ویزای تحصیلی سوئد و بررسی آن

ویزای تحصیلی سوئد
 • ویزای تحصیلی سوئد و شرایط عمومی
 • ویزای تحصیلی سوئد در مدارس
 • ویزای تحصیلی سوئد در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی سوئد در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی سوئد در مقطع دکتری
 • ویزای تحصیلی سوئد به همراه بورس تحصیلی
 • ویزای تحصیلی سوئد و هزینه های تحصیل و زندگی در سوئد
 • ویزای تحصیلی سوئد و کار دانشجویی
 • ویزای تحصیلی سوئد و بررسی ویزای همراه
 • ویزای تحصیلی سوئد و معرفی دانشگاه های برتر سوئد
 • ویزای تحصیلی سوئد و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی
 • ویزای تحصیلی سوئد و موقعیت کار پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی سوئد و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

ویزای تحصیلی سوئد و مقدمه ای بر آن

ویزای تحصیلی سوئد ، شرایط اخذ ویزای تحصیلی سوئد و به طور کلی تحصیل در سوئد در مقاطع مختلف در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. مدارک و شرایط لازم جهت تحصیل در سوئد چیست؟ در چه مقاطعی اخذ ویزای تحصیلی سوئد امکان پذیر است؟ هزینه های زندگی دانشجویی در سوئد چقدر می باشد؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی سوئد پاسخ داده و مهم ترین و اصلی ترین نکات را به صورت ساده و خلاصه در این زمینه بیان می کنیم. سوئد دارای برخی از بالاترین استانداردهای زندگی در جهان است که اغلب در رتبه های برتر از لحاظ معیارهای کیفیت زندگی دیده می شود و با وجود کم جمعیت بودن این کشور،‌مهاجران بیش از ۱۰ درصد از جمعیت یعنی نزدیک به ۱۰ میلیون نفر را تشکیل می دهند. شما همواره می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه مشاوره MIE اتریش،‌در تمامی زمینه های مرتبط با مهاجرت مشاوره تخصصی داشته و همچنین از ویدیو ها و مقالات موسسه دیدن فرمایید. با این مقدمه در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

مقاله مرتبط

بهترین راه مهاجرت به سوئد

فایل تصویری مؤسسه ملک پور در مورد مهاجرت به سوئد

ویزای تحصیلی سوئد و شرایط عمومی

قبل از اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی سوئد و برای درک تصویر بهتر در مورد شرایط تحصیل در سوئد، باید بدانید که تحصیل در سوئد بیشتر حول محور توسعه مطالعات شخصی از طریق گروه های دانشجویی و مطالعات مستقل می چرخد تا گوش دادن به سخنرانی اساتید. هرگاه خلاقیت درگیر باشد، باید انتظار یک محیط غیر رسمی را داشته باشید و حتی می توانید اساتید را با اسم کوچک صدا کنید. سوئد حدود ۱۰۰۰ رشته تحصیلی دانشگاهی به زبان انگلیسی، و بیش از ۳۵ دانشگاه دارد، جایی که خلاقیت و تفکر مستقل،‌همیشه در اولویت قرار دارد. اجازه الحاق همراه از همان ابتدا وجود دارد و تحصیل به زبان سوئدی در دانشگاه های دولتی رایگان است. تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی شامل شهریه می شود. دانشجویان پس از دریافت ویزای تحصیلی سوئد و شروع به تحصیل، اجازه کار هنگام تحصیل دارند.

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد دوره زبان در سوئد

مقاله مرتبط

دوره های زبان در سوئد

ویزای تحصیلی سوئد و تحصیل در مدارس

بطو کلی ویزای تحصیلی سوئد در زیر ۱۸ سال به دو صورت امکان پذیر است:

 • حالت اول این است که مدرسه قیمومیت فرد زیر ۱۸ سال را به عهده می گیرد. در این حالت هزینه شهریه،‌خوابگاه، خورد و خوراک و بیمه حدودا ۲۰ الی ۲۵ هزار یورو خواهد بود.

 • در حالت دوم، دولت سوئد مسئولیت و قیمومیت فرد زیر ۱۸ سال را بر عهده می گیرد که در این حالت حدودا ۲۰ هزار یورو به شهریه اضافه خواهد شد. تحصیل به هر دو زبان انگلیسی و سوئدی امکان پذیر است.

ویزای تحصیلی سوئد در مقطع کارشناسی

تحصیل به زبان سوئدی در مقطع کارشناسی رایگان است و فقط یک هزینه ثبت نام سالیانه اخذ می گردد. محبوب ترین رشته ها در سوئد جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئد رشته های مهندسی کامپیوتر ، هنر، مطالعات محیطی، مطالعات فرهنگی می باشد. مدارک زبان مورد تایید، جهت پذیرش در کلیه مقاطع تحصیلی و مقطع کارشناسی TOEFL, IELTS, Pearson PTE Academic, C1 Advanced or C2 می باشد و حداقل معدل مقطع پیشین  باید ۱۳ باشد.

اعزام دانشجو به سوئد و بررسی آن

ویزای تحصیلی سوئد در مقطع کارشناسی ارشد

ساختار مقطع کارشناسی ارشد سوئد با فرآیند بولونیا مطابقت دارد. مانند دیگر کشورهای اروپایی، مدارک تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد به عنوان دوره دوم در نظر گرفته شده است لیسانس “اولین دوره” است و PhD ها “سومین دوره” هستند. این به این معنی است که کارشناسی ارشد سوئد توسط دانشگاه ها و کارفرمایان در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است.

در سوئد حدود ۳۵ دانشگاه جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئد وجود دارد. در حدود ۹۰۰ رشته به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد برای انتخاب وجود دارد. نمره آیلتس مورد نیاز جهت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد ۶٫۵ است. دوره های کارشناسی ارشد سوئد بر مبنای تحصیلات کارشناسی و یک رشته مرتبط هستند. کارشناسی ارشد در سوئد می تواند یک دوره یک ساله یا دو ساله باشد. معمولا این مقطع شامل حدود ۷۵٪ آموزش و کلاس های درسی و ۲۵٪ تحقیق برای یک پروژه پایان نامه است.

همانند سایر کشورها، این پایان نامه، بسته به رشته شما به طور معمول یک کار تحقیق مستقل و یا تمرین عملی قابل توجه است. علاوه بر این، دانشگاه های سوئدی ارتباط نزدیکی با صنعت دارند و اغلب اجرای پایان نامه را در شرکت ها یا سازمان های صنعتی مهیا می کنند.

ویژگی های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد
تحصیل در کشور سوئد

ویزای تحصیلی سوئد در مقطع دکتری

سوئد یکی از مقاصد محبوب جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئد و تحصیل در مقطع دکتری می باشد. سوئد با دریافت ۳۲ جایزه نوبل اهمیت تحقیق و نوآوری را در سیستم آموزش عالی خود نشان می دهد. دوره های دکترا در سوئد معمولا بدون هزینه هستند (صرف نظر از ملیت متقاضی). نمره آیلتس مورد نیاز جهت پذیرش در مقطع دکتری ۷ است. دوره دکتری ۴ ساله یا ۲ ساله می باشد. سال تحصیلی در سوئد از آگوست تا ژوئن با دو دوره آموزشی (اوت تا ژانویه و ژانویه تا ژوئن) با تعطیلات تابستانی و زمستانی از هم جدا می شود. به عنوان یک دانشجوی دکترا، شما معمولا در طول سال آزادی عمل دارید، اما بعضی از دوره های اضافی و سایر فعالیت ها ممکن است به دوره های آموزشی خاص اضافه شوند.

مقاله مرتبط

تحصیل لیسانس، فوق لیسانس، دکترا در سوئد

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد دکترای سوئد

ویزای تحصیلی سوئد به همراه بورسی تحصیلی

بورسیه تحصیلی

موسسات سوئدی تعدادی بورس تحصیلی فوق لیسانس برای دانشجویان بین المللی واجد شرایط که تقاضای دریافت ویزای تحصیلی سوئد دارند ارائه می دهد. تعداد بورس تحصیلی موجود، سال به سال متفاوت است و رقابت بر سر دریافت بورسیه ها شدید است. اعطای بورس برای دانشجویان و متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی سوئد در مقطع دکتری رایج است و کسانی که در مقطع دکتری در سوئد مشغول تحصیل هستند، به عنوان کارمند شناخته می شوند که با قرارداد کاری با دانشگاه، حقوق و دستمزدی بمبلغ تقریبا ۱۵۰۰ یورو در هر ماه به عنوان کمک هزینه تحصیلی (utbildningsbidrag) دریافت می کنند که مالیات از آن کسر می شود.

وضعیت اشتغال شما ممکن است در طول دکترای متفاوت باشد. برای دو سال اول تحصیل، شما کمک تحصیلی خود را دریافت خواهید کرد، اما به مزایا و حقوق شهروندی و اجتماعی نخواهید رسید. برای دو سال نهایی، شما معمولا یک قرارداد کار کامل (anställning) را دارید و می توانید در حین بیماری، ازدواج والدین یا شرایط دیگر حق حمایت داشته باشید.

تحصیل رایگان در سوئد

ویزای تحصیلی سوئد و هزینه های تحصیل و زندگی در سوئد

هزینه های زندگی ماهانه برای دانشجویان متقاضی، دریافت ویزای تحصیلی سوئد بسته به جایی که زندگی می کنند و عادات زندگی شخصی متغیر است. هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ بیشتر از شهرهای کوچکتر است. مسکن دانشجویی در سوئد، معمولا توسط موسسات مسکن دانشجویی تامین می شود. بسیاری از موسسات آموزشی هم خوابگاه های دانشجویی ارائه می دهند. هر دانشگاه شهریه های خود را تعیین می کند، که معمولا بین ۸،۱۴۰ تا ۱۴،۲۴۵ یورو در هر سال تحصیلی است. هزینه میانگین ۱۳،۱۲۰ یورو است، اما باید انتظار داشته باشید که هزینه های پزشکی، معماری و هنر به میزان قابل توجهی افزایش دارد.

 بودجه دانشجویی ماهانه در حدود ۹۵۰ تا ۱۲۰۰ یورو در ماه است که برخی رایج ترین موارد آن عبارتند از:

جدول هزینه های زندگی در سوئد
هزینه های زندگی در کشور سوئد

ویزای تحصیلی سوئد و کار دانشجویی

شما می توانید بدون نیاز به اخذ مجوز کار به تعداد ساعات محدودی به عنوان یک دانشجوی بین المللی در سوئد کار کنید، بنابراین می توانید در کنار تحصیل خود درآمد کسب کنید تا هزینه های دانشجویی خود را تا حدودی پوشش دهید. با این حال، با دریافت ویزای تحصیلی سوئد و اشتغال به تحصیل باید حداقل ۴۰ ساعت در هفته برای تحصیلات خود اختصاص دهید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا حرام و غیر قانونی می باشد.

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد کار دانشجویی در سوئد

مقاله مرتبط

کار در سوئد برای دانشجویان

ویزای تحصیلی سوئد و بررسی ویزای همراه

بررسی ویزای همراه

در سوئد مانند دیگر کشورهای حوزه اسکاندیناوی امکان ورود همزمان همراه با شخص اصلی وجود دارد. شخص اصلی باید دارای یک مجوز اقامتی در سوئد باشد تا بتواند درخواست الحاق همسر بدهد. اقامتی نظیر اقامت تحصیلی یا اقامت کاری. اما بهتر است شخصی که ویزای تحصیلی سوئد را دریافت کرده است،‌ ابتدا ویزای خود را به ویزای تحصیلی تبدیل کرده سپس برای همراه خود درخواست الحاق بدهد.

ویزای تحصیلی سوئد و معرفی دانشگاه های برتر سوئد

نکته مهم در مورد ویزای تحصیلی سوئد  و تحصیل در دانشگاه های سوئد سیستم آموزشی سوئد است. سیستم آموزشی سوئد سیستم بولونیایی می باشد. مانند دیگر کشورهای اروپایی، مدارک تحصیلی در سه دوره مشخص شده لیسانس “اولین دوره” ، کارشناسی ارشد “دوره دوم” و PhDs “سومین دوره” در نظر گرفته شده است. این به این معنی است که مدرک دانشگاهی سوئد توسط دانشگاه ها و کارفرمایان در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است. به رغم اندازه نسبتا کوچک، سیستم آموزش عالی سوئد یکی از معتبرترین در کشورهای اروپا و جهان است. در جدول زیر رتبه بندی دانشگاه های سوئد در سال ۲۰۱۹ اورده شده  است:

دانشگاه های معتبر سوئد و رنکینگ آنها
تحصیل در دانشگاه های سوئد
تحصیل در رشته مهندسی پتروشیمی در KTH سوئد

ویزای تحصیلی سوئد و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی سوئد

مهلت درخواست ویزای تحصیلی سوئد برای دانش جویان غیر اتحادیه اروپا تا اواسط ژانویه و برای ثبت نام ترم سپتامبر آینده است. برای دانشجویان اتحادیه اروپا که نیاز به اجازه اقامت ندارند، مهلت تا اواسط آوریل است. می توانید اطلاعات مربوط به مهلت ثبت نام را از طریق وب سایت پذیرش دانشگاه های سوئد مشاهده کنید. اگر شما از یک کشور غیر اتحادیه اروپا هستید و قصد دارید برای مدت بیش از سه ماه در سوئد باشید، به ویزای تحصیلی سوئد نیاز دارید. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئد عبارتند از :

 • گذرنامه معتبر
 • تکمیل دو فرم درخواست ویزای تحصیلی سوئد
 • دو عکس پرتره بیومتریک اخیر
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • پوشش بیمه درمانی
 • گواهی ازدواج و گواهی تولد هر فرزند
 • نمره آزمون زبان انگلیسی بین المللی (IELTS). نمرات پذیرفته شده توسط دانشگاه های سوئد ۶ تا ۷ است.
 • نامه ای تعهد پدر و مادر که تعهد خود را برای حمایت مالی شما در طول اقامت خود در سوئد نشان دهند. (پرینت بانک طی ۶ ماه اخیر )
 • نامه تمکن مالی به مبلغ ۱۶۰۰۰ یورو. هزینه زندگی ۸۰۰ یورو در هر ماه
 • گواهی اعطای بورس تحصیلی این باید به عنوان یک گیرنده و مبلغ پوشش مالی که توسط این بورس تحصیلی به شما داده شده است، به شما نشان دهد.

ویزای تحصیلی سوئد و موقعیت کار پس از تحصیل

از مزایای ویزای تحصیلی سوئد  این است که پس از اتمام تحصیل در سوئد دولت کشور سوئد به فارغ التحصیلان اجازه می دهد به مدت ۶ ماه در سوئد حضور داشته و دنبال کار بگردند اگر در این مدت کار مناسب پیدا کنند، می توانند برای اجازه کار طولانی مدت و اقامت کاری سوئد درخواست دهند. عموما دانشگاه ها پس از فارغ التحصیلی شما را با موقعیت های شغلی یا کمپانی های مختلف لینک می کنند. سوئد دارای تاریخچه ای طولانی در اقتصاد نوآورانه است – Spotify، Ikea و H & M – آن را به یک مکان عالی برای شروع کسب و کار و یا پیدا کردن کار در یک شرکت چند ملیتی تبدیل کرده است. نمودار نرخ بیکاری در کشور سوئد را در زیر مشاهده می کنید:

نمودار نرخ بیکاری سوئد در اواخر 2018 و اوایل 2019

ویزای تحصیلی سوئد و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت

پاسپورت اروپایی

گفته شد که پس از اخذ ویزای تحصیلی سوئد و اتمام تحصیل دولت کشور سوئد به فارغ التحصیلان اجازه می دهد به مدت ۶ ماه در سوئد حضور داشته و دنبال کار بگردند. درصورتیکه شما استخدام شده و مشغول به کار شوید می توانید اقامت خود را از تحصیلی به اقامت کاری تغییر بدهید. طبق قوانین کشورهای حوزه اسکاندیناوی در صورتیکه در طی ۳ الی ۵ سال مشغول به کار باشید و بیمه و مالیات پرداخت کنید می توانید درخواست اقامت دائم کنید و بعد از گذشت ۶ تا ۷ سال می توان برای اخذ پاسپورت سوئد درخواست داد و به عنوان شهروند سوئدی شناخته شوید.

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد مقایسه تحصیل در سوئد و انگلستان

مقاله مرتبط

مقایسه تحصیل انگلستان و سوئد

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ویزای تحصیلی سوئد و سخن پایانی

ویزای تحصیلی سوئد ، شرایط اخذ ویزای تحصیلی سوئد و به طور کلی تحصیل در سوئد در مقاطع مختلف در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. سوئد عضو اتحادیه اروپا و کشور های حوزه شنگن و خانه ۴۰ موسسه آموزش عالی است. دریافت ویزای تحصیلی سوئد انتخاب خوبی برای دانش آموزان و دانشجویان است. یک جامعه مسئولانه ای که در آن دانش و یادگیری مادام العمر بسیار ارزشمند است، سوئد یک محیط اجتماعی عالی برای رشد یادگیری و رشد شخصی شما را فراهم می کند. پایتخت سوئد، یکی از امن ترین شهرهای جهان است. شما می توانید با توجه به مقاله فوق برای به دست آوردن اطلاعات تکمیلی در زمینه ویزای تحصیلی سوئد و اقامت سوئد با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نموده و با مشورت با مشاوران موسسه اطلاعات رایگان در این زمینه به دست آورید . همچنین می توانید نظرات و سوالات خود را در بخش دیدگاه یا پرسش و پاسخ مطرح نموده تا مشاورین ما در کوتاهترین زمان ممکن به آنها پاسخ دهند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 پاسخ
 1. گندم گفته:

  هدف بنده فقط و فقط سوئد هست میخواستم هرچه سریع تر وارد این کشور بشوم لازم به ذکر هست که بنده متاهل نیز هستم با توجه به اینکه کشورهای اسکاندیناوی امکان ورود همزمان همراه را نیز دارد همچنین میخواستم بپرسم اگر مثلا کورس زبا ن یک ساله را بروم امکانش هست که در ۶ ماه دوم ویزام رو تبدیل به ویزای کاری کنم یا خیر با توجه به اینکه همراه پس از ۶ ماه اول اجازه کار دارند ممنون میشم این سوال رو جواب بدید یا اگر کار پیدا نکردم از طریق همسرم که پس از ۶ ماه اول کار میکنند اقامت کاری بگیرم به واسطه ی ایشون هدف من از مهاجرت فقط کار در کشور سوئد هست اما چون ویزاهای کاری خیلی سخت هستند و تقریبا ریجکت میشن میخوام از طریق تحصیلی وارد این کشور بشم که فکر کنم کورس زبان مناسب تر هم هست

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ،اخیرا با توجه به تعداد بالای پناهندگی در این کشور ، ویزای های تحصیلی نیز سخت تر شده باید شرایطتتون بررسی بشه کامل ، سن و مدرک زبان رو بفرماید.

   پاسخ
 2. گندم گفته:

  سلام و خسته نباشید سوالی داشتم در خصوص ویزای تحصیلی شما برای مقطع دکترا هم اقدام می کنید؟ یا برای مستر یک ساله چون بنده مدرک ارشد دارم و زودتر میخواهم وارد بازار کار شوم همچنین سابقه ی کاری ۶ ساله نیز دارم معدل ارشدم هم بالاست امکان پذیرش در مقطع دکترا وجود دارد یا خیر ممنون میشم پاسخ بدید .

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای دکترا باید سورپروایزر داشته باشید ما می تونیم در اکثر کشورها براتون اقدام کنیم. آیا پروپوزال آماده دارین و یا هدفتون از تحصیل دکتر مشخص هست؟

   پاسخ