ویزای تحصیلی سوئیس

ویزای تحصیلی سوئیس و بررسی آن

 • ویزای تحصیلی سوئیس و شرایط عمومی
 • ویزای تحصیلی سوئیس در مقطع دبستان
 • ویزای تحصیلی سوئیس در مقطع دبیرستان
 • ویزای تحصیلی سوئیس در مقطع لیسانس
 • ویزای تحصیلی سوئیس در مقطع فوق لیسانس
 • ویزای تحصیلی سوئیس در مقطع دکترا
 • ویزای تحصیلی سوئیس از طریق بورسیه تحصیلی
 • ویزای تحصیلی سوئیس و بررسی دانشگاه های سوئیس
 • ویزای تحصیلی سوئیس و هزینه های تحصیل در سوئیس
 • ویزای تحصیلی سوئیس و مدارک موردنیاز برای اخذ ویزا

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای تحصیلی سوئیس و مقدمه ای بر آن

ویزای تحصیلی سوئیس ، شرایط تحصیل در سوئیس و مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل را در این مقاله به بحث و بررسی علمی خواهیم گذاشت. اگر شما نیز قصد دارید در یکی پیشرفته ترین کشورها مشغول به تحصیل شوید نیازمند دریافت اطلاعات کامل در مورد شرایط تحصیل در برترین کشورها هستید که قطعا در صورت تمایل به مهاجرت به سوئیس دانستن شرایط ویزای تحصیلی سوئیس یکی از آنهاست، آگاهی از ویزای تحصیلی سوئیس به شما سروران گرامی کمک می کند تا با انواع دانشگاه ها، میزان هزینه و فاکتورهای پذیرش در آنها آشنا شوید. در مقاله پیش رو ویزای تحصیلی سوئیس را به تفصیل تشریح خواهیم کرد. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری MIE اتریش شما را در شناخت ویزای تحصیلی کشور سوئیس یاری می کند، با ما همراه باشید.

فایل تصویی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در سوئیس

مقاله مرتبط

تحصیل در سوئیس

ویزای تحصیلی سوئیس و شرایط عمومی آن

سوئیس یک مرکز آموزشی و علمی عالی و دارای دانشگاه های برجسته با برنامه های متعدد است، بسیاری از موسسات تحقیقاتی در سطوح بالای جهانی قرار دارند. تحصیل در سوئیس نسبتا ارزان است زیرا تحصیلات از جمله تحصیلات عالی تا حد زیادی به صورت دولتی و به شکل عمومی تأمین مالی می شود. اما هزینه های زندگی در مقایسه با بسیاری از کشورها بالاست، خصوصا شهر زوریخ که از گرانترین شهرهای جهان است. به همین جهت دانشجویانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند باید از تمکن مالی برخوردار باشند و اسناد مورد نظر در این زمینه را ارائه دهند.

سوئیس دارای ۱۲ دانشگاه دولتی است که طیف گسترده ای از فرصت های تحصیلات عالی را برای دانشجویان ملی و بین المللی ارائه می دهد. ETH و EPFL، دو مؤسسه فن آوری فدرال، پیشگامان جهان در زمینه آموزش و تحقیقات علمی و مهندسی هستند. دانشگاه های دولتی نه تنها دوره های جامع در زمینه های مختلف تحصیلی را ارائه می دهند، بلکه تحقیقات فراوانی نیز انجام می دهند. دانشمندان سوئیسی تحقیقاتی را با بالاترین کیفیت در سراسر جهان انجام می دهند و از این نظر بسیار پیشرو هستند. بنابراین اخذ پذیرش در مقاطع کارشناسی ارشد و Ph.D در یکی از دانشگاه سوئیس یک شروع خوب برای حرفه ای شدن در سطح دانشگاهی است.

دانشگاه های سوئیس طیف گسترده ای از دوره ها را در سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و در چهار زبان مختلف (آلمانی،فرانسوی،انگلیسی و ایاتالیایی) ارائه می دهند. تحصیلات دانشگاهی در سوئیس بین المللی است و از استانداردهای آموزشی بالایی برخوردار است. دانشجویان بین المللی اجازه مطالعه رشته پزشکی در سوئیس را ندارند زیرا ظرفیت های محدودی وجود دارد و تقریبا همیشه برای دانشجویان سوئیسی محفوظ است.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد هزینه های تحصیل و زندگی در سوئیس

مقاله مرتبط

مهاجرت به سوئیس

ویزای تحصیلی سوئیس در مقطع دبستان

برای تحصیل در سوئیس در مقطع دبستان مدارس بین المللی خاصی وجود دارد که شرایط تحصیل در یک محیط بین المللی با امکانات بالا را برای فرزند شما فراهم می آورد. نظم خاصی که در این کشور وجود دارد به مدارس این کشور نیز منتقل شده و باعث می شود که دانش آموز در همان ابتدا با یکی از مهمترین اصول زندگی به نام نظم آشنا شود. معمولا شرایط پذیرش دانش آموز در مقطع زیر ۱۸ سال به این گونه است که باید انگیزه و اشتیاق لازم برای تحصیل را داشته باشند و این را به کشور سوئیس انتقال دهند.

برای تحصیل در مقطع دبستان دانش آموز باید پیشینه تحصیلی خوبی از خود نشان دهد و از معلم های قبلی خود توصیه نامه های داشته باشد، همچینن در بعضی از مدارس این کشور دانش آموز باید در امتحان ورودی پذیرفته شود. بعد از انجام تمامی مراحل مصاحبه با دانش آموز انجام شده و ارزیابی نهایی برای پذیرش صادر می شود.

معمولا مدارس بین المللی نیاز به حمایت والدین از دانش آموزان در تمامی جوانب تحصیل دارند. مسئولیت حمایت از دانش آموز در سوئیس می تواند توسط والدین یا خویشاوندان قبول شود.

تحصیل در مدارس سوئیس

ویزای تحصیلی سوئیس در مقطع دبیرستان

اخذ ویزای تحصیلی سوئیس در مقطع دبیرستان می تواند یکی از جذاب ترین تجاربی باشد که هر نوجوان می تواند تجربه کند. سوئیس کشوری با ۴ زبان رسمی ( آلمانی ، فرانسه، ایتالیای و رومانی) یکی از ایده آل ترین مقاصد برای دانش آموزان بین المللی است. شعار کشور این است: “وحدت، بله؛ یکنواختی، نه، “به شما فرصتی برای کشف استعداد ها در یک محیط صلح آمیز و بین المللی را می دهد.

با زندگی در کنار یک خانواده میزبان و تحصیل در دبیرستان محلی، شما به طور کامل در زندگی یک نوجوانان مستقل را تجربه خواهید کرد. دانش آموزان فعلی دبیرستان واجد شرایط اخذ ویزای تحصیلی سوئیس هستند و برای تحصیل در سوئیس در مقطع دبیرستان الزامات سن خاصی ممکن است اعمال شود. متقاضی میبایست در وضعیت تحصیلی خوب (GPA توصیه شده از ۲٫۵ یا بالاتر) باشد. همچنین مهارت های زبان آلمانی، فرانسوی یا ایتالیایی مورد نیاز است.

اگر شما علاقمند به چالش کشیدن خودتان هستید اخذ ویزای تحصیلی سوئیس یکی از بهترین گزینه های می باشد. برنامه های تحصیل در سوئیس در مقطع دبیرستان شامل برنامه های کوتاه مدت تحصیلی و برنامه های تبادل دانش آموز می شود. مدت زمان این تحصیلات از چند ماه تا چند نیم سال می تواند به طول بی انجامد. با توجه به اینکه تحصیل در دبیرستان ها در سوئیس رقابتی است شما می توانید مطمئن شوید که در بهترین شرایط و با بهترین امکانات تحصیل خواهید کرد.

ویزای تحصیلی سوئیس در مقطع لیسانس

برای کسب ویزای تحصیلی سوئیس و مدرک لیسانس در یکی از دانشگاه سوئیس، باید گواهی ورود به دانشگاه سوئیس یا معادل مدارک تحصیلی خارجی را ارائه شود. برای مثلا می توان به دانشجویانی که مدرک لیسانس بین المللی (IB )، مدرک لیسانس از اروپا، دیپلم دبیرستان ایالات متحده یا انگلستان دارند، اشاره کرد. هر شخص به تناسب کشور مبدا شرایط متفاوتی خواهد داشت.

مقطع زبان تدریس هزینه شهریه مدرک زبان مورد نیاز ساعت کار مجاز

و درآمد به ازای هر ساعت

الزامات دیگر
کارشناسی

(۴ ساله)

آلمانی،فرانسوی وایتالیایی ۱۵۰۰ تا ۳۵۰۰ فرانک معمولا به مدارک B1 یا B2 آلمانی

یا گذراندن کورس آموزشی زبان

۱۰ ساعت

۲۰فرانک

نیاز به مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با حداقل ۱۲

اثبات تمکن مالی

دوره کارشناسی ۴ ساله است رشته های متنوعی از قبیل علوم انسانی، علوم طبیعی، کسب و کار، ریاضیات و مهندسی و… را شامل می شود.

تحصیل در دانشگاه های ارزان سوئیس
تحصیل در دانشگاه های برتر سوئیس
هزینه های تحصیل و زندگی در سوئیس

ویزای تحصیلی سوئیس در مقطع فوق لیسانس

برای کسب مدرک کارشناسی ارشد، باید مدرک کارشناسی خود را با حداقل ۱۸۰ امتیاز ECTS یا معادل آن از یک دانشگاه معتبر بین المللی دریافت کنید. دانشگاه ها تعیین می کنند که یک مدرک تحصیلی در چه شرایطی معتبر یا غیر معتبر هستند و ممکن است شرایط بیشتری مانند امتحان ورودی برای دانشجویان خارجی منظور گردد. هیچ سازمان مستقل پاسخگویی برای تعیین خط و مشی دانشگاه ها در خصوص برنامه های پدیرش دانشگاه ها وجود ندارد.

مقطع زبان تدریس هزینه شهریه مدرک زبان مورد نیاز ساعت کار مجاز

و درآمد به ازای هر ساعت

الزامات دیگر
کارشناسی ارشد

(۲ ساله)

آلمانی،فرانسوی و انگلیسی ۱۵۰۰ تا ۳۵۰۰ فرانک مدرک آیلتس با نمره ۵/۶

یا گذراندن کورس آموزشی زبان

۲۰ ساعت

۳۰فرانک

اثبات تمکن مالی

دوره کارشناسی ارشد ۲ ساله است.  داشتن مدرک زبان در آن الزامی و با ارائه پژوهش نیز همراه است

شرایط کار دانشجویی در سوئیس
کار ضمن تحصیل در سوئیس
اقامت پس از تحصیل در سوئیس

ویزای تحصیلی سوئیس در مقطع دکترا

دانشگاه های تحصیلات تکمیلی (UTE) نیاز به دانش آموزان دارند که یک دوره تحصیلی، دیپلم تدریس شناخته شده EDK یا مدرک دانشگاهی علوم کاربردی (دوره کارشناسی) داشته باشند. اگر می خواهید در سطح متوسطه تدریس کنید، باید یک مدرک کارشناسی ارشد داشته باشید.

مقطع زبان تدریس هزینه شهریه مدرک زبان مورد نیاز ساعت کار مجاز

و درآمد به ازای هر ساعت

الزامات دیگر
دکترا

(۲ساله)

انگلیسی ۱۵۰۰ تا ۳۵۰۰ فرانک مدرک آیلتس با نمره ۵/۶

یا گذراندن کورس آموزشی زبان

۳۰ ساعت

۱۰ یورو

اثبات تمکن مالی

در مقطع دکتری (۲ساله)، امکان بورسیه شدن بسیار سخت و محدود است و نیازمند داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر دارد. داشتن مقالات بین المللی و کتاب ، استاد راهنما و مدرک زیان به تسهیل روند پذیرش کمک می کند. شخص پس از پذیرش ۱ سال فرصت دارد تا استاد مربوط به زمینه های تحقیقاتش را پیدا کند و در غیر این صورت باید بعد از ۱۲ ماه مجددا پروسه اپلای را طی کند. بیشترین گرایش در این مقطع به رشته های کامپیوتر و برق می باشد.

مهمترین نکته ای که برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع دکترا باید در نظر داشت پیدا کردن سوپروایزر است. این امر یکی از اصلی ترین مراحل تحصیل دکترا در سوئیس است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس
تحصیل دکترا در سوئیس

ویزای تحصیلی سوئیس از طریق بورسیه تحصیلی

اخذ بورسیه تحصیلی در سوئیس می تواند بخشی از هزینه های شما را پوشش دهد. اعطای بورسی تحصیلی در سوئیس برای دانشجویانی است که از رزومه تحصیلی و پژوهشی مناسبی برخوردار هستند. معمولا بورسیه های تحصیلی از طرف دولت و دانشگاه ها اعطا می شود که شرایط آن برای هر دانشگاه متفاوت است.

هر ساله، کنفدراسیون دولتی سوئیس سهمیه های بورس تحصیلی دولتی را برای ترویج تبادل بین المللی و همکاری پژوهشی بین سوئیس و بیش از ۱۸۰ کشور دیگر اعطا می کند. بورسیه های تحصیلی در سوئیس معمولا در مقاطع تحصیلات عالی هستند و شرایط برای اخذ بورسیه در مقاطع ارشد و دکترا راحت تر از مقطع لیسانس است.

برخی از بورسیه های تحصیلی سوئیس به صورت تیتر وار در ادامه خدمت شما ارائه می شود.

 • Swiss Excellence Scholarships for Foreign Students
 • ETH Excellence Scholarships
 • University of Lausanne Master’s Grants for Foreign Students
 • EPFL Excellence Fellowships
 • Graduate Institute Geneva Scholarships 
 • University of Geneva Excellence Master Fellowships
 • Geneva Academy of International Humanitarian Law and Human Rights Scholarships
 • IMD MBA Scholarships

برخی از دانشگاه ها خوابگاه هایی تعبیه کرده اند تا با نرخ های پایین در اختیار دانشجویان خارجی بگذارند. از دانشگاه خود بپرسید، زیرا اکثر آنها خدمات اقامتی برای کمک به دانشجویان خود ارائه می دهند تا در طول مدت تحصیل خود در سوئیس مشکلی برای اقامت نداشته باشند. این خدمات می تواند شامل کمک های زبان، اطلاعات اساسی در مورد قوانین مسکن و اجاره و یک پایگاه داده آنلاین از آگهی های تبلیغاتی باشد که به صورت مرتب به روزرسانی خواهند داشت. رایج ترین انتخاب مسکن در بین دانشجویان بین المللی در سوئیس:

 • سالن های دانشجویی محل اقامت با هزینه ای بین ۴۵۰ و ۸۰۰ یورو در ماه.
 • اجاره آپارتمان- هزینه متوسط بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه برای آپارتمان یک خوابه است.
بورسیه تحصیلی در سوئیس

ویزای تحصیلی سوئیس و بررسی دانشگاه های سوئیس

 • دانشگاه های تحقیقاتی سوئیس

  این دانشگاه ها دارای تحصیلات عالی هستند که منجر به تحصیلات لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری می شوند و تحقیقات پایه ای را انجام می دهند. علاوه بر ده دانشگاه تحقیقاتی کانتون، این نوع دانشگاه شامل موسسات فدرال فناوری و علم نیز می باشد.

 • دانشگاه های علوم کاربردی(UAS) سوئیس

  این دانشگاه ها برنامه هایی را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می کنند. تدریس و تحقیق در دانشگاه های علوم کاربردی نیاز به تمرکز ویژه ای دارد. شرایط پذیرش استاندارد، یک کارآموزی کامل ( آموزش شغلی دو مرحله ای شامل آموزش نظری در یک مدرسه فنی حرفه ای و آموزش عملی در یک شرکت می باشد) و یک مدرک کارشناسی حرفه ای است که پس از اتمام آموزش اولیه کسب می شود. در حال حاضر سوئیس دارای هفت دانشگاه عمومی علوم کاربردی و یک موسسه خصوصی و دولتی است.

 • دانشگاه های آموزش معلم(UTE) سوئیس

  دانشگاه ها با همکاری سایر موسسات آموزش معلمان، مسئول آموزش تعداد قابل ملاحظه ای از دبیران واجد شرایط هستند. مسئولیت آنها شامل تدریس، تحقیق و توسعه، آموزش اضافی، خدمات (مراکز مستند سازی، گزارش های متخصص، مشاوره و غیره) می باشد.

فهرست دانشگاه های برتر سوئیس

کانتونهای آلمان

 • دانشگاه بازل
 • دانشگاه برن
 • دانشگاه لوسرن
 • دانشگاه سنت گالن
 • دانشگاه زوریخ
 • دانشگاه پلی تکنیک(EPFL)
 • مؤسسه فن آوری فدرال، زوریخ (ETH Zürich)
 • دانشگاه علوم کاربردی برن (BFH)
 • دانشگاه علوم کاربردی شمال غرب سوئیس (FHNW)
 • دانشگاه علوم کاربردی شرقی سوئیس (FHO)
 • دانشگاه علوم کاربردی لوسرن (HSLU)
 • دانشگاه علوم کاربردی کالیدس
 • دانشگاه علوم کاربردی زوریخ (ZFH)

کانتون های ایتالیا

 • Università della Svizzera ایتالیایی (USI)
 • Scuola universitaria professionalale della Svizzera ایتالیایی (SUPSI)

کانتونهای فرانسه

 • دانشگاه فریبورگ
 • دانشگاه ژنو
 • دانشگاه لوزان
 • دانشگاه Neuchatel
 • دانشگاه (HES-SO)
 • دانشگاه علوم پزشکی (HES-LRG)

ویزای تحصیلی سوئیس و هزینه های تحصیلی در سوئیس

اکثر دانشگاه های سوئیس به طور عمومی تأمین مالی می شوند که طبعا تحصیل در یک دانشگاه سوئیس نسبتا مقرون به صرفه است. در دانشگاه های خصوصی هزینه تحصیلات بسیار بالاتر از دانشگاه های دولتی می باشد.
هزینه ها بین دانشگاه ها متفاوت است، اما معمولا کمتر از بسیاری از کشورهای دیگر می باشد. هزینه ها به صورت تخمینی بین ۵۰۰ فرانک تا ۲۰۰۰ فرانک در هر ترم است.  بعضی از دانشگاه ها از دانشجویان خارجی هزینه اضافی نیز دریافت می کنند. به عنوان مثال، ۵۰۰ فرانک در هر ترم برای دانشجویان در یک رشته کارشناسی و ۱۰۰ فرانک بر اساس برنامه کارشناسی ارشد یا دکتری اعمال می شود.

شما باید در هنگام تحصیل در سوئیس توان تامین مالی خود را داشته باشید چون هزینه زندگی در سوئیس بسیار زیاد است. در حدود ۱۰،۰۰۰فرانک (معادل ۹۵۰۰ یورو)  در هر ترم که باید کتاب ها و ملزومات، بیمه درمانی، مسکن، غذا، سفر و هزینه های دیگر را پوشش دهد.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه های سوئیس

ویزای تحصیلی سوئیس و مدارک موردنیاز برای ویزا

شما باید بتوانید به زبان استاندارد دانشگاه (فرانسوی، آلمانی یا ایتالیایی) در یک سطح معقول و قابل قبول صحبت کنید، ضمنا برخی از رشته های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی نیز تدریس می شود. ممکن است از شما خواسته شود قبل از پذیرش در یک رشته، یک آزمون زبان بدهید و یا یک گواهی دوره زبان دریافت کنید. بعضی از دانشگاه ها دوره های آموزشی رایگان برای دانشجویان خارجی را در تعطیلات تابستانی و  یا در طول سال تحصیلی ارائه می دهند. برخی از دانشگاه ها نیز دوره های زبان کم هزینه را از طریق مراکز زبان خود ارائه می دهند. دوره های یادگیری زبان ۶ ماه الی ۱ساله می باشد و هر ترم مبلغی بالغ بر ۴۰۰۰ فرانک هزینه دارد.

اخذ ویزای تحصیلی سوئیس می تواند تا ۴ ماه به طول بی انجامد.

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس برای مدت بیشتر از ۹۰ روز طبق اعلام سفارت سوئیس

 • پاسپورت معتبر
 • متقاضیانی که در غنا ، بنین و توگو زندگی می کنند باید اجازه اقامت معتبر داشته باشند.
 • تکمیل فرم های درخواست ویزا که شامل سه فرم می شوند.
 • ۲ کپی از تمام صفحات پاسپورت
 • سه عکس پاسپورتی با زمینه سفید
 • اصل و کپی نامه پذیرش
 • گواهی تمکن مالی ( گواهی حمایت مالی ، نامه بانکی با تمکن کافی ، گردش حساب سه ماه نشان )
 • تاییدیه بورس تحصیلی
 • دو کپی از مدارک تحصیلی
 •  برنامه تحصیلی با جزئیات
 •  رزومه یا CV امضا شده
 • انگیزه نامه تحصیلی که نشانگر هدف تحصیلی باشد
 • هزینه ویزا برابر با ۶۸ یورو
 • اعلامیه نوشته شده برای ترک سوئیس در پایان مطالعات
مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در سوئیس
ویزای تحصیلی سوئیس و سخن پایانی

حال با چگونگی ویزای تحصیلی سوئیس آشنا شدیم و انواع دانشگاه ها ، شرایط تحصیل در هر یک از مقاطع تحصیلی در سوئیس و هزینه های زندگی دانشجویی و به طور کلی ویزای تحصیلی سوئیس را شناختیم. امیدواریم آگاهی از ویزای تحصیلی سوئیس شما را در اتخاذ تصمیمات پیش رو یاری دهد. موسسه حقوقی دکتر ملک پور با همکاری MIE اتریش مفتخر است با بهره مندی از وکلای مجرب و مشاورین حاذق شما را در این مسیر همراهی کند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای تحصیلی سوئیس با دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار مستقل ما در ایران تماس بگیرید و از امکان مشاوره تلفنی رایگان ما بهره مند گردید. شما می توانید تمامی سوالات مربوط به تحصیل در سوئیس و شرایط اخذ ویزای تحصیل سوئیس را در بخش پرسش و پاسخ همگانی مطرح کنید. همچنین اگر نکته ناگفته ای در مورد مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل وجود دارد می توانید از بخش دیدگاه های همین مقاله کمک گرفته و آن را برای سایر عزیزان ارسال کنید. امیدوار است که از نوشتار ویزای تحصیلی کشور سوئیس بهره کافی را برده باشید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 پاسخ
 1. هادی گفته:

  سلام. برای تحصیل رایگان در فرانسه چه مدرکی می بایست داشته باشیم؟هزینه زندگی در این کشور چه مقدار هستش؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب برای تحصیل شما می بایست مدرک b2 فرانسه را داشته باشید . چنانچه مدرک a2 فرانسه داشته باشید می توانید برای اخذ پذیرش در دوره های زبان فرانسه اقدام کنید . هزینه های زندگی با توجه به نوه و سبک زندگی شما بین ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو در ماه متفاوت خواهد بود.

   پاسخ
 2. تینا گفته:

  سلام
  خیلی مقالتون عالی بود. من همیشه سایتتن رو دنبال می کنم. من سال چهارم دبیرستان هستم و تا اونجایی که لایوهای آقای دکتر رو دنبال می کردم راجب یکسری دوره های وآپ در سوییس توضیح می دادن .میشه در اون رابطه هم توضیح بدید؟

  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام دوست عزیز
   این دوره های کوآپ مربوط به رشته های مدیریتی ست که طول دوره یکساله شامل ۶ ماه تحصیل و ۶ ماه کار می باشد شهریه دوره ۳۰ تا ۳۲ هزار فرانک سوئیس هست .ضمن اینکه در ۶ ماهه دوم که کار می کنید به شما حقوق پرداخت می گردد.

   پاسخ
 3. سعید محمدی گفته:

  سلام
  در مورد سابقه تحصیلی یک مدرک کارشناسی صادره از زوریخ سوئیس (sma) درخواست بررسی و اخذ ریز نمرات ان رو داشتم
  در صورت موافقت تصویر مدرک رو ارسال میکنم
  باتشکر محمدی

  امیدوارم درخواستمون عملی گردد

  Rating: ۵
  پاسخ