ویزای ارمنستان و بررسی آن

ویزای ارمنستان ، راه های اخذ انواع ویزاهای کشور ارمنستان ، به جهت ورود به این کشور و اخذ اقامت ، تابعیت و پاسپورت ارمنستان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. ویزای ارمنستان در چند نوع صادر می گردد؟ جهت اخذ ویزای ارمنستان چه مدارکی مورد نیاز است؟ به واسطه کدام یک از ویزاهای ارمنستان می توان به اقامت و پاسپورت رسید؟ ما به تمامی این پرسش ها در این مقاله خواهیم پرداخت و شما می توانید با مطالعه این مقاله پاسخ تمامی پرسش های خود در باب ویزای کشور ارمنستان دست یابید. یکی از علل انتخاب کشور ارمنستان، برای ایرانیان نزدیکی و زندگی ارزان در این کشور است. البته بسیای نیز ارمنستان را به عنوان سکوی پرتاب برای ورود به سایر کشورها استفاده می کنند. موسسه حقوقی ملک پور ، همکار MIE‌ اتریش در این زمینه می تواند برای انتخاب صحیح مقصد مهاجرتی تان شما را یاری کند. در ادامه به بررسی این کشور و انواع ویزای آن خواهیم پراخت. در ادامه مقاله ویزای ارمنستان به مباحث زیر می پردازیم :

ویزای ارمنستان
 • ویزای ارمنستان و شرایط عمومی
 • ویزای ارمنستان و انواع ویزا
 • ویزای نوع V ارمنستان
 • ویزای نوع O ارمنستان
 • ویزای نوع D ارمنستان
 • ویزای نوع TR ارمنستان
 • ویزای ارمنستان از طریق تحصیل
 • ویزای ارمنستان از طریق کار
 • ویزای ارمنستان از طریق درمان
 • ویزای ارمنستان از طریق سرمایه گذاری
 • ویزای ارمنستان و مدارک لازم برای اقدام
 • ویزای ارمنستان و وکیل متخصص ویزا
 • ویزای ارمنستان و وقت سفارت
 • ویزای ارمنستان و توصیه های مهم
 • ویزای ارمنستان و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای ارمنستان و شرایط عمومی

جمهوری ارمنستان کشوریست که در قفقاز جنوبی واقع و در مرز میان آسیا و اروپا قرار گرفته است. ارمنستان یکی از کشورهای مستقل مشترک المنافع می باشد و یکی از مهمترین مناطق اقتصادی شوروی سابق می باشد. از نظر وسعت میتوان گفت کشور بسیار کوچک با مساحتی بالغ بر ۲۹ هزار کیلومتر مربع و همچنین دارای جمعیت ۳  میلیون نفری می باشد. این کشور در همسایگی کشورهای آذربایجان، گرجستان، ترکیه، ایران و نخجوان می باشد. آب و هوای ارمنستان کوهستانی و بارانی می باشد و درام به عنوان واحد پول این کشور شناخته می شود. همانطور که پیشتر ذکر گردید علت محبوبیت ارمنستان برای ایرانیان نزدیکی و امکان ورود به اروپا از طریق آن می باشد. در ادامه به بررسی انواع ویزای ارمنستان خواهیم پرداخت .

جدول بررسی اجمالی کشور ارمنستان

ارمنستان بر روی نقشه ـ پاسپورت ارمنستان

اقامت ارمنستان

ویزای ارمنستان و انواع ویزا

هر شخص بنا به نوع سفری که به ارمنستان دارد باید یک ویزای مخصوص آن سفر را تهیه کند تا بتواند منطبق با هدف سفر خود ویزای ارمنستان را تهیه نماید. به همین دلیل متقاضیان ابتدا باید انواع ویزاهای این کشور را بشناسند تا بر اساس نوع نیاز خود، برای ویزای مرتبط با سفر خود و داشتن مدارک مورد نیاز آن ویزا اقدام نمایند. در ادامه انواع ویزای ارمنستان را که به چهار دسته تقسیم می شود را بررسی می کنیم.

ویزای ملاقات یا دیدار Visitor visa که به مخفف V  شناخته می شود.

در این نوع ویزا برای اشخاصی صادر می گردد که قصد دارند بیش از ۱۲۰ روز در ارمنستان اقامت داشته باشند و به واسطه این ویزا شخص می تواند یک یا چند بار ورود داشته باشد. همچنین می توان این ویزا را برای مدت یکسال تمدید نمود.

ویزای رسمی Official visa که به مخفف O  شناخته می شود.

این نوع ویزا برای مقامات وزارتخانه ها که برای دیدارهای دیپلماتیک برای اشخاصی که در سمت های دیپلماتیک، رسمی و کارکنان سفارتخانه ها هستند، صادر می گردد و معمولا با این نوع ویزا یک بار اجازه ورود صادر می شود و در برخی موارد نیز مجوز چندبار ورود نیز صادر می گردد.

ویزای دیپلماتیکDiplomatic visa  که به مخفف D  شناخته می شود.

این نوع ویزا نیز همانند ویزای قبلی برای مقامات دیپلماتیک در سطوح بین المللی و کارکنان کنسولگری ها و افرادی که گذرنامه دیپلماتیک دارند صادر می گردد.

ویزای ترانزیتTransit visa  که به مخفف TR شناخته می شود.

این ویزا یک ویزای یک ساله می باشد که دارنده این ویزا به واسطه داشتن آن می تواند به مدت ۳ الی ۴ روز در این کشور باشد و پس از آن به کشور مورد نظر خود سفر کند.

ویزا ارمنستان

شاید این مقاله برای شما مفید باشد : ویزای توریستی ارمنستان

ویزای ارمنستان از طریق تحصیل

یکی دیگر از انواع ویزای ارمنستان ویزای تحصیلی می باشد. همواره به دلیل نزدیکی ارمنستان به ایران و پایین بودن هزینه های تحصیل در آن، ارمنستان همواره جز کشورهایی بوده است که بسیار مورد توجه ایرانیان بوده است. تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور به زبان ارمنی و تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس و خصوصا تحصیل در رشته های پزشکی برای متقاضیان امکان پذیر می باشد؛ که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. قبل از آن لازم است یاد آور شویم اگر قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید بهتر است برای کشورهایی اقدام نمایید که از شرایط مطلوب تری برخوردار هستند و هزینه و زمان خود را برای تحصیل در بهترین کشورهای اروپایی صرف نمایید که برای شما ارزش مهاجرتی نیز داشته باشد. البته اگر مقصد نهایی شما اخذ پاسپورت ارمنستان می باشد تحصیل راه مناسبی برای ورود می باشد که پس از آن بتوانید با کار در این کشور به اقامت و پاسپورت ارمنستان دست یابید.

 

تحصیل در مقطع کارشناسی

 

طول مدت تحصیل لیسانس در ارمنستان همانند سایر کشورها یک دوره ۴ ساله می باشد و تا ۶ سال نیز امکان ادامه تحصیل وجود دارد. اگر شما متقاضی تحصیل در مقطع لیسانس برای کشور ارمنستان می باشید، توجه داشته باشید که شرایط ورود به دانشگاه های دولتی و یا خصوصی هم از نظر تحصیل و هم از نظر هزینه متفاوت می باشد. در غالب موارد تحصیل در ارمنستان در مقطع لیسانس در دانشگاه های خصوصی به زبان ارمنی می باشد؛ اما تحصیل به زبان های دیگری نظیر زبان های روسی و انگلیسی نیز ارائه می گردد. کشور ارمنستان دارای ۵۹ دانشگاه می باشد که مجموعی از دانشگاه های خصوصی و دولتی و موسسات آموزش عالی می باشند و بیش از ۷۰۰۰ نفر دانشجوی بین المللی در این کشور وجود دارد. تسلط به زبان ارمنی یکی از شروط اصلی برای تحصیل در دانشگاه های دولتی می باشد؛ در غیر اینصورت می توانید با ارائه مدرک زبان آیلتس در سطح نمره ۶ برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی اقدام نمایید. آغاز شروع سال تحصیلی در ارمنستان معمولا سپتامبر می باشد و طول مدت هر ترم ۱۷ هفته می باشد. هزینه تحصیل در این مقطع ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار می باشد.

تحصیل در خارج از کشور ـ کارشناسی ـ ارشد ـ دکتری ـ مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور ارمنستان یک دوره دوساله می باشد و متقاضیان می توانند برای تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی با ارائه نمره زبان در سطح ۶٫۵ اقدام نمایند. متقاضیان می توانند برای تحصیل در شاخه های مهندسی، هنر، علوم سیاسی و تاریخ در این کشور ادامه تحصیل داشته باشند. دانشجوی ارشد می تواند  ۲۰ ساعت در هفته کار پاره وقت داشته باشد. هزینه تحصیل به صورت میانگین ۲۵۰۰ دلار می باشد.

 

تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در خارج از کشور ـ کارشناسی ـ کارشناسی ارشد ـ دکتری در خارج از کشور 

تحصیل در مقطع دکترا

ویزای ارمنستان از طریق تحصیل در مقطع دکتری امکان پذیر می باشد. متقاضی تحصیل دکتری با ارائه یک رزومه علمی قوی و همچنین با  داشتن نمره زبان آیلتس حداقل ۶٫۵ و یافتن یک استاد راهنما، می تواند برای ویزای ارمنستان اقدام نماید. متقاضی تحصیل دکتری باید بتواند طرح یا پروپوزالی ارائه دهد که تاییدیه یک استاد راهنما را دریافت کند. اگر یک استاد راهنما طرح شما را تایید کند می توانید ویزای تحصیلی ارمنستان را برای مقطع دکتری دریافت نمایید. مقاله ی گردآوری شده توسط تیم تخصصی موسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده است و کپی برداری از آن خلاف مقررات و قانون می باشد.

در ادامه فهرستی از چند دانشگاه کشور ارمنستان خدمت شما ارائه می شود. البته دقت داشته باشید دانشگاه های این کشور جز دانشگاه های معتبر با رنکینگ جهانی نمی باشند، اما شما می توانید برای دانشگاه هایی اقدام نمایید که در خود این کشور از اعتبار بالایی برخوردار هستند.

جدول دانشگاهها و رشته های مربوطه در کشور ارمنستان

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه می توانید به مقاله ویزای تحصیلی ارمنستان رجوع نمایید.

تحصیل در ارمنستان
تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در ارمنستان

ویزای ارمنستان از طریق کار

بسیاری از افراد متخصص که مهارت بالایی در زمینه شغلی خود دارند، تمایل دارند تا از طریق زمینه کاری خود مهاجرت نموده تا بتوانند از تجربه و سابقه کاری خود نهایت استفاده را نمایند. حال نیاز است تا این نکته را در نظر داشته باشید که هر کشور بسته به قوانین خود شرایطی را برای مهاجرت کاری شهروندان کشورهای دیگر فراهم می آورند. در مورد کشور ارمنستان باید بدانید که شما برای اشتغال به کار در این کشور نیاز دارید تا ویزای کار ارمنستان را دریافت نمایید و برای دریافت ویزای کار این کشور نیز باید حتما یک پیشنهاد کاری از کارفرمایی در ارمنستان داشته باشید. این پیشنهاد کاری را می توانید از طریق موسسات کاریابی و یا روزنامه های کاریابی جستجو نموده و با کارفرمایان ارتباط برقرار کنید. به طور حتم دریافت این پیشنهاد کاری از خارج از ارمنستان و از داخل ایران کار آسانی نمی باشد؛ زیرا کارفرمای مربوطه باید آن شغل را در کشور خود آگهی نماید و ثابت کند هیچ شخصی در کشورش وجود ندارد که بتواند آن موقعیت شغلی را کسب نماید. علاوه بر آن در صورتی که قصد دارید برای کار در این کشور و دریافت ویزای کاری ارمنستان و اخذ پاسپورت آن اقدام نمایید، باید به نرخ بیکاری این کشور توجه نمایید. در جدول زیر نرخ بیکاری ارمنستان عنوان شده است که نسبتا نرخ بالایی محسوب می شود.

 

نرخ بیکاری ارمنستان از سال 2014 تا 2018

با توجه به اینکه نرخ بیکاری ارمنستان در سال ۲۰۱۸ برابر با ۱۶٫۸۸ عنوان شده است، این نرخ  نشان می دهد پیدا کردن کار در این کشور کار آسانی نمی باشد. از این رو پیشنهاد می شود برای کشورهای دیگری که شرایط راحت تری برای کاریابی قرار داده اند مانند کشور آلمان و یا اتریش، کانادا و … اقدام نمایید. برای این منظور پیشنهاد می کنیم که به مقاله ای با عنوان کار در آلمان یا اتریش مراجعه نمایید.

کار در ارمنستان

ویزای ارمنستان از طریق درمان

از آنجایی که شهروندان ایران برای ورود به ارمنستان نیاز به ویزا ندارند و می توانند به مدت ۹۰ روز در این کشور حضور داشته باشند؛ بنابراین می توانند برای درمان خود در این ۹۰ روز نیز به کشور ارمنستان ورود کنند. سپس در صورتی که طول درمان طولانی تر شود و نیاز به حضور بیشتری باشد، می بایست برای دریافت ویزای درمانی اقدام نمایند. برای دریافت این ویزا نیاز است که شما نشان دهید در کشور خود امکان درمان شما وجود ندارد و یا درمان شما انجام نشده و به هر دلیلی قطع شده است. در این صورت نیز باید شما از بیمارستان و پزشک مورد نظر خود در کشور ارمنستان دعوت نامه ای گرفته تا براساس آن، پزشک مرتبط شما نشان دهد، درمان شما را پذیرفته است. به این نکته توجه داشته باشید نوع بیماری شما نیز تاثیر زیادی در امکان دریافت ویزای درمانی ارمنستان دارد. زیرا در صورتی که بیماری شما خطرناک بوده و برای شهروندان ارمنستان ایجاد خطر کند، برای شما ویزای درمانی صادر نخواهد شد.

ویزای درمانی ـ درمان در خارج از کشور

ویزای ارمنستان از طریق سرمایه گذاری

یکی از نکات مثبت در زمینه سرمایه گذاری در ارمنستان امکان مالکیت صد درصدی شخص است. اما سرمایه گذاری در ارمنستان به چه صورت می باشد؟ شما در صورتی که قصد داشته باشید در کشور ارمنستان سرمایه گذاری نمایید باید در ابتدای امر تمامی پارامترهای مهم در باب سرمایه گذاری را بررسی نمایید. توجه به این نکته که آیا نظام حقوقی این کشور از سرمایه گذاران خارجی حمایت می کند یا خیر؟ نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. برای این منظور شاخصی جهانی با نام نرخ مصادره اموال یا سلب مالکلیت سرمایه گذاران  خارجی وجود دارد. نرخ مصادره اموال در بازه ای بین ۱ تا ۷ تعریف می گردد؛ که ۱ به معنای کمترین ریسک سرمایه گذاری و ۷ به منزله بیشترین ریسک سرمایه گذاری در یک کشور می باشد. با مشاهده نرخ مصادره اموال ارمنستان می توان متوجه شد که در این کشور ریسک قابل ملاحظه ای برای سرمایه گذاری وجود دارد، زیرا نرخ مصادره اموال ارمنستان برابر با ۴ مشخص شده است.

نمودار نرخ مصادره اموال ارمنستان

به طور کلی سرمایه گذاری در ارمنستان می تواند از طریق ثبت شرکت و یا ثبت شعبه ای از یک شرکت انجام شود. برای این امر نیاز است تا شما مبلغ ۳۰ هزار دلار را به عنوان سرمایه اولیه شرکت در نظر گرفته و برای ثبت این شرکت اقدام نمایید. در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید به شما اقامت موقت ارمنستان داده می شود تا شما بیزینش پلن ارائه داده شده خود را در این کشور اجرایی نمایید. از این رو شما می توانید از طریق سرمایه گذاری، ویزای ارمنستان را کسب نمایید. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر در این خصوص می توانید به مقاله ای با عنوان سرمایه گذاری در ارمنستان مراجعه نمایید.

ویزای ارمنستان و مدارک لازم برای اقدام

جهت اخذ ویزای ارمنستان مدارکی نیاز است که در ادامه به آن می پردازیم. دقت نمایید که ویزای کشور ارمنستان جز آن دسته از ویزاهایی است که برای ایرانیان در فرودگاه صادر می گردد. برای اخذ انواع ویزای ارمنستان مدارک زیر لازم می باشد:

 • اصل پاسپورت
 • کپی پاسپورت
 • یک قطعه عکس در ابعاد ۳*۴
 • فرم تکمیل شده که از سفارت دریافت کرده اید. که معمولا در فرودگاه و یا مرز زمینی از شما دریافت می گردد.

ویزای ارمنستان معمولا ۳ الی ۴ روزه صادر می گردد. همچنین برای اخذ ویزای ارمنستان نیازی نیست به سفارت مراجعه کنید . تنها کافیست فرم مربوطه را تکمیل کنید تا در فرودگاه و یا مرز زمینی آن را ارائه دهید.

جدول راههای ارتباطی با سفارت ارمنستان در تهران

ویزای ارمنستان و وکیل متخصص ویزا

اخذ ویزای ارمنستان چندان دشوار نمی باشد و هر شخصی تنها با مراجعه به سایت سفارت ارمنستان به آدرس الکترونیکی http://iran.mfa.am  می تواند اطلاعات مربوط به ویزای ارمنستان را استخراج کند؛ اما جهت اطمینان و برای سهولت کار و همچنین برای اینکه مطمئن شوید که مدارک و فرم را شما به درستی تکمیل کرده اید، با وکیل متخصص در زمینه امور مشورت نمایید. البته لازم به ذکر است کشور ارمنستان معمولا به عنوان سکوی پرتاب می باشد و پیشنهاد موسسه حقوقی ملک پور نمی باشد. ما پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدام و تصمیم برای مهاجرت در خصوص انتخاب صحیح مقصد مهاجرت با یک وکیل خبره و کارشناسان این امر مشورت نمایید.

مشاوره مهاجرتی ـ وکیل مهاجرت ـ مهاجرت

ویزای ارمنستان و توصیه های مهم

لازم است بدانید اخذ ویزای ارمنستان برای ما ایرانیان بدون نیاز به مراجعه به سفارت امکان پذیر می باشد. یعنی تنها به محض ورود و تکمیل فرم سفارت در فرودگاه و در مرز زمینی می توان وارد کشور ارمنستان شد. همچنین ویزای ارمنستان میتواند به صورت یک طرفه  یا دوطرفه باشد. با ویزای یک طرفه شخص دارنده این ویزا تنها می تواند یک بار وارد این کشور شود و پس از خروج از ارمنستان امکان ورود مجدد به این کشور را ندارد؛ اما ویزای دوطرفه در مواردی صادر می شود که متقاضی برای ورود و خروج به این کشور نیازمند رفت و آمد می باشد و شخص درطول مدت داشتن این ویزا می تواند به راحتی ورود و خروج داشته باشد.

نکات بسیار مهم

مهاجرت به ارمنستان
ویزای ارمنستان و سخن پایانی

ویزای ارمنستان ، شرایط مختلف دریافت انواع ویزای ورود به ارمنستان را در این مقاله به صورت کاملا علمی بررسی نمودیم. راه های مختلفی برای دریافت ویزای ارمنستان وجود دارد که هر یک از آنها شرایط خاص خود را دارد. تمامی این راه های اخذ ویزای ارمنستان را به صورت کلی بررسی نمودیم. در صورتی که شما علاقه دارید جهت مهاجرت به ارمنستان اقدام نمایید می توانید شرایط مهاجرت به این کشور را بررسی نموده و تشخیص دهید چه مسیری برای شما انتخاب مناسبی خواهد بود. اما به طور کلی کشور ارمنستان به این دلیل که نرخ بیکاری بالایی دارد، کشور مناسبی جهت مهاجرت نمی باشد. از این رو پیشنهاد می کنیم با مشاوران مجرب موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و با مشاوره رایگان و تلفنی با مشاوران این موسسه بهترین راه و کشور را برای مهاجرت خود انتخاب نمایید. شما بزرگواران می توانید در زیر همین مقاله در قسمت دیدگاه تمامی سوالات و نظرات خود را بیان نمایید تا در سریعترین زمان ممکن به پاسخ مورد نیاز خود دست یابید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ