ویزای آمریکا و بررسی آن

ویزای آمریکا ، شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای این کشور و اخذ اقامت و تابعیت کشور آمریکا از طریق ویزای آمریکا در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. روش های مختلف اخذ ویزای کشور آمریکا چیست؟  اخذ ویزای آمریکا مستلزم ارائه چه مدارکی می باشد؟ آیا در شرایط کنونی امکان اخذ ویزای آمریکا برای ایرانیان وجود دارد؟ اهمیت مراجعه به وکیل معتبر بمنظور اخذ ویزای کشور آمریکا چقدر است؟ کشور آمریکا به عنوان اقتصاد برتر دنیا، با داشتن بهترین دانشگاه های جهان که مرکز پژوهش و تحقیقات مهم می باشد، با داشتن فضای بسیار مناسب برای مقاصد کسب و کار و سرمایه گذاری ، دارا بودن آب و هوای مناسب، داشتن کیفیت زندگی بالا و صدها دلیل دیگر همواره به عنوان یکی از مقصد های جذاب و مهم برای مهاجرین بوده و هست. افرادی که قصد مهاجرت به کشور آمریکا را دارند بایستی با توجه به شرایط و هدف خود ویزای آمریکا را دریافت نمایند. امید است همه سوالات شما بزرگواران در زمینه اخذ ویزای آمریکا، با مطالعه این مقاله که به واسطه مشاورین موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده رفع گردد. همواره شما عزیزان می توانید با موسسه حقوقی ملک پور ، همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل نموده و از اطلاعات رایگان و به روز در زمینه مهاجرت به کشورهای مختلف بهره مند گردید. در ادامه به میاحث ذکر شده در زیر خواهیم پرداخت :

ویزای آمریکا
 • ویزای آمریکا و شرایط عمومی آن
 • ویزای آمریکا و انواع ویزا
 • ویزای آمریکا و ویزای تحصیلی
 • ویزای آمریکا و ویزای کاری
 • ویزای آمریکا و ویزای درمانی
 • ویزای آمریکا و ویزای بلند مدت
 • ویزای آمریکا و مدارک لازم برای اقدام
 • ویزای آمریکا و وکیل متخصص ویزا
 • ویزای آمریکا و وقت سفارت ویزای کشور آمریکا
 • ویزای آمریکا و توصیه های مهم
 • ویزای آمریکا و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای آمریکا و شرایط عمومی

ایالات متحده آمریکا متشکل از ۵۰ ایالت و ۵ قلمرو می باشد که در قاره آمریکای شمالی واقع گردیده است و در غرب و شرق توسط اقیانوس آرام و اقیانوس اطلس احاطه گردیده است. از شمال با کشور کانادا داری بزرگترین مرز مشترک زمینی است و از جنوب با مکزیک هم مرز می باشد. آمریکا با جمعیتی در حدود ۳۲۹ میلیون نفر به عنوان سومین کشور پرجمعیت دنیا شناخته می شود و تنوع نژادی و قومی زیادی در این کشور وجود دارد و افراد زیادی از سراسر دنیا با اخذ انواع ویزای آمریکا به این کشور مهاجرت نموده اند. حکومت در آمریکا به صورت جمهوری فدرال مبتنی بر قانون اساسی می باشد. پایتخت این کشور واشنگتن دی سی می باشد و از پرجمعیترین شهرهای آن می توان از نیویورک نام برد. از لحاظ وسعت به عنوان سومین کشور دنیا شناخته می شود.

چشم اندازهای طبیعی از سواحل گرمسیری در فلوریدا تا قله های کوه راکی متفاوت می باشد و بزرگترین دریاچه های دنیا در این کشور وجود دارد. رودخانه می سی سی پی به عنوان طویل ترین رودخانه آمریکا شناخته می شود و نقش اساسی در اقتصاد این کشور ایفا می کند. کشور آمریکا سالیان متمادی است که به عنوان برترین اقتصاد دنیا از نظر میزان تولید ناخالص داخلی شناخته می گردد و به عنوان یکی از رهبران علمی در جهان به رسمیت شناخته می شود. هر ساله تعداد افراد زیادی از طریق اخذ ویزای آمریکا به این کشور مهاجرت می نمایند که در ادامه به تبیین این موضوع می پردازیم.

اطلاعات عمومی کشور آمریکا ـ آمریکا در یک نگاه

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ویزای تحصیلی آمریکا

مقاله مرتبط

مهاجرت به آمریکا

ویزای آمریکا و انواع ویزا

ایالات متحده آمریکا به عنوان یکی از برترین کشورهایی که دارای سیستم های آموزشی قوی می باشد، شناخته می گردد و تنوع برنامه های تحصیلی در این کشور زیاد می باشد. دانشجویان فرصت دارند که از میان هزاران برنامه تحصیلی موجود رشته مورد علاقه خود را انتخاب نمایند. دانشگاه های آمریکا به عنوان رهبران تکنولوژی و تکنیک های علمی در جهان قلمداد می شوند و دانشجویان را با آخرین متدها در زمینه های علوم مهندسی و تکنولوژی های نوین آشنا می سازند. افرادی که در دانشگاه های کشور آمریکا تحصیل نموده اند، با توجه به شهرت جهانی این دانشگاه ها می توانند در فضای کسب و کار بین المللی بهترین شغل را به دست آورند. این ویژگی ها تنها برخی از خصوصیات تحصیل در آمریکا می باشد. لازمه ورود به آمریکا برای تحصیل اخذ ویزای دانشجویی آمریکا می باشد.

ویزای تحصیلی آمریکا ـ ویزای دانشجویی آمریکا ـ تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا از سن ۵ یا ۶ سالگی آغاز می گردد و افراد به مدت ۶ سال در مقطع ابتدایی تحصیل می نمایند و دوران متوسطه شامل دو مقطع تحصیلی middle school  و high school  می گردد و فرد مدرک ۱۲ سال تحصیلی خود در در پایان مقطع دبیرستان اخذ می نماید و می تواند در کالج های یا دانشگاه های این کشور تحصیل خود را ادامه دهد. هزینه های تحصیل در مدارس بالاست. دانشجویان بین المللی می توانند برای تحصیل در مقاطع عالی کشور آمریکا درخواست نمایند. دانشجویان با ارائه مدرک دیپلم ۱۲ سال تحصیلی معتبر که درکشور آمریکا ارزش گذاری می گردد می توانند برای مقاطع کارشناسی درخواست نمایند که این مقطع به مدت ۴ سال به طول می انجامد و فرد بایستی دارای مدرک زبان آیلتس با نمره ۶ باشد.

افرادی که دارای مدرک تحصیلی لیسانس می باشند و در دانشگاه های معتبری تحصیل نموده اند و دارای مقالات علمی و تحقیقاتی معتبری می باشند، می توانند در دانشگاه های کشور آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل نمایند که برای پذیرش در رشته های موجود بایستی مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ یا بالاتر را ارائه نمایند. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد با توجه به برنامه تحصیلی فرد از ۱ تا ۳ سال متغیر می باشد. تحصیل در مقطع دکترا نیز برای دانشجویان بین المللی در دسترس می باشد و درصورتی استاد راهنما یا سوپروایزری فرد را تایید نماید و شخص دارای روزمه تحصیلی پر باری باشد که در زمینه تحقیق و پژوهش دارای مقالات علمی معتبری باشد، می تواند از دانشگاه مربوطه پذیرش بگیرد. مدت تحصیل در این مقطع از ۳ تا ۶ سال می باشد و فرد بایستی حداقل مدرک زبان آیلتس با نمره ۷ را ارائه نماید.

ویزای آمریکا در زمینه تحصیلی  شامل سه نوع ویزای F، M و J می گردد. افرادی که دارای ویزای نوع B یا توریستی می باشند، می توانند در دوره های کوتاه مدت تحصیلی  کمتر از ۶ ماه، تحصیل نمایند. توضیحات مربوط به چگونگی ورود به کشور آمریکا از طریق ویزای F و M در جدول زیر قابل مشاهده می باشد. این مقاله توسط مشاوران موسسه حقوقی ملک پور نگارش گردیده است و در صورت کپی کردن آن دزدی علمی محسوب شده و خلاف شرع می باشد.

انواع ویزای تحصیلی آمریکا ـ انواع ویزای دانشجویی آمریکا

ویزای نوع ( J ) یکی از گونه های ویزای آمریکا می باشد که برای بازدید کننده های دولتی، کارآموزان، پزشکان، اساتید، پژوهشگران کوتاه مدت، متخصصین، مسافرت های تابستانی، معلمین و… صادر می گردد و برای اخذ این نوع ویزا ارائه دعوتنامه از طریق موسسه ای در آمریکا ضروری است. اولین گام برای اخذ ویزای آمریکا از طریق تحصیلی، پذیرش تحصیلی می باشد و فرد بایستی از مدارسی که در SEVP( Student and Exchange Visitor information system) مورد تایید می باشند، پذیرش اخذ نماید. که در ابتدا فرد بایستی برای پذیرش در این مدارس درخواست خود را ارائه نماید و پس از تایید شدن درخواست وی  بایستی هزینه های مربوط به فرم I-901 را پرداخت نماید و سپس برای وی فرمی تحت عنوان I-20  صادر می گردد که فرد موظف است فرم مربوطه را هنگام مصاحبه ویزا به افسر مهاجرت تحویل دهد. علاوه بر پذیرش از موسسه معتبر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای آمریکا از طریق تحصیل به شرح ذیل می باشد:

 1. ارائه پاسپورت معتبر که برای ۶ ماه دارای اعتبار باشد.
 2. تکمیل فرم های غیر مهاجر موسم به DS-160
 3. پرداخت هزینه ویزا قبل از مصاحبه که ۱۶۰ دلار می باشد
 4. الصاق عکس به فرم DS-160
 5. ارائه فرم I-20
 6. مدارک تحصیلی فرد در مقاطع مختلف
 7. ارائه مدارک مالی که نشان دهنده توانایی فرد برای هزینه های زندگی و تحصیلی در آمریکا می باشد
 8. تبین دقیق هدف فرد از تحصیل در آمریکا و اثبات خروج از آمریکا پس از اتمام تحصیل

افرادی که از طریق ویزای F-1 اقدام نموده اند و از دانشگاه های آمریکا فارغ التحصیل می گردند، می توانند به مدت ۱ سال پس از تحصیل به جستجوی کار مرتبط با رشته خود بپردازند و با پیدا کردن کار مرتبط با رشته تحصیلی خود، نوع ویزای خود را تغییر دهند. خانواده متقاضی اصلی شامل همسر و فرزند زیر ۱۸ سال می توانند از طریق ویزاهای F-2  یا M-2  برای اقامت در آمریکا تا زمانی که متقاضی اصلی در حال تحصیل در این کشور می باشد درخواست خود را ارائه نمایند که اخذ این ویزا مستلزم ارائه ویزای دانشجویی و استطاعت مالی متقاضی می باشد. برخی از دانشگاه های برتر آمریکا در سال ۲۰۱۹ که توسط سایت QS رتبه بندی گردیده است در جدول زیر قابل مشاهده می باشد.

ده دانشگاه برتر ایالات متحده آمریکا در رنکینگ QS‌ در سال 2019

کانادا دارای کیفیت آموزش بسیار بالا و دارای بزرگترین مرز مشترک با ایالات متحده آمریکاست و مراودات تجاری بسیار زیادی باهم دارند. در شرایط فعلی و وجود اختلافات بسیار زیاد بین ایران و آمریکا ، می توانید کشور کانادا را به عنوان مقصد مهاجرتی خود برای تحصیل انتخاب نموده و پس از دریافت اقامت کشور کانادا بدون اخذ ویزای آمریکا به این کشور سفر کنید.

تحصیل در کانادا

ویزای آمریکا و ویزای کاری

همانطور که بیان داشتیم افرادی که قصد ورود به بازار کار کشور آمریکا را دارند می توانند از طریق ویزای کاری آمریکا به این مهم دست یابند. ویزای آمریکا از طریق کار به دو گونه موقت و دائم تقسیم بندی می گردد. مقاصد افراد تعیین کننده نوع ویزای کاری متقاضیان می باشد. در ابتدا به نرخ بیکاری در آمریکا به عنوان مسئله بسیار مهم در رابطه با کار در آمریکا می پردازیم؛ سپس شرایط و گونه های مختلف ویزای آمریکا از طریق کار را بیان می داریم. همانطور که در نمودار زیر قابل مشاهده می باشد نرخ بیکاری در آمریکا برای سال ۲۰۱۹ به میزان ۳٫۷ درصد می باشد. در واقع از هر ۱۰۰ نفر مستعد کار در این کشور کمتر از ۴ نفر بیکار هستند.

نمودار نرخ بیکاری در کشور آمریکا

با توجه به نرخ پایین بیکاری در این کشور افراد زیادی خواهان اخذ ویزای آمریکا و مهاجرت از طریق کار به این کشور می باشند. برای کار در آمریکا نیاز است که کارفرمایی در کشور آمریکا تقاضای فرد برای کار را به اداره مهاجرت این کشور ارائه نماید و مورد تایید واقع گردد و پروسه اداری مربوط به اخذ مجوز کاری از اداره کار کشور آمریکا را انجام دهد. هر چه تخصص و دانش فرد بیشتر و روزمه وی قویتر باشد، متقاعد نمودن کارفرما برای استخدام و جذب وی راحت تر می باشد، اما با توجه به اینکه شهروندان آمریکا در اولویت می باشند اخذ پیشنهاد شغلی بسیار مشکل می باشد. به صورت اجمالی گونه های مختلف ویزای آمریکا از طریق کاری به شرح جدول ذیل می باشد.

انواع ویزاهای کاری آمریکا

با توجه به محدودیت های موجود، هموطنان عزیزمان می توانند برای برخی از این ویزاها درخواست نمایند و افرادی که ویزای نوع H-1B را دریافت می نمایند می توانند به مدت ۳ سال در این کشور اقامت داشته باشند که این اقامت قابلیت تمدید شدن به مدت ۳ سال دیگر را دارد. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای آمریکا از طریق کار به شرح زیر است:

 1. ارائه پاسپورت معتبر که حداقل داری ۶ ماه اعتبار باشد.
 2. تکمیل نمودن فرم DS-160 در برنامه ویزای غیر مهاجر
 3. پرداخت هزینه های مربوط به برنامه ویزا که در حدود ۱۹۰ دلار می باشد.
 4. آپلود نمودن عکس با استاندارد های پاسپورت
 5. ارائه شماره رسید تقاضانامه ای که توسط اداره مهاجرت آمریکا تایید گردیده است.
 6. برای همه ی ویزاهای کاری به جز گونه های H-1B و L ، ارئه مدارکی دال بر داشتن وابستگی به کشور مبدا که نشان دهنده قصد فرد برای بازگشت به کشور خود می باشد ضروری است. که این مدارک می توانند شامل وابستگی عاطفی به خانواده، داشتن موقعیت اقتصادی مناسب در کشور خود، داشتن اقامت کشور خارجی که قصد رها کردن آن را ندارید می باشند.

ویزای کار آمریکا ـ کار در آمریکا

ذکر این نکته ضروری است، برای ایرانیانی که قصد اخذ ویزای آمریکا از طریق کار را دارند، در حال حاضر با توجه به شرایط موجود امری بسیار پیچیده و دشوار می باشد لذا ما توصیه می کنیم در ابتدا وضعیت کاری در سایر کشورها مانند کانادا یا کشورهای اروپایی نظیر اتریش، آلمان و… را بررسی نمایید تا بهترین گزینه را انتخاب نمایید، که در این زمینه می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از جزئیات کار در این کشورها اطلاعات رایگان اخذ نمایید یا از طریق لینک های زیر از مدارک و شرایط کار در این کشورها مطلع گردید.

کار در آلمان یا اتریش
کار در کانادا

ویزای آمریکا و ویزای درمانی

برای افرادی که قصد درمان یا دریافت خدمات پزشکی کشور آمریکا را دارند می توانند از طریق ویزای کوتاه مدت توریستی B-2  اقدام نمایند و برای دریافت این نوع ویزای آمریکا فرد بایستی اثبات نماید که خدمات پزشکی مربوطه در کشورش وجود ندارد و همچنین فرد بایستی اثبات نماید که قادر به پرداخت هزینه های درمانی و بیمارستان می باشد و افسر مهاجرت باید قانع گردد که هدف فرد تنها برای دریافت خدمات پزشکی است و پس از درمان به کشور خود باز می گردد. علاوه بر موارد ذکر شده، شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای آمریکا به دلایل پزشکی شامل موارد ذیل باشد:

 1. متقاضیان بایستی مدارک و مستندات پزشکی خود را در یک فرم رسمی که توصیف کننده ماهیت بیماری فرد، دلایل در دسترس نبودن خدمات پزشکی در کشور متقاضی و توصیه نامه دکتر که فرد نیازمند دریافت خدمات پزشکی در کشور آمریکاست را ارائه نمایند.
 2. قبل از اقدام برای ویزای آمریکا در زمینه درمانی فرد بایستی با یک متخصص بهداشت و درمان در کشور آمریکا تماس حاصل نموده و نامه ای از پزشک مربوطه دریافت نماید که در این نامه پزشک معالج مشخص می نماید که فرد چه مدت نیاز دارد که تحت درمان باشد، تمام هزینه های مربوط به مراقبت های بستری و سرپایی در نامه بیان شده است و پزشک مربوطه مادگآمادگی آمادگی پذیرش بیمار را دارد.
 3. فرد باید اظهار نامه های بانکی خود را که مبنی بر پوشش هزینه های درمان و هزینه های اقامت( مانند مسکن، غذا و حمل ونقل) می باشد را ارائه نماید.
 4. پرونده پزشکی فرد ممکن است که توسط کنسولگری آمریکا مجدداً بررسی گردد.
 5. ممکن است پرونده برخی از بیمارانی که داری بیماری های مسری و بیماری های باکتریایی می باشند مورد پذیرش و درمان در کشور آمریکا واقع نگردد.
 6. فرد بایستی گذرنامه معتبری که حداقل دارای ۶ ماه اعتبار باشد را ارائه نماید.

ویزای درمانی آمریکا ـ ویزای آمریکا از طریق درمان

ویزای آمریکا و ویزاهای بلند مدت

افرادی که قصد سرمایه گذاری در کشور آمریکا را دارند بایستی در ابتدا از استاندارد های سرمایه گذاری در این کشور اطلاعات کافی داشته باشند. مهمترین نتیجه حاصل از رعایت استاندارد های سرمایه گذاری؛ عدم مصادره اموال سرمایه گذار خارجی است. در واقع مهمترین نکته، تبیین امنیت داریی های سرمایه گذار خارجی در کشور هدف می باشد که این مهم از طریق نرخ ریسک از بین رفتن دارایی سرمایه گذاران خارجی یا نرخ مصادره اموال قابل تشریح می باشد. نرخ مصادره اموال برای کشورهایی که کمترین ریسک را دارند عدد ۱ و برای کشورهایی که بیشترین ریسک از بین بردن دارایی را دارند عدد ۷ می باشد که برای کشور آمریکا همانطور که از نمودار زیر نیز پیداست عدد ۱ است و کمترین ریسک مصادره اموال در این کشور وجود دارد و امنیت سرمایه گذار خارجی را تضمین می نماید.

نمودار نرخ مصادره اموال در کشور آمریکا

در ارتباط با شاخص های مهم اقتصادی تاثیر گذار در تصمیم سرمایه گذار خارجی، نرخ رشد اقتصادی یکی از شاخص های مهم به حساب می آید، که نشان دهنده تغییرات در تولید ناخالص داخلی یک کشور نسبت به سال قبلی می باشد. نرخ رشد اقتصادی برای فوریه سال ۲۰۱۹ به میزان ۳٫۱ درصد است، که رشد قابل ملاحظه ای برای اقتصاد آمریکا می باشد.

نمودار نرخ رشد اقتصادی آمریکا

با توجه به شرایط ایده ال برای سرمایه گذاری افراد می توانند از طریق اخذ نوعی از ویزای آمریکا که ویزای سرمایه گذاری EB5 نامیده می شود. برای اخذ اقامت دائم کشور آمریکا اقدام نمایند. سالیانه در حدود ۱۴۰,۰۰۰ نفر از طریق این برنامه، گرین کارت کشور آمریکا را اخذ می نمایند. این سرمایه گذاری به عنوان سرمایه گذاری کارافرینی نیز شناخته می شود و بایستی افراد برای اقتصاد آمریکا سودمند باشند که از طریق ایجاد اشتغال این امر امکان پذیر می باشد. میزان سرمایه لازم برای سرمایه گذاری ۱,۰۰۰,۰۰۰ دلار می باشد و همچنین  فرد می تواند با سرمایه گذاری به مبلغ  ۵۰۰,۰۰۰ دلار در مناطق از پیش تعیین شده که از نظر اقتصادی نیاز به توسعه و پیشرفت دارد، ویزای آمریکا را اخذ نمایند. شایان ذکر است افراد بایستی طی دو سال تعداد ۱۰ نفر از شهروندان آمریکا را استخدام نمایند. از این طریق، خانواده فرد شامل همسر و فرزند زیر ۲۱ سال نیز می توانند اقامت کشور آمریکا را اخذ نمایند.

با توجه به تحریم های موجود که کشور آمریکا بر ایران روا داشته است و همچنین اختلافات شدید بین ایران و ایالات متحده آمریکا اخذ ویزای آمریکا از طریق سرمایه گذاری دشوار می باشد. لذا افراد می توانند با مبالغ کمتر درکشورهایی مانند کانادا یا در کشورهای اروپایی سرمایه گذاری نمایند، که در این باب شما می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان اخذ نمایید.

مقاله مرتبط

قرمز سفید قرمز بهترین روش اقامت اروپا

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد سرمایه گذاری در اروپا یا آمریکا

مقاله مرتبط

سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار دلاری آمریکا

ویزای آمریکا و مدارک لازم برای اقدام

همانطور که خاطر نشان کردیم افراد می توانند به طرق گوناگون ویزای آمریکا را اخذ نمایند و مدارک مورد نیاز با توجه به ویزایی که فرد انتخاب می نماید، متفاوت می باشد اما به طور کلی شامل موارد ذیل می گردد:

 1. ارائه پاسپورت معتبر که حداقل دارای ۶ ماه اعتبار باشد
 2. تکمیل فرم های مربوط به هر نوع ویزای آمریکا
 3. ارائه اظهار نامه بانکی مبنی بر داشتن توانایی مالی برای پوشش مخارج فرد در کشور آمریکا
 4. ارائه اسناد و مدارک هویتی و گواهی ازدواج برای افراد متاهل
 5. تعداد ۲ قطعه عکس با استاندارد های گذرنامه برای الصاق به فرم ویزای مربوطه
 6. ارائه مدارک تحصیلی که برای برخی از ویزاها ضروری می باشد.
 7. نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه برای درخواست ویزای آمریکا در زمینه تحصیلی، ارائه تاییده تقاضای فرد برای کار در کشور آمریکا از طرف ادراه مهاجرت این کشور و… در ویزای کاری آمریکا

برای اینکه شانس اخذ ویزای آمریکا بالاتر رود فرد بایستی وابستگی خود به کشور ایران را نشان دهد و افسر مهاجرت قانع گردد که متقاضی قصد بازگشت به کشور خود را دارد، که افراد می توانند این وابستگی را از طریق مالی(ارائه تمکن مالی)، عاطفی(داشتن خانواده ای که وابسته به فرد یا داشتن شغل و موقعیت اقتصادی مهم در ایران و…) اثبات نمایند.

ویزای آمریکا و وکیل متخصص ویزا

به طور کلی امر مهاجرت برای هر فردی با هر شرایطی مشکل و دشوار می باشد و پیچیدگی حقوق بین الملل و قوانین کشورها مزید بر علت می شود و این قوانین در طول زمان تغییر می یابند و تصمیم گیری برای فرد مشکلتر می گردد. علاوه بر این موضاعات، اختلافاتی که از قبل بین کشور آمریکا و ایران وجود داشته و همچنین با توجه به تنش های موجود در حال حاضر، شرایط بیش از پیش دشوارتر گردیده است، لذا ضرورت مراجعه به وکیلی معتبر در زمینه مهاجرت برای افرای که خواهان اخذ ویزای آمریکا هستند و قصد مهاجرت به این کشور را دارند مشهود است و فرد بایستی پیش از هر اقدامی در رابطه با امر مهاجرت با وکیلی معتبر در زمینه مهاجرت مشورت نماید.

موسسه حقوقی ملک پور به عنوان موفق ترین موسسه خاورمیانه با کارشناسان، مشاورین و وکلای با دانش در تلاش است تا بهترین خدمات ممکن در زمینه مهاجرت را به هموطنان عزیزمان ارائه نماید و با سالها تجربه کاری و اعتبار درخشانی که کسب نموده است به عنوان بهترین راهنما عمل می نماید و با در نظر گرفتن تمامی جوانب و شرایط  فرد وی را به درسترین  مسیرمهاجرتی راهنمایی می نماید. بیش از هزاران پرونده موفق در زمینه مهاجرت گواه این ادعاست . شما می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از خدمات و مشاوره های رایگان این موسسه در زمینه مهاجرت بهره مند گردید.

وکیل مهاجرت

ویزای آمریکا و وقت سفارت کشور آمریکا

با توجه به اینکه کشور آمریکا در ایران سفارت ندارد، بایستی درخواست های مربوط به اخذ ویزای آمریکا به نزدیکترین سفارت آمریکا به محل زندگی فرد ارائه گردد و متقاضی می تواند درخواست اخذ ویزای آمریکا را به کنسولگری آمریکا، در کشور ترکیه یا امارات ارائه نماید. با توجه به میزان درخواست ها از کشورهای مختلف وقت سفارت متغییر می باشد اما به گفته اداره مهاجرت آمریکا وقت سفارت نهایتاً تا دو هفته قابل رزرو می باشد. پس از تعیین وقت مصاحبه فرد بایستی در زمان تعیین شده به سفارت مربوطه مراجعه نماید و با افسر مهاجرت که نقش کلیدی و اصلی برای صدور ویزای آمریکا را دارد، مصاحبه ای انجام نماید. موارد مربوط به بایومتریک و انگشت نگاری نیز در آن دفاتر قابل انجام می باشد. افراد بایستی هزینه ویزای مربوطه را به صورت نقدی پرداخت نمایند که برای برخی از ویزا ها  مانند ویزاهای (J)، ویزای  A, Cرایگان می باشد و برای برخی از ویزاها تا ۵۰۰ دلار برای فرد هزینه در پی دارد..

اطلاعات تماس سفارت آمریکا در ترکیه ـ آنکارا

آدرس سفارت آمریکا در ترکیه

ویزای آمریکا و توصیه های مهم

آمریکا چهار کشور ایران، سودان، کره شمالی، سوریه را به عنوان حامیان تروریسم می داند و لذا شرایط اخذ ویزای آمریکا برای این چهار کشور بسیار سخت می باشد. علاوه بر این افسر مهاجرت نقش بسیار مهمی را در رابطه با اعطای ویزای آمریکا ایفا می کند و نظر وی بسیار تعیین کننده می باشد و کوچکترین نقص در مدارک و مستندات موجود می تواند باعث رد ویزای متقاضی گردد. متقاضیان زیر ۱۳ سال و همچنین افراد بالای ۸۰ سال نیازی به مصاحبه ندارند. علاوه بر این موضوع اخذ ویزای آمریکا به عنوان شرط ورود به آمریکا نمی باشد و بایستی اجازه ورود فرد به آمریکا توسط محافظان مرزهای کشور آمریکا (CBP) Customs and Border Protection  و یا مقامات رسمی وزارت امنیت داخلی کشور آمریکا Department of Homeland Security (DHS) صادر گردد. توصیه اکید ما به افرادی که قصد اخذ ویزای آمریکا و مهاجرت به این کشور را دارند این است که با وکیلی معتبر در زمینه مهاجرت مشورت نمایند؛ که موسسه حقوقی ملک پور می تواند به عنوان بهترین انتخاب برای فرد قلمداد گردد. شایان ذکر است موسسه حقوقی ملک پور با ارائه مجموعه کاملی تحت عنوان راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، که تمامی روش ها و مسیر های ممکن برای تمامی کشور ها را تبیین نموده است، می تواند به عنوان مرجع کاملی در نظر گرفته شود که فرد را برای انتخاب مسیر درست راهنمایی می نماید. شما عزیزان می توانید از طریق لینک زیر به این محصول دسترسی داشته باشید.

توصیه مهم ـ نکته مهم

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

ویزای آمریکا و سخن پایانی

ویزای آمریکا، انواع مختلف ویزاهای کوتاه مدت و بلندمدت کشور آمریکا و همچنین مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای ایالات متحده آمریکا در این نوشتار علمی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. کشور آمریکا به عنوان برترین کشور دنیا از نظر اقتصادی و بالا بودن شاخص های کیفیت زندگی در این کشور و همچنین خواستگاه علم و دانش با بهترین دانشگاه ها، مقصد مهاجران بسیار زیادی از سرتاسر دنیا بوده است که از طریق اخذ ویزای آمریکا با توجه به مقاصد و اهداف خود به این کشور مهاجرت نموده اند. در حال حاضر با توجه به مشکلات سیاسی موجود بین کشور آمریکا و ایران بسیاری از ویزاهای این کشور قابل دسترسی نمی باشد و شاید یکی از راه هایی که ایرانیان را به اقامت موقت این کشور نائل می کند، اخذ ویزای آمریکا از طریق تحصیل باشد که این نیز دارای پیچیدگی های بسیار زیادی می باشد. لذا شما عزیزان می توانید با مطالعه و تحقیق در رابطه با مسیر های مهاجرت برای سایر کشورها اقدام نمایید و این اطلاعات از طریق صدها مقاله موجود در سایت موسسه حقوقی ملک پور در دسترس می باشد. شما بزرگواران همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و در رابطه با شرایط اخذ ویزای آمریکا سوالات خود را مطرح کنید و مشاوره رایگان اخذ نمایید و همچنین در صورت داشتن ابهام یا سوالی در مورد موضوع این مقاله ( ویزای آمریکا ) سوالات خود را در بخش دیدگاه مطرح کنید و پاسخ آنها را دریافت نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ