ویزای بلاروس و بررسی شرایط اخذ انواع ویزای بلاروس

ویزای بلاروس ، راه های ورود، اخذ اقامت و تابعیت کشور بلاروس از طریق انواع ویزای این کشور در این مقاله به صورت کاملا علمی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. برای ورود و اخذ اقامت بلاروس چه ویزاهایی را می توان اخذ نمود؟ آیا با اخذ ویزای تحصیلی بلاروس می توان اقامت دائم و تابعیت این کشور را دریافت کرد؟ الزامات و شرایط اخذ ویزای بلاروس برای کار چیست؟ میزان اعتبار انواع ویزای بلاروس چقدر است؟ اینها چندی از سوالاتی است که شما با مطالعه این نوشتار به پاسخ آنها دست خواهید یافت. در این مقاله علمی که توسط موسسه حقوقی ملک پور ، همکار MIE اتریش تهیه و گردآوری گردیده شده است، سعی بر آن شده تا به سوالات و ابهامات شما همراهان در خصوص انواع ویزای بلاروس پرداخته شود. چنان چه تمایل به کسب اطلاعات بیشتر دارید، می توانید با موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان کارشناسان بهرمند گردید و در ادامه در صورت لزوم می توانید مشاوره کاملا تخصصی و آنلاین دریافت کنید. در این مقاله عناوین زیر مورد بررسی قرار می گیرد:

ویزای بلاروس
 • ویزای بلاروس و شرایط عمومی
 • ویزای بلاروس و انواع ویزا
 • ویزای تحصیلی بلاروس
 • ویزای کاری بلاروس
 • ویزاهای بلند مدت بلاروس
 • ویزاهای دیگر بلاروس
 • ویزای بلاروس و مدارک لازم برای اقدام
 • ویزای بلاروس و وکیل متخصص ویزا
 • ویزای بلاروس و وقت سفارت ویزای بلاروس
 • ویزای بلاروس و توصیه های مهم
 • ویزای بلاروس و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای بلاروس و شرایط عمومی

بلاروس یک کشور محصور در خشکی در شرق اروپا است که هم مرز با کشورهای لتونی، لیتوانی، لهستان، روسیه و اوکراین است. این کشور عموماً مسطح است و چهل درصد آن تالاب و جنگل انبوه می باشد. بلاروس دارای ۶ ایالت می باشد که پایتخت آن مینسک است. زبان رسمی مردمان آن روسی و بلاروسی است. مساحت این کشور ۲۰۷٫۵۹۵ کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر ۱۰٫۰۴۵٫۲۰۰ نفر در آن سکونت دارند و واحد پول این کشور روبل بلاروس است.

بلاروس بر روی نقشه

بر اساس آمار بانک جهانی، متوسط رشد تولید ناخالص داخلی این کشور ۲٫۶۵ بوده است. مهمترین بخش اقتصاد این کشور منابع معدنی همچون ذغال سنگ است؛ از طرفی به دلیل پوشش ۴۰% جنگلی این کشور، صنعت چوب هم رونق دارد. اما بلاروس از نظر تامین مواد اولیه و خام خود همچنان به کشور روسیه وابسته است. پاسپورت بلاروس از نظر قدرت و اعتبار رتبه ۵۳ جهان را دارد و با داشتن پاسپورت بلاروس می توان به ۴۳ کشور بدون ویزا ورود داشته باشید و برای ورود به ۴۰ کشور دیگر در فرودگاه با دریافت ویزا اجازه ورود یابید و بمنظور سفر به ۱۱۵ کشور نیاز به اخذ ویزا دارید. به دلیل پایین بودن و بصرفه بودن هزینه زندگی و تحصیل در این کشور عموما ایرانیان تمایل زیادی به تحصیل در این کشور دارند.

اعتبار و قدرت پاسپورت بلاروس

در زیر نمودار مربوط به شاخص تولید ناخالص داخلی یا GPD آورده شده است. بانک جهانی داده های بلاروس را از ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۸ فراهم کرده است. نرخ متوسط این شاخص در بلاروس برای این بازه ۴۲٫۵ میلیارد دلار با حداقل ۲۱٫۲ میلیارد دلار در سال ۱۹۹۵ و حداکثر ۶۴٫۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۴ بوده است.

نمودار شاخص تولید ناخالص داخلی یا GPD

راههای مهاجرت به بلاروس

ویزای بلاروس و انواع ویزا

کشور جمهوری بلاروس انواع ویزا را بر حسب هدف و قصد متقاضی از ورود به این کشور پیشنهاد می نماید:

 ویزای نوع B‌ یا ویزای ترانزیت:

این ویزا تک بار ورود یا چند بار ورود بوده و جهت ترانزیت یا عبور و مرور از خاک کشور بلاروس برای دو روز صادر می شود.

 ویزای نوع C :

یا ویزای کوتاه مدت که برای ۹۰ روز معتبر است که یک بار ورود یا چند بار ورود می باشد و برای اهداف زیر صادر می گردد.

 • به منظور تجارت، برای شرکت در مسابقات ورزشی یا رویدادهای فرهنگی
 • برای اهداف گردشگری
 • برای اهداف خصوصی
 • برای مطالعه و تحصیل کمتر از سه ماه
 • برای اشتغال و کار
 • دلایل مذهبی
 • برای اجرای برنامه های بشر دوستانه
 • برای شرکت در مراسم تدفین
 • برای فعالیت روزنامه نگاری

پرچم بلاروس ـ مهاجرت به بلاروس ـ ویزای بلاروس

ویزای نوع D یا ویزای بلند مدت ۱ ساله که تا ۹۰ روز حق اقامت دارید مگر اینکه در معاهدات بین المللی جمهوری بلاروس تصریح شده باشد و برای اهداف زیر قابل صدور می باشد:

 • برای اهداف تجاری و کسب و کار
 • برای شرکت در مسابقات ورزشی یا رویدادهای فرهنگی
 • برای اهداف خصوصی
 • برای مراسم تدفین
 • دلایل مذهبی
 • برای اجرای برنامه های بشر دوستانه
 • برای فعالیت روزنامه نگاری
 • برای اشتغال

ویزا ـ مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا ـ هزینه ویزا ـ ویزای شینگن ـ انواع ویزا

ویزای تحصیلی بلاروس

برای دریافت ویزای بلاروس و تحصیل در این کشور بهتر است ابتدا با سیستم آموزشی آن آشنا شوید. آموزش ابتدایی در این کشور از سن شش سالگی آغاز می شود و تا ده سالگی ادامه دارد. مقطع راهنمایی پنج ساله است و پس از آن دانش آموزان ۳ انتخاب دارند. دوره های فنی حرفه ایی، دوره های کالج و هنرستان های ورزشی. عموما تقاضای خارجیان برای ویزای بلاروس از نوع تحصیلی در مقطع پیش از دانشگاه کم می باشد. بلاروس ۴۴ موسسه عالی، ۳۱ دانشگاه عالی، ۶ آکادمی، ۲ انستیتو و ۴ کالج عالی وجود دارد و در حدود ۳۰٫۰۰۰ دانشجو در این کشور در حال تحصیل می باشند. دوره لیسانس ۴ ساله بوده و عموما به زبان انگلیسی و یا روسی ارائه می شود. دوره کارشناسی ارشد بسته به رشته یک یا دو ساله است و در برخی دانشگاه ها نیاز به آزمون ورودی دارد. دوره دکتری بین ۳ تا ۵ سال می باشد. بیشترین تقاضا در بین اخذ انواع ویزای بلاروس ، تحصیل پزشکی و اخذ ویزای تحصیلی بلاروس می باشد. برای تحصیل در این رشته، باید دوره یک ساله پادفک را بگذارنید و بعد از آن در آزمون مرتبط با گروه پزشکی شرکت نمایید. لازم به ذکر است که ویزای بلاروس از نوع تحصیلی، به تنهایی نمی تواند موجب اخذ پاسپورت این کشور شود ولی بعد از تحصیل در بلاروس می توانید با ورود به بازار کار، برای اقامت دائم و پاسپورت اقدام نمایید.

تحصیل پزشکی در خارج از کشور ـ مهاجرت برای پزشکان و دندانپزشکان

در جدول زیر لیست ۱۰ دانشگاه برتر بلاروس را مشاهده خواهید نمود:

لیست 10 دانشگاه برتر کشور بلاروس

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در بلاروس
تحصیل پزشکی در خارج از کشور

ویزای کاری بلاروس

اخذ ویزای بلاروس جهت کار، یکی از طرق ورود به این کشور می باشد. برای اخذ ویزای کاری بلاروس باید یک Job offer یا همان نامه پیشنهاد کاری داشته از کارفرمایی بلاروسی داشته باشید. بصورت کلی الویت جذب و استخدام نیروی کار با شهروندان همان کشور است و اگر در زمینه و تخصص کاری مربوطه ، نیروی کار داخلی وجود نداشته نباشد، کارفرما مجاز است نیروی کار خارجی جذب نماید. عموما برای کار در کشوری دیگر علاوه بر داشتن تخصص و مهارت، تسلط به زبان رسمی کشور مربوطه نیز بسیار کمک کننده و گهگاهی بدون اغراق ضروری خواهد بود. با کار در بلاروس و داشتن درآمد، پرداخت مالیات و بیمه معمولا بعد از ۵ سال می توانید اقامت دائم کشور را کسب نمایید و در ادامه برای پاسپورت بلاروس درخواست دهید. در نمودار زیر نرخ بیکاری بلاروس را مورد بررسی قرار داده ایم.

نمودار نرخ بیکاری بلاروس

برای این شاخص، بانک جهانی داده ها را از سال ۱۹۹۱ تا ۲۰۱۸ فراهم کرده است. متوسط نرخ بیکاری بلاروس در این دوره ۹٫۰۳ درصد با حداقل ۰٫۶ درصد در سال ۱۹۹۱ و حداکثر ۲۴٫۴ درصد در سال ۱۹۹۶ بوده است. این نکته را مد نظر قرار دهید که نرخ بیکاری بلاروس در مقایسه با کشورهای تراز اول اروپا نظیر آلمان، اتریش، هلند، دانمارک بالاست. کشورهای صنعتی آلمان و اتریش شرایطی را فراهم نموده اند که با داشتن تخصص کافی می توان با ویزای جستجوی کار به این کشورها ورود یابید و با نرخ بیکاری زیر ۴ % شانس کاریابی بالاتری خواهید داشت. کشورهای نظیر استرالیا، نیوزلند، کانادا نیز اعلام نیاز به نیروی کار متخصص نموده اند و از طریق پروسه امتیاز بندی می توانید برای این کشورهای مهاجر پذیر اقدام

نمایید.

مقاله مرتبط ـ لطفا بر روی عکس زیر کلیک نمایید

کار در آلمان یا اتریش

ویزای درمانی بلاروس

ویزای درمانی در واقع نوعی ویزای کوتاه مدت است که برای اهداف پزشکی صادر می شود. فرد متقاضی باید اثبات نماید که ادامه روند درمانی وی در کشور مبدا امکان پذیر نمی باشد و برای استفاده از امکانات موجود در کشور بلاروس، خواهان ویزای بلاروس از نوع درمانی می باشد. برای اخذ ویزای درمانی، باید علاوه بر تاییدیه پزشکی ایران، با یک پزشک در کشور بلاروس مکاتبه نمایید تا پرونده شما را بپذیرد. برای اخذ این ویزا نشان دادن تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه های درمانی الزامی است. داشتن پاسپورت معتبر، پرداخت بیمه مسافرت نیز از دیگر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای درمانی بلاروس می باشد. طول مدت این ویزا ۳ ماه می باشد اما در صورت نیاز به ادامه روند درمانی، می توان ویزای بلاروس را جهت ادامه معالجات و درمان در صورت لزوم تمدید نمود.

ویزای درمانی - معالجه و درمان در خارج از کشور

ویزاهای بلند مدت بلاروس

ویزای بلند مدت به ویزایی گفته می شود که به دارنده آن مجوز اقامت بیش از ۳ ماه یا ۹۰ روز را اعطا می کند. انوع ویزای بلاروس با مدت طولانی شامل: کار، تحصیل، سرمایه گذاری می باشد. ویزاهای بلند مدت امکان تمدید مدت اقامت و تبدیل به نوع دیگری از اقامت را دارا می باشد. با ویزای کار بلاروس می توانید اقامت ۱ یا دوساله داشته باشید و تا ۵ سال قابلیت تمدید خواهد داشت. بعد از این مدت می توان درخواست اقامت دائم و پاسپورت بلاروس نمود. ویزای تحصیلی بلند مدت عموما به ویزایی اطلاق می شود که مدت تحصیل فرد بیش از ۳ یا ۶ ماه باشد. در صورتی که فرد پس از اتمام تحصیل، برای استخدام یک کارفرما بیابد، می تواند اقامت کاری دریافت کند. ویزای سرمایه گذاری بلاروس نیز نوعی ویزای بلند مدت محسوب می شود که این سرمایه گذاری می تواند خرید املاک و مستغلات و یا در قالب ثبت شرکت انجام پذیرد. مبلغ سرمایه گذاری در بلاروس برای ثبت شرکت و همچنین خرید ملک بسته به متراز و منطقه، حداقل ۱۵۰ هزار یورو  نیاز است که بعد از ۷ سال می توانید اقامت دائم بلاروس را دریافت نماید.

ویزای بلند مدت کشور جمهوری چک

ویزاهای دیگر بلاروس

ویزاهای مختلف بلاروس شامل کوتاه مدت و بلند مدت می باشد که بستگی به هدف و شرایط هر فرد صادر می گردد. ویزاهای مختلف کار، تحصیل، سرمایه گذاری در مقاله توضیح داده شد. از دیگر ویزاهای بلاروس می توان به ویزای دیپلماتیمک اشاره نمود که برای ماموریت های رسمی صادر می شود. ویزای توریستی بلاروس هم نوعی ویزای کوتاه مدت این کشور می باشد که برای اهداف گردشگری، بازدید از اقوام و آشنایان، شرکت در کنفرانس های بین المللی، رویدادهای ورزشی و فرهنگی می تواند صادر شود. کاربر محترم! مقاله ای که در حال مطالعه آن هستید، با تلاش شبانه روزی تیم MIE و موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده و منتشر گردیده است، بدین وسیله اعلام می گردد که هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا و قانونا حرام و جرم است.

ویزای بلاروس و مدارک لازم برای اقدام

همان گونه که می دانید بسته به ماهیت و روش اقدام، نوع ویزای بلاروس ، مدارک و شرایط اقدام نیز متفاوت می باشد. ابتدا باید بررسی نمایید چه نوع ویزایی برای ورود به بلاروس نیاز دارید و مدارک مرتبط با ویزای بلاروس را تهیه نمایید. به صورت کلی این مدارک در زیر آورده شده است.

 • داشتن پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماه
 • عکس پاسپورتی
 • پر کردن فرم درخواست ویزا با توجه به هدف
 • داشتن دعوتنامه متناسب با نوع ویزا
 • داشتن تمکن مالی کافی
 • بیمه مسافرتی
 • گواهی اشتغال به کار
 • بلیط رفت و برگشت و مشخص بودن محل اسکان

در صورتی که برای تحصیل در بلاروس اقدام می نمایید، نامه پذیرش از دانشگاه نیز لازم است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا

ویزای بلاروس و وکیل متخصص ویزا

از آنجایی که مهاجرت تصمیم و اقدامی مهم در زندگی هر فرد می باشد، در نتیجه نیاز است از ابتدا درست و اصولی قدم بردارید. تصمیم شما تاثیر زیادی بر آینده فردی و خانوادگیتان خواهد گذاشت؛ پس بهتر است در ابتدای امر با یک وکیل متخصص در امر مهاجرت مشورت نمایید. یک وکیل متخصص علاوه بر دانش و آگاهی در زمینه حقوق بین الملل، به قواعد و قوانین روز دنیا نیز تسلط دارد و برای پیش برد هدف و مقصود متقاضی می تواند با وکلای برجسته از نقاط مختلف دنیا ارتباط موثر و کار آمد داشته باشد. یک متخصص می تواند شرایط شما را برای مهاجرت بررسی نماید و با کمک آن بتوانید کلیه نکات مثبت و منفی هر روش را مورد ارزیابی قرار دهید، تا انتخاب درستی در این خصوص داشته باشید. موسسه حقوقی ملک پور با برخورداری از وکلا و مشاورین زبده و پشتوانه عملی قوی، می تواند در خصوص ویزای بلاروس و هر کشور دیگر راهنمایی لازم را خدمتتان ارائه نماید. در زیر لینک مربوط به گالری ویزای موکلین قابل مشاهده می باشد که اکیدا پیشنهاد می کنیم از آن دیدن فرمایید :

وکیل مهاجرت ـ وکیل متخصص اخذ ویزا

ویزاها و مصاحبه های موکلین

ویزای بلاروس و وقت سفارت ویزای بلاروس

برای اخذ انواع ویزای بلاروس ، ابتدا با توجه به نوع ویزای خود مدارک و اسناد مورد نیاز را تهیه فرمایید و سپس برای دریافت وقت مصاحبه به صورت حضوری به سفارت بلاروس در تهران مراجعه نمایید. در زمان تعیین شده جهت مصاحبه، حاضر شده و هدف از سفر به بلاروس را شرح دهید. در جدول زیر آدرس سفارت بلاروس برای اطلاع شما عزیزان آورده شده است.

آدرس و تلفن تماس و وبسایت سفارت بلاروس

ویزای بلاروس و توصیه های مهم

به جهت اخذ ویزای بلاروس و رسیدن به تابعیت و پاسپورت این کشور ، نیازمند آشنایی با قوانین و قواعد حاکم بر آن می باشد. قبل از اقدام بهتر است هدف خود را از مهاجرت شناسایی کنید. اگر قصد شما دریافت پاسپورت بلاروس است، بهتر این است که شرایط سایر کشورها را نیز بررسی نمایید تا در صورت امکان برای کشوری که از نظر رفاه اجتماعی و شفافیت نظام حقوقی و سیاسی، بالا بودن خدمات بیمه و… اقدام به مهاجرت کنید. بیشترین تقاضای هموطنان برای ویزای بلاروس ، روش تحصیلی و گروه پزشکی است. عمدتا به دلیل هزینه پایین تحصیل و همچنین زندگی، جایگاه ویژه ای در بین سایر کشورها دارند؛ اما لازم است بدانید که در سال های اخیر عمده دانشگاه های علوم پزشکی بلاروس مورد تایید وزارت بهداشت و آموزش ایران نمی باشند. برای کار در بلاروس نیاز به دعوت نامه کاری از جانب یک کارفرمای بلاروسی دارید و با داشتن این دعوت نامه می توانید ویزای بلاروس را دریافت کنید. در حال حاضر کشورهای تراز اول اروپایی نظیر آلمان، اتریش و همچنین کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزلند نیاز به نیروی کار متخصص دارند. می توانید جهت ارزیابی شرایط خود با کارشناسان موسسه حقوقی MIE تماس حاصل فرمایید تا مقصد مناسبی برای زندگی و آینده خود انتخاب نمایید.

نکات بسیار مهم

ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت
پناهندگی در بلاروس

نمونه ویزای توریستی بلاروس

ویزای بلاروس و سخن پایانی

ویزای بلاروس و نحوه اخذ انواع مختلف ویزای بلاروس در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفته شد. این مقاله علمی به کوشش مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تهیه و تنظیم گردیده است و تمام تلاش مجموعه بر این بوده است که، به سوالات و ابهامات شما عزیزان در خصوص ویزای بلاروس ، وقت سفارت بلاروس، شرایط ویزای کار بلاروس و غیره … پاسخ کامل و صحیحی داده شود. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه تماس حاصل فرمایید. کارشناسان مجموعه شرایط اولیه شما را بصورت رایگان بررسی خواهند نمود و در صورت نیاز به مشاوره تخصصی، به صورت آنلاین می توانید مشاوره دریافت نمایید. با این روش هم در زمان خود صرفه جویی می نمایید هم عالی ترین سطح مشاوره تخصصی را دریافت می کنید. راه های ارتباطی دیگر برای دریافت پاسخ سوالات تان، ثبت آن در قسمت پرسش و پاسخ سایت، نوشتن در بخش دیدگاه ها می باشد.

0 پاسخ