ویزای تحصیلی اسلواکی و بررسی آن

ویزای تحصیلی اسلواکی
 • ویزای تحصیلی اسلواکی و شرایط عمومی
 • ویزای تحصیلی اسلواکی و تحصیل در مدارس
 • ویزای تحصیلی اسلواکی و تحصیل در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی اسلواکی و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی اسلواکی و تحصیل در مقطع دکتری
 • ویزای تحصیلی اسلواکی به همراه بورس تحصیلی
 • ویزای تحصیلی اسلواکی و هزینه های تحصیل و زندگی در اسلواکی
 • ویزای تحصیلی اسلواکی و کار دانشجویی
 • ویزای تحصیلی اسلواکی و معرفی دانشگاه های برتر اسلواکی
 • ویزای تحصیلی اسلواکی و مدارک مورد نیاز اخذ ویزا
 • ویزای تحصیلی اسلواکی و موقعیت کار و اقامت پس از تحصیل

ویزای تحصیلی اسلواکی و مقدمه ای بر آن

ویزای تحصیلی اسلواکی ، شرایط تحصیل در اسلواکی و مدارک مورد نیاز به منظور اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. شرایط اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی چیست؟ دانشگاههای معتبر کشور اسلواکی کدام ها هستند؟ آیا با ویزای تحصیلی اسلواکی می توان بورس گرفت؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در باب ویزای تحصیلی اسلواکی پاسخ داده و تمامی نکات مهم و ضروری در این زمینه به صورت خلاصه و ساده خدمت شما عزیزان ارائه می گردد. تحصیل در اسلواکی به دلیل مناسب بودن هزینه های تحصیل و زندگی در اسلواکی و همچنین نزدیک بودن به کشور اتریش مورد توجه عده ای از دانشجویان بین المللی قرار گرفته است. اما آگاهی از شرایط تحصیل در اسلواکی و چگونگی اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی از جمله سوالاتی هستند که مد نظر دانشجویانی که در حال تحقیق و بررسی در رابطه با انتخاب کشوری مناسب به منظور ادامه تحصیل هستند، قرار می گیرد. ما در این مقاله سعی داریم تا شما را با شرایط تحصیل در اسلواکی و چگونگی اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی آشنا کرده و اطلاعات کاملی در رابطه با مزایا و معایب تحصیل و زندگی در اسلواکی خدمت شما ارائه دهیم. شما عزیزان همواره می توانید به منظور کسب اطلاعات دقیق تر و بررسی تخصصی شرایط خود با دفتر مرکزی موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید و از مشاوره ی رایگان مشاورین مجرب موسسه بهره مند شوید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور با عنوان تحصیل در اسلواکی

ویزای تحصیلی اسلواکی و شرایط عمومی آن

ویزای تحصیلی اسلواکی در طی سالهای اخیر مورد توجه عده ای از دانشجویان بین المللی قرار گرفته است. اسلواکی کشوری زیباست که در اروپای مرکزی و در جنوب کشور اتریش واقع شده است. اسلواکی عضو اتحادیه اروپا و شنگن بوده و به همین دلیل دانشجویان این کشور مسئله ای از باب سفر به سایر کشور های اروپایی نخواهند داشت. پایتخت آن شهر براتیسلاوا و واحد پول آن یورو می باشد. جمعیت اسلواکی در حدود ۵ و نیم میلیون نفر و زبان رسمی آن اسلواک است، اما اکثر مردم به زبان انگلیسی نیز تسلط کامل دارند.

کشور اسلواکی در طی سال های اخیر سعی در فراهم آوردن شرایط مناسب به منظور جذب دانشجویان بین المللی داشته است. چرا که حضور این دانشجویان علاوه بر ارزآوری و اشتغال زایی مستقیم و غیر مستقیم برای مردم این کشور، موجبات تعاملات فرهنگی، علمی و اقتصادی را با دیگر کشورهای جهان فراهم می آورد. در ادامه به بررسی شرایط اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی و چگونگی مراحل تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی این کشور و همچنین دانشگاه های برتر این کشور پرداخته و اطلاعات جامعی در این باب را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم

اسلواکی بر روی نقشه اروپا

ویزای تحصیلی اسلواکی و تحصیل در مدارس

ویزای تحصیلی اسلواکی و تجصیل در مدارس

اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی به منظور تحصیل در مدارس این کشور برای دانش آموزان خارجی الزامیست. تحصیل در مدارس اسلواکی برای دانش آموزان زیر ۱۸ سال به سه مقطع تقسیم می گردد. مهد کودک که برای دانش آموزان ۳ الی ۶ سال بوده و اجباری نیست، دوره ابتدایی که یک مقطع ۹ ساله بوده که برای دانش آموزان ۶ الی ۱۵ سال در نظر گرفته می شود و تحصیل در این مقطع اجباری می باشد.

پس از آن دوره ی ۳ ساله متوسطه بوده که معمولا دانش آموزان ۱۶ الی ۱۹ سال در این مقطع مشغول به تحصیل می باشند. شیوه ی نمره دهی در مدارس اسلواکی خاص بوده و از عدد یک تا پنج است که ۱ بالاترین نمره و ۵ پایین ترین نمره محسوب می شود.

اکثر مدارس این کشور دولتی بوده و هزینه تحصیل در مدارس اسلواکی به زبان رسمی این کشور رایگان است. البته لازم به ذکر است که یادگیری زبان اسلواک بسیار دشوار است و به همین منظور مدارس بین المللی و خصوصی نیز تاسیس شده اند که دانش آموزان خارجی می توانند تحصیل خود را به زبان انگلیسی یا آلمانی نیز بگذرانند.

ویزای تحصیلی اسلواکی و تحصیل در مقطع کارشناسی

ویزای تحصیلی اسلواکی و تحصیل در مقطع لیسانس

داشتن ویزای تحصیلی اسلواکی به منظور تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های این کشور، برای دانشجویان خارجی و بین المللی الزامی است. تحصیل در این مقطع در حدود ۳ الی ۴ سال زمان خواهد برد و هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در حدود ۳ الی ۵ هزار یورو در سال بوده و بسته به دانشگاه و رشته ای که شخص پذیرفته می شود متغیر است و همچنین نیازمند داشتن آیلتس ۵٫۵ یا ۶ می باشد.

البته لازم به ذکر است که هزینه ی تحصیل به زبان اسلواک بسیار پایین و تقریبا رایگان است، اما یادگیری همانطور که عرض شد، این زبان بسیار دشوار بوده و به همین جهت اکثر دانشجویان خارجی ترجیح می دهند که تحصیل خود را به زبان انگلیسی ادامه دهند. در اسلواکی برای دانشجویان بین المللی امکان تحصیل در رشته های مدیریت، حقوق، رشته های فنی مهندسی و پزشکی وجود دارد. همچنین در هنگامی که شخص بوسیله ویزای تحصیلی اسلواکی در این کشور مشغول به تحصیل می باشد، می تواند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود نیز درخواست ویزای همراه کنند.

ویزای تحصیلی اسلواکی و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

ویزای تحصیلی اسلواکی و تحصیل در مقطع فوق لیسانس

اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی به منظور تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این کشور شرایط خاصی دارد که در ادامه به بررسی شرایط تحصیل در اسلواکی می پردازیم. اولین نکته در اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی داشتن نامه پذیرش معتبر از یکی از دانشگاه های معتبر این کشور می باشد. تحصیل در اکثر دانشگاه های این کشور به زبان اسلواک انجام می گیرد که البته این امکان برای دانشجویان بین المللی نیز وجود دارد که با داشتن حداقل آیلتس ۶٫۵ بتوانند در دانشگاه های خصوصی این کشور نیز مشغول به تحصیل شوند.

تحصیل در این مقطع در حدود ۲ سال بوده و هزینه تحصیل در دانشگاه ها از ۵ هزار یورو به بالاست که وابسته به رشته و دانشگاهی که شخص پذیرش می شود متغیر می باشد. طبیعتا بیشترین هزینه تحصیل مربوط به رشته های پزشکی می باشد.

تحصیل و اعزام دانشجو به اسلواکی

ویزای تحصیلی اسلواکی و تحصیل در مقطع دکترا

به منظور اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی برای تحصیل در مقطع دکتری، شخص می بایست در ابتدا با یک استاد راهنما ( سوپر وایزر ) مکاتبه کرده و  رضایت ایشان را جلب کرده و بتواند از وی پذیرش بگیرد. بدین منظور شخص می بایست رزومه و پروپوزال قوی ارائه کرده و حداقل دو یا چند مقاله ISI داشته باشد و بتواند تحقیقات و پروژه هایی که به ایشان محول می شود را به نحو احسن انجام دهد.

تحصیل در مقطع دکترا

همچنین داشتن مدرک زبان آیلتس ۷ و سوابق علمی و پژوهشی قوی تا حد زیادی می تواند در اخذ پذیرش تحصیلی به شخص کمک کند. تحصیل در این مقطع در حدود ۳ الی ۴ سال زمان می برد.

ویزای تحصیلی اسلواکی به همراه بورس تحصیلی

به منظور اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی به همراه بورسیه تحصیلی شخص می بایست رزومه ای بسیار قوی داشته و سوابق علمی و پژوهشی معتبری ارائه دهد. البته لازم به ذکر است که این بورسیه ها بیشتر به دانشجویان مقطع دکتری تعلق گرفته که به این منظور شخص می بایست پروسه مکاتبه با سوپر وایزر را پیش گرفته و به این صورت شانس خود را امتحان کند. گفتنی است که با داشتن ویزای تحصیلی اسلواکی ، تحصیل به زبان رسمی این کشور (اسلواک) بسیار پایین و تقریبا رایگان است و بعضی دانشجویان خارجی به منظور استفاده از این فرصت تحصیل رایگان، در ابتدا اقدام به اخذ پذیرش از یکی از کالج های زبان این کشور نموده و پس از یادگیری زبان اسلواک اقدام به تحصیل در دانشگاه های این کشور می نمایند. البته لازم به ذکر است که یادگیری زبان اسلواک بسیار مشکل بوده و گاها مشاهده شده است که این پروسه قریب به دو تا سه سال نیز طول می کشد که با توجه به هزینه های زندگی و شهریه ی ماهیانه کالج زبان منطقی نیست که این همه زمان و هزینه صرف یادگیری زبان اسلواک شود و معقولانه است که شخص در صورت نداشتن رزومه بسیار قوی برای تحصیل در دانشگاه بین المللی این کشور اقدام کند. چرا که هزینه تحصیل در دانشگاه های اسلواکی مناسب بوده و به طور متوسط در حدود ۳ الی ۷ هزار یورو در سال می باشد. برای اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی به همراه بورس می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و از مشاوره رایگان در این زمینه برخودار شوید.

ویزای تحصیلی اسلواکی و هزینه های تحصیل و زندگی در اسلواکی

در هنگام تصمیم گیری در رابطه با اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی توجه به هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور بسیار مهم است. تحصیل به زبان اسلواک تقریبا رایگان بوده و هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور به طور متوسط در حدود ۳ الی ۷ هزار یورو متغیر است و به رشته و دانشگاهی که به شخص پذیرش می دهد بستگی دارد. همچنین هزینه ی زندگی در این کشور به نسبت سایر کشور های اروپایی پایین تر بوده و در حدود ۷۰۰ یورو در ماه است. در جدول زیر هزینه چند مورد از مهمترین اقلام مصرفی که مورد نیاز اکثریت افراد می باشد را برای شما عزیزان ذکر می کنیم :

جدول هزینه اقلام مصرفی در اسلواکی

ویزای تحصیلی اسلواکی و کار دانشجویی

دانشجویانی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی می شوند، پس از سن ۱۸ سال و وابسته به مقطعی که در آن مشغول به تحصیل هستند می توانند به صورت پاره وقت ( part time ) مشغول به کار شوند. دانشجویان مقطع کارشناسی ۲۰ ساعت، دانشجویان کارشناسی ارشد ۳۰ ساعت و دانشجویان مقطع دکتری تا ۴۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند که البته این امکان وجود دارد که به منظور فرصت مطالعاتی و یا سایر موارد خاص نیاز به زمان بیشتری برای کار نیاز داشته باشند که با کسب اجازه از اداره کار و اداره مهاجرت امکان پذیر می باشد. البته توجه داشته باشید که کار کردن دانشجو نباید موجب اختلال در تحصیل ایشان شود. این مقاله با نظارت مستقیم کارشناسان ارشد موسسه ی حقوقی ملک پور به نگارش درآمده است و هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع غیر اخلاقی و حرام بوده و موسسه ی حقوقی ملک پور هیچ گونه رضایتی بر این امر ندارد.

ویزای تحصیلی اسلواکی و معرفی دانشگاههای برتر اسلواکی

در هنگام اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی ، یکی از نکاتی که می بایست همواره مد نظر قرار گیرد انتخاب دانشگاهی مورد تایید و معتبر می باشد. افرادی که به دنبال تحصیل در اسلواکی و پس از آن بازگشت به کشور خود هستند، بایستی به این نکته توجه داشته باشند که اکثر دانشگاه های اسلواکی مورد تایید ایران نیستند و در حال حاضر صرفا دانشگاه Slovak University of Technology in Bratislava مورد تایید وزارت علوم و دانشگاه Comenius University in Bratislava مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد. کشور اسلواکی دارای ۳۴ دانشگاه و موسسه ی آموزش عالی می باشد که در جدول زیر ۱۰ مورد از معتبر ترین دانشگاه های اسلواکی به حضورتان معرفی می گردد که با اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های زیر می توان به منظور اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی اقدام نمود.

جدول ده دانشگاه برتر اسلواکی

ویزا تحصیلی اسلواکی ومدارک مورد نیاز اخذ ویزا

مدارک مورد نیاز اخذ ویزا

مدارک مورد نیاز به منظور اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی عبارتند از :

 • پاسپورت متقاضی با حداقل ۲ برگ سفید و حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ صدور ویزا
 • مدارک هویتی شخص به همراه ترجمه آنها (شناسنامه و ... )
 • ترجمه ی کلیه مدارک تحصیلی سالهای قبل ( لیسانس، پیش دانشگاهی، دیپلم و ... )
 • داشتن دعوتنامه و پذیرش از یکی از دانشگاه ها یا کالج های معتبر اسلواکی
 • دو قطعه عکس جدید با زمینه سفید
 • ارائه نامه عدم سوء پیشینه
 • داشتن توصیه نامه از اساتید آخرین مقطع تحصیلی
 • ارائه نامه گردش مالی ۳ ماهه به منظور ثبات تمکن مالی
 • داشتن بیمه درمانی معتبر که حداقل ۳۰ هزار یورو از هزینه های درمانی شخص را پوشش دهد.
 • تکمیل فرم های درخواست و پرداخت هزینه ویزا
 • ارائه گواهی سلامت و انجام آزمایشات لازم به منظور اثبات عدم ابتلا به بیماری های خطرناک همانند ایدز و ...

مسئله ای که در رابطه با ویزای تحصیلی اسلواکی می بایست مد نظر قرار گیرد این است که وقت سفارت این کشور بسیار زمان بر بوده و قریب به ۷ الی ۸ ماه زمان می برد. همچنین پس از انجام مصاحبه و ارائه ی مدارک در حدود ۸ الی ۱۰ هفته زمان می برد تا نتیجه بررسی سفارت اعلام شده و ویزای شخص صادر شود. البته این امکان وجود دارد که در موارد خاصی بتوان از طریق سفارت کشور ثالث استفاده کرد تا به این طریق، تایم سفارت برای شخص کوتاه تر شود که برای کسب اطلاع از این پروسه می توانید با مشاورین ارشد موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید.

آدرس سفارت اسلواکی در تهران : نیاوران، خیابان مقدسی، کوچه باهنر، پلاک ۷۲

کد پستی : ۱۹۷۱۸۳۶۱۹۹ ، تلفن : ۰۲۱۲۲۷۴۰۴۶۶

ویزای تحصیلی اسلواکی و موقعیت کار و اقامت پس از تحصیل

اعطای ویزای تحصیلی اسلواکی در طی سال های اخیر مورد توجه عده ای از افراد قرار گرفته است و دولت این کشور در طی سال های اخیر به دنبال اجرایی کردن سیاست هایی به منظور جذب دانشجویان بین المللی می باشد و این امکان را برای آن ها فراهم آورده است تا پس از سپری کردن مقطع تحصیلی خود بتوانند مدت مشخصی را (بنا به صلاحدید اداره مهاجرت اسلواکی) در این کشور به دنبال کار گشته و در صورت یافتن شغل تمام وقت بتوانند به منظور اخذ ویزای کاری این کشور اقدام نمایند.

در نمودار زیر نرخ بیکاری در طی چند سال اخیر را مشاهده می کنید :

ویزای تحصیلی اسلواکی و نرخ بیکاری در اسلواکی

همانطور که در نمودار بالا مشاهده فرمودید نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین بوده و به همین دلیل دانشجویانی که در این کشور فارغ التحصیل می شوند شانس کاریابی نسبتا بالایی خواهند داشت. البته لازم است که شخص به زبان اسلواک نیز تسلط بالایی داشته باشد.

افرادی که اقامت این کشور را به واسطه ویزای تحصیلی اسلواکی بدست می آورند، پس از اتمام دوره ی تحصیلی خود و در صورت مشغول شدن در یک شغل تمام وقت می توانند به منظور اخذ ویزای کاری این کشور اقدام نموده و پس از ۵ سال کار کردن و پرداخت بیمه و مالیات می توانند به منظور اخذ اقامت دائم اسلواکی درخواست کرده و یک سال پس از آن با داشتن شرایط مناسب و اثبات ادغام شدن با شرایط فرهنگی و اجتماعی جامعه به منظور اخذ پاسپورت اسلواکی اقدام نمایند.

راههای مهاجرت به اسلواکی
هزینه های زندگی در اسلواکی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای تحصیلی اسلواکی و سخن پایانی

ویزای تحصیلی اسلواکی و شرایط تحصیل در اسلواکی در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی در گذشته به دلیل پایین بودن هزینه های تحصیل مورد توجه دانشجویان بین المللی بالاخص دانشجویان رشته پزشکی قرار می گرفت. اما با توجه به اینکه اکثر دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران نیستند و همچنین طولانی بودن وقت سفارت این کشور بهتر است کشورهایی به منظور تحصیل مد نظر قرار گیرند که شرایط مناسب تری به منظور تحصیل داشته باشند که از جمله آنها می توان به تحصیل در کشور کانادا، اتریش، چک، هلند و دانمارک اشاره کرد. همچنین افرادی که به دنبال تحصیل در کشوری با هزینه های تحصیل پایین و یا تقریبا رایگان هستند می توانند تحصیل در اتریش، آلمان و یا کشور چک اقدام نمایند. توجه داشته باشید که تصمیم گیری در امر مهاجرت و بالاخص اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی و یا تحصیل در سایر کشورهای اروپایی یکی از مهمترین تصمیمات هر شخص در زندگی وی است که بایستی با اطلاعاتی دقیق و مشاوره ی دقیق با یک وکیل معتمد و با تجربه در امر مهاجرت انجام گردد. موسسه حقوقی ملک پور ( همکار موسسه MIE-اتریش) افتخار دارد که در طی سالهای متمادی توانسته است خدمت شایانی را در زمینه های مختلف مهاجرتی به هم میهنان عزیز ارائه داده و با داشتن اطلاعات کاملی در زمینه ی مهاجرت های کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و قوانین حقوقی بین المللی و به اشتراک گذاشتن این اطلاعات ارزشمند با موکلین با انگیزه ی خود همچون گذشته راهنمای جامعی برای آنها باشد. شما عزیزان می توانید جهت اخذ اطلاعات کامل تر در رابطه با ویزای تحصیلی اسلواکی و سایر کشورهای اروپایی و کسب راهنمایی های بیشتر و بررسی شرایط خود با دفتر مرکزی موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار در ایران تماس حاصل نموده و به صورت رایگان از مشاوره و راهنمایی های ارزشمند این مشاورین با تجربه استفاده نموده و در صورت نیاز از مشاوره حضوری وکلای مهاجرت و کارشناسان ارشد این موسسه نیز بهره مند شوید . در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید آن را در قسمت پایانی مقاله، در قسمت دیدگاه ها مطرح کرده تا همکاران ما در کمترین زمان پاسخگوی شما باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ