ویزای تحصیلی امارات و بررسی شرایط آن

ویزای تحصیلی امارات
 • ویزای تحصیلی امارات و شرایط عمومی
 • ویزای تحصیلی امارات و تحصیل در مدارس امارات
 • ویزای تحصیلی امارات در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی امارات در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی امارات در مقطع دکتری
 • ویزای تحصیلی امارات به همراه بورس تحصیلی
 • ویزای تحصیلی امارات و هزینه های تحصیل و زندگی درامارات
 • ویزای تحصیلی امارات و کار دانشجویی
 • ویزای تحصیلی امارات و بررسی وضعیت همراه
 • ویزای تحصیلی امارات و معرفی دانشگاه های برتر
 • ویزای تحصیلی امارات و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی امارات
 • ویزای تحصیلی امارات و موقعیت کار پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی امارات و وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل

ویزای تحصیلی امارات و مقدمه ای بر آن

ویزای تحصیلی امارات ، شرایط اخذ ویزای تحصیلی امارات و به طور کلی تحصیل در امارات در مقاطع مختلف در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. شرایط اخذ ویزای تحصیلی امارات چگونه است؟ آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه های امارات وجود دارد؟ آیا ویزای تحصیلی امارات موجب اخذ اقامت و تابعیت کشور امارات می شود؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه ویزای تحصیلی امارات و تحصیل در امارات پاسخ داده و  مهم ترین و اصلی ترین نکات در این زمینه را به طور کامل و جامع در این مقاله شرح خواهیم داد. شما همواره می توانید با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره MIE در تمامی زمینه های مرتبط با مهاجرت مشاوره تخصصی داشته و همچنین از ویدیو ها و مقالات موسسه دیدن فرمایید. با این مقدمه در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

ویدئوی موسسه حقوقی ملک پور در مورد مهاجرت به کشورهای عربی همسایه ـ قسمت ۱

ویزای تحصیلی امارات و شرایط عمومی

 تحصیل در امارات یکی از راه های مهاجرت به این کشور می باشد. کشور امارات در حاشیه خلیج فارس واقع شده است که از طریق آب ها با ایران و قطر و از طرف دیگر با عمان و عربستان سعودی هم مرز می باشد. در امارات متحده ۹۵ درصد افراد مسلمان هستند. کشور امارات در چند دهه اخیر دارای رشد اقتصادی قابل توجهی بوده است. به همچنین دلیل  نزدیکی با کشورمان، افراد زیادی تمایل به تحصیل در این کشور دارند، ولی باید به این نکته دقت نمود که امارات متحده عربی هر آنچه پیشرفت اقتصادی چشمگیری داشته به همان نسبت هزینه تحصیل و زندگی در این کشور بسیار بالا می باشد. زبان رسمی کشور امارات، عربی می باشد ولی افراد می توانند به زبان انگلیسی تحصیل نمایند.

تحصیل در امارات در دو بخش دولتی و خصوصی صورت می گیرد. در دانشگاه های دولتی افرادی که شهروند امارات هستند می توانند تحصیل نمایند و دانشگاه های خصوصی امکان تحصیل برای دانشجویان بین المللی را فراهم می سازد. افراد پس از دریافت  ویزای تحصیلی امارات در صورت جستجوی کار و استخدام کاری و یا از روش های سرمایه گذاری قادر به تمدید اقامت خود خواهند شد، در غیر این صورت نمی توانند اقامت خود را تمدید نمایند و باید به کشور خود باز گردند. ویزای تحصیلی امارات قابلیت بررسی بیشتری دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

ویدئوی موسسه حقوقی ملک پور در مورد مهاجرت به کشورهای عربی همسایه ـ قسمت ۲

مقاله مرتبط

مهاجرت به کشور‌های عربی

ویزای تحصیلی امارات و تحصیل در مدارس امارات

تحصیل در مدارس

اخذ ویزای تحصیلی امارات برای تحصیل فرزندان در مدارس و شرایط سنی به لحاظ آموزشی در امارات می تواند برای بسیاری از والدین حائز اهمیت باشد. بر اساس آمار، کشور امارات دارای بیشترین مدارس بین المللی در حاشیه خلیج فارس است که  تعداد آن ها به ۵۱۱ مدرسه می رسد. در حال حاضر بیش از ۲۷۵۰۰۰۰ دانش آموز در مدارس این کشور در حال تحصیل هستند.

در امارات کلیه مدارس تحت پوشش دولت هستند. کلیه برنامه های اموزشی برای مطابقت با اهداف و ارزش های  فردی در امارات تدوین می شود. زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم آموزشی در مدارس مورد تاکید قرار گرفته است. بسیاری از مدارس خصوصی تدریس به زبان انگلیسی انجام می شود. مدارس دولتی برای شهروندان اماراتی رایگان بوده و هزینه مدارس خصوصی متفاوت است.

آموزش و پرورش، تحصیل در امارات در مقطع ابتدایی تا دیپلم را اجباری اعلام کرده است و از این رو تحصیل ابتدایی و متوسطه برای همه شهروندان اماراتی الزامی می باشد.

محدودیت سنی آموزش مدارس در امارات
تعداد مدارس مهم شهرهای امارات

ویزای تحصیلی امارات در مقطع کارشناسی

تحصیل و ویزای تحصیلی

دریافت ویزای تحصیلی امارات برای دانشجویان بین المللی در مقطع لیسانس امکان پذیر می باشد. تحصیل در امارات در مقطع لیسانس ۳ الی ۵ سال به طول می انجامد.  تحصیل در امارات برای افراد بین المللی به زبان انگلیسی است. برای تحصیل در این مقطع نیاز به مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و ریز نمرات آن ها می باشد.

شما قادر به تحصیل در رشته های هنر، تجارت، مهندسی و فناوری، حقوق و علوم طبیعی می باشید و در هریک از این رشته ها می توانید تخصص عملی داشته باشید.

شما با ۱ الی ۲ سال ویزای تحصیلی امارات در مقطع لیسانس امکان این را خواهید داشت که برای ادامه تحصیل برای کشورهایی از جمله امریکا، انگلیس، کانادا، استرالیا یا کشورهای اروپایی مثل هلند، اسپانیا، فرانسه، پرتغال اقدام نمایید.

ویزای تحصیلی امارات در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور

اخذ ویزای تحصیلی امارات برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز مقدور می باشد. اگر قصد دریافت ویزای تحصیلی امارات در مقطع فوق لیسانس را دارید، باید مدرک کارشناسی همراه با ریز نمرات را داشته باشید تا بتوانید برای تحصیل در این مقطع اقدام نمایید. تحصیل در امارات در مقطع فوق لیسانس ۱ الی ۲ سال به طول می انجامد. برای تحصیل در این مقطع آیلس ۶ نیاز می باشد.

به دلیل اینکه پذیرش ویزای تحصیلی امارات امری پیچیده و تا حدی تخصصی است می توانید با مشاوران ما جهت بالا بردن شانس خود مشورت فرمایید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا حرام و غیر قانونی می باشد.

ویزای تحصیلی امارات در مقطع دکتری

تحصیل در امارات در مقطع دکتری حدود ۳ الی ۴ سال به طول می انجامد. شروع سال تحصیلی از اول سپتامبر تا اواخر ژوئن می باشد که سالانه دانشجویان زیادی از سراسر دنیا در مقطع دکتری در دانشگاه های امارات تحصیل می کنند. امارات با داشتن ۵۸ دانشگاه به طور تخصصی در مقطع دکتری در بین سایر کشور های عرب زبان در رتبه نخست قرار داشته و تعداد ۷۷۵۰۰ دانشجو در این دانشگاه ها به تحصیل مشغول می باشند.

تحصیل و ویزای تحصیلی دکترا

متقاضی برای پذیرش در مقطع دکترا باید سوپروایزر (استاد راهنما) پیدا کند و با او مکاتبه کرده و ارتباط برقرار نماید تا اینکه اخذ پذیرش صورت گیرد. برای اخذ پذیرش در این مقطع ارائه پروپوزال الزامی می باشد. پروپوزال شما باید کاملا علمی باشد تا مورد تایید قرار گیرد.

ساختار تدریس phd در امارات همانند کشور انگلستان می باشد. در کشور امارات هیچگونه استانداردی برای هزینه ها وجود ندارد از این رو مخارج تحصیل از سایر نقاط جهان از جمله انگلستان بیشتر می باشد. موسسات مختلف شرایط پذیرش خاص خود را دارند اما وجه اشتراک الزامات پذیرش در مقطع دکترا این موارد است:

 • مدرک کارشناسی ارشد معتبر مورد نیاز است که توسط وزارت آموزش و پرورش امارات مورد تایید قرار گرفته باشد.
 • تایید پایان نامه یا پروپوزال دکترا
 • آیلتس ۶٫۵ یا تافل ۹۱
 • ریز نمرات دوره کارشناسی ارشد به صورت کاملا رسمی
 • ترجمه رسمی کلیه مدارک فوق

فرایند در خواست تحصیل در مقطع دکترا :

 • داشتن پاسپورت معتبر
 • داشتن مدارک حمایت مالی در دوران تحصیل
 • داشتن گواهی و اسناد تایید ویزای تحصیلی امارات
 • تکمیل فرم درخواست
 • یک قطعه عکس گذر نامه
 • پرداخت هزینه ویزا که معمولا ۴۲۰ درهم امارات می باشد
 • داشتن بیمه خدمات درمانی و گواهی سلامت

 دانشجویان تحصیل در مقطع تحصیلی دکترا اجازه کار نیمه وقت در حین تحصیل را دارند.

ویزای تحصیلی امارات به همراه بورسی تحصیلی

ویزای تحصیلی امارات و بورسیه تحصیلی امارات مشتمل بر انواع مختلفی است که به توضیح آنها می پردازیم.

 • بورسیه تحصیلی بتا کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان در امارات از صندوق ICT2019

  این بورسیه تحصیلی برای رده های تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد در امارات برای دانشجویانی از کشورهایی نظیر ژاپن و استرالیا و دیگر کشورهای پیشرو در صنعت اختصاص دارد. هدف اصلی این بورسیه جذب ۱۰۰۰ دانش آموز مستعد در باب فناوری اطلاعات و تکنولوژی ارتباطات ، متخصصین مهندسی کامپیوتر و الکترونیک و… می باشد.

  شرایط بورسیه تحصیلی بتا:

  شرایط بورسیه تحصیلی بتا در امارات

 • بورسیه تحصیلی لیدن از بنیاد لوتیفیا ربانی

  این بورسیه برای دانشجویان عرب زبان و بالاخص برای دانشجویان بین المللی از کشور های عربی فعال است. میزان کمک هزینه دوران تحصیلی این بنیاد ۳۰۰۰۰ یورو می باشد.

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه UOWD ACADEMIC MERIT در دوبی

  این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد قابل استفاده است و شامل هزینه های تحصیل، هزینه های معاش، اقامت، مخارج سفر و تحقیقات و… می شود. ارزش این بورسیه برای دانشجویان ایرانی شامل ۱۷ درصد از کل هزینه های ذکر شده می باشد.

  دانشگاه UOWD در امارات

 • بورسیه تحصیلی برای دانشجویان MBA CASS در مقطع کارشناسی ارشد

  این بورسیه برای دانشجویان با استعداد و نخبه بین المللی می باشد که سقف کمک هزینه ها در این نوع از بورسیه تحصیلی ۴۵۰۰۰ درهم امارات است. شما می توانید برای اخذ بورس تحصیل در صفحه ما در سایت در لینک زیر اطلاعاتتان را وارد نمایید، تا متخصصین ما شرایط شما را برای دریافت بورسیه کشورای مختلف به طور رایگان بررسی نمایید و با شما تماس بگیرند.

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای تحصیلی امارات و هزینه های تحصیل و زندگی در امارات

امارات و هزینه های تحصیل در امارات

ویزای تحصیلی امارات و هزینه های تحصیلی در این کشور به شرح زیر می باشد:

 • مقطع کارشناسی در شهر دبی بین ۳۷۵۰۰ تا ۷۰۰۰۰ درهم در سال
 • مقطع کارشناسی ارشد هزینه های تحصیلی بین ۵۵۰۰۰ تا ۷۵۰۰۰ درهم امارات در هر سال
 • تحصیل در مقطع دکتری چیزی بین ۱۲۹۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰۰ درهم در هر سال

 هزینه های زندگی در کشور امارات به طور تقریبی بین ۲۶۰۰ تا ۳۹۰۰ درهم امارات در هر ماه می باشد.

هزینه مواد غذایی در امارات
هزینه های مربوط به مسکن در امارات
هزینه های مربوط به حمل و نقل در امارات

درامد ماهانه با پرداخت مالیات حدودا ۹۵۰۰٫۰۰ در هم امارات بوده و نرخ سود بانکی برای وام با نرخ ثابت ۲۰ ساله ۳٫۸۴% می باشد.

ویزای تحصیلی امارات و کار دانشجویی

افرادی که قصد تحصیل در امارات را دارند به دلیل بالا بودن هزینه های تحصیل یکی از دغدغه های آن ها تامین مخارج زندگی و تحصیل می باشد. کشور امارات همانند دیگر کشورها برای دانشجویان این فرصت را فراهم نموده تا همزمان با تحصیل مشغول به کار شوند تا بتوانند برخی از هزینه های زندگی را پوشش دهند.

جدول اجازه کار همزمان با تحصیل امارات

ویزای تحصیلی امارات و بررسی ویزای همراه

برای افرادی که قصد دریافت ویزای تحصیلی امارات را دارند، الحاق خانواده  بسیار حائز اهمیت می باشد. برای ویزای تحصیلی امارات فقط افرادی که در مقطع فوق لیسانس و دکترا در حال تحصیل هستند امکان بردن همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را دارند. افرادی که در مقطع لیسانس تحصیل می نمایند اجازه ندارند با خود همراه (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) ببرند.

ویزای تحصیلی امارات و مدارک مورد نیاز جهت ویزای همراه :

 • پاسپورت
 • نامه تمکن مالی
 • سند ازدواج
 • نامه عدم سوء پیشینه
 • سند طلاق(در صورت وجود)
 • گواهی سلامت
 • شناسنامه

ویزای تحصیلی امارات و معرفی دانشگاه های برتر امارات

کشور امارات سیستم آموزشی خود را بر اساس نمونه ای از دانشگاه های بریتانیا، آمریکا، فرانسه، آلمان، کانادا و روسیه تاسیس کرده است. دانشگاه های امارات متحده عربی همواره در حال پیشرفت می باشند. در فهرست زیر به بررسی رنکینگ برخی از بهترین دانشگاه های امارات می پردازیم.

دانشگاه های معتبر امارات و رنکینگ داخلی آنها

ویزای تحصیلی امارات و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

جهت اخذ ویزای تحصیلی امارات ، شما نیاز به جمع آوری مدارکی دارید که با استناد بر آن بتوانید ویزا را اخذ نمایید. یکی از نکاتی که برای مهاجرت بسیار حائز اهمیت می باشد، جمع آوری درست مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی امارات می باشد که به شما پیشنهاد حتما با یک وکیل مهاجرت مشورت فرمایید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی امارات به شرح زیر می باشد:

 • پاسپورت معتبر
 • شناسنامه
 • پذیرش دانشگاه
 • گواهی سلامت
 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات (ترجمه شده)
 • بیمه خدمات درمانی
 • تمکن مالی

ویزای تحصیلی امارات و موقعیت کار پس از تحصیل

ویزای تحصیلی امارات و موقعیت کار پس از آن مورد توجه خیلی از دانشجویان می باشد. کشور امارات برخلاف دیگر کشورها به افراد پس از تحصیل اجازه اقامت نمی دهد. شما در صورت جستجوی کار در مدت محدود و پیدا کردن کارفرما و استخدام کاری و یا از روش های سرمایه گذاری قادر به تمدید اقامت خود خواهید شد، در غیر این صورت نمی توانید اقامت خود را تمدید کنید و باید به کشور خود باز گردید. این امر موجب اخذ اقامت دائم نمی گردد. باید قرارداد کاری جهت اخذ اجازه کار توسط کارفرما و کارمند منعقد گردد و طبق این قرارداد بعد از دریافت ویزای کاری به مدت ۳ سال اجازه می دهند در این کشور بمانید و بعد از موعد قرارداد شخص باید از امارات خارج شود.

ویزای تحصیلی امارات و وضعیت اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل

پاسپورت امارات متحده عربی

اخذ اقامت و تابعیت برای افرادی که قصد مهاجرت دارند بسیار حائز اهمیت می باشد. افرادی که از طریق تحصیل، کار یا سرمایه گذاری  وارد این کشور می شوند اقامتشان موقت بوده است و منجر به اقامت دائم و تابعیت نمی گردد.  تا زمانی که برای کشور امارات نفع داشته باشید می توانید در این کشور بمانید در غیر این صورت باید به کشور خود بازگردید. یکی از نکات منفی کشور امارات این است که شما هیچوقت نمی توانید با این کشور ادغام شوید. شهروندان این کشور بسیار نژادپرست می باشند و با توجه به رابطه ای که با ایرانی ها دارند ممکن است شرایط را برای کسانی که قصد تحصیل یا کار را در این کشور دارند سخت کند.

شما بر کسب اطلاعات بیشتر جهت ویزای تحصیلی امارات می توانید وارد لینک زیر شده و از مطالب آن بهره مند گردید.

نمودار نرخ بیکاری در امارات

اگر قصد مهاجرت و اخذ اقامت دائم و تابعیت کشورهای رده یک اروپایی و کانادا که به شما اقامت دائم و تابعیت اعطا می کنند را دارید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر MIE اتریش تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت کنید.

برای کسب اطلاعات تکمیلی در این زمینه میتوانید به لینک زیر مراجعه نمائید .

مقاله مرنبط

اقامت و تابعیت کشور‌های عربی

ویدئوی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بهترین کشور دنیا برای مهاجرت

ویزای تحصیلی امارات و سخن پایانی

ویزای تحصیلی امارات و شرایط اخذ آن به طور کامل و جز به جز در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به مطالب فوق دریافتیم که ویزای تحصیلی امارات منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت نمی شود. شما عزیزان باید نکات مثبت و منفی را کنار هم بگذارید و سپس جهت اخذ ویزای تحصیلی امارات اقدام نمایید. شما به جای اخذ ویزای تحصیلی امارات می توانید در بهترین کشورهای اروپا نظیر اتریش، آلمان، هلند، دانمارک یا کشورهای انگلیسی زبان مانند کانادا یا انگلیس اقدام نمایید. برای اینکه انتخاب درستی برای تحصیل در کشور مربوطه داشته باشید به شما پیشنهاد می شود قبل از هر اقدامی جهت اخذ ویزای تحصیلی امارات ، با مشاوران مجرب موسسه حقوقی ملک پور و همکار مشاوره ای اتریش تماس حاصل نموده و با مشورت با مشاوران این موسسه اطلاعات رایگان به دست آورید تا به تحلیل درستی در این زمینه برسید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را مطرح نموده تا همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ