ویزای اخذ تابعیت درکشور ایرلند ازطریق تولد

 

مهاجرت به ایرلند از طریق تولد – وکیل مهاجرت در خصوص اخذ اقامت از طریق تولد در ایرلند

تابعیت و اخذ تابعیت اصولا رابطه سیاسی و معنوی است که فرد را به دولت مشخصی مربوط می سازد. برطبق تعریف جناب آقای دکترنصیری این تعریف دارای سه عنصر سیاسی بودن ومعنوی بودن وحقوقی بودن،است ودو طرف دارد فرد دارای تابعیت و دولت اعطا کننده تابعیت.

تابعیت از طریق تولد جزء اصلی ترین انواع تابعیت محسوب می شود. این تابعیت، تابعیتی است که با تولد فرد شروع شده و در حین زندگی ادامه می یابد واز دو روش خاک یا خون حاصل می شود . معمولا این تابعیت غیر ارادی و تحمیلی است. به این معنا که چنان چه به عنوان مثال شخصی در ایران متولد شود بر اساس مفاد قانون ما خواه ناخواه ایرانی محسوب می شود. البته به شرط اینکه شروط دیگری همچون پدر ایرانی هم لحاظ شده باشد.

بنابراین کسی که دارای تابعیت ایرانی از طریق تولد شد نمی تواند تابعیت را انتخاب کند بلکه تابعیت بر او تحمیل می شود. ترک این نوع تابعیت نیز مستلزم رعایت شرایط حقوقی خاص می باشد. به عنوان مثال:ماده ۹۸۸ قانون مدنی ایران مقرر نموده اتباع ایرانی نمی توانند ترک تابعیت کنند مگر با رعایت چهار شرط مذکور در ماده فوق.

اخذ تابعیت در ایرلند از طریق  خون بوده مگر که تصویب قوانین جدید این وضع را تغییر دهد. هرچند دربسیاری از کشورها  تولد در آن کشور عامل اصلی اخذ تابعیت نیست ولیکن از موارد تاثیرگذار محسوب می شود.

(www.malekpourlaw.com,www.malekpour.ir)

  • ما افتخار داریم که از تمام ایران موکلین به ما اعتماد دارند
  • وکیل باید مورد تایید مجوز قانونی وکالت باشد
  • وکیل باید مورد تائید کانون وکلای دادگستری ،کانون وکلای مشاوران حقوقی و کارشناسان رسمی دادگستری باشد

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ