ویزای اخذ تابعیت درکشور اسپانیا ازطریق تولد

ویزای اخذ تابعیت درکشور اسپانیا ازطریق تولد

تابعیت و اخذ تابعیت اساساً رابطه سیاسی و معنوی است که فرد را به دولت مشخصی مربوط می سازد. برطبق تعریف جناب آقای دکتر نصیری ، تابعیت دارای سه عنصر سیاسی بودن و معنوی بودن و حقوقی بودن است و دو طرف دارد : شخص دارای تابعیت و دولت اعطا کننده ی تابعیت.
(در موسسه حقوقی ملک پور ما از ابتدای اخذ حکم تا مرحله صدور حکم و اجرای آن با شما هستیم)

تابعیت از طریق تولد جزء اصلی ترین انواع تابعیت محسوب میشود. این تابعیت با تولد فرد شروع شده و در طول زندگی ادامه می یابد و از دو روش خاک یا خون حاصل می شود. چنین تابعیتی غیر ارادی و تحمیلی است. به عنوان مثال شخصی که در ایران متولد شود بر اساس مفاد قانون ما خواه ناخواه ایرانی محسوب میشود. البته به شرط اینکه شروط دیگری همچون پدر ایرانی هم لحاظ شده باشد، بنابراین کسی که دارای تابعیت ایرانی از طریق تولد باشد نمی تواند تابعیت خود را انتخاب کند ، بلکه تابعیت بر او تحمیل می شود.

ترک این نوع تابعیت مستلزم رعایت شرایط حقوقی خاص می باشد. برای مثال در ماده ۹۸۸ قانون مدنی مقرر گردیده است که اتباع ایرانی نمی توانند ترک تابعیت کنند مگر با رعایت چهار شرط مذکور در این ماده.( مؤسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده ی خدمات حقوق داخلی و امور حقوقی بین الملل )

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
 1. خسرو روح افزا گفته:

  با سلام و عرض تشکر از شما استاد گرانقدر. بنده دندانپزشک و ساکن اصفهان هستم با تمکن مالی و همسر و فرزند۴ساله.آیا اخذ اقامت اسپانیا برای یه زندگی راحت و آرام مناسب میباشد؟اگر نه کدام کشور مناسب زندگی میباشد؟آیا امکان اینکه کار دندانپزشکی انجام بدهم هست؟ به صورت مطب زدن توسط خودم یا در کلینیک ؟

  پاسخ
  • خسرو گفته:

   با سلام و عرض تشکر از شما استاد گرانقدر. بنده دندانپزشک و ساکن اصفهان هستم با همسر و فرزند.آیا اخذ اقامت اسپانیا برای یه زندگی راحت و آرام مناسب میباشد؟اگر نه کدام کشور مناسب زندگی میباشد؟آیا امکان اینکه کار دندانپزشکی انجام بدهم هست؟ به صورت مطب زدن توسط خودم یا در کلینیک ؟

   پاسخ