ویزای تحصیلی اروپا و بررسی کامل شرایط تحصیل در اروپا در سال ۲۰۲۰

ویزای تحصیلی اروپا و شرایط لازم برای تحصیل در اروپا در سال ۲۰۲۰ و همین طور نحوه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی به منظور اخذ اقامت و تابعیت اروپا مورد تحقیق و بررسی علمی قرار می گیرد. نحوه اخذ ویزا برای تحصیل در اروپا چگونه است؟ از چه راه هایی می توان ویزای تحصیلی اروپا را دریافت کرد؟ آیا امکان تحصیل در اروپا بصورت رایگان وجود دارد؟ تحصیل در کدام کشورهای اروپایی رایگان است؟ شرایط اقامت تحصیلی اروپا و هزینه های زندگی دانشجویی در اروپا چگونه است؟ شرایط تحصیل در اروپا با کمترین هزینه چیست؟ شما عزیزان با مطالعه این نوشتار جواب سوالات فوق و هم چنین دیگر سوالات در زمینه تحصیل در کشورهای اروپایی و اخذ ویزای تحصیلی اروپا را دریافت خواهید نمود. تحصیل در اروپا از جمله موضوعاتی است که همواره مورد علاقه افراد زیادی جهت ادامه تحصیل بوده است. از آنجا که امکان تحصیل رایگان در برخی از کشورهای اروپایی وجود دارد، دانشجویان قادر خواهند بود با صرف کمترین هزینه برای تحصیل و حتی کار ضمن آن هزینه های زندگی دانشجویی در اروپا را به حداقل ممکن برسانند. در این مقاله سعی بر آن شده تا تمامی نکات مربوط به تحصیل در اروپا را برای شما عزیزان توضیح داده شده و تمامی شرایط لازم و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی اروپا را شرح دهیم. شما می توانید به منظور بررسی شرایط تان با کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره اولیه رایگان بهره مند شوید. بخش فروم پرسش و پاسخ همگانی این سایت نیز پذیرای سوالات شما همراهان عزیز در زمینه ویزای تحصیلی اروپا می باشد. در ادامه مباحث زیر را دنبال کرده و از جدیدترین مطالب در خصوص اقامت اروپا از طریق تحصیل در سال ۲۰۲۰ آگاهی خواهید یافت :

ویزای تحصیلی اروپا
 • ویزای تحصیلی اروپا و شرایط عمومی تحصیل در اروپا
 • ویزای تحصیلی اروپا و تحصیل در اروپا در مدارس
 • ویزای تحصیلی اروپا و تحصیل در اروپا در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی اروپا و تحصیل در اروپا در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی اروپا و تحصیل در اروپا در مقطع دکتری
 • ویزای تحصیلی اروپا و تحصیل در اروپا به همراه بورسیه تحصیلی
 • ویزای تحصیلی اروپا و هزینه های تحصیل و زندگی در اروپا
 • ویزای تحصیلی اروپا و کار دانشجویی ضمن تحصیل در اروپا
 • ویزای تحصیلی اروپا و بررسی ویزای همراه
 • ویزای تحصیلی اروپا و معرفی دانشگاه های برتر برای تحصیل در اروپا
 • ویزای تحصیلی اروپا و مدارک مورد نیاز تحصیل در اروپا
 • ویزای تحصیلی اروپا و موقعیت کار پس از تحصیل در اروپا
 • ویزای تحصیلی اروپا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در اروپا
 • ویزای تحصیلی اروپا و سخن پایانی در باب تحصیل در اروپا

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای تحصیلی اروپا و شرایط عمومی تحصیل در اروپا

در صورتی که تمایل به تحصیل در اروپا دارید پیشنهاد می کنیم با شرایط عمومی قاره اروپا و شرایط تحصیل در کشور های مختلف اروپایی بیشتر آشنا شوید. قاره اروپا در قسمت شمالی کره زمین واقع گردیده و چون در بخش شمالی معتدل قرار گرفته مشهور به قاره سبز می باشد. گفتنی است که قاره اروپا علی رغم کوچک بودن بیشترین میزان زمین برای کشاورزی را داراست.

مساحت اروپا در حدود ۱۰ میلیون کیلومتر مربع بوده و ۱۱ درصد از جمعیت کل جهان در آن سکونت دارند. این قاره از نظر سیاسی به دو بخش شرقی و غربی تقسیم بندی شده و از سال ۱۹۵۷ نیز اتحادیه اروپا شکل گرفته است که در حال حاضر شامل ۲۸ کشور بوده و از نظر اقتصادی مشترک می باشند و ۱۷ کشور آن از واحد پول یکسان یورو استفاده می نمایند. ساکنان این قاره از قوم های گوناگون با زبان های متفاوت می باشند و زبان های رایج در اروپا انگلیسی، آلمانی، سوئدی، فنلاندی، فرانسوی و… می باشد.

نقشه اروپا - اقامت اروپا - مهاجرت به اروپا - تحصیل در اروپا - کار در اروپا - پرچم کشورهای اروپایی

برای تحصیل در اروپا و اخذ ویزای تحصیلی اروپا می بایست شرایطی را دارا باشید. اولین قدم به منظور مهاجرت تحصیلی به اروپا آن است که شما بنا بر شرایط خود و تمایل تان به منظور تحصیل رایگان کشور، دانشگاه، مقطع و رشته مورد نظرتان را انتخاب نموده و درخواست پذیرش نمایید. در برخی از رشته ها گاها آزمون ورودی از شما گرفته می شود و تنها در صورت قبولی در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر ، قادر به اخذ پذیرش و سپس ویزای تحصیلی اروپا خواهید بود. برای تحصیل در برخی از رشته ها نیز می بایست علاوه بر مدارک زبان انگلیسی تسلط به زبان بومی کشور مورد نظر نیز داشته باشید. مورد دیگری که در انتخاب دانشگاه و رشته مورد نظرتان تاثیرگذار خواهد بود معدل آخرین مقطع تحصیلی و همینطور رشته ای است که در آن مشغول به تحصیل بوده اید. در صورتی که تمایل دارید با ویزای تحصیلی اروپا با کمترین هزینه را دریافت نموده و یا اگر می خواهید به صورت رایگان در دانشگاه های اروپا تحصیل کنید می توانید شرایط مورد نظر را با مطالعه مقاله تحصیل رایگان در اروپا دریابید.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در آلمان و پذیرش تحصیلی اروپا

بهترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور
مهاجرت آسان به اروپا

ویزای تحصیلی اروپا و تحصیل در اروپا در مدارس

مدارس اروپایی به صورت مشترک توسط دولت های کشورهای عضو اتحادیه اروپا کنترل شده و وظیفه شان تعلیم و تربیت دانش آموزان در مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه می باشد. به طور کلی تحصیل در مدارس اروپا و سیستم آموزشی مدرسه های اروپایی شامل ۲ سال آموزش ابتدایی (مهدکودک یا پیش دبستانی)، ۵ سال دوره ابتدایی و ۷ سال دوره متوسطه می باشد. در اکثر کشورها شروع سال تحصیلی برای تحصیل در اروپا در مدارس سپتامبر بوده و امکان پذیرش دانش آموزان از ۴ سالگی وجود دارد.

 

مهدکودک:

نخستین بخش آموزش و اساس یادگیری خردسالان بوده و نقش اصلی آن حمایت از رشد و نمو دانش آموزان می باشد. آموزش در این دوره کاملا به صورت جامع بوده و شامل ایجاد یا تقویت اعتماد به نفس کودکان، کمک به یادگیری تجارب جدید، فراهم نمودن فرصت هایی برای تبادل نظر و ایجاد ارتباط و… می باشد.

 

دبستان:

در این دوره تحصیلی توجه به زبان مادری و آموزش زبان جدیدی به غیر از آن و هم چنین دروسی همانند ریاضی و هنر و موسیقی و کشف جهان و علوم از اهم موارد می باشد. البته لازم به ذکر است که اگر قصد دارید فرزندان خود را برای تحصیل در این دوره به اروپا اعزام کنید باید شخصی قیومت وی را طی دوران تحصیل تقبل نماید. این شخص می تواند مدرسه یا خود دولت آن کشور اروپایی باشد که فرزندتان در آن قصد تحصیل دارد.

 

متوسطه:

پس از اتمام موفقیت آمیز دوره ابتدایی، دانش آموزان در سن یازده سالگی قادر خواهند بود که وارد دوره متوسطه شوند که ۷ سال نیز به طول می انجامد. در سه سال اول دانش آموزان دروس مشترکی را می خوانند و در دوره دوم متوسطه دروس تخصصی نظیر فیزیک، زیست شناسی و شیمی تدریس خواهد شد. به طور معمول زبان های انگلیسی، فرانسوی و آلمانی طی دوران تحصیل به دانش آموزان تدریس می شوند. در صورتی که تمایل دارید فرزند خود را برای تحصیل در این دوره به اروپا اعزام کنید اتریش یا انگلستان می توانند یکی از گزینه های اصلی شما در این امر باشند. مدارسی که در این دوره برای تحصیل فرزندان شما آماده ارائه خدمات آموزشی هستند از اعتبار و رتبه بالایی برخوردار بوده و می توانید با اطمینان از آینده فرزندان خود اقدام به اخذ پذیرش این مدارس نمایید.

لینک مقاله مفید و پیشنهادی : تحصیل زیر ۱۸ سال در خارج از کشور

تحصیل در مدارس خارجی

خبر خوب برای تحصیل در اروپا در مدارس آن است که در برخی از مدارس تحصیل بصورت رایگان و شهریه تحصیلی صفر است. بعنوان مثال در یکی از مدارس اتریش شهریه تحصیلی صفر است و والدین با کمترین هزینه ( که شامل، خورد و خوراک و خوابگاه و امکانات رفاهی ، تفریحی شامل زمین فوتبال، گلف و بهداشتی دانش آموزان می باشد ) قادر خواهند بود فرزند شان را به یکی از بهترین کشور های اروپایی برای تحصیل در رشته های عالی چون حقوق، بیزینس و … بفرستند.

یکی دیگر از کشورهایی اروپایی که مدارس و کالج های آن پیشتاز و سرمدار است، کشور انگلستان است. این کشور بدون اغراق یکی از ممتاز ترین سیستم های آموزشی در سطح جهان از همان آغاز تحصیل تا بالاترین مدارج دانشگاهی را داراست. درست است که هزینه های تحصیل در انگلستان چه در مدارس و چه در دانشگاهها به نسبت دیگر کشورهای اروپایی بالاست، اما اگر واقعا خواهان پیشرفت و به دنبال درخشش فرزندتان در آینده هستید، یکی از بهترین گزینه های برای تحصیل در اروپا در مدارس ، کشور انگلستان است.

تحصیل در انگلستان در مقطع دبستان
تحصیل در کالج بلربیز
تحصیل در مقطع دبیرستان در انگلستان

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان

ویزای تحصیلی اروپا و تحصیل در اروپا در مقطع کارشناسی

تحصیل در اروپا در مقطع کارشناسی عموما بین ۳ الی ۴ سال به طول می انجامد. با توجه به کشور مورد نظر امکان تحصیل به زبان های رسمی و یا زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی فراهم گردیده است. یکی از شرایطی که برای تحصیل در اروپا به زبان انگلیسی وجود دارد اثبات این موضوع است که شخص متقاضی تسلط کافی به زبان انگلیسی را به جهت درک مفاهیم آموزشی داراست. از این رو در اکثر مواردی که دوره تحصیلی شما به زبان انگلیسی است برای پذیرش به مدرک آیلتس یا تافل نیاز خواهید داشت. در برخی دیگر رشته ها مثل پزشکی و دندان پزشکی و یا برخی رشته های مدیریتی یا هنر در بدو ورود از دانشجو آزمونی به عمل می آید و تنها در صورت قبولی شخص قادر به اخذ پذیرش خواهد بود. گفتنی است در صورتی که قصد تحصیل در اروپا در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی را دارید، در غالب رشته ها بغیر از رشته های پزشکی یا پرستاری نیازمند ارائه آیلتس ۶ خواهید بود. البته تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان نیز میسر است؛ به این صورت که اگر تا کنون موفق به اخذ نمره زبان مورد نظر نشده اید، می توانید قبل از شروع سال تحصیلی در کورس و رفتن سر کلاس رشته اصلی خود، در دوره های زبانی که در دانشگاه مورد نظر تان برگزار می شود شرکت نموده و آمادگی زبانی خود را برای شروع کلاسها بدست آورید.

تحصیل در خارج از کشور - تحصیل در دانشگاههای خارجی

 برخی از کشورهای اروپایی امکان تحصیل رایگان را نیز برای دانشجویان بین المللی فراهم نموده اند. مثلا با داشتن مدرک زبان نروژی و تسلط به این زبان می توانید به طور رایگان در دانشگاه های نروژ مشغول به تحصیل شوید و یا با داشتن مدرک زبان فرانسوی و یا آشنایی جزیی با این زبان و اخذ پذیرش دوره زبان در خاک فرانسه به طور رایگان در دانشگاه های معتبر فرانسه مشغول به تحصیل گردید. همچنین سیستم و نظام آموزشی در کشور های اتریش و آلمان رایگان است و با هزینه های جزئی می توانید در صورت ارائه مدرک زبان آلمانی به تحصیل در آلمان یا تحصیل در اتریش بپردازید.

تحصیل در خارج از کشور - تحصیل در دانشگاههای خارجی و بین المللی

در برخی از کشورها نظیر مجارستان، جمهوری چک، فنلاند، لهستان و… نیز امکان تحصیل با هزینه بسیار کم وجود دارد. بنابراین قبل از اقدام به مهاجرت و اخذ ویزای تحصیلی اروپا در مورد کشورهای مختلف تحقیق نموده و با علم کامل اقدام به اخذ پذیرش و درخواست ویزا نمایید.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در اتریش

ویزای تحصیلی اروپا و تحصیل در اروپا در مقطع کارشناسی ارشد

طول مدت تحصیل در اروپا در مقطع کارشناسی ارشد با توجه به رشته انتخابی شما و همین طور کشور مورد نظر ممکن است بین ۱ الی ۲ سال به طول بیانجامد. تنوع رشته های تحصیلی در این مقطع بیشتر از کارشناسی بوده و متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی اروپا حق انتخاب های بیشتری را خواهند داشت. عموم این دوره ها به زبان انگلیسی ارائه شده و سطح زبان آیلتس حداقل ۶ الی ۶٫۵ مورد نیاز می باشد. کشورهایی مانند دانمارک، هلند، انگلیس، سوئیس، اتریش، آلمان، فرانسه و… جزو کشورهای پرطرفدار برای تحصیل در این مقطع به حساب می آیند که از بین آن ها اتریش، آلمان، نروژ و فرانسه امکان تحصیل به صورت رایگان را نیز فراهم نموده اند.

تحصیل در اروپا - تحصیل در خارج از کشور - تحصیل بین المللی

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مقایسه تحصیل انگلستان و سوئد

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش
مقایسه سطح فوق لیسانس در آلمان و انگلستان

ویزای تحصیلی اروپا و تحصیل در اروپا در مقطع دکتری

به منظور اخذ ویزای تحصیلی اروپا برای دکتری یا PhD رزومه علمی شما بیشترین عامل تاثیرگذار خواهد بود. تحصیل در اروپا در مقطع دکتری در عمده کشورها به زبان انگلیسی ارائه می گردد و طول مدت آن در حدود ۳-۵ سال می باشد. البته باید این نکته را نیز ذکر کنیم که بیشتر وقت دانشجویان در این مقطع صرف تحقیق و پژوهش خواهد شد. برای تحصیل با کمک هزینه یا فول فاند میبایست دارای ویژگی هایی باشید. مواردی همچون سابقه علمی و پژوهشی قوی، حداقل دو مقاله ISI یا منتشر شده در مجلات و سایت های معتبر علمیو همینطور دارا بودن سطح مناسبی از زبان انگلیسی و زبانی دیگر بسته به مقصد مورد نظر، از جمله مواردی هستند که می تواند شما را در این مسیر یاری نماید. پس از یافتن استاد راهنما یا سوپروایزر مورد نظر و انجام مصاحبه با او و مشخص شدن هدف دانشجو از ادامه تحصیل، در صورتیکه استاد راهنما به موضوع تحقیقاتی شما علاقمند باشد می توانید مشغول به تحصیل در مقطع PhD شوید.

تحصیل دکترا در خارج از کشور - دکترا در خارج

تحصیل دکترا در انگلستان
تحصیل دکترا در اتریش
تحصیل دکترا در آلمان

ویزای تحصیلی اروپا و تحصیل در اروپا به همراه بورسیه تحصیلی

امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در اروپا وجود دارد. دانشجویانی که ویزای تحصیلی اروپا دارند می توانند با توجه به شرایط خود درخواست بورسیه های مختلف با توجه به دانشگاه و کشور مورد نظر خود نمایند. بورسیه های تحصیلی انواع مختلفی دارند و شامل بورسیه های استانی مثل بورسیه DSU ایتالیا برای افراد با وضعیت معیشت ضعیف و یا کمک هزینه های تحصیل و کمک های زندگی و تحصیل می باشد.

بورسیه تحصیلی در خارج از کشور

دانشجویانی متقاضی تحصیل در اروپا که قصد دارند برای بورسیه تحصیلی اقدام کنند میبایست دارای رزومه تحصیلی قوی، سطح زبان مناسب، مقالات علمی متعدد و چاپ شده در نشریات معتبر، اختراعات ثبت شده و همین طور سابقه تحصیل در دانشگاه های معتبر داشته باشند. البته لازم به ذکر است که برخی کشورها امکان تحصیل رایگان را نیز برای دانشجویان فراهم آورده اند تا افراد بتوانند با صرف کمترین هزینه اقدام به تحصیل در اروپا نمایند. در همین خصوص می توانید اطلاعات مناسبی را در مقالات «‌ بورسیه تحصیلی در خارج از کشور » و « تحصیل رایگان در آلمان و اتریش »‌ بدست آورید.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد بورسیه تحصیلی ایتالیا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد بورسیه تحصیلی انگلستان

بورسیه تحصیلی در انگلستان
شرایط بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه
بورسیه تحصیلی اسپانیا

ویزای تحصیلی اروپا و هزینه های تحصیل و زندگی

از جمله مواردی که در هنگام مهاجرت تحصیلی به اروپا می بایست در نظر گرفته شود، توجه به هزینه های تحصیل و زندگی می باشد. همان طور که گفته شد کشورهای آلمان، اتریش، فرانسه و نروژ امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان فراهم نموده اند. دانشجویان بین المللی برای تحصیل در سایر کشورها می بایست هزینه ای برای تحصیل (‌ شهریه ) در هر ترم پرداخت نمایند که با توجه به کشور و مقطع تحصیلی موردنظر از سالی ۱٫۰۰۰ یورو آغاز می شود. البته در برخی از کشورها نظیر جمهوری چک و لهستان در صورتی که به زبان این کشور تسلط داشته باشید می توانید به صورت رایگان تحصیل نمایید. در زیر هزینه های زندگی در واحد پول یورو چند کشور مختلف اروپایی را که با هم مقایسه شده اند مشاهده می نمایید:

آلمان هلند سوئیس اتریش سایر هزینه ها
€۱۰٫۵۳ €۱۴٫۲۶ €۴۵٫۲۱ ۱۵٫۵۴ € یک کیلوگرم گوشت گاو
€۰٫۷۲ €۰٫۸۷ €۱٫۴۶ ۱٫۰۳ € یک لیتر شیر
€۱٫۸۲ €۲٫۱۹ €۴٫۹۵ ۳٫۱۵ € تخم مرغ
€۷٫۹۲ €۸٫۳۹ €۲۲٫۷۶ ۹٫۵۰ € یک کیلوگرم مرغ
€۰٫۳۹ €۰٫۷۴ €۰٫۷۹ ۰٫۵۵ € آب معدنی
€۸٫۱۱ €۹٫۹۳ €۲۱٫۱۶ ۱۰٫۶۳ € پنیر
€۱٫۲۶ €۱٫۲۵ €۲٫۴۰ ۱٫۳۶ € یک کیلوگرم پیاز
€۲٫۰۸ €۱٫۸۱ €۲٫۵۴ ۱٫۶۰ € یک کیلوگرم برنج
€۱٫۴۴ €۱٫۱۵ €۲٫۴۹ ۱٫۷۳ € یک قرص نان
€۲٫۳۰ €۲٫۴۱ €۳٫۷۳ ۲٫۱۶ € یک کیلوگرم گوجه فرنگی
€۰٫۸۶ €۱٫۰۴ €۲٫۱۰ ۱٫۱۸ € کاهو
€۱٫۵۳ €۱٫۸۵ €۲٫۷۲ ۱٫۷۶ € یک کیلوگرم موز
€۱٫۹۲ €۱٫۵۰ €۳٫۳۷ ۲٫۱۱ € یک کیلوگرم پرتقال
€۲٫۲۹ €۲٫۲۶ €۳٫۶۴ ۲٫۲۲ € یک کیلوگرم سیب
€۲٫۰۰ €۲٫۲۰ €۳٫۵۸ ۱٫۵۰ € تاکسی (۱ کیلومتر)
€۱٫۴۲ €۱٫۶۳ €۱٫۵۲ ۱٫۲۴ € بنزین (۱لیتر)
€۲٫۷۰ €۳٫۰۰ €۳٫۱۲ ۲٫۴۰ € بلیط یک طرفه مترو
€۲۰٫۰۰ €۲۴٫۶۰۰ €۲۴٫۳۸۵ €۲۰٫۰۰۰ ماشین جدید و کوچک
€۲۹٫۰۳ €۲۸٫۸۳ €۷۴٫۱۳ ۲۶٫۷۵ € هزینه ماهیانه باشگاه تناسب اندام
€۱۱٫۰۰ €۱۱٫۰۰ €۱۶٫۵۴ ۱۰٫۰۰ € سینما، ۱صندلی
۱٫۸۸ ۲٫۳۷ ۱٫۶۲ ۲٫۲۱ نرخ بهره وام برای نرخ ثابت ۲۰ ساله
€۷۲۲٫۸۴ €۱٫۰۲۰٫۵۱ €۱٫۳۳۵ €۷۲۴٫۶۵ اجاره آپارتمان ۱ خوابه مرکز شهر
€۵۳۹٫۶۵ €۸۱۰٫۲۳ ۱٫۰۴۸ €۵۷۷٫۲۹ اجاره آپارتمان ۱ خوابه خارج از شهر
€۲٫۲۵۲ €۲٫۳۴۰٫۱۱ €۴٫۸۷۰ ۱،۹۹۶٫۵۲ € متوسط درآمد ماهیانه پس از کسر مالیات

ویزای تحصیلی اروپا و کار دانشجویی ضمن تحصیل در اروپا

یکی از سوالاتی که برای متقاضیان تحصیل در اروپا مطرح است این موضوع است که آیا دانشجو با ویزای تحصیلی اجازه کار خواهد داشت؟ و اینکه آیا با کار دانشجویی امکان پوشش هزینه های تحصیل و زندگی در اروپا وجود دارد؟ به طور کلی ویزای تحصیلی اروپا در صورتی که بالای یکسال باشد به صورت بلندمدت صادر شده و دانشجو می تواند به صورت پاره وقت کار کند. میزان ساعاتی که با ویزای دانشجویی اجازه کار خواهید داشت از ۱۰ الی ۳۰ ساعت در هفته متغیر خواهد بود. البته باید به این موضوع توجه کنید که اجازه کار دانشجویی تنها برای دانشجویان بالای ۱۸ سال می باشد و دانش آموزان اجازه کار ندارند. نوع کار پاره وقت بسته به مهارت متقاضی متفاوت بوده و می تواند به صورت پروژه ای و یا ساعتی باشد. در اکثر کشورها سابقه کاری که در هنگام دانشجویی انجام می دهید می تواند تاثیر مثبت و مستقیمی در یافتن کار بعد از فارغ التحصیلی داشته باشد.

لینک پیشنهادی و مفید : کار دانشجویی همراه با تحصیل در اروپا

کار دانشجویی در خارج از کشور - کار ضمن تحصیل در خارج

ویزای تحصیلی اروپا و بررسی ویزای همراه

افرادی که به منظور ادامه تحصیل در دانشگاه ها اقدام به اخذ ویزای تحصیلی اروپا می نمایند، می توانند از طریق ویزای همراه برای اقامت خانواده خود درخواست نمایند. این ویزای همراه می تواند به صورت ویزای توریستی و یا با اجازه کار open work permit باشد. در امور مهاجرتی در اعم موارد منظور از همراه همسر و یا پارتنر و فرزندان زیر ۱۸ سال شخص می باشد. با توجه به نوع روش مهاجرتی و همینطور کشور مقصد، همراه شرایط متفاوتی را تجربه خواهد کرد.

کشور آلمان در زمان صدور ویزای تحصیلی اجازه الحاق خانواده را تا پایان مدت زمان تحصیل فرد می دهد. یعنی اگر شما با ویزای تحصیلی اروپا وارد آلمان شده و به اصطلاح Aufenthaltserlaubnis یا اجازه اقامت تحصیلی آلمان را دارید همراهان شما نیز اجازه اقامت در آلمان را خواهند داشت. به طور معمول تمام شرایط ویزای شخص اصلی شامل حال همراه نیز خواهد شد.

دانمارک از جمله کشورهایی است که همراه از همان ابتدا اجازه ورود به خاک این کشور را داشته و به صورت تمام وقت اجازه کار خواهد داشت. بنابراین اگر قصد درخواست ویزای تحصیلی اروپا را دارید ، تحصیل در دانمارک می تواند یکی از گزینه های اصلی شما باشد تا از ابتدا برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود درخواست اقامت نمایید.

در خصوص تحصیل در کشور هلند نیز همراهان می توانند با فاصله ای در حدود یک الی دو ماه به شما ملحق شده و همسرتان پس از اخذ اجازه کار در این کشور به جستجوی کار بپردازد.

اتریش نیز به دلیل امکان تحصیل رایگان مقصد بسیاری از دانشجویان می باشد. البته باید بدانید که امکان درخواست همزمان برای همسر و فرزندان شما وجود ندارد اما به محض ورود به اتریش و ثبت نام در دانشگاه یا کالج می توانید درخواست الحاق خانواده کنید.

تحصیل در اروپا - ویزای تحصیلی اروپا

جالب است بدانید زمانی که برای ویزای تحصیلی فرانسه اقدام می نمایید می توانید به صورت همزمان درخواست ویزای همراه کرده و با همراهان خود وارد فرانسه شوید.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد اقامت و تحصیل در دانمارک

ویزای تحصیلی اروپا و معرفی دانشگاه های برتر برای تحصیل در اروپا

از جمله مواردی که افراد در هنگام اخذ ویزای تحصیلی اروپا میبایست در نظر بگیرند اعتبار دانشگاه های کشور مقصد می باشد. همانگونه که گفته شد تحصیل در اروپا در برخی کشورها رایگان بوده و برای تحصیل در برخی دیگر میبایست هزینه تحصیل پرداخت شود.

برای تحصیل در دانشگاه های برتر اروپا باید ویژگی هایی را دارا باشید. مواردی نظیر داشتن معدل بالا، داشتن مقالات چاپ شده معتبر، سابقه پژوهشی و تحقیقاتی و… شانس شما را برای تحصیل در این دانشگاه ها بالا می برند. در ادامه لیستی از ۲۰ دانشگاه برتر اروپا مشاهده خواهید کرد:

رتبه

نام دانشگاه

کشور

۱ University of Oxford انگلستان
۲ University of Cambridge انگلستان
۳ The University of Edinburgh انگلستان
۴ Eidgenössische Technische Hochschule Zürich سوئیس
۵ University College London انگلستان
۶ The University of Manchester انگلستان
۷ Katholieke Universiteit Leuven بلژیک
۸ Universität Wien اتریش
۹ Universitetet i Oslo نروژ
۱۰ Universidad Complutense de Madrid اسپانیا
۱۱ The London School of Economics and Political Science انگلستان
۱۲ Universitat de Barcelona اسپانیا
۱۳ Universidade do Porto پرتغال
۱۴ Universität München آلمان
۱۵ Moscow State University روسیه
۱۶ University of Glasgow انگلستان
۱۷ Università degli Studi di Bologna ایتالیا
۱۸ University of Leeds انگلستان
۱۹ The University of Nottingham انگلستان
۲۰ Freie Universität Berlin آلمان

ویزای تحصیلی اروپا و مدارک مورد نیاز تحصیل در اروپا

اگر قصد اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی اروپا و ادامه تحصیل در اروپا در مقاطع مختلف را دارید می بایست بدانید که پیش از مرحله ویزا باید از دانشگاه یا کالج و یا موسسه ای در کشور مورد نظر خود درخواست پذیرش یا اصطلاحا Admission نموده و با در دست داشتن پذیرش مشروط و یا قطعی اقدام به اخذ ویزا نمایید. همچنین امکان اخذ ویزای تحصیلی اروپا بدون مدرک زبان وجود دارد. متقاضیانی که تمایل دارند دوره زبان را نیز در کشور مورد نظر و پیش از شروع مقطع اصلی خود بگذرانند می توانند با اخذ پذیرش مشروط کمبود زبان خود را پیش از شروع ترم جبران نمایند.

به طور کلی برای اخذ ویزای تحصیلی اروپا نیازمند مدارکی خواهید بود که شامل زیر می باشد:

 • نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر
 • پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • مدارک هویتی دیگر مانند شناسنامه و کارت ملی
 • عکس پاسپورتی
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • سند ازدواج در صورت تاهل
 • نامه تمکن مالی
 • مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه
 • انگیزه نامه یا SDF
 • آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات

تحصیل در اروپا - ویزای تحصیلی اروپا

ویزای تحصیلی اروپا و موقعیت کار پس از تحصیل در اروپا

با توجه به پیشرفت های اقتصادی و صنعتی که اروپا داشته است و هم چنین وجود بستر مناسب برای افراد خواهان راه اندازی کسب و کار و صاحبان مشاغل و همین طور حمایت هایی که دول اروپایی از نیروی کار داخلی به عمل می آورد، سبب شده تا افراد زیادی در جست و جوی کار در اروپا باشند. دانشجویانی که با اخذ ویزای تحصیلی اروپا به خاک این قاره وارد می شوند همواره اجازه دارند که ضمن تحصیل به کار دانشجویی بپردازند و بسیاری از کشورها نیز این امکان را برای دانشجویان فراهم کرده اند که پس از اتمام تحصیلات و یافتن شغل تمام وقت، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند. نکته ای در این مورد وجود دارد آنست که بهتر است به منظور کاریابی بهتر با زبان کشور مورد نظر آشنایی پیدا کرده و همینطور در حین تحصیل خود سابقه کاری پاره وقت کسب نموده باشید. دانشجویانی که با ویزای تحصیلی اروپا در اتریش تحصیل نموده باشند اجازه دارند تا ۶ ماه بعد در تحصیل خود در محیط باقی مانده و به دنبال کار مرتبط با تخصص خود بگردند. این فرصت کاریابی در کشورهای گوناگون متفاوت می باشد. این مدت زمان کاریابی در آلمان ۱۸ ماه و در کشور هایی نظیر نروژ و هلند ۶ ماه و در دانمارک ۱۲ ماه می باشد. علاوه بر آشنایی با زبان رسمی کشور مورد نظر، توجه به نرخ بیکاری آن کشور نیز از جمله مواری است که توجه به آن می توان مفید باشد. در ادامه نرخ بیکاری کشورهایی که به منظور تحصیل مورد علاقه دانشجویان زیادی است را مشاهده می نمایید. همان طور که پیداست در سال ۲۰۱۹ کمترین میزان نرخ بیکاری مربوط به کشور چک با ۲% و بیشترین میزان آن با اختلاف زیادی یونان با ۱۷ % نرخ بیکاری بوده است.

نمودار نرخ بیکاری کشورهای اروپایی

ویزای تحصیلی اروپا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در اروپا

راه های مختلفی به منظور مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت و پاسپورت کشورهای اروپایی وجود دارد. یکی از پر طرفدارترین و ارزان ترین راه های مهاجرتی اخذ ویزای تحصیلی اروپا می باشد. البته باید به این نکته توجه کنید که صرف تحصیل در اروپا منجر به اخذ تابعیت نمی شود اما عموم کشورها بعد از فارغ التحصیلی به دانشجو اجازه می دهند تا با ماندن در محیط با مدرک خود به دنبال کار مرتبط باشند و زمانی که کار مناسب با حداقل حقوق پایه و بیمه را یافته باشید می توانید با مراجعه به اداره مهاجرت اقدام به اخذ اقامت کاری نمایید. با توجه به شرایط کشور موردنظر بعد از گذشت ۳ الی ۵ سال می توانید درخواست اقامت دائم نموده و بین ۲ الی ۵ سال بعد از اقامت دائم بسته به کشور مورد نظر درخواست تابعیت و پاسپورت نمایید. برای درخواست پاسپورت شرایطی از قبیل رعایت شرط حضور، تسلط به زبان رسمی کشور مورد نظر، قبولی آزمون شهروندی و همینطور عدم سوء پیشینه و سازگاری با محیط مورد نیاز می باشد.

پاسپورت اروپایی ـ اخذ اقامت اروپا و تابعیت اروپا

اعزام دانشجو به اسپانیا
تحصیل در سوئد
تحصیل در ایتالیا

ویزای تحصیلی اروپا و سخن پایانی در باب تحصیل در اروپا

ویزای تحصیلی اروپا ۲۰۲۰ و وضعیت اخذ اقامت و تابعیت و پاسپورت بعد از اتمام تحصیل و همینطور شرایط کار ضمن تحصیل در اروپا و بعد از آن در این مقاله به صورت کاملا علمی مورد تحقیق و تحلیل قرار گرفت. از آنجا که امکان تحصیل رایگان در برخی از کشورهای اروپایی وجود دارد در صورتی که تمایل به اخذ ویزای تحصیلی اروپا و تحصیل در اروپا دارید پیشنهاد می کنیم شرایط این کشورها را به دقت مورد ارزیابی قرار دهید تا با اطمینان خاطر و بررسی کامل اقدام به اخذ پذیرش و ویزا نموده باشید. امید که مقاله شرایط اخذ ویزای تحصیلی اروپا و تحصیل در اروپا که توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش نگارش شده است گامی در زدودن ابهامات شما عزیزان برداشته باشد. شما سروران گرامی میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال و یا درخواست در خصوص تحصیل در اروپا در سال ۲۰۲۰ بررسی شرایط تان با مشاوران ما تماس گرفته و یا با ثبت شماره خود از طریق واتساپ مشاوره اولیه رایگان دریافت کنید. هم چنین این امکان فراهم گردیده است که در بخش پرسش و پاسخ همگانی این سایت سوالات خو در زمینه نحوه اخذ ویزای تحصیلی اروپا را مطرح نمایید تا در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. ABR گفته:

  سلام برای تحصیل توی مجارستان
  هزینه های تحصیل چقدر میشه برای لیسانس مدیریت ام بی ای؟ ویزای تحصیلی راحت میده مجارستان به ما ایرانیا؟ آخه من یه بار برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا اقدام کردم رد شدم

  پاسخ