ویزای تحصیلی استرالیا و بررسی جامع تحصیل در استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا شرایط تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی، هزینه های تحصیل و زندگی، مدارک و شرایط لازم برای مهاجرت از طریق تحصیل به کشور استرالیا را در این مقاله برای شما مورد نقد و بررسی قرار می دهیم. ویزای دانشجویی استرالیا چه شرایطی را نیاز دارد؟ شرایط سنی اخذ ویزای تحصیلی استرالیا چگونه است؟ آیا اخذ ویزای تحصیلی استرالیا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟ مدارک لازم برای اخذ ویزی تحصیلی استرالیا در مقاطع دانشگاهی چیست؟ آیا امکان تحصیل رایگان در استرالیا وجود دارد؟ هزینه های ویزای تحصیلی استرالیا و زندگی در این کشور نسبت به اروپا چگونه است؟ برای اطلاع از تمامی نکات درباره مهاجرت تحصیلی به کشور استرالیا ، این مقاله می تواند منبعی کامل برای شما متقاضیان تحصیل در این کشور باشد. استرالیا کشوری در قاره ی اقیانوسیه است که از لحاظ کیفیت زندگی، سطح رفاه و امنیت و بالا بودن سطح علمی دانشگاه ها مقصد بسیار مناسبی برای مهاجرت می باشد. موسسه حقوقی ملک پور ( MIE اتریش) با ارائه ی مقالات علمی معتبر و داشتن تجربه ی تخصصی ۱۵ ساله در زمینه ی مهاجرت، می تواند راهنمای جامع و دقیقی برای تحصیل در استرالیا یا مهاجرت به انواع روش ها و به تمامی کشور ها برای شما باشد. شما می توانید با جست و جوی کلمه ملک پور در گوگل و سایر فضا های مجازی ما را دنبال کنید یا در صورت هر گونه سوال از مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین این موسسه بهرمند گردید. در ادامه با ما همراه باشید.

ویزای تحصیلی استرالیا
 • ویزای تحصیلی استرالیا و شرایط عمومی
 • ویزای تحصیلی استرالیا و تحصیل در مدارس
 • ویزای تحصیلی استرالیا و تحصیل در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی استرالیا و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی استرالیا و تحصیل در مقطع دکتری
 • ویزای تحصیلی استرالیا به همراه بورسیه تحصیلی
 • ویزای تحصیلی استرالیا و هزینه های تحصیل و زندگی
 • ویزای تحصیلی استرالیا و کار دانشجویی
 • ویزای تحصیلی استرالیا و بررسی ویزای همراه
 • ویزای تحصیلی استرالیا و معرفی دانشگاه های برتر
 • ویزای تحصیلی استرالیا و مدارک مورد نیاز
 • ویزای تحصیلی استرالیا و انواع آن
 • ویزای تحصیلی استرالیا وطریقه اقدام برای تحصیل در استرالیا
 • ویزای تحصیلی استرالیا و موقعیت کار پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی استرالیا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت
 • ویزای تحصیلی استرالیا و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای تحصیلی استرالیا و شرایط عمومی

استرالیا کشوری قرار گرفته در بین اقیانوس های هند، آرام و منجمد جنوبی است که با هیچ کشوری مرز زمینی ندارد. مساحت این کشور ۷۶۸۶۸۵۰ کیلومتر مربع است که از کشور های پهناور جهان به حساب می آید. جمعیت استرالیا نزدیک به ۲۶ میلیون نفر است و پایتخت این کشور شهر کانبرا می باشد. گفتنی است که شهر های پر جمعیت و مهم کشور استرالیا شهر های ملبورن و سیدنی هستند. استرالیا دین رسمی ندارد اما ۵۵ درصد مردم در این کشور مسیحی هستند ۳۱ درصد بی دین هستند و ما بقی پیروان سایر ادیان می باشند. واحد پول رسمی در این کشور دلار استرالیا می باشد. کشور استرالیا به دلیل سطح رفاه و کیفیت بالا، در بین کشور هایی قرار دارد که متقاضیان زیادی را به خود جذب می کند.

شرایط سنی مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی استرالیا برای تحصیل در مقاطع مختلف متفاوت است اما به طور کلی برای مقطع لیسانس از ۱۸ سال تا نهایتا ۲۱ سال و برای مقطع فوق لیسانس ماکسیمم تا ۲۷ سال میتوان اقدام کرد.

اخذ ویزای تحصیلی استرالیا و تحصیل در این کشور نیازمند تمکن مالی مناسب است و افراد باید از شرایط مالی نسبتا خوبی برخوردار باشند. تحصیل از روش های محبوب مهاجرتی به حساب می آید و همه ساله متقاضیان زیادی خواهان تحصیل در استرالیا هستند. در ادامه به بررسی ویزای تحصیلی استرالیا می پردازیم:

چرا تحصیل در استرالیا - شرایط ویزای تحصیلی استرالیا - شرایط تحصیل در استرالیا

استرالیا شرایط اخذ ویزای تحصیلی استرالیا را برای دانشجویان بین المللی با استفاده از ۱۲۰۰ موسسه آموزشی و ۲۲۰۰۰ هزار دوره تحصیلی فراهم آورده است.  شما می توانید برای تمام مقاطع تحصیلی استرالیا اقدام کنید. مدراس ابتدایی و دبیرستان تا دوره های آموزشی کاری و تحلیلی و همچنین دوره های زبان و تحصیل در مقاطع عالی از این قبیل هستند. صرف نظر از آنچه که شما می خوانید و مدت زمان آن دولت استرالیا ویزای تحصیلی استرالیا را متناسب با آن ارائه کرده است و به صورت کامل از دانشجویان بین المللی حمایت می کند.

اداره خدمات آموزشی برای دانشجویان بین المللی ESOS و و دستورالعمل ملی برای مقامات ثبت نام و تهیه کنندگان دوره های آموزشی و کاری برای دانش آموزان بین المللی استاندارهای را برای آموزش این دانشجویان و تحصیل در استرالیا فراهم کرده اند. به عنوان یک دانشجو بین المللی که که ویزای تحصیلی استرالیا را دارا می باشد، شما باید در یک موسسه آموزشی استرالیا مشغول به تحصیل شده و دوره آموزشی شما در اداره ثبت نام موسسات و دوره های دانشجویی خارج از کشور CRICOS ثبت شده باشد. CRICOS تضمین می کند که موسسه و دوره تحصیلی که با آن ویزای تحصیلی استرالیا را کسب کرده اید صلاحیت و استاندارد لازم مورد انتظار دانشجوی بین المللی را دارا است. برای اطلاع از دوره های تحصیلی و موسسات آموزشی استرالیا می توانید عبارت تحصیل در استرالیا را با کلیدواژه ملک پور در گوگل سرچ کنید.

شرایط تحصیل در استرالیا
مهاجرت تحصیلی به استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا و تحصیل در مدارس

امکان اخذ ویزای تحصیلی استرالیا برای تحصیل افراد زیر ۱۸ سال در مدارس استرالیا وجود دارد. تحصیل در استرالیا از سن ۷ سالگی آغاز می شود و بچه ها در این سن به مدارس مقطع ابتدایی می روند. این دوره تا پایان ۱۲ سالگی ادامه دارد و پس از آن به مقطع دبیرستان وارد می شوند و تا ۱۸ سالگی نیز در این دوره هستند. پس از اتمام این دوره دانش آموزان می توانند برای تحصیل در مقاطع دانشگاهی وارد دانشگاه ها شوند. دوره های کالج در استرالیا را می توان در همان دوره های دبیرستان گنجاند که دانش آموزان از سن ۱۵ تا ۱۸ سالگی، می توانند در دوره های کالج تحصیل کنند و وارد دانشگاه شوند. در کشور استرالیا نیز مانند همه ی کشور های جهان، مدارس به دو دسته تقسیم می شوند. مدارس خصوصی و مدارس دولتی. تحصیل در مدارس دولتی فقط برای کسانی امکان پذیر است که اقامت دائم استرالیا را اخذ کرده باشند یا شهروند و تبعه استرالیا باشند. اما همه ی دانش آموزانی که از کشور های دیگر در استرالیا حضور دارند تمایل دارند که در مدارس خصوصی این کشور تحصیل کنند؛ زیرا مدرسه میتواند حضانت فرزندان را بر عهده گیرد و نیازی به وجود پدر یا مادر دانش آموز نیست. اما به طور کلی کشور استرالیا برای حضور والدین در کنار فرزندانشان در حین تحصیل، ویزایی موسوم به ویزای گاردین صادر می کند که به آنها اجازه ی ورود و حضور در کنار فرزندان را می دهد.

تحصیل در مدارس کانادا ـ مهاجرت تحصیلی به کانادا ـ دبیرستان های کانادا

در جدول زیر نام تعدادی از مدارس خصوصی کشور استرالیا را مشاهده می فرمایید:

Saints Parish School Portland Woodford VIC Falls Creek VIC
Eagle Point VIC Hamilton VIC Monivae College  Hamilton VIC
Grassmere VIC Halls Gap VIC

تحصیل در مدارس اتریش
تحصیل در مدارس کانادا
معرفی کالج بلربیز

ویزای تحصیلی استرالیا در مقطع کارشناسی

ویزای تحصیلی استرالیا در مقطع کارشناسی یا لیسانس در این کشور مستلزم داشتن شرایطی مانند ارائه ی مدرک دیپلم ۱۲ ساله به همراه مدرک زبان IELTS آکادمیک با نمره ی ۶ می باشد. همه ی افرادی که به منظور تحصیل استرالیا با مدرک دیپلم در این مقطع وارد می شوند بهتر است ابتدا در دوره ی فاندیشن قبل از لیسانس در این کشور شرکت کنند و بعد از اتمام این دوره وارد کورس اصلی بشوند. شرکت در این دوره ها نیازی به مدرک زبان ندارد. لذا امکان اخذ ویزای تحصیلی استرالیا بدون مدرک زبان وجود دارد. داشتن مدرک دیپلم با نمره ی معدل حداقل ۱۵ نیز از دیگر شرایط ورود به دانشگاه های استرالیا در مقطع لیسانس است. هزینه های تحصیل در مقطع لیسانس بستگی به نوع رشته و دانشگاهی که فرد در آن درس می خواند تفاوت دارد اما به طور کلی کمترین هزینه ی دوره های لیسانس ۱۸ هزار دلار است و طول تحصیل در این دوره ها پروسه ای ۴ ساله را نیاز دارد. استرالیا دارای دانشگاه های با سابقه ی بسیاری است که در بخش معرفی دانشگاه های برتر استرالیا به آن خواهیم پرداخت.

تحصیل در مقطع کارشناسی در خارج از کشور ـ تحصیل در مقطع لیسانس در خارج از کشور

تحصیل در استرالیا و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس در استرالیا در انواع رشته ها امکان پذیر است. اما مانند سایر مقاطع شرایط و مدارک خاص خود را نیاز دارد. این مقطع نسبت به نوع رشته ی متقاضی،طول دوره مدت زمان مختلفی دارد اما عموما این دوره بین ۱ سال و نیم تا ۲ سال به طول می انجامد. از شروط اصلی برای ادامه ی تحصیل در مقطع فوق لیسانس در استرالیا داشتن مدرک لیسانس معتبر از دانشگاه و ارائه ی رزومه ی تحصیلی خوب و نمرات بالا در مقطع قبلی( لیسانس) به همراه داشتن مدرک زبان IELTS  با نمره ی حداقل ۶٫۵ آکادمیک می باشد. باقی مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی استرالیا را در قسمت مدارک مورد نیاز بررسی خواهیم کرد. دانشجویان فوق لیسانس در استرالیا با همان موضوعی که در پایان نامه ی مقطع کارشناسی ارشد ارائه داده اند، می توانند به مقطع دکترا ورود کنند و پذیرش مقطع دکتری نیز برای آنها فراهم شود. مانند بقیه دانشجویان خارجی در همه ی کشورها، استرالیا نیز امکان کار کردن برای دانشجویان مقطع فوق لیسانس را فراهم کرده است و دانشجویان می توانند به مدت ۲۰ ساعت در هفته مشغول به کار شوند تا قسمتی از هزینه های خود را پوشش دهند.

تحصیل در استرالیا - شرایط ویزای دانشجویی استرالیا - ویزای تحصیلی استرالیا - تحصیل در دانشگاههای استرالیا

چنانچه تمایل به اخذ ویزای تحصیلی استرالیا هستید و به اطلاعات مکفی در رابطه با اخذ این ویزا نیازدارید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و اطلاعات کاملی در این رابطه دریافت نمایید.

اعزام دانشجو به استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا و تحصیل در مقطع دکتری

برای ادامه ی تحصیل در مقطع Ph.d در کشور استرالیا ، متقاضی باید دارای رزومه ی علمی و تحقیقاتی مناسب باشد تا بتواند در این مقطع ادامه تحصیل بدهد. دانشگاه های استرالیا در قبال کسانی که شرایط و رزومه ی علمی و پژوهشی خوبی دارند نیز بورسیه اعطا می کند. دانشجویانی که بورسیه های کامل و یا Full-Fund دریافت می کنند تمامی هزینه های تحصیل و زندگی را از دولت استرالیا یا دانشگاهی خاص در استرالیا دریافت می کنند. مدارکی که برای تحصیل در مقطع دکتری در استرالیا نیاز است دانشجویان ارائه دهند عبارت است از:

 • ارائه ی مدارک مقاطع قبلی ( لیسانس و فوق لیسانس)
 • داشتن مدرک IELTS با نمره ی حداقل ۷
 • داشتن استاد راهنما یا سوپروایزر
 • داشتن رزومه ی تحصیلی مناسب همراه با مقالات و پژوهش های معتبر علمی

این مدارک از شرایط اصلی ادامه ی تحصیل در مقطع دکتری یا Ph.d می باشد. دانشجویان در این مقطع نیز اجازه کار به صورت هفتگی به مدت ۳۰ ساعت در هفته را دارند. تمکن مالی لازم برای تحصیل در مقطع دکتری در استرالیا را می توان مبلغی بین ۲۰ الی ۳۰ هزار دلار استرالیا در نظر گرفت.

تحصیل در مقطع دکترا در خارج از کشور - ویزای تحصیلی دکترا

ویزای تحصیلی استرالیا به همراه بورسیه تحصیلی

استرالیا مانند تمامی کشور های دیگر برای افرادی که شرایط تحصیلی و رزومه ی علمی وپژوهشی سطح بالایی داشته باشند بورسیه هایی رااعطا می کند که این بورسیه ها شامل پوشش همه یا برخی از هزینه های تحصیل یا زندگی دانشجویی با عنوان Fund میشود. لازمه ی اخذ بورسیه ها برای گرفتن ویزای تحصیلی استرالیا و تحصیل در این کشور، داشتن مدرک زبان IELTS با نمره ی حداقل  ۷، ارائه ی مقالات ISI، داشتن مقالات و پژوهش های معتبر در سطح جهانی و سایر مدارکی دال بر تخصص و تجربه ی بالا در زمینه ی مورد نظر است.

بورسیه تحصیلی در خارج از کشور

در جدول زیر نام برخی از بورسیه های کشور استرالیا در سال ۲۰۲۰ به دانشجویان را مشاهده می کنید:

جایزه موسیقی دانشگاه جیمز کوک الیزابت پیرس در استرالیا ، ۲۰۱۹

بودجه جزئی

دانشگاه : جیمز کوک

مقطع: کارشناسی ارشد ، دکتری

همه رشته ها

شهروندان استرالیا و نیوزلند

Deakin India 20٪ بورس تحصیلی

بودجه :جزئی

دانشگاه Deakin

مقطع : کارشناسی ، کارشناسی ارشد ،

همه ی رشته ها

فقط برای دانشجویان هندی

بورس های دانشکده حسابداری QUT

بودجه جزئی

دانشگاه صنعتی کوئینزلند

فقط رشته ی حسابداری

دانش آموزان بین المللی

بورس تحصیلی دانشجویان بین المللی دانشگاه باند در استرالیا ، ۲۰۱۹

بودجه: جزئی

دانشگاه: باند

مقطع : کارشناسی ، کارشناسی ارشد

موضوعات: همه ی رشته ها

فقط اتباع مراکش

کمک هزینه سفر دانشکده هنری دانشگاه RMIT در استرالیا ، ۲۰۱۹

بودجه جزئی

دانشگاه RMIT استرالیا

کارشناسی

مسافرتی

دانش آموزان بین المللی

۵۰۰۰ دلار AUD بورسیه Tom Zucker ، دانشگاه ملبورن ، ۲۰۱۹

بودجه جزئی ۵۰۰۰ دلار AUD

دانشگاه ملبورن

تحصیلات تکمیلی

ویزای تحصیلی استرالیا و هزینه های تحصیل و زندگی

هزینه های تحصیل در استرالیا نسبت به نوع مقطع تحصیلی و دانشگاه فرد متفاوت است اما به طور کلی هزینه های تحصیل درمقطع لیسانس درکشور استرالیا بین ۱۶۰۰۰ هزار دلار استرالیا تا ۳۳۰۰۰ هزار دلار استرالیا، تحصیل در مقطع فوق لیسانس حدودا بین ۲۰۰۰۰ هزار دلار تا ۳۷۰۰۰ هزار دلار، و هزینه ی تحصیل در مقطع دکتری نیز بین ۲۰۰۰۰ هزار دلار تا ۳۷۰۰۰۰ هزار دلار استرالیا می باشد. تحصیل در مدارس و کالج های این کشور نیز بین ۸۰۰۰ هزار دلار استرالیا تا ۳۰ هزار دلار استرالیا بسته به امکانات مدرسه و کالج متفاوت است. در مورد هزینه های زندگی در استرالیا نمی توان به طور دقیق نظر داد زیرا هزینه های زندگی هر شخص متفاوت است و بستگی به سبک زندگی دارد. اما بر اساس سایت NUMBEO هزینه ی زندگی برای ۱ نفر در ماه بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ دلار هزینه دارد. دانشجویان متاهل باید برای همسر و فرزند خود هرکدام مبلغ ۷ هزار دلار برای همسر و برای هر فرزند مبلغ ۴ هزار دلار در سال را در نظر داشت. در جدول زیر هزینه ی برخی اقلام مصرفی را مشاهده می کنید:

۱٫۶۴ A$ ۱٫۵ لیتر شیر
۲٫۸۷ A$ ۵۰۰ گرم نان
۲٫۶۷ A$ ۱ کیلو گرم برنج
۴٫۸۶ A$ ۱۲ عدد تخم مرغ
۸٫۱۰ A$ ۱ کیلو گرم پنیر
۱۲٫۲۷ A$ ۱ کیلو گرم مرغ
۱۵٫۵۰ A$ ۱ کیلو گرم گوشت
۴٫۵۰ A$ ۱ کیلو گرم سیب
۳٫۸۷ A$ ۱ کیلو گرم موز
۵٫۱۶ A$ ۱ کیلو گرم پرتقال
۳٫۷۶ A$ ۱ کیلو گرم گوجه فرنگی
۳٫۳۸ A$ ۱ کیلو گرم پیاز
۲٫۹۸ A$ ۱ کیلو گرم سیب زمینی
۱۸،۲۳۷،۵A$ در مرکز شهر آپارتمان ۱ خوابه
۱۴،۴۱۲،۴A$ خارج از مرکز شهر آپارتمان ۱ خوابه
۳۰،۸۳۳،۳A$ در مرکز شهر آپارتمان ۱خوابه
۲۱،۵۱۷،۹A$ خارج از مرکز شهر آپارتمان ۳ خوابه

در زیر نمودار هزینه های زندگی و اقامت در کشور استرالیا را مشاهده می نمایید

نمودار هزینه های زندگی در استرالیا

هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا و کار دانشجویی

همانطور که گفته شد مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی استرالیا و تحصیل در این کشور، مانند بسیاری از کشور های دیگر جهان اجازه کار کردن برای دانشجویان مانعی ندارد و همه ی دانش جویان بین الملی مجاز به انجام کار های نیمه وقت و دانش جویی در زمان های آزاد خود هستند. اجازه ی کار کردن در هر مقطع متفاوت است و ساعات کاری برای دانشجویان هر مقطع با مقاطع دیگر یکسان نیست. برای تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس دانشجویان مجاز به ۲۰ ساعت کار در هفته و دانشجویان مقطع دکتری اجازه ی کار کردن به مدت ۳۰ ساعت در هفته را دارند. با این میزان کار افراد می توانند بخشی از هزینه های خود در استرالیا را پوشش دهند.

شرایط کار ضمن تحصیل در خارج از کشور

ویزای تحصیلی استرالیا و بررسی ویزای همراه

افرادی که برای تحصیل به کشور های دیگر مهاجرت می کنند تمایل دارند که ( در صورت وجود ) بتوانند همسر و فرزند خود را با خود به آن کشور ببرند. در علم مهاجرت برای همراه تعریفی این چنینی می شود: همراه به منزله ی همسر و فرزند تا ۱۸ سال تلقی می شود. در زمینه ی بررسی ویزای همراه برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا این امر امکان پذیر است اما نه به صورت همزمان. بعد از وارد شدن شخص اصلی به دانشگاه متقاضی میتواند برای الحاق به خانواده درخواست دهد تا همسر و فزندش به او ملحق شوند. پروسه ی الحاق همراه به شخص اصلی در استرالیا بین ۳ الی ۵ ماه به طول می انجامد و مدارک و شرایط خاصی مانند سند رسمی ازدواج، نامه ی اقامت همسر در استرالیا، پرینت بانکی مبنی بر تمکن مالی مورد نیز و … نیاز دارد. همراه شخص اجازه ی کار کردن به مدت ۴۰ ساعت در هفته را دارد که این مقدار زمان برای همراهان دانشجوی مقطع لیسانس است. برای همراهان دانشجویان مقطع فوق لیسانس اجازه ی کار تمام وقت صادر می شود و می تواند در دوره های تحصیلی کوتاه مدت نیز شرکت داشته باشد.

ویزای همراه برای مهاجرت به خارج از کشور

تحصیل در استرالیا و معرفی دانشگاه های برتر

دانشگاه های کشور استرالیا از نظر سطح علمی و کیفیت دانشگاه از سطح بسیار بالا و قابل قبولی برخوردار هستند.دلیل عمده ی تقاضای دانشجویان برای مهاجرت از طریق تحصیل در استرالیا همین سطح کیفیت دانشگاه ها می باشد. در میان لیست ۱۰۰ دانشگاه معتبر جهان از کشور استرالیا ۸ دانشگاه در این لیست قرار دارد در حالت کلی دانشگاه های استرالیا بین تمامی کشور ها رتبه ی ۹ را دارا هستند. در جدول زیر نام برخی از دانشگاه های کشور استرالیا را مشاهده می کنید:

University Rank Rank in word
 Australian National University (ANU) ۱ ۲۴th
 University of Melbourne ۲ ۳۹th
 University of Sydney ۳ ۴۲nd
 University of New South Wales (UNSW) ۴  ۴۵th
University of Queensland (UQ) ۵ ۴۸th
 Monash University ۶  ۵۹th
University of Western Australia (UWA) ۷ ۹۱st
 University of Adelaide ۸ ۱۱۴th
University of Technology, Sydney (UTS) ۹  ۱۶۰th
University of Newcastle ۱۰  ۲۱۴th
تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا و مدارک مورد نیاز

برای دستیابی به ویزای تحصیلی استرالیا مجموعه از مدارک و الزامات مورد نیاز است که در ادامه آن ها را برای شما بیان می کنیم.

الزامات زبان انگلیسی

در بیشتر موارد متقاضی نیاز دارد که گواهی دانش زبان انگلیسی خود را ارائه دهد سطح زبان انگلیسی خواسته شده در دانشگاه های با سطح زبان انگلیسی برای ویزای تحصیلی متفاوت است و باید به صورت کامل در هر درخواست بررسی شود.

الزامات آموزشی

با توجه به سطح موسسه آموزشی و مقطعی که برای آن اقدام می کنید مدرک زبان موردنیاز متفاوت است و شما باید اطلاعات دوره را به صورت کامل در سایت دانشگاه مطالعه کنید.

سطح زبان

همانطور که گفته شد سطح زبان با توجه به مقطع و موسسه آموزشی متفاوت است.

مدارس

الزامات ورودی بین مدارس بسته به نوع ایالت یا قلمروی که در آن تحصیل می کنید، متفاوت است. عملکرد و توانایی های علمی در طول فرایند برنامه در نظر گرفته می شود.

دوره های آموزشی فنی و حرفه ای

برای این دوره ها معمولا امتحان ورودی در نظر گرفته نمی شود مگر در موارد خاص که پیشنیازهای همچون سابقه کاری موردنیاز است.

تحصیلات عالی در مقطع کارشناسی

برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا در مقطع کارشناسی شما باید یک گواهی تحصیلات عالی دوره متوسطه در استرالیا (سال ۱۲) یا معادل آن در خارج از کشور داشته باشید. برخی از دوره های کارشناسی نیز ممکن است دارای سوابق خاصی باشند.

تحصیلات عالی و تحصیلات تکمیلی در استرالیا

همچنین با تکمیل رضایت بخش حداقل یک درجه در سطح مقطع کارشناسی، موسسه شما ممکن است توانایی تحقیق یا تجربه کاری مرتبط را در نظر بگیرد.

برای تحصیل در دبیرستان های استرالیا شما به یک دوره ای اولیه یا پایه ای دارید که اکثر موسسات آموزشی آن را ارائه می کنند.

الزامات ویزای تحصیلی استرالیا

الزامات ویزای تحصیلی استرالیا با توجه به دوره انتخابی متفاوت است و به صورت کلی به مدارک زیر نیاز دارد:

 • گواهی الکترونیکی تایید ثبت نام (eCoE)
 • واجد شرایط بودن و اثبات دلیل برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا
 • تمکن مالی کافی برای سفر ، تحصیل و زندگی در استرالیا
 • دانش زبان کافی
 • گواهی سلامت شخصیتی و جسمانی
 • بیمه سلامت قابل قبول در خارج از کشور

سایر مدارک به شرح زیر هستند:

 • گواهی تغییرنام در صورت عوض کردن اسم
 • گواهی نشان دهنده رابطه به همسر یا وابستگان
 • تاریخچه استخدام و برناهه های آموزشی
 • و …
ویزای استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا و انواع آن

استرالیا یک چارچوب مشخص ساده شده برای ویزای تحصیلی استرالیا را تحت عنوان SSVF معرفی کرده است. تحت نظر SSVF تمام درخواست های دانش آموزان بین المللی و ایجنت های تحصیلی به صورت آنلاین بررسی شده و این موضوع از طریق ساخت پروفایل در ImmiAccount فراهم شده است. در این بخش انواع ویزای تحصیلی استرالیا و انواع ویزا مرتبط با تحصیلی در استرالیا را به صورت کلی مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 • ویزای تحصیلی استرالیا ( SubClass 500 )

  تمام دوره های تحصیل در استرالیا که شامل این ویزا می شوند در زیر برای شما ارائه شده است.

  • ELICOS مستقل ( دوره های آموزشی زبان انگلیسی برای دانشجویان خارج از کشور )
  • تحصیل در استرالیا در مدارس و دبیرستان ها
  • برنامه های تبادل دانشجو در دوره های دبیرستان استرالیا
  • دوره های آموزشی فنی و حرفه ای در استرالیا
  • تحصیلات عالی
  • تحقیقات بعد از فارغ التحصیلی
  • دوره های غیر اختصاصی
  • دانشجویان بین المللی تحت حمایت وزارت امور خارجه یا دفاع
 • انواع دیگر ویزای تحصیلی در استرالیا

  برای دوره های کوتاه مدت تحصیلی شما می توانید از دیگر ویزای تحصیلی استرالیا تحت عنوان ویزای ملاقات کننده یا ویزای کار در تعطیلات استفاده کنید. این ویزاها به صورت مخصوص برای حامیان دانش آموزان نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 • ویزای ملاقات کننده (Subclasses 600, 601, 651 )

  • حداکثر سه ماه
  • قصد بازدید از استرالیا واقعی باشد.
  • اثبات صحت و سلامت جسمی و روانی
  • تمکن مالی برای دوره اقامت در استرالیا
 • ویزای کار در تعطیلات (Subclass 417 , 462)

  • حداکثر ۴ ماه
  • سن متقاضی بین ۱۸ تا ۳۰ سال و اعتبار کافی پاسپورت
  • هدف اصلی برای تعطیلات در استرالیا
  • ورود و اقامت در استرالیا به عنوان یک بازدید کننده واقعی
  • واجد شرایط از نظر شرایط سلامتی و شخصیت
  • بودجه کافی برای هزینه های سفر و پشتیبانی شخصی برای اقامت در استرالیا
 • ویزای حامی دانش آموز ( Subclass 590 )

  • دانش آموزانی که کمتر از ۱۸ سال هستند باید یک حامی مطمئن برای همراهی آن ها در استرالیا داشته باشند.
  • دوره تحصیلی ۳ ماهه یا در دوره های ELICOS  به اندازه ۲۰ ساعت در هفته تا زمان اعتبار ویزا
  • واجد شرایط برای اقامت موقت واقعی
  • تمکن مالی کافی برای هزینه های صفر و زندگی در استرالیا
  • سلامت جسمی و روانی
  • بیمه سلامت قابل قبول
 • ویزای تحصیلی استرالیا برای کار بعد از تحصیل (Subclass 485)

  • این ویزا به دانش آموزان بین المللی واجد شرایط که تحصیلات تکمیلی خود را در استرالیا به اتمام رسانده اند اجازه می دهد که در استرالیا بمانند و کار کنند.
  • متقاضی می تواند بین ۱۸ ماه تا ۴ سال در استرالیا با توجه به صلاحیتش بماند و کار کند.
  • این نوع ویزا نوع کار و تعداد ساعات کاری شما را محدود نمی کند.
  • تکمیل فرم این ویزا باید در استرالیا انجام شده باشد و متقاضی باید حداقل ۶ ماه قبل از آن را با ویزای تحصیلی استرالیا سپری کرده باشد.
  • متقاضی باید در استرالیا تحصیل کرده باشد ، به اندازه کافی زبان انگلیسی را بلد باشد و از سلامت جسمانی و روانی کافی برخوارد باشد. همچنین بیمه سلامت متقاضی نیز بسیار مهم است.
  • متقاضی باید شرایط خاصیی که از طریق آن برای تحصیل در استرالیا اقدام کرده است را فراهم کند.

شرایط ویزای تحصیلی استرالیا و الزامات و مدارک لازم به توجه به نوع ویزا متفاوت است و برای بروز ماندن پیشنهاد می شود که سایت دولتی کشور استرالیا در مورد تحصیلی در استرالیا را مطالعه بفرمایید. این وبسایت اطلاعات کاملی در مورد انواع ویزای تحصیلی در مقاطع مختلف استرالیا و شرایط برای همراهی خانواده و همسر را ارائه کرده است.

ویزای تحصیلی استرالیا و طریق اقدام برای تحصیل در استرالیا

برای تحصیل در استرالیا باید از یکی از دانشگاه های و موسسات آموزشی این کشور پذیرش داشته باشید که روند آن در ادامه بیان خواهد شد.

 • ارتباط با موسسه اموزشی و تکمیل فرم پذیرش، از طریق ایجنت آموزشی نیز می توان اقدام کرد.
 • دریافت نامه پذیرش
 • تایید ثبت نام
 • درخواس ویزا

ویزای تحصیلی استرالیا و موقعیت کار پس از تحصیل

اقامت های تحصیلی ( Study Permit ) در همه جای جهان اقامت های موقتی تلقی می شوند و برای تبدیل شدن به اقامت های دائم باید ابتدا تبدیل به اقامت های کاری ( Work Permit ) شوند. کشور استرالیا به دانش جویانی که در این کشور فارغ التحصیل می شوند فرصتی ۱۸ ماهه می دهد که در این مدت کار مرتبط با رشته ی خود را بیابند. اگر شغل مرتبط با مدرک تحصیلی خود را پیدا کردند نوع ویزای آنها از تحصیلی به کاری تبدیل می شود و می توانند اقامت دائم داشته باشند. با توجه به وسیع بودن بازار های شغلی در کشور استرالیا و همچنین نرخ بیکاری کم این کشور، دانشجویان برای جذب شدن به بازار کار و تبدیل اقامت تحصیلی به  اقامت کاری، مشکلی نخواهند داشت. در نمودار زیر نرخ بیکاری کشور استرالیا را در چند سال گذشته و در سال گذشته نیز مشاهده می کنید:

آخرین آمار نرخ بیکاری استرالیا در سال ۲۰۱۹:

ویزای تحصیلی استرالیا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت

همانطور که گفته شد مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی استرالیا منجر به اخذ اقامت دائم نمی شود و برای تبدیل شدن اقامت های موقت تحصیلی شخص باید پس از اتمام دوره ی تحصیل به کار مرتبط با رشته اش مشغول شود تا بتواند از طریق مجوز یا ویزای کاری استرالیا ، اقامت دائم ( Permanent Resident ) این کشور را دریافت کند. دولت استرالیا یک فرصت ۱۸ ماهه به دانشجویان میدهد که در این مدت کار مرتبط با فیلد تحصیلی شان را بیابند. لازم به ذکر است که این زمان تمدید نخواهد شد. در استرالیا افراد پس از ۴ سال کار کردن و دریافت اقامت دائم کشور استرالیا، برای اخذ تابعیت درخواست دهند که با داشتن تابعیت می توان پاسپورت کشور استرالیا را به دست آورد. موسسه ی حقوقی ملک پور با داشتن سالها تجربه در زمینه ی مهاجرت می تواند از طریق مشاوره های تخصصی شرایط شما را برای مهاجرت به سراسر دنیا راهنمایی کند.

هزینه مهاجرت به استرالیا
ویزای تحصیلی استرالیا و سخن پایانی

ویزای تحصیلی استرالیا هزینه های زندگی، مقاطع دانشگاهی، دانشاه های برتر، بورسیه های تحصیلی و تمام نکت مرتبط به مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی استرالیا مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. استرالیا کشوری در قاره ی اقیانوسیه است که از لحاظ سطح رفاه امنیت و زندگی و سطح علمی دانشگاه ها، از کشور های سطح بالای جهان به حساب می آید. از همین رو متقاضیان زیادی برای دست یابی به اقامت این کشور اقدام می کنند. ویزای تحصیلی استرالیا و به طور کلی مهاجرت از طریق تحصیل کم ریسک ترین راه مهاجرت است که با داشتن شرایط مناسب می شود برای این روش اقدام کرد. موسسه حقوقی ملک پور با داشتن تجربه و علم کافی در زمینه ی مهاجرت و حقوق بین الملل، با ارائه ی مقالات و ویدیو های به روز در رابطه مهاجرت به سراسر کشور های جهان می تواند منبعی موثق و کار آمد برای شما عزیزان باشد. امیدواریم با خواندن این مقاله اطلاعات کافی در زمینه ی ویزای تحصیلی استرالیا به دست آورده باشید. شما می توانید از طریق تماس با موسسه شرایط خود را به صورت رایگان مورد بررسی قرار دهید. همچنین در صورت هر گونه سوال می توانید در قسمت دیدگاهها و در بخش انجمن پرسش پاسخ مهاجرتی همین وبسایت به دنبال پاسخ مناسب و سریع از مشاورین ما باشید.

0 پاسخ