ویزای اسکاتلند و بررسی شرایط اخذ انواع ویزای اسکاتلند

ویزای اسکاتلند و شرایط و قوانین مهاجرتی پیرامون اخذ انواع ویزای کشور اسکاتلند در این مقاله به صورت تفصیلی و علمی مورد بررسی و تحلیل قرار خواهد گرفت. آیا برای سفر به اسکاتلند نیازی به اخذ ویزای این کشور داریم؟ نحوه اخذ ویزای اسکاتلند به چه صورت است؟ با اخذ کدام ویزای اسکاتلند می توان برای اقامت و تابعیت و پاسپورت این کشور دست یافت؟ نقش وکیل معتبر و متخصص در پروسه درخواست ویزای اسکاتلند چیست؟ در ادامه این مقاله ما به طور مفصل در مورد سوالات مذکور و دیگر سوالاتی که شاید ذهن شما را من باب انواع ویزای کشور اسکاتلند درگیر کرده باشد، توضیحات لازم را ارائه خواهیم نمود. اسکاتلند کشوری است در اروپا که در شمال غربی این قاره قرار گرفته و خاک آن یک سوم از بریتانیای کبیر را در قسمت شمالی در بر گرفته است. امید که این نوشتار تمامی سوالات و مجهولات شما را در باب ویزای اسکاتلند بر طرف نماید. شما سروران گرامی می توانید جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و بررسی شرایط خود برای امر مهاجرت با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی بهر مند گردید. هم چنین این امکان نیز برای شما فراهم شده که سوالات خود را در بخش دیدگاه ها و یا در قسمت پرسش و پاسخ این سایت مطرح کرده و جواب آن ها را در اسرع وقت دریافت نمایید.

ویزای اسکاتلند
 • ویزای اسکاتلند و شرایط عمومی
 • ویزای اسکاتلند و انواع ویزا
 • ویزای تحصیلی اسکاتلند
 • ویزای کاری اسکاتلند
 • ویزای درمانی اسکاتلند
 • ویزاهای بلند مدت اسکاتلند
 • ویزاهای دیگر اسکاتلند
 • ویزای اسکاتلند و مدارک لازم برای اقدام
 • ویزای اسکاتلند و وکیل متخصص ویزا
 • ویزای اسکاتلند و وقت سفارت اسکاتلند
 • ویزای اسکاتلند و توصیه های مهم
 • ویزای اسکاتلند و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای اسکاتلند و شرایط عمومی

برای دریافت ویزای اسکاتلند بهتر است در ابتدا کمی با شرایط کلی این کشور آشنا شوید. اسکاتلند کشوری در غرب و شمال غرب قاره اروپاست و قسمت شمالی بریتانیای کبیر را در بر گرفته است. کشور اسکاتلند، دومین کشور بزرگ بریتانیای کبیر محسوب می شود و قدری از کشور انگلستان کوچکتر است. اسکاتلند همراه با کشورهای ایرلند شمالی، ولز و انگلستان، بریتانیای کبیر را شکل داده است. پایتخت آن، شهر ادینبورگ یا ادینبرو، بزرگ ترین شهر آن گلاسکو و واحد پولی این کشور پوند استرلینگ و زبان رسمی آن انگلیسی و اسکاتلندی می باشد. نوع حکومت اسکاتلند، مشروطه سلطنتی می باشد. این کشور مساحتی بالغ بر ۷۸ هزار کیلومتر و جمعیتی در حدود ۵ میلیون نفر دارد و در قسمت جنوبی دارای مرز مشترک با انگلستان می باشد. هر چند که اسکاتلند دارای نظام آموزشی و نظام حقوقی مستقل از کشورهای ولز و انگلستان و ایرلند شمالی بوده، اما در برخی از امور سیاسی بین المللی مانند عضویت در سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا و چندی دیگر از امور داخلی مانند انتخابات سراسری بریتانیا، قسمتی از بریتانیای کبیر محسوب می شود.

اسکاتلند بر روی نقشه ـ اسکاتلند کجاست؟

کشور اسکاتلند دارای تعداد بسیار زیادی از جزایر می باشد که این جزایر اکثرا در قسمت های غربی و شمالی آن واقع هستند. آب و هوای این کشور غیر قابل پیش بینی است اما به طور کلی ژانویه و فوریه سردترین ماه های سال و آگوست و جولای نیز گرم ترین ماه ها هستند.

برای اخذ پاسپورت اسکاتلند باید ابتدا برای دریافت ویزای اسکاتلند اقدام کنید. افراد تبعه این کشور، پاسپورت کشور بریتانیای کبیر را دریافت می کنند و از مزایای شهروندی این پاسپورت استفاده خواهند کرد. اعتبار پاسپورت United Kingdom یا UK یا بریتانیای کبیر در آگوست ۲۰۱۹، در رنکنیگ جهانی در جایگاه ۵ ام است و افراد با داشتن پاسپورت این کشور می توانند بدون ویزا به ۱۲۰ کشور سفر کنند، برای سفر به ۴۵ کشور می توانند در فرودگاه ویزا دریافت کنند و در هنگام سفر به ۳۳ کشور دیگر میبایست حتما ویزای اسکاتلند داشته باشند.

اعتبار پاسپورت بریتانیا ـ اعتبار پاسپورت اسکاتلند

ویزای اسکاتلند و انواع ویزا

انواع مختلفی از ویزای اسکاتلند وجود دارد که جهت مهاجرت به این کشور با توجه به شرایط خود می توانید برای آن ها اقدام نمایید. ویزای اسکاتلند با همان قوانین و قواعدی صادر می شود که در انگلستان حکم فرماست. انواع ویزای اسکاتلند عبارت هستند از:

 • ویزاهای توریستی و بازدید اسکاتلند

انواع ویزاهای توریستی و بازدید اسکاتلند

 • ویزاهای تحصیلی

انواع ویزاهای تحصیلی اسکاتلند

 

 • ویزاهای کاری

ویزاهای کاری بلند مدت

انواع ویزاهای کاری بلند مدت اسکاتلند 

 

ویزاهای کاری کوتاه مدت

 

انواع ویزاهای کوتاه مدت کاری اسکاتلند

 • ویزاهای سرمایه گذاری، توسعه تجارت و استعداد

ویزاهای سرمایه گذاری، توسعه تجارت و استعداد

 

 • ویزاهای الحاق به خانواده

انواع ویزای الحاق به خانواده اسکاتلند

ویزای تحصیلی اسکاتلند

همان طور که پیش تر گفته شد برای تحصیل در اسکاتلند باید ابتدا درخواست ویزای اسکاتلند نمایید. جهت تحصیل در این کشور سه نوع ویزای تحصیلی صادر می گردد که با توجه به شرایط خود می بایست برای یکی از این ویزاها اقدام کنید.

ویزای تحصیلی بریتانیا - تحصیل در انگلستان و اسکاتلند

اسکاتلند دارای دانشگاه های برتر جهان است. نظام تحصیلی اسکاتلند برای دانش آموزان و دانشجویانی که شهروند این کشور هستند رایگان می باشد، اما دانشجویان سایر کشورها جهت تحصیل در آن باید هزینه های تحصیلی را به طور کامل پرداخت نمایند.

تحصیل در اسکاتلند ـ مهاجرت تحصیلی به اسکاتلند ـ ویزای تحصیلی اسکاتلند

در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اکثر رشته های تحصیلی ارائه می گردد. شما می توانید در این مقاطع در رشته های هنر و علوم اجتماعی، مهندسی، علوم پایه، قانون، آموزش، موسیقی، الهیات و… تحصیل نمایید. دانشجویان می بایست توانایی برقراری ارتباط در این دوره های تحصیلی را داشته باشند، بنابراین یکی از مدارک مورد نیاز، حداقل مدرک آیلتس ۶ برای دوره های کارشناسی و آیلتس ۶٫۵ برای دوره های کارشناسی ارشد است. لازم به ذکر است که در برخی رشته ها و دانشگاه ها حتی امکان نیاز به آیلتس بالاتر نیز وجود دارد. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی در حدود سالی ۱۵ هزار پوند به بالا (با توجه به رشته) می باشد و عموما بین ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد.

برای تحصیل در مقطع دکتری شما می بایست حتما استاد راهنما یا Supervisor اختیار کرده باشید. داشتن مقالات ISI و مدرک زبان آیلتس حداقل ۷ نیز جزو موارد الزامی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ بورسیه می توانید مقاله بورسیه تحصیلی در انگلستان را مطالعه بفرمایید.

در هنگام تحصیل در اسکاتلند در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا امکان الحاق همراه به شما وجود دارد، اما نباید طول دوره تحصیلی شما کمتر از یک سال بوده و هم چنین برای نیل به این امر باید در ابتدا ثابت کنید که امکان حمایت مالی از همراه خود را خواهید داشت.

در ادامه لیست ده دانشگاه برتر اسکاتلند را مشاهده می کنید:

لیست ده دانشگاه برتر اسکاتلند

ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای کاری اسکاتلند

انواع مختلفی از ویزای اسکاتلند برای کار و تجارت در این کشور وجود دارد. برای کار در کشورهای دیگر یکی از مواردی که باید در نظر داشته باشید، آشنایی با زبان رسمی کشور مقصد و توانایی برقراری ارتباط با مردم است. اگر قصد کار در اسکاتلند را دارید باید این نکته را حتما مدنظر داشته باشید که یکی از الزامات این امر داشتن job Offer است. نامه پیشنهاد شغلی، نامه ای است که کارفرمای شما از اسکاتلند آن را برایتان ارسال کرده و با این نامه، دعوت به کار در اسکاتلند خواهید شد. در زیر نمودار بیکاری اسکاتلند را مشاهده می فرمایید:

نمودار نرخ بیکاری اسکاتلند در 20 سال گذشته

اسکاتلند بر خلاف کشورهای آلمان و اتریش، که جزو کشور های اروپایی عضو شنگن می باشند و ویزای Job Seeker یا جستجوی کار صادر می کنند، این ویزا را در لیست ویزاهای پر تعدد خود ندارد. شما با دریافت ویزای جستجوی کار یک مهلت شش ماهه دریافت می کنید تا بتوانید در این مدت، در کشور مقصد به دنبال کار مرتبط با تخصص خود بگردید و در صورت یافتن شغل مناسب با ویژگی های مد نظر می توانید برای دریاقت اقامت کاری در آلمان و اتریش درخواست خود را ارائه دهید. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید مقاله ما با عنوان ویزای جستجوی کار (job seeker) آلمان را مطالعه نمایید.

مقاله مرتبط ـ لطفا بر روی عکس زیر کلیک نمایید

کار در آلمان یا اتریش

کار در خارج از کشور ـ مهاجرت کاری به خارج از کشور

همان طور که گفته شد ویزاهای اسکاتلند از طریق کار به سه دسته ویزاهای کاری کوتاه مدت، بلند مدت و ویزاهای سرمایه گذاری دسته بندی می شود. ویزاهای Tier2 یا دسته ۲ به ویزاهای کاری بلند مدت حوزه بریتانیا گفته می شود که شرایط اخذ آن با توجه به قوانین سختی که برای صدور job offer وجود دارد، برای افرادی که از کشورهای فارسی زبان و خارج از اسکاتلند قصد اقدام دارند به سختی قابل دست یابی است.

ویزاهای Tier1 یا ویزاهای سرمایه گذاری اسکاتلند نیز برای افرادی که با قصد سرمایه گذاری به این کشور وارد می شوند صادر می گردد. برای سرمایه گذاری در اسکاتلند داشتن Business Plan یا طرح تجاری قوی یکی از موارد مورد نیاز است.

ویزای بریتانیای کبیر ـ ویزای UK

سرمایه گذاری در انگلستان
قرمز سفید قرمز بهترین روش اقامت اروپا

ویزای درمانی اسکاتلند

ویزای درمانی نوعی از ویزاست که شخص جهت انجام امور پزشکی و ادامه روند درمانی خود درخواست می دهد. اگر قصد دریافت ویزای اسکاتلند برای درمان را دارید می بایست برای ویزای توریستی اسکاتلند اقدام نمایید. برای دریافت این نوع از ویزای اسکاتلند نیاز دارید که مواردی را به اثبات برسانید:

 • وضعیت پزشکی شما به نحوی است که بر طبق تشخیص پزشک معتبر و معتمد نیاز به درمان تخصصی در اسکاتلند دارید.
 • برای پروسه درمان هزینه ای پیش پرداخت کرده اید.
 • پول کافی برای پرداخت درمان خود در اسکاتلند دارید و نیازی به استفاده از بودجه عمومی ندارید.
 • قادر هستید هزینه سفر برگشت خود به کشورتان را بپردازید.
 • پس از اتمام درمان یا زمانی که ویزای شما پایان یافت، اسکاتلند را ترک خواهید کرد.
 • بیماری شما برای سلامتی عمومی اسکاتلند خطرناک نباشد؛ مثل بیماری عفونی جذام.

اگر قصد اقامت طولانی تر از ۶ ماه جهت درمان پزشکی دارید، باید برای اجازه اقامت بیومتریک اقدام نمایید.

ویزای درمانی ـ ویزای پزشکی ـ دوا و درمان در خارج از کشور

ویزاهای بلند مدت اسکاتلند

پیش تر انواع ویزای اسکاتلند برای شما عزیزان ذکر گردید. در ادامه به بررسی دقیق تر چندی از انواع ویزاهای بلند مدت این کشور خواهیم پرداخت:

 • Investor visa Tier1 (ویزای سرمایه گذاری):

 ویزای سرمایه گذاری اسکاتلند جزو دسته ویزاهای بلند مدت این کشور محسوب می شود. حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای اخذ این ویزای اسکاتلند ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ پوند می باشد، سن متقاضی باید ۱۸ و یا بالاتر باشد و حساب بانکی نیز در این کشور افتتاح کرده باشد.

در زیر نمودار نرخ مصادره اموال در بریتانیای کبیر را مشاهده می فرمایید. لازم به ذکر است که هر چه عدد نمودار به سمت ۱ میل کند کشور مورد نظر از امنیت بالاتری جهت حفظ سرمایه و مستغلات برخوردار خواهد بود.

 

 نمودار نرخ مصادره اموال اسکاتلند ـ مصادره اموال بریتانیای کبیر

 • Child student visa Tier4 (ویزای تحصیلی دانش آموزی):

این ویزای اسکاتلند جهت تحصیل افراد زیر ۱۸ سال صادر می گردد. اگر بین ۴ تا ۱۷ سال سن دارید می توانید به عنوان دانش آموز برای دریافت این ویزای اسکاتلند درخواست دهید. شایان ذکر است که هزینه تحصیل و زندگی با ویزای فوق بر عهده خود دانش آموز می باشد.

 • Start-up visa ویزای راه اندازی کسب و کار:

این ویزای اسکاتلند برای راه اندازی یک کسب و کار و بیزنس جدید در اسکاتلند می باشد. از شرایط ویزای اسکاتلند ذکر شده، آن است که شما ابتدا توسط یکی از نهادهای زیر تایید شوید:

 • موسسه آموز عالی در انگلیس
 • سازمان تجاری با سابقه حمایت از کار آفرینی

و باید قادر به اثبات این مطلب باشید که ایده کسب و کار شما چنین شرایطی دارد:

 • ایده جدیدی که مشابه آن در حوزه بریتانیای کبیر وجود ندارد و نمی تواند به شرکتی بپیوندد یا در آن سرمایه گذاری کند
 • ایده ای که نوآورانه است و با هر چیز دیگری در بازار متفاوت می باشد
 • ایده ای مناسب که پتانسیل رشد را داراست

مهاجرت به اسکاتلند ـ ویزای اسکاتلند ـ اقامت اسکاتلند

ویزاهای دیگر اسکاتلند

انواع ویزای اسکاتلند پیش تر برای شما شرح داده شد. در ادامه به بررسی برخی از ویزاهای کوتاه مدت و سایر ویزاهای این کشور خواهیم پرداخت.

 • Standard Visitor visa (ویزای توریستی):

ویزای توریستی اسکاتلند جزو ویزاهای کوتاه مدت این کشور محسوب می گردد. در موارد زیر می توانید برای این ویزای اسکاتلند اقدام کنید:

 • برای کنفرانس، جلسه یا آموزش دوره ای
 • شرکت در رویدادهای خاص ورزشی
 • برای شرکت در اجراهای موسیقی اگر موزیسین هستید
 • برای تحقیق و پژوهش تحصیلی
 • برای شرکت در آزمون زبان PLAB و یا شرکت در آزمون تخصصی OSCE
 • جهت شروع، به دست گرفتن، پیوستن و یا راه اندازی یک تجارت و کسب و کار در اسکاتلند

ویزای اسکاتلند ـ اقامت اسکاتلند ـ مهاجرت به اسکاتلند

 • Marriage Visitor visa (ویزای ازدواج):

این ویزای ازدواج برای اهداف زیر صادر می گردد:

 • اگر قصد ازدواج و یا مشارکت مدنی در اسکاتلند را دارید.
 • اگر قصد دارید که ازدواج و یا مشارکت مدنی خود در اسکاتلند را به ثبت برسانید.
 • اگر قصد ندارید پس از ازدواج و یا مشارکت مدنی خود در اسکاتلند بمانید و یا ساکن شوید.

برای دریافت این ویزا شرایط زیر مورد نیاز خواهد بود:

 • سن بالای ۱۸ سال
 • حداکثر تا ۶ ماه از ورود به بریتانیا در رابطه با ازدواج خود اطلاع رسانی کنید
 • اثبات اینکه ازدواج شما صوری نیست
 • بازدید از اسکاتلند برای کمتر از ۶ ماه
 • در پایان بازدید از اسکاتلند خارج شوید
 • قادر به حمایت مالی خود باشید ( بی نیاز از کار یا دریافت حقوق از دولت )

ویزای اسکاتلند و مدارک لازم برای اقدام

یکی از نکات در هنگام درخواست ویزای اسکاتلند توجه به مدارک مورد نیاز برای اخذ این ویزاست. همواره این نکته را در نظر داشته باشید که برای دریافت هر ویزایی در رابطه با مدارک مورد نیاز آن تحقیق کنید تا با آگاهی کامل و با در دست داشتن مدارک کافی و درست، درخواست خود را ارائه کنید. هر کدام از ویزاهای فوق مدارک مورد نیاز خودشان را برای به آفیسر دارند؛ اما به طور کل برای اخذ انواع ویزای اسکاتلند مدارک زیر مورد نیاز خواهد بود:

 • پاسپورت معتبر
 • پاسپورت های قبلی (برای نمایش سوابق سفر)
 • نامه تمکن مالی که می تواند شامل نامه بانکی، اثبات درآمد با فیش حقوقی و یا داشتن پشتیبان مالی در انگلیس باشد
 • اثبات محل سکونت
 • مدارک کاری و تحصیلی
 • فعالیت های تجاری (اگر برای فعالیت های مربوط به شغل خود قصد ورود به این کشور را دارید باید نشان دهید که هدف تان دقیقا چیست؛ مثل داشتن نامه ای از کارفرما که دلیل بازدید شما را شرح دهد)

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا

ویزای اسکاتلند و وکیل متخصص ویزا

در این مقاله انواع ویزای اسکاتلند به طور کامل خدمت شما عزیزان توضیح داده شد. اخذ ویزای اسکاتلند با توجه به نوع ویزا و هدف شما، الزامات و شرایط خاص خود را دارد. نحوه درخواست ویزا، نوع مدارک و چیدمان آن از موارد مهمی است که نیاز به تخصص و آگاهی کامل دارد. مهاجرت موضوع بسیار مهم و حساسی در سرنوشت و آینده هر فرد محسوب می شود و علاوه بر زندگی فرد، کل خانواده نیز درگیر این موضوع می شوند. هرگونه نقص در پرونده و یا ارائه نادرست مدارک می تواند منجر به رد شدن درخواست شما گردد و علاوه بر هدر رفتن بودجه، زمان و آینده فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. یک وکیل متخصص با آگاهی به حقوق بین الملل و قوانین بروز دنیا و ارتباط موثر با وکلای سایر کشورها، می تواند راهنمای شما باشد. با مشورت درست و به موقع می توانید از ریسک های موجود در پرونده خود آگاه شوید و نواقص احتمالی آن را رفع نمایید. موسسه حقوقی ملک پور با اعتباری بیش از ۱۵ سال و داشتن رزومه ای قوی در زمینه های مختلف مهاجرت، با کادر متخصص و حرفه ای و بهرمندی از سیستم آنلاین مشاوره تخصصی، می تواند همراه شما متقاضیان عزیز از سراسر جهان باشد. مقاله ویزای اسکاتلند توسط مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است و هرگونه کپی برداری از این مقاله شامل برخورد قانونی خواهد شد. با تهیه ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت نیز می توانید با تمامی روش های مهاجرتی آشنا شده و با تسلط بر مبحث مهاجرت و توجه به شرایط خود بهترین انتخاب را داشته باشید.

وکیل مهاجرت

ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت
ویزاها و مصاحبه های موکلین

ویزای اسکاتلند و وقت سفارت اسکاتلند

سفارت انگلیس در ایران در خصوص صدور ویزای اسکاتلند هیچ گونه خدماتی ارائه نمی کند و هموطنان عزیز برای اخذ ویزای اسکاتلند باید به سایر کشورها مراجعه نمایند. برای اخذ ویزای اسکاتلند بهتر است ۳ ماه زودتر اقدام نمایید گرچه روند بررسی پرونده عموما ۳ هفته به طول می انجامد اما در ایام تعطیل و ماه های مختلف سال به دلیل شلوغ بودن سفارت این زمان می تواند بیشتر گردد. آدرس سفارت انگلیس در ایران، ترکیه و دبی برای آشنایی شما عزیزان ذکر شده است:

وقت سفارت برای درخواست ویزای اسکاتلند ـ آدرس سفارت انگلیس و اسکاتلند

پرچم اسکاتلند ـ مهاجرت به اسکاتلند

ویزای اسکاتلند و توصیه های مهم

ویزای اسکاتلند و شرایط کلی آن در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. همان طور که گفته شد اسکاتلند بخشی از کشور پادشاهی بریتانیا است و به تبع انگلیس از اتحادیه اروپا خارج گشته است. ویزای اسکاتلند شامل ویزاهای کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و… می شود و هر کدام به چند دسته تقسیم بندی می گردند. این کشور ویزاهای کوتاه مدت و بلند مدت متنوعی دارد و هر کدام جزییات خاص خود را دارند. اما باید به این نکته توجه نمایید که دریافت ویزای کاری اسکاتلند برای ایرانیان دشوار است و نیازمند این است که کارفرمایی از این کشور داشته باشید. اگر به دنبال کار در اروپا هستید، می توانید از طریق ویزاهای جستجوی کار کشورهایی نظیر اتریش و آلمان برای نیل به این امر اقدام کنید. در بحث سرمایه گذاری داشتن طرح تجاری قابل قبول این کشور، میزان سرمایه و جذب نیرو بسیار مهم و سختگیرانه می باشد. پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که اگر قصد سرمایه گذاری در اروپا را دارید بهتر است از کشوری ورود پیدا کنید که شرایط آسان تری دارد. در بحث های سرمایه گذاری گستردگی زیادی وجود دارد و می توان از طرق مختلف در اروپا سرمایه گذاری نمود. خرید ملک، ثبت شرکت و حتی خرید سهام شرکت در کشورهای رده بالای اروپایی نظیر اتریش، هلند، سوئد، فرانسه، یونان، سوییس و …. برای فارسی زبانان عزیز امکان پذیر است.

نکات بسیار مهم

بهترین شهر دنیا برای کار و زندگی
مهاجرت به اسکاتلند ـ اسکاتلند
ویزای اسکاتلند و سخن پایانی

ویزای اسکاتلند و مدارک لازم جهت اخذ ویزای این کشور و هم چنین نحوه دریافت وقت سفارت برای دریافت ویزای اسکاتلند در نوشتار فوق به طور مفصل مورد بحث و بررسی تخصصی و علمی قرار گرفت. اگر قصد مهاجرت به این کشور و اخذ ویزای اسکاتلند را دارید، از آنجا که این کشور عضو حوزه شنگن نیست، توصیه می کنیم کشورهایی را مد نظر قرار دهید که اخذ پاسپورت آن ها آثار خوبی برای تان به همراه داشته باشد. کشورهایی مانند سوئیس، دانمارک، هلند، اتریش، کانادا و… شرایط زندگی بسیار مطلوب و آثار اقامتی درخور توجه ای دارند. پیشنهاد می کنیم در صورت داشتن هرگونه سوال و جهت رفع ابهام در جهت ویزای اسکاتلند و انواع اقامت این کشور، در پایین همین نوشتار و در قسمت دیدگاه ها نظرات خود را بیان نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی آن ها باشند. هم چنین می توانید در بخش پرسش و پاسخ این سایت سوالات خود را مطرح کنید و در کمترین زمان جواب آن ها را دریافت نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ