ویزای اخذ تابعیت درکشور قبرس از طریق تولد

 

ویزای اخذ تابعیت درکشور قبرس از طریق تولد

تابعیت و اخذ تابعیت اساساً ارتباط سیاسی و معنویی است که شخص را به دولت مشخصی مرتبط می سازد. طبق تعریف جناب آقای دکتر نصیری این تعریف دارای سه عنصر سیاسی بودن و معنوی بودن و حقوقی بودن است و دو جهت دارد شخص دارای تابعیت و دولت اعطا کننده تابعیت.

(در موسسه حقوقی ملک پور از ابتدای دریافت حکم تا مرحله صدور حکم و اجرای آن با شما همراه هستیم)

تابعیت از راه تولد جزء اساسی ترین انواع تابعیت بشمار می آید. این تابعیت تابعیتی است که با تولد فرد شروع شده و در زمان زندگی ادامه می یابد و از دو شیوه خاک یا خون حاصل می شود. معمولاً این تابعیت غیر ارادی و تحمیلی است. بدین معنا که اگر برای مثال فردی در ایران متولد شود بر اساس مفاد قانون ما خواه ناخواه ایرانی محسوب میشوید. البته به شرط اینکه شروط دیگری مثل پدر ایرانی هم لحاظ شده باشد، پس شخصی که دارای تابعیت ایرانی از طریق تولد شد نمی تواند تابعیت را انتخاب کند بلکه تابعیت بر او تحمیل می شود. ترک این نوع تابعیت نیز لازمه ی رعایت شرایط حقوقی خاص می باشد.

برای مثال: ماده ۹۸۸ قانون مدنی مقرر نموده اتباع ایرانی نمی توانند ترک تابعیت کنند مگر با رعایت چهار شرط مذکور در ماده فوق.

(تعداد زیادی از کلاهبرداران از شما تقاضای حق الوکاله های هنگفت می کنند به بهانه پرداخت رشوه و امثالهم. آگاه باشید که این افراد اکثرا وکلای دادگستری نمی باشند و این شیوه آن ها در کلاهبرداری است)

اخذ تابعیت در قبرس به صورت خاک بوده مگر که تصویب قوانین جدید این شرایط را تغییر دهد. اگرچه دراکثر از کشورها  تولد در آن کشور عامل اصلی اخذ تابعیت نیست اما از موارد تاثیرگذار محسوب می شود.

( www.malekpourlaw.com , www.malekpour.ir )

 

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ