ویزای تحصیلی قبرس و بررسی آن

ویزای تحصیلی قبرس ، مهاجرت تحصیلی به قبرس و اقامت تحصیلی در قبرس در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. آیا از طریق ویزای تحصیلی قبرس می توان به تابعیت این کشور دست یافت؟ شرایط اخذ ویزای تحصیلی قبرس چگونه است؟ دانشگاههای برتر قبرس کدام ها هستند؟ آیا امکان دریافت بورسیه برای ایرانیان جهت تحصیل در دانشگاههای قبرس وجود دارد؟ اینها سوالاتی است که ممکن است برای کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی به قبرس را دارند پیش بیاید. نکته مهم در مورد ویزای تحصیلی کشور قبرس این است که بعضی از دانشگاه های قبرس، مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران نیز هست. ما در این مقاله به تمامی نکات مهم و ضروری در باب ویزای تحصیلی قبرس و مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل خواهیم پرداخت. در این راستا موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش شما را در جهت آشنایی با شرایط مهاجرت به قبرس و تحصیل در این کشور راهنمایی خواهند کرد. شما می توانید در این زمینه و یا در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد مهاجرت به کلیه کشورهای جهان با مشاوران مجرب این موسسه تماس حاصل نمایید.

ویزای تحصیلی قبرس
 • ویزای تحصیلی قبرس و شرایط عمومی
 • ویزای تحصیلی قبرس در مدارس
 • ویزای تحصیلی قبرس در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی قبرس در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی قبرس در مقطع دکترا
 • ویزای تحصیلی قبرس در رشته های پزشکی
 • ویزای تحصیلی قبرس به همراه بورس تحصیلی
 • ویزای تحصیلی قبرس و هزینه های تحصیل و زندگی در قبرس
 • ویزای تحصیلی قبرس و بررسی ویزای همراه
 • ویزای تحصیلی قبرس و معرفی دانشگاه های برتر قبرس
 • ویزای تحصیلی قبرس و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی
 • ویزای تحصیلی قبرس و موقعیت کار پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی قبرس و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

ویزای تحصیلی قبرس و شرایط عمومی

 ویزای تحصیلی قبرس معمولا از این نظر که دارای دانشگاه هایی با رنکینگ مناسب می باشد و همچنین کشوری می باشد که هزینه های تحصیل در آن معقول می باشد، برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور مورد توجه واقع شده است. از موارد مناسب تحصیل در قبرس تنوع رشته و تحصیل در رشته های گوناگون می باشد. به عنوان مثال می توان گفت متقاضی تحصیل در کشور قبرس می تواند برای مهاجرت تحصیلی در انواع رشته ها نظیر هنر، موسیقی، اقتصاد و همچنین رشته های پزشکی و پیراپزشکی اقدام نماید. از نکات مهم ویزای تحصیلی قبرس که این کشور را به مقصد مناسبی برای تحصیل تبدیل کرده است، تحصیل در رشته های پزشکی بدون نیاز به آزمون ورودی در این رشته می باشد؛ شخص تنها با پرداخت شهریه و داشتن سایر شرایط لازم نظیر سن، زبان و ..می تواند در این رشته تحصیل کند. همچنین لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران و همچنین علاوه بر آن مورد تایید کشورهای اروپایی، کانادا و آمریکا می باشند. همانند سایر کشورها  دانشجویان در کنار تحصیل، به مدت ۱۰ ساعت در هفته در مقطع کارشناسی و ۲۰ ساعت در هفته در مقطع ارشد اجازه کار دانشجویی نیز دارند.

قبرس بر روی نقشه ـ جغرافیای قبرس
مهاجرت به قبرس

ویزای تحصیلی قبرس در مدارس

ویزای تحصیلی قبرس در مقطع دبستان برای دانش آموزان بین المللی امکان پذیر می باشد. خانواده ها می توانند برای تحصیل فرزندان خود از سن ۳ تا ۱۸ سالگی در مدارس بین المللی قبرس اقدام کنند. مدارس بین المللی این کشور دارای کیفیتی مناسب می باشد و همچنین شهریه آن ها در قیاس با کشورهای دیگر نسبتا مناسب می باشد. مدارس بین المللی قبرس که دارای کیفیت مناسبی می باشند، عبارتند از :

 • مدرسه خصوصی هریتج
 • مدرسه آمریکایی لارکانا
 • آکادمی آمریکایی نیکوزیه
 • آکادمی انگلیسی نیکوزیه
 • مدرسه فالکون قبرس
 • دبیرستان زنیون

ورود به این مدارس غالبا با آزمون ورودی می باشد و در بعضی موارد مصاحبه که با دانش آموز صورت می گیرد. زبان مورد نیاز برای ورود به این مدارس زبان ترکی، یونانی و انگلیسی می باشد و در این آزمون علاوه بر زبان انگلیسی، زبان ترکی و یونانی دانش آموز نیز مورد سنجش قرار گرفته می شود، چراکه زبان های ترکی و یونانی در این مدارس تدریس می گردد. هزینه های تحصیل در مدارس بین المللی بین ۵ تا ۸ هزار یورو در سال می باشد و هزینه های جانبی دیگر نظیر هزینه های زندگی به عهده خود دانش آموز می باشند.

دانش آموزن خارج اتحادیه اروپا با ویزای دانش آموزی می توانند برای ویزای تحصیلی قبرس اقدام نمایند. البته لازم است بدانید تحصیل دانش آموزان زیر ۱۸ سال شامل ویزا همراه نمی شود و تحصیل فرزندان منجر به اقامت والدین نخواهد شد و پدر و مادر تنها با ویزای توریستی قبرس می توانند در کنار فرزند خود بمانند.

تحصیل در مدارس خارجی ـ ویزای دانش آموزی

ویزای تحصیلی قبرس در مقطع لیسانس

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی نیز می توانند برای ویزای تحصیلی قبرس اقدام نمایند. همانطور که پیشتر گفته شد از مزایای ویزای تحصیلی قبرس تنوع رشته و تحصیل در رشته های گوناگون می باشد. که شخص امکان تحصیل و انتخاب رشته مطابق با علاقمندی خود را دارد. مدت زمان ویزای تحصیلی قبرس در مقطع کارشناسی اغلب ۴ سال می باشد و دانشجویان ملزم به گذراندن حداقل تعداد  ۲۵۰ واحد در طول این دوره می باشند. برای ورود به مقطع کارشناسی متقاضی باید یک مدرک آیلتس با نمره ۵٫۵ یا ۶ را ارائه دهد. البته در بعضی موارد دانشجو می تواند تنها از طریق مصاحبه با دانشگاه مورد نظر بدون مدرک زبان اقدام نماید و بسته به سطح زبان متقاضی با گذراندن دوره زبان و پذیرش مشروط شخص می تواند وارد کورس اصلی خود گردد. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی بسته به رشته و دانشگاه بسیار متغیر است که حدودا از  ۳ هزار یورو تا ۹ هزار یورو در هر سال می باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی در خارج از کشور

ویزای تحصیلی قبرس در مقطع کارشناسی ارشد

بر اساس آمار و ارقام ارائه شده می توان گفت ۳۰ درصد از میزان جمعیت دانشگاه های قبرس، دانشجویان بین المللی می باشند و در این میان می توان گفت کشور قبرس مورد توجه افراد زیادی برای تحصیل بوده است و با توجه به گوناگونی طیف رشته های تحصیلی مقصد نسبتا مناسبی می باشد. مدت تحصیل در قبرس در مقطع فوق لیسانس یک بازه ۲ ساله می باشد و بر اساس رزومه فرد امکان دریافت بورسیه تحصیلی نیز امکان پذیر می باشد. برای مقطع کارشناسی ارشد نیاز است که شخص آیلتس ۶ را ارائه دهد. البته همانطور که ذکر شد، بدون مدرک زبان نیز می توان برای این دوره ها اقدام نمود.  آنچه که برای دانشجویان بین المللی حائز اهمیت می باشد آگاهی از میزان شهریه و هزینه تحصیل در این کشور می باشد . به طور میانگین می توان گفت هزینه تحصیل در قبرس شخص از ۳ هزار یورو تا سالیانه ۱۳ هزار یورو متغیر می باشد. مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در این مقطع ارائه یک نمره زبان آیلتس ۶ می باشد که در بعضی موارد اگر فرد نمره زبان کمتر ارائه دهد می تواند با گذراندن یک دوره زبان در این کشور نمره مورد نظر را کسب کرده و پس از آن وارد دوره تحصیلی خود گردد. همچنین دوره های تحصیلی قبرس غالبا به زبان انگلیسی تدریس می گردد و البته در این میان دوره هایی که به زبان ترکی و یونانی نیز ارائه شود، نیز وجود دارد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور

ویزای تحصیلی قبرس در مقطع دکترا

متقاضیان ویزای تحصیلی قبرس در مقطع دکترا به دو صورت امکان پذیر می باشد. اولین مسیر به این صورت می باشد که متقاضی تحصیل در مقطع دکترا با پرداخت شهریه و هزینه برای ویزای تحصیلی قبرس اقدام نماید و دومین مسیر اینکه شخص متقاضی بتواند از سوی یک استاد راهنما در یکی از دانشگاه های این کشور موفق به دریافت پذیرش گردد و از تحصیل رایگان بهره مند گردد. ویزای تحصیلی قبرس در دوره دکترا غالبا مبنی بر پژوهش و تحقیق محور می باشد. معمولا دوره های دکترا به مدت ۳ سال می باشد، اما فرد می تواند به مدت ۵ سال به تحصیل در این مقطع بپردازد. تحصیل در قبرس در مقطع دکترا شامل هزینه ای در حدود ۱۳ هزار یورو تا ۱۵ هزار یورو در سال می باشد. از مزایای ویزای تحصیلی قبرس در مقطع دکترا می توان به مواردی نظیر تنوع تحصیل در رشته های گوناگون همچون کامپیوتر و رشته هایی مانند نفت و گاز اشاره کرد. جهت ویزای تحصیلی قبرس در این مقطع ارائه مدرک کارشناسی ارشد، مدرک زبان و هر آنچه که رزومه فرد را قوی را قوی تر نشان می دهد مورد نیاز است.

تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور

ویزای تحصیلی قبرس در رشته های پزشکی

کشور قبرس معمولا برای افراد زیادی که علاقمند به تحصیل در رشته پزشکی می باشند، مقصد مناسبی می باشد چرا که تحصیل در رشته پزشکی در هر کشور شرایط خاص خود را دارد. غالبا در اکثر کشورها ورود به رشته پزشکی نیاز به آزمون ورودی دارد و فرد باید حتما به زبان رسمی آن کشور آزمون داده و در صورت قبولی در آزمون امکان تحصیل در رشته های پزشکی را دارد. یکی از دلایلی که قبرس را به مقصد مناسبی برای تحصیل در رشته های پزشکی تبدیل کرده است ورود به رشته های پزشکی بدون نیاز به آزمون ورودی می باشد و اقدام مستقیم برای ورود به این رشته می باشد. تحصیل در قبرس در رشته های پزشکی هزینه های متفاوتی دارند. به طور مثال هزینه تحصیل در رشته پزشکی به طور میانگین در حدود ۱۸ تا ۲۲ هزار یورو در سال می باشد و در رشته داروسازی سالیانه ۷ هزار تا ۹ هزار یورو می باشد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری گردیده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً حرام و غیر قانونی می باشد.

تحصیل دندانپزشکی در قبرس

ویزای تحصیلی قبرس به همراه بورس تحصیلی

متقاضیان ویزای تحصیلی قبرس از طریق بورس تحصیلی نیز امکان تحصیل در این کشور را دارند. دریافت بورس تحصیلی در قبرس از چند راه امکان پذیر می باشد. شرایط بورسیه در تعدادی از دانشگاه های قبرس به این صورت می باشد که با ارائه یک رزومه قوی شامل معدل بالا، مدرک زبان و ارائه یک انگیزه نامه قوی که علت درخواست بورسیه تحصیلی در آن کاملا توضیح داده شود، شخص می تواند تا ۵۰ درصد از هزینه های تحصیل را بورسیه دریافت کند. همچنین علاوه بر آن بورسیه های متعددی برای دانشجویان بین المللی جهت ویزای تحصیلی قبرس وجود دارد که بر اساس این بورسیه ها بخشی از هزینه های تحصیل در قبرس و بعضا در بعضی موارد شهریه کامل توسط دانشگاه پرداخت می گردد. در ادامه تعدادی از بورسیه های تحصیلی در قبرس ارائه می گردد.

 • بورسیه تحصیلی بنیاد امید

 • بورسیه تحصیلی Bolc

 • بورسیه تحصیلیEdoofa

 • بورسیه تحصیلی Novus biologicals

بورسیه تحصیلی برای تحصیل در خارج از کشور ـ بورس تحصیلی

ویزای تحصیلی قبرس و هزینه های تحصیل و زندگی در قبرس

آگاهی از هزینه های زندگی و تحصیل معمولا برای متقاضیان تحصیل در هر کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد، همانطور که پیشتر ذکر شد هزینه های تحصیل در قبرس برای هر مقطع متفاوت می باشد و به طور میانگین در بازه ای میان  ۳ تا ۱۵ هزار یورو در هر سال متغیر می باشد. البته هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی غالبا بالاتر می باشد و  حدودا تا ۲۲ هزار یورو در سال می باشد. علاوه بر هزینه تحصیل، آگاهی از هزینه زندگی نیز جهت برنامه ریزی مالی بسیار حائز اهمیت می باشد که این هزینه ها شامل هزینه های اقامتی و خورد و خوراک می باشد. هزینه محل اقامت و خوابگاه، بسته به نوع خوابگاه که شامل چند نفره یا یک نفره می باشد، بین ۲۰۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو در هر سال می باشد. متقاضیان ویزای تحصیلی قبرس لازم است بدانند هزینه تحصیل در قبرس و زندگی در این کشور  نسبتا پایین می باشد و شخص با مبلغی میان ۵۰۰ یورو تا ۷۵۰ یورو در هر ماه می تواند هزینه های زندگی خود را تامین کند. در ادامه لیست مختصری از هزینه های زندگی در قبرس خدمت شما ارائه می گردد.

برخی هزینه های زندگی در قبرس

ویزای تحصیلی قبرس و بررسی ویزای همراه

باید گفت در کنار بسیاری از مزایای ویزای تحصیلی قبرس از نقاط ضعف تحصیل در این کشور عدم ورود همزمان همراه می باشد. در کشور قبرس غالبا به دانشجویان ویزای همراه ارائه نمی شود و در صورت تأهل فرد متقاضی ویزای تحصیلی قبرس نمی تواند همسر خود را در کنارش داشته باشد؛ به همین دلیل فرد می تواند به صورت توریستی برای همراه خود اقدام نماید و در طول مدت تحصیل و اقامت در این کشور این ویزا به صورت متوالی تمدید گردد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری گردیده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً حرام و غیر قانونی بوده و مجاز نمی باشد.

بررسی ویزای همراه در مهاجرت به خارج از کشور

ویزای تحصیلی قبرس و معرفی دانشگاههای برتر قبرس

دانشگاه های کشور قبرس متعدد می باشند و دارای تنوع بالایی می باشند که شامل دانشگاه، کالج و موسسات بین المللی گوناگونی می باشد. متقاضیان ویزای تحصیلی قبرس می توانند برای هر کدام از این موسسات و متناسب با رشته مورد نظر خود اقدام نمایند. برخی  از دانشگاه های کشور قبرس در رنکینگ جهانی در سطح مناسبی قرار دارند که مورد تایید ایران می باشد و همچنین مدارک حاصل از ویزای تحصیلی قبرس در این دانشگاه ها در کشورهای اروپایی، آمریکای و کانادا نیز مورد تایید می باشد. معتبر ترین دانشگاه های این کشور به شرح زیر است:

جدول دانشگاه های برتر قبرس به همراه رنک آن ها

ویزای تحصیلی قبرس و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

جهت اخذ ویزای تحصیلی قبرس، داشتن یک پذیرش تحصیلی از سوی یک کالج و دانشگاه و ارائه مدرکی دال بر اینکه شما از سوی یک دانشگاه جهت تحصیل در قبرس پذیرفته شده اید، بسیار حائز اهمیت می باشد. پس از دریافت پذیرش با ارائه مدارک تکمیلی به سفارت امکان اخذ ویزا جهت ویزای تحصیلی قبرس فراهم می گردد. ویزای تحصیلی قبرس غالبا در طول مدت ۱ ماه صادر می گردد.

 • مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی قبرس

  • گذرنامه معتبر ( دارای حداقل ۱ سال اعتبار)
  • چهار قطعه عکس رنگی
  • ارائه فرم درخواست
  • مدارک تحصیلی تایید شده دانشجو
  • مدرک زبان
  • ارائه نامه تمکن مالی که اثبات کند دانشجو شرایط تامین هزینه های تحصیل و زندگی خود را دارد.
  • پرداخت هزینه درخواست
  • عدم سوء پیشینه

ویزای تحصیلی قبرس و موقعیت کار پس از تحصیل

دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه های قبرس شمالی، پس از اتمام دوره تحصیل خود اجازه کار دارند و در صورت داشتن یک کارفرما در این کشور و درخواست از سوی کارفرما می توانند در کمپانی ها و سازمان های بزرگی همچون هتل ها، بانک ها، فروشگاه ها و غیره کار کنند. غالب کارفرمایان در این کشور برای جذب فارغ التحصیلان به صورت کاملا مستقل، خود وظیفه دریافت اقامت کاری دانشجویان را بر عهده می گیرند و از سوی دانشجو درخواست می نماید تا بتوانند مجوزهای لازم جهت اقامت را از دولت دریافت کنند و تنها در این صورت دانشجو می تواند در این شرکت ها شروع به کار و فعالیت کند و اقامت کاری دریافت نماید. اکثر دانشگاه ها نیز در این کشور دروس واحدهایی را ارائه می دهند تا دانشجو بتواند خود را برای ورود به بازار کار آماده کند و همین امر سبب شده است تا اکثر فارغ التحصیلان از دانشگاه های قبرس شمالی، تنها در کمتر از ۳ ماه پس از پایان ویزای تحصیلی قبرس، در این کشور مشغول به کار می شوند. توجه داشته باشید تا زمانی که فرد، در قبرس کارفرمایی داشته باشد می تواند در این کشور اقامت کاری داشته و به صورت تمام وقت اجازه کار خواهد داشت. در نمودار زیر نرخ بیکاری در کشور قبرس در یک بازه زمانی ۱۰ ساله را مشاهده می کنید :

نمودار نرخ بیکاری کشور قبرس ـ unemployment rate in Cyprus

قبرس و ویزای تحصیلی دانشجویی قبرس

ویزای تحصیلی قبرس و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

معمولا اشخاصی که قصد اخذ ویزای تحصیلی قبرس را دارند، آگاهی از شرایط اقامت و تابعیت در این کشور نیز برایشان حائز اهمیت می باشد. لازم به ذکر است که ویزای تحصیلی قبرس به تنهایی نمی تواند منجر به اقامت دائم گردد و تنها در صورتی که فرد پس از پایان تحصیل خود بتواند در این کشور کار کند و کارفرما داشته باشد، می تواند موفق به اخذ اقامت دائم و در نهایت پاسپورت گردد. شخصی که بتواند همزمان با تحصیل کار پیدا کند، پس از اتمام تحصیل می تواند اقامت کوتاه مدت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل کند و  در قبرس بماند. شخص پس از پایان تحصیل در  قبرس از طریق زیرشاخه های E  و D می تواند برای دریافت اقامت این کشور شانس خود را امتحان کند.

زیرشاخه E :

این زیر شاخه برای اشخاصی می باشد که در مشاغل مورد نیاز کشور قبرس تخصص و تحصیلات داشته باشد و بتواند با پشتوانه مالی مورد نیاز اقدام به خود اشتغالی نماید.

زیرشاخه D :

برای اشخاصی ست که پیشنهاد شغلی از سوی یک کارفرما در کشور قبرس دارند و  در این پیشنهاد طول مدت قرارداد محدود نمی باشد .

پس از دریافت کار شخص به وسطه زندگی و کار در کشور قبرس می تواند پس از ۵ سال درخواست اقامت دائم کند که این اقامت ۵ ساله بوده و قابل تمدید می باشد. برای اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس، شخص باید ۱ سال آخر را در این کشور زندگی کرده باشد و ثابت کند از ۷ سال گذشته حداقل ۴ سال در قبرس زندگی کرده است.

پاسپورت قبرس
راههای مهاجرت به قبرس

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ویزای تحصیلی قبرس و سخن پایانی

ویزای تحصیلی قبرس فرصت نسبتا مناسب برای افرادی می باشد که تمایل دارند در خارج از کشور تحصیل کنند، اما هزینه زیادی بابت تحصیل پرداخت نکنند. با توجه به رنکینگ مناسب دانشگاه های قبرس و امکان تحصیل در رشته های متنوع این کشور می تواند انتخاب مناسبی برای مهاجرت تحصیلی باشد. اما توجه داشته باشید اگر متأهل هستید و تمایل به اخذ ویزای تحصیلی قبرس را دارید، باید به نبود امکان وجود ویزای همراه توجه داشته باشید. از این رو شما می توانید جهت امکان الحاق همسر و فرزندان و اطمینان از حضور خانواده خود در کنار شما، برای کشورهای دیگری نظیر هلند و دانمارک و … که فرایند الحاق خانواده راحت تر صورت می پذیرد، اقدام نمایید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در باب ویزای تحصیلی قبرس یا سایر کشورهای اروپایی می توانید با موسسه ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس گرفته و از مشاوره رایگان و تخصصی این موسسه بهره مند شوید. همچنین شما می توانید در صورت داشتن هر گونه سوال و یا ابهامی در زیر همین مطلب در قسمت دیدگاه، سوالات خود را مطرح نمایید تا کارشناسان موسسه در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ