ویزای ایسلند و بررسی آن

ویزای ایسلند ، راههای اخذ ویزای ایسلند و انواع ویزای کشور ایسلند در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. از چه راهی می توان موفق به اخذ ویزای ایسلند شد؟ مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کشور ایسلند چیست؟ دارندگان این ویزا از چه شرایطی بهره مند می گردند؟ در این مقاله که به همت کارشناسان مجرب در امر مهاجرت موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است، تلاش نمودیم شما سروران را در رابطه با نحوه اخذ این ویزا و کلیه راههایی که منجر به اخذ آن می گردد آشنا سازیم. کشور ایسلند به یکی از جاذبه های توریستی در اروپا تبدیل شده است که توجه بسیاری را جلب نموده است به همین دلیل تلاش نمودیم در این نوشتار به صورت ساده و واضح اهم موارد مورد نیاز جهت اخذ ویزای کشور ایسلند را خدمت شما سروران شرح نماییم. موسسه حقوقی ملک پور با به کار گیری کارشناسان مجرب در امور مهاجرت و وکلای زبده بین المللی آماده است تا با ارزیابی شرایط شما و ارائه اطلاعات صحیح، شما سروران را در انتخاب مسیر مناسب آماده ارائه کلیه خدمانت مهاجرتی به شما بزرگواران خواهد بود .در صورت تمایل می توانید به کلیه دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره های رایگان تلفنی بهره مند گردید. همچنین می توانید با جستجو مطلب مورد نظر خود با استفاده از کلیدواژه ملک پور از مقالات و فایل های تصویری رایگان به جهت بالا بردن اطلاعات خود بهره مند گردید.

در ادامه به کلیه موارد ذیل را خواهیم پرداخت:

ویزای ایسلند
 • ویزای ایسلند و شرایط عمومی
 • ویزای ایسلند و انواع ویزا
 • ویزای ایسلند از طریق تحصیل
 • ویزای ایسلند از طریق کار
 • ویزای ایسلند از طریق درمان
 • ویزای ایسلند و مدارک لازم برای اقدام
 • ویزای ایسلند و وکیل متخصص
 • ویزای ایسلند و وقت سفارت برای ویزا
 • ویزای ایسلند و سخن پایانی

ویزای ایسلند و شرایط عمومی

ایسلند کشوری جزیره‌ای در شمال اقیانوس اطلس می باشد. منطقه ایسلند کمی پایین‌تر از مدار قطبی واقع شده و دارای آب‌وهوای سرد و قطبی می باشد ولی حضور جبهه‌هایی از هوای معتدل از سرمای شدید این جزیره کاسته‌است. منطقه داخلی جزیره ایسلند بیشتر از فلاتی تشکیل شده متشکل از ماسه‌زارها، کوه‌ها و یخچال‌ها. شمار زیادی از رودخانه‌هایی که از این یخچال‌ها سرچشمه می‌گیرند نیز با گذشتن از زمین‌های پست‌تر به سوی دریا سرازیر می گردند. کشور ایسلند به دلیل حضور آبشارها و طبیعت بکر و زیبا مورد توجه بسیاری از توریستهای بین المللی می باشد. کشور ایسلند در تاریخ ۱ دسامبر ۱۹۱۸ از دانمارک مستقل شده‌است. از طرق بسیاری می توان ویزای ایسلند را اخذ نمود که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

ایسلند بر روی نقشه

کشور ایسلند در یک نگاه

 

نام کشور ایسلند
پایتخت ریکیاویک
مساحت ۱۰۳٫۰۰۰کیلومتر مربع
زبان رسمی ایسلند
جمعیت ۳۵۰۷۱۰
واحد پول کرونای ایسلند(ISK)
دین مسیحی

ویزای ایسلند و انواع آن

چند نوع ویزا بسته به اهداف و مقاصد ورود و مدت اقامت در کشور ایسلند وجود دارد که به شرح زیر می باشد  و متقاضیان می توانند با توجه به انواع ذیل ویزای ایسلند را اخذ نمایند.

 • ویزای ترانزیت ایسلند

ویزای ایسلند به صورت ترانزیتی به افرادی تعلق می گیرید که  مجبور به فرود در ایسلند فقط برای گرفتن یک هواپیما یا کشتی دیگر به کشور مقصد غیر شنگن خود شوند

 • ویزای اقامت کوتاه مدت (برای سفر تا سقف ۹۰ روز در دوره ۶ ماهه) :

این ویزا همچنین به عنوان ویزای شنگن ایسلند یا ویزای نوع C شناخته می شود. با این ویزا فرد می تواند به تمام حوزه شنگن سفر کند.

 • ویزای توریستی ایسلند

در صورت تمایل برای مسافرت به ایسلند برای اوقات فراغت، گشت و گذار، کاوش در محل، تعطیلات و دیگر اهداف مشابه درخواست شود.

 • ویزای بازدید کننده (Visitor Visa) ایسلند

درخواست برای این ویزا اگر می خواهید برای سفر به ایسلند برای شرکت در فعالیت های مربوط به کسب و کار، مانند جلسات کسب و کار، امضای قرارداد، کنفرانس کار و … شرکت کنید مورد نیاز شما خواهد بود. برای اخذ ویزای ایسلند به صورت بازدید کننده باید چند مورد را درخواست کنید اعم از ارائه مدارک و اسناد مورد نیاز ویزای ایسلند باید در سفارت مصاحبه نمایید که مهمترین قسمت درخواست شماست.

علاوه بر این، شما باید اسناد دیگری را به جهت اخذ ویزای ایسلند ارائه دهید. اسناد مورد نیاز ویزای ایسلند به شرح زیر است:

 • نامه پوشش: در این نامه، شما باید خودتان را معرفی کنید، هدف سفر خود را توضیح دهید، همچنین مدت زمان مورد نظر اقامت خود را در ایسلند، اطلاعات دقیق درباره ارتباط شما با میزبان و آنچه را که در حال انجام در ایسلند هستید توضیح دهید.
 • نامه دعوت از یک میزبان در ایسلند
 • یک کپی از صفحه داده های گذرنامه و اجازه اقامت میزبان، اگر در ایسلند اجازه اقامت دارند
 • رزرو پرواز رفت و برگشت
 • بیمه مسافرت پزشکی که تمام بازدید شما در ایسلند را پوشش می دهد
 • ویزای تجاری (Business Visa) ایسلند

درخواست برای این ویزا اگر شما مایل به سفر به ایسلند برای شرکت در فعالیت های مربوط به کسب و کار، مانند جلسات کسب و کار، امضای توافق، کنفرانس کار و غیره. حداکثر زمان مجاز اقامت در ویزای تجاری در ایسلند ۹۰ روز در یک دوره شش ماهه است. با این حال، این بدان معنا نیست که  ویزای معتبر ۳ ماهه به ایسلند صادر می شود.

 • ویزای اقامت طولانی مدت ایسلند

تنها حقوق حاصل از یک ویزای طولانی مدت، اجازه اقامت بیش از ۹۰ روز است که متقاضی ممکن است در غیر این صورت به عنوان یک توریست اقامت کند، این که آیا وی نیاز به ویزا برای اقامت دارد یا خیر شخص متقاضی نمی تواند موفق به اخذ کد ملی ایسلندی شود و مجاز به کار نخواهد بود.

مدارک مورد نیاز به جهت اخذ ویزای بلند مدت:

 • فرم درخواست برای ویزای بلند مدت
 • کپی گذرنامه که اعتبار آن حداقل ۳ ماه پس از اقامت است
 • عکس
 • مدارک تأیید هدف اقامت در ایسلند ، مانند دعوت یک میزبان
 • اسناد و مدارک حاکی از آن است که متقاضی قادر است در طول اقامت در ایسلند خود را از لحاظ مالی حمایت کند
 • تأیید بیمه درمانی برای مدت اقامت

  بلیط بازگشت یا اثبات توانایی متقاضی برای پرداخت هزینه سفر خود به کشور مبدأ

ویزای ایسلند از طریق تحصیل

در کشور ایسلند هفت دانشگاه وجود دارد و اکثر موسسات آموزش عالی توسط دولت و یا خصوصی با حمایت دولت اداره می شوند و شرایط پذیرش دانشگاه های ایسلند بر آن ها حکم می کند. در صورتی که متقاضی قصد تحصیل در دانشگاه های برتر ایسلند، تحصیلات خود را در مقطع دبیرستان کامل نماید می تواند جهت تحصیل در دانشگاههای کشور ایسلند اقدام نماید. از شرایط ایسلند می توان به امکان اخذ اقامت دائم پس از تحصیل در کشور ایسلند از طریق یافتن کار مناسب اشاره نمود، این شرایط همان جمعیت پایین ایسلند میباشد. تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور ایسلند حدود ۳ الی ۴ سال به طول می انجامد متقاضیان ویزای ایسلند از طریق تحصیل می توانند در رشته های مختلف شروع به تحصیل کنند. البته به جز رشته های خاص مانند پزشکی، پرستاری و رشته های زیر شاخه پزشکی که باید پس از سپری نمودن دوره های خاص رشته های پزشکی و زیر شاخه های آنها وارد این رشته ها شوند.در مقاله تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در ایسلند اطلاعات بیشتری قابل بررسی می باشد.
تحصیل در مقطع لیسانس در ایسلند به زبان انگلیسی می باشد . تحصیل در مقطع فوق لیسانس دو ساله می باشد  و تحصیل در مقطع دکترا به مدت ۴ سال می باشد.برای تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا داشتن مدارک آیلتس با نمرات ۶ ،۶٫۵ و ۷ الزامی می باشد. متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در کشور ایسلند را دارند و از لحاظ زبان در سطح بالایی نیستند می توانند جهت تحصیل در دوره زبان اقدام نمایند. لازم به ذکر است که دوره های زبان فقط به افرادی ارائه می گردد که قصد ادامه تحصیل در رشته های مختلف را داشته باشند ولی از لحاظ زبان در سطح بالایی نباشند. بعد از اتمام دوره های زبان می توانند برای تحصیل در آن رشته اقدام نمایند. از نکات مهم می توان به این مطلب اشاره داشت که به دانشجویان برای دوره‌های زبان پذیرش تعلق نمی گیرد.
رشته هایی که در مقطع فوق لیسانس ارائه می گردد عبارتند از مهندسی زیستی، بیوشیمی  و مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر، زمین شناسی و بیوشیمی.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی ایسلند عبارتند از:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی
 • عکس پاسپورت
 • پاسپورت معتبر
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • بیمه نامه
 • اجاره نامه جهت اسکام متقاضی ویزای ایسلند از طریق تحصیل
 • پذیرش تحصیلی معتبر از دانشگاههای کشور ایسلند
 • نامه تمکن مالی

ویزای ایسلند از طریق کار

ویزای کاری ایسلند از انواع ویزاهای این کشور است که به جهت اخذ آن  باید درخواست ویزای کاری و اسناد و مدارک مورد نیاز را به اداره مهاجرت ایسلند ارائه کرد. به منظور کار در ایسلند، در ابتدای امر باید یک کارفرما از اتباع ایسلند برای متقاضی ویزای کاری ایسلند دعوتنامه کاری ارسال نماید که به این منظور باید به اداره کار این کشور مراجعه نموده  و نیاز خود به نیروی کار مورد نظر را اعلام نماید. مراحل اخذ ویزای ایسلند از طریق کار به این صورت می باشد که اداره کار در کشور ایسلند، به مدت ۳ ماه آگهی جذب نیروی کار در کشور ایسلند در رسانه ها می دهد. درصورت عدم وجود متقاضی در موقعیت کاری مورد نظر، اداره کار ایسلند آگهی مورد نظر را برای ۳ ماه دوم منتشر می نماید که این آگهی در کل اتحادیه اروپا منتشر میگردد، و در صورتی که اتباع اتحادیه اروپا متقاضی این موقعیت کاری نباشند، اداره کار ایسلند اجازه کار متقاضی اخذ ویزای ایسلند از طریق کار مورد نظر کارفرما را صادر می نماید. سپس تبعه خارجی موفق به اخذ اجازه اقامت می گردد. درخواست اخذ ویزای ایسلند از طریق کار باید قبل از ورود متقاضی ویزای کاری ایسلند به اداره کار این کشور ارائه شود به این نکته توجه داشته باشید که در صورتی که متقاضی ویزای کاری ایسلند در ابتدا با ویزای توریستی  به این کشور ورود نموده باشد به هیج عنوان به او ویزای کاری ایسلند ارائه نمی شود و شخص باید از ایسلند خارج شود و بعد از خروج وی درخواست اخذ ویزای کاری را به اداره مهاجرت ایسلند ارائه نماید.

ویزای کاری به افراد زیر ارائه می شود:

متخصصان حرفه ای: در این نوع از ویزا باید متقاضیان ویزای کاری ایسلند، دارای تحصیلات دانشگاهی و یا فنی حرفه ای مورد تایید کشور ایسلند باشند. متقاضیان ویزای ایسلند از طریق کار باید در شغل مورد نظر کار فرما، مهارت داشته باشند و شرایط خاص موقعیت شغلی مورد نظر را داشته باشند.

 کارگران: زمانی که در کشور ایسلند، اتحادیه اروپا  نیروی کاری موجود نباشد به کارگرانی که متخصص نیستند در خارج از اتحادیه اروپا اجازه اقامت صادر می گردد.

ورزشکاران:  ویزای ایسلند از طریق کار به ورزشکاران و مربیان ورزشی به جهت کار در باشگاهها، انجمن های ورزشی کشور ایسلند، صادر می گردد.

لازم به ذکر است مدت زمان اقامت کاری یکساله می باشد و در صورتی که  متقاضی ویزای ایسلند از طریق کار همچنان شرایط اجازه کار یا اقامت کاری را داشته  باشد این اقامت  تمدید خواهد شد. ( اجازه کار برای کارگران ساده تنها یکبار قابل تمدید می باشد.) زمان درخواست تمدید باید یکماه قبل از منقضی شدن زمان اقامت متقاضی به اداره مهاجرت ارائه شود.) لازم به ذکر است اتباع خارجی پس از ۵ سال اقامت موقت در ایسلند میتوانند  اقامت دائم کشور ایسلند را اخذ کنند و پس از۲ سال اقامت بیشتر، می توانند موفق به اخذ تابعیت گردند. متقاضیان با تخصص حرفه ای میتوانند از طریق ویزای ایسلند از طریق کار به اقامت دائم ایسلند نیز دست یابند.

در نمودار زیر به بررسی نرخ بیکاری در ایسلند از ماه آپریل سال ۲۰۱۸ تا کنون می پردازیم:

برای درخواست مجوز کار و اقامت برای متخصصان واجد شرایط، باید اسناد زیر را ارسال کنید:

 • فرم درخواست، تکمیل شده و امضا شده توسط شما
 • یک فرم درخواست برای یک مجوز کار حرفه ای، تکمیل شده و امضا شده توسط شما و کارفرمای شما
 • یک قرارداد کار
 • یک عکس اندازه گذرنامه
 • یک نسخه از پاسپورت شما
 • گواهی عدم سابقه کیفری، صادر شده توسط کشوری که در آن شما برای پنج سال گذشته اقامت کرده اید
 • اثبات بیمه درمانی
 • مجوز برای فردی در ایسلند برای پیگیری درخواست شما
 • یک گواهی مسکن که نشان می دهد شما یک محل زندگی را برای خود تأمین کرده اید

ویزای درمانی ایسلند

کشور ایسلند ویزایی تحت عنوان ویزای درمانی ارائه نمی دهد و کسانی که تمایل به درمان در کشور ایسلند دارند می توانند از طریق اخذ ویزای توریستی ایسلند اقدام به سفر به این کشور جهت درمان نمایند.

ویزای ایسلند و مدارک لازم برای اقدام

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ایسلند عبارتند از:

 • پاسپورت با اعتبار حداقل ۳ ماه
 • فرم درخواست ویزا
 • کلیه مدارک هویتی
 • دو قطعه عکس
 • در صورت وجود ویزای شنگن و یا ویزای دیگر کشورها
 • نامه تمکن مالی
 • گواهی اشتغال به کار
 • پروانه کسب ، ثبت شرکت و یا کارت بازرگانی . ( برای تجار و صاحبان مشاغل )
 • نامه بازنشستگی ( برای افراد بازنشسته ) .
 • نامه اشتغال به تحصیل ( برای دانشجویان )
 • بیمه نامه
 • سند ملک ( در صورت وجود )

ویزای ایسلند و وکیل متخصص

اخذ ویزای ایسلند دارای شرایط و سختگیری های خاص خود می باشد که بهترین اقدام جهت اخذ ویزای ایسلند در ابتدای امر اخذ مشاوره با وکیل متخصص در امر مهاجرت و امور بین الملل می باشد. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از ۱۵ سال سابقه در زمینه مهاجرت و امور بین الملل آماده است تا شما سروران را در رابه با راههای اخذ ویزای ایسلند یاری رساند. اخذ ویزای ایسلند از طریق کار، تحصیل، تجارت امکان پذیر می باشد که به جهت اخذ هر کدام از این نوع ویزاهای مدارک و الزامات خاص خود را دارا باشد. در صورتی که تمایل به اخذ ویزای ایسلند دارید می توانید در ابتدای امر با وکلای مجرب در امور مهاجرت و بین الملل موسسه حقوقی ملک پور مشاوره نمایید تا با مقایسه مزایا و معایب کشور ایسلند با سایر کشورهایی که می توانید شانس خود را امتحان نمایید صحبت نموده و راهی مناسب به جهت مهاجرت یا راه های مهاجرت به ایسلند بیابید و با آگاهی کامل مسیر و کشور مقصد را انتخاب نمایید.

همچنین از طریق لینک زیر می توانید به اطلاعات کاملی در خصوص پاسپورت ایسلند دسترسی پیدا کنید:

پاسپورت ایسلند

ویزای ایسلند و وقت سفارت برای ویزا

جهت اخذ تعیین وقت سفارت ایسلند به منظور اخذ ویزای ایسلند و سایر کشورها باید مراحلی را سپری نمود که عبارتند از :

 • درخواست اولیه  وقت سفارت ایسلند
 • پرداخت هزینه وقت سفارت ایسلند
 • اخذ تائیدیه وقت سفارت ایسلند

لازم به ذکر است که  به منظور اخذ ویزای ایسلند می توان از طریق غیر حضوری  برای تعیین وقت سفارت تضمینی ایسلند اقدام نمود.

آدرس سفارت ایسلند : تهران ، خیابان ولیعصر(عج) ، خیابان فیاضی (فرشته) ، پلاک ۳۰

تلفن سفارت ایسلند : ۲۲۰۳۹۹۹۰-۰۲۱

آدرس سایت سفارت ایسلند: https://www.visahq.com/iceland/embassy/iran/

پست الکترونیکی سفارت ایسلند : consul@consulate-of-iceland-tehran.com

ویزای ایسلند

اقامت پس از تحصیل در ایسلند

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای ایسلند و سخن پایانی

ویزای ایسلند، راههای اخذ ویزای ایسلند و کلیه مدارک مورد نیاز در جهت اخذ ویزای این کشور در نوشتار فوق مورد بررسی قرار گرفت. در این نوشتار تلاش نمودیم کلیه راهها و شرایطی که موفق به اخذ ویزای ایسلند خواهید شد را بصورت کاملا واضح و علمی شرح نماییم. به جهت اخذ ویزای کشورهای اروپایی و در کل اخذ اقامت دائم و پاسپورت آنها در ابتدای امر نیاز به اطلاعات کامل در این رابطه داشته باشید. مشاوره با افراد آگاه در امور مهاجرت این امکان را برای شما سروران فراهم میسازد که مسیر مناسب و کشور مناسب را به جهت مهاجرتی امن داشته باشید.آیا مهاجرت و اخذ ویزای ایسلند می تواند زمینه ساز اخذ اقامت دائم این کشور باشد؟ آیا کار مناسبی به جهت امکان اخذ اقامت دائم در ایسلند می توان یافت؟ اینها سوالاتی هستند که قبل از تصمیم به مهاجرت به ایسلند واخذ ویزای ایسلند باید از خود پرسید تا بتوان مسیری مناسب را انتخاب نمود. موسسه حقوقی ملک پور با بهره مندی از مشاوران و کارشناسان مجرب در امور مهاجرت و بکارگیری وکلای بین الملل مسلط به امور بین الملل آماده است تا شما را برای انتخاب مسیری مناسب و دستیابی به اقامت دائم اروپا و شهرورندی آن یاری رساند.به جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارزیابی شرایط خود می توانید از مشاوره رایگان تلفنی موسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ