ویزای تحصیلی اتریش و بررسی شرایط اخذ آن

ویزای تحصیلی اتریش ، شرایط تحصیل در مدارس اتریش و مقاطع مختلف دانشگاهی آن، هزینه های تحصیل ، بوسیه های تحصیلی و تمامی نکات مرتبط با ویزای تحصیلی و تحصیل در اتریش در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت. شرایط تحصیل در اتریش چیست؟  چگونه ویزای تحصیلی اتریش را بگیریم؟ ویزای تحصیلی اتریش چقدر طول می کشد؟ تمکن مالی برای ویزای تحصیلی اتریش چقدر است؟ آیا اخذ ویزای تحصیلی اتریش بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟ تحصیل در دانشگاههای اتریش چگونه سبب اخذ اقامت اتریش خواهد شد؟ آیا دانشجویان در حین تحصیل در کشور اتریش اجازه کار دارند؟ پاسخ این سوالات و تمامی ابهامات پیش آمده برای شما عزیزان در خصوص این روش مهاجرتی در این مقاله به طور کامل و مفصل توضیح داده خواهد شد.

اتریش از بهترین کشور های قاره ی اروپا است که به سبب داشتن دانشگاه ها و سطح علمی بسیار بالا و از همه مهم تر امکان تحصیل رایگان در مقاطع دانشگاهی، مورد نظر بسیاری از افراد از کشور های دیگر می باشد. نرخ بیکاری بسیار کم، بازار کار گسترده و دانشگاه های معتبر از دیگر نکات در مورد کشور اتریش است. موسسه حقوقی ملک پور با داشتن سابقه ای ۱۵ ساله در امور مهاجرتی، می تواند همراه شما عزیزان در این مسیر مهاجرت تحصیلی به اتریش باشد. شما می توانید از طریق وب سایت های ما، به مقالات معتبر و به روز در زمینه های مهاجرت در کشور های گوناگون دسترسی داشته باشید تا از قوانین جدید ویزای تحصیلی اتریش و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش اطلاع یابید و یا می توانید از طریق تماس با موسسه با مشاورین تلفنی به صورت رایگان مشاوره ویزای تحصیلی اتریش را داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید:

ویزای تحصیلی اتریش
 • ویزای تحصیلی اتریش و شرایط عمومی
 • ویزای تحصیلی اتریش و تحصیل در مدارس
 • ویزای تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی اتریش در مقطع دکتری
 • ویزای تحصیلی اتریش به همراه بورسیه تحصیلی
 • ویزای تحصیلی اتریش و هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش
 • ویزای تحصیلی اتریش و کار دانشجویی
 • ویزای تحصیلی اتریش و بررسی ویزای همراه
 • ویزای تحصیلی اتریش و معرفی دانشگاه های برتر اتریش
 • ویزای تحصیلی اتریش و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اتریش
 • ویزای تحصیلی اتریش و موقعیت کار پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی اتریش و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی اتریش و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای تحصیلی اتریش و شرایط عمومی

اتریش کشوری با جمعیتی تقریباً ۸ میلیون نفری است که در اروپای مرکزی قرار دارد. این کشور با جمهوری چک، آلمان، اسلواکی، مجارستان، اسلوونی، ایتالیا، سوئیس و لیختن اشتاین هم مرز است.

مساحت کشور اتریش ۸۳،۸۷۸ کیلومتر مربع می باشد و دارای آب و هوای معتدل و کوهستانی است. آلمانی زبان رسمی این کشور است و اکثریت به زبان آلمانی صحبت می کنند. سایر زبانهای رسمی که مردم در اتریش صحبت می کنند کرواتی، مجاری و اسلوونیایی می باشد. پایتخت و بزرگترین شهر اتریش که جمعیتی بیش از ۱٫۸ میلیون نفر دارد شهر وین است. اتریش یکی از ثروتمندترین کشورها در جهان است که تولید ناخالص داخلی سرانه آن ۴۶٫۹۷۲ دلار (سال ۲۰۱۸) بوده است. این کشور سطح بالایی از زندگی را توسعه داده و در سال ۲۰۱۶ به دلیل شاخص توسعه انسانی خود در رتبه ۲۴ جهان قرار گرفته است. کشور اتریش از سال ۱۹۵۵ عضو سازمان ملل متحد است و در همان سال نیز به اتحادیه اروپا و معاهده شینگن پیوسته است. واحد پول رسمی در اتریش هم از سال ۱۹۹۹ به یورو تغییر کرده است. به عنوان یک جمهوری فدرال، اتریش از ۹ ایالت مستقل تشکیل شده است که عبارتند از: بورگن لند، کارینتیا، اتریش پایین، اتریش فوقانی، سالزبورگ، استایرا، تیرول، وراربرگ و وین.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ارشد اتریش و چگونگی خواندن زبان آلمانی

ویزای تحصیلی اتریش و تحصیل در مدارس

تحصیل در مدارس اتریش از سن ۳ سالگی می تواند آغاز گردد و از ۶ سالگی تحصیلات اجباری برای کودکان شروع خواهد شد و تا کلاس نهم یا ۱۰ سالگی در مدارس هستند. زبان تدریس در مدارس دولتی در کشور اتریش به زبان آلمانی می باشد. تحصیل در مدارس دولتی کشور اتریش تنها برای افرادی که اقامت این کشور را دارند امکان پذیر است که در هر ترم تحصیلی باید به طور میانگین مبلغ ۷۲۷ یورو را بپردازند. امکان تحصیل در مدارس بین المللی این کشور نیز وجود دارد و اکثر کسانی که از کشور های دیگر به اتریش مهاجرت کرده اند، برای ادامه تحصیلات فرزندان خود می توانند آنها را در مدارس بین المللی ثبت نام کنند. هزینه های این نوع از مدارس به طبع بالاتر از مدارس دولتی اتریش است. مدارس بین المللی در اتریش در مقطع مهد کودک، ابتدایی و متوسطه وجود دارد که دانش آموزان را برای ورود به دانشگاه آماده می کنند. نظام درسی و برنامه های تحصیلی در مدارس بین المللی و مدارس اتریش نظام تحصیلی کشور معمولا مانند برنامه های نظام تحصیلی کشور های آلمان یا فرانسه است اما در بعضی مدارس برنامه های تحصیلی ممکن است آمریکایی یا بریتانیایی باشد که به زبان انگلیسی تدریس می شوند. برای بچه هایی که قیم در کشور اتریش ندارند، مدارس باید قیومیت دانش آموز را بر عهده بگیرند که این امر تنها در صورت تحصیل در مدارس بین المللی اتریش امکان پذیر است. دو مقاله با عناوین « تحصیل زیر ۱۸ سال در خارج از کشور » و  «‌ تحصیل در مدارس شبانه روزی اتریش » می تواند اطلاعات جامع تری در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

تحصیل در مدارس خارج از کشور ـ مهاجرت تحصیلی به مدارس خارج از کشور

ویزای تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی در کشور اتریش رایگان است اما شرایط و مدارکی را نیاز دارد که متقاضی با داشتن این شرایط مجاز به ادامه ی تحصیل است. قبولی در دانشگاه های دولتی ایران، گذراندن حداقل ۴۰ واحد درسی در دانشگاه های دولتی در ایران، ارائه ی مدرک زبان آلمانی در سطح B2 و داشتن رزومه ی تحصیلی با نمرات خوب از شرایط اصلی اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی اتریش برای تحصیل در مقطع کارشناسی می باشد.

تحصیل در خارج از کشور - ویزای تحصیلی - مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور

لازم به ذکر است که تحصیل در مقاطع دانشگاهی و در دانشگاه های دولتی در کشور اتریش رایگان است که تحصیل نیز به زبان آلمانی است. اما دانشگاه های خصوصی اتریش رایگان نیست و دانشجو موظف به پرداخت شهریه برای هر ترم می باشد. هزینه ی سالیانه ی دانشگاه های خصوصی کشور اتریش ما بین ۱۳ تا ۱۵ هزار یورو می باشد که این مبالغ نسبت به نوع رشته ها متغیر می باشد. گفتنی است که تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش، به زبان انگلیسی می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش سالیانه  تقریبا ۱۰۰۰ یورو می باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش مانند تمام کشور ها دیگر دوره ای ۴ ساله دارد.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد جامعه شناسی در اتریش

مقاله مرتبط
تحصیل در دانشگاههای دولیتی و خصوصی اتریش به زبان انگلیسی

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد حقوق وکالت در انگلیس و اتریش

ویزای تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی ارشد

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور اتریش باید ابتدا پذیرش از دانشگاه های این کشور را اخذ کرد که اخذ پذیرش تحصیلی نیز مراحل و شرایط خاص خود را دارد. دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع فوق لیسانس می توانند در اتریش هم در دانشگاه های انگلیسی زبان و هم در دانشگاه های آلمانی پذیرش بگیرند.

نکته مهم

ادامه ی تحصیل در مقاطع دانشگاهی در اتریش رایگان است اما افرادی که مدارک دانشگاه آزاد اسلامی در ایران را دارند و یا حتی مدارک دانشگاه های دولتی ایران در بعضی رشته ها، واجد شرایط برای تحصیل رایگان در این کشور نیستند. دانشگاه های انگلیسی زبان و خصوصی کشور اتریش اما مشکلی با مدارک دانشگاه آزاد اسلامی در ایران ندارند و دانشجویان می توانند در این دانشگاه ها تحصیل کنند و محدودیتی از این بابت وجود نخواهد داشت.

برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش و ادامه ی تحصیل در اتریش در دانشگاه های رایگان این کشور، شخص باید در همان مقطع مورد نظر در ایران در دانشگاه دولتی قبول شده باشد و تعداد ۴۰ واحد درسی را نیز گذرانده باشند. ارائه ی مدرک زبان آلمانی نیز از شروط اصلی است. اخذ ویزای تحصیلی اتریش و  تحصیل در این کشور در مقطع کارشناسی ارشد مدت زمانی ۲ ساله دارد. مدارکی که دانشجو برای تحصیل در این مقطع نیاز دارد عبارتند از:

 • ارائه ریز نمرات و مدرک کارشناسی با نمرات خوب
 • نامه پذیرش قبولی در دانشگاه های دولتی ایران در مقطع کارشناسی ارشد
 • ارائه مدرک زبان آلمانی B2 و یا C1 و برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی مدرک زبان آیلتس با نمره ۶٫۵
 • ارائه رزومه تحصیلی قوی اعم از سوابق تحصیلی، سابقه ی کاری مرتبط با رشته و مقالات معتبر
 • ارائه ی نامه ی پرینت بانکی مبنی بر داشتن تمکن مالی مورد نیاز برای زندگی
 • نامه ی SOP یا انگیزه نامه فرد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور ـ تحصیل در مقطع فوق لیسانس در خارج از کشور

ویزای تحصیلی اتریش در مقطع دکتری

مقطع دکتری و ادامه ی تحصیل در این مقطع در کشور اتریش نیازمند ارائه یک سری از مدارک و شرایط خاص است که دانشجویان برای ادامه ی تحصیل ملزم به رعایت آنها می باشند. داشتن سوپروایزر یا استاد راهنما در این مقطع، از شروط اصلی است، دانشجویان باید با اساتید دانشگاه های مختلف مکاتبه کنند تا استاد راهنمایی را انتخاب کنند که در این مقطع به کمک آن استاد دوره ی خود را به اتمام برسانند. ارائه مقالات معتبر و چاپ شده، ترجمه و تالیف کتاب، ارائه ی مدارکی مانند توصیه نامه هایی از اساتید دانشگاهی در مقاطع قبلی تحصیلی، داشتن مدرک زبان IELTS با نمره ی ۷ و رزومه ی تحصیلی قوی از دیگر شرایط برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی اتریش و تحصیل در مقطع دکتری می باشد. مقطع دکتری عموما دوره ای ۴ ساله است که دوره هایی تحقیقاتی به شمار میروند.

تحصیل در مقطع دکترا در خارج از کشور - ویزای تحصیلی دکترا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مقطع دکترا در اتریش

ویزای تحصیلی اتریش تحصیل به همراه بورسیه تحصیلی

برای تحصیل در اتریش و اخذ ویزای تحصیلی اتریش و دریافت بورسیه های تحصیلی، باید این نکته را یاد آور شد که اخذ بورسیه در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس امری سخت است و معمولا بورسیه ها برای مقطع دکتری اعطا می شوند. شرایط و مدارکی که برای اخذ بورسیه در مقطع لیسانس نیاز است عبارتند از: ارائه ی دیپلم ۱۲ ساله با معدل و ریز نمرات بالا هم در مدرک دیپلم و هم در پیش دانشگاهی، داشتن نیاز شدید به بورسیه از نظر تامین هزینه ها و گواهی معتبر بر این امر، ارائه ی مدرک زبان IELTS  با نمره ی حداقل ۶٫ متقاضی با داشتن این شرایط می تواند شانس خود را برای اخذ بورسیه امتحان کند. در مقطع فوق لیسانس نیز اخذ بورسیه ی تحصیلی در کشور اتریش کار سختی است اما با ارائه ی مدارکی مانند معدل و ریز نمرات بالا در مقطع لیسانس، مدرک زبان آیلتس با نمره ۶٫۵، ارائه ی توصیه نامه هایی از اساتید دانشگاه در مقطع قبلی، داشتن تحقیقات و پژوهش های معتبر و یا شرکت داشتن در جشنواره های بین المللی میتواند شانس اخذ بورسیه را بالا ببرد. اخذ بورسیه در مقطع دکتری به مراتب امکان پذیر تر است. در این مقطع با داشتن همان مدارک مقطع فوق لیسانس به اضافه ی داشتن مقالات معتبر ISI و داشتن مدرک زبان IELTS با نمره ی ۷ امکان اخذ بورسیه از دانشگاه های اتریش وجود دارد. مقاله « شرایط بورسیه اتریش » مقاله ای کامل و جامع جهت معرفی و گرفتن انواع بورسیه ها در مقاطع مختلف دانشگاهی در اتریش است.

انواع بورسیه تحصیلی در اتریش انواع بورسیه تحصیلی در اتریش بورسیه های تحصیلی در کشور اتریش

شرایط گرفتن Fund از اتریش
بورسیه تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش و هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش

هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی برای افرادی که قصد مهاجرت به اتریش را دارند مبحث بسیار مهمی است. در جدول زیر قیمت بعضی اقلام مصرفی در اتریش را مشاهده می فرمایید:

همانطور که در بالا گفته شد، تحصیل در اتریش در مقاطع دانشگاهی با داشتن شرایط گفته شده رایگان است. اما هزینه های هر ترم تحصیل در همین دانشگاه های دولتی ۵۰۰ یورو می باشد که این مبلغ هزینه ی ثبت نام و امور اداری دانشجو است که نسبت به هزینه های تحصیل در دانشگاه های دیگر کشور ها بسیار ارزان به شمار می رود. هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی نسبت به نوع رشته و دانشگاه متغیر است که از ۱۳۰۰۰  یورو تا ۱۵۰۰۰ یورو متفاوت است، این مبلغ به صورت سالانه و برای ۲ ترم تحصیلی پرداخت می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد میکنیم مطالعه مقاله ای با عنوان « هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش » را به هیچ عنوان از دست ندهید.

هزینه های زندگی در اتریش

ویزای تحصیلی اتریش و کار دانشجویی

به طور کلی دانشجویانی که در اتریش و کشور های دیگر تحصیل می کنند، برای پوشش دادن هزینه های زندگی خود به صورت نیمه وقت به انجام کار های دانشجویی و پاره وقت مشغول می شوند تا بتوانند قسمتی از هزینه های خود را پوشش دهند. دانشجویانی که با ویزای تحصیلی اتریش وارد می شوند هم از این قائده مستثنی نیستند و همه ی دانشجویان مجوز کار به صورت نیمه وقت را دارند. دانشجویان مقطع لیسانس در هفته ۲۰ ساعت، دانشجویان مقطع فوق لیسانس ۲۵ ساعت و دانشجویان مقطع دکتری اجازه ی کار ۳۰ ساعت در هفته را دارند. این امر امکان فرصت بیشتر برای آشنا شدن با فرهنگ مردم اتریش و زبان این کشور را به دانشجویان می دهد و امکان تغییر ویزای دانشجویان از تحصیلی به ویزای کاری که زمینه ساز اقامت های دائمی است را فراهم می کند.

کار ضمن تحصیل ـ کار دانشجویی

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مقطع موسیقی در اتریش

ویزای تحصیلی اتریش و بررسی ویزای همراه

در امور حقوقی مربوط به مهاجرت، منظور از همراه یعنی همسر و فرزندان تا ۱۸ سال. در زمینه ویزای تحصیلی اتریش و ویزای همراهان، برای دانشجویان این امکان وجود دارد که دانشجویان بتوانند همسر و فرزندان خود را به عنوان همراه به خود الحاق دهند. در کشور اتریش الحاق خانواده به دانشجو، به صورت همزمان و به صورت یک جا امکان پذیر نیست و این امر با فاصله انجام می گیرد. مدت زمانی که همراهان می توانند به شخص اصلی الحاق پیدا کنند ۳ الی ۴ ماه بعد از ورود شخص اصلی به اتریش است. در بعضی کشور ها نظیر دانمارک و سوئد، همراهان می توانند همزمان با شخص اصلی و یا نهایتا ۲ هفته پس از ورود شخص اصلی به عنوان همراه وارد شوند که این امر را می توان امتیازی مثبت برای این کشور ها در نظر گرفت که برای خانواده ها می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. شایان ذکر است همراه متقاضی اصلی در کشور اتریش اجازه کار کردن و یا اجازه ادامه تحصیل را نیز دارد.

مهاجرت با اخذ ویزای همراه ـ مهاجرت با خانواده ـ ویزای همراه

مقاله مرتبط
ویزای همراه اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ویزای همراه اتریش

مقاله مرتبط
تحصیل در کشور دانمارک

ویزای تحصیلی اتریش و معرفی دانشگاه های برتر اتریش

از اصلی ترین دلایل برای انتخاب کشور اتریش برای مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی اتریش برای دانشجویان، بالا بودن سطح علمی و بالا بودن رنکینگ علمی دانشگاه های این کشور می باشد. در جدول زیر نام تعدادی از دانشگاه های معتبر کشور اتریش با رنکینگ جهانی آنها را برای شما آورده ایم:

لیست برترین دانشگاههای اتریش

تحصیل در دانشگاههای اتریش
تحصیل در دانشگاه وین اتریش
تحصیل در اتریش و دانشگاه وین

ویزای تحصیلی اتریش و مدارک مورد نیاز

در این قسمت مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش در مقاطع دانشگاهی را برای شما آورده ایم. این نوشتار برای موسسه حقوقی ملک پور به رشته ی تحریر در آمده است و هرگونه کپی برداری از این مقاله خلاف قانون است. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش عبارتند از :

 • نامه ی پذیرش تایید شده از سوی دانشگاه در اتریش
 • مدارک تحصیلی و ریز نمرات مقطع قبل به صورت ترجمه شده
 • پاسپورت معتبر و دارای اعتبار حداقل ۶ ماهه و دارای حداقل ۲ صفحه خالی
 • عکس پاسپورتی
 • مدارک هویتی متقاضی به صورت ترجمه شده
 • ارائه نامه سوابق کاری در صورت وجود
 • پرینت بانکی به منظور نشان دادن تمکن مالی مورد نیاز
 • بیمه ی درمانی معتبر
 • گواهی عدم سو سابقه متقاضی

مدارک ذکر شده از اصلی ترین مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش می باشند که متقاضی باید طبق ترتیب خواسته شده آنها را به سفارت ارائه دهد.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ویزای تحصیلی اتریش و مشکلات آن

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد طولانی شدن ویزای اتریش

دوره زبان در اتریش

ویزای تحصیلی اتریش و موقعیت کار پس از تحصیل

همانطور که مستحضرید اقامت های تحصیلی به طور کلی اقامت های موقتی هستند که به دانشجویان برای مدت زمان تحصیلشان در کشور ها داده می شود. دانشجویان برای تبدیل کردن اقامت های موقت تحصیلی ، پس از پایان تحصیلات خود باید در کشور اتریش مشغول به کار شوند و قرار داد کاری منعقد کنند تا نوع ویزای آنها از تحصیلی به کاری تغییر کند تا در آینده منجر به اقامت های دائم شود. از همین رو دانشجویان به دنبال ویزای تحصیلی اتریش و یا تحصیل در کشور هایی هستند که نرخ بیکاری کمتری نسبت به کشور های دیگر دارند. کشور های اتریش و آلمان از جمله کشور هایی با نرخ بیکاری بسیار پایین هستند که امکان پیدا کردن کار پس از تحصیل در آنها برای دانشجویان فراهم است. حتی دانشجویان محصل در کشور های دیگر هم برای جذب شدن به بازار کار به این کشورها وارد می شوند. دانشجویان در حین تحصیل امکان کار پاره وقت را دارند و در پایان دوره ی تحصیل نیز دولت اتریش این اجازه را به دانشجویان می دهد که تا یک سال در خاک اتریش بمانند و جویای کار شوند. اما برای تغییر نوع ویزا از تحصیلی به کاری اشخاص باید حتما در مورد رشته ی مورد نظرشان کار پیدا کنند. مقاله ای با عنوان اخذ اقامت اتریش از طریق کار می تواند اطلاعات جامع تری در این زمینه به شما عزیزان ارائه نماید. در نمودار زیر نرخ بیکاری کشور اتریش را در سال های گذشته مشاهده می کنید:

مقاله مرتبط ـ لطفا بر روی عکس زیر کلیک نمایید

کار در آلمان یا اتریش

ویزای تحصیلی اتریش و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

هدف بیشتر دانشجویان برای تحصیل در اتریش و اخذ ویزای تحصیلی اتریش ، کسب اقامت این کشور سطح بالای اتحادیه اروپا است. همانطور که گفته شد اقامت های تحصیلی اقامت های موقتی هستند که منجر به اقامت ها ی دائم یا تابعیت نخواهند شد. لذا دانشجویان باید به کار مشغول شوند تا نوع اقامت آنها به اقامت دائم تبدیل شود. بعد از وارد شدن به بازار کار و اشتغال به کار در زمینه ی رشته ی تحصیلی، افراد موظف به پرداخت مالیات بر در آمد و بیمه ی شخصی هستند. از همین رو با افراد بعد از ۵ سال اقامت کاری و پرداخت بیمه و مالیات منظم به دولت اتریش میتوانند برای اقامت دائم و نهایتا شهروندی، تابعیت  یا پاسپورت کشور اتریش درخواست دهند که آن هم شرایط خاص خود مانند ادغام شدن با جامعه ی اتریش، آشنایی با زبان وفرهنگ اتریش و… را دارد. اخذ تابعیت کشور اتریش و داشتن پاسپورت این کشور منجر به سفر کردن به بیش از ۱۳۵ کشور جهان بدون نیاز به اخذ ویزا می شود که همین امر موجب قدرتمند بودن پاسپورت اتریش در میان سایر کشور های جهان است.

پرچم اتریش - مهاجرت به اتریش - ویزای اتریش - پاسپورت اتریش

گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین موسسه حقوقی ملک پور
مشاوره مهاجرت به اتریش
ویزای تحصیلی اتریش و سخن پایانی

با توجه به امکاناتی که در باب مشاوره شرایط تحصیل در اتریش و سايرکشورهای مختلف دنيا در صفحات این سایت مشاهده می فرمایید میتوانید جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات مفید و دقیق در باب قوانین تحصیل در اتریش و شرایط اخذ پذیرش تحصیلی اتریش و همچنين اخذ ویزای تحصیلی اتریش و راه های مهاجرت تحصیلی به اتریش این مقاله را مطالعه نموده و به شما توصیه میکنیم قبل از پرداخت هزینه های گزاف حتما مشاوره اخذ نمایید همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت تماس مستقیم در باب مهاجرت به اتریش و راههای تحصیل در اتریش و تحصیل در دانشگاههای اتریش به صورت تخصصی مشاوره رایگان اخذ نمایید . شما می توانید تمام سوالات خود در مورد اقامت تحصیلی اتریش را در بخش پرسش و پاسخ همگانی مطرح کرده و در سریع ترین زمان ممکن به پاسخ آن ها برسید. همچنین بخش پرسش و پاسخ همگانی محل مناسبی برای اشتراک تجارب با سایز عزیزان است.

36 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. ن.ج گفته:

  با سلام. من ۳۵ ساله فوق لیسانس آموزش زبان انگلیسی برای ادامه تحصیل در اتریش چه شرایطی دارم؟ معدل ۱۶.۵ و چند روز دیگه هم آزمون ایلتس دارم. همسرم ۴۰ ساله مهندس تاسیسات با ۱۵ سال سابقه و دخترم هم ۱۰ ساله هستند. لطفا شرایط من را برسی کنید. آیا همسرم در حین تحصیل من اجازه کار دارد؟
  با تشکر

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام وقت بخیر.
   شما برای کشورهایی مثل اتریش، دانمارک و سوئد می تونید اقدام کنید. در این کشورها وقتی که برای شما از طریق ویزای تحصیلی اقدام شود، همسرتون هم اجازه کار فول تایم خواهند داشت و تحصیل فرزندتون هم رایگان میشه.
   ولی برای استارت پروسه تون نباید سنتون خیلی بالا بره.
   موفق باشید

   پاسخ
 2. امیر گفته:

  سلام
  فرمودین تحصیل در دوره های زبان یکساله می باشد و این ویزای تحصیلی حساب میشه؟ و در پایان دوره ی زبان آیا دولت اتریش این اجازه را می دهد که تا یک سال در خاک اتریش بمانیم و جویای کار شویم؟
  ممنون

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   خیر دوست عزیز پس از اتمام تحصیل چنانچه شما کار پیا نکرده باشید اقامت کاری اتریش را نداشته باشید می بایست خاک این کشور را ترک کنید.

   پاسخ
 3. مانی گفته:

  سلام خسته نباشید!
  من ۱۷ سالمه و می خوام تمام دوره دانشگاهی خودم رو در اتریش بگزرونم. میشه درمورد تحصیل در مقطع دیپلم هم توضیح بدید.
  با تشکر

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض،ادب
   دوست عزیز شما می توانید سال اخر تحصیلتون رو در یکی از بهترین مدارس اتریش به صورت رایگان تحصیل نمایید. اخذ پذیرش از این مدرسه از خدمات جدید موسسه حقوقی ملک پور می باشد.

   پاسخ
 4. مسعود گفته:

  سلام
  میخواستم بدونم در مدتی که برای یادگیری زبان آلمانی اونجا خواهم بود ویزام تحصیلی محسوب میشه و امکان آوردن همراه رو دارم یا خیر؟
  هزینه یادگیری زبان آلمانی در خود اتریش چه قدر خواهد بود؟
  ممنون

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت
   دوست عزیز چنانچه شما پذیرش دوره های زبان آلمانی را دارید علاوه بر اینکه این ویزا سینگل می باشد اجازه ورود همراه هم نخواهید داشت .هزینه این دوره ۶ماهه بین ۶تا ۸هزار یورو می باشد.

   پاسخ
 5. مهدی رمضانی گفته:

  سلام عرض میکنم. در مورد ویزای تحصیلی کشور اتریش در دانشگاه های دولتی، ایا منی که دانشگاه غیر انتفاعی درس خوندم، با رعایت دیگر شرایط خواسته شده میتونم اقدام کنم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت
   دوست عزیز یا داشتن مدرکa2 آلمانی شما میتوانید برای اخذ پذیرش از دانشگاه ملی وین اقدام نمايید.

   پاسخ
 6. امین گفته:

  سلام وخسته نباشید. من ۳۷ ساله هستم و مدرک لیسانس مهندسی شیمی از دانشگاه تهران را دارم. برای فوق لیسانس اتریش می خوام اقدام کنم آیا هزینه های تحصیل رایگان هست؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام دوست عزیز
   با داشتن مدرک a2 المانی می توانید برای اخذ پذیرش از دانشگاه دولتی اتریش اقدام نمایید.

   پاسخ
 7. t.mohebi گفته:

  سلام و عرض ادب. از مقاله خیلی خوب شما ممنونم. سوال من اینه که الان برای الحاق همسر به نفر اصلی ممکنه چقدر طول بکشه؟ و اینکه همراه اجازه کار در این کشور داره؟ باید مدرک زبان هم داشته باشه؟ خیلی از صبوری و پاسخگویی شما ممنونم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سللم و عرض ارادت
   دویت عزیز الحاق همسر ممکنه تا ۴ماه زمان ببره.همراه پس از دریافت اجازه کار از اداره مهاجرت می تواند کار کند و نیاز به داشتن مدرک زبان نیست ولی توصیه می شود همراه نیز دانظ زبان داشته باشد

   پاسخ
 8. Pirate گفته:

  سلام و عرض ادب،
  ممنون از مطالب خوب سایتتون. می خواستم بپرسم که آیا سیستم تحصیل رایگان اتریش مشابه آلمان هست یا خیر؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت
   زوست عزیز برای تحصیل رایگان در اتریش در مقطا لیسانس شما می بایست قبولی در دانشگاههای دولتی ایران داشته باشید و در مقطع فوق لیسانس نیز از دانشگاههای دولتی در ایران فارغ التحصیل شده باشید.برای تحصیل در دانشگاههای آلمان قبولی و یا تحصیل در دانشگاههای دولتی ایران شرط نیست.

   پاسخ
 9. مریم گفته:

  سلام بر شما ممنون از مقاله خوب تون ایا امکان ویزای همراه تحصیلی از ابتدا وجود داره؟ سوال دیگه م اینه که برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی هم مدرک زبان المانی مورد نیازه؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام دوست عزیز همراه به فاصله ۲تا ۴ماه به نفر اصلی ملحق می شود .شما در دانشگاههای خصوصی به زبان انگلیسی نیز می توانید تحصیل کنید

   پاسخ
 10. مرضیه گفته:

  سلام سوالی داشتم. مدت زمان دوره زبان اتریش چه مدته؟ و اینکه ایا همسرم اگر به عنوان همراه بیان اجازه کار خواهند داشت؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   تحصیل در دوره های زبان یکساله می باشدو همسر شما به عنوان همراه اجازه کار را از اداره مهاجرت می بایست دریافت نمایند.

   پاسخ
 11. رادوین گفته:

  سلام وقت تون بخیر. یه سوالی داشتم. ایا برای تحصیل در مقطع ارشد در اتریش باید حتما مدرک زبان المانی داشته باشیم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   تحصیل در دانشگاه دولتی اتریش به زبان آلمانی و رایگان می باشد .در دانشگاههای خصوصی شما نی توانید به زبان انگلیسی تید تحصیل نمایید

   پاسخ
 12. گلارین گفته:

  سلام
  ممنونم از مقاله خیلی خوب و کاملتون. من ۳۵ سالمه و می خوام برای دوره فوق لیسانس د اتریش ادامه تحصیل بدم اما نمره آیلتسم ۵.۵ هست.میشه راهنمایی کنید باید چی کار کنم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز چنانچه شما تمایل به ادامه تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاههای انگلیسی زبان اتریش دارید می توانید قبل از تحصیل در رشته تحصیلی خودتان با تحصیل در دورت های زبان به سطح ایلتس ۶و نیم برسید.

   پاسخ
 13. فرید زرگری گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  بسیار تمایل داریم برای تحصیل در اروپا برای دخترم که ۱۴ ساله هست اقدام کنیم. آیا برای تحصیل فرزندم در اتریش نیاز به داشتن قیم است؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب. دوست عزیز توسط موسسه MIE امکانی فراهم شده که شما می تونید برای تحصیل فرزندتون در بهترین مدارس اتریش اقدام کنید و خود مدارس قیم فرزندشما می شن. نکته دیگر اینکه این مدارس رایگان هستند

   پاسخ
 14. ناشناس گفته:

  سلام
  بنده ۳۲ سال دارم و فوق لیسانس مهندسی مواد دارم و الان در ایتالیا در حال کار هستم و اقامت کاری تا چند ماه دیگه تمام می شود. میخواستم شرایط تحصیل در رشته MBA در اتریش به چه شکل هست و درخواست ویزای تحصیلی از اروپا به چه مقدار طول خواهد کشید

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز برای تحصیل در رشته مدیریت در دانشگاه ملی وین شما می بایست آزمون دهید و تحصیل نیز به زبان آلمانیست و می بایست مدرک زبان آلمانی داشته باشید. در دانشگاه ملی وین قصد تحصیل دارید؟ در ایران تحصیل کردید ؟

   پاسخ
 15. محمد مهدی گفته:

  سلام و وقت بخیر
  قصد اقدام برای اپلای در دانشگاه وین یا گراتس رو دارم. معدل دوران تحصیل در مدرسه تقریبا در تمامی پایه ها بالای ۱۹ بوده و رتبه ۱۸۰۰ کنکور شدم و اکنون مشغول به تحصیل مهندسی عمران دانشگاه شهید بهشتی هستم. مدرک زبان ندارم ولی ایلتس رو تا ۳ الی ۴ ماه آینده میگیرم.
  اگرامکان ورود به دانشگاه های اتریش رو دارم یه مسیری رو پیش رویم بگذارید تا با همکاری هم بتونم به این مهم دست پیدا کنم
  با تشکر

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، شرایط شما مناسب است. باید در ابتدا برای اخذ مدرک زبان حداقل A2 آلمانی اقدام بفرمایید. برای اتریش می توان برای شما پذیرش گرفت لطفا با دفاتر تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

   پاسخ
 16. بهاره گفته:

  سلام
  روزتون بخیر. عذر میخوام من چند تا سوال راجع به ویزای دانشجویی اتریش داشتم. من از دانشگاه وین اتریش پذیرش برای فوق لیسانس گرفتم.
  اول اینکه آیا لازمه حتما مبلغ ده هزار یورو به حساب خوده من ریخته بشه یا همینکه این مبلغ در حساب اسپانسر(پدر) من موجود باشه کافیه؟
  دوم اینکه در لیست مدارک موردنیاز ویزای تحصیلی اتریش مورد پنجم گفته نامه تقبل اسپانسرینگ باید شامل مدارک باشه. این نامه از کجا و در چه فرمتی تهیه میشه؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، اگر شما زیر ۱۸ سال هستید و از حساب بانکی پدر و مادر استفاده می فرمایید باید از ایشان تعهدنامه اخذ بفرمایید. در خصوص حساب نیز هر دو حالت امکان پذیر است و شما می توانید مبلغ را در حساب خود نشان دهید. نامه تقبل اسپانسرینگ نیز همان تعهدنامه می باشد که از دفاتر اسناد رسمی قابل اخذ است.

   پاسخ
 17. الهه گفته:

  با سلام ۴۲ ساله- لیسانس دبیری ریاضی- فوق لیسانس مدیریت فناوری اطلاعات- ایلتس ۶- مدرک سراشپزی بین المللی – دو فرزند ۱۲ ساله- همسرم حسابدار است. ایا امکان اقامت تحصیلی یا شغلی در اتریش وجود دارد؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، پیشنهاد می شود که در صورت داشتن سابقه مدیریتی برای دوره های تحصیلی هلند اقدام کنید. برای کار در اتریش با مدرک لیسانس شما اقدام می شود و در صورت داشتن سابقه کاری بالا می توان اقدام کرد

   پاسخ
Rating: 5