از المان با ویزای تحصیلی وارد شوید.

   پاسخ
 8. تینا گفته:

  سلام. از مقاله خوبتون تشکر می کنم. می خواستم بدونم من بخوام تحصیل رایگان در آلمان در مقطع فوق لیسانس داشته باشم باید چی کار کنم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   دوست عزیز
   برای تحصیل در کشور آلمان سن و رنک دانشگاهی که از آن فارغ التحصیل شدید و نمرات و معدل دوره لیسانس شما بسیار اهمیت دارد . مدرک زبانb2 آلمانی نیز می بایست داشته باشید .در برخی از رشته ها تحصیل به زبان انگلیسی نیز رایگان می باشد .چه رشته ایی تحصیل کردید ؟

   پاسخ
 9. فرشید گفته:

  سلام و خسته نباشید. بنده لیسانس مدیریت مالی دارم و ۲۵ ساله هستم. مدرک زبان آلمانی B2 دارم و میخواستم بپرسم آیا تحصیل رایگان هست و اینکه پروسه اخذ ویزای تحصیلی چقدر زمانبر هست؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایط شما برای ویزای تحصیلی آلمان بسیار مناسب می باشد و با توجه به مدرک زبان آلمانی که دارید می توانید پذیرش قطعی از آلمانی دریافت کنید و بخاطر این موضوع وقت سفارت شما کوتاه تر می باشد.

   پاسخ
 10. فرشید گفته:

  سلام و عرض ارادت. بنده ۳۸ ساله هستم در زمینه ماشین آلات صنعتی فعالیت دارم و فوق لیسانس مهندسی مکانیک دارم. زبان انگلیسی را دست و پا شکسته میدونم و آلمانی هم مدرک A1 دارم آیا با توجه به شرایط سنی و تحصیلیم امکان اقدام برای ویزای جستجو کار را دارم و شرایط آن به چه گونه ای است.

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب. دوست عزیز با توجه به شرایطتون امکان اقدام برای ویزای جستجوی کار آلمان را دارید که یک ویزای شش ماهه می باشد که طی این شش ماه شما بایستی کار مرتبط با رشته تحصیلی خود را بیابید تا بتوانید اقامت کاری اخذ کنید. حداقل مدرک زبان مورد نیاز b1 می باشد.

   پاسخ
 11. pirate گفته:

  سلام به شما سروران گرامی در موسسه خوب ملک پور،
  آیا برای آلمان می تونم از طریق خودحمایتی اقدام کنم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 12. t.mohebi گفته:

  سلام و عرض ادب. خیلی مقاله خوبی بود. واقعا همیشه بهترین مقاله ها رو از این سایت می خونم. فقط یک سوال دارم. اینکه اگه کسی با ویزای توریستی وارد آلمان بشه بعد از یکی از دانشگاه ها پذیرش تحصیلی بگیه همونجا می تونه برای ویزای تحصیلی درخواست بده و ویزاش رو تبدیل کنه ؟ ممنونم از شما

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   خیر ویزای تحصیلی قابل تبدیل نیست .شما می بایست از آلمان خارج و با ویزای تحصیلی وارد شوید .

   پاسخ
 13. mehrad گفته:

  سلام ممنون که صادقانه تمام اطلاعات رو با ما به اشتراک میگذارید. من اوایل امسال با یکی از کارشناسان ارشدتون مشاوره شدم و خیلی راضی بودم. فقط چون هنوز درسم تموم نشده منظرم بعد گرفتن مدرک لیسانس یا شما اقدام کنم. یه سوالی داشتم درسته که وقت سفارت المان برای تحصیل ارشد کوتاه شده؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   ممنون از لطف شما دوست عزیز
   چنانچه شما از دانشگاه پذیرش داشته باشید و مدرک زبان ارائه دهید وقت سفارت برای شما بسیار کوتاه خواهد بود .

   پاسخ
 14. Sina گفته:

  سلام من فوق دیپلم مکانیک هستم و به تازگی خوندم که المان به افرادی که دیپلم و فوق دیپلم هستن هم ویزای جستجوی کار میده. ایا این موضوع صحت داره؟ من ۳۰ سالمه زبان المانی هم بلد نیستم اما اگر بدونم میشه حتما زبان میخونم.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام بر شما. در حال حاضر از الزامات ویزای جستجوی کار المان داشتن حداقل مدرک لیسانس و سه سال سابقه کار می باشد و می بایست در حد B1 زبان المانی نیز بدانید.

   پاسخ
 15. سلن گفته:

  سلام
  ممنونم ز مقاله علمی و کاملتو. م می خوام برای تحصیل و یا کار برای مهاجرت به آلمان اقدام کنم. می خواستم بدونم با مدرک دیپلم و ۲۰ سال سن و مدرک زبا آلما b2 چور می توم به آلما مهاجرت داشته باشم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 16. R Dpr گفته:

  سلام و عرض ادب،
  ممنون از مطالب مفید ارائه شده در وب سایتتون. می خواستم بپرسم که آیا با دریافت ویزای job seeker می تونم در اون ۶ ماه همسرم رو همراه داشته باشم یا خیر؟ و آیا اگر در ۶ ماه کار پیدا نکنم این ویزا تمدید می شه؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت
   دوست عزیز ویزای جاب سیکر قابل تمدید نیست و در تایمی که به دنبال کار میگردید نمی توانید همسرتان را به عنوان همراه داشته باشید.

   پاسخ
 17. محمد رضا گفته:

  سلام.من certificate از آلمان شهر friedrichshafen از شرکت MTU را دارم.آیا امکان دریافت ویزای کار با داشتن این مدرکها امکان پذیر است؟ممنون میشوم که راهنمایی کنید

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با سلام
   این مدرک به عنوان رزومه ی شما موثر خواهد بود ولی باید بررسی بیشتری انجام گیرد.پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) تماس حاصل فرمایی

   پاسخ
 18. محمد گفته:

  درود و خسته نباشید،
  من ۲۳ ساله فوق دیپلم رشته جوشکاری از دانشگاه علمی کاربردی هستم و ۳ مدرک بینالمللی جوشکاری و مدرک قواصی و جوشکاری زیر آب دارم،و در عسلویه ۲ سال سابقه کار دارم،خواستم بدونم برای کار در کشور هایی مانند استرالیا،کانادا یا آمریکا میتوانم اقدام کنم و ویزا بگیرم؟؟
  و معمولا مدرک های تحصیلی چه دانشگاهی مورد تایید سفارت میباشد؟؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای اخذ ویزای کار کشورهایی مانند استرالیا و کانادا باید در سیستم امتیاز بندی قرار بگیرید تا بتوانید امتیاز لازم را بدست آورید علاوه بر آن برای اخذ ویزای کار باید حداقل مدرک تحصیلی شما لیسانس باشد و سابقه کار مرتبط نیز داشته باشید تا بتوانید برای ویزای کار اقدام نمایید . برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
Rating: 5