ویزای اخذ تابعیت درکشور آلمان ازطریق تولد

ویزای اخذ تابعیت در کشور آلمان از طریق تولد

ویزای اخذ تابعیت درکشور آلمان ازطریق تولد

ویزای اخذ تابعیت درکشور آلمان ازطریق تولد چگونه بدست می آید ؟ شرایط اخذ تابعیت در کشور آلمان از طریق تولد چگونه است ؟ راههای مهاجرت به آلمان و راههای اخذ اقامت آلمان کدام است ؟ اقدامات لازم جهت ویزای اخذ تابعیت درکشور آلمان ازطریق تولد چبست ؟ مدارک مورد نیاز جهت ویزای اخذ تابعیت درکشور آلمان ازطریق تولد چه مدارکی است ؟ قوانین ویزای اخذ تابعیت درکشور آلمان ازطریق تولد به چه صورت است ؟ قوانین تولد در آلمان و همچنین قوانین ازدواج در آلمان چگونه است ؟ موسسه حقوقی ملک پور در خصوص ویزای اخذ تابعیت درکشور آلمان ازطریق تولد در این مقاله توضیح داده است . شما عزیزان اگر می خواهید در خصوص اخذ تابعیت آلمان از طریق ازدواج و تولد اطلاعات جامعی داشته باشید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و در خصوص ویزای اخذ تابعیت درکشور آلمان ازطریق تولد مشاوره ایگان اخذ نمایید .

 تابعیت را میتوان چنین تعریف کرد: تابعیت و اخذ تابعیت اصولا رابطه سیاسی و معنوی که شخص را به دولت معینی مربوط میسازد.بر اساس تعریف جناب آقای دکترنصیری این تعریف دارای سه عنصر سیاسی بودن ومعنوی بودن وحقوقی بودن است. طرفین این حالت عبارتند از  : شخص دارای تابعیت و دولت اعطا کننده تابعیت.

در ابتدای بحث ویزای اخذ تابعیت درکشور آلمان ازطریق تولد اینگونه می توان بیان نمود که اصلی ترین و بدیهی ترین تابعیت از طریق تولد میباشد که جزء اصلی ترین انواع تابعیت محسوب میشود. این تابعیت تابعیتی است که با تولد شخص شروع شده و در طول زندگی ادامه می یابد واز دو روش خاک یا خون حاصل می شود . معمولا این تابعیت غیر ارادی و تحمیلی است. به این مفهوم که چنانچه برای مثال شخصی در ایران متولد شود بر اساس مفاد قانون ایران خواه ناخواه ایرانی محسوب میشویم.البته به شرط اینکه شروط دیگری نظیر پدر ایرانی هم لحاظ شده باشد.بنابراین کسی که دارای تابعیت ایرانی از طریق تولد شد نمی تواند تابعیت را انتخاب کند بلکه تابعیت بر او تحمیل می شود. ترک این نوع تابعیت نیز مستلزم رعایت شرایط حقوقی خاص می باشد.برای مثال:ماده ۹۸۸ قانون مدنی مقرر نموده اتباع ایرانی نمی توانند ترک تابعیت کنند مگر با رعایت چهار شرط مذکور در ماده فوق.

تابعیت در آلمان تابعیت خونی میباشد یعنی این که اخذ تابعیت در آلمان از طریق خون است به معنی و مفهوم دیگر یعنی این که شخصی از این طریق آلمانی میباشد که دارای والدین آلمانی باشد.هرچند دربسیاری از کشورها  تولد در آن کشور عامل اصلی اخذ تابعیت نیست ولیکن از موارد تاثیرگذار محسوب میشود.

چگونه شهروندی آلمان یا ویزای اخذ تابعیت درکشور آلمان ازطریق تولد دریافت کنید ؟

بدانید که آیا می توانید برای شهروندی آلمان یا اقامت دائم آلمان درخواست دهید و چه مزایایی را ارائه دهید. این مقاله همچنین توضیح می دهد که چگونه از طریق ازدواج در آلمان ، تبار، تولد در آلمان و یا قانونی شدن به شهروندی آلمان و اخذ تابعیت آلمان دسترسی پیدا کنید.

متقاضیان ویزای اخذ تابعیت درکشور آلمان ازطریق تولد می توانند برای اقامت دائم آلمان پس از گذراندن دوره اقامت در آلمان در یک مجوز اقامت آلمان ، درخواست دهند.

به طور معمول پس از هشت سال، خارجی ها واجد شرایط درخواست اخذ تابعیت آلمان هستند، اگر از طریق تولد ، تبار (والدین) یا ازدواج با یک شهروند آلمانی تقاضای تابعیت آلمان را دارید اخذ اقامت دائم آلمان می تواند پس از پنج سال اعمال شود، گرچه معافیت ها نیز برای مدت زمان مورد نیاز وجود دارد.

با توجه به نیازهای شهروندی آلمان، برخی از خارجی ها ترجیح می دهند در ویزای دائمی مانند  ویزای اخذ تابعیت درکشور آلمان ازطریق تولد در آلمان زندگی کنند، اگر چه آنها نمی توانند حقوق شهروندی آلمانی مانند حق رای دادن را تقاضا کنند. با این حال، در هر دو مورد، ساکنین می توانند در طول زندگی خود در آلمان زندگی کنند.

این نوشتار فرآیندها و شرایط ویزای اخذ تابعیت درکشور آلمان ازطریق تولد یا یک مجوز اقامت دائم آلمان را توضیح می دهد و توضیح می دهد که کدام گزینه مناسب است با توجه به شرایط شما.

چگونه شهروندی آلمان و ویزای اخذ تابعیت درکشور آلمان ازطریق تولد را دریافت کنم ؟

شما عزیزان اگر قصد اخذ ویزای اخذ تابعیت درکشور آلمان ازطریق تولد دارید و می خواهید از راههای  مهاجرت به آلمان  آگاه شوید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار مشاوره ای ام آی ای اتریش تماس حاصل نموده و با شعبه مرکزی در وین به صورت مستقیم در خصوص اخذ تابعیت آلمان از طریق ازدواج و تولد و راههای اخذ اقامت آلمان و قوانین اخذ تابعیت آلمان و در نهایت ویزای اخذ تابعیت درکشور آلمان ازطریق تولد مشاوره ی رایگان و تخصصی دریافت نمایید .

تابعیت آلمانی یا اقامت دائم آلمان؟

سه راه برای زندگی در آلمان و اخذ تابعیت آلمان به طور نامحدود وجود دارد: اقامت دائم EC ، یک مجوز اقامت در آلمان و درخواست شهروندی آلمان.  این دو اقامت دائم آلمان بسیار شبیه هستند، تفاوت اصلی این است که اقامت دائم EC اجازه می دهد شما در دیگر نقاط اروپا زندگی و کار کنید در حالی که یک مجوز اقامت (یا اقامت دائم آلمان) فقط به آلمان محدود می شود. اما اجازه اقامت دائم آلمان می تواند زودتر از اقامت دائم EC در بعضی موارد به دست آید، مثلا کارگران ماهر می توانند بلافاصله برای درخواست مجوز درخواست دهند.

در ویزای اخذ تابعیت درکشور آلمان ازطریق تولد حقوق مشابهی با یک شهروند آلمانی را شامل می شود، از جمله حق رای، حفاظت از کنسولگری، جنبش آزاد و دسترسی نامحدود در بازار کار. با این حال، به عنوان یک شهروند آلمانی، باید از شهروندی فعلی خود صرفنظر کنید – مگر اینکه معاف از داشتن ملیت دوگانه آلمان باشید – و به وظایف شهروندی و اجتماعی مانند دادگاه یا خدمات انتخاباتی عمل کنید .

ویزای اخذ تابعیت درکشور آلمان ازطریق تولد و ملیت دوگانه آلمانی به طور معمول به شهروندان اتحادیه اروپا و برخی دیگر دسته ها و همچنین کسانی که نمی توانند از شهروندی فعلی خود (مثلا پناهندگان و پناهجویان) خودداری کنند، ارائه می شود.

شرایط ویزای اخذ تابعیت درکشور آلمان ازطریق تولد و شرایط اقامت دائم EC

اگر در پنج سال اقامت در آلمان زندگی می کنید و شرایط خاص دیگری را برآورده می کنید، شما مجاز به اقامت در آلمان برای مدت اقامت دائم اروپا هستید. هنگامی که شما این مجوز را دارید، آیا از آلمان یا دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا است، و همچنین می توانید در دیگر نقاط اروپا نیز به طور دائم زندگی کنید.

برای درخواست این نوع اقامت دائم در آلمان، باید:

در پنج سال، بدون وقفه در آلمان زندگی کنند؛
معیشتی امن با بیمه درمانی و مقررات برای بازنشستگی (بازنشستگی) داشته باشد؛
فضای زندگی و مسکن مناسب (حداقل ۱۳ متر مربع به ازای هر نفر)
مهارت های زبان آلمانی مناسب و دانش پایه ای از زندگی، سیستم های حقوقی و اجتماعی آلمان (با در نظر گرفتن یک دوره ی یکپارچه سازی)؛
سابقه جنایی ندارد

در رابطه با ویزای اخذ تابعیت درکشور آلمان ازطریق تولد می توان بیان نمود که اگر مجوز اقامت دائم EC را از یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا نگه دارید، در طول مدت بیش از سه ماه در آلمان اقامت دارید، همچنین باید یک گذرنامه یا شناسه معتبر داشته باشید و اطلاعات در مورد اشتغال یا مطالعه برنامه ریزی شده خود را ارائه دهید.
اقامت دائم آلمان

مجوز اقامت – و یا محل اقامت دائم آلمان – راه دیگری است که می توانید در آلمان بمانید. این بسیار شبیه به اقامت دائم EC است، مگر این که به شما اجازه حرکت در اطراف اتحادیه اروپا را نمی دهد و در شرایط خاص می توانید آن را خیلی زودتر از پنج سال دریافت کنید.
. قبل از اینکه بتوانید ویزای اخذ تابعیت درکشور آلمان ازطریق تولد را بدست آورید، باید از ملیت سابق خود نیز رها شوید، اما تابعیت دوگانه آلمان نیز در موارد زیر مجاز است :

تابعیت یک کشور عضو اتحادیه اروپا یا اتحاد جماهیر شوروی سابق را دارید؛ شما فرزند والدین آمریکایی هستید؛ شما از یک کشور مانند مراکش، سوریه یا ایران هستید که اجازه نمی دهد شهروندان خود شهروندی خود را ترک کنند. در این موارد شما می توانید تابعیت دوگانه آلمانی و ویزای اخذ تابعیت درکشور آلمان ازطریق تولد داشته باشید

. تابعیت آلمان از طریق ازدواج و ازدواج با یک شهروند آلمانی به طور خودکار شما را یک شهروند آلمانی نمی کند.

همچنین ویزای اخذ تابعیت درکشور آلمان ازطریق تولد  به این صورت است که اگر کودک از یک پدر و مادر آلمانی متولد شود، کودک آلمانی محسوب می شود ، صرف نظر از این که کودک در آلمان یا خارج از کشور متولد شده است

در خصوص ویزای اخذ تابعیت درکشور آلمان ازطریق تولد با این وجود، یک کودک نمی تواند تبعه آلمان را به قصد تبعیت از آلمان در خارج از کشور متقاضی کند و والدینش نیز پس از ۱ ژانویه ۲۰۰۰ در خارج از کشور متولد شده اند (و هنوز به آلمان بازنگشته اند)، مگر اینکه به این معنی باشد که یک کودک بی ثبات است یا تولد یک ساله در یک سفارت یا کنسولگری در آلمان ثبت شده است. هر کودکی که از یک والد خارجی و یک والد آلمانی متولد شده است یا به والدینی که دارای ملیت دوگانه آلمانی هستند، به طور موقت، تمام اقوام مربوط به مسیحی خود را به دست می آورند و وقتی کودک به سن ۱۸ سالگی می رسد، می تواند تابعیت خود را انتخاب نماید .

اگر شما عزیزان می خواهید در رابطه با قوانین ویزای اخذ تابعیت درکشور آلمان ازطریق تولد اطلاعات بیشتری داشته همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط مهاجرت به آلمان و قوانین اخذ تابعیت آلمان و شرایط و راههای اخذ اقامت آلمان  و شرایط تولد فرزند در آلمان و قوانین ازدواج در آلمان و در نهایت  ویزای اخذ تابعیت درکشور آلمان ازطریق تولد با مشاورین متخصص و با تجربه موسسه حقوقی ملک پور به صورت رایگان و تلفنی مشاوره تخصصی دریافت نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 پاسخ
 1. سهيل گفته:

  سلام خسته نباشيد
  ميخواستم بدونم كسى كه در ايران زندگى ميكنه براى سفر توريستى بره المان و از يك كسى كه تبعيت آلمان داره و اقامت داره درخواست ازدواج كنه و اون شخص قبول كنه كه ازدواج كنن چه مراحلى رو بايد انجام بدن ويا چه مداركيو بايد آماده كنن كه در همون المان ازدواجشون صورت بگيره و آيا كجا بايد برن تا ازدواجشونو ثبت كنن تا اين فردى كه خواستگارى كرده ازون شخص بتونه بياد ايران اقداماتِ بعدى را انجام بده . ممنون اگر جواب بديد

  پاسخ
  • سمیرا میرزاقایی گفته:

   با سلام و عرض ادب
   جهت اخذ ویزای ازدواج ثبت ازدواج به تنهایی کافی نیست و شخص تبعه کشور آلمان می بایست شرایط مالی و شغلی مناسبی داشته باشید
   پروسه ویزای ازدواج با وجود تمامی شرایط در حدود ۳ تا ۶ ماه زمان می برد و شما می توانید با ویزای توریستی ازدواج خود را به قبت برسانید
   جهت کسب اطلاعات کامل می توانید با شماره تلفن های مؤسسه تماس بگیرید
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰

   پاسخ
 2. وحید قره حسن لو گفته:

  سلام بنده مهندس عمران هستم. ویک بار توسط ویزای توریستی از ایتالیا به آلمان آمده ام. ۳۵ سال دارم. متاهل هستم یک فرزند ۲ ساله دارم. میخۅاهم اقدام کنم برای کار در آلمان. لطفاً راهنمایی کنید. متشکرم
  وحید قره حسن لو

  پاسخ
  • admin گفته:

   باسلام دوست عزیز شما می توانید برای ویزای کاری کشور المان اقدام فرمایید و جهت کار در شرکت های معتبر آلمانی اقدام فرمایید برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه تماس حاصل فرمایید

   پاسخ