ویزای تحصیلی فنلاند و بررسی آن

ویزای تحصیلی فنلاند ، شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی فنلاند و نکات مربوط به مهاجرت از طریق تحصیل به فنلاند و اخذ ویزای تحصیلی فنلاند ، در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. چگونه می توان ویزای تحصیلی فنلاند را اخذ نمود؟ برای دریافت ویزای تحصیلی کشور فنلاند، چه شرایطی باید داشت و چه مدارکی مورد نیاز است؟ شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در کشور فنلاند چیست؟ دانشگاه های معتبر کشور فنلاند کدام ها هستند؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه زمینه تحصیل در فنلاند پاسخ می دهیم. اخذ ویزا و تحصیل در کشور فنلاند، از جهاتی مورد توجه تعدادی از مردم قرار گرفته است که به صورت خلاصه و ساده، مهم ترین و اساسی ترین نکات مربوط به آن، خدمت شما دوستان عزیز ارائه می شود. کشور فنلاند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شنگن می باشد که به دلیل سیستم آموزشی قوی ای که دارد، همواره مورد سوال تعدادی از علاقه مندان قرار می گیرد. در کنار سیستم آموزشی قوی، شما باید عواملی از جمله آب و هوا، زبان بومی مردم آن کشور و … را جهت انتخاب کشور برای مهاجرت را مدنظر قرار دهید. امید است این مقاله که توسط متخصصین با تجربه موسسه حقوقی ملک پور تهیه گردیده، تمامی سوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نموده و اطلاعات کاملی در رابطه با چگونگی شرایط و اخذ ویزای تحصیلی کشور فنلاند خدمت شما دوستان ارجمند قرار دهد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان باتجربه و کارآموزده ما تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.  با این مقدمه لطفا در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

ویزای تحصیلی فنلاند
 • ویزای تحصیلی فنلاند و مقدمه ای بر آن
 • ویزای تحصیلی فنلاند و شرایط عمومی
 • ویزای تحصیلی فنلاند و تحصیل در مدارس
 • ویزای تحصیلی فنلاند و تحصیل در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی فنلاند و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی فنلاند و تحصیل در مقطع دکتری
 • ویزای تحصیلی فنلاند به همراه بورس تحصیلی
 • ویزای تحصیلی فنلاند و هزینه های تحصیل و زندگی در فنلاند
 • ویزای تحصیلی فنلاند و کار دانشجویی
 • ویزای تحصیلی فنلاند و بررسی ویزای همراه
 • ویزای تحصیلی فنلاند و معرفی دانشگاه های برتر در فنلاند
 • ویزای تحصیلی فنلاند و مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند
 • ویزای تحصیلی فنلاند و موقعیت کار پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی فنلاند و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

ویزای تحصیلی فنلاند و شرایط عمومی

کشور فنلاند از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شنگن می باشد. فنلاند کشوری کوچک است که جمعیتی بیش از پنج میلیون نفر دارد، پایتخت آن هلسینکی و واحد پول رسمی آن یورو می باشد. زبان رسمی مردم در این کشور فنلاندی و همچنین سوئدی می باشد. البته اکثریت مردم به زبان فنلاندی صحبت می کنند و تنها در غرب و جنوب این کشور، تکلم به زبان سوئدی نیز وجود دارد.

فنلاند کشوری بسیار سرد است که حتی دمای آن در زمستان به منفی سی درجه نیز می رسد. این کشور نظام آموزشی قوی و خوبی دارد که از این بابت مورد استقبال مردمی که با هوای سردسیر چندان مشکلی ندارند، قرار گرفته است. فنلاند از جمله کشورهای حوزه اسکاندیناوی است که بسیار گران می باشد و اگر شما قصد مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی فنلاند را دارید، پیشنهاد می کنیم که قبل از هرگونه اقدامی این کشور را با دیگر کشورهای اروپایی و درجه یک دنیا مقایسه کرده و سپس اقدام نمایید.

لینک مقاله پیشنهادی : شرایط اخذ ویزای تحصیلی کشور فنلاند بدون مدرک زبان ( بررسی در تمامی مقاطع )

تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان

مقاله مرتبط

تحصیل در فنلاند

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند و تحصیل در مدارس

تحصیل در مدارس در خارج از کشور

اخذ ویزای تحصیلی فنلاند جهت تحصیل در مدارس این کشور، در دو مقطع امکان پذیر می باشد، مقطع ابتدایی و دبیرستان.

تحصیل در مدارس دولتی فنلاند که رایگان هستند، به زبان فنلاندی ممکن است و همچنین از دانش آموزان غالبا امتحان ورودی گرفته خواهد شد. مدارس خصوصی در فنلاند، به زبان انگلیسی هم تدریس می کنند که دانش آموزانی که از کشورهای دیگر به فنلاند مهاجرت کرده اند، می توانند در این مدارس مشغول به تحصیل شوند و ویزای تحصیلی فنلاند را دریافت کنند.

آموزگاران مقطع ابتدایی در فنلاند، از سال های ۱ تا ۶ تحصیلی، در زمینه علوم تربیتی تخصص دارند و آموزگاران کلاس های ۷ تا ۹، در زمینه دروس تدریسی شان تخصص دارند. کودک یا نوجوانانی که به تازگی به فنلاند مهاجرت کرده اند، می توانند با ویزای تحصیلی فنلاند خود، در کلاس های آماده سازی که معمولا یک سال طول می کشد، شرکت کنند. در این کلاس ها بیشتر هدف بر این است که به آنها زبان فنلاندی و انگلیسی یاد دهند و همچنین آنها را با آداب و رسوم و فرهنگ فنلاندی آشنا کنند.

تعدادی از مدارس بین المللی فنلاند را که می توانید جهت تحصیل در آنها، ویزای تحصیلی فنلاند را دریافت کنید، در جدول زیر می توانید مشاهده کنید :

جدول مشخصات تعدادی از مدارس بین المللی فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند و تحصیل در مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی در خارج از کشور

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در فنلاند و دریافت ویزای تحصیلی فنلاند، دانشگاه ها به دو دسته کلی تقسیم بندی می شوند :

 • این نوع از دانشگاه ها با نام UAS (universities of applied science) دانشجویان را برای ورود به بازار کار آماده می کنند و آموزش های حرفه ای به دانشجویان می دهند.
 • دانشگاه هایی هستند که مبنای آن ها، تحقیقات علمی و ارائه آموزش و تحصیلات تکمیلی است.

تحصیل در دانشگاه های فنلاند برای کسانی که با زبان فنلاندی و یا سوئدی تحصیل می کنند، رایگان است. اما از آنجاییکه آموختن زبان سوئدی یا فنلاندی بسیار دشوار است، بسیاری از افراد تمایل دارند هزینه تحصیل کمتر از هزار یورو در سال را بپردازند اما در کشوری مانند اتریش تحصیل کنند. تحصیل در دانشگاه های خصوصی فنلاند که به زبان انگلیسی می باشد، هزینه بر خواهد بود که هزینه تحصیل در دانشگاه ها از ۶ تا ۱۸ هزار یورو بسته به دانشگاه و رشته انتخابی متفاوت خواهد بود. شما می توانید هزینه دانشگاه های مختلف فنلاند را در همین مقاله و در زیر عنوان “ویزای تحصیلی فنلاند و هزینه های تحصیل در فنلاند مطالعه فرمایید.  لازم به ذکر است که اکثر دانشگاه های فنلاند در مقطع لیسانس به زبان فنلاندی هستند و دانشگاه های انگلیسی زبان بسیار محدود هستند. همچنین برای ورود به دانشگاه در مقطع لیسانس و اخذ ویزای تحصیلی فنلاند، می بایستی حتما دیپلم دوازده ساله داشته باشید و آزمون ورودی بدهید و همچنین باید نمره زبان آیلس حداقل ۶ ارائه گردد. نمره زبان بسته به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی تان، می تواند متفاوت باشد. حتما قبل از هرگونه اقداماتی، الزامات تحصیل در دانشگاه خود را  چک نمایید. مدت زمان ویزای تحصیلی فنلاند و همچنین دوره تحصیل در مقطع لیسانس در فنلاند، بین سه تا چهار سال می باشد.

ویزای تحصیلی فنلاند و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و اخذ ویزای تحصیلی فنلاند از طریق تحصیل، شما می بایستی تحصیلات خود را در مقطع لیسانس به اتمام رسانیده باشید. برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان در مقطع کارشناسی ارشد، شما نیاز به آیلس حداقل ۶٫۵ دارید. همچنین برای تحصیل در دانشگاه های علوم کاربردی، شما نیاز به حداقل ۳ تا ۴ سال تجربه کاری دارید. دوره تحصیل در این مقطع بین یک تا دو سال می باشد که بسته به شرایط دانشجو، رشته و دانشگاه انتخابی، متفاوت خواهد بود.

ویزای تحصیلی فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد به مدت زمان سال های تحصیل شما خواهد بود که البته شما می توانید ویزای تحصیلی فنلاند خود را برای اقامت پس از تحصیل در این کشور، به مدت یک سال تمدید کنید. همچنین برخی از دانشگاه های معتبر برای ورود، شرط معدل بالا را هم قرار داده اند. اگر شما معدل بالایی ندارید ولی قصد تحصیل در دانشگاه های رایگان و دریافت ویزای تحصیلی فنلاند را دارید، می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.

تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند و تحصیل در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور

تحصیل در مقطع دکتری و اخذ ویزای تحصیلی فنلاند در این مقطع، تنها در دانشگاه های علوم پایه این کشور امکان پذیر است و دانشگاه های علوم کاربردی، مقطع دکتری ندارند. دوره تحصیل در مقطع دکتری به خود شخص و رشته و دانشگاه انتخابی دانشجو بستگی دارد ولی معمولا بین سه تا پنج سال به طول می انجامد. ویزای تحصیلی فنلاند در مقطع دکتری، به مدت زمان تحصیل شما در فنلاند خواهد بود. برای تحصیل در مقطع دکتری و اخذ ویزای تحصیلی فنلاند، دانشجو می بایست حداقل مدرک زبان آیلس ۷ داشته باشد. دانشجو در این مقطع همانند دیگر مقاطع دانشگاهی، اجازه کار تا ۲۵ ساعت در هفته را دارد. دانشجوی متقاضی جهت دریافت ویزای تحصیلی فنلاند و تحصیل در مقطع دکتری، باید بتواند یک استاد راهنما پیدا کرده و با او مکاتبه نماید و برای دریافت پذیرش تحصیلی فنلاند درخواست نماید.

پس از دریافت نامه پذیرش، شخص می تواند با تهیه و تکمیل مابقی مدارک مورد نیاز، به سفارت مراجعه کرده و برای دریافت ویزای تحصیلی فنلاند درخواست دهد.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد دکتری و بورس در فنلاند

مقاله مرتبط

مهاجرت تحصیلی به فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند به همراه بورس تحصیلی

برای دریافت ویزای تحصیلی فنلاند از طریق بورسیه تحصیلی ، شما باید بتوانید یک موقعیت بورسیه تحصیلی برای خود از طریق یک استاد راهنما پیدا کنید. برای اینکه بتوانید از استادی در فنلاند، بورسیه دریافت کنید، می بایست آیلس ۷ به بالا، مقالات ISI، رزومه تحصیلی و کاری برجسته، انگیزه نامه قوی و همچنین مقالات چاپ شده مختلفی در نشریات بین المللی داشته باشید.

بورسیه تحصیلی فنلاند می تواند کل هزینه های تحصیل و یا بخشی از آن را پوشش دهد. حتی در برخی مواقع، وقتی دانشجو در درجات بالای علمی باشد، بورسیه تحصیلی فنلاند به صورتی خواهد بود که حتی می تواند بخشی از هزینه های زندگی شما را نیز تامین کند.

در ادامه تعدادی از بورسیه های تحصیلی کشور فنلاند که شما را برای دریافت ویزای تحصیلی فنلاند کمک می کند، ارائه شده است:

 • بورسیه EDUFI

  • این نوع از بورسیه برای داشجویان و محققان جوان در مقطع دکتری است. دریافت این نوع بورسیه برای دانشجویان تمامی کشورها و در تمامی رشته های تحصیلی که خواهان تحصیل در مقطع دکتری هستند، امکان پذیر است. این نوع بورسیه در مقطع ارشد و پست دکتری وجود ندارد.
  • رشته تحصیلی : تمامی رشته های تحصیلی
  • گروه هدف : تمام دانشجویان بین المللی، به خصوص دانشجویان کشورهای روسیه، چین، هند، شیلی، برزیل و آمریکای شمالی
  • میزان بورسیه : کمک هزینه از ۳ تا ۱۲ ماه متغیر است و حداکثر دریافتی در ماه ۱۵۰۰ یورو می باشد. این نوع بورسیه تمامی هزینه های زندگی دانشجویی در فنلاند را پوشش خواهد داد.

  زمان پذیرش : محدودیت خاصی برای پذیرش در این نوع بورسیه وجود ندارد ولی شما باید حداقل پنج ماه قبل از زمان تعیین شده، اقدام کنید

 • بورسیه تحصیلی با نام IBS Kamel

  برای زنان ایرانی امکان پذیر است که تا ۵۰% از هزینه های دانشگاه شما را پوشش می دهد.

 • بورسیه دانشگاه Aatlo در فنلاند

  • این نوع از بورسیه، در مقطع دکتری و چهار ساله می باشد ولی در ابتدا ویزای تحصیلی فنلاند به مدت زمان یک سال به شما داده می شود و با توجه به وضعیت اقامتی شخص، تا پایان تحصیلاتش تمدید می گردد. این دانشگاه نزدیک به ۲۰۰۰۰ دانشجو و ۴۰۰ پروفسور دارد.
  • رشته تحصیلی : طراحی کشتی های مسافری
  • ارائه مدرک زبان بالا
  • میزان بورسیه : بنا به تصمیمات دانشگاه در هر سال تعیین می گردد.
  • این بورسیه برای تمام دانشجویان بین المللی امکان پذیر است.

ویزای تحصیلی فنلاند و هزینه های تحصیل و زندگی در فنلاند

برای مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی فنلاند، حتما به هزینه های تحصیل و زندگی آن توجه کنید. کشور فنلاند از جمله کشورهای گران در اروپا و حوزه اسکاندیناوی است و پایتخت آن شهر هلسینکی، گران ترین شهر این کشور است. هزینه های زندگی در فنلاند، به عوامل زیادی از جمله شهر محل اقامت، سکونت در خانه یا خوابگاه، نوع زندگی دانشجو (لایف استایل) بستگی دارد.

در جدول زیر تعدادی از هزینه های جاری کشور فنلاند را می توانید نگاه کنید :

جدول هزینه های جاری کشور فنلاند

هزینه های تحصیل در فنلاند، برای دانشجویان اتحادیه اروپا و سوئیس، رایگان می باشد. برای دانشجویان غیر از اتحادیه اروپا و سوئیسی، هزینه های تحصیل تعدادی از دانشگاه ها به شرح زیر است. طبیعتا هنگامی که شما ویزای تحصیلی فنلاند را دارید، باید هزینه های زندگی دانشجویی خود را نیز مدیریت کنید. البته باید در نظر داشته باشید که این شهریه های دانشگاه با توجه به مقطع تحصیلی و رشته ای که انتخاب می کنید، متغیر است و این هزینه ها به طور میانگین بیان شده است :

هزینه های تحصیل در دانشگاههای مختلف فنلاند

همچنین شما برای دریافت اطلاعات تکمیلی، به لینک زیر نیز می توانید مراجعه نمایید :

هزینه های تحصیل و زندگی در فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند و کار دانشجویی

کار دانشجویی در خارج از کشور

هنگامی که شما ویزای تحصیلی فنلاند را دارید، می توانید بدون محدودیت کار مرتبط با رشته تحصیلی تان انجام دهید. منظور از کار مرتبط، کارهای آموزشی و کارهای مرتبط با پایان نامه تان است. شما همچنین می توانید کارهای دیگری را نیز در حین تحصیل و ویزای تحصیلی فنلاند خود انجام دهید. اما محدودیت هایی دارید :

 • شما تنها ۲۵ ساعت در هفته می توانید به صورت کار ضمن تحصیل در فنلاند کار دانشجویی انجام دهید. این ۲۵ ساعت محدود به هفته نمی شود. این بدین معنی است که شما می توانید این مدت زمان را در یک ترم تحصیلی، مدیریت کنید، به طوریکه به طور میانگین بیش از ۲۵ ساعت در هفته کار نکنید.
 • همچنین در صورتی که شما در مدت زمانی که در تعطیلات تابستانه و یا تعطیلاتی مشابه هستید، هیچ محدودیتی از بابت ساعات کاری وقتی که ویزای تحصیلی فنلاند را دارید، ندارید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید :

کار دانشجویی در فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند و بررسی ویزای همراه

شما هنگامی که ویزای تحصیلی فنلاند را دارید، می توانید خانواده خود را نیز با خود همراه سازید. البته در درجه اول شما باید بتوانید ثابت کنید که می توانید از پس هزینه های خانواده خود (با توجه به تعداد نفرات خانواده) برآیید. در کشور فنلاند، خانواده جهت پیوستن به نفر اصلی، شامل همسر، فرزند (زیر ۱۸ سال)، والدین (برای دانش آموزان زیر ۱۸ سال) و پارتنر می باشد. البته شما در صورتی می توانید پارتنر خود را با خود به فنلاند بیاورید که ثابت کنید که حداقل دو سال با آن شخص زندگی کرده اید.

وقتی شما خانواده تان را از طریق دارا بودن ویزای تحصیلی فنلاند با خود همراه می کنید، باید هرگونه تغییرات در خانواده را به طور کتبی به اداره مهاجرت فنلاند، به زبان فنلاندی، سوئدی و یا انگلیسی اعلام کنید. این تغییرات شامل موارد زیر خواهد بود :

 • تولد فرزند

 • تغییر در والدین (دانش آموزان زیر ۱۸ سال)

 • ازدواج

 • طلاق

 • فوت یکی از اعضای خانواده

اگر شما به عنوان والدین دانش آموز زیر ۱۸ سال خود در فنلاند حضور دارید، حق کار نخواهید داشت. اما اگر به عنوان همراه کسی که ویزای تحصیلی فنلاند را دارد و بالای ۱۸ سال است (همسر و فرزند)، حضور دارید، اجازه کار و تحصیل در کشور فنلاند را دارید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع، شرعا حرام و غیرقانونی می باشد.

دانشجو در صورتی که ویزای تحصیلی فنلاند وی معتبر است، می تواند برای همراهان خود دعوتنامه ارسال کند تا آنها هم بتوانند به فنلاند بیایند. مدارکی که همراهان باید با خود به همراه داشته باشد، در زیر آورده شده است :

 • مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای همراه دانشجو در فنلاند

  مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای همراه دانشجو (در صورتی که ویزای تحصیلی فنلاند برای دانشجو همچنان معتبر باشد) به شرح ذیل است :

  • پاسپورت معتبر دانشجو
  • پاسپورت معتبر همراه
  • دو قطعه عکس
  • تکمیل فرم های مربوطه (فرم PK1 و MP1)
  • اثبات محل سکونت شما در فنلاند
  • گواهی ازدواج (اگر ازدواج در فنلاند صورت نگرفته باشد)
  • اثبات تمکن مالی
  • گواهی طلاق ازدواج قبلی (در صورت وجود)
  • گواهی فوت ازدواج قبلی (در صورت وجود)

ویزای تحصیلی فنلاند و معرفی دانشگاه های برتر در فنلاند

هنگام انتخاب کشور و دانشگاه جهت تحصیل، حتما می بایستی مواردی از قبیل rank دانشگاه در سطح جهانی را ملاک قرار دهید. همچنین باید مواردی از قبیل اینکه دانشگاه انتخابی شما مورد تائید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران می باشد را مدنظر قرار دهید. جهت تحصیل در فنلاند و همچنین دریافت ویزای تحصیلی فنلاند، می توانید نام دانشگاه های موردتائید وزارت علوم و وزارت بهداشت و همچنین Rank جهانی آن را در جدول زیر ملاحظه نمایید :

جدول معرفی دانشگاه های فنلاند و بررسی رنک آن ها

همانگونه که در جدول فوق ملاحظه فرمودید، سطح برخی دانشگاه های فنلاند بالا می باشد و تعدادی از دانشگاه های این کشور در رنکینگ بین المللی دانشگاه های جهان، رتبه زیر ۱۰۰۰ قرار دارند.

ویزای تحصیلی فنلاند و مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند

مدارک مورد نیاز ویزا

برای دریافت ویزای تحصیلی فنلاند و جمع آوری مدارک موردنیاز آن، می بایست حتما نامه پذیرش از مدرسه، کالج و یا دانشگاه داشته باشید. تا با ارائه نامه پذیرش به همراه مدارکی که در زیر به آن ها اشاره خواهیم کرد، به سفارت مراجعه کنید و ویزای تحصیلی فنلاند را دریافت نمایید :

 • مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند
  • پاسپورت معتبر
  • دو قطعه عکس
  • ترجمه شناسنامه و مدارک هویتی
  • نامه پذیرش از مدرسه، کالج و یا دانشگاه
  • بیمه نامه دانشجویی
  • نامه تمکن مالی از بانک
  • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
  • اثبات محل اقامت در فنلاند (خانه و یا خوابگاه)
  • رزومه تحصیلی و کاری
  • گواهی ازدواج (در صورت وجود)
  • ترجمه مدارک تحصیلی مقاطع قبلی به همراه ریز نمرات
  • گواهی پرداخت شهریه دانشگاه
  • مدرک زبان

ویزای تحصیلی فنلاند و موقعیت کار پس از تحصیل

اکثر دانشجویان به غیر از اینکه در زمان تحصیل خود به دنبال کار دانشجویی هستند، غالبا هدف اصلی شان پیدا کردن کار و اقامت پس از دوران دانشجویی می باشد. شما با یافتن کار پس از دوران تحصیل خود، می توانید ویزای تحصیلی فنلاند را به ویزای کاری این کشور تغییر دهید. برای دریافت ویزای کاری فنلاند، شما می بایستی زبان فنلاندی و یا سوئدی بلد باشید که یادگیری این زبان ها امری دشوار می باشد. همچنین باید یک کارفرما پیدا کنید که به شما پیشنهاد شغلی بدهد تا بتوانید مشغول به کار شوید.

از مهم ترین عواملی که در انتخاب یک کشور جهت تحصیل می تواند تاثیرگذار باشد، نرخ بیکاری آن کشور است. زیرا شما اگر در کشوری تحصیل کنید که نرخ بیکاری آن بالا باشد، طبیتا سخت تر از دانشجویان کشورهایی که نرخ بیکاری پایینی دارند، به کار مناسب و اقامت آن کشور خواهید رسید.

در نمودار زیر می توانید نرخ بیکاری کشور فنلاند را در سال های اخیر ملاحظه نمایید :

نرخ بیکاری در کشور فنلاند در سالهای اخیر

نرخ بیکاری فنلاند نسبت به دیگر کشورهای اروپایی در سطح قابل قبولی است ولی یادگیری زبان فنلاندی و یا سوئدی کاری بسیار دشوار است. همانگونه که عنوان شد، برای یافتن شغل و تبدیل ویزای تحصیلی فنلاند به ویزای کاری، نیازبه مهارت زبان جهت ارتباط برقرار کردن با افراد جامعه می باشد.

ویزای تحصیلی فنلاند و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

پاسپورت فنلاند

دانشجویانی که در فنلاند تحصیل می کنند و پس از پایان مقاطع تحصیلی، فارغ التحصیل می شوند، تا یک سال پس از تحصیل می توانند اجازه اقامت دریافت کنند و ویزای تحصیلی فنلاند خود را جهت یافتن کار مرتبط با رشته تحصیلی، تمدید کنند. جهت اخذ اقامت فنلاند و به تبع آن، دریافت پاسپورت فنلاند، می بایست دانشجو پس از پایان تحصیل خود، کار پیدا کند و مشغول به کار شود. برای یافتن کار در این کشور، دانش زبان فنلاندی و یا سوئدی نیاز است. در صورتی که دانشجو مشغول به کار شود، پس از پنج سال کارکردن در کشور فنلاند و پرداخت بیمه و مالیات، می تواند ویزای تحصیلی فنلاند خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و اقامت دائم فنلاند را به دست آورد و از سال ششم، درخواست پاسپورت بدهد.

دانشجو در صورتی می تواند ویزای تحصیلی فنلاند خود را تبدیل به ویزای کاری کند که شغلی با حداقل حقوق کشور فنلاند پیدا کرده باشد.

در نمودار زیر، حداقل میانگین حقوق در کشور فنلاند را در سال های اخیر می توانید مشاهده فرمایید. لازم به ذکر است که میزان حقوق به عوامل مختلفی از جمله سن، سابقه کاری، میزان تخصص بستگی دارد.

نمودار میانگین حقوق در کشور فنلاند :

نمودار میانگین حقوق در کشور فنلاند
 • مدارک لازم جهت اخذ تابعیت کشور فنلاند

  • پاسپورت معتبر
  • چند قطعه عکس
  • تکمیل فرم های مربوطه
  • ارائه مدارکی جهت اثبات اقامت در فنلاند در سال های گذشته
  • مهارت زبان
  • اثبات تمکن مالی
  • عدم سوء پیشینه کیفری
  • ارائه مدارکی جهت همسو شدن با فرهنگ فنلاندی (اطلاع از قوانین، آداب و رسوم)
اخذ اقامت فنلاند
تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در فنلاند

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای تحصیلی فنلاند و سخن پایانی

ویزای تحصیلی فنلاند و شرایط اخذ آن، در این مقاله بررسی شد. از آنجایی که دریافت ویزای تحصیلی فنلاند، ممکن است مورد تقاضای تعدادی از دانش آموزان و دانشجویان باشد، بر آن شدیم پیرامون مسائل مهم راجع به اخذ ویزای تحصیلی کشور فنلاند و مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل، مطالبی را به نگارش درآوریم تا راهنمای شما عزیزان همیشگی ما باشد. حتما این نکته را در نظر داشته باشید که اگر می خواهید از طریق تحصیل به کشور فنلاند بیایید و ویزای تحصیلی فنلاند را دریافت کنید، قبل از هرگونه اقدامی جهت مهاجرت به این کشور، اطلاعات کاملی در این زمینه کسب نمایید. زیرا همانگونه که در مقاله فوق مفصل به آن اشاره شد، فنلاند کشوری بسیار گران از نظر هزینه های زندگی در اروپاست و همچنین یادگیری زبان فنلاندی کار ساده ای نمی باشد. در این مقاله، تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در کشور فنلاند، بورسیه تحصیلی فنلاند، شرایط دانشجو پس از اتمام تحصیل، شرایط ویزای همراه و مواردی از این قبیل مورد بحث قرار گرفت. امیدواریم توانسته باشیم سوالات شما در باب اخذ ویزای تحصیلی فنلاند را پاسخ گفته باشیم. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی، می توانید با مشاورین مجرب ما در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه، نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابید.

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. بهرنگ گفته:

  سلام خسته نباشید من خواستم بدونم رشته Administration in Esports Business چجور رشته ای در فنلانده از اینده شغلیش و اینکه دانشگاهی که من انتخاب کردم در این لیست شما نبود دانشگاه Kajaani University of Applied Sciences (KAMK) هستش اولا چجوریه برای خود فنلاند از نظر اعتبار در فنلاند وششغل یابیش و اینکه من دیپلم فنی دارم با چه پیش دانشگاهی میتونم پذیرش لیسانس بگیرم یا اصلا نوعش مهمه مدرک پیش دانشگاهی که انسانی باشه یا هنر

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت
   برای تحصیل در مقطع لیسانس باید دیپلم ۱۲ ساله داشته باشید و عموما برای تایید مدرکتان دانشگاه ریزنمرات سال آخر تحصیلی تان را مورد بررسی قرار می دهد. برای بررسی شانس کاریابی در فنلاند نرخ بیکاری این کشور را بررسی نمایید.

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند بسیار مناسب هست . شهریه دانشگاه حدود هزار یورو و هزینه های زندگی نیز به طور نرمال ماهانه حدود ۵۵۰ تا ۶۰۰ یورو می باشد .که شما ۲۵ ساعت در هفته نیز اجازه کار خواهید داشت . البته شهریه دانشگاه را می بایست پرداخت و هزینه یکسال زندگی در فنلاند را می بایست در زمان اخذ ویزا داشته باشید.

   پاسخ
Rating: 5